• Martin

    Jaké kliky 180mm na MTB jsou na trhu k mání?

    prosím o odkazy a ceny. myslím, že pro nás dlouhány to bude zajímavá informace

    díky předem.

    0 0
    • MlokCZ  

      XT, cena vychází dost bídně (oproti 175tkám).

      0 0
    • kubad  

      XT, XTR, Middleburn. Specialites TA, Tune, Race Face, Gebhardt

      víc mě nenapadá :-(

      0 0
    • petryk  

      180ky XTčka má Pekáček, už celkem dlouho

      0 0
    • Polka  

      Ja mam prozatim vyhlidnuto asi tohle v dylce 185mm, pocet zubu jeste nevim. Cena byla na shopech neco pres 6000,– mam dojem.

      0 0
      • JSt  

        co od toho ocekavas?

        0 0
        • Polka  

          No tak co se da od delsich klik ocekavat? Vetsi paka, vic ujedu, budu rychlejsi? :-) Proc? Je v tom nejakej hacek o kerym nevim?

          0 0
          • rf  

            Taky se trošku zajímám o delší kliky (výška 193 cm), ale do Gebhardtu bych asi nešel.

            Přest háček bych viděl někde jinde – průchodnost terénem – může to být problém?

            0 0
            • rf  

              Asi je to ale blbost – na fullu to taky nepoznám :-))))

              A tam se to asi hýbe i více než o 1 cm.

              0 0
          • jecnak  

            Nevim, ale ja to zas az tak nepoznal, jen je pro me moznost jet nizsi kadenci, v kritickych situacich mas vetsi paku a dostanes se z nejakyho problemu aniz bys radil. Zadny hacky jsem nenasel. Ted mam ale 175mm a nejak to neresim.

            0 0
          • Polka  

            Ted kdyz nad tim tak lehce premyslim, tak me ale krom te vetsi paky nic nenapada, ale na fyziku sem byl dycky blbej :-) Pac zase delsi klika, delsi draha pedalu…nevim. Pruchodnost v terenu bych narustem 1cm ze 175mm treba na tech 185mm vubec neresil, to je imho zanedbatelny, ale muzu se mylit.

            Ja myslel, ze Gebhardt je spicka…pak pro me prichazi v uvahu klasika kliky kcnc, ty prej ale jsou zase mekci. XT, XTR a RaceFace mi na kolo nesmi.

            0 0
          • Karaya  

            Taky jeste konecne zacne mit smysl jizda ve stoje, dokud jsem mel 175mm tak jsem jezdil prakticky jenom v sede, se 180mm se da efektivne slapat i ve stoje.

            0 0
          • JSt  

            rychlejsi? delsi klika – mensi kadence. centimetr bude znat jako prase. jak ve strejchani o zem, tak v kadenci. kdyz porovnam 175mm kliky na bajkovi singlovi, tak na nem umotam kolem 170 kadenci, na drahovce se 165mm klikama kolem 200. oboje hodne kratkodobe samo. proto se ptam, jestli to mas dobre rozmysleny.

            0 0
            • Polka  

              No rozmysleny to uplne nemam :-) Tim „rychlejsi“ jsem myslel prave tu rychlost v terenu diky te vetsi pace. Co se tyce kadence…ja jezdim hodne nizky kadence (napr. proti Pajovi pro ilustraci), takze z tohoto pohledu by mi to mohlo naopak vyhovovat. Stejne nakonec skoncim u klasik, takze pohoda ;-)

              0 0
            • Polka  

              Jo a ke strejchani…bavime se tady o 29", ktery maj stred diky velikosti kol vys, takze i kdyz pridas 1cm na klice, tak ti jeste aspon 1cm zbyde, aby ses dostal na stav u 26". Promeroval jsem to u svejch kol, takze se to muze urcite mirne lisit, ale ja bych se toho vubec nebal.

              0 0
              • Vilém  

                Rek bych ze vyska stredu u 29 a 26" MTB bude ± stejna. To ze ma 29" vetsi kola neznamena ze ma stred o 1,5" vys.

                0 0
                • Polka  

                  Jak jsem psal, v pripade mych kol/ramu ano. Ale bude se to u ostatnich lisit samozrejme.

                  0 0
                • kubad  

                  změřil sem teď 29" a dvě 26"

                  vychází mě u 29" střed o 8–10mm výš,

                  0 0
                  • Vilém  

                    Ok uz mlcim:) Jen jsem kouk na geometrie nekterych kol a v pripade stejneho vyrobce, mi to vychazelo skoro stejne.

                    0 0
    • Dave.6  

      Zdravim, pridam teda nejakou osobni zkusenost.

      Mam kliky XTR 180 mm, co se tyce kopcu tady na pardubicku jich moc neni, ale co jsem se zatim dostal tak opravdu o dost mene radim (do kopcu) takze na te vetsi apce neco bude.

      Co ale nevim jestli za to muzou delsi kilky je to skrtani, skrtam ted fakt celkem dost az je em tech XTR klik lito. Jen nevim zda to svest na kliky, ale zaroven  klikama jsem menil i ram za fulla (Giant Anthem) a zacal jsem vice skrtat. Drive jsem mel superior a truvativ stylo 175 mm a skrtnul jsem jen vyjmecne. Toto je ale jen moje zkusenost, mozna je to blbou technikou mozna tim ze je to full a delsi kliky dohromady nebo jen nahoda vicekrat za sebou nevim, uvidim casem…

      Jinak vydrz zatim posoudit nedokazu.

      0 0
      • MlokCZ  

        Pokud full nemá střed vyloženě hodně vysoko (což nebývá časté), tak se na fullu škrtá výrazně snáze než na HT (střed bývá na fullech oproti HT jen nepatrně výše než udělá sag, takže při propružení se dostává znatelně níže než na HT). A i ty kliky něco udělají, když nafoukám tlumič méně, tak už také poznám, že začínám šrktat častěji a to také neudělá žádný velký rozdíl (řekněme do 1cm ve chvíli kdy je stavba do zdvihu).

        0 0
      • Mamut  

        Ked som presiel z HT s vidlicou o cca 5cm vyssou, nez planoval vyrobca ramu na full s vidlicou akurat, tak pocas prvych par mesiacov som niekolkokrat skoro rozmlatil pedale o sutry. Na HT skrtnut chcelo fakt snahu, na fullovi stacilo trocha nepozornosti a prepruzenie tlmica a uz som „upravoval stezky“.

        0 0
    • Bafoon  

      ty XT bych věděl za lepší cenu ;-) jinak co jsem sháněl já tak mi v rozumné ceně přišli právě XT pak Stylo (měli je zrovna na kolokrámu) a kubad mi našel pak RF čistě kliky  bez převodníků z chainu ty sice byly nádherný ale už mimo cenový limitstejně jako GB, bohužel

      jinak pro dlouhány (nevím já si nepřipadám zas nijak extra :o) ) to je určitě zajímavá možnost. Osobně to ale nemůžu nijak objektivně hodnotit bo jsem měnil na 29" krosové LX za 180 XT MTB takže co kdy kde jsem vyjel/nevyjel na LX těžko házet na délku. Každopádně si nestěžuju :-)

      ukrutně by mě zajímaly ty 200mm kliky u zirecka tuším to musí být sado

      někde jsem vyštrachal takovou tabulku výška rozkroku/délka klik

      ty RF se mi hodně líbili…

      0 0
      • Polka  

        Podle tabulky mi vychazi kliky 185mm, tak jsem to prve dobre odhadl :-)

        0 0
        • Martin  

          185mm, to už je docela velká páka, to budeš k nezastavení :-)

          0 0
        • Bafoon  

          těžko říct na kolik je tahle tabulka přesná, ani nevím kde jsem ji našel :o) já bych teoreticky potřeboval pro 93cm taky tak nějak 185mm možná 187 ale to už by přicházel v úvahu jen GB a to zkrz finance neprotlačim :o)

          každopádně i toho 0,5 cm je hodně poznat na rotaci – když sednu na zimáka s 175mm klikama tak mi přijde že šlapu jinak, nevim jak to popsat – prostě mi to přijde menší. A v rámci pokusů jsem přítelkyni při výměně klik zatajil délku a ze seriově montovaných 172,5mm klik koupil 175mm a .. a .. a NIC! nepoznala ani ťuk :-D to samé později u kamaráda a taky to nepoznal :-)

          0 0
        • obda  

          Zajímavá tabulka, já mám mít těch 180mm. Takže když dám na svoji starou silnici 175 misto 170, tak by to mela byt zmena k lepsimu :)

          0 0
      • Mamut  

        Kedysi som niekde cital: vyska cloveka v cm == dlzka kluk v mm.

        ± to sedi s tabulkou, aj ked je jasne, ze to musi zavisiet od dlzky noh a nie trupu. Ale pre beznu populaciu…

        0 0
        • Polka  

          Dle tabulky mi vychazi 185, dle tve rovnice 192…to je docela rozdil :)

          0 0
          • Mamut  

            Mne vychadza podla tabulky 187 a podla vysky 192 a to si o sebe este myslim, ze mam aj na svoju vysku extra dlhe nohy. Preto som pisal ±. Ale na druhej strane, kde je dokaz, ze tabulka je spravne a vypocet nie? Co ak je to naopak? Ja som v zivote nemal sancu na nicom inomako 170 a 175, takze ja to neposudim.

            0 0
            • Polka  

              Prave proto jsem zvolil pro vyber kompromis 185mm. 2cm vic se mne jiz zda moc pro zmenu a 0.5mm zase moc malo. A ten 1cm se da jeste v ramci predozadni polohy sedla taky postelovat, pokud clovek nema uz tak sedlo v krajni poloze.

              0 0
        • náčelník  

          No já nevím, školy nemám, ale kliky o délce 180 mm byly vždy doporučovány až pro dlouhány okolo dvou metrů.

          0 0
          • obda  

            A nebylo to doporučení pro silnici? Na bajka se často doporučuje o 5mm víc než na silnici … Je to stylem jízdy, v terénu se na okamžité zrychlení ta páka víc hodí, naopak např. na dráze se jezdí s ještě kratšíma klikama než na silnici.

            0 0
            • Mamut  

              Okrem Sosenku z tymi jeho 200mm ci co to mal.

              0 0
              • Martin  

                Sosenka je hodně velkej extrém :-)

                0 0
      • Obi-wan  

        no pěkný mě to sedí na 195mm ajta vozím 175 stojí to za úvahu.

        0 0
    • newbie  

      si dovolím oživit:

      po včerejším BG Fitu mám schváleno, že svému dospělému bajku můžu pořídit dospělé kliky… ale asi nechci riskovat škrtání u 185 nebo 190, takže zkusím 180; otázka je jaké, vím, že se dělaj:

      1. Shimano XT… sorry, ale prostě se mi nelíbí
      2. Shimano XTR… design čistej, jednoduchej a imho hezkej, ale pro mě

      zbytečně drahý

      1. Truvativ Stylo ty starší, novější OCT myslím ve 180 nejsou… docela

      líbí, ale v ČR jsem je už 180 nenašel, takže asi jen z CRC – a k těm šedým převodníkum by mi asi šly současný Looky Quartz

      1. Gebhardt… se mi jako samostatnej kousek líbí, ale na mým Ripoušovi by

      mi přišly zbytečně nápadný

      1. Zinny… hezky jednoduchý, ale fakt pekelně drahý
      2. tenhle e*thirteen

      jsem našel na CRC – zná někdo?

      a dál už nevím, takže mi z toho asi stejně zatím vychází objednání Styl z UK… :-) ale kdyby měl někdo nápady, připomínky, kritiky, další alternativy, rád si počtu

      0 0
      • vili  

        Tak znovu, nějak to spadlo.

        Xt kliky souhlas, je to hnus. E13 vypadají dost dobře a neokoukaně. Jako alternativu nedávno prodával kubad krásný RF 180 mm, třeba je ještě má.

        0 0
        • newbie  

          :-) jj, ty kubadovy si pamatuju, hezký, ale když já bych prostě raději černý

          0 0
          • kubad  

            jj ty by tam nesedly :-) na RIPouše per XTR-ka tam není jiná možnost

            0 0
            • newbie  

              chjo, dík za názor, ale nevím nevím… :-) a co ty jako místní component-guru na ty e*thirteen?

              a vůbec – dneska jsem poprvý vyjel a nejspíš pod vlivem sáhodlouhýho Bafoonova threadu o brzdách na jeho Ripouše mi moje SLX přišly úplně k h***u… takže asi bude rozsáhlejší upgrade, než jsem myslel:

              SEDLOVKA… KS i950-R už jsem dneska projel, super

              KLIKY… ještě pořeším, ale určitě 180

              BRZDY… chjo. :-) si pročtu toho Bafoona a vymyslím

              KAZETA+ŘAZENÍ… hodila by se –36, někde Mlok doporučoval 10 Sram X-0 PG1070 12–36 (s Dyna-Sysem? přehazka a řazení třeba XT?) ale ještě musím vyzkoumat, jestli s ní chodí 9 převodníky a přesmykač

              ŘÍDÍTKA… tady mě B-F estéti asi umlátí, ale prostě mám dlouhý nožičky a krátký ručičky, takže musí být vlaštovky se zdvihem minimálně 50, ale líp 60–70… jdu hledat. jo a na koncích prostě musí být Ergony… taky se mi to nelíbí, ale funkce má přednost

              0 0
              • Bafoon  

                co zaseješ to sklidíš :-) mohl jsem být šťastný majitel DC nebo stále uvažující o IQ ale nééé pán musí příjet přes půl Prahy a nacpat mi RIPa :-)

                to vypadá na solidní upgrady to se teda prohneš

                0 0
                • newbie  

                  tsss… do tvych 100, co jsi nekde psal, mi jeste par desitek chybi, takze mam rezervu :-D

                  0 0
                  • Bafoon  

                    38rám+12vidle+2,5brzdy­+něco okolo – náhodou jsem z toho vyždímal maximální minimum :-D

                    (k té stovce to bude asi tak ve výsledku celé ninerovstvo)

                    0 0
    • Gorgov  

      Nějakej tip na lehký pěkný 180mm BB30 kliky? Cena není podstatná :)

      0 0
    • Sweeta  

      vyrábí kromě Gebhardta někdo 185mm kliky?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.