• smith22

    Asi před třema týdnama sem koupil Sh M520 a po každé jizdě se mě asi z ložiska (blíž ke klice) vymačkávala vazelina.Sem to utřel a po další vyjížďce to bylo vy tečený zas.Je to normální?Ale co se chci hlavně zeptat.Po tech třech týdnech jezdění sem chytl za pedál a má mírnou vůli na osce.Myslim když ho chytnu a taham směrem ke kolu(klice) a zpět ke mě.Na ivelu sem se díval že by na to měl být nějakej spešl klíč co se dá do svěráku a povoli se to nebo utáhne.Tam se nic nekontruje?Jako myslim seřízení vůle ložisek?ty pedály mají prý zapouzdřený ložiska tak nějak odhaduju že se tam asi nic nekontruje co?Stačí teda dotáhnout tím spešl klíčem?a nejde to i něčím jiným?Předpokládám že M520 tady má hodně lidí.Poraďte pls

    0 0
    • smith22  

      Tak poraďte někdo.odbornici :-))

      0 0
    • jecnak  

      Tolik k tvemu dotazu:

      0 0
    • Vilém  

      Ta vazