Sup XP 920 (2010) vs Merida TFS XC 800-D (2010)

59 nepřečtených
  • Axl

    Zdravim, tak nakonec po dlouhé době vybírání a projíždění fóra, kde radíte ostatním s výběrem. Mám vybráne 2 favority:

    Sup XP 920 (2010) : http://www.sportmen.cz/…-2010/d6378/

    Merida TFS XC 800-D (2010) : http://www.sterba-kola.cz/…/mtb-ht-2010

    Osobně bych se přiklonil k Supu.Jeho dizajn se super.Merida ovšem taky nevypadá špatně.

    Jaké mtb by jste volili vy? Nebo po příp. poradili by jste něco lepšího za ty peníze?

    0 0
    • Azmir  

      Tak já bych zase neváhal a bral bych meridu.

      0 0
    • Palec  

      Určitě SUP. Je hezčí, s lepší výbavou a nižší váhou. Ale je to taky o pocitu ze samotné jízdy – takže bych je raději obě jel projet.

      0 0
      • Axl  

        s projetím počítám, zejtra objedu obchody. Jen nevím, jestli to poznám za takovou chvilku. Další problém bude sehnat potřebnou velikost a ještě k tomu okolo těch 22k.

        Ještě by mě zajímalo, když si koupím kolo přes net. Tak garančku mi jinde neudělaj? Když jsem to u nich nekoupil.

        0 0
        • Palec  

          Udělaj, to nebude problém. Ale zaplatíš to.

          0 0
          • Axl  

            jasný. Máš zkušenosti s koupí kola, přes net? Protože pochybuju, že ho v Pce seženu za 22k.

            0 0
            • common rider  

              Pokud by to nebyl zásadní finanční rozdíl, koupil bych dražší kolo v místě bydliště. Ke kolu z netu musíš připočíst cenu té garančky, pokud ten e-shop nemá servisní partnery v okolí Pardubic. No a pak je tady riziko, že v případě nutnosti něco reklamovat nastanou prodlevy se zasíláním, nehledě na to, že si na ně nebudeš moct osobně došlápnout ;)

              V neposlední řadě spousta obchodů dává slevy nebo aspoň přednostní vyřízení zákazníkům, kteří koupili kolo u nich. Takže bych uvažoval i tímto směrem a nějakou zlatku přihodil. K tomu supovi.

              0 0
              • Axl  

                Co sem se díval tak v Pce bych ho sehnal zde – http://www.velo-blazek.com/…920–2010.htm , kde ho mají za 27,5 což je znatelný rozdíl. Zítra se tam jedu mrknout.

                Jinak co se týče těch e-shopů. Tak to co jsi psal, s tím naprosto souhlasím a jsem si toho vědom. A hlavně díky tomu stále váhám, jestli do toho jít.

                0 0
    • thesecond96  

      Za mě merida.

      0 0
    • Sonick1  

      česká klasika je česká klasika, asi takhle… :)

      0 0
    • Uruwashii  

      za mě SUP

      0 0
    • Kamikaze 591  

      Za mě SUP, má určitě lehčí rám. Ta merida je těžká jak…já jsem supa měl a rám měl v 19" kolem 1590g.

      0 0
    • Quik  

      Ten SUP vypadá 100× líp než ta Merida

      0 0
    • dalinv  

      SUP

      0 0
    • zapl  

      za mě SUPer

      0 0
    • rš2  

      SUP

      0 0
    • Georrge  

      SUP :) nemohl bych mít kolo od výrobce, který dělá podavače hajzl papíru…

      0 0
      • nox159  

        a tak mas kolo z cinskeho katalogu a moc jim to nenese proto delaji jeste žehlicky na vlasy :D

        0 0
        • Georrge  

          a telefon mám od společnosti která staví mrakodrapy a tankery, takže určitě ví co dělaj :D a tatík má telefon od firmy která začínala jako spracovatel třtinového cukru…

          0 0
          • nox159  

            najdi 5 rozdilu v ramech :)

            0 0
            • Georrge  

              alevotomtopře­cenení!!!

              0 0
              • nox159  

                avocemtopakceleje? proste nekdo ma vyvoj a ramy vyvyji nekdo si vybere z katalogu no ;-)

                0 0
                • Georrge  

                  taky bych si z toho katalogu něco vybral, hezky rámeček bez polepů, bez ptákovin, a hlavně rám který se mi líbí a který se jinak sehnat nedá, protože výrobci ho prodávaj jen jako celé osazené kolo… ale to se mi asi nepovede, co?

                  0 0
                  • nox159  

                    vyber, myslim ze kdyz vemes kontejner ze ti to poslou bez polepu uplne bez problemu… :)

                    jinak na ebay v pohode sezenes i surove ramy po kusech…

                    jinak nechapu to s tim ze se jinak sehnat neda… proste lidi ze supu ( i jinych firem) vezmou katalog reknou tenhle ram chceme a oni jim je vyrobi a prodaji pak si to tady u nas striknou a je to :) nekteri si to nechavaji strikat primo tam…

                    ( jen muj tip jak to tam probiha treba je to jinak…)

                    0 0
                    • Georrge  

                      no kontejner toho ale nechcu, chcu jeden :)

                      na ebay sice obcas nejaky je, ale je jich minimum

                      to s tim ze se neda sehnat jsem myslel tak, ze ty si u nich nemuzes koupit jeden ram. A ze tech ramu v tom katalogu musi byt, kdyz si vezmes kolik existuje lepicu nalepek a kolik maji ruznych ramu v nabidkach… ale nechcu kupovat cele kolo, chci casem vymenit jen ram za nejaky pekny 120mm full a protoze mam rad cisty design, tak by se mi surovy ram hodil. A takove ty strakance od kellysu moc nemusim, a moc jinych prodejcu ramu neni. Spyder mi sice udela vzhled na miru, ale taky si to necha zaplatit. Takze by to chtelo nejakeho znameho v thaiwanske tovarne ktery by mi ten surovy ram poslal :D

                      0 0
                      • nox159  

                        si kup kelyse a oblep to cernou paskou :)

                        jinak nektere polepy i kdyz jsou pod lakem jdou dolu relativne v pohode a jeste zagramařiš :D

                        0 0
                        • Georrge  

                          piskovani a elox je jasna vec, ale to jsou dalsi prachy :) vis jak, napred zaplatis kellysu ze se drbe s lakovanim, pak zaplatis fabrice za to ze ten lak pracne opiskuje, a pak jeste zaplatis eloxovne. Je sice pravda ze jsou vyrobci kteri mi ram prodaji hned naeloxovany podle meho gusta, treba liteville, ale jejich ceny jsou pro me uplne mimo :D samozrejme i kvalita je nekde jinde…

                          jeste je tu moznost koupit jetej ram a nechat opiskovat a eloxovat, tam mi toho noveho skoro nezaschnuteho laku nebude lito, ale jete fully z druhe ruky se tu moc nedoporucujou…

                          0 0
    • Axl  

      Díky všem za názor a ujištění, že SUPinho bude lepší volba :)

      0 0
    • hctr  

      tu meridu jsem sehnal kamosovi asi pred mesicem za 16 z tehle 2 bych volil asi ten superior :), kazdopadne je lepsi si na to sednout a zkusit alespon tu geometrii

      0 0
    • Axl  

      Bohuzel uz nemeli kolo v Pce na vyzkouseni. Tak budu muset objednat podle tabulek. Kde by mě měla vycházet vel. 21,5", vzhledem v výšce 187cm. Nebo by mě stačila 19"? Máte někdo zkušenosti se Sup?

      0 0
      • Palec  

        Nezalezi jen na celkove vysce, ale vybral jsi dobre. 19" by na tebe byla zrejme mala.

        Mozna akorat budes muset koupit kratsi predstavec, tyhle xp ramy sou dost dlouhe. Vsak uvidis, jak si na to sednes. Proto jsem ti psal, ze je lepsi to projet.. I kdybych mel cestovat do jineho mesta..

        0 0
        • Axl  

          Diky za radu, těch pár stovek bych za ten přestavec klidně obětoval. Objednám tedy tu 21,5". btw:ten tvůj sup je hodně vyvoněnej.

          0 0
          • Azmir  

            Mi se zda zase 21,5 na tvoji výšku hodně. 20,5 nebo 21 se nědělá?

            0 0
            • Axl  

              právě, že nedělá. Pouze 16,5" 19" 21,5".

              0 0
              • nox159  

                a musi to byt sup? ;-)

                0 0
                • Axl  

                  musí :)

                  0 0
                  • nox159  

                    proc? :)

                    0 0
                    • Axl  

                      vybral jsem si ho…

                      0 0
                      • nox159  

                        tak si vybral blbe pokud ti bude 19" mala a 21,5" velka ;-)

                        0 0
                        • Axl  

                          nepovidej? proč by v tom případě výrobce, dělal kola pouze v těchto velikostech, když by osobám s výškou okolo 185 nebyla žádná velikost. To mi přijde trochu uhozený.

                          0 0
                          • maajkee  

                            To není vůbec uhozený, někteří výrobci zase dělaj třeba 18,5" a 20" pak je to o výběru toho správnýho, co člověku sedne.

