• yaourt

  Zdravím, chtěl bych se s vámi podělit o „zážitek“ ze dnešní vyjížďky. Asi po hodině krásné vyjížďky po Plzeňsku, si jedu zpátky do Plzně a za Žichlicemi směrem na Zruč se to stalo. Vyjíždím horizont, i tak se držím u krajnice, i když vím, že je lepší si najet více do pruhu v těchto situacích (teď když vím, co se stalo poté, jsem rád, že jsem do toho pruhu nenajel více). Předjede mi řidič zezadu tak, že mi skoro veme zrcátkem a já intuivně zvedám ruku (bez žádného vulgárního výrazu podotýkám). Řidič jen zahlédne ruku, své auto skoro zastaví na místě, že na silnici zůstanou stopy gum, vystoupí a čeká u auta, až ho dojedu. Dojíždím k jeho autu, postavou mi zatarasí zbytek mého pruhu a zatímco já na něj řvu něco o odstupu, tak se na mě rozběhne a vší silou mi strčí do pangejtu u silnice. Byl jsem tou dobou ještě na kole, to jsem fakt neustál a končím u silnice ve trávě. Pak dostanu ještě pár „buzerantů a zmrdů“ a když vidí, že zastavuje auto z protisměru (kterému moc děkuji), nasedá do svého auta a ujíždí. Mně se nic nestalo, naštěstí kolo je na tom stejně (stejně jsem rád, že jsem nevzal svou novou silničku, ale levnějšího horáka).

  Příjde vám to normální? Samozřejmě SPZ a kontakt na svědka mám. Na policii je vše oznámeno. Jsem sám, komu se něco takového stalo? Díky

  • Dzany  

   Myslím, že je to obraz naší společnosti a uvadající její morálky. Udělal si pro nápravu vše, teď už je to v rukou policie. Věř, že na takové svině se voda vaří.

   Z tohoto důvodu jsem přestal jezdit na silnici.

   • Jason Voorhees  

    Yes

   • Romancero  

    silnici se také snažím vyhýbat…Potkávám žiletkáře-a jsem k nim tolerantní jako řidič-u krajnice se jezdit na okrskách nedá-jsou rozbité, plné záplat a děr.

    Chce to prostě si zkusit být jak řidičem auta, tak cyklistou , aby se asi člověk naučil respekru a toleranci.

    Tohle ale bylo spíše o stresu, nervozitě-ten řidič byl na nervy-nevíš , co se mu předtím přihodilo! také u sebe pozoruji občas zvýšenou agresivitu…ale to ho samozřejmě neomlouvá..

    • Jason Voorhees  

     +yes

    • zdenal8  

     Pokud nedokáže zvládnout svoje chování, nemá za volantem co dělat. Ovšem realita je jiná a proto situace na silnicích takhle vypadá.

     Chapu, že každého muže něco vytočit, tak si prostě zanadavam a je to.

     • Breakpain  

      Právě jsi definoval větší část řidičů;)…

     • deekay  

      Jenze tohle neni vubec o tom, jestli clovek sedi za volantem, riditkama nebo jde pesky :)

      To muzes uz napsat, ze kdo nedokaze ovladnout svoje chovani, tak nema na tomhle svete co delat :)

      • Tr35  

       K poslednimu odstavci : ma co delat na tomto svete ale ne na volno:).

  • Breakpain  

   Problém je, že lidé jsou podráždění a reagují neadekvátně, i když by možná normálně takový kkti nebyli. Tím chci říct, že máš právo zvednout ruku, ale občas se to může vyhrotit.

   Jako příklad uvedu, že jsem jel u krajnice, nikde ani noha, přijel Humr, vytroubil mě, udělal pár kliček a možná čekal, jestli se nezačnu čertit a dostal bych na budku ;) … upřímně, pokud nemám náladu a postavu nato se porvat, radši negestikuluju a v hlavě si myslím něco o debilech ;). A co se postavy týče, nejsem sice prcek, ale stejně nevíš, kdo z auta vystoupí ;) …

   Vypěnil jsem jen jednou a chvíli auto naháněl, ale očividně to byl někdo, kdo neměl chuť si to vyříkat a jak se vymotal z křižovatky, odjel. Kdyby to byl někdo větší, namakanější, tak mám možná něco zlomeného ⇒ nestojí to zato.

   Obecně jezdím defenzivně, protože řidiči cyklisty moc neberou, nechápou … Je jedno, jak by to mělo být – přizpůsobuju se realitě, abych byl v pohodě já ;).

   • Zoidberg  

    +1

   • Nitroglycerin  

    Lidi jsou kkti, no.

    Jinak DEFENZÍVNÍ jízda na čemkoliv je základ. Opakují nám to na každém školení řidičů-referentů. Agresívních volů potkáš dost, zásadně je nechávejme „vyhrát“. S nima se dá maximálně uhrát plichta, když se nabouráte oba, dáte si po tlamě

    • gerrard  

     Ja si pokazde rikam, ze je lepsi p..a prede mnou nez p..a za mnou a udelam mu co nejvic mista, aby mohl valit.

   • Prazak0  

    Já jsem zvyklý na vybržďování, většinou ne asi cílené. Ale z kopce typicky předjede osobní vůz. Jede nějakých 35 km/h, abych předjel, trvalo by déle, dole za kopcem je zatáčka, problém je možné auto v protisměru a potom vybrat tu zatáčku, tj. nutné přední ní zabrzdit, tam jde projet max 40, i to musím jet středem, víc v protisměru. Takže jsem si zvykl, že mi snižují rychlostní průměr. Před lety jsem i zažil, že mě dodávka vyloženě vytlačila z vozovky, sjel jsem do pangejtu a byl rád, že mě nesrazil.

    Hovad je plno, cyklisté obvykle nejsou kulturistické typy a málokterý má postavu jako Sagan nebo Jágr. Navíc i kdyby někdo byl stejně fyzicky silný, tak on vyleze odpočatý z vozu, kdežto já v různé míře vysílený. Jednou taky v zimě, asi též únor, jsem zažil, jak chlap mlátil ženskou, za vlasy ji strhl na zem a tak. Já na něj řval, zastavil jsem na druhé straně silnice. On odpověděl něco jako co řveš, to je moje stará. Já tam křičel policie, policie, takže to netrvalo dlouho, pak s ní odešel. Fakt je ten, že kdyby tam přišli – poblíž tam je policejní stanice, byl jsem v podstatě na hranici doslechu, tak by paní možná řekla, že jí nic nedělal a já vysvětloval, proč volám zbytečně PČR. Abych tam fyzicky, zasáhl, to dosti těžko. Jednak chlap byl min. o 3 kg. těžší a vyšší, potom já měl takovou delší zimní jízdu, předtím jen kratší, takže jsem i tak toho měl docela dost. A ani u vyrovnaných sil, proč riskovat třeba vyražené zuby, kvůli nějaké paní, která by pak možná vše zapřela?

    • Kouba_2005  

     Covece, ty ses snad krizenec Troubonena s Holmesem :) Pan o 3kg tezsi, to je vykon to takhle vypalit, natoz kdyz byl pan v bunde :)

     Nejblbejsi na potencialni potycce s kymkoliv jsou kufry, takze jako prvni dolu tretry.

     • klobrch  

      No ty kufry zase nejsou tak zlý. Když kopneš takovýho troubu kuframa do kolene nebo holeně, tak na to bude hodně dlouho vzpomínat.

      • RomanH  

       Bikovy NoProblem, ale v silnicnich chodis jak naprcanej kacer.

       • Janes  

        Asi tak… když jsem v nich napoprvé zbobroval že schodů na zápraži, a fakt to nebylo hezký, chodil jsem ve fuseklích těch 5 schodů a obouval se až na tom posledním. :-)

        • Esi  

         Tak MTB tretry s plastovou podrážkou a mokrá dlažba je taky fajn kombinace :-)

        • RomanH  

         jj, a uplne nejvic byly mramorove schody v praci, pridrzoval jsem se zabrali co to slo. Kazdopadne me to tehda odnaucilo zvedat prostrednik. Ted uz teda jezdim nekolik let jenom v bikovych s Time kufry, tak ten prst obcas zvednu :-)

         • Paja  

          Co klouze je blby, ale v silnicnich tretrach se silnicnima Campa pedalama jsem absolvoval nekolik bikemaratonu a tlacit se dalo bez problemu ;)

          • Janes  

           Po asfaltu relativně v pohodě, ale schody jsou jiná liga. :-)

          • RomanH  

           Ja to prehodnotil po tom vystupu na Pancir. Jako slo to, ale na to moje smrdlani mi bohate staci tvrdsi bikova tretra. Navic pak ani nemusim resit zimni silnicni tretry.

           • Paja  

            Ja jsem po Panciri nejak prehodnotil celou silnicni cyklistiku :D

    • Esi  

     No tady hlavně pozor, i kdyby jsi zasáhl a tomu dementovi (chlap ženu nikdy neuhodí) dal po tlamě tak máš poměrně velkou šanci že kdyby došlo na soud tak ta tebou „zachráněná“ bude svědčit proti tobě. Jestli to byla jeho stará tak je patrné zbyla že dostane na budku každou chvíli a pokud s ním je i tak tak je to její problém který musí řešit hlavně ona, ideálně začít tím že od něj odejde

     • Prazak0  

      Už si nejsem, jestli jsem pak se nestavěl opět na policii, myslím, že jsem tam byl dvakrát, ale nejsem si jist, jestli toto byl ten druhý případ. A že by to paní nejspíš zapřela, to mi řekl sám ten policajt.

  • Metalgirl  

   To jde vidět, že to je nějaký mrzák, který si všude vozí prdel autem a na kole v životě nebyl. Nevím, co si ti mrzáci musí dokazovat. Mě kdysi takto málem smetla dodávka, od mého lokte jela cca 3 cm, zacítila jsem akorát závan od té dodávky a to jsem jela v odstavném pruhu, nijak jsem mu nezavázela v cestě. Další skupina jsou ti, co v protisměru předjíždějí, roztahují se po celé silnici tak, že málem smetou cyklistu jedoucího naproti. Ti lidi vůbec neuvažují nad tím, že když tam už nejede auto, že tam může jet cyklista třeba.

   • Prazak0  

    Takových duševních mrzáků bohužel jezdí na silnicích plno. Asi tak, když jsou ti lidé v práci, tak někteří se chovají jako slušní. V práci má sako, kravatu, bílou košili. Jakmile je bez dozoru, chová se jako zvíře. Prostě podobné, jako když nějaký slušný učitel, dobrý pedagog s dobrou pověstí a když cítí beztrestnost, tak třeba zprzní nějakou nezletilou nebo ji osahává ap. Nebo různé odpadní diskuze na internetu, myslím vyloženou žumpu, tak to nepíšou zpravidla bezdomovci, ale mnohdy lidi, co mají slušná postavení v zaměstnání a jakmile jsou anonymní, tak je z nich nejhorší dobytek.

    • Metalgirl  

     Je to tak no, lidi jak jsou v anonymitě či nejsou v té své roli, tak si myslí, že se můžou chovat jak dobytci. Například takoví prznitelé dětí na venek vypadají jako slušní, milující, starající se jedinci jak pro svou rodinu, tak i pro své okolí či spolupracovníky a přitom někde v zákulisí przní děti.

     Na cestách tady tito kripli jsou neskuteční, člověk jede na 4 proudové silnici, z toho 9 z 10 řidičů tě pěkně objede v levém pruhu a ten poslední kripl to musí projet těsně okolo tebe, přitom mu nic nebrání vjet do toho levého pruhu a objet tě v dostatečném rozestupu. To ale asi bude fenomén na našich silnicích, když se jednou za čas dostanu do Polska, tak tam mě polští řidiči objíždějí slušně s velkým rozestupem pořád. Otázkou je, zda je to jejich přísnějšími silničními zákony nebo jsou opravdu tak tolerantní k cyklistům.

     • Prazak0  

      Ano, pamatuji v Západní Evropě, ve víc zemích. Tehdy jsem se zastavil na křižovatce, řidič zastavil též, dával mi přednost. Já ani nechtěl přecházet, jen jsem se koukal, kudy dál. Poté u nás zavedli přednost na přechodu a stejně to pořádně nefunguje, dosti řidičů pro jistotu před přechodem přidá plyn, aby tam nikdo nelezl a on nemusel brzdit. Stejně tak se chovají jinak vůči cyklistům.

      Je to hodně o zemích. Na západ od nás to funguje jinak, někde v býv. Sov. svazu taky, podobně i Balkán je jiný. V USA zas je běžné policejní brutalita, taktéž v Rusku. Co se stalo v USA, to nebylo vůbec o rasismu, prostě tam policisté jsou ostří hoši a kdyby ten člověk byl bílý, tak akorát by bylo naprosté ticho. Proti policejní brutalitě jako takové se tam ovšem neprotestuje, ta vadí jen, když se týká rasových menšin. U bílých asi nevadí.

      • scoty  

       Samozřejmě že to není o tom, že v USA jsou tvrdí policajti a ve Velké Británii měkcí.

       Celosvětový problém bude v tom, že se někteří lidé dobře množí, ale hůře pracují…

       • Prazak0  

        Aby to nevyznělo blbě, já mám celkově dobrý vzah k USA. Ale když jsem tam před lety jel, tak nemohl jsem si nevšimnout např. chování imigračních úředníků na letišti. Vzniklo to asi historicky, plno násilí ve společnosti, kterému občas činili přítrž tvrdí šerifové. Westerny obvykle vycházejí ze skutečných událostí, otázkou je, jak bylo vše upraveno. Pokud policie zastaví řidiče a dá pokyn ruce na volant, nebo musí vystoupit z auta a ruce na kapotu, tak jednak se tím chrání. Ale současně oni jsou tvrdí, kdo neuposlechne, tak ho zastřelí, berou jako vlastní ohrožení.

        V Rusku to je vše jiné, v principu tam občany moc nechrání, policie je vůči občanům tvrdá, zákon ji jen chrání, cílem policie je chránit vládnoucí režim.

        Spíš jsem chtěl napsat, že v různých zemí to je opravdu různé. Myslil jsem zejména na to chování k cyklistům, to v západní Evropě je poněkud jiné než u nás.

        • look_as1  

         Najdi si cisla kolik tam zabijou poldu. A kolik tam celkove maji vrazd. Pak te jejich strach neprekvapi…

         • Prazak0  

          Pokud jde o USA, tak jsem psal, že tam je tradice násilí, myslím tím násilí ve společnosti. Na druhou stranu, být tam jako řidič auta a např. jako cizinec nerozumě policejní výzvě a kvůli tomu být zastřelen by se mi taky nechtělo. Anglicky něco mluvím, ale rozumím jazyku zpráv, u filmu jak který, celkově dosti horší. Nevím, nakolik bych rozuměl policejní výzvě řečené rychle, místním dialektem, slyšel bych přes sklo ap. To můžou být krátké dvouslovné věty, to člověku snadno uteče. Jinak americká kultura mi je velmi blízká, pár věcí mi je ale bližší, co je v Evropě, zejména té západní.

          • look_as1  

           Policie te jenom tak nezastavi.

           A kdyz zastavi, tak pozna, ze jsi cizinec – treba auto z pujcovny.

           Ale nejsem cernoch, tak nevim.

           Mne na kole mistni poldove vzdycky zdravili usmevem;-)

           • Radek Broz  

            Tady je zásadní to, že jsi bílej.

           • Prazak0  

            Pokud někdo tam chce třeba půl roku cestovat, tak je běžné, že si tam koupíš nějaké starší auto, to zas pak prodáš. Nemyslím, že by tam byl rasismus, samozřejmě ten nejde vyloučit u jednotlivce, ale žádný starosta nebo guvernér – protože tam krom FBI jsou samé místní policie a FBI neřeší běžné věci, tak nemůže podporovat rasistické chování.

            Asi jako u nás, pokud se člověk stane obětí trestného činu, tak jak u té popálené holčičky, tak bylo přitěžující, že ona byla cikánské dítě. Celkem nechápu, proč za vraždu nebo znásilnění nebo fyzické napadení atd. národnostní/rasové menšiny má někdo dostat více, kdežto pokud spáchá zločin na mě nebo komkoli bílém, Čechovi, tak bude odsouzen mírněji. Je to zvláštní je zákaz statistik etnických menšin, tj. žádná statistika Romů, černochů ap. Ale pokud jde o oběti, tak najednou tady se tím mlátí o hlavu, že dotyčný byl z nějakého etnika. Navíc u nás ani nejde o lidi, co by měli v dokladech romskou národnost, takových je málo, obvykle mají českou nebo slovenskou národnost.

            V tom případě navíc šlo o to, že ten vícekrát trestaný, co platil falešnou bankovkou, kladl policii odpor. Byl to hromotluk, takže chápu, že chtěli být opatrní. Nicméně udusit ho nemusel, ale asi by těm demonstrujícím nevadilo, kdyby se toto stalo bílému. Mně vadí, že tu došlo k nemístné policejní brutalitě, i když jako reakci na násilné kladení odporu recidivisty, co nechtě se dát zatknout.

      • mire  

       Nezapomínat na Francii, ta se zdá býti premiantem posledního roku v hromadného policejním násilí páchaném na demonstrantech – žlutých vestách.

       • Prazak0  

        Jistě, mírumilovné protesty, spáleno přes sto aut.

        • mire  

         Jen sto aut, za 300 dní protestů, skoro slabé na Francouze.

         Pokud to vidíš takto, třeba v US se teď zapalují i domy, rabují obchody a mrzačí jejich majitelé, měla by to tam ta jejich policie tedy začít brutálně řezat?

         • scoty  

          Tak policie většinou slouží vládnoucí třídě, tak by společně s army zakročit měla, proč je stát jinak platí?

          Leda že by se změnila vládnoucí třída…

          • look_as1  

           V tech mestech, kde jsou nejvetsi protesty, vladnou demokrati.

           Treba v Minneapolis uz 40 let.

          • Prazak0  

           Co to je za bolševický kecy, jak za totality, ještě to pamatuji.

           • mire  

            Proč ho takto zle napadáš?

            V porovnání protestů, protestující teď v US páchají mnohem horší věci než páchali Źluté vesty. Ale policejní brutalitu jen na Žlutých vestách jsi obhajoval.

            Zdá se, že tvá ošklivá slova patří hlavně tobě.

            • Prazak0  

             Protože jsem reagoval na toto "

             Tak policie většinou slouží vládnoucí třídě, tak by společně s army zakročit měla, proč je stát jinak platí?

             Leda že by se změnila vládnoucí třída…"

             Já jaksi dobře pamatuji ideologii, co se za bolševiků hustila do hlavy, to je přesně ono, tak to je v kapitalismu, kde policie a armáda slouží zájmům buržuazie. Jak psal Marx, stát je policie, vojsko, úřady.

             Takže ano, neobhajuji brutální zákrok do míry, kdy zbytečně někdo zemřel. Pacifikovat ho na zemi, dát mu pouta, to bylo v pořádku, ne ho zadusit. Jiná věc je řádění lůzy, co parazituje na neštěstí toho zemřelého. Jim o něj nejde, to je jen záminka. Stejně tak prasata v londýně, vychčije se hrob nebo pomníček policisty, kterého zavraždil nějaký islamista, on neozbrojený se tomu teroristovi postavil do cesty, bohužel stal se obětí vraha a teroristy. Nechápu, co mu má nějaké prase chcát na hrob, protože v US neoprávněně nějaký policista při zákroku neúmyslně někoho zabil. Takže proti řádění davu v USA bych postupoval asi tvrdě.

             • Esi  

              Tak u většiny demonstraci které jsou původně poklidné se najde vždycky nějaký odpad společnosti který sice netuší proč se protestuje, ale je to dobrý důvod proč dělat bordel.

             • scoty  

              To je obecná poučka platící vždy a všude.

              Nebo máš pocit, že v US vládnoucí třída neexistuje?

              • Prazak0  

               To je marxistická poučka, v civilizovaném světě, kam USA patří, tak samozřejmě to takto neplatí. Platí to ovšem pro totality jako Rusko nebo nacistické Německo nebo současné Turecko.

               Z nás má hlavní exekutivní moc vláda, prezident má v něčem velké pravomoci, ale nerozhoduje o rozpočtu, neurčuje zahraniční politiku a neúkoluje vládu, tedy dle ústavy. Přesto policie za Nečase vrthla na do sekretariátu premiéra a udělala tam razii, sledovala jeho milenku atd. Takže on evidentně pod palcem policii neměl. Což je jeden z řady ukázek, jak ta lživá marxistická poučka v normální zemi neplatí.

               Tímto se nezastávám ani Nečase, ani toho zákroku, měl své politické pozadí. Nicméně ten, kdo měl být sám vše pod palcem, tak najednou policie zasáhla jeho nejbližší okolí.

               • look_as1  

                Ale plati.

                IMHO nejak takto z lidovych odposlechu:

                Skutecny problem v Americe je socialni nikoliv rasovy. Medianova realna mzda jiz od 80. let stagnuje ci klesa (realne mzdy nizsi tridy jednoznacne klesaji), lide pracuji vice casu za zmene penez, hromadi dluhy, nemaji sanci na slusne bydleni ani zdravotni peci, o duchodech si mohou nechat jen zdat. A nikde neni zadna sance na zlepseni. Tohle bez nejake formy socialni revoluce nema nikdo sanci zmenit. Americka politika je zamrzl na systemu dvou stran, ktere jsou fiancovany vyssimi tridami a korporacemi. A ti urcite zadnou zmenu systemu nechteji. Pokus s erniem Sandersem nevysel, zarizla ho vlastni demokraticka strana a misto nej protlacila prokorporatniho lokaje Bidena. Americka demokracie je jen lez a iluze. Ja se tem lidem ani nedivim, ze sahaji k nasili. Bez nasili uz neni zadna sance na jakoukolvi zmenu.

                Establishmentu se ale podaril husarsky kousek, vrazil klin mezi chude cernochy a chude belochy. Socialni problem se podarilo zmenit na raasovy. Coz je pro establishment mene mene nebezpecne. Pro ne je mnohem bezpecnejsi kdyz se bila chudina popere s cernou chudinou nez kdyby se chusi spojili proti bohatym a vypalili jim jejich baraky a zabrali firmy…

                Jak to skonci, nevim. Myslim, ze se nic nezmeni… Cernosi dostanou par ustupku a to bude vse. Zadna revoluce se konat nebude, Amerika jeste dlouho nebude zemi k ziti pro medianoveho cloveka.

                • scoty  

                 Přesně tak.

                 Jednoduše řečeno: chudý si všiml, že bohatému ubývá sil…

                 Nastalo oťukávání :

                 • Rusko – Ukrajina
                 • migrace z V a J
                 • nepokoje v Evropě, Francie, Belgie atd
                 • nepokoje v US
                 • Čína…

                 V přírodě naprosto přirozený jev.

                 Vyvinout se z toho může cokoliv.

                 • snas89  

                  Na druhou stranu bohati nikdy nemeli tak efektivni prostredky jak utahovat srouby a je videt, ze to hojne vyuzivaji. (Rychleji, vice, tvrdeji, s nasledky vetsiho dosahu na dalsi generace tech dole))

                  • look_as1  

                   Tak oni je ani nenechaji volit:

                   • Prazak0  

                    Kde to píšou?

                   • kankrlicek  

                    Teď nevím. Trumpa prý zvolila méně vzdělaná a chudá část Američanů…

                    • look_as1  

                     Tak ty cisla ma snad spravne, je to seriozni autor.

                     A nerikam, ze za toto muzou republikani…

                     Napr. myslim 8% nemuze volit, protoze jsou/byli vezeni (prevazne cernosi) nebo nemaji obcanstvi (prevazne latinos).

                     A samozrejme chudyb belochy je absolutne porad vic, nez chudych cernochu.

                     • Prazak0  

                      Tak pokud někdo pobývá v USA ilegálně, a asi to je problém, když to Trump začal řešit a bylo to předvolební téma, tak je zřejmé, že ilegální migranti volit nemohou. U nás mohou volit i odsouzení, za bolševika myslím nějakou dobu po trestu člověk volební právo neměl. Zcela určitě odsouzení volit v době trestu právo neměli. Což nijak nevytýkám, možná bylo i za První republiky.

                      • Esi  

                       Volební právo by měl mít jen ten kdo do společně kasy taky něco přispívá, tj. muklové ve výkonu trestu a dlouhodobě nezaměstnaní by volební právo mít neměli, když už je živíme tak už by nám do toho nemuseli alespoň házet vidle u voleb.

                       • Jezevec70  

                        To invalidé a tělesně postižení? Studenti?

                        • Esi  

                         Studenti jednou snad přispívat budou, invalidé berou důchod tak žev je oficielně dáno že pracovat nemůžou. Minimálně muklové by volební právo mít neměli, pokud někdo sabotuje snahu ostatních tím že vážně porušuje platné zákony, tak nevidím důvod proč by měl volit

                         • Prazak0  

                          U těch studentů si nejsem jist, dost lidí se fláká, vš dají dnes každému blbovi, nadpoloviční většina získá diplom, dnešní vš zastávají, co dřív dělali maturanti.Volit bych nenechal násilníky, vrahy, různé podvodníky, u některých menších trestů bych neviděl zásadní problém, aby lidé méně závažných trestných činů měli volební právo.

                          Jinak u těch invalidů, část jich bere důchod, protože si to uměli zařídit.

                         • tomxxx  

                          V některých státec ameriky volební právo fakt nemaj a někde ho dokonce nemaj za některý zločiny do konce života (ikdyž si jsou sdnout jen na pár let). U nás ti ho nemůžou vzít za nic, snad jen za nesvéprávnost. Podle mě je ten „americkej“ přístup správnej.

                         • look_as1  

                          A oni se pak citi vylouceni ze spolecnosti a jdou demonstrovat nebo rabovat. To nechces.

                       • Prazak0  

                        Tak trestanci mnohdy pracují, ale i tak je otázka, jak s volebním právem. U nezaměstnaných to je otázka. Dost lidí se dnes fláká na vš, někdy se nahlásí ke studiu jen účelově, aby snížili daně. To pak by šlo vzít volební právo i invalidům, taky je živíme, aspoň ty, co nepracují. Já mám názor, že volební právo má mít každý občan, pokud někdo studuje nebo momentálně shání práci, nelze mu ho brát. Jiná věc je, že stát by neměl živit lidi, kteří nikdy nepracovali a žijí z dávek.

                        • Esi  

                         Psal jsem dlouhodobě nezaměstnaní, poslední roky zaměstnali úplně každého kdo jen trošku chtěl a i tak je tady cca 2% populace která je dlouhodobě nezaměstnaná, to jsou lidi kteří nikdy dělat nebudou

                        • tomxxx  

                         Na vš se flákáš do 26 a pak si to stejnak zaplatíš.

                       • orm  

                        A co clovek, ktery v minulosti vydelal balik penez, radne to zdanil a ted si ty penize uziva a neni zamestnan?

                        • Prazak0  

                         Podle ministryně Maláčové by měl pracovat…

                         Já si myslím, že takový člověk by neměl nikoho zajímat, pokud např. nezneužívá registraci na úřadu práce a sám si platí zdravotní pojistné.

                        • Esi  

                         Tak takový člověk se asi nezabývá tím že by běhal pravidelně na sociálku žádat o dávky, platí si to sám a nikdo ho neotravuje. Ale protože žijeme v extrémně humani Evropě tak že toto samozřejmě nemůže nikdy projít tak nemá smysl to řešit, protože naším největším právem je právo živit všechna netáhla

                        • tomxxx  

                         Si jako představuješ, že člověk co vydělal balík, tak ho má doma v polštáři a teď chodí na pracák předstírat, ze s ničím neumí, nic neumí a žádá aspoň o sociální a zdravotní? Se probuď.

                         • orm  

                          Ty se nauc cist, abys vedel na co reagujes a na co reaguji ja ;-).

                       • marttoni  

                        pokud by možnost volit měl jen občan co přispívá do společné kasy, tak ad absurdum by volební právo neměl mít žádný státní zaměstnanec, protože do společné kasy nic nepřispívá :-)

                        • tomxxx  

                         :D

                        • oberleutnant Weiss  

                         To není úplně přesné – část z toho, co nám občané prostřednictvím státu nacpou do kapes, zase do společné kasy vrátíme…;-)

                        • mikub  

                         To bys pak mohl řešit, jestli náhodou tvůj zaměstnavatel nedostává na dotacích od státu víc, než kolik odvádí. Myslím, že i pracovníci v zemědělství by byli ohrožení.

                   • scoty  

                    A u nás? Může účinně vládnout ten, kdo vyhraje volby? Ani náhodou. Neprovedené reformy a volební systém neumožňuje změny.

                    Když budeš kreslit hákové kříže, tak tě zavřou, a právem, ale že nám tady 60 let vládne min stejně zhoubná ideologie to je v pořádku. A komunisti jsou denně v TV jako by se nechumelilo…

                    • Prazak0  

                     U nás je víc problémů, nejde o to „vyhrát volby“, tj. mít o málo nebo o víc hlasů nebo mandátů než ostatní. Jde o to, jestli jsem schopen dát dohromady koalici. Já nestojím moc o model, kdy volební vítěz ostatní válcuje. A strana s 25% mandátů (voličů ovšem méně, díky přerozdělování hlasů) pak určí 75% věcí, co se týče zákonů a vládnutí, ostatní občas nějaký zbytek)

                     Systém, kdy „vítěz“ bere hlasy ostatním se mi nelíbí, taktéž když třeba 20% voličských hlasů propadlo, protože volili strany, co se nedostaly do parlamentu. Navíc někteří lidé volili tak, aby jejich hlas nepropadl, ne co by sami chtěli. Volební systém tu vymysleli/ zmanipulovali Klaus a Zeman, protože tehdy se jim to hodilo.

                     • scoty  

                      Jasně, ten systém je nastaven tak, že by musel změnit sám sebe a to pochopitelně neudělá.. :)

                    • tomxxx  

                     Tohle taky nechápu. Obecně je třeba stalin daleko menší tabu než hitler, přitom to byly srovnatelné zrůdy. Myslim, že oběti komunismu musí celkem urážet, že „dějiny“ vyhodnotily nacismus jako větší zlo a je to větší tabu než komunismus. Možná byl ten problém, že nebyly žádné pořádné procesy a žádné pohlaváry nepověsili. Sice „bychom byli jako oni“, ale ono by to podle mě pomohlo víc než se může zdát.

                     • scoty  

                      Tak mohli zavřít na pár let alespoň ty, co mučili a zabíjeli lidi… Místo toho dožívají na tučných rentách.

                      A samet, kdyby to nějaký samet byl, mohl proběhnout bez kapky krve třeba tak, že by straníci zaplatili důchodovou reformu nestraníkům.

                      Místo toho jim peníze zůstaly, tak konečně mohou reálně ekonomicky vládnout. A o to šlo…

                      • look_as1  

                       V Nemecku zavirali az o generaci pozdeji, na konci 60. let.

                       U nas se chvilkarum a kavarne smejeme…

                       • volyn  

                        Kdyby naciste vladli 40 let, tak to jine nebylo. V Rusku byly jeste o dalsich 30 vice. Z tech lidi to nejde tak lehce dostat.

                        • scoty  

                         Lidem stačilo dát prací prášky ze západního německa a ideologie je pryč. Je to jen otázka peněz a mocenské orientace…

                   • Nitroglycerin  

                    Volit všude chodí lidi, kteří cítí alespoň elementární odpovědnost za budoucnost svých dětí a mají alespoň krapet pocit, že by na to mohli a měli mít třeba jen nepatrný vliv. Já v politice nejsem aktivní, jsem rád, že se o chod státu někdo jinej jakž takž postará (a přes všechny nářky to tu funguje docela dobře:-)) ale k volbám odjakživa chodím. Prostě se člověk musí trošku zajímat, pak k volbám půjde.

                    • scoty  

                     Často jsem přemýšlel, jak ovlivnit budoucnost svých dětí… Volby se mi neosvědčily.

                     • look_as1  

                      Vydelat 20 miliard dolaru, tj. byt v tom spravnem klubu.

                      A pak co nejdriv na Mars, mimo soustavu, …a pozor na Temny les.

                      • Foose  

                       já myslím, že na Marsu by ti les chyběl… co tam chceš dělat celou dobu až do smrti?

                     • scoty  

                      Asi to jde jedině tak, že dětem věnuješ svůj čas…

         • Esi  

          To by měla, protože nevidím jediný důvod proč když protestují proti policejnímu násilí, nemám dost informací abych posoudil jestli oprávněně nebo ne, proč by měli zapalovat soukromé obchody které před tím vykradou a ještě u toho ohrožovat na životě majitele nebo zaměstnance. To přece nemá s protestováním nic společného.

          Ještě bych pochopil že zapálí policejní stanici, ale obchod?

          • Barak  

           Kolik myslis, ze treba z padesatitisicove demonstrace bude lidi, kteri zapaluji auta a rabuji? To same zlute vesty, kolik lidi myslis, ze je ochotne se porvat s policii? Proste se tito smejdi svezou s normalnimi lidmi.

           • Esi  

            Však jo bude jich maximálně pár procent a těchto pár by bylo potřeba eliminovat

            • Barak  

             Jak bys to navrhoval provest? Poslat tam armadu a a vyeskalovat to jeste vic? Postrilet par lidi?

             • Esi  

              Nenavrhoval protože to nejde, pokud by měl obchod ozbrojenou ochranku a ta rabující postřílela tak by mi to vůbec nevadilo. Vím že to není příliš reálné. Na druhou stranu mi nepřijde v pořádku že ten obchodník léta platí daně, buduje svůj obchod a potom přijde nějaká tlupa zvířat a zničí na co přijde

              • Barak  

               Skody jiste pokryje pojistka.

               Tyhle jiste neprijemne vedlejsi skody by ale nemely zakryt a odvest pozornost od toho podstatneho, ackoliv je to do nalevny ctvrte cenove nosne tema, a to, ze v Americe muze polda pri zakroku odprasknout nebo jinak zabit cernocha, aniz by za to v plne mire dusledky, protoze ho system prikryje.

               Nota bene v zemi, ktera velice rada ostatni poucuje o liddskych pravech a nevaha v ramci teto osvety nasadit bombardery a tanky.

         • Prazak0  

          Ne, policie má nechat mrzačit majitele obchodů, co jim rabují a vypalují obchody, vždy jsi to tak napsal.

  • adam1  

   To to zatím ne ,nedávno ostřikovače úplně bezdůvodně když se rozjížděl na zelenou (srab:)

   Ikdyž se tolerance trocha zlepšila pořád se najdou rapli no :(nic s tím nejde dělat a ani jim to nejde vysvětlit ?Jsou tak zřejmě vychováni a vlastně zato ani nemohou ?

   Pak napiš jak to dopadlo ?

   Dík

   • Breakpain  

    No, občas je to otázka ;-) … někdy si chci při rozjezdu na světlech ostříknout sklo taky ;-) ⇒ jestli si uvědomil, že tam stojíš ;-)…

    Je fakt, že se snažím být hodný a ostřikovat sklo, když nejsem těsně před někým, a je jedno, jestli je to motorka, kolo, auto – prostě, abych ho nezajebal (pokud to jde, jsou situace, kdy nemáš na výběr).

    No a pak znám voly, který tam dají brutus proud a jde poznat, že to nedělají naschvál, ale jsou tak nakřáplí, že si neuvědomují, že tím zajebou sklo tomu za nima a pak musí všichni ostřikovat a stírat ;)…

    Jinak ostřikovače – ignoruju, už jsem pochopil, že nemusíš ani nic udělat, jedeš u kraje, cesta je volná, přijede auto a ošplouchne Tě ⇒ neumírá se nato, neřeším. Kdybych ho dojel na světlech tak mu prstem zaťukm na okýnko – jestli si to uvědomil… Normálka mile a zhodnotím, jestli je to člověk, se kterým chci pokračovat v argumentaci ;o)… Tzn. použít u toho chladnou hlavu a selský rozum – proč se pouštět do prohraného boje ;).

  • yaourt  

   Pak ještě dodám, že jsem asi kilometr od domova píchnul – prostě super den

  • oddie  

   Taktická chyba, dojíždět až k němu. Cos jako čekal? Na kole jsi bezbrannej, pak tě takhle snadno sejme.

   • yaourt  

    Teď už bych se rozhodl jinak, máš pravdu. Asi jsem byl moc naivní a věřil aspoň ve zbytek lidskosti

    • oddie  

     Kdepak, jakmile zastaví a vyleze, je třeba se připravit na nejhorší. Pokud nemáš kam uhnout, střihnout to jinam, kde by na tebe nedosáhl a nemohl tě ohrozit, je třeba zastavit co nejdál od něj, kolo držet tak, aby bylo mezi vámi, a pak podle toho, jak se situace vyvine. Kolo je dost účinná bariéra, přes kterou se jen tak nedostane, tak je třeba toho využít. Skoro lepší než hospodská židle. Jinak pokud nemáš postavu/fyzič­ku/schopnosti na rvačku, docela dobře odrazující prostředek je začít natáčet na mobil.

     • Jason Voorhees  

      Hlavně se neposrat…

     • Esi  

      Přes kolo na tebe normálně dosáhnu úplně bez problému, když jsi klasický cyklista 165cm 50kg tak nemá smysl gestikuloval jen nějakého labilního jedince vyprovokuješ k tomu aby jsi dostal před hubu. Za to že ti dá někdo po tlamě on dostane tak maximálně pokutu pokud by jsi mu to byl schopen dokázat, tak že to se opravdu nevyplatí

      • Breakpain  

       s 50kg nemáš na výběr ;) …

       Moje míry jsou min. 90kg a 187cm, takže nevypadám jak hadr na holi. Přesto se ani já zbytečně nepouštím do křížku ;). To, že vyleze nějakej střízlík z auta ještě neznamená, že s sebou nevytáhne pálku nebo něco podobného. Kdysi jsem jednoho takového vola znal … ptám se ho „proč to taháš“… a on nato „ale, jezdím jako prase, tak když dojde na argumentaci, beru s sebou, přece nedostnau po hubě …“ tzn. věděl, že problémy dělá on a ještě byl schopný Tě tím přetáhnout ;) … to si prostě nepomůžeš ;).

       Prát se můžeš, ale jen když to má smysl – asi je to vypočítavé, ale jít do toho, pokud nevíš, jak je na tom druhá strana je zbytečný risk ;). Protože když dojde na lámání chleba, jeden prostě odpadne na zem. Těžko to skončí tím, že si dáte facku a konec ;-)…

       • Esi  

        No já mám 191cm a 100kg, ale pokud to jen trochu jde tak se fyzické konfrontaci vyhnu, přece jen jednou blbě trefíš a toho druhého při této váze zabiješ, v mládí jsem si občas s někým pinknul tréninkově v ringu a i když je to už dávno tak mi to nestojí za ty problémy. Jedna nová rána a jsi v base

       • Tr35  

        No, taky zalezi jestli tu hmotnost delaji svaly nebo bucek jako u vetsiny lidi :).

        • Breakpain  

         Ano, i ne ;-) … vyšší váhovka je vždy problém, ať už jsou to svaly nebo tuk.

        • volyn  

         Kdyz ti ju vlepi 125kg ovar, bude to i tak hodne bolet, kdyz prezijes prvnich 5 ran, tak pravdepodobne umre na infarkt

         • Metalgirl  

          I takového se dá skolit, v případě lehčí váhy hraje roli hbitost a rychlost. Takového ogara za chvíli utaháš a nemusí se přitom do tebe trefit ani jednou. Poté stačí už jen jedna dobře mířená rána. Ale zase na druhou stranu za ty další problémy to pak nestojí.

          • Breakpain  

           hezká představa :-)

           • Janes  

            A naivní :-)

            • Breakpain  

             Zkušenosti z filmu vs zkušenosti z ringu ;) …

             • Janes  

              Já nějak nechápu, proč bych se měl 5 minut nechat obskakovat a pak dostat po čuni, možná při boxu v ringu to takhle funguje, ale na ulici nikdo 5 minut čekat nebude. A podle pravidel to taky nebude…

              • Breakpain  

               Já reagoval na to klišé „stačí se trefit“ ;-) … Stačí, to ano, ale protože jsem chvíli v ringu poskakoval, tak tuším realitu, jak často se to děje :-)… ještě ve spojení s tím, kdo se obvykle v reálu střetne.

               • Janes  

                Jo, tak takhle tomu rozumím, v ringu jsem sice nebyl, ale ze skutečnégho života v mládí vím, že i když jsem, dokonce dvakrát, dostal první do ksichtu, tak to na mě nemělo valného vlivu, v tom druhém případě mě z toho borce sundávali dva lidi, každej za jednu ruku, abych ho neukončil :-).

                • krabica  

                 Přesně, do by musel být echt solidní úder, aby někho vypnul, většinou je to jen k nasrání… :-)

                 • Esi  

                  No mě se to jednou povedlo, nějakej přiopilej vesničan když jsem šel od rodičů před lesík mě oslovil stylem hele mladej dej mi na pivo, slušně jsem odvětil jdi do hajzlu a už po mě šel pěstí, z ústupu jsem jeden hák poslal zpět a náhodou trefil přesně na vypínač, naštěstí se tak nějak sesunul na žabáka tak že si nedal druhou o zem, tak jsem ho decentně profackoval aby přišel k sobě s nechal ho osudu, už je to přes 20 let v té době jsem měl 105kg a udělal 10 bench-pressů se 130kg a 5 sérií, tak že v kombinaci s tím leknutím to byla hrozná rána, to že jsem trefil přesně byla náhoda a rozhodně jsem to nechtěl, stačilo aby padnul náznak a na šutr a byl jsem v hajzlu

                  • oddie  

                   To byl vůl, otravovat takovou gorilu, vždyť to muselo být jasné od pohledu, že nejsi tintítko :D

                   • Esi  

                    Jojo to už je dávno, tenkrát 191cm 105kg a 80cm v pase a 120cm přes hrudník, těch 191cm a téměř 105kg mám pořád, ale ten zbytek :-(

                    On byl trochu nálitej tak se asi cítil nesmrtelnej :-) a měl váhovou převahu, odhadem měl tak 185cm a 120kg taková hospodská figura, tak že ano i ten lehčí může mít výhodu :-)

                    • Janes  

                     Já to nebyl, byť popis zhruba odpovídá :-)

                     • Esi  

                      :-) les zhruba v půlce mezi Borohrádkem Mlékojedy. Tak že asi někdo místní. Chodím tam léta a naštěstí jen jednou jedinkrát taková zkušenost, doufám že i naposledy.

                    • oddie  

                     Mám takový příhody, měl jsem kutící garáž na auta v takový veselejší oblasti, a přesně takovej 110kg rváč mě přišel varovat před jednim sousedem, co za mnou chodil na pokec a posťourávat se ve vracích, ať si prej na něj dám pozor, že seděl. Když jsem říkal, že je mi to fuk, ukázal na asi 8 stehů nad obočím, že prej to má od něj. Měl jsem co dělat, abych se nepo… smíchy, chlápek přes 50 let, max 170cm a jestli 65 kilo, tak moc :D Neskutečnej ranař, za několik ublížení na zdraví si odseděl dohromady asi 8 let. V akci jsem ho nikdy neviděl, ale prej měl místo rukou kladiva…

                     • Esi  

                      Jojo, měli jsme v práci obchodníka 170cm 65kg, léta dělal MMA a toho bych naštvat nechtěl a to výšková a váhová převaha by byla, ale trefit někoho takového v podstatě nejde, pokud nebude mít 3 promile a nebo narkózu :-). Bejt velkej má výhodu že se do tebe většinou nikdo nesere, ale přes hubu můžeš dostat klidně od někoho kdo je poloviční pokud to opravdu umí.

                      • Breakpain  

                       na druhou stranu, těch je jako šafránu ;)…

                       • Esi  

                        Jojo a snad většina z nich se dost vybouří na tréninku a nemá zapotřebí se poměřovat s běžným nebojovým obyvatelstvem. V ringu jsem teda párkrát stál, ale už je to hrozně dávno a vždycky jen takový lehký ťukec, jinak by mě parťák sundal do 20s

                       • look_as1  

                        http://www.hanumangym.eu/bojovnici.php?… – muj byvalej kolega. Takovej nenapadnej typek v obleku to je;-)

                        • Esi  

                         Jojo to jsou oni, ti musí být pro takové ty nanachrované borce na diskotéce hrozně nebezpeční. Nepředpokládám že by po večerech vyvolával bitky.

                         • Janes  

                          Mám podobného kámoše, nejakej Petržilek, taky žádnej obr, jen sensei karate :-)

                         • Esi  

                          :-)

                         • oddie  

                          Tak ono zase co maj ti prckové a tintítka dělat, když si na ně každej troufá. Buď mít rychlý nohy a furt utikat, nebo se naučit bránit… K tomu jsou typy, co tu pozornost agresorů nějak přitahují, tam snad nic jiného nezbývá. Mně stačí se jen zamračit a už po mě radši ani bezdomovci nechtěj drobný, ale nedovedu si představit, kdyby to nestačilo… Známej byl přesně takovej, malej, drobnej a snad kazdej opruz široko daleko si ho vyhlíd. Máme sraz na nádraží, jdu skrz, otrapa se klidí z cesty, pár minut po mě přichází znamej a otrapa se na něj agresivně vrhá. Znamej ho naučenym pohybem hází pres ruku na dlažbu, přichází ke mně a omluvně řiká – tohle se mi stává furt…

                         • Esi  

                          Jo větší rozměr člověka na své výhody, ale zase vytáhnout těch 100kg na 15 minutovej kopec to je děsná dřina, většina těch s kterýma jezdím na kole má o 30kg míň. Rovinu v pohodě dám na sílu ale kopec nahoru nad 8 % je smrtící záležitost pokud má víc než pár minut.

                         • oddie  

                          Proto jezdím s ženskou, je to ve všech směrech příjemnější :D

                         • Esi  

                          No to jo, ale ta moje nechce a cizí by mi asi neprošla. Občas se nechá vyprovokovat dcera, té zatím stačím :-)

                       • oddie  

                        Ten šafrán teda potkávám nějak často :) Spolužákovi na střední jsme přezdívali „mopslík“, teda do té doby, nez se pustil do bitky s největší třídní gorilou a na pár úderů vyhrál K.O, aniž by sám inkasoval. Pak už jsme mu tak radši neříkali, nebo jen zdálky :D

                    • Romancero  

                     proboha!!!

                     a takový robocop jezdí na kole? :-)

                     • Esi  

                      Když ono je to už 20 let. Pravda vrchař že mě asi nebude :-)

         • Prazak0  

          Když ti dá jednu ránu, dost možná půjdeš k zemi a pak je otázka, jestli do tebe párkrát kopne nebo si jednou dupne. Ne každý má na nějaký boxerský taneček, když předtím ujel X kilometrů a nyní se vrací a má to v nohách. Jednou myslím z TdF, cyklisti se nějak fackovali, rozhodně žádné tancování jak v boxu nebo MMA.

          Jednou mně málem napadlo jedno hovado, nějaký Rus nebo Ukrajinec, chlap aspoň 60 (já tehdy 58). Dovolil jsem si mu říci, že nemá přehrabovat rohlíky holýma rukama. Začal řvát a hlavně, měl jsem ho těsně u těla. V této pozici se nejde bránit. Toto udělat policistovi, tak by dávno reagoval, bral by jako fyzické napadení. Z této vzdálenosti se nelze bránit první ráně ani nějakému uchopení. Navíc měl společníka, tomu bylo nějakých 35. Asi nějací dělníci, on malinko starší, ale fyzicky zdatnější.

          Jeden kamarád, před lety, říkal mi, jak jednou dostal ránu, neuměl se bránit. Přitom chodil dřív na karate a různé kurzy sebeobrany, naučené techniky měl. Ale v krizové situaci tehdy neuměl použít. I když, co jsem slyšel, tak v jiné situaci, tak zakročit uměl, dotyčný ale nejprve fyzicky napdl jiného člověka, on mu šel pomoci a pacifikoval ho.

          • Barak  

           O o jde taky o to, ze pokud jsi slusny clovek, mas proste moralni prekazku provest to, co se pri takovych situacich radi udelat – zautocit jako prvni a to tak, ze velmi razantne, aby ses pokud mozno vyhl mozne odvete.

           Malo lidi si dokaze rict, ze agresoruv utok je neodvratny a zareagovat vyse ubedenym zpusobem, dokud neschytaji prvni ranu, kdy uz ale muze byt pozde. To uz musi fakt nastat hodne vyhrocena a stresova situace.

           • Prazak0  

            Pokud bych se navíc bránil, musel bych brutálně. Jakožto slabší bych musel použít co nejdestruktivnější techniky, abych se ubránil . Navíc nosím dosti silné brýle na dálku. Nějaký pouliční rváč nebo zahraniční dělník, co je zvyklý se občas porvat, ten má jasnou výhodu. Nejen fyzicky, ale i psychicky.

           • plzakj  

            Ja mel za to, ze se v takovych situacich radi utéct. Jako, zastavit prede mnou auto nekde osamote na silnici, tak k nemu rozhodne nejedu.

            • gerrard  

             Ano to udela kazdy rozumny clovek. :) Ale zalezi, jak mas zbytnele ego a na co se citis.

            • Prazak0  

             Autu neujedeš. Konfliktu se snažit vyhnout, ale zase se nechat terorizovat?

             • plzakj  

              Ziskas cas. Uvidis, jestli se otaci a jede za tebou, nebo mu to staci k pocitu vitezstvi. Pokud pojede za tebou, musis pryc ze silnice.

              • Prazak0  

               Když tam je pole, tak není kam jít pryč. Asi nejsprávnější postup by byl pomalu dojet k autu, ze zadu nafotit mobilem jeho registrační značku, případně mobil v ruce pro tísňové volání. Asi jako exhibicionista někde v městském parku nebo lese. Do ruky mobil, vyfotit jeho a být s někým v telefonním kontaktu.

            • Barak  

             Ja ale feaguju na Prazakuv post, ne na zakladateleluv.

           • xtonda  

            I pokud nejsi slušný, ale máš mozek v hlavě, tak do toho nepůjdeš, protože je velká šance že to bude vyhodnoceno jako napadení z tvé strany.

            • Barak  

             Kdyz mas cas resit v hlave pravni dusledky, neni to situace, o ktere pisu.

          • Jason Voorhees  

           Hlavičkou

         • orm  

          Mam 125kg a nechapu, proc bych mel po 5 ranach umrit na infarkt.

          • Esi  

           Tak ono záleží jakých 125kg máš, znak i lidí v mém věku kteří nemají ani těch 125kg, ale takovou hezkou nadváhu 40kg v pohodě a vydýchavají jedno patro, ale jsou to lidí jejichž poslední sportovní aktivita byla tělocvik na základní škole

       • Kacko  

        Váha zase tak podstatná není. Člověk co se nemlátí na ulici se psychicky rozloží i z 50kg agresora a dostane na budku. Na tréninky nám chodili zoufalí borci, co při zápasech byli super, ale na ulici dostávali na budku.

        I s menší váhou stačí chovat se jako hovado a protivník vypne a celé mu to dojde až je po všem.

        Ale ideál se tomu vyhnout.

        • Prazak0  

         Tak jistě, dosti cyklistů jsou lehké váhy, kdo váží sám 60 kg, tak agresor o 50 kg může být nebezpečný. Pokud ale vážím přes 70 kg, tak 50 kg znamená někdo výrazně slabší. Když to bude žena, tak výrazně slabší, i když výškově může být skoro stejně, když to bude chlap, co nemá vyloženě hubenou nebo spíš vychrtlou postavu, tak může být i poměrně statný, ale hodně malý. Prostě něco jako statný Vietnamec. Tady bych se bál leda toho, že může vytáhnout nůž. I kdyby měl silnější ruce než já, tak je v podstatné nevýhodě. Pokus se přiblíží hodně nablízko, snadno ho odhodím, snadno se udrží dál, dosah rukou máme každý někde zcela jinde, nemluvím ani o odkopnutí. A i nízkým kopem ho zasáhnu relativně vysoko.

   • JachymP  

    Někdy to dáš. Na mě šel jednou pěšák, prej že jedu po soukromým pozemku (vedla tam cesta pro pěší), zkoušel mě shodit ale nevěděl kterou stranu si vyberu, vybral jsem si tu těžší a zrychlil což nečekal a nestačil se přetočit, takže do mě strčil až když už jsem byl za ním a jen jsem hodil vlnu. Ale souhlas, agresivita roste, je lepší se konfliktu vyhnout…

    • oddie  

     Na pěšáka zpravidla není čas se připravit, tam to nečekáš. Popsaná situace je ale jednoznačná, pokud ti někdo zablokuje cestu a vyleze, víš, co čekat…

     S pěšákem jsem měl nedávno úsměvnou historku na jedné polní cestě, která vedla po kraji lesa. Široká až až, vyjetá traktorem. Šel po ní pěšák s ženskou, já jel na kole taky s ženskou. Uhnuli mi, já poděkoval (jako obvykle), projel, ženská asi 20 metrů za mnou. O 100 metrů dál křižovatka, zastavím a koukám, že jedem blbě, říkám, musíme zpátky, špatně jsem odbočil. Ona, že prej když je míjela, chlap měl na ni kecy, že tam kola nemaj co dělat nebo tak něco. Tak si říkám, asi bude veselo. Jedem zpátky, chlap mě uvidí, ztuhne, uhýbá na stranu, kouká mimo… :D

    • Breakpain  

     Docela dobře na to funguje „aha, pardon, to jsem netušil, slezeš z kola a chvíli jdeš pěšo, než zaleze ;-)))“

     • Esi  

      +1 jo to znám :-) takhle jsem se tak na cyklostezce zeptat pana kterej mi nadával do kreténů že jsem mu malém zabil psa na neviditelném vysouvacím vodítku, jestli si myslí že je dobrý nápad brát psa na cyklostezku, když jsem slezl z kola tak byl najednou úplně slušnej

      • iron.hide  

       Tak to asi preto lebo mas 190/100 a ked si zliezol z kola tak si myslel ze mu ides prijebat

       • lumyr  

        Jj tohle funguje. :)

       • Esi  

        Však já ho původně šel proplesknout, protože ten blbec stal na jedné straně a psa měl na druhé straně u vody, neviděl jsem ani psa natož to slabé vytahovací vodítko, to jsem zaregistroval tak na 4 metry, chytilo se za převodník pes se trochu proběhl chlapovi jsem to vodítko vytrhnul z ruky a slyším něco o kretenech, tak jsem to otočil a šel se pana zeptat co že to říkal, asi jsem původně špatně slyšel, protože najednou říkal že to byla jeho chyba a hrozně se omlouval :-) občas se ty moje fyzické parametry hodí, ale když přijde 14% kopec nahoru nad 10 minut tak bych i 30kg nechal doma :-)

        • Kouba_2005  

         No jo, pána propleskneš a ačkoliv to byla jeho chyba, tak večer ve zprávách budeš za kkta a agresivního cyklistu ty :-(

         • Esi  

          Ano, přesně tak, naštěstí vychladnu většinou rychle, tak že jen jen pánovi řekl že by měl trochu myslet že takhle by taky mohl někoho zabít a jeho jsem pryč

          • gerrard  

           Taky nejsu vrchar. :) vcera jsme predjizdeli dva duchodce co jeli pres celou cestu. Jel sem prvni a ani nemusel nic delat vsimli si, pani uhla, tak jsem je v klidu predjel a jel dal. No a pana nenapadlo nic lepsiho nez na manzelku a decka pi…at, ze nemaji zvonek. Jak jsme zastavili, tak ho nabonzovali. No mel smulu dojel k nam a vyslechl si par milych slov. Ani nezastavil a mazal dal. Na slabsi se to vyskakuje pokazde lip.

           • jIrI___  

            A proč teda ten zvonek nemají? :) Za mě je zvonek jedna z nejužitečnějších věcí na kole za předpokladu, že člověk nemá les 20 m z barákem a občas se pohybuje i po cyklostezkách apod.

            • gerrard  

             Proc by meli zvonek na MTB, kde ho nepotrebuji? Jen kvuli nejakemu jelitu jednou za 5 let? Btw na silnicce mam.

            • nooski  

             A v autě taky troubíš na každé jelito, které znemožňuje předjetí? I na kole mám mít přehled o tom, co se kolem děje.

             • jIrI___  

              Jak by věci měly být v ideálním světě je jedna věc, jak je to v realitě je věc druhá… A v autě jsem se ještě nikdy nedostal do situace, kdy bych dojel dvě auta jedoucí vedle sebe a všemožně kličkující přes celou šířku silnice, to bych zcela jistě troubil.

              • nooski  

               Nikdy jsi nejel po dálnici, kterou nesmyslně blokovaly kamiony? Já ani nevím, kde v autě mám v autě ovládání klaksonu, za vice jak dva roky jsem ho nepoužil.

               • jIrI___  

                Po dálnici jezdím stejně rychle jako ty kamiony, takže do téhle situace jsem se dostal možná jen ve svém nevybouřeném období deset, patnáct let zpět :D. Ale jinak jsi mě teda vyargumentoval, i přes to se svého nejužitečnějšího příslušenství na kole nehodlám zbavit a budu ho dále používat ku spokojenosti své i ku spokojenosti předjížděných :)

                • gerrard  

                 Je Jiri jestli si neco nenamlouvas :) nebo tisice dekovnych dopisu od stastnych predjetych mluvi jinak?

                 • jIrI___  

                  Mluví tak zkušenosti. Dříve jsem praktikoval různé buranské praktiky typu přestat šlapat a nechat to na cvrčku, v případě pískajících kotoučů přibrzdit, cvaknout brzdovými pákami, hlasitě přeřadit, pomalu dojet a říci „s dovolením“ apod. a ve většině případů jsem se setkal s poznámkou, jestli nemám zvonek. Tak jsem si ho po těchto naléháních teda pořídil :). Teď jen z dálky zazvoním, ať má předjížděný objekt čas pro zmatené přebíhání z jedné strany na druhou, případně na přitažení psa z opačné strany cyklostezky a poslední dobou se při předjetí poměrně často setkám i s omluvou. Prostě mi připadá, že zvuk zvonku mají lidi v sobě nějak zakořeněný a při jeho zaslechnutím jim dojde, že něco dělají špatně.

                  • oberleutnant Weiss  

                   Co je na „s dovolením“ buranského?

                  • gerrard  

                   Ale to jsou vsechno takove ty cyklostezkove zazitky. Kdyz si odmyslis cyklostezky, tak ho opravdu potrebujes? A jen tema pripadama potvrzujes to co rikam, tim zvonkem resis jenom to, ze ma nekdo hlavu zastrcenou v zadku a ne standardni souziti. Proc bys mel v normalni zivote zvonit jak salina.

                   Za posledni dobu jsem zazil zvonek nekolikrat. Zde nekolik pripadu:

                   • elektricke kolobezky svistici po chodniku s takovym tim „uhni p..o“
                   • pani jedouci po chodniku na kole
                   • pan na cyklostezce, kteremu byla pulka cyklostezky malo a musel si zazvonit, aby vsichni vedeli ze jede a ano mel elektrokolo

                   Ten muj zazitek neni z cyklostezky, je z normalni cesty, kde muzes potkat i auta. Tady ta predstava nekterych lidi, ze se muzou chovat jak kreteni a ostatni se jim prizpusobi a musi se chovat podle jejich kretenismu mne pokazde zarazi.

                   • jIrI___  

                    Jasně že celou dobu píšu o cyklostezkách, na silnici je zvonek k ničemu stejně jako v lese. Popravdě mě nenapadlo, že se ten důchodce z tvého příběhu ohradil při jízdě na několik metrů široké silnici, ale měl jsem tak nějak automaticky za to, že jste se předjížděli na klasické cyklostezce. Tím je vše vysvětleno :)

                    • gerrard  

                     Mne teda nejvic zarazilo, ze vubec mrci. Nemel k tomu zadny duvod. Bezna nekonfliktni situace, probehlo to uplne v klidu. Zazijes to za den nekolikrat. No mrcel jen na decka a zenu, mne vynechal. :) Kdyz to hlasil mlady, tak sem si rikal buhvi co slysel, ale kdyz si stezovala zena s malou holkou, tak sem chytil na prvni skubnuti. :)

                    • xtonda  

                     Proč jen cyklostezky, zvonek se hodí všude, kde pěšáci zabírají tolik místa, že je nelze bezpečně předjet, tedy i v lese, ale i úzké málo frekventované silnice, ulice, cesty. Zvonek mám na MTB i na městské skládačce a používám ho, na auta je to samozřejmě slabé, tak sem na skládačku dal trumpetku s balónkem, je to levné, lehké a kravál to dělá náramný.

                  • Radek Broz  

                   Pičovina – to už by si člověk klidně mohl koupit nějakou buranskou sockově tichou nábu, kdyby se tahal se zvonkem. Fuj.

               • Kouba_2005  

                Na kamiony můžeš troubit jak chceš, jim je to putna a beztak tě stejně neslyší :-)

           • plzakj  

            Duchodci jsou vetsinou zapschly pomstychtivy pripadi. Nezazil jsem, ze by mi nejakej duchodce v aute nekdy pustil na prechodu.

            • nooski  

             Jako velká část důchodců prožila život v jiné době, kdy slušnost byla neznámým slovem, ale co se přechodu týče, tak spíše si nikoho nevšimli.

             • gerrard  

              Oni se hlavne bali otevrit hubu, protoze nikdy nevedels do koho se pustis. Ted maji lidi jen pocit, ze se jim nemuze nic stat. Ale naopak dnes po hube muzes dostat daleko rychlej. :)

            • gerrard  

             Asi mel spatny den. :) Prca byla, ze pak prejel pres most se zanckou cyklisto sesedni z kola. Takove mam lidi mam rad. Misto, aby si hledeli sami sebe, tak maji pocit, ze je lepsi buzerovat druhe.

            • Kouba_2005  

             Když vidíš ten výraz za volantem, tak bys tam tomu důchodci stejně nevkročil, i kdyby tě nakrásně pouštěl :-D

        • venkovan  

         Tak částečně je to i tvá chyba. Pokud to nebyla striktně vyhrazená cyklostezka, kde pěší nemá co dělat. Na smíšené stezce nebo jakékoliv jiné pozemní komunikaci se máš pohybovat s ohledem na ostatní účastníky dopravy, a těmi jsou i chodci a pejskaři a sry, u pejskařů lze tak nějak předpokládat cokoliv, třeba ,že se pes cyklistů bojí a může nečekaně polekaný přeběhnout na druhou stranu na vzdory prání jeho páníčka, aby zůstal v klidu, a rázem je vodítko nataženo. Uvědom si, že nedává moc smysl chodit se psem na krátko, s hlavou u kolene, je to živej tvor a jsem s ním venku právě kvůli pohybu. Zrovna vůči chodcům, kočárkům a pejskařům jsem ohleduplný maximálně a vždy při míjení zpomaluji doslova na rychlost kroku jako výraz respektu, že nepovažuji komunikaci za svou.

         Kdybych tam byl s tím psem já, a tys mi ho vláčel za vodítko a pak jsi takto slezl a šel na mě machrovat, prošlápl bych ti koleno a až bys přede mnou klečel a škemral, tak bych ti povyrážel zuby.

         To, kdo má na koho brát ohled beru podle pravidla padajícího hovna-všechny „slabší“/v provozu rizikovější/zra­nitelnější a více ohrožené skupiny účastníků. Jako řidič auta tedy beru ohledy na motocyklisty, cyklisty, chodce atd. Jako cyklista na příslušných komunikacích na veškeré formy pěších, děti, kočárky, psy a další, kteří tuto komunikaci využívají též.

         • Mikikuba  

          A oni mají brát svým chováním ohled na další na smíšené stezce což se děje jen velice málokdy aspoň na tý modřanský…Mít tam čokla na volno je naprosto mimo a přesto je to běžný…Na dvoumetrový šířce učit dítě jezdit na kole, jet inlajnisti vedle sebe se sluchátkama na palici, dvě maminky s kočárkama vedle sebe tak aby nikdo neprojel a tak dále a tak dále. Vše realita denodenní…

          • Nitroglycerin  

           Na Modřanský stezce se nedá během dne jezdit, tam je nesmysl jít s kolem. Provoz jak na Václaváku

           • lumyr  

            Jenže dost lidí tudy jede pouze domů, protože není alternativa…

            Pak tu jsou matky s kočárkem, co klidně v nejužším místě zastaví a ladí kočárek – nechápu, moje dítě bych sem fakt nevzal, bruslař co si hraje na Sáblíkovou, biker co honí KOM bo kundodrom, ambiciózní matka na bruslích s beranidlem (čti chariot). Každodenní realita na stezce o šířce 2M ;)

          • venkovan  

           Evidentně jít na Modřanskou stezku s cílem jezdit nějak na kole zaúčelem sportovního využití, je vzhledem k frekventovanosti úseku nerozumné. Je to jako se čertit, že je D1 ucpaná a vinit z toho nějaké označitelné skupiny motoristů, hlavně ne sebe (lufťáky, kamiony, fleety, kohokoliv)

           • Barak  

            Presne. Nejpekelnejsich nekolik km cyklostezky v CR a tady to neustale slouzi jako priklad, jak jsou cyklostezky na prd a neda se po nich jezdit.

            • Mikikuba  

             Každej reaguje na tu po které jezdí…To je překvapivé? A upřímně není to jen Modřanská…A pak jsou tu mraky cyklostezek, kde jedou 3 lidi za den…Ty znám taky. A nebo je postaví nechaj zadělaný tak, že po tom na silničce nikdo rozumnej nepojede a divej se že jezděj silničáři po silnici vedle…Stavění cyklostezek je v ČR úlet kdy to rozhodně nevymejšlej lidi co na kole jezděj a občas je jen třeba proinvestovat evropský peníze…Aspoň okolo Prahy do -+ 100km, kde jezdím to tak je…Pokud mi někdo na 300 metrech přikáže cyklisto slez z kola tak je jasný že tam jezdit na silničce nebudu…

             • Barak  

              S tim souhlasim, zkusenosti mam podobny. Na druhou stranu, neni to tak u vsech cyklostezek a ne vsichni jsou zavodnici. Mimo Prahu je vyuzivaji i starsi lidi, lidi kteri nehoni KOMy a kteri jedou jen na nakup, do prace, neco vyridit a cyklostezky jsou vnimany proste jako infrastruktura ktera ma slouzit take k tomu, aby nekdo na mensi vzdalenost jel na kole misto autem.

              • Mikikuba  

               To souhlasím. Jinak několikrát mě zastavila policie když jsem jela po silnici a souběžně byla cyklostezka. Vždy jsem v pohodě vysvětlila proč tam nejedu a problém nebyl a ještě mi popřáli pěknej den…A ať jsem opatrná:)

               • Prazak0  

                Policie je vůči cyklistům v podstatě velmi tolerantní, s rouškou jsem jel jen párkrát, ale i jinak. v noci jim stačí blikačka a přední světlo, předpisově by měly být vícero odrazky, to nikdy neřešili. Přitom někdy vidím kola, vzadu blikačka, ale baterka asi hodně vybitá, takže skoro neví vidět.

             • Prazak0  

              Na cyklostezkách se moc jezdit nedá, velká část cyklostezek je smíšený provoz, takže to vlastně cyklostezky nejsou. Jsou tam chodci, kteří chodí část po směru, část v protisměru jako na silnici, pak běžci, někdy i maminka s kočárkem, co ho za běhu postrkuje, pak bruslaři atd. Pokud je malý provoz, tak to jde, jak je víc lidí, je tu problém. Bruslaři jsou do šířky, dále dost lidí jede vedle, to platí pro kola, ale i běžce a chodce. Bezohlední jsou i cyklisté, zažil jsem jako chodec na smíšené cyklostezce podél Strakonické, v protisměru dvě kola vedle, ona (už starší, min 55 spíš víc) profrčela vedle mě natěsno, prostě musela jet v protisměru, i vedle sebe by mohla jet, abych měl dost místa. Bezohlední lidé jsou i na kolech, je to v lidech, cyklista je pouze (většinou) ten slabší, což platí pro silniční provoz. Potom na té stezce je plno exkrementů od psů, přitom vedle je tráva, pes by mohl jít tam, když to lejno po něm nebudou z principu uklízet. Ale asi nejlépe, když to rozmašírují cyklisté na svých pneumatikách případně běžci podrážkách. Lidi jsou dobytek.

            • gerrard  

             To co tu popisujete to je realita na cyklostezce pres cele Brno kolem Svratky.

         • xtonda  

          Nebyls tohle ty?

          https://www.idnes.cz/…a-zpravy_rsr

          Tuhle tu byl článek, že si majitel neuhlídal psa a způsobil pád cyklisty, pejskař odešel od soudu s podmínkou.

          Majitel má mít psa na pozemní komunikaci nakrátko, pokud někomu vletí pod kolo je to vina majitele psa.

          Pokud pes není moc velký, tak to na MTB jenom drcne, vyzkoušeno.

          • Esi  

           Jojo posouzení věta také vyzkoušena, nějaká taková gaučová myš které se nevím proč říká pes mi tady jednou skočila z chodníku pod přední kolo, úplně napřímo bez šance na jakoukoliv reakci, tak že měl smolíka

         • -b-n-x-  

          To tvoji akci bych fakt rád viděl :-D :-D :-D

         • mire  

          A pro po takový smíšený „cyklostezce“ jezdíš na kole, a nejdeš zrovna pěšky?

         • Esi  

          I ty jeden internetovej hrdino, jel jsem po prázdné cyklostezce, na louce vedle cyklostezky stal chlap to že má v ruce vodítko které je natažené přes cyklostezku jsem neměl tušení dokud jsem nebyl 4m od něj a to asi z 30km/h neubrzdíš. Pohádky o prošláplém kolenní si nech pro vnoučata :-)

         • BB  

          „Na smíšené stezce nebo jakékoliv jiné pozemní komunikaci se máš pohybovat s ohledem na ostatní účastníky dopravy, a těmi jsou i chodci a pejskaři a sry, u pejskařů lze tak nějak předpokládat cokoliv, …“

          Jako častý uživatel cyklostezky musím jen souhlasit. Možná, že ten název cyklostezka není úplně správný a že vybízí k tomu, že si my cyklisté myslíme, že patří nám a můžeme tam soutěžit na segmentech a jezdit jak se nám líbí.

          • look_as1  

           Nemusis predpokladat porusovani predpisu.

           To je jako bys na zelenou nebo na hlavni v kazde krizovatce vzdy zastavil…co kdyby nekdo nahodou nedal prednost.

           Voditko pres cestu a pes navolno je poruseni predpisu, takze to fakt cekat nemusis.

           • Edwin  

            Tak to jsi právě na omylu. Máš předvídat nepředvídatelné. Tzn. nezastavit na zelenou, ale být ve střehu, že ti tam stejně někdo může vjet.

            • -b-n-x-  

             To jo. A na dálnici pořád předpokládat, že tam někdo bude přebihat, nebo to před tebou někdo zadupne. Jinak v normální nepřehledné zatáčce budeš předpokládat debila v protisměru, atd.

             Kam s takovými předpoklady dojedeš?

             • scoty  

              To předvídání v zatáčce mi už několikrát zachránilo život…

              • look_as1  

               A jak teda projizdis zatacky na okreskach? Vsude zpomalujes na 30 km/h?

               • scoty  

                to není zdaleka jen o rychlosti…volba stopy, předvídání, celková situace kolem, počasí atd

             • Edwin  

              Přesně to dělám a proto jsem po 23 letech řízení bez jediné nehody.

              • Esi  

               No já taky předvídám, to co se předvídat dá, rozhodně nepočítám s tím že bude nějaké hovado přebíhat dálnici, už se mi to stalo a jen díky rychlé reakci a troše štěstí jsem to blbce objel odstavným pruhem a zachránil mu život, když jsem ho míjel tak stal uprostřed pomalého pruhu ve kterém jsem před tím jel. Viděl jsem ho asi na pár desítek metrů. Ani po této zkušenosti nejezdím po dálnici s tím že pojedu 70 co kdyby někdo přebíhal.

               • Edwin  

                Ale to já přece netvrdím. Samo, že jedu 130, i rychleji (tam, kde vidím), ale vždy nohu na brzdě, pořád koukám do zrcatek, nikomu se nelepim za zadek. Prostě pořád mám přehled o situaci kolem sebe, abych vedel, kam v případě potřeby uhnout. Stalo se mi to na dálnici nekolikrát, že jsem se takhle vyhnul nehodě.

                Ve meste vždycky čekám, že zpoza auta vyběhne dítě, když zastaví bus v zastávce, tak že tam vyběhne dítě, když jedu do pravotočivý zatáčky, tak nejedu pravým kolem po krajnici, páč tam může někdo ležet. Tohle všechno se mi stalo!!!!

                • Esi  

                 Ale jo taky se snažím jezdit defenzivně a předvídat, ale ne vždycky to jde, mám za posledních 25 let najeto cca 500 000km bez nehody ale i tak musíš mít občas příště štěstí jako já na té dálnici

                 • Edwin  

                  To bez pochyby. Jen musíš jít tomu štěstíčko trošku naproti :)

                  Ještě teda jedná věc, která funguje. Nereagovat na auto před sebou, ale už na to před ním. Při dojíždění do kolony mi to už taky kolikrát zachránilo krk.

                • look_as1  

                 Jak muzes mit nohu na brzde i na plynu? Co kdyz nemas tempomat?

                 • jIrI___  

                  Úplně jednoduše :))

                  https://youtu.be/z0pLtR0Z8eE?…

                  • Tom-T45  

                   No jasně, jednoduché jak facka. Ovšem jak tohle praktikovat v rodinném MPV s automatem?

                   • Esi  

                    Tak v rodinném MPV s automatem v pohodě práva pls levá brzda, jen doporučuju trénovat na suché prázdné silnici a bez rodiny, první zabrždění levou nohou bývá poněkud prudší než by jsi čekal :-)

                    • Tom-T45  

                     Ano, potvrzuji, první zabrzdění levou nohou bývá tvrdší, zvláště v případě, kdy jsi přesedl z manuálu a podvědomě šlápneš na spojku :-)

                     • Esi  

                      Jojo, v ale když přesednes z manuálu do automatu tak se většině lidí povede si na tu „spojku“ šlápnout, pak jsi rád že jsi připoutaný

                      • plzakj  

                       Proste si tu levou musis strcit pod sedacku :)

                       • Esi  

                        Jo tak to dělám já, automatem jezdím spíš výjimečně tak 2× za rok

                        • look_as1  

                         A jak pak muzes mit jednu nohu na plynu a druhou na brzde?

                         Spor, cvbd.

                         • plzakj  

                          Tak jezdeni “s nohou na brzde” je spis takovej recnickej obrat pro opatrnou a predvidavou jizdu. Nekdo jezdi zas “s nohou na plynu”…

                      • Bender382  

                       Tohle nechápu jak se může někdo splést. Prostě pravá noha je naučená na plyn a brzdu, a levá na spojku. Když spojku zrovna nemám, tak přece není důvod levou nohou omylem šlapat na brzdu.

                       • plzakj  

                        A zkusil sis to nekdy? Proste ten okamzik, kdy auto s automatem dobrzdujes a podvedome vyslapnes spojku, coz v ten okamzik znamena zadupnuti na fleku.

                        • look_as1  

                         Ja taky ten problem nechapu.

                         Poprve jsem automat v USA ridil jeste s mokrym ridicakem a po 14 hod letu…daleko horsi bylo na tech dalnicich s 6 pruhama spravne odbocit;-)

                         • plzakj  

                          To bude mozna tim. Nemas proste tolik tu spojku zazitou a noha ti na ni nejde podvedome. Tzn ze tvuj mozek je zvyklej myslet na to, na co ma slapat.

                         • look_as1  

                          No ja tam byl potom mockrat…a vzdycky bylo horsi si zvykat na nove auto s manualem v Evrope, nez na automat. Pokud teda vynecham zadokolku Mustang;-)

                         • plzakj  

                          To je samej mimodek tady. Ja jsem si treba na auto v Evrope zvykat nemusel po navratu ze statu.

                        • Bender382  

                         Zkusil, neboj. Jinak bych to nepsal, nějak mi prostě u automatu levá noha nemá potřebu cukat.

                       • mikub  

                        Automat má poněkud širší pedál brzdy. Až se s nějakým svezeš, pochopíš ;)

                        • Bender382  

                         V „pár“ už jsem se svezl, jestli se mi to někdy stane, dám vědět. Zatím nic :-)

                       • Esi  

                        Nespleteš si samozřejmě nohy, to se řidiči co jezdí děje než týden nemůže stát, ten brzdový pedál je tak široký že je i v místě kde auto s manuálem na spojkový pedál, proto si většina lidí zvyklých na manuál na to brzdu omylem šlápne v okamžiku kdy je zvyklá sešlápnout spojku

                       • jayef  

                        Též se mi to stalo.

                       • zdenal8  

                        To si ovšem musí v tu chvíli uvědomit, že tam ten spojkový pedál nemáš. Taky sem takhle málem prohodil manželku čelním sklem sprintera, protože sem už chtěl dát dvojku.

                 • Edwin  

                  Ty nemáš levou nohu?

                  • look_as1  

                   To mne to teda v autoskole asi ucili spatne :-D

                   Jdu to zkusit reklamovat.

            • look_as1  

             Predvidat nepredvidatelne, to mi ten zakon ukaz!

             Nebo aspon podobny rozsudek se spoluvinou.

             Ja jsem zatim videl jen vinu na strane majitele psa.

             Mas reagovat, kdyz uz se neco deje – napr. nemuzes prejet chodce mimo prechod, kdyz jde z dalky videt. Ale nikoliv, kdyz ti tam vbehne na posledni chvili.

             Kdyz budes sledovat lidi kolem cesty a zvirata v krovi, nemuzes se zakonite venovat rizeni.

             • Edwin  

              Ale tohle je právě řízení. Jsi účastníkem silnicniho provozu. Točit volantem umí jinak každej debil.

              • look_as1  

               Tak ty rozsudky prosim…jinak je to tvoje zvracena teorie…

               • lumyr  

                Dost by ses divil, jak z nevinného soudy krásně udělají viníka co se týče nehod. A schovají to právě za to, že jsi málo předvídal.

                • look_as1  

                 Prosim konkretni priklady.

                • Esi  

                 To jsi jako schopen předvídat že to v zatáčce z pozakřoví Soči před auto nějaký opilec?

                 • Edwin  

                  Nejsem Nostradamus ale vzhledem k tomu, že se mi něco podobnýho stalo, tak už prostě jedu tak, abych na to byl pripraven. A to nemusí znamenat, jet 30kmh, ale třeba dostatečně od krajnice. A když to nejde a nevidím tam, tak klidně těch 30kmh jedu. Radši budu někde o minutu dýl, než pak řešit do konce života sra.ky.

                  • Esi  

                   Mě asi to nejstrašnější co se mi stalo, spadlo mi dítě na tříkolce z chodníku pod auto, zašlápl jsem to a dítě jsem neviděl ani necítil naráz. Vylezl šel před auto a dítě leželo půl metru před autem, auta se ani nedotklo, dost dlouho se mi o tom občas zdálo. Matka dítěte stála 50m daleko a blafala s kamarádkou. Nejraději bych ji nafackoval, ale ženu bych nikdy neuhodil, nemohl bych si potom vážit sám sebe. Dost jsem ji tenkrát seřval, ona ani nevěděla že má dítě na silnici. Tenkrát bylo strašné štěstí že to bylo asi 30m za přechodem kde jsem zastavil abych pustil nějakou babku s chodítkem, tak že jsem jel tak 20km/h

                   • look_as1  

                    Tak servat, to jsi hrdina… to vubec nepomuze. V teto situaci staci klidne vysvetlit.

                    • Esi  

                     Byl jsem celkem v šoku, když jsem vystupoval z auta tak jsem si myslel že jsem to dítě přejel, jen kvůli tomu že ta nána na to dítě nedává pozor, když chtěla dítě nechat jezdit samotné stačilo ujít 100m a bylo tam dopravní hřiště které je oplocené a jsou tak asfaltové silničky se značkama a podobně

               • Edwin  

                Jaky rozsudky a zvrácená teorie?

                Řídím auto tak, abych nikomu neublížil. To, že soud nějak rozhodne, nikomu život nevrátí.

                V zájmu všech ostatních doufám, že se do žádné kritické situace na silnici nikdy nedostaneš.

                 • scoty  

                  Dvě ženy a důchodce… Ti nepředvídají ani náhodou.

                  Úředně viník majitel psa, ale dost si za to může i zraněný svou neschopností předvídat a často chabou fyzičkou, včetně rychlosti rakce…

                  Jak vidím na cestě psa, nebo malé děti a nemůžu se jim vyhnout širokým obloukem, tak zpomalím, někdy až do nuly.

                  • Jezevec70  

                   Ale dost často to dítě nebo psa nevidíš.

                   Mě včera vjeli z chodníku těsně před kolo dva kluci na kolech, tak 6 let. Těsně u křížení cesty s chodníkem stojí kontejnery na odpad, přes ně je nebylo vidět. Dospělého bys přes ně viděl, tyhle malé ne. Naštěstí jsem jel v ten moment fakt pomalu, tak jsem to stihl zabrzdit. Jet tam auto, tak nevím , Sice je tam jen 30, ale někteří jezdí podstatně rychleji.

                   • scoty  

                    Jasně, co nevidíš, tomu nezabráníš…

                    Jednou mi z lávky přes řeku na který jsem zatáčel na kole a zdála se pohledem prázdná, vyjelo dítě na odrážedle. Zábradlí je tam plné, tak že malé dítě bez rodičů nevytušíš… Naštěstí jsem jel pomalu.

                   • venkovan  

                    Nevidis mnohe. Napr.za zatacku. Jak casto se mi stava, ze na smisene lesni stezce, se ze zatacky z mirneho kopce, vyriti bikeri cca 35kmh. To je dost na to, aby smetli cokoliv, co za tou zatackou bude. A oni by meli prizpusobit rychlost tak, aby byli schopni zabranit stretu, pokud by prave tam, kam nevidi, bylo neco nepredvidatelneho. To je to predvidani. To je to dodrzovani odstupu na dalnici v mlze, snizeni rychlosti pred zatackou, ktera mi zmensuje viditelnou vzdalenost atd., za to normalne tresty padaji (pro looka). Neprizpusobeni rychlosti, obecne.

                  • venkovan  

                   Dekuji

                 • lumyr  

                  Tak a ted si stejně najdi případy kdy cyklista/řidič auta srazí dítě/dospělého. Na stezce ve svém pruhu, na silnici, kdy mu tam z ničeho nic to dítě skočilo z chodníku.. Nebavím se o přechodech, kde to už absolutně neobhájíš. Rozsudky si najdi sám

              • gerrard  

               Ja bych to shrnul na jezdit defenzivne a cekat od ostatnich cokoliv.

  • plzakj  

   Tohle se mi nastesti nestalo, ale jezdim na silnicich kolem Plzne casto a posledni dobou moc ohledu neni. V patek odpoledne je vubec lepsi na silnici nelezt. To uz vsichni hroti vikend a je to asi nejhorsi den na silnici.

   • Breakpain  

    To považuju za základ ;)… jezdím „mimo špičku“ – „kdo chce kam, pomozme mu tam“

  • Dzany  

   Hele, já vím, že jsi plný vzteku, ale důležité je, že jsi zdravý a v pořádku. Vem si z této situace ponaučení a jak tu psal někdo o pár řádků výše vykašli se na nějakou odvetu. Zlo plodí zlo. Jestli je to blbec a agresor, svým chováním ho jestě více vyhecuješ. Ber to s nadhledem a ignoruj ho.

   • yaourt  

    Já právě ani vzteklý nejsem, spíše je mi z toho smutno. Vždyť to je úplně zbytečný, nikdo si nepomohl, nikdo nebyl dříve doma a stejně se to očividně na silnicích děje.

    • Dzany  

     To je dnešní doba, s tím se smiř. Lidi se chovají jako hovada. Tak to přijmi a jen se podle toho zařiď.

     • Tr35  

      Tak tak, lidi se dnes malo bojí.

     • volyn  

      Tenhle pristup se mi moc osobne nelibi. Jestli to byl vysinuty narcisni agresivni idiot, tak pristupem “takovi jsou lidi” bude cim dal tim vic otrlejsi az opravdu nekoho prizabije a bude to povazovat za neco, na co ma prece narok, protoze 10× predtim mu jeho obeti daly za pravdu tim, ze to proste presly. Prijde mi toto mysleni dost tradicni v dnesni dobe. Nekdo mlati v metru chlapka a lidi cumeji a polici nevolaj, pac takovi jsou lidi…

    • Esi  

     Ale on je spokojený jak ti to nandal. Jednou takhle zastaví někomu kdo ví co s rukama a nohama a po takovém strčení skončí na pohotovosti a bude vyléčenej

    • Breakpain  

     jednoduché vysvětlení:

     • v práci je stres
     • moderní doba vyžaduje více práce, méně volna
     • termíny…

     ⇒ už z toho jsi pod tlakem, ani si to nemusíš uvědomit

     A ono se to sbírá a časem se to spustí. Navíc Ti, co jezdí autem občas (já) tak je jim jedno, jestli jsou někde o 5 min dřív / později. Ti, co jezdí pravidelně, jsem si všiml, že strašně hrotí, že nestihli zelenou, že jsou ve špatném pruhu a čekají o 10s víc a podobně a dokážou se z toho totálně vytočit. Potom, jsou ti lidi úplně na spadnutí ⇒ stačí ještě kousek a bouchnou ;-)… realita… Neříkám, že všichni, ale malé procento to nebude.

     A samozřejmě nejjednodušší je bouchnout na někoho, kdo je slabší, protože si na něm vybiješ „bezpečně“ zlost ;)…

     • Foose  

      je to tak mám to podobně…

      v práci telekonference, hrozí zastavení výroby s pokutami apod. do toho manželka co celou noc nespala a s děckama čeká doma až si děti vezmu a bude mít trocu klidu.. to tě pak i těch 10s na semaforu vytočí… :)

  • snas89  

   1. Měl jsi štěstí, že máš svědka (máš na něj kontakt? je ochotný svědčit?pro polici a prokazování viny zásadní)

   2.

   Je třeba vnímat princip tady a teď. Tzn. že když ti to prase kvůli gestu (i kdyby s fakáčem) takhle zastaví, je velká pravděpodobnost, že půjde do fyzické konfrontace. Pokud by to šlo (a podle toho co píšeš myslím, že by to šlo) ses mohl na tu situaci připravit. Ihned zastavit, slézt z kola a sundat tretry…prostě se připravit na boj. A ne jet na porážku. Vnímat i přes ten adrenalin, který se vyplavuje. Na tohle pomáhá zajít párkrát na trénik bojových sportů. Aspoň si ošaháš, jaký máš tendence se chovat, víc se poznáš.

   Taky je účelný zvážit do poslední chvíle, jak se vyhnout zbytečný konfrontaci, když už takhle staví, možná třeba i otočit a odjet, když se necítíš. Pro tyhle blby platí dvojnásob, že kdo chce bojovat, nepřítel se vždycky najde a někdo ho časem sejme. V tomhle jsou myslím boží mlýny funkční:))

   Já v těchto situacích volím hodně podle toho, jestli tam jsem sám za sebe, nebo s někým jiným (kdy by mohl v případě mýho „poražení“ ještě taky přijít k újmě. Sám za sebe mám větší vůli jít do otevřenýho konfliktu – altruisticky trestat. Stalo se mi to i to (tzn. dostal pěstí vs. odešel jsem).

   • yaourt  

    Jak jsem psal, svědka a kontakt na něj mám, ještě jsme si před chvílí psali SMS, rád pomůže

    • mire  

     No, tak teď rychle k doktorovi, že máš náhlé a velké bolesti v zádech.

     • yaourt  

      Jak jsem již psal, mám nějaké zásady a nechci mít nějaké tahanice. Majitel staršího auta taky nevypadal moc majetně

      • Tom-T45  

       Majitel staršího auta – mám taky zkušenost, že pokud se někdo chová na silnici jako kokot, tak jsou to právě majitelé takových opelichaných pleček.

       • 7021  

        +1

       • jonys  

        Potvrzuju. Treba na invalidech bez povoleni zasadne vidis takovyhle stary strepy…

        • jIrI___  

         Taky si všímám, ale většinou opravdu mají za oknem symbol invalidy. Ale přeju jim to, když už jsou zdravotně postižení, tak ať se aspoň mají dobře.

