• cubista

    Chci koupit Mavic Crossride 2011 pro V-brzdy s 20 dráty pro drahou polovičku. Má pouze 60 kg a jezdí zpevněné lesní cesty a velmi lehký terén. Máte někdo zkušenost s využitím těchto kol s tímto zatížením?

    0 0
    • l-e-t-o  

      v pohodě budou stačit. sám mám C-Ridy (sice starší) a vážím 75 kg a je to v pohodě, takže se nemusíš bát je koupit pro svou drahou polovičku :)

      0 0
    • Peka  

      já je mám druhou sezonu, mám 90 a nic se neporouchalo. Cca 20 závodů. Takže za mě ok.

      Aha tak oprava nemám véčka, to jsem nějak přehlédl. Sorry

      0 0
    • Quik  

      Mám doma verzi s 20 /UB/ i 24 dráty /UB,DISC/, jako tréninková kola a pocitově jsou tužší ty druhé, vzhledově jsou taky někde jinde (robustni vzhld nábojů… )

      Pro rýpaly: Rozdíl v tuhosti jsem poznal podle toho, že kola nedělaj brajgl o brzdové špalíky při jízdě ze sedla, narozdíl od 20 drátové verze.

      20 drátová verze mi ted leží doma v krabici…

      0 0
      • cubista  

        Quik: můžu se zeptat kolik vážíš? A při jak silovém záběru škrtají špalky u 20 drátové verze?

        0 0
        • Quik  

          Jasná věc.

          Vážim cca 75kg. Škrtaj už při běžnym zrychlování ze sedla, o nějakym špurtu nemluvě. Nutno podotknout, že 24 drátová verze mi zatím ani jednou neškrtala… :)

          Jestli má žena 60kg, jezdí lehký terén a zpevněné cesty, tak dle mého mínění nebude absolutně žádný problém!

          Jen bych podotkl, že 20 drátová verze je vypletená radiálně a 24 drátová 1× kříženě. Do radiálně vypletenejch kol bych už osobně nikdy nešel.

          0 0
          • Evilcleaner  

            no je vidět že na to nemáš mentálně:-D

            0 0
            • Quik  

              Máš pravdu… Radiální výplety potřebujou určitou dávku mentálního nadání, který já očividně postrádám :D

              0 0
          • Vilém  

            A nemas nahodou na tech 20 dratech povolenej vyplet?

            Ten radial by mel naopak kompenzovat ty ctyri chybejici draty.

            0 0
            • Quik  

              Týden po zakoupení se ten výplet ještě dotahoval…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.