Náboj přední - pevná osa 12 x100

32 nepřečtených
  • Romancero

    Zdravím..

    překvapuje mě malý výběr nábojů pro přední pevnou osu 12×100, disc (6 děr, INTL)., 32 drátů

    Dělají se adaptéry (na 15×100, 9×100…), ale také jsem našel jen u jednoho výrobce a předpokládám, že nejsou univerzální pro jiné osy, jiných výrobců.

    Objevil jsme vlastně jen tento: https://www.kupkolo.cz/…0mm_z100608/

    Máte nějaké typy? …nebo neumím hledat na netu?

    díky. R

    0 0
    • novas752  

      Koukej se na stránky výrobců – DT Swiss, Novatec, Formula, Shimano, Mavic…

      Případně celý zapletený kola.

      0 0
      • Romancero  

        jo díky…ještě se zeptám , jak to funguje tyhle zahraniční e-shopy? Je to ověřené, jakým způsobem se vlastně platí a jaké jsou dodací lhůty?

        PS: zatím jsem neměl odvahu od nich něco brát-vyjde to levněji, v četně dopravného-poštovného?

        dík

        ..že mě nenapadlo dát do vyhledávače německý název!

        0 0
        • novas752  

          Úplně stejně jako český eshopy. Záruka stejná, doprava bývá asi 6 euro, platim kartou (platba v eurech, mám to bez poplatků).

          0 0
          • Romancero  

            koukal jsem, někdy trochu delší dodací lhůty..ale to nevadí.

            Překvapuje mě , že tady V Česku je tak slabá nabídka (v českých e-shopech) takových nábojů…

            0 0
            • novas752  

              Malý trh, němců je 8× víc a nakupuje u nich spousta lidí i ze zahraničí. Taky maj dost věcí levněji než u nás, paradoxně.

              0 0
              • Romancero  

                ale ještě jedna záležitost. zajímalo by mě , jak se řeší třeba záruka, když si koupíš celý kolo na e-shopu a ještě v zahraničí!

                Máš s tím zkušenost?

                0 0
                • novas752  

                  Eshop = do asi 60 dnů ho můžeš nepoužitý vrátit. Záruka platí normálně jako na kolo z krámu.

                  0 0
                  • Romancero  

                    no jo..ale, co doživotní záruka na rám, která je podmíněná pravidelným servisem? Musím tedy kolo nechat servisovat ve značkovém servisu, který uznává výrobce?

                    0 0
                    • MatS  

                      Kolo neni auto. Dnes na kole je od vyrobce jen ten ram. Zbytek je Shimano, Sram, atd.

                      Navic dozivotni zaruka nerovna se dozivotni. Je specifikovana presne dana doba vyrobcem, ale to az tak verejne nepise, protoze to tak nezni.

                      Ja mam treba Canyon a muzu servisovat kde chci. V pripade reklamace napises vyrobci, event. doplnis o fotky a on ti rekne kam to poslat na opravu/vymenu.

                      0 0
                      • kubad  

                        jen upozornění, pokud se jedná o zahraniční e-shop tak se záruka řídí zákony země kde e-shop je registrovaný

                        0 0
                        • MatS  

                          Ano, s tim souhlas. Neni nad to si procist obchodni podminky a zjistit si jak je to se zarukou v zemi nakupu (registrace e-shopu). Predejde se tak zbytecnemu rozcarovani.

                          0 0
                        • Romancero  

                          tak to je důležité info! Díky.

                          0 0
    • Markony  

      Dt 350 a je po problému

      0 0
      • krabica  

        Na 6 děr?

        0 0
        • Romancero  

          no evidentně DT Swiss pečou se Shimanem..ten CL je vynález SHimana, že?

          0 0
          • krabica  

            Jo, ale hlavně jde o to, že výrobců kotoučových brzd na silnici je málo a tak je tu Shimano velký hráč, proto převaha CL.

            0 0
    • kubad  

      Do 15mm náboje stačí nechat udělat trubičku 15mm s vnitřní dírou 12mm

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.