MTB XC/Maraton - odpružená vidlice cca 5500,-

18 nepřečtených
  • Ow3n

    AhOj! Chtěl bych požádat o pomoc s výběrem přední odpružené vidlice na moje MTB kolo – Merida Matts 500 (2005).Původní vidlice byla „RST Gila TL LO (90 mm).“ Chtěl bych minimálně stejný zdvih, ale klidně 100mm(pokud to jde?). Jezdím MTB maratony a XC, ale i po silnici tak podmínkou je lockout(nejlépe na řidítkách). Používám V-Brake brzdy. Na „pružícím mediu“(olej,pru­žina,vzduch) mi až tak nezáleží. Doporučíte mi něco, abych na nečem odjezdil léto?

    Zdvih: 90–110mm Brzdy: V-Brake LockOut: Ano (nejlépe na řidítkách, ale není podmínkou) Medium: Nezáleží Cena: 5555,– ( + – )

    Zatím díky!!!

    0 0
    • Lišák  

      „Na "pružícím mediu“(olej,pru­žina,vzduch) mi až tak nezáleží."

      Olej není pružicí médium, protože je nestlačitelný.

      0 0
    • Ow3n  

      Chtěl jsem prostě říci, aby to fungovalo tak jak má, ale na jakém principu to už mi je v celku jedno :-)

      0 0
    • dieegoo  

      Pořád stejný otázky a stejná bude asi i odpověď. V týhle cenový relaci můžeš šáhnout po upraveným Epiconu, když dáš trochu +, tak můžeš pořidit Recona, ať už pružinovýho nebo SoloAir.

      0 0
      • Lišák  

        Proti Reconu by měl mít upravený Epicon hodně navrch. Velký mínus, aspoň u mě, má ale za ocelový černěný nohy. Kdyby je udělali duralový, tak bude držet barva a vidle bude lehčí. Viz XC-PRO-SL/SE 2003.

        0 0
        • dieegoo  

          Epicona jsem nezkoušel, tak to nemůžu posoudit. Vozil jsem se jen na pružinovým i vzduchovým Reconu a přužinovej mi přišel o chlup lepší.

          0 0
          • Lišák  

            Taky jsem neměl s Epiconem tu čest, ale mám upravenou XC-PRO-SL. A je hodně dobrá. Podle zpráv od Milana je na tom Epicon snad ještě líp.

            0 0
            • dieegoo  

              Pokud je za nižší cenu, s lepší funkcí, tak asi není co řešit. Já bych se asi bál těch černých nohou, ale funkce je přece jen přednější.

              0 0
              • Lišák  

                Milan psal, ž na přání je možno tu černou odstranit už při tuningu. Nohy budo vypadat jako u Tory. To sice není tak pěkný, jako zlatavý elox (nebo co to je) na duralu, ale podle mě pořád lepší, než částečně ošoupaný. Epicon je adept na moji příští vidlu.

                0 0
      • Lister  

        pokud víš o vzduchovém Reconu solo air s loskoutem za 5500 tak se s odkazem :o)

        Pokud bych se měl držet opravdu té cenové relace tak doporučím Sliver Super – pružina 100mm, TPC lockout váha kolem 1800gr, pro běžně vážícího bajkera bude v pohodě i tuhost.

        0 0
    • Ow3n  

      Jeste chci poprosit na firmu kde Tuning vidlidlic prováděj, nějak to tu nemohu najít :-(

      0 0
      • TheIF  

        www.tuning-test.cz

        0 0
        • bestom  

          Taky sem se rozhodoval mezi Reconem a Epiconem,nakonec to vyhral upraveny Epicon,vozim ho 4 měsíce a spokojenost maximální ,vsichni kdo ji zkouseli se divili jakou ma skvělou citlivost.Barva je sice uz dost sedřená ,tak odstranim i zbytek a nohy budou jak nový.

          0 0
          • -Alan-  

            … a nohy přece jedou!

            Můžu potvtdit, ten chlapec mluví pravdu. Kdyby bylo něco dvakrát dražšího od Suntouru kvalitní v přímé úměře, tak to bude nejlepší vidlice na světě :-D

            0 0
    •  

      Zdravíme Ječňáka!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.