• romank3

    Ahoj,

    vybírám nové MTB, jezdím tak 30% silnice, 50% pole a lesní cesty, 20% náročnější terén (ne sjezdy, maximálně les, kameny). Mám ještě silničku, takže jsem hodně zvažoval celopéro, ale zase tak velký terén nejezdím a především v téhle ceně by to bylo hodně o kompromisech a váze navíc. Najedu tak do 2500km za rok (kombinace se silnicí). MTB jezdím stařičkou dural Meridu 26", kdysi celkem na úrovni, stavěno na zakázku, ale to už je hoodně let zpátky :-)

    k výběru, kdysi jsem závodil, ale už hodně dlouho jsem hobík a nejsem v oboru, takže aktuální trendy jdou dlouho mimo mě. Pro představu, co mám zatím v hledáčku:

    TREK procaliber 9.5

    Canyon Exceed CF6

    Cube reaction C:62

    Canyon trochu přes limit, ale strašně se mi líbí na pohled. Jinak preference značky ani komponent žádné na tvrdo nemám a jak jsem psal už nemám přehled, takže jsem zvládnul jenom prohlédnout mainstream. U TREKU mě láká ten ISOSPEED, mám skoro 100 kg a občas problémy se zády kolem beder, takže by trochu poddajnější rám mohl být fajn, někdo osobní zkušenost s tím IsoSpeedem? Stojí za to aby převážil misky vah?

    Když už preference: jediné na čem bych trval je řazení 1×12, jinak vidle ideálně FOX a řazení SRAM (ani nevím proč :-) ), ale jak píšu, to je spíš subjektivní a netrvám na tom.. Nebránil bych se nečemu zajímavému mimo mainstream a si bych se nebránil ani kvalitnímu hliníku, občas vezu děcko na přídavné sedačce a to by na karbon asi nebylo :-) (ale samozřejmě počítám spíš s karbonem a děcko vyvezu na starém kole)

    0 0
    • adam1  

      Canyon fajn /z těch tří nej ale až březen???

      Trek ,cube s judy bych nechtěl .Trek nejhůř vybaven .

      Koukni ještě na focus raven,scott/ber­gamont .

      Pak ještě mmr z ts bohemia ?

      0 0
      • romank3  

        hmm tady ten Raven model 2021 vypadá fakt dobře, otázka kdy bude. Ale zase já nijak nechvátám, když bude na příští sezonu tak stačí

        s tím MMR se zdá, že by se dalo i ušetřit, tohle mi přijde dost zajímavá cena na tu výbavu MMR 2020 29 Rakish 50, otázka je, v čem je háček?

        0 0
        • Tomas_82  

          Háček je „jen“ starší geometrie a brzdy.

          0 0
          • romank3  

            co znamená starší geometrie?

            0 0
            • adam1  

              Myslím si že nic:))hodně záleží jak ti to sedne pocitově ?a jak se ti bude na tom jezdit ?

              0 0
            • TK75  

              To že je to krátké (rozvor) a má to strmý hlavový úhel.Dnes se to už u ostatních dělá trochu jinak.Zase ale s podobnou geometrií se dělaj teď gravel bajky a jak to funguje.No v terénu horší, ale silnice, stezky super.Zkusit co ti vyhovuje to chce.

              0 0
          • Pajk  

            Modely 2021 už budou mít novou geometrii.

            0 0
          • Motyll  

            Geometrie je o tom, co komu více vyhovuje. Kvalita rámu mi přijde naprosto v pohodě, ale pod RTG jsem to teda nedával :)

            Slabina RKS 50 jsou především kola a pro tvoji váhu brzdy. Takže 40 za kolo, 6k za kola (třeba DT 1900) a 3k SLX brzdy.

            0 0
            • TK75  

              No jo vyhovuje, ale to je taky třeba to teda zkusit :-)

              Jo taky mi krátký kolo s úhlem hlavy nad 70° na něco vyhovuje.Druhá věc je že to je ale u grevlu, kde to je ok.U hardtailu bych to už nechtěl.Chápu že vám ale tady jde spíš o komponenty a ne o jízdní vlastnosti kola

              0 0
              • romank3  

                No ono se řekne že musí sednout geometrie a že se musí zkoušet ale jak a kde? A třeba to MMR které co jsem tak viděl je u nás dostupné pouze online tzn. jestli správně chápu tak mi přijde v krabici… Testovací akce v téhle době taky moc neprobíhají, takže jedině mít štěstí naprodejce, který by měl zrovna na testování to po čem člověk kouká..

                0 0
                • Motyll  

                  Tak u online nákupu máš možnost do dvou týdnů odstoupit od smlouvy a vrátit zboží…

                  Nebo to kolo má někdo v okolí.

                  A nebo už máš něco najeto, takže seš schopen odhadnout co chceš :)

                  0 0
        • Sartorius  

          Pokud se nepletu, tak MMR pouziva starsi technologie na zpracovavani carbonu. Proste mene kvalitni karbon a horsi zpracovani…

          0 0
    • Cavendish  

      Já bych třeba SRAM nechtěl kvůli ceně kazet a přehazovaček. Jsou to celkem rakety.

      Jinak Trek nejhůř osazený. Základní vidlice a na 100Kg hoooodně slabé brzdy.

      Cube je na tom lépe. Judy Gold už by měla fungovat solidně a brzdy XT tem určitě v pohodě zastaví.

      Canyon je samozřejmě absolutně nejlépe vybavený. Osobně si ale nemyslím, že připlatit 13–14 tisíc proti už hodně solidnímu Cube stojí za to…

      0 0
    • Tomas_82  

      Až na vidlici se mi líbí Cube, ale RS Judy, se výrazně kroutí i pod 80kg jezdcem, tak nevím co udělá pod 100kg. Asi bych se s prodejcem zkusil domluvit na výměně vidlice, případně bych jí prodal sám a koupil něco lepšího se silnějšíma nohama. Ještě koukni na nějaké to celopéro, na ty záda by bylo prostě mnohem lepší, třeba tohle není špatné kolo:

      https://www.cycology.cz/…20-p1221730/?…

      0 0
      • Cavendish  

        Pravda, Judy má jen 30mm nohy. Tak zkusím vyměnit za Recon

        0 0
      • romank3  

        Přiznám se že o tom celopéru pořád trochu přemýšlím.. budu si muset něco vyzkoušet

        Díky za ten poznatek o Judy, to jsem netušil. Kupovat nové kolo a hned sundavat vidlici a shánět jinou se mi nechce, ale nadhodit to prodeci zkusím, kdyby do toho šel, byl by to horký kandidát

        0 0
    • Hann  

      Vybiral jsem v podobnych cenovych hladinach a mrkni se na focuse raven, https://www.cyklobazar.cz/…8-model-2020 nedelam reklamu, jen pomer cena/vykon pokud nenarazis na nejakou vyprodejovou skladovku mi prijde nejlepsi

      0 0
      • romank3  

        jo ten Raven se mi taky líbí, ale není to k sehnání. Ani 8.8 ani 8.7. Ten bazar co posíláš je pro mě komplet napříč republikou, to je naprd.

        Možná zkusím počkat na nové modelové roky, tady už třeba mají v nabídce, ale dostupnost tam není. Vypadá solidně

        0 0
        • Datel Stepní  

          K sehnání to je ve verzi 8.8 a velikostech M, L, XL v červené barvě.

          0 0
        • Datel Stepní  

          Raven 8.8 má teoreticky jen jednu slabinu. A to jsou kola DT 1900. Jinak je to asi slušný rám, vidle RR Sid, karbon sedlovka i řídítka a komplet na XT, s výjimkou kazety, ta je SLX. Výměnou kol se pravděpodobně vleze pod 10kg. Je za cenu víc než dobrou.

          0 0
          • Tomas_82  

            Ani ty kola bych za slabinu nepovažoval, určitě nejsou horší než u konkurence.

            0 0
            • Datel Stepní  

              Já taky ne, spíše naopak, jsou robustní a trvanliva, dobře servisovatelna. Proto jsem psal jako slabinu teoretickou.

              0 0
            • adam1  

              1900 jsou základní držáky váha přes 1,9 Kg sedí .

              0 0
        • adam1  

          A co ten scott?

          https://www.endorphinrepublic.cz/…onovym-ramem

          Nebo bergamont -levnější scott?

          https://www.endorphinrepublic.cz/…nt-revox-pro

          Jakou velikost vlastně sháníš?Parametry tvoje?

          0 0
          • romank3  

            188 cm, 95kg, 82 cm v rozkroku. ten Bergamont se mi líbí, poměr cena výbava mi přijde slušný. Značku neznám, něco si o ní načtu. Co znamená levnější Scott? Jsou to např. přímo staré rámy Scottu nebo nějaká spolupráce?

            jinak nový výběr tedy:

            Raven 8.7 vzhledové mi neskutečně sedí a zdá se, že ve výbavě není vyloženě slabé místo?

            Exceed CF6

            Procaliber 9.6 pořád mě táhne ten isospeed, otázka jestli je to funkční věc nebo marketing. Podle názorů tady i jinde to zřejmě do jisté míry funguje..

            BERGAMONT REVOX PRO

            mohli byste mi ještě tuhle čtveřici zkouknout co se týče preferencí a výbavy? Je toho na výběr mraky a názory od lidí co se v tom pohybují a orientují jsou super!

            0 0
            • adam1  

              Ten rozkrok máš nějaký divný ?:)mám 182 a rozkrok 87.

              Neměříš to pod vodováhou?:)

              Ravena mám v profilu ,fajn kolo ale mám ho za 48k (cyklopřikryl) měnil jsem kola,pláště,se­dlovku 400mm viz.profil.

              Bergamont jsou Němci a kola mají cajk ,scott je koupil nebo tak podrobnosti nevim?

              O tom isospeed si zkus něco pohledat jestli to není jen udička?:)

              0 0
              • romank3  

                měřil jsem to znovu, tak je to asi 85cm. I tak, nějaký krátký nohy asi :-)

                ten Trek se právě trochu bojím, že to bude udička jak říkáš. Vlastně se mi jinak to kolo ani 2× moc nelíbí. Právě jsem o tom hledal hodně, ale na to jak se tím chlubí jako revoluční technologií jsem na to nijak moc názorů nenašel.

                Objedu prodejce a pokusím se prohlédnout a vyzkoušet všechny favority na živo, třeba někde narazím i na nějakou zajímavou slevu

                0 0
                • brtníček  

                  Isospeed mám na 9.6. Poznat to jde. Drobnosti to bere. Ale je to furt hardtail.

                  0 0
            • Mr.Dawe  

              Isospeed je důvod, proč jsem si teď Procalibera koupil. Měl jsem ho půjčený na test a porovnával s Canyonem, kterého jsem si měl možnost také projet a rodíl byl veliký. Dalším důvodem bylo i to, že mi Procaliber opravdu sedl do ruky. Jinak jsem vybíral meri Procal 9.7, Raven 8.8, SUP 979 a Canyon CF6.

              0 0
              • brtníček  

                Taky jsem to měl před koupí na testu a to kolo mi prostě sedlo pod zadek i do ruky. Chtěl jsem Orbeu, ale po projetí neměla šanci. Nikdy před tím jsem karbon nejezdil.

                0 0
                • Mr.Dawe  

                  Jo Orbea byla jednu chvíli také v mém hledáčku. Je to tak trochu stejně jako Trek moje srdeční značka. Mám Trek a Orbeu opravdu rád. Obojí jsem měl a v tuto chvíli mám dva Treky a spokojenost.

                  0 0
              • Machyny  

                Super kola do porovnání:-). Já ted řeším, že bych z Treka (x-caliber 9 2020) přešel na SUP 979 nebo Canyon CF6 a nebo že bych zůstal u Treku a pořídil bych 9.6/9.7. Jestli se můžu zeptat. Proč tě neoslovil ten SUP a Canyon? Díky moc za reakci.

                0 0
                • Mr.Dawe  

                  Obojí mě oslovilo po stránce vybavení, ale Canyon mě při porovnání s Trekem neoslovil, jelikož Trek s Isospeedem je opravdu pohodlný. SUP byl ve výběru také, ale defacto na něj nedošlo ze stejného důvodu jako na Canyon. Výbavou sice pěkné, ale prostě pohodlí jako má Trek s Isospeedem jsem nečekal. Dále na Treku 9.7 mě přesvědčilo, že už jako jediný z tohoto výběru má karbonové ráfky a také mi jak jsem psal výše opravdu sedl do ruky. Asi je to ale dost způsobeno tím, že Treka jezdím, ale ALU fulla.

                  0 0
                • brtníček  

                  Z X caliberu 9 na 9,6 nebo 9,7 je parádní skok. ten xcaliber mne neoslovil a proto jsem si připlatil za 9.6.

                  0 0
    • sparrow_cz  

      Já bych bral toho Treka na základě mých osobních preferencí. Má podle mě nejlepší rám, protože IsoSpeed jsem zkoušel a celkem se mi to líbilo. Přišlo mi, že bych mohl mít tak o čtvrt, možná o půl baru menší tlak v zadním plášti. Kdyby si k tomu člověk dokoupil nějakou přepůlenou sedlovku, tak to bude fakt pohodka pod zadkem, což je pro mě na delší trasy důležitější, než spousta jiných věcí. Ostatní osazení mě neuráží – Deorko 1×12 bych určitě upřednostnil před jakýmkoliv SRAMem. Judy Silver mám a jsem s ní spokojen. Neumím posoudit, jak dobré jsou ty kola Bontrager, to může být zásadní slabina. Bohužel shit brzdy MT200, to je fakt na výměnu. Škoda, že tam nedali komplet Deore sadu.

      0 0
      • Bobbybike  

        Jezdím Procaliber 9.6, co myslíš tou „přepůlenou sedlovkou“? Teleskop?

        0 0
        • sparrow_cz  

          Dělá to víc výrobců. Tuším, že Ergon a třeba Canyon to má na Grailech. Hledej „split seatpost“.

          0 0
        • adam1  

          https://www.canyon.com/…/148287.html

          Celopero to ale nenahradí a drahé jak čert :)obyč karbonka 27,2 s bezdušema s ok tlakem je srovnatelná /stejná ,někomu to “pohupování “ nemusí vyhovovat .

          Ten isospead to bude hlavně marketing a kurvitko ,ale nejel jsem na tom :)

          0 0
          • sparrow_cz  

            Nj, ta cena je důvod, proč ji ještě nemám na CX. Tam by mi přesně pomohla s tím, že bych mohl zvednout tlak v zadním plášti a zároveň zachovat pohodlí,.

            0 0
      • romank3  

        ten Trek s tím Isospeedem mě pořád láká, ale dost lidí se tu shodlo na tom, že výbava nic moc. Dalo by se to řešit procalibrem 9.6, cenový rozdíl už není tak velký. Je tam Recon a brzdy MT410 (jestli je to o moc lepší to ale netuším)

        0 0
        • sparrow_cz  

          S vidlí moc neporadím, tomu tady rozumí jiní. Mě Judy Silver chodem vyhovuje, ale když jsem si hrál s nastavením, tak jsem zjistil, že má spoustu dílů z měkkého plastu, což mě příliš nenadchlo. Judy Gold má tuším lehčí nohy a Recon lepší tlumící patronu, ale nejsem si jistý, kdyžtak mě někdo opraví ;)

          Brzdy MT410 neznám, ale manželka má na kole MT400 a ty mě teda nenadchly. Možná se dají nastavit dobře, ale nestrávil jsem s laděním tolik času, abych zjistil, jestli to jde.

          0 0
          • brtníček  

            MT 400 jsou bída. Na tu váhu nebrat.

            0 0
          • roupik  

            Záleží co kdo jezdí, mám skoro metrák s brzdami MT400 a stačí, nejezdím ale žádný velký sjezdy ani traily

            0 0
    • romank3  

      ještě jednu, možná trochu rebelskou :-)

      co takový Duratec CANNER CC1? S Rock Shox Reba a Sramem GX je za nějakých 58000Kč a hmotnost pod 11 kg což se směle rovná všem karbonům ve výběru. Nějaké zkušenosti?

      0 0
    • romank3  

      Ahoj ještě jednou,

      ještě jsem koukal na tohle, nějaké názory? SUP XF 919 RC

      já vím oproti vybraným karbonovým hardtailům má dost nadváhu, ale zase si říkám, že nejdu závodit a tak nevím jestli nevyměnit 2.5kg na váze kola za pohodlí fulla, zvlášť když už tak jako tak vozím dobrých 10 kg navíc na těle :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Za 60k je to asi nejhorší kup století.

        Hliník, Recon, Deore… Za to můžeš mít mnohem lepší kola.

        0 0
        • romank3  

          :-)

          Já jsem právě hledal fulla s XC geometrií (nebo aspoň blízkou XC) abych měl srovnání co bych za podobné prachy za které jsem si vytipoval HT mohl mít a nic moc jiného jsem nenašel. Máš nějaký tip?

          Sen by byl Canyon Lux, ale ten startuje na 80000 Kč a takové peníze do toho dát nechci…

          0 0
          • adam1  

            Jako ten/ty supy full vypadají parádně ,kolega má sice za 100k na karbon/xt ta váha je parádní .

            Zkus si ho někde půjčit ,mi osobně ty fully připadají takové houpavé z kopce ok ,ale zas pořád myslet na “páčku/čky “ zamykat/odemy­kat :))

            Jak píšeš prvně že máš žiletku ,tak mi po žiletce připadá ht s bezdušema ,karbon sedlovkou jako full:))

            Jo a bacha na servis u fulla – ložiska ,vrzání,další tlumič a tak :))

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.