• flint

  Ahoj. Vím, že tu jsou podobné diskuze, četl jsem je. Ale mám v tom zmatek:(

  Chtěl bych pořídit kolo pro ježdění v terénu – les, pole (třeba i bahno), občas třeba sjezd schodů v nějakym závodě. Při běžném výletě ale aby se na tom dalo jet i po asfaltu. Měl jsem „tuhle Meridu“http://ww­w.merida-bike.cz/prodej/Mat­ts-50-D a byl jsem s ní celkem spokojený. Kladu ale důraz na lepší vidlici (chtěl bych vzduch), určitě kotoučový brzdy (s Auriga Comp jsem byl spokojenej) a celkově nižší váhu (navíc jsem na ní vozil různý blbosti). Mám 180cm, 65kg.

  Prodejce, u kterého jsem kupoval původní kolo, mi samozřejmě „doporučil Meridu“http://ww­w.merida-bike.cz/prodej/Mat­ts-HFS-XC-1000-D i když jsem se ptal na jiné konkrétní značky. Takže jsem tam, kde jsem byl. Děkuju za rady.

  • flint  

   Hmm. Nevím, proč se mi nepovedly odkazy na slově. Tak to budete muset opsat…

  • QwertyN73  

   Za stejný peníze máš i tohodle Radona, ale co se výbavy týče Radon jasně vede http://www.radon-bikes.de/…id_8783_.htm

   • flint  

    A máš zkušenosti třeba s nákupem ze zahraničí, navíc přes internet? Co případná reklamace… To je právě docela nejistota pro mě. Zapomněl jsem říc, že ta Merida je z kamenný prodejny, což je zase jistá výhoda.

    • QwertyN73  

     Radon funguje na podobný koncepci prodeje jako Canyon. Já mám od nich fulla a jsem naprosto spokojený. Kolo přišlo asi po 3 týdnech po zaplacení už seřízený bylo třeba akorát nasadit řidítka vidlici a kola. Ke kolu máš klasický doklady, záručák, servisní knížku atd. Reklamaci jsem zatím neřešil. Myslim, že kromě prasklýho rámu (což je velice nepravděpodobný) na tom kole neni co reklamovat. Těžko budeš reklamovat hazku, kterou si rozsekal o strom. Ted jde spíš o to, aby si zvážil velikost a jestli ti bude vyhovovat geometrie.

    • PatrikL  

     v tom kamennom obchode by mali vedieť dodať aj http://www.bikestyle.cz/…lo-stribrna/ za podobnú cenu…

     • flint  

      Dobře. Zeptám se ještě jinak. Myslíte si, že ta Merida (1000 nebo 2000D) je dobrá v poměru cena/výkon?

      Je fakt, že výhody (možná subjektivní) pro mě jsou:

      Místní servis, případná reklamace, dobré zkušenosti s minulým kolem, rok pojištění proti krádeži…

      Protože já mám chuť jezdit, ale zase se tolik nevyznám v jednotlivých komponentech (to je lepší než to). A takovou investici si představuju na několik let – tak bych nerad vybral něco špatně.

      Díky všem

      • zipoman  

       Ještě jednou 2000-d má momentálně nejlepší poměr cená/výkon, to kolo by normálně stálo 30k nic lepšího za tu cenu neseženeš, prodávaj ho kolem 23k

  • Marušák  

   http://www.cyklobazar.cz/…o-cyklovape/ – tohle mi připadá zajímavý a velikost na Tebe.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.