• Fatalkrutorking

    Ahoj,

    pomale se chystám pořídit nové kolo. Trh s HT je obrovský, tak žádám zdejší zkušené a ostřílené HT jezdce o radu a pomoc při výběru.

    Požadavky:

    1. HT – jezdím hlavně v lesích, kopcích, polích a opět lesích – v přírodě kdekoliv
    2. karbon / rám – chtěl bych karbon. Nějakou pěknou geometrii ))
    3. vidlice – zatím jezdím 100mm a stačí to
    4. řazení – ideálně jednoplacka s 12ti převody. Sram vs. Shimano fakt netuším. Co jsem tu pročítal tak Shimano má zde širší zastoupení.
    5. osy – pevný
    6. brzdy – hydraulický
    7. preference – nemám zatím stanovené. Koukám po všem o Spešlu, Canyonu, SUPu, Treku …

    Jsem ochotný i mírně navýšit rozpočet pokud by jste mi tu doporučili i nějaké kolo, které by za to stálo.

    Díky všem, kteří mi poradí nebo ukážou cestu, kterou se vydat ;)

    0 0
    • puka  

      A spíš xc nebo traily? Teleskop? Pohodlí nebo rychlost? )

      0 0

        MTBIKER doporučuje

        Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

        15 199 Kč -12% MOC 24 999 Kč

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

        od 11 699 Kč -13% MOC 17 699 Kč

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

        od 10 599 Kč -14% MOC 17 699 Kč

      • Fatalkrutorking  

        Zapomněl jsem toto upřesnit.

        • XC preferuji více. Traily jsem ještě nejezdil. V okolí tu žádné nejsou a k nejbližším to mám daleko.
        • Teleskopka není tolik důležitá, ale určitě bych se jí nebránil, kdyby byla už v základu kola. Nikdy jsem ji nezkusil, tak nedokážu říct. Sjezdy co tu jezdím, tak zvládám i bez, ale určitě by se v tak 10% případů hodila na nějaký ty sešupy co jezdím.
        • Spíše rychlost. Nebo nějaká přiměřená hranice mezi rychlostí a pohodlím.
        0 0
    • adam1  

      Ještě velikost?Kolik aspoň měříš ,kolik roční nájezd?

      0 0
      • Fatalkrutorking  

        29" kola. Výška 183. Nájezd nedokážu říct úplně přesně. Ale 4000km dám určitě.

        0 0
        • adam1  

          8k na mtb je teda dost.

          https://www.endorphinrepublic.cz/…nt-revox-pro

          Němci ,levnější scott .Nebo tam koukni něco od scott vel.L rámy mají moc fajn .

          0 0
          • Fatalkrutorking  

            8k byla blbost. Trošku jsem se přepočítal, když jsem to takhle zhlavy počítal. Ty 4k by odpovídalo.

            0 0
            • adam1  

              Nic lepšího za ty peníze neseženeš ,jsou to Němci ,rám je strašně pohodlný se sidem a defakto na xt .S tvým nájezdem parádní stroj .

              https://www.tsbohemia.cz/…d362593.html

              Jinak jich tu je několik ve moje bike se starším pohonem ,nyní tam je sh 1×12 což je zase lepší .

              0 0
              • Smazaný účet  

                Hlasují pro toto

                0 0
              • Cavendish  

                Jojo tohle je hodně pěkný :) ale ke geometrii ať se vyjádří někdo jiný a znalejší

                0 0
              • Fatalkrutorking  

                Tohoto výrobce vůbec neznám. Ale vypadá to velice slušně za ty peníze. Stejně tak i ostatní kola co jsi tu poslal.

                0 0
              • Lachtis  

                Mám jej – viz můj profil. Rám jedním slovem bomba, pohodlnější HT bez fičur (isospeed a elastomery) neseženeš. Navíc skvěle osazené, doporučuji.

                0 0
                • adam1  

                  +1

                  0 0
                • Fatalkrutorking  

                  Na Isospeed od Treku jsem už narazil. V té cenové kategorii 50 000,–- tam pár kol mají, ale upřímně se mi to moc nezamlouvá. Od pohledu to vypadá zvláštně a nevím, jestli to třeba nevydává po čase nějaké zvuky (fakt nevím, soudím z fotky).

                  0 0
                • Fatalkrutorking  

                  Četl jsem tu tvou recenzi na profilu. Velice dobře napsané a dost otázek mi to i odpovědělo. Jenom by mě zajímalo co za základní komponenty případně měnit, abych to kolo dostal ze základu do trošku lepší „formy“. Díval jsem se, že ty jsi si s těmi komponenty trošku hrál. Pláště (ty určitě), sedlovku (takovou ohnutou jsem nikdy nejezdil), řídítka a kola bych možná časem vyměnil. Co si o tom myslíš?

                  0 0
                  • Lachtis  

                    Hale v zakladu je to uz za ty penize pecka. Mam teda model 2020, takze jiny pohon a koukam, ze jine zaplety, jinak by to melo byt stejne. Zacnu ramem, skvele tuhy, moderni geometrie, extremne, ale extremne kratka zadni stavba (420mm!!!), to vse z nej dela hrave a rychle kolo a kdyby ses vice poustel do trailu, tak teleskop jej posune vice do trailu a nebude tam delat ostudu. No a hlavne je ten ram i neskutecne pohodlny! To me uhranulo! Jezdil jsem procalibry, TE01 od bmc apod., ale tady ti pracuje jen ram, tedy zadne elastomery a gumy, ktere mohou byt zdrojem pazvuku, servisu atd. Fakt na HT bomba pohodlne. Sedlovka je karbonova a s prumerem 27,2mm, coz taky prispiva k pohodli. Mne zahnuti vubec nevadi, za mne je super a je nehounka. Kokpit jsem si upravil, potreboval jsem jiny sklon, proto probehla vymena predstavce a karbon rodla uz byl jen takova tresnicka. Snizeni vahy a chtel jsem si udelat radost, ale ty originalni jsou naprosto v pohode. Vidlice, co dodat SID, funguje paradne. Usetrilo se na lockoutu, ktery tu neni a mas zamykani na korunce. Mne to neva, ani na fullu nepouzivam, ale je to minus pro nekoho. Zaplety mam zatim v pohode, jsou velmi lehka a drzi zatim v pohode. Plaste je vec nazoru, preferenci atd. Nicmene vse je pripraveno na bezduse, coz je povinnost a pripadna vymena se v budoucnu snadno provede. Pohon xt/slx, za mne paradni a brzdy xt je pro mne zaruka bezproblemovosti. Jezdim je u fullu 3 roky a nikdy nic. No a v originalu v eLku melo kolo kolem 10,7kg, s dusemi, coz je pecka! Ja udelal par upgradu a jsem na cca 9,8 kg bez pedalu. Takze za ty prachy dostanes skvely ram, vytecne osazeni a vidlici a celkem lehke a zatim bezproblemove zaplety. Nic neni nutne hned upravit. Za cca 7–8 tKc dostanes kolo bezproblemu pod 10kg, coz nemaji kolikrat kola s cenou i kolem 100tkc… Takze ja jej mohu vrele doporucit

                    0 0
                    • Fatalkrutorking  

                      Moc díky za všechny informace. Píšeš, že jezdíš velikost L / 20,5". Můžeš mi kdyžtak napsat kolik měříš? Já měřím 183 a podle jejich tabulek je to tak na hraně spíše k velikost M / 18,5". Tak mám trošku dilema.

                      0 0
                      • Lachtis  

                        Ja mam 187 a nohy kolem 88–89. Pokud nemas extra dlouhe nohy, tak bych asi vzal eM. Zkus napsat ostatnim klukum, co jej maji. Par nas tu je a eMka urcite taky, tak Ti treba reknou :-). Ale takhle od stolu bych rekl pro tebe eM

                        0 0
                      • andy97  

                        Já mám 178cm a mám M ale když máš 183cm já bych asi volil L

                        0 0
                      • adam1  

                        Osobně já 182 ,rozkrok 87 bych šel do L ,ale je to individuální .Jsou tam tuším 780 mm říditka které se daji samo zkrátit .

                        0 0
                      • rosnaj  

                        Mám 182 a velikost rámu M a větší bych teda nechtěl.

                        0 0
                        • Fatalkrutorking  

                          Mám z té velikosti dilema. Našel jsem tu u jednoho jezdce v profilu info, že jezdí velikost 20,5" / L při jeho 184cm prej je to v pohodě. Já mám 183cm výšku a cca 84cm délku nohou. Nevím, nevím :D … Snad se rozhodnu dobře, ale zatím jsem spíše nakloněn té větší velikosti kola.

                          0 0
                    • Michaelis  

                      Model 2021 lockout na řídítkách má.

                      0 0
                      • Fatalkrutorking  

                        Ano, má. To mohu nyní potvrdit.

                        0 0
                      • Lachtis  

                        Tak to je další plus, můj model 2020 to neměl. Né, že by to bylo nějaké extra mínus (pro mne), ale když člověk dupe ve stoje někde na silnici, tak by se lock z dálky klidně hodil. Tímto + přechodem na 1×12 si Silverback obhájí to zvýšení ceny.

                        0 0
                  • andy97  

                    Mám taky Silverback superspeed můžeš kouknout na profil

                    0 0
              • obda  

                Akorát ta zahlá sedlovka se blbě nahrazuje teleskopem, speciálně pokud potřebuješ sedlo víc vzadu.

                0 0
            • NikolasCZ  

              To ani nevíš, kolik zhruba najdeš? Zvláštní. Nicméně 4000 km je 73 km týdně, včetně celé zimy.Na čem jsi to jezdil doposud?

              0 0
    • Alojs01  

      „nějakou pěknou geometrii“ … to je nejvíc zajímavý požadavek :-)))

      0 0
    • Nikiller  

      za mě:

      https://www.endorphinrepublic.cz/…e-930-yellow

      https://www.endorphinrepublic.cz/…wakame-green

      https://www.endorphinrepublic.cz/…tt-scale-925

      nebo s trochu horší vidlí:

      https://www.endorphinrepublic.cz/…ranite-black

      Jejich rámy jsou TOP. Vidlice v těchto konfiguracích jsou rozumný. Zbytek případně vyměníš časem.

      Určitě se najdou za podobnou cenu líp osazený kola. Já bych šel ale do něčeho takovýho…

      0 0
    • Tomas_82  

      Poměrně dobrá nabídka je toto:

      https://www.cyklobazar.cz/…8-model-2020

      0 0
      • Dag  

        U stejného prodejce jsem kupoval Ravena též. Má to za super peníze a Raven je super kolo. Můžu jen doporučit.

        0 0
    • Vilém  

      Na jare budes vybirat dalsi, tentokrat za 75tkc?

      0 0
    • neggo  

      Ahoj, mrkni na Cube ;)

      https://www.cube.eu/…arbonnwhite/

      0 0
    • Lachtis  

      Ještě mrkni na tenhle konkrétní kus, je to vystavený model, což neva, plná záruka. Za 39 tis. Kč dostaneš karbon rám s boost osami, sice základní model FOX vidle, ale prý funguje v pohodě. 1×12 XT/SLX, Ritchey komponenty, záplety neznám. Vyloženě slabina jsou brzdy, ale prodej a koupě třeba Deore či SLX nebude žádný finanční problém. A pořád budeš výrazně pod svým budgetem 50 tis. Kč. Nicméně pořád za mne vede Silverback, ale tohle taky nevypadá zle, za ty prachy.

      https://www.tsbohemia.cz/…d344028.html

      0 0
      • Cavendish  

        Kola jsem nedávno hledal. Jsou to Turney Shimano náboje a mají 2100g. Takže bych radši vyměnil kola dřív než brzdy :D

        0 0
        • Lachtis  

          Tak to jsou těžítka, souhlas. To už ale bude finančně více a to se pak už vyplatí vzít rovnou Silverback, který má lepší osazení v základu.

          0 0
          • Cavendish  

            Souhlas. Tam jsou výrazně výkonnější brzdy XT a kola na nábojích SLX s ráfky Crest? (aspoň na obrázku)

            0 0
          • adam1  

            Ten silverback je o vagon hezčí než mmr :)

            Navíc ty mmr jsou opravdu hodně krátké /mámaposez:)

            Tam bych chtěl xl.

            Máme obě v partě a jednoznačně silverback v té dnešní konfiguraci není co řešit .Rychle se po nich zapráší?

            0 0
            • RMX  

              nevím zda jsem se dobře díval ale v L mají oba stejný reach 438mm

              0 0
    • Honzik1991  

      Páni s tým Silverbackom ste ma celkom dostali, veľmi sa mi páči (hlavne tá výbava).

      Do konca roka by som si chcel k narodeninám kúpiť nový bajk a mám v podstate rovnaké požiadavky ako Fatalkrutorking.

      Doteraz som jazdil na fulle, ale posledné dva roky už vidím kopce iba z diaľky a skôr valím kilometre. Sem tam vybehnem na rychleby, alebo na iné traily.

      Jedna vec čoho sa obávam je, či vidlica Rock Shox SID bude pre mňa vhodná pri mojej váhe okolo 95kg.

      Viem, že tieto mašiny kde sa hrá čo najviac na váhu jazdia chlapi tiež menšej váhy.

      Nemala by pripadne vyššiu odolnosť povedzme Reba? Alebo nejaká Foxa?

      0 0
      • embi  

        Do konca roka by som si chcel k narodeninám kúpiť

        To kolo zitra na tom eshopu nemusi byt. Nevim na co cekas.

        Viem, že tieto mašiny kde sa hrá čo najviac na váhu jazdia chlapi tiež menšej váhy.

        No ono se lip jezdi, kdyz nemas 100 kg.

        Nemala by pripadne vyššiu odolnosť povedzme Reba? Alebo nejaká Foxa?

        ne, ne

        0 0
    • Fatalkrutorking  

      Díky všem, kteří se tu podělili o svůj názor a ochotu poradit s výběrem. ;)

      0 0
      • adam1  

        Pak dej zpětnou vazbu .Jinak ty L už nejsou:)

        0 0
        • Fatalkrutorking  

          Tak kolo jsem byl tento víkend projet. Dal jsem mu co proto. Ještě jsem se ním tolik neseznámil, ale už teď vím, že si budeme velice rozumět. ;) Asi tu ze sebe nevyplodím recenzi, jak tu někteří mají v profilu. Za mě mohu říci, že ten rám je bezva. Ten monoburst určitě něco málo utlumí, takže dobrá technologie. Shimano sada oproti Sram Eagle NX co jste jezdil předtím velice příjemná změna. Váha kola není nějak zásadní rozdíl, ale musím říct, že ty 2kg budou sakra znát. Musím si příště pustit Stravu a změřit si nějaký úseky, jestli se tam nezlepším. To kolo prostě jede. Brzdy jsou pecka potom, co jsem je tročku potrápil. Z kola mám obrovskou radost a hodnotím velice pozitivně. Chtěl bych všem borcům poděkovat za skvělej tip. Bez vás bych na něj určitě nenarazil, ani o něm neuvažoval. Díky.

          0 0
          • Lachtis  

            Parada, budes si chrochtat, ram a cele kolo je za ty prachy super. A pokud nemas bezduse, tak sup do toho, jednak to pomuze komfortu, dale lepsi ochrana vuci defektum a lepsi grip.

            0 0
            • Fatalkrutorking  

              Chrochtal jsem si celej víkend. Dneska jsem si chrochtal v poměrně hlubokým bahně do kterýho jsem spadl a včera po pás v potoce. Najeto přes 80km kiláků. Bezduše tam prásku na jaře a asi koupím i jiný pláště.

