• Reed

    Budu stavět dceři nový bike. Problém je samozřejmě sehnat 152mm kliky. Má někdo zkušenosti ze zkrácením standardních klik? Dík V

    0 0
    • JSt  

      v cem je problem? http://www.zbozi.cz/…

      0 0
    • KAPLIS  

      Když chceš ušetřit, tak zkrácení je jasná volba :-)

      0 0
      • Reed  

        Tak tohle je ono, asi bych použil předposlední model XT klik délka 175mm. Díru jsi vrtal doma?

        0 0
        • Patar  

          U XT 180mm vychází zkrácení na 160mm bez otevření DUTINY!Techno­logicky na CORTINĚ.

          0 0
        • KAPLIS  

          Doma :-). Nebydlím v továrně! Jinak to jsou 175mm zkrácené na 150mm.

          0 0
      • Smazaný účet  

        oujééé…nebylo by lepší tam vrazit vložku, až to drží i v druhé straně toho dutého profilu?

        0 0
    • Neunzikger  

      Co pořídit Redline Microline 2.5? Sice nemají konkrétních 152 mm, ale velikostní škála nabízí širokou volbu – mohl bys např. každý rok přidávat 5mm.

      http://www.acebmx.com/…black-p-1903

      0 0
      • Vilém  

        A tam jde dat mala pila? Nejmensi pila 33z by asi nestacila.

        0 0
        • Neunzikger  

          S touto délkou klik to asi bude na 20“ kolo. Když stačí i 38z: http://www.superior.cz/…t-black.html?…

          0 0
          • Vilém  

            Tezko rict, to musi osvetlit stavitel. Kazdopadne 20" kolo uz ma, tak bych cekal neco vetsiho, tudiz aspon s dvema pilama.

            0 0
            • Ruprt2  

              na letošních dětských závodech vozili sedmileté děti 26tky.

              0 0
              • Reed  

                jj, chci jí dát 2×9 ( 26/38×13/36) Na devítce kazetě sundám malou 11z a dám ještě za 34 pastorek 36z co prodává Airoo ( FRM ). Rám chci sehnat Norco Charger 13", ty kliky těch cca 152mm, krátky představec a pevná DT XRR vidle. DT kola na drátech Revolution a ráfkách XR 350. Tak bych poskládal i lehký stroj.

                0 0
                • Carloss  

                  není lepší dát menší převodníky než blbnout s kazetou?:)

                  0 0
    • scalar  

      Na jakou je to výšku, nebylo by lepší rovnou koupit 165mm?

      0 0
    • LaSouche  

      Nechci otevírat nové vlákno.

      Máte někdo zkušenosti se zkracováním klik GXP S1400 175mm?

      Představa, zkrácení na 155mm.

      Díky předem za info

      0 0
      • LaSouche  

        Tak přidávám svoji trošku do mlýna.

        S1400 s převodníkem absolute black 32z, zkrácené na 155. Kluk 7 let, cca 130cm. Půjde na kolo superior

        RACING TEAM 24 Light 2012.

        0 0
        • vpa007  

          Pěkný! Kliky jsou plný, nebo je v nich dutina? Doufám, že se časem v galerii ukážou nasazen na zmíněný kolo :-)

          0 0
    • zderes  

      Nechci zakládat nové vlákno, prosím o radu.

      Nechal jsem zkrátit kliky Shimano Hollowtech ll ze 175 na 160mm. Pořádně jsem to neprohlédl mezi dveřmi ve tmě a doma jsem zjistil, že v obou závitech jsou uprostřed díry od toho jak je to duté. Je to široké dvě drážky viz obrázek. Je to pro dítě 30–32 kg. Stačí zbytek závitu na pedál a jeho zatížení, sem tam nějaký skok? Nebo je to zničené? Díky..

      0 0
      • alinceb  

        Bude to stačit. Když se koukneš na KAPLISovy fotky , tak to má stejně a jeho mladej na tom lítá v pohodě…

        0 0
      • KAPLIS  

        Nevim jak dokázali udělat ze 175mm 160mm. To nejde…

        0 0
        • zderes  

          Já jsem u toho nebyl, ale opravdu to byly 175, je to tam ještě vidět to číslo a teď 160.

