• DominikGT

    Chtel bych se zeptat jake mate zkusenosti s temito koly? U starsich modelu jsem cetl ze v porovnani s fulcrumama jsou mekke.

    0 0
    • DominikGT  

      Tak napiste prosim jak na tom ty kola jsou.

      0 0
    • Kynio  

      Ano jsou měkký, mám je a znovu už je nechci. Vážím jen necelých 70kg a cítím, jak se mi žvýkají pod kulama..

      0 0
      • DominikGT  

        Takze je mam vratit a vymenit za fulcrum redmetal 5 kdyz mam tu moznost?

        0 0
        • maajkee  

          A proč to řešíš až teď když už jsi je koupil? Nebylo lepší to řešit předtím? :)

          Pokud máš možnost vem radši ty pětky i když taky nejsou nějak zvlášť tuhý. Ale nepíšeš kolik vážíš. Pokud máš 70, 80 kg, tak bych to nějak zvlášť nehrotil.

          U cridů se mi víc líbí, že mají přímý dráty a stejnej počet drátů na každý straně, nemám moc v lásce 1:2 poměr drátů u fulcrumu.

          0 0
          • DominikGT  

            Urcite by bylo lepsi resit to pred koupi, cekal sem ze mavic bude mit dobre kola. Kamos me rekl po tom co sem si je objednal ze jsou dost mekke oproti tem fulcrum 5, tak proto to resim az ted. Jo a mam 74kg

            0 0
            • maajkee  

              S tvojí výhou bych to zas tak nehrotil, tu menší tuhost bys neměl zas tak moc pocítit.

              0 0
              • DominikGT  

                Tak urcite to bude lepsi jak ty kola co tam dal vyrobce takove uplne ty zakladni rafek remerx, nejake obyc stribrne spice a naboje ani nevim jake. :-D

                0 0
                • tonik666  

                  Crossride 2012 bych ya REd Metal 5 neměnil, Crossridy jsou o 100g lehčí a pochybuju, že poznáš nějak rozdíl v tuhosti, to bys musel jezdit jinší pekla a to by sis pak nekupoval crossridy :D

                  Spíš ať to má vpředu i v vzadu pevnou osu, jestli možno, nebo vzadu aspoň 10mm rws či redukční bolt-on osu od sun ringle

                  0 0
      • JakeF  

        Jen jestli to budou opravdu kola a ne ten čínskej karbon…

        0 0
    • Luk02  

      Nech si klidně c-ridy…:)

      0 0
    • roman 3D  

      počkej až se ti ozve alinceb, on má největší teoretické zkušenosti s Cridama:-))), někteří z nás co je léta opravdu jezdíme a něžvaníme jak se na nich nedá jezdit jak jsou měkký, na nás nedej

      0 0
    • kupi  

      Nemáte někdo porovnání s WH-MT65, cena je podobná, ale jsou bezdušové. Akorát jsou teda na kónusech, ale v tom problém nevidím. BF o nich celkem mlčí, takže bude každá informace dobrá. Díky

      0 0
      • maajkee  

        BF o nich nemlčí, napsáno tady toho bylo už celkem dost. Většina lidí je spokojených. Za tu cenu bezdušový kolo, to je moc fajn. Hmotnost taky není uplně špatná. Kdo je trochu zručnej tak s kónusama problém nemá.

        Jedinej limit těch kol bude taky hmotnost jezdce, protože 24 drátů prostě pro těžšího jezdce nikdy nebude to pravý ořechový.

        0 0
        • kupi  

          Díky. Jdu ještě jednou pořádně prohledat historii. Mám asi 80 kg, takže by to mohlo být v pohodě. Nechalo by se něco už zaplést na bezduš. ráfcích maximálně tak do 5000?

          0 0
          • maajkee  

            Kolem tý ceny mě napadá jedině wtb frequency ráfky a xt náboje, sapim race dráty.

            0 0
      • mr.nikdo  

        Jezdil jsem je letos a ted mi lezi na pude :-D.

        S tuhosti problem nebyl (65 kg). Rafek je paradni – plast drzi lepe, nez Mavic (jako patky pro bezdus)…

        0 0
      • v POHODÌ klokan  

        Šel bych do nich. Zaprvé – levnější bezdušáky nenajdeš, zadruhé – jsou lehčí než FRM5 i CRidy, zatřetí – znám pár lidí co je má a nijak si nestěžují. Pokud ti nevadí kónusové náboje (které stejně nejsou na údržbu nijak náročné), jsou to v pohodě kola.

        0 0
      • Kamikaze 591  

        Někde jsem tady o nich kdesi cosi psal. Jezdil jsem je.

        0 0
    • Blahycz  

      Mám je ale když sem se projel na kole mám dojem že to byla merida one twenty xt 2012 tak ta tuhost byla trochu jinde. Dneska uz bh šel do něčeho lepšího. Mám 84 kilo.

      0 0
    • Soreno  

      No ja mám crosrajdy na svým kole od začátku – do boku moc tuhý nejsou na druhou stranu mě to v ježdění neomezuje nebo o tom nevím – nemám srovnání. Za celou dobu jsem jednou docentrovával a to díky klacku v drátech. Mám 80kg i s výbavou a na tomhle kole najezdím za rok cca 2000–2500 km ročně.

      Tak je nasaď a jezdi :-).

      0 0
      • DominikGT  

        Diky, konecne trochu vecny nazor. Tak to je dobre ze se nepovoloji tak rychle, ty kola co mam ted tak musim centrovat minimalne dvakrat za sezonu, idealne tak po 1000km. :-D. Najezdim neco malo pres 3000 km tak to bude fajn jestli je docentruju jenom jednou za rok ty mavicy. Kdyz jedes ve stoje do kopce tak je v tech kolech citit hodne vule do stran nebo pri brzdeni jestli se predni kolo moc netlačí na stranu kotouce?

        0 0
        • Soreno  

          Jo já ve stoje do kopce moc na kole nejzdím :-)))), ale ano trochu se to kroutí a občas mi kotouč cinkne mám 203 vepředu :-) – nicméně podle mě se i kroutí jak kola tak vidle – nemám ani tapered ani pevnou osu, na moje ježdění plně dostačující

          0 0
          • DominikGT  

            Myslim ze na moje jezdeni to taky staci. Tak ja jezdim ve stoje obcas, spis na asfaltu se zamklou vidlici do kopce. Nejsem ale zadny zavodnik. :-D Ale tak pokud ty to vozis na celoperu asi spokojeny, tak to me na hardtailu musi stacit. :-) pevnou osu taky nemam

            0 0
            • DominikGT  

              Tak nakones sem koupil ty mavicy. Akorat me prekvapilo, ze na zadnim rafku je trochu mezera ve spoji. Je to normalni mebo je to na reklamaci. Je to mozna tak pul milimetru ale mala mezera tam je.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.