                            Jinak já mám třeba 185cm, jezdím 19" Cannondale, předtím 19" Superior a větší bych rozhodně mít nemohl, oba to jsou spíš delší rámy.

                            0 0
                            • Axl  

                              Aha,hm tak to je pešek. Včera sem ho objednal v 21,5" a ted mi to tu každý rozmlouvá. To abych to stornoval a jel to tam vyzkoušet, i když to není srovna blízko.

                              0 0
                              • maajkee  

                                Pokud člověk nemá zkušenosti a představu co mu sedí, tak je vždycky určitě lepší to vyzkoušet. Ten rám u SUPa je spíš delší a ta 19ka by mohla uplně v pohodě stačit, ale těžko říct, ta 21,5 už je fakt dost velká koza.

                                V nedávným vláknu někomu dokonce sednul na výšku 183cm rám Treku ve velikosti 17,5".

                                0 0
                                • Axl  

                                  ok díky za radu :)

                                  0 0
                                  • zarkow  

                                    Ahoj, mám taky 187cm než jsem přešel na Teama 29, měl jsem 920tku ve 21,5" a byl mi akorát. Samozřejmě každému sedí něco jiného, ale menší bych rozhodně nebral…

                                    Tak ať dobře slouží a hoď pak fotku :-)

                                    0 0
                                  • Palec  

                                    Neboj se, nic nestornuj. Az ti kolo prijde, sedni na nej, poradne si ho nastav a uvidis. Klidne bych jel i projet po silnici (ale asi radeji prezout plaste, aby se dal pripadne vymenit za mensi). Posed se da pomoci jineho predstavce a riditek dost ovlivnit.

                                    Je to hodne individualni. Ja sedlovku musim mit 400mm (dlouhe nohy), ale pritom mam kratky predstavec s trema podlozkama a uzke vlastovky (kratky trup) a tak mi to vyhovuje – riditka 6cm niz nez sedlo.

                                    0 0
                                    • maajkee  

                                      Je pravda pokud to objednává přes net, tak to může do 14ti dnů bez udání důvodu vrátit, takže nejlíp projet se na tom někde v nějaký hale, nebo po nějaký dlouhý chobě a hned tak nějak uvidí. Pokud by měl spíš kratší nohy jako, tak bude mít sedlo zaražený na doraz v rámu :)

                                      0 0
                                    • Axl  

                                      Chlapi pozdě, ráno sem poslal mail at mi stornujou objednávku, že si ho přijedu osobně vyzkoušet. Bude lepší dát 500 za beňo, než to pak posílat zpět, kdyby to nesedělo.

                                      0 0
                            • klobrch  

                              Já mám 184 cm výšku,jezdil jsem Meridu 20", ta mi ještě jakž takž vyhovovala, ale sedlovku už jsem měl vytaženou nad povolenou mez, pak jsem měl rám 19", po třech jízdách šel s velkou slevou z domu z důvodu, že mi byl skutčně malý. Nyní mám 21" Ridley a konečně jsem spokojenej. Na 187 cm výška je 21,5" podle mě akorát.

                              0 0
    • Axl  

      Koupě kola se značně komplikuje. Pozítří se chystám si pro kolo zajet. Dnes sem volal na prodejnu, zda mají skladem jak vel. 19" tak 21,5" . Tam mi řekli, že obě vel. mají skladem a vyskladnit mohou pouze jednu. V obchodě mají pouze XP930 v 21,5". Geometrie ramu je stejná jak u XP920. Jedine vyzkoušet tu 930tku v 21,5"? Ale poznám vůbec jestli mi sedí líp jak 19" ? Když jí nevyzkouším.

      0 0
      • Axl  

        Co myslíte?

        0 0
      • LáďaH  

        No, poznat to můžeš, ale nemusíš. Je samozřejmě lepší vyzkoušet obě varianty. Zkus třeba najít někde obchod, kde maj tu 19" a běž si jí tam vyzkoušet…

        0 0
    • KarY.1  

      za me jednoznacne SUP. chtel jsem si kupovat uplne stejny model,ale nakonec jsem podlehl vetsimu rozmeru kol. (chvalne nepisu 29 abych tu nedelal problemy :-D ) ,je pravda ze jsi koupi Meridy, ktera neni taky urcite nejhorsi mas na rok pojisteni kola zdarma, coz se ti muze,ale i nemusi vyplatit,ale jinak jasne SUPik

      0 0
    • Edis  

      SUP

      0 0
    • Axl  

      Tak Supinho už je měsíc doma. Musím říct, že je to super poježdění :) Velikost sem zvolil 19" po radě majitele stejného kola a vyhovuje mi.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.