         • onuce  

          Já si všímám, že skoro všichni romové mají v rodině minimálně jedno auto se symbolem invalida. Na tom je krásně vidět, jak je většinová společnost dře, až k nemohoucnosti.

        • nooski  

         Bílé SUV BMW – invalida na hlavu i bez označení :-)

        • Tom-T45  

         Kokot ve smyslu zbytečné agrese v provozu. Předpokládám, že majitel takového auta nemá zapotřebí dávat najevo svou převahu nějakému cyklistovi ploužícímu se u krajnice.

     • mykovec  

      Kdepak záda…, bolí a motá se mu hlava, hučí mu v uších, má mžitky před očima a nemůže se soustředit. Obyčejná třítýdenní neschopenka toho blba vyléčí lépe, než kdyby dostal do držky.

      • Romancero  

       no, ale na tohle musíš mít náturu-žaludek!

      • Barak  

       Takze toho blba potrestas tak, ze nebudes chodit 3 tydny do prace a budes doma sedet na zadku. Super rada…

       • mykovec  

        Zaviněný úraz s třítýdenní neschopenkou je ublížení na zdraví…, už samotné soudní řízení je v tomto případě dostatečný trest…

        • shark.jd  

         A odnese to zaměstnavatel, který tam ani nebyl. A místo něj také kolegové v práci, kteří musí makat za něj. :-) T9 bych nedělal.

         • yaourt  

          Přesně tak

          • Kouba_2005  

           Léčení úrazu není podmíněno pracovní neschopností. Dobu léčení určuje lékař a v klidu u toho můžeš chodit do práce.

           • oberleutnant Weiss  

            A což teprve léčení vymyšleného úrazu, že jo…

            • Kouba_2005  

             Třeba :-) Já myslel třeba co jsem po pracovním úrazu chodil s loktem na rázovou vlnu a nebo po bouračce na masáže a rehabilitaci. Člověk není ve stavu, že by nezvládnul chodit do práce, ale stále je v léčení, které je kolikrát fakt na dlouho.

        • Barak  

         Takze budes hrat divadlo x mesicu, nez probehne soud, pred lekarem, pred soudem, pred zamestnavatelem, kolegama, behat na policii, k soudu, po vysetrenich… navic riskovat, ze ti nakonec prijdou na to, ze kecas… hele tohle ne hrozna kravina, co pises.

    • mire  

     No, tak teď rychle k doktorovi, že máš náhlé a velké bolesti v zádech. Ale, asi bych si s tím dál život neotravoval, hlavně že se nic nestalo.

   • Prazak0  

    Tak většina cyklistů (zde míním lidi, co dosti jezdí na kole, ať závodí nebo ne, nemyslím ale jetí po vesnici na nákup) jsou spíš menší a hlavně lehčí typy. Pokud má někdo 70 kg, tak těžko může do konfrontace s někým ,kdo má 85 kg svalů z posilovny. Navíc dost lidí dělá dnes moderní bojové sporty. Ty nemalou měrou přitahují i různé psychopaty, stejně jako posilovny (nakonec ve vězení je posilovna dnes už pomalu standard). Kdo trénuje vytrvalostní sport, ať jde o delší běh nebo kolo, tak proti těmto typům nemá moc šanci. Ne každý chce místo ježdění na kole přejít na trénink bojových sportů, kde kolo by byl jen jako doplněk, asi jako boxeři mají rychlou chůzi či běh, aby měli fyzičku pro zápasení. Po delší jízdě i někdo zdatnější je prostě oslabený, horší síla i rychlost a taky reakce jako uhnutí ap.

    • rasto  

     přikládám velice poučné video. dokoukejte se až do konce. mimochodem, celá série je good https://www.televizeseznam.cz/…cem-64072811

     2yaourt: ačkoliv jsi v situaci byl nevinně, byl jsi v právu (o tom žádná!), po.rals to. když jsi viděl, jakým způsobem zastavil, neměl jsi k němu vůbec jezdit. já měl 3 obdobné historky. 2 jsem pořešil odklizením se do pole. stačí málo, 10 metrů. agresivec odjede, ztratíš 2’ max.

     třetí na štěchovické dopadla tak, že z auta vystoupila holá lebka, bez krku. chlap tak 130 kg/170 cm. otočil jsem kolo na štorc – nebylo úniku a začal na něj řvát (musel jsem začít jako první). jako že mě ohrozil a tak. omluvil se mi (!) při nástupu do auta. jako dítě určitě neseděl na kole – proto mě předlej na tlousťku novinového papíru. přičemž provoz žádný. no ale to je jedno, každopádně jsem se k němu nepřibližoval.

     • Romancero  

      jo jo..znám…trocha alkoholu, do toho ženská a navíc bez kámošů..blbá kombinace:-(

  • vn25  

   Pokud bych na takového kokota narazil tak bych si určitě něco udělal se zádama. Dají se na tom vydělat těžký prachy, máš svědky a jsou právníci kteří se na tohle přímo specializují. Škoda žes nezahrál divadýlko

   • oddie  

    No to ještě klidně může.

   • snas89  

    aneb jak být taky kurva, když potkám kurvu viď:)

    • oddie  

     Oplácej stonásobně víc :)

    • vn25  

     Jo , a vůbec bych se za to nestyděl

     • snas89  

      a je ti jasný, že pak můžeš na většinu lidí v ten moment působit jako ten blb z auta tady?

      • zdenek  

       Až tak???

       Je otázka, jestli policie najde řidiče, což není zdaleka jisté při jejich ochotě. Dále záleží, co řidič vypoví. Pokud bude předvolaný k podání vysvětlení, bude mít čas se na to připravit a zkonzultovat předem.Na začátek konfliktu není svědek, může si tedy vymyslet cokoli a bude to tvrzení proti tvrzení. Takže ve finále odejde bez postihu nebo s nějakou domluvou a bude se chlubit v hospodě, jakej je king.

     • jIrI___  

      To je takový hodně zvrácený povahový rys, bohužel ve společnosti dost rozšířený.

   • yaourt  

    Do toho nejdu, samotný týpek vypadal dost „opelichaně“ a auto byla taky starší plečka. I kdybych se přenesl přes nějaký zásady, tak by z něho asi nic nekáplo

    • Esi  

     No 3 týdny neschopenka, náhrada ušlé mzdy, bolestné to máme 100 litrů, právník a podobně dalších 50 na první stání a borec chodí pěšky …

     • mykovec  

      Hlavně je to trestný čin, ublížení na zdraví. Je tam i nějaká sazbicka, a pokud byl ten šulin už trestaný za násilí, tak by to už nemusela být podmínka. A tady vymekne každej tvrďák. Navíc těžko říct, komu tohle udělá příště a jestli dotyčného třeba neposadi na invalidní vozík…

   • Barak  

    Nesmis tak koukat na americky filmy. Dostanes prd.

   • mais  

    tleskám na kretenismus reagovat kretenismem a podvodem…výborně

  • Lachtis  

   Dobres udelal, zes to nahlasil, at se ten blbecek zamysli a jeste dobre, ze se ti nic nestalo. Bohuzel dalsi priklad toho, ze na silnicku me uz nikdo nedostane, radsi se zabiju sam svoji vinou v terenu

  • AE86  

   Dobrý den, dejte pak prosím vědět jak se vyvine, tohle je vážně síla, pokud člověk spadne nešťastně, může se zmrzačit i zabít… A respekt k vám a vašemu přístupu, ve finále si z toho člověk muže vzít alespoň to, že na jednoho zmetka připadá několik fajn lidí (vy a auto v protisměru co zastavilo).

   • yaourt  

    Máte pravdu, těch fajn si ale člověk většinou tolik nevšimne :) Určitě dám vědět.

  • wladeq  

   Audi nebo báwo?

  • rakcipmup  

   Byl bych opravdu hrozně, ale hrozně moc překvapen, kdyby policie cokoli udělala. Moje dosavadní zkušenost s Českou policí je taková, že jim jde jen o to jak problém co nejdřív odepsat. Například pokud se vás pokusí podvést podvodník a vy to prokouknete a podvést se nenecháte, tak Policii ten podvodník vůbec nezajímá, musel by se ozvat někdo, kdo byl skutečně poškozen..

   V tomto případě to v jejich podání vidím na to, že nevznikla žádná škoda a ani újma na zdraví.

   • JachymP  

    Přesně. Jak není škoda na trestný čin nebo újma na zdraví, nic z toho nebude. Úspěch by už byl, kdyby ho aspoň pozvali na podání vysvětlení.

    To ale nic nemění na tom, že je úplně správný to nahlásit, hlavně když je svědek.

  • parduba  

   Já od určité doby vozím sebou pepřák.

  • MirosPikos  

   Kdybys byl černej, tak už se v Praze rabuje. Lidi jsou zmrdi. Jedno jestli jedou v autě, na kole nebo jdou pěšky.

  • kiwaf  

   Silnicim se vyhybam co to jde, zvlast kdyz si prectu na bf podobnyho prihody. Z Zichlice zasadne po zelenej k Drahotinu a pak uz je to do Zruce kousek :)

  • Charles2k  

   Podobný zážitek jsem měl před pár lety s motorkáři za Blanskem. Jezdili kolem odhadem kolem 180km/h a když chvíli stáli a já projížděl na kole vedle nich, tak jsem jim to vytknul a na to se jeden rozjel, jel pomalu vedle mne a loktem se mne snažil shodit do příkopu. Po pár set metrech zastavil a jak nepříčetnej mě začal v integrální helmě a masivních rukavicích boxovat do obličeje. Prostě vypatlaní magoři nemající dost peněz na to, aby si pronajali nějaký vyhrazený okruh.

   • Tom-T45  

    Je to zvláštní, ale hodně jinak pohodových chlapů se nasednutím na motorku mění v totální magory…

   • Toky  

    Hej, niektorí motorkári sú úplne blbí.

    https://www.facebook.com/watch/?…

    • jIrI___  

     Tak motorkáři jsou kapitola sama pro sebe. Kousek od Ostravy je klikatá cesta s pěkným asfaltem mírně do kopce a ta motorkáře vyloženě láká k vyzkoušení výkonu strojů a svých dovedností. Jenže motorkáři většinou nejsou žádní velcí myslitelé a už jim asi nedochází, že i když při řezání zatáčky mají kola motorky za středovou čárou tak díky naklopení je jejich palice metr v sousedním pruhu… Jet po takové silnici i autem je o hubu, nikdy nevíš z které zatáčky na tebe jaký krypl vyletí, nehod tu už bylo nepočítaně.

     • Breakpain  

      Kdo je bez viny… ;) já si přilbou cinknul o zpětné… stane se. Holt špatný odhad, v náklonu už s tím moc neuděláš .

     • ms82  

      Ja mam spise problem s tim, ze kdyz vyuzivam celou sirku sveho pruhu (na kole ve vracecckach), motoristum pripada, ze je silnice volna a muzou jezdit i v protismeru. Takze na nekolikrat koriguji smer, protoze oni si hlidaji jen protijedouci auta.

      Na druhou stranu, jsou i takovi, co pribrzdi, protoze si mysli, ze to nevyberu :-)

    • Tom-T45  

     Hlavně to jsou nezdvořáci, slušní motorkáři by se při míjení pozdravili vytrčením nohy.

  • Phantasma  

   Co to bylo za borce? Kolik bys mu tipnul let?

   Je dobre, ze mas svedka a resi to policie, ale trest bude smesny a pro takovy hovado nedostatecny …

   Predevcirem jedu po hlavni a blbecek, ktery mi mel davat na krizovatce prednost mi tam vjel a jeste si to hezky vybocil az uplne ke krajnici a tam jel jeste nekolik metru. Ja sem jel z kopce 45km/h a vybrzdil me. Mel sem chut najet na chodnik a tomu hajzlovi ukopnout bocni zrcatko

   • makimaki  

    Tohle se bude jen zhoršovat, nervozita a bezohlednost lidí v době koronavirové bude stoupat, to se bude projevovat nejen v silničním provozu.

    • zdenek  

     S koronou to nemá nic společného. Vypatlanci byli, jsou a budou. :-(

     • onuce  

      Ale ano, bude se to zhoršovat. Přijde nezaměstnanost, frustrace, závist, vztek, agresivita…

      • iron.hide  

       A preto je najlepsie jazdit v horach, vsak ano :)

       • onuce  

        Ale to zas ne. Klidně, pohodově a bezpečně se dá jezdit i na silnicích. V Rakousku, Německu…

        • iron.hide  

         Nj o tom rakusku sa toto stale hovori, no tym ze som tam jazdil dost casto, tak aj tam som mal uz zopar konfliktov.

        • Risanek  

         Dokud se tak nepotkáš s Čechem, Slovákem nebo Polakem…

         • onuce  

          Přesně tak. Mne v Bavorsku jen jedinkrát nebezpečně předjelo auto, samozřejmě s českou SPZ.