• BoB

    Tak jsme v sobotu se synkem řádili b bischfsmaisu a při našem premiérovém pokusu na NS lá´vkách jsme oba slítli na tomtéž místě a přivodili si tutéž závadu – ohnutou páčku přední brzdy. V mém případě Avid SD 5, v jeho nějaký noname. Myslíe že to mám zkusit rovnat a máte někdo recept?

    0 0
    •  

      kámoš rovnal acery a ruply, takže hodně úspěchu

      0 0
    • vlk  

      páčka nestojí zase tak moc aby se nedala koupit nová.I když ji narovnáš, tak riskuješ, že se ti pak zlomí zrovna, když to budeš nejméně potřebovat.

      0 0
    • o.ndra3  

      U Avidů je páčka dělaná na to, aby se jednou narovnala a pak vyměnila. Já jsem ji narovnal třikrát a počtvrtý už ne. Teď už by je mohli nabízet u Cyklo Žitný. Já jsem si poztěžoval na oficiálních stránkách a poslali mi celý nový páky. Jenomže jsem si už stačil koupit nový a tak teď mám dvoje. Prodávám je na http://ovi.wz.cz/avid.htm

      0 0
    • oldman  

      packa predni brzdy je to posledni(s ri­ditkama) co bych na kole zkousel rovnat

      0 0
    • MARIN  

      Me se povedlo narovnat celkem dooost ohlou paku XTR

      0 0
    • fousek  

      fakt nevim proc by se nemohla rovnat packa? Ja sem rovnal uz nekolikrat aceru a v pohode

      0 0
      • rock  

        Protože bych se bál (a bál bych se moc), že v místě ohybu ztratí pevnost … ona ji v tom místě ztratí vždycky, akorát se asi bude případ od případu lišit, jestli Ti to vydrží další dva roky ježdění (a pak ji vyměníš jako morálně zastaralou), nebo jestli Ti za měsíc praskne ve chvíli, kdy se Ti to VŮBEC nemusí hodit …

        0 0
        • BoB  

          Ještě jsem se k tomu nedostal, ale principielně si myslim, že to určitě zkusim, protože tak jako tak by mě jinak čekala nová. Navíc to ohnutí je v jiné ose a marně si představuju jak bych tu páčku pak přerazil třeba při zmáčkunití rukou – to si myslim že mi spíš uletí bowden nebo lanko …

          0 0
        • fousek  

          ale zas kdo brzdi prohrava ne? taky me napadla dalsi vec, nahrat packu autogenem a krasne zlehka ji narovnat, ale to se mi zda jako jit na komara s kanonem, vzhedem k tomu ze uz sem rovnal kde co, treba predni vidli na motorce (na ktery jezdim) tak mi pripada packa jako prkotina, jo a riditka sem rovnal uz asi 3×

          0 0
    • sraldo lattrinny  

      Ohnul, narovnal a jezdím – avid5 cca 6 měsíců.

      0 0
    • Baba-Ji  

      Ohnul jsem si brzdovou páčku přední brzdy (předposlední verze Saintu), tak teď nevím, jestli:

      • rovnat
      • nerovnat (je to sice zohlé, ale dá se vcelku normálně používat, jenpohyb páky má trochu jinou dráhu pohybu)
      • koupit novou páčku (jde nějak „normálně“ sehnat?…nemyslím celý pákový mechanizmus na řidítkách)
      0 0
      • pepek  

        varianta č:4: rovnat, ale ne úplně

        0 0
        • Baba-Ji  

          ještě mně napadlo „narovnat“ to, resp. ohnout zpátky, kousek vedle od toho ohnutého místa

          0 0
      • Vilém  

        Rovnal jsem na starejch 525kach paku ktera byla zohla tak o 45 stupnu a drzi dodnes. Jen se objevily vlasenkove trhlinky na eloxu.

        0 0
    • petr0x  

      Ohnul jsem páčku na brzdách a pokoušel se to narovnat. Zde můžete vidět výsledek. Myslím, že výsledek je vynikající.

      0 0
    • Concorde  

      Na starých hydrách LX jsem páčku rovnal a šlo to pěkně a drželo to několik dalších let. Byl to ale tuším obyč. plechový výlisek. Na dural páce bych si to asi nelajzl…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse