MMR Woki 2021 nebo něco lepšího za tu cenu?

36 nepřečtených
  • Horamora

    Dobrý den,

    v kolech se bohužel už dlouhé roky nevyznám (překvapilo mne, že už se nedělají tři převody vepředu..), nicméně mám v plánu koupit kolo nové a bylo mi doporučeno toto: https://www.tsbohemia.cz/…d371463.html . Prošel jsem zde předchozí vlákna a pár jich tu k této značce je, nicméně všechno starší modely, co se už neprodávají a tak jsem si dovolil založit nové vlákno.

    Značka pro mne absolutně neznámá, ale co jsem zatím zjišťoval, za tu cenu to má dobrou vidlici, ale nedokáži vůbec porovnat ostatní komponenty. Mohu poprosit zdejší odborníky o radu? V podstatě hledám asi jako každý nejlepší poměr cena výkon. Limit cca 20 – 25 tisíc. Je tedy do tohoto limitu toto kolo dobrou volbou, nebo se dá na trhu najít do daných peněz ještě něco lepšího? Na značku si nepotrpím, žádný extrémní design taky nepotřebuji.

    Info:

    • nájezd v předchozích letech max do 300 km ročně (od letoška to chci s novým strojem potahat trošku více)
    • klasicky výlety, cyklostezky, občas po hlavní když je potřeba atd.
    • 188 cm, 80 – 90 kg (jak kdy :D)
    • limit cca 20 – 25 tisíc

    Moc všem diskutujícím děkuji.

    0 0
    • Johny.Merida  

      Tak hlavně nikde není skladem, otázka jestli je o čem diskutovat.

      0 0
    • Horamora  

      No, já vyloženě nespěchám, že bych ho musel mít zítra. A hlavně se ptám, jestli k tomu existuje i jiná alternativa. Navíc to že není skladem přece nemá vliv na popsané komponenty, ne? Pokud mi tu někdo potvrdí, že je to dobrý kup, tak do bohemky napíšu, jak to vypadá a jestli je mají třeba na cestě. I tak díky za zprávu.

      0 0
      • Johny.Merida  

        Hele kup je to na tvé použití řekl bych až dost dobrej. Úplně v poho. Shimano bude fachat v klidu, vidle je těžší, ale pro turistu ok.

        0 0
        • Horamora  

          Ještě jednou díky. Tak nakonec je bohužel aktuálně MMR beznadějně vyprodáno a opětovné zahájení prodeje je neznámé. Dokázal byste mi, prosím, doporučit nějakou alternativu? Moc vám děkuji.

          0 0
          • krabica  

            Hledej, teď je fest nedostatek kol, takže je to bohužel o tom, co seženeš.

            0 0
    • plysovykozisek  

      Za tu cenu je to dobrý kup, stálo by za zvážení ještě toto, je teda potřeba se zeptat, kdy to budou mít skladem:

      https://www.decathlon.cz/…8405350.html

      0 0
    • Lukas1976  

      Pohlídejte si geometrii, některé loňské modely měli až moc krátký rám. Výbava je za to cenu hodně dobrá, dokonce to neošidili ani na brzdách :-) Pokud chcete lepší kolo s lepším poměrem cena/výkon, tak to seženete v dekáči za 30 tis (https://www.decathlon.cz/…8558253.html), ten zde doporučovaný za úsporu 5 tis. nestojí.

      0 0
      • Horamora  

        Dobrý den,

        děkuji za info. Chápu správně, že krátký rám znamená, abych se nebouchal koleny do řidítek? Nebo tím myslíte něco jiného? :)

        Co se týče MMR, tak je zdá se na dlouhou dobu vyprodáno, takže bohužel musím shánět jinde. Díky za tip na jiné kolo, ale 30k už mi přijde hodně. Raději bych cenu snižoval, než dále navyšoval. Nevím, zda na mé rekreační ježdění dává smysl kolo za 30 tisíc.

        0 0
        • karloss  

          Také jsem po něm pokukoval, spíš ze zvědavosti-za ty peníze?:-)

          Ale rám je opravdu kratší a celkově podle parametrů je u MMR velikost L menší, než mám teď Mko u Focuse. Ale jinak je to zajímavý kus, jen škoda, že rám nemá tapered uchycení vidle..To už mohli Španěláci dotáhnout :-)

          Když na to přijde, nebylo by dokonce na tvou velikost vhodné XL? To ještě skladem jeden kousek mají ;-)

          0 0
        • Lukas1976  

          Koleny se bouchat nebude, jen na tom kole bude prostě o trochu víc napřímený. Diskutující přede mnou má pravdu, na vás už je XL-ko a ty mají teď vystavené v Brně, v pátek jsem tam byl pro myš, tak jsem je mlsně okukoval. Loňský model jsem zkoušel a na mých 178 cm mi přišlo mi o kapku menší než by mi vyhovovalo. Ta kola v reálu vypadají moc hezky.

          0 0
          • karloss  

            Schválně, jakou jsi tehdy zkoušel velikost? Máme stejnou výšku :-)

            0 0
            • Lukas1976  

              Zkoušel jsem velikost „L“, ale model Zen, který pokud si dobře pamatuji, byl o trochu míň zdrclý než ostatní jejich modely.

              0 0
              • karloss  

                Jo, tak to odpovídá tomu, co jsem vyčetl z parametrů :-)

                0 0
          • Horamora  

            Kontroluji web TSbohemia víceméně každý den a XLko ve verzi Woki 00 jsem tam neviděl ani jednou. Nemyslíte náhodou verzi Woki 10? Tam má (asi?) jinou vidlici, přehazovačku a brzdy. Já dokážu dohledat teda jen tohle: https://www.tsbohemia.cz/…d371470.html?…

            Je to o tři tisíce levnější model.

            Jako v zásadě, pokud to i tak má dobré parametry, upřímně bych to klidně vzal a ušetřil tři tisíce. Nicméně nedokážu poznat, jak moc jsou ty komponenty v rámci 3000 Kč rozdílu v ceně degradované. A taky mi to nesedí s tím, že říkáte, že to mají dostupné v Brně, když podle webu mají jen jedno kolo v Olomouci?

            0 0
    • karloss  

      Horamora: omlouvám se, máš pravdu, já koukal na 10ku :-) Nicméně i ta je za ty peníze slušně vybavená.

      0 0
    • 8vasa8  

      Dobrý den,

      protože zakladatel příspěvku má podivuhodně stejné požadavky, výšku a váhu těla, nechci zakládat další vlákno.

      Info:

      • Výška 188 cm
      • Váha 80–90 kg
      • Amatér/výletník

      Na kole jsem hrozně let nejezdil, cca před 14 lety jsem jezdil na nějakém „horském“ kole za 5k. Takže moje zkušenosti s cyklistikou jsou na bodě mrazu. Také jsem byl překvapen, že se nyní prodávají 1×11..

      Na kole budu jezdit na workout, který je kousek od místa bydliště, na výlety a možná 1–2× ročně ho vezmu na dovolenou, kde se využije trochu víc. Proto nedovedu nyní říct kolik toho najezdím za rok ale tisíce km to asi nebudou v zimě jezdit asi moc nebudu. Rozhodně chci horáka, abych mohl jezdit kdekoli, nepotřebuji být co nejefektivnější na silnici.

      Rozpočet:

      Kolem 20k (já vím nuda)

      Co tak tady pročítám fórum, tak většinou kola pod 20k vůbec nedoporučujete. Rád bych se vešel kolem této částky, protože si myslím, že kolo za 30k už je pro moje potřeby zbytečné. Jsem však ochotný jít o nějaký tisíc výš, pokud to bude znamenat koupit kolo o třídu.

      Požadavky: (nevím jestli je to reálné, jsem ochotný dělat kompromisy, netuším co je jak kvalitní)

      • XL rám
      • vzduchová vidlice
      • hydraulické brzdy
      • pevné osy
      • jednopřevodník 1×11(12)

      Kola:

      MMR 2021 Woki 10 XL (1 skladem a líbí se mi, nemá pevnou osu?)

      https://www.tsbohemia.cz/…d371470.html

      SILVERBACK 2020 Sola 3 (je skladem ale 2×10, nemá pevnou osu?)

      https://www.tsbohemia.cz/…d300233.html

      Díky

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tohle taky není hrozný https://www.decathlon.cz/…8575904.html. A těch 30k je spíš že budeš mít kolo, které po všech stránkách budu relativně dobře pružit, dobře brzdit a dobře řadit. Ale za 20k taky pořídíš ale bude tu pár ale.

        0 0
        • 8vasa8  

          Díky za odpověď na tohle jsem také koukal ale neviděl jsem to skladem vůbec v poslední dobou co se rozhlížím. Je to proti tomu WOKI lepší?

          Ještě otázka ta vidlice na WOKI je jsou pružiny nebo vzduch? Rock Shox Judy Silver Coil TK. zdvih 100mm?

          Nebo myslíte že to WOKI nedává smysl?

          0 0
          • Johny.Merida  

            Co myslíš že znamená Coil :-)

            0 0
          • libisenuj  

            Psal sem v jinym vlakne, ze muj mladoch ma XC50, ale skladem ted nejsou, je to slusny kolo. Woki pokud ma pevnou osu a vzduch.vidli, tak asi cajk. Bez pevne osy bych to nechtel. Full Trance skrkal v zatackach dvema kamosum s kotoucem 160 vzadu a to mel origo „pevnou osu“ 5×135mm. Ja sem Trenca predelal na 142×12 tak neskrkal ani se 180kotoucema. Mama vazi 50 kilo, ma kolo s rychloupinakama a kdyz to musim sundat, tak me nebavi stredit kotouc…ale pod jeji vahou se to samozrejme nekrouti.

            0 0
            • 8vasa8  

              Také jsem něj koukal ale bohužel není vůbec skladem. Nemáte nějaký návrh do 25k, koukám že kolem 20k mé požadavky asi nebude možné splnit.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak za 20k je takové to kolo, které nějaký čas budeš jezdit ale pak tam bude chtít něco vyměnit.

                0 0
            • Tomas_82  

              Mám vzadu rychloupínák, vážím 80kg, vzadu kotouč 180mm, v zatáčkách mi teda rozhodně neškrtá a když nandavám kolo, zmáčknu brzdu, utáhnu upínák a je vystředěno… Na druhém kole s pevnou osou je to stejné, jen nandavání kola trvá dýl. Na tu pevnou osu jsi to předělat jak? Jsou na to nějaké přídavné patky? Co je pevná osa 5×135?

              0 0
              • MatS  

                Některé náboje mají přestavbové kity a sady redukcí. Já mám vzadu taky pevnou osu 10×135mm. No spíš vlastně 12/10×135mm. Náboj je Fulcrum, který díky dodaným redukcím šel předělat na 12×135mm. Ale do patek na QR upnu max 10mm osu, takže jsem od Reverse Components koupil osu s průměrem 12mm a na koncích má 10mm. Je to něco mezi rychloupínákem a pevnou osou, ale už to mám dva roky a super.

                Ale jak píšu, musí to podporovat náboj a taky je podmínka, že do rámu se musí vejít 10mm osa, což většinou není problém.

                0 0
                • Tomas_82  

                  Jo, tomuhle rozumím, ale když psal 12×142 tak jsem čekal, že nějak předělal uchycení do rámu.

                  0 0
              • libisenuj  

                Giant na to dělal přestavbovou sadu, ale opravdu patek rámu. Náboj se musel měnit komplet. Šlo o to, že měli na vyšších modelech už osazené 142×12 a na nižších 135×5, což je osa jak upínák, akorát se na konci šroubuje do plastovýho bazmeku.

                0 0
      • Jáchym 1  

        https://www.bike-life.cz/…hrome/d38725

        Poslední kousek.

        0 0
      • M_741  

        Sola3 má vepředu pevnou osu a vzduchovou vidlu Manitou. Kolo mám přesně rok, najeto cca 4 tis. km. Chyběl mi převod do lehka, osadil jsem kazetu 11–42. Přehazka to dává.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.