Měření srdečního tepu ze zápěstí

9 nepřečtených
 • bk2601

  Zdravím,

  Máte někdo zkušenosti s měřením tepu ze zápěstí při jízdě na kole? Používám Samsung Gear Sport a ve všech ohledech mi vyhovuje, nicméně co jsem začal jezdit na kole, narazil jsem na značné potíže, při měření tepu.

  Co se týče přesnosti měření, tak při běhu nemám výhrady, viz: https://www.endomondo.com/…s/1098539525

  Problém ale nastává při měření tepu na kole: https://www.endomondo.com/…s/1099411603

  Jezdím ještě se zátěží cca 20kg ve formě dítěte za sebou + jak je vidět na trase bylo nějaké převýšení.

  Tep 117 avg rozhodně není reálný v kopcích jsem byl docela zadýchaný. Během cesty se mi zobrazoval tep pod 100.

  Jelikož při běhání je tep naprosto v pořádku a přesný, bádám proč je při jízdě na kole problém?

  Napadá mě následující:

  • jelikož se při držení řídítek zapírám dlaněmi o řidítka, zpomalí se průtok krve a tep se špatně vyhodnotí. Optické senzory to prý takto měří (neměří aktivitu srdce, ale tep odvozují až z proudění krve). To by mohl být ten problém, proč mám málo. Asi tím jak jsem opřený o řídítka dochází ke zpomalení oběhu krve a tep je zkreslený

  Jaké máte prosím vy názory? Díky

  0 0
  • novas752  

   Uz se to tu resilo mnohokrat, staci hledat v historii. A odpovedel sis sam, mereni na zapesti ma od mereni hrudnim pasem daleko. Snima to opticky senzor, hrudni pas snima elektricke impulzy primo u zdroje.

   Jednak je tam omezeny prutok (coz by teda imho pri spravnem uchopu byt nemelo, zapesti by melo byt rovne), a taky ruce temer nic nedelaji.

   0 0
  • bk2601  

   Díky, pohledám, třeba najdu nějaké další info.

   Řidítka mám rovná, a při držení mám zápěstí docela ohnuté a jak jsem již psal, opírám se o řidítka. Když se drřím za „rohy“ mám zápěstí v rovinně.

   0 0
   • novas752  

    Tak si zkus změnit nastavení sklonu pák aby si měl zápěstí téměř v rovině. Nebo jiná řídítka.

    0 0
  • Rice  

   Asi jak který hodinky, mě tep ukazujou i když je držim v prstech nezapnutý na ruce. Jednou za hodně dlouho se stane, že mi v nějakym kopci měřej málo, ale to možná studená ruka nebo tak něco. Co tu někdo dávál video s porovnáním Garminů – hrudního pásu a hodinek, tak tam byl sice rozdíl vidět, ale spíš to byl problém, že tep byl dopočítáván jinym způsobem a hodinky byly v tomhle trošku pomalejší, případně hůř měřily špičky, ale dlouhodobej průměr by imho měl bejt ± pár tepů shodnej. Asi půjde i o stav organismu, já třeba do kopce nohy dřív uvařim, musim pak jet víc silově a tepy mam nížší, ale to už je otázka spíš pro nějaký profesionální hobíky.

   0 0
  • PlatenikJ  

   Ja muzu posoudit jen dle sebe. Pouzivam Apple Watch 3 a Stravu. Mereni tepu na zapesti mi v tomto pripade prijde OK. Pokud jsou hodinky utazene.

   0 0
  • bk2601  

   novas752 – řidítka měnit nechci, zkusím něco udělat s celkovým nastavením kola, abych ten posed trošku poladil.

   Rice – porovnání jsem viděl, celkem zajímavé, ale jak řikáš.

   PlatenikJ – Utažené je mám fest, utáhnout je víc, už by mě bolelo. Zkusím ještě nativní aplikaci S-Health od Samsungu. Přemýšlím že bych udělal částečnou depilaci v oblasti zápěstí, mám celkem chlupaté ruce a to by tomu asi tak mohlo pomoct.

   0 0
   • skaj  

    Depilace/zkraceni pomuze, mam vyzkouseno na sobe.

    Mam porovnani Apple Watch s primym merenim od lekare (porovnaval jem tepy kdyz me meril pri zatezi na kole). Hodinky maji jinou dynamiku – trochu vetsi skluz, ale jinak sedi v rozmezi doslova par tepu.

    0 0
  • bk2601  

   skaj

   Budu bez hodinek vypadat jak šašek z vyholením kolečkem nad zápěstí :D

   Nicméně risknu to a zkusím s tím něco udělat.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.