Kolo HT do 30000Kč s SRAM Eagle 1x12

45 nepřečtených
  • sterated

Ahoj všem, po sedmi letech je čas na změnu, tak bych potřeboval trochu poradit.

Teď jsem měl 26" fulla, je to fajn, ale myslím že full uplně nevyužiji, to co jezdím sjedu i s HT a více i teď jezdím po silnici. Celkový nájezd cca 3000Km za rok, moje výška 178cm. Co určitě chci, tak 29 kola a jednopřevodník ideálně s 1×12, to by mi rozsahem naprosto stačilo.

Rockrider XC 100

Tohle kolo se mi moc libí, byl jsem si ho projet, geometrie ok, komponenty se zdají v pohodě. Časem bych asi vyměnil brzdy za lepší.

mmr-29-kendo

Tohle kolo je osazením za tu cenu výborný + je k tomu televize :) Ale ten rám se mi nelíbí :(

Nemáte nějaký tip na něco podobného, připadně jestli můžete napsat něco k těmto kolům v odkazech?

Díky

• MatS  

Když už kolo z Decathlonu tak XC500 – https://www.decathlon.cz/…8518393.html

Když už orel, tak plnohodnotnej a ne NX sadu.

• sterated  

Proč ne NX? Postupně se dá vylepšit i NX sada kdyby byl nějaký problém, je to všechno kompaktibilní a s NX jsem se nedočetl nikde, že by byl nějaký vážný problém.

• freerider159  

Nx je sračka. Než to tak to raději 2×11. Když 12ku tak jedině GX

• MatS  

Protoze zacina na 11z a protoze rozsah prevodu. A pokud upgrade jak pises, tak menis i orech nebo cely naboj zadniho kola. Navic ta kazeta je hrozny ingot.

• RapMan  

Než XC100 tak raději v lepší výbavě Rockrider XC500, případně pokud jezdí značka a vzhled tak Orbea H30

• sterated  

XC500 je samozřejmně dobrý co se týká osazení a i váha je super, ale nechci červený rám :) A taky už je to dost nad můj cenový limit, rád bych tak kolem 25000Kč ideálně, za 30k jedině když tam bude Reba, nebo nějaká podobná vidle.

• plysovykozisek  

Určitě Decathlon kvalitu servisu by jim mohly závidět i leckteré kamenné obchody. O té značce MMR se toho moc nepíše- kvalita rámu.

• Vilém  

Oni maji na vsech prodejnach naklonovany ty vyborny mechaniky cos potkal?

• plysovykozisek  

To netuším, ale kde jsem byl, byl jsem spokojen.

• onuce  

Nemají. Třeba v Plzni jsou sic prodavači naprosto skvělí, hodní a trpěliví. Jen mi vadí, že dámská část obsluhy má obtažené oblečení na dokonalých vysportovaných postavách a ještě k tomu mladých. Tato konfigurace hrubě rozptyluje při nakupování. Ovšem zdejším mechanikům bych po zkušenostech nedal kolo ani na garančku, myslím trochu lepší kolo. A to je problém. Ovšem i ti jsou jinak hodní, milí a ochotní. Ale komu není shůry dáno…

• Zdendyš  

Tak na druhou stranu bud rad, ze te devcatka rozptyluji nebot az nastane opak, zacina pruser, ktery ovsem patri k zivotu ;)

• PavlikXSS  

Jednou jsem tam viděl zaměstnance jak montuje vidlici naopak, tím myslím podkovu dovnitř namísto ven :-)

• Gwaihir  

Co grand canyon 7.0?

https://www.canyon.com/….0/2034.html?…

• sterated  

Tohle nevypadá špatně :)

• TeryPV  

MT400… já se ptám proč? proč tam k*rva nedají alespoň MT500…

• Gwaihir  

Jestli koukám dobře, tak je to cca 1000 Kč rozdílu v ceně. Takhle si to musí někdo udělat sám upgrade, ale třeba to bude stačit.

• sterated  

Moc děkuji za pomoc, dnes naskladnili v Decathlonu https://www.decathlon.cz/…8405440.html ve velikosti L, tak objednáno :) Ještě mají 5ks pokud má někdo zájem.

• 21cmTrueDamage  

Poradil by mi někdo alternativu k RR XC900, s obdobnou výbavou a podobnou cenu? (Samozřejmě nic levnějšího není).

XL velikost. Vzhledově se mi prostě nelíbí.

• RapMan  

Co říkáte na Focus Raven 8.6.?

• palo7  

Za tu cenu pěkný kolo

• sterated  

Tak to je nádherné kolo, škoda té vidle a NX přehazky, ale za tu cenu pecka.

• TeryPV  

12kg karbon? Nějak moc ne ?

• palo7  

Tak co bys chtěl za tu cenu a s tou výbavou. Výmění NX a vidlu a má kilo dole. Ale je lehčí i o x tisíc ;-)

• petrx  

Pro přesuny po silnici nepoužitelné převody.

• RapMan  

tzn. dopředu 34z? Nebo raději sáhnout po 8.7 za 37 000Kč?

• blue.sun  

Já bych se nebál dát i 36 zubů. Na padesátce vzadu vyjedeš všechno.

• palo7  

Tak tohle je super, lepsi vidlice a brzdy. Jen 2× už bych nechtěl …

• RapMan  

Tzn. Jít ještě výš na model 8.8

• palo7  

Nebo předělat na 1×11, případně 1×12. 1×11 bude levné řešení, ale i 1×12 a prodat nejetý 2×11 by nemuselo být néjak dramaticky drahý

• petrx  

s xD ořechem a 10z to je naprosto OK (na silnici více než dostatečné akorát možná bude chybět v terénu lehčí převod, ale s 1× to jinak asi lépe nevymyslíš pokud chceš něco univerzálního( na 2× nebo 3× vepředu se to rozsahem/skoky rovnat nebude). To kolo v odkazu je velmi dobré, akorát na silniční přejezdy by se mě líbilo na 29" více velký 38z převodník místo 36z.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.