          0 0
        • zderes  

          Nedalo mi to a změřil jsem si to. 155! Máš pravdu. Borec mi asi trošku zničil kliky!

          0 0
        • zderes  

          Moc tomu nerozumím, ale jestli to chápu, tak délku 160 docílím zkrácením klik 180? Potřebuju 160ky, tak mám hledat kliky pouze 180mm? Díky.

          0 0
          • gerrard  

            Nevim jestli je to pro tebe reseni, ale od 165mm koupis shimana jak silnicni tak mtb. Pro dite od 140cm me to uz prislo ok a nemusel jsem resit zkracovani.

            0 0
            • zderes  

              No jen tak jsme zkusili 170, ale to bylo moc, bylo to znatelně dlouhý, 165 by bylo taky dost. Proto ty 160. Ale díky za radu, chytám se všeho :-)

              0 0
              • gerrard  

                No ono ve finale podle me tema 155mm nic nepokazis, lepsi kratsi nez delsi a az poroste koupis 165 a 160 peskocis.

                0 0
                • zderes  

                  Rad si necham poradit, ale 160 mel (a ma) origos na kole. Spolu s tim stredem je to ale tezsi, kvuli vaze jsem to chtel vymenit. Nevim jestli by to nebylo kratky…

                  0 0
                  • gerrard  

                    Na radeni jak by to melo byt presne se teda necitim, :) ale ze skusenosti kluk jezdil od 8 do 10 roku takze tak 130 az 140cm na horaku 152 na silnicce bud 155 nebo 160 to uz si nepamatuju presne a na bikrosce 145 a 155. Pokud ho ted mas kolem tech 130cm, tak bez nejakych vedeckych podkladu ciste na pocit ze sve osobni zkusenosti bych se tech 155 nebal a urcite je zkusil. Pokazde je lepsi kratsi klika nez delsi. Na bikros se tech 160mm doporucuje tak do 140 az 145 cm vysky.

                    0 0
                    • zderes  

                      O Vánocích měl 140 cm, je jak se rika sama ruka, sama noha. Rám je vysoký 35. Tak to ještě promyslím. Díky.

                      0 0
                    • zderes  

                      Už je to dýl, ale našel jsem to, tak jen jak to dopadlo. Kliky jsem se rozhodl mu nechat, docela pěkně jsem je nechal nalakovat, ale podle více lidí co tomu rozumí lépe než já byly krátké. Jezdil s tím pár měsíců, ale při 145 cm jsem mu pořídil 170. Možná mohly být 165, ale tyto mu nechám.

                      0 0
          • KAPLIS  

            Je to jednoduchá matematika. Závit má průměr 14mm (175 – 14 = 161). Potřebuješ ještě kus masa na konci kliky. Přidáš k posunutí 5mm. 161–5=156. To je max co s toho dostaneš :-)

            0 0
    • Perfectguy  

      Zkusím se zeptat rovnou i tady (na bazaru zatím bez reakce)

      Měl by někdo na prodej kliky 160mm (třeba vám z toho dítě už vyrostlo a dali jste větší) ?

      Případně výměnu za kliky 170mm (XT – ty jsou dceři ještě velké).

      0 0
    • jirka146  

      dobrý večer,

      vlastní někdo tyto kliky- SR Suntour XCT-JR T202 42/32/22 zuby, 152 mm

      mají měnitelné převodníky?

      díky za odpověď

      0 0
      • alinceb  

        To je na nich vidět, že mají, né?

        0 0
        • couffy  

          To je jenom šméčko,nýt co z dálky vypadá jako imbus

          0 0
          • alinceb  

            Já tam vidím normální imbus. Mohl by být z druhé strany našroubovaný přímo do střední pily bez matky…

            0 0
        • Vilém  

          Podle teto fotky to vypada, ze je to trochu atyp, podobne jak to kdysi bylo STX.

