MTB do cca 16k(600euro) 29/27.5"

8 nepřečtených
  • gembec

    zdravim zhanam nove MTB- horske do ceny zhruba: 16000/600eur (cena moze byt kludne aj podstatne menej, mozno ani nepotrebujem nic extra)

    mam 185cm/90kg

    uz som skusal: GHOST Kato3– rám: L (19"), kolesa: 27,5", vidlica ale 120mm takze je trochu viac zdvihnuty a vypada skoro ako s 29" kolesami

    http://velosprint.sk/…k-green-gray

    rozmerovo mi sedi. ale viac asi chcem 29"

    http://velosprint.sk/…k-green-gray

    rozmyslam ale aku znacku vybrat a celkovo nejaky vyhodny model do 16tisic / 600eur.

    viem, ze uz je po sezone a vyber je horsi. oplati sa teraz vyberat alebo pockat?

    chcem to na cestu/teren: 50/50

    0 0
    • novas752  

      Za tu cenu nic moc, nevim jak je to na Slovensku, ale za 16k by ti nejaky stavitel mohl postavit kolo se vzuchovou vidlici XCR Air nebo Raidon (o hodne lepsi, nez pruzinove) a zbytkem osazeni Shimano Alivio.

      0 0
      • gembec  

        dik no ako som pisal nepotrebujem nic extra, chcem zacat jazdit lebo som 10 rokov mimo a nechcem to hrotit chcem len nejaky normalny pouzitelny bajk. staci kludne pruzinova. viem (bracho ma TREK bike so vzdochovou). Vzduchova je dobra ale fakt nepotrebujem nic extra. a na slovensku to bude asi stejne ako v CR. skladat zatim asi moc ne (ale uplne to nevylucujem), ale som lajk a nechcem do toho moc hrabat.

        0 0
        • novas752  

          Ta vidlice je pro pouziti mimo hladke cesty klicova zalezitost. Pruzinova proste nedokaze sbirat drobne nerovnosti. Se vzduchovou jedes, s pruzinovou se treses – muzou z toho vic bolet ruce apod.

          Na ostatnich „hlavnich“ komponentech (nepocitam plaste treba, ty udelaji taky dost) v tehle cenove skupine zdaleka nezalezi tolik (snad krome brzd).

          Taky je podle me blbost nedostat za tu cenu maximum, co je mozne.

          0 0
          • gembec  

            no ja nebudem jazdit ziadne narocne trasy, bude to pre mna oddychvka. aky obnos aby to malo zmysel?

            ale zatim aj tak zostanem pri mojom zadani. ak sa nieco najde super, ak nie prehodnotim to.

            0 0
            • novas752  

              Neni potreba navysovat, za tech 600–650E se da postavit vhodne kolo na takove jezdeni, obcas i sehnat v nejakem „vyraznejsim“ vyprodeji.

              0 0
          • Evilcleaner  

            s těmi vidlicemi to máš špatně. pokud by byly dvě identické vidlice, lišící se pouze typem pružení, tak pružinovka bude citlivější – při deformaci pružiny nemusí být překonávány pasivní odpory, tak jako u vzduchové patrony. proč se obecně doporučuje vzduchová vidlice je zejména možnost přesného nastavení vzhledem k váze jezdce. jestliže zakladatel váží 90 kg, tak bude mimo váhové rozpětí pružiny u sériových provedení vidlic a jenom samotným sednutím na kolo se zanoří do poloviny zdvihu, bude dávat dorazy na větších překážkách. kdyby chtěl sehnat novou pružinu, tak za to dá skoro stejně jako je cenový rozdíl kovová pružina / vzduch.

            0 0
    • gembec  

      tak nic sa nenajde v tejto cene?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.