              0 0
          • P09  

            A kupoval jsi to L? Velikost ok, nebo bys snesl i menší (M)? Kolik z kolika máš vysunutou sedlovku? Díky.

            0 0
            • Fatalkrutorking  

              Ano, kupoval jsem L. Mko nevím jak by mi sedlo (asi bych je nechtěl). Je blbé, že u mě to je asi mezi oběma velikostmi taková neurčitá hranice. Trošku menší by bylo skvělý, ale v to L je v pořádku.

              0 0
    • BlackRaven1  

      Dobrý den! Nechci zbytečně zakládat nové téma, tak se zeptám třeba tady, zaujalo mě tohle kolo a chtěl jsem se zeptat, jak moc je adekvátní cena vůči komponentům, popřípadě o kolik je přestřelená. Chápu, že platím hodně taky za nápis S, ale pokud by geometrie stála za to… Díky za názory

      https://www.cyklo69.cz/…-carbonwhite

      0 0
      • mantis  

        Je to hliník za 50, to není žádná sláva. Za 50 se dá sehnat Epic HT v karbonu, jen je tam horší výbava. Pokud by někdo nepřenesl přes srdce, že tam má NX, tak se to dá snadno vyměnit a mít pecka základ – rám.

        Ale každý má jiné priority, někdo radši hlínu a o kousek lepší výbavu..

        0 0
        • Smazaný účet  
          0 0
        • celevra  

          Bohužel už úplně nedá, teda minimálně na rok 2021 vyprodáno, zrovna pár dni zpět sem bral jeden z posledních v Mku na SLX. Zájem o kola je tak enormní, že teď Spesl vše zdražil o 15%. Údajně nejsou komponenty..

          0 0
      • adam1  

        Tak je to na deore jako celek včetně brzd což funkční bude ,vidlice základní bez dálkového zamykání což taky není tragédie ?Ano za S cca 15k si zaplatíš :)

        U jiných výrobců už můžeš mít karbon ,nějaké odkazy jsou výše

        Např. Raven 8.7 šel možná i jde sehnat za 48k na slx a fox,kola dt x1900.

        0 0
      • Cavendish  

        Kdyby tak byla cenovka 45, tak bych to viděl jako OK. Rám S bude patřit k tomu lepšímu i v hliníku. Vše. Je v provedení boost s Gold Judy nebude fungovat špatně. Osazeni je míč SLX/Deore s ani kola nejsou vyloženě odpad. Bývá to podstatně horší. Vyloženě slabinu to nemá. Je to příjemně vyvážené. A evidentně připraveno na okamžité předělání na bezduše. Ale 50 je moc…45 max :) a to ti sleví.

        Já vím, že bych do karbonu jít momentálně nemohl kvůli dětské sedačce. To taky ber v potaz

        0 0
    • BlackRaven1  

      Díky za reakce, přesně tak jsem si to myslel, navíc vím, že v Helia sportu u nás bych je na 45 určitě dostal. Líbí se mi ten rám a ta barva… Ptal jsem se na váhu kola, když samostatný rám má jen 1380g a prý 12,4 u velikosti M bez pedálů. Což mi přijde na kolo za 50 celkem dost. Ale vzhledem ke komponentům, asi se není čemu divit. Je fakt, že za 50 už bych měl kolo v karbonu…

      0 0
    • RMX  

      je to ale dost krátký rám v XL reach pouze 438mm

      0 0
    • BlackRaven1  

      Nevím, mně se ty Qayrony prostě ani nelíbí…

      0 0
    • alireb  

      Mrkni na tohle. https://sport.bazos.cz/…29-vel-m.php

      Na cene se da domluvit

      0 0
    • Dejvidek  

      Jestli Ti můžu doporučit, radši si vezmi 1×11.Tu 12-ctku na 99% nevyužiješ, vozíš velkou pilu a vypadá to blbě… :-D

      Já jsem si na jaře bral tu 1×12-ctku, ale teď bych to už určitě neudělal. Vpředu mám 34T, teď jsem dal AB ovál a to největší kolečko z kazety bych nejradši vyhodil… Tady v Beskydech mám pár krpálů, kde jsem byl vděčný za tu pilu, ale to jsem neseděl na kole 10 let… Teď na ten krpál (rozuměj kdy se ti už zvedá přední kolo), mi stačí předposlední převod… Navíc, jak vidím tu řetězovou linku, tak se mi dělá mdlo… :-D

      0 0
    • Honzik1991  

      Už je doma !!! Prvé pocity sú zmiešané. Všetko čo je od overených výrobcov je bez diskusie paráda.

      Ale pri rozbalovaní som si na ráme všimol fľaky. Myslel som si, že je to ochytane rukami pri balení, nakoľko je ten čierny mat náchylný na fľaky (mastné atď.) Keď som sa to snažil vyčistiť bolo to bez šance. Je to jednoducho už od striekania rámu.

      Ako sú na tom Vaše silverbacky páni?

      0 0
      • andy97  

        To je ten raw carbon. To tak vypadá taky mám. Není to závada.

        0 0
      • Pincek  

        To urcite není chyba, je to tak vyrobeno schválně jak je už napsáno nade mnou :) V jakem přišlo kolo stavu z té bohemky, uvažují o levnější variantě , hlavně kvůli barvám na rámu, bílý nápis mě přijde moc, ten levnější model to má pro mě barevné lépe. Rám by měl být stejný podle prodavače a hlavně kvůli rámu bych to kolo chtěl…

        0 0
      • adam1  

        https://www.bike-forum.cz/…eed-1-0-2019

        Je to normální ,já to mám na starém cube taky ,ale mám kombinaci s bílou tak to nejde tak vidět .

        Neřešit /jezdit:)

        Pak dej info z jízdy .

        Ať ti to šlape .

        0 0
      • vt  

        Po prvnim projezdu blatem to prestanes vnimat :-)

        0 0
      • Michaelis  

        Taky mě ty fleky při vybalování překvapily. Snad si na ně časem zvyknu. Přítelkyně má Cube v karbonu a na černých matných částech to ty fleky opravdu nemá. Ale jinak je to kolo parádní.

        0 0
        • Lachtis  

          Zvykneš si, ba naopak, třeba si v tom budeš i víc libovat :-D. Mně se to třeba právě už od začátku líbilo, ten přiznaný karbon a tak jsem si i dokoupil karbon rodla, která to mají stejně :-D.

          0 0
    • Honzik1991  

      Tak s tým raw carbon ste ma potešili.

      Som perfekcionista, mám to z práce kde som striekal vysoký lesk a podobne (všetko muselo byť top)

      Chvíľu som sa aj pohrával s myšlienkou že to tak má byť, ale pre istotu som sa Vás spýtal.

      Raw carbon je myslené akože „surový“ čistý carbon alebo je tam nejaká povrchová úprava?

      Bajk prišiel na druhý den od obdjenania. Dal som si ho doručiť na pobočku do Opavy. Je to v podstate kúsok Opava – Olomouc. Zo začiatku som sa aj ja bál tej kombinácie s bielou, ale je to paráda. Bajk bol precízne zabalený, zhodné rajdy, predné koleso, sedlovka.

      Hneď na prvý pohľad ma zaujal rám so sploštenou hornou trubkou plynulo predchádzajúcou do zadnej stavby.

      Žiaľ som ešte nemal čas na jazdu, aké cez víkend to napravím. Ďakujem Vám za reakcie.

      0 0
      • Smazaný účet  

        vždyŤ na těch objímkách FSA vypadá povrch stejně.

        0 0
      • Gwaihir  

        Bez povrchové úpravy by to nešlo. Akurát tam není moc barvy, takže karbon vidíš. Není to na škodu.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.