• anellka

    Ahoj,

    dají se někde sehnat aktuálně kliky v délce 180mm, 1×12, boost? Nejlépe Shimano? Nebo doporučíte nějakou alternativu pro dvoumetrového jezdce? Díky

    0 0
    • Velomiwookie  

      Ja mam 180mm xtcka pripadne gebhardt dela az do 200

      0 0
    • andy97  

      Ahoj, mám úplně nový tyto: https://www.bike24.com/p2325319.html

      Sem koupil špatný, pokud myslíš tento typ.

      0 0
      • Vrci  

        Myslí 180 mm dlouhý. To jako, že klika měří 180 mm.

        0 0
    • zirecek  

      Už mám za život druhé kliky GEBHARDT na MTB délky 200 mm. Prvně jsem měl 2 převodník na starém kole, nyní mám 1 převodník (viz kolo v profilu).

      Na určení délky klik má větší vliv délka noh než výška. Já mám délku noh od rozkroku cca 101 cm. Má výška je cca 202 cm. Kratší kliky než 200 mm bych si nekoupil. Spíše jsem se snažil sehnat ještě delší, ale nepodařilo se se sehnat výrobce klik cca 202,5–205 mm.

      Kliky 180 mm jsou stále ještě pro mírně vyšší cyklisty. Kvůli 5 mm to nestojí za řeč, přestože i tuto hodnotu cyklista více jezdící okamžitě pozná.

      Lidé okolo 2 m s průměrně dlouhýma nohama ke své výšce by měli sáhnout po klikách délky 190 mm a více automaticky, přirozeně.

      Většina dlouhánů se toho boji, ale to je jejich konzervativní rozhodnutí. To máte jako s širokými řídítky na MTB, kotoučovkama a 29kama.

      Na dlouhých klikách jsem se začal konečně cítit adekvátně, přirozeně. Začal jsem více vnímat šlapání, dokonce jsem začal konečně chápat šlapání do kruhu. Když jdeš do stoje do záběru, je to konečně pořádná páka.

      0 0
      • Edwin  

        To je všechno pravda, ale bohužel s tím moc nepočítají výrobci rámu, takže v terénu to má dost negativní dopady.

        0 0
        • zirecek  

          Je potřeba na to myslet, když kupuješ kolo. Tedy vnímat i výšku středu nad zemí v nákresu geometrie kola. Pak to negativní dopady nemá. O to více dnes, kdy se na MTB vozí spíše objemné pláště, které to kolo zvednou. Případně rám na zakázku pro individualisty.

          0 0
        • Vrci  

          Problém je i to, že si šlapeš po rámu. 180 kliky, velký tretry a blbě tvarovaná zadní vidlice může znamenat problém

          0 0
          • Pán z Dubu  

            Pedály s delší osou https://www.sq-lab.com/…als-511.html

            0 0
          • zirecek  

            Na starém kole jsem to tak měl, ve sjezdu jsem si odkládal patu na zadní vzpěru, byl to dobrý benefit, :-).

            Po rámu si teď nešlapu. Ten, kdo chce dlouhé kliky, tohle má vyřešené. U nového rámu jsem si to ověřil a proměřil.

            Navíc Gebhardt dělá komplet dutou osu na jednopřevodník, takže si určíš přesnou délku osy ve vztahu k zadní vzpěře a řetězové lince.

            0 0
      • anellka  

        Díky za tipy. Manžel má taky 202cm. Právě staví nové kolo, o delších klikách už mluví delší dobu, tak jsem mu chtěla udělat radost a překvapit ho. Ale překvapilo mě, že není tak jednoduchý je sehnat.

        Jinak teda stránky Gebhardt jsou pro mě maximálně nepřehledný. Asi hrají hlavně na osobní kontakt..

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.