          Podle fota se zda, ze mala pila ze chycena ke stredni, ne ke klice.

          0 0
      • Jirikus  

        Velká pila je imbusem na střední, malá je spojená s prostřední nýtama.

        0 0
        • vlk  

          Hlavně jsou hrozně těžký-vracel jsem je-už přesně nevím 800–900g. Zkrácená stará deorka mají polovinu hmotnosti.

          0 0
    • jirka146  

      super fotka, díky… někde na německém fóru jsem četl že je ten malej nýtovaný a tady to je asi potvrzeno

      0 0
      • alinceb  

        Zas pokud budeš dávat 1×(něco), tak ti malej může být fuk…:)

        0 0
    • jirka146  

      zatím 1×9 přístí rok asi 2×9 se uvidí…

      už je to asi vyřešeno, dostal jsem zprávu od jednoho prodejce že může objednat kliky acera, tak jsem zvědav

      přesto díky všem za snahu

      0 0
    • Atilla  

      Ahoj, hodím to sem. Myslíte, že půjdou truvativ stylo zkrátit na 140mm? Je to pro 20kg holčičku, tak si myslím, že by to měla tloušťka stěny v pohodě zvládnout. Díky

      0 0
      • vpa007  

        zřejmě asi už po funuse, ale podle mě nejspíš jo… ale nejlepší je vzít si metr, tužku a namalovat si budoucí díru… pak uvidíš, kolik ti tam zůstane „masa“… ale 20kg děcko je něcojinýho, než 100kg chlap, na kterýho jsou tipuju kliky normálně stavěný ;-)

        0 0
      • alinceb  

        Ano, imho bez problémů. Nechal jsem zkracovat Truvativ Firex a kliky drží dobře. Problém je ale s Q-faktorem. Budu muset nechat ještě vysochat kratší osu…

        0 0
      • vlk  

        Ty si nech na dospělé kolo a pro dítě nech zkratit, třeba i něco bazarového na čtyřhran nebo isis a kup co nejkratší osu, co seženeš a rám dovolí. Tento typ klik má většinou pro dítě ve výsledku pedály moc od sebe-prostě pak dítě šlape moc naširoko, navíc při standardní montáži bez úpravy osy jsou vyosené. Při síle dětí nemá smysl řešit tento typ osy.

        0 0
    • KAPLIS  

      Další kousky pro insiraci.

      0 0
      • scalar  

        U těch SLX nevypadá dobře, že je otvor v nápisu.

        Další varianta – Sram NX 155mm:

        http://www.koloshop.cz/…-32-z.-.html

        0 0
      • TJK  

        ty XT jsou skoro jako z fabriky… u SLX skoda toho napisu.. jinak oboje TOP

        0 0
      • vpa007  

        jak už bylo řečeno, pěkně pěkně… osobně se mi teda nelíbí ty oplastovaný převodníky, ale je to prostě teďka u Shimana trend, tak kdo na to je + je rodič, tak ten musí být v 7.nebi ;-)

        0 0
      • Pán z Dubu  

        V podobný ceně hotovky http://www.jrbicycles.com/…ed-al-cranks , bývaly za 99 USD.

        0 0
        • KAPLIS  

          Ty jsou bikrosové a nejsem si jisty, jestli je napasuješ na klasického horaka. Jedny mam a ty nesedí. Tady ty dětské delky jsou dělane na tenkou gumu a užší zadni stavbu. .

          0 0
      • Pajaa76  

        Nové kliky Deore FC-M6000 (775g 38/28 175mm) váží téměř stejně jako SLX FC-M7000 a nápis mají u středu jako XT. Uvažuji o nich jako zdroj pro zkrácení. Jednak lepší cena než SLX a pak ten nápis… Ale nevím zda můžu na ty M6000 namontovat jednopřevodník 30z CR-M70 (M7000). Nikde jsem nedohledal, že by někdo udělal tento upgrade. Podle parametrů by kliky měli mít stejné rozteče (94/64) i řetězovou linku (48,8) při použití dvojpřevodníku, takže pokud bych nasadil jednopřevodník mělo by to být stejný jako SLX – tedy linka 50mm.

        Nemáte s tím někdo zkušenosti??

        0 0
    • trouba20  

      Ahoj všem, prosím nemáte někdo kontakt na někoho kdo by byl ochotný kliky zkrátit? Bohužel nemám dílnu doma. Diky moc!

      0 0
    • Polesny  

      Ahoj vsem, potreboval bych pro dite zkratit kliky, nemate reference na nekoho kdo by to udelal ? Prodavany zavitniky jsou tak drahy , ze se to nevyplati si to delat sam, idelane nekoho z Prahy

      0 0
      • Pán z Dubu  

        Kliky 152 mm či 155 mm se dají koupit. V květnu tu byl inzerát tohoto zkracovače http://www.bike-forum.cz/…ene-na-140mm

        0 0
      • gersa  

        Napiš Matbikerovi, za 3 kilča plus postu ti to udělá

        0 0
        • alinceb  

          To je celkem odvaha, slibovat někomu cenu za práci někoho jiného…

          0 0
          • ladias  

            Ty podmínky myslím i sedí akorát tam byl tuším dovětek, že tentokrát to dělá naposledy ;-)

            0 0
          • gersa  

            Proboha proč, Matbiker to tu někde sám psal.

            Předpokládám, že mu Polesny sám napíše a domluví se navzájem. A pokud se nedomluví, tak už jen jejich věc

            0 0
            • alinceb  

              Protože to třeba matbiker už nechce dělat a nebo už to nechce dělat za tyhle peníze. To nemůžeš vědět.

              0 0
              • dan001  

                Já bych neplašil a podíval se třeba sem

                0 0
              • gersa  

                Tak ať mu napíše a uvidí se. Já jsem to s ním řešil cca 14 dní nazad a problém to nebyl.

                Když to nebude chtít udělat, tak ho snad nikdo nutit nebude

                0 0
                • alinceb  

                  Však mi jde jen o definitivnost sdělení tvého příspěvku. Kdyby tvoje rada zněla: „Zkus napsat uživateli matbiker – mně jedny kliky zkracoval, tak by to pro tebe třeba taky udělal.“ , tak bych neřekl ani popel. Vím, že matbiker kliky zkracuje i pro ostatní, ale rozhodně bych se neodvážil někomu psát, že to pro něj udělá a za jaké peníze.

                  PS: Tohle slovíčkaření je ale asi jen moje profesionální deformace. Chápu, že v tom nemusíš vidět problém…

                  0 0
    • jirkuc  

      Prosím, na jakou největší délku by se daly zkrátit 170mm Deore M612? Zůstalo by tam tam dost „masa“ na 152 mm, případně o trochu více?

      0 0
    • LaSouche  

      SR suntour

      Akorát je asi bude problém u nás sehnat

      0 0
    • Strakááč  

      tak to dam i sem…

      Chtěl by někdo dva měsíce jety kliky slx m7000 se strzenym zavitem.. kliky byly poslany na opravu zavitovou vlozkou.. ale zkurvili to oni udělali to moc velkym průměrem nebo co..a vložka se tam dát nedá tzn vhodny jen na zkrácení…

      cena 600 + pošta

      0 0
      • matbiker  

        Tak já se jich ujmu…

        0 0
        • Strakááč  

          hele.. koukám že jsi psal SZ .. ale netuším proč mi to píše nějakou chybu… myslím že jsem ti posílal kámošovo mail už dřív ve zprávě.. tak mu písni :)

          0 0
    • HonzaP9  

      Tuší někdo, jestli by se silniční kliky Shimano Sora daly zkrátit na 127mm? Jinými slovy, jak dlouhá je v nich dutina, pokud vůbec nějaká :-)

      Synovi potřebuju vyměnit střed a má rám s domkem 68mm, tak jsem si říkal, že bych možná zrecykloval jedny starý HT kliky místo toho tam dávat zase novej těžkej střed na čtyřhran.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.