MARZOCCHI ALL MOUTAIN 4 - 2007 - zkušenosti, názory

22 nepřečtených
  • KRAJIC

    Máte někdo prosím zkušenosti s touto vidlicí – MARZOCCHI ALL MOUTAIN 4 – 2007. Jde mi o zátěž ve smyslu tvrdšího endura + skoky. Jak to chodí a jestli se to nesype. Doufám, že se nějaký uživatel najde. Jsou vidle 2007 vyráběny ještě v Itálii nebo už v Číně. Děkuji.

    0 0
    • kali222  

      mrkni se do mailu

      0 0
    • Oakey  

      Já mám All Mountaina, ale 1SL.

      Tvrdší zacházení určitě vydrží i samo Marzo ho doporučuje jako All mountain/light freeride – osobně dropy z 1 1,5 metru na placku v klídku. A při dropech s kvalitnim dopadem a dobrý technice bych neviděl zásadnější problém v dropech do 3m.

      Chod sériově je dobrej jenom když jedeš těžkym terénem a vidlice musí hodně pracovat – má hodně vysoko posazenej odtrh + tlaky dle Marzo tabulky jsou cca. o 20 PSI přestřelený.

      Svojí budu posílat ještě před sezónou na tuning právě kvůli tomu odtrhu.

      Jinak rok 2007, taky mám tenhle ročník, byl tušim poslední, co Marzo ještě stály za něco, i když na 2010 slibujou návrat legendy… a nálepka na vidli říká Made in Italy ;)

      0 0
      • mr.antik  

        sakra drop z 1,5 metru na placku by nevydržely moje kolena :-)

        0 0
        • Oakey  

          To musíš taky tlumit hlavně stehnama, ne kolenama :D

          0 0
      • KRAJIC  

        Na té vidli máš snižování zdvihu – jak často to vozíš na těch 160mm. Chci s tou vidlicí osadit právě starého MONSTERA AM, ale ta ALL MOUTAIN 4 – snižování nemá – musel bych to drtit na těch 160mm což je výška osa – vrch korunky nějakých 550mm a podle RB má být nějakých 500.

        0 0
        • Oakey  

          90% jezdim jí jezdim sešroubovanou na 140, bo RB doporučuje zdvih mezi 130 a 150, tak mám zlatou střední cestu…

          S těma 160 se mi to zdá IMHO na normál ježdění už moc položený, vhodný spíš na sjezdy. Ale mám to na starym Monsteru AM, novej má nejspíš trochu jinou geošku, tak nevim, jak moc by tam mělo efekt…

          0 0
    • Deathklaat  

      Máš na tu vidlu nějakou zajímavou nabídku?

      0 0
    • mdk  

      Mam SL2 takmer totoznu ako SL1 akurat tam neni patrona tst5 ale tst2..ako us spomina oakey odtrh je tam dost vysoky (22kg som nameral), v pohode to zvlada dropiky (akurat ja nie "-)) , nezere tak ako ma preto je momentalne u Milana snad stym nieco spravi…A hlavne mne co my vadi skoro stale my klepe(pri spetnom pohybe), najprv to bola ata patrona, teraz je nieco z TST tak neviem snad to Milan spravi aby som konecne us bol spokojny..

      0 0
      • Smazaný účet  

        Kdysi cvakání v marzoše AM řešil Blackbiker, vidlice taky byla u Milana a klepe furt prej.

        0 0
        • mdk  

          Mno tak vidlicka prisla pred par hodinkami..zatial spokojny ciit rozdiel v citlivosti aj chode aj v klepani „klo klop“ zatial neklepe neviem preco ale snad to tak zostane..odtrh z cca 22kg znizeny na cca 12kg

          0 0
          • Oakey  

            12 kg? Upřímně čekal bych o něco lepší hodnoty, ale furt lepší než těch 22…

            Sem zvědavej, co Milan provede s tou mojí bestií :)

            0 0
          • milan1  

            Vím, jaký má odtrh tvoje vidlice a není to 12 kg. je to podstatně méně.

            Změřit odrtrh na nízkých hodnotách chce cvik, vysoké hodnoty jdou měřit přesně a jednoznačně ale u nízkých se dělají velké chyby. Nejde čekat až oko zaregistruje nějaký pohyb, odtrh se musí cítit v ruce, první počáteční, téměř neznatelný 1 mm pohybu a je tam už rozdíl 5 kg.

            Každý, kdo byl u mě a bylo víc času tak jsme se k pokusům s měřením dostali a může toto potvrdit. Změřit utrhnutí na vysokých hodnotách problém nedělá, je jednoznačnější.

            Klepání tvé Marzocchi je tam pořád, je sice potlačeno ale odstranit zcela už z principu funkce nejde.

            0 0
            • milan1  

              Ještě musím upřesnit, klepání a klepání.

              Blackbiker má jiné provedení a klepání v jeho vidlici má i jiný důvod. Klepe při dorazu díky podivnému mixu konstrukce, kdy byla vupuštěna negativní pružinka.

              Klepání u mdk je klepání záklopky tlumiče je odlišné.

              Klepání ve vidlici je vždy problematické popsat, je třeba znát a mít k dispozici konkrétní kus.

              0 0
              • mdk  

                No ja som hlavne rad ze ta vidlica konecne pracuje tak ako ma..

                0 0
              • Smazaný účet  

                Já jen reagoval na to klepání, už jsem nerozlišoval jaký mělo původ ;0)

                0 0
            • Oakey  

              Tak to je potěšující zpráva… stejně je v plánu poptávka po tuningu u tebe, tak nebo tak.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.