Mavic crossmax nebo Swiss DT x1900 na rám s rychloupinakem.

26 nepřečtených
  • Tomas51

    Ahoj, mám kolo s rámem s RU, chtěl bych přejít na bezduse, a za nejaky čas koupit rám a vidlici s pevnými osami.

    Dá se nasadit teď na RU s dokupem nějakého komponentu, a pak nasadit na pevné osy?

    Uvažuju o mavic crossmax nebo Swiss DT x1900. Stačí jen overit, jestli je na ně adaptér na RU na ted, nebo tam musím ověřit ještě nějakou kompatibilitu.

    Nerad bych měl kola a pak nezjistil,že to není technicky mozne 

    0 0
    • Charlie_R  

      Jsou na to redukce, Mavic je dodává většinou s koly. Ale myslím, že bys musel koupit neboost verzi, takže posléze i neboost rám.

      0 0
    • novas752  

      Možné to je, u Cmax jsou myslim redukce už přibalené, DTx1900 se předělat dá.

      0 0
      • Esi  

        Dělá se nějaká redukce aby šla neboost kola do boost ránu a vidlice? Předpokládám že by se musel podložit o těch 5mm i kotouč v předu a 3mm vzadu…

        0 0
        • Singlespeed  

          A taky kazeta by byla posunutá o pastorek ke středu,což nedělá dobrotu.při seřizování řazení.

          0 0
        • MlokCZ  

          Vepředu to funguje v pohodě, třeba

          https://www.koloshop.cz/…a-Boost.html

          Jen se pak hůře dává do vdilice kolo (musíš postupně dát na osu ty podložky).

          I pro zadní se dělá stejný set, ale tam je problém s kazetou, jak už bylo zmíněno.

          0 0
    • plzakj  

      Na x1900 bude muset ty redukce dokoupit. Nevim, jestli jsou pribaleny. Kdyz vezmes silnicni, p1900, tak by tam mely byt.

      Pak jeste fulcrum silnicni ma koncovky na RU.

      0 0
      • novas752  

        Silniční mu jsou k prdu poněvadž mají 12mm osu vepředu. To na 15mm nepředělá.

        0 0
        • plzakj  

          A on to chce na mtb? :-) Sorry, uz jsem z toho gravelovani zblblej :-D Mtb s RU jsem necekal.

          0 0
    • adam1  

      A Nechceš raději si přeplést nějaký ráfek např.

      https://www.kupkolo.cz/…22x20_z3645/

      Bezduše na to jdou ,jezdíval jsem tak a velká spokojenost ,dráty sapim race.

      Ty x1900 jsou dle mě dosti těžítka (budu se jich zbavovat:)

      Nové kola raději až s novým rámem/mtb?

      0 0
    • scret  

      jak tu uz zminili lidi prede mnou, ted mas RU a pak je otazka, jaky budes mit ram. Dneska je vetsina lepsich ramu uz na boost a to pak bude problem :( Takze bys musel shanet neboost ram, coz bude slozitejsi…

      Asi bych to kvuli bezdusim resil prepletenim na jine rafky a casem si koupil lepsi kolo…

      0 0
      • Tomas51  

        Moc děkuju všem za radu, jsem rád že jsem tak neudělal blbost

        0 0
    • Mad_Cat1  

      Oživím to tu. Mám neboost rám a sháním bytelné nové zadní zapletené kolo. Ideálně asi na dt350. Seženu dnes ještě nebo vyplete mi to někdo? Náboj 12/142 předpokládám do rámu ghost htx7lc dostanu s redukce mi na RU, ale moderní boost náboje už ne.

      0 0
      • plzakj  

        DT koncovky z 12×142 na 9×135 RU dela. Pred casem jsem je porizoval. Nabu koupis v pohode. Napis Hnojovi nebo Kubadovi. Zapletou ti to.

        0 0
    • team_daddy  

      Taky bych se přiživil. Koupil jsem bazarový, téměř nejetý Crossmaxy, za velmi hezký peníz, takže i na můj starej rám s RU to má smysl. Ale jak se to dá ***** obout pláštěma??? Ani Nobby Nic, ani Cross King se mě zatím nepovedl. Doba strávená vztekáním a marnými pokusy už přesáhla 3 hodiny. Jsem zoufalý!

      0 0
      • Kouba_2005  

        Jak nepovedl? Jako že to nejde obout? Mám tu dva lehce jetý Racing Ralphy 2,25 SnakeSkin, kdybys chtěl :-)

        0 0
      • petyn  

        Mám je taky a přes schwalbe, maxiss conti jsem obul vše. Některé pláště mi teda daly taky zabrat ale jde to.

        0 0
        • team_daddy  

          Asi sem měl zmínit, že to zatím obouvám s dušema. Nechtělo se mi s bezdušema ***** na zimu.

          0 0
          • az8  

            Pripomenul si mi moju beznádej :D Súcitim s tebou, ale ide to i s dušami! Pri nasadzovaní, daj patku, čo najviac do stredu rafiku a snaž sa ju tam udrzat. Používal som 3 montpaky, dve vždy držali náhodenú časť a treťou som po malých kuskoch páčil (opatrne a s rozumom tak, aby pätka bola čo najviac pri rafiku, tj. aby dráha bola čo najkratšia a hlavne si nezlomil montpáku)

            0 0
          • scret  

            musis hodne namazat patky, treba mydlovou vodou… Pak to zaskoci krasne…

            Nicmene v dnesni dobe vozit duse na bezdusovych kolech, to uz chce hodne zatvrzelosti..:))

            0 0
            • team_daddy  

              Hele ani ne tak zatvrzelosti, jako pohodlnosti. To jsou moje první bezdušový ráfky, takže doteď to nešlo. A teĎ jsem myslel, že do jara doklepu na duších a pak si udělám hezký odpoledne na terase, abych to nezajebal doma. Leč ******, dneska jsme s kámošem zlomili tři montpáky a ani hovno. Kašlu na to, zítra nesu do servisu a nechám to udělat rovnou na mlíku.

              0 0
              • scret  

                hledas problemy tam, kde nejsou… Staci se to naucit, chce to je se enbat, naucit se grif a pak to jde samo…

                0 0
    • HT Adam  

      Tak něco zapleť. Nedávno jsem zrovna zaplétat zadní na qr na náboji Novatec na 12mm osu, kterou mi kamarád stáhnul na soustruhu, obyč dráty, mosaz niple a ráfek Remerx 2027. Celé za 1150. Něco nového jsem se i naučil a nato že jsem to dělal prvně, tak to i drží =)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.