MMR Kendo volba osazení (popř. jiná volba?)

2 nepřečtené
 • SHuxley

  Ahoj,

  ukradli mi kolo (http://www.cykloservis-klasek.cz/…29-2019.html#/) a hledám náhradu.

  Kolo by mělo být dopravní prostředek na výlety za hledáním kešek, takže budu jezdit vše od asfaltu přes lesní cesty, traily až po kamenité sjezdy. A občas ho taky nesu na zádech.

  Já 180cm a 82 kg.

  Chtěl bych se vejít do 28k.

  Speciální požadavky: MTB, 29, byl bych rád za pevné osy a rám v neutrální barvě (černá, šedá, zelená – prostě nic reflexního). Jednoplacku jsem nikdy neměl, ale jsem ochoten ji zkusit.

  Projížděl jsem diskuze a komponentově mi nejlépe asi vychází MMR Kendo 00 za 28 a Kendo 10 za 25 s výměnou brzd do budoucna. Vyplatí se připlatit za Shimano osazení, nebo vychází lépe GX Eagle? (SRAM neznám a nelíbí se mi cena kazet). Nebo něco úplně jiného?

  https://www.tsbohemia.cz/…d344018.html?…

  https://www.tsbohemia.cz/…d344022.html?…

  Díky.

  • Lukas1976  

   Cenu kazet neřešte, pokud budete za včas měnit řetěz a nebudete závodit, tak vydrží hodně a řešit teď na co bude za X let levnější kazeta je absurdní a to i vzhledem k existenci alternativních výrobců kazet. Sram má navíc na předním kole má lepší tvar zubů, pro eliminaci pádů řetězů. Zrovna dnes jsem se bavil s chlapíkem co prodává kola Specialized a ten mi tvrdil, že u nich dávají GX sadu, až na kola kolem 100 tis. Na kolech kolem 40 tis. je „bakelitová“ řada SX, takže obrovská pochvala výše uvedenému výrobci, že tuto sadu montuje na mnohem dostupnější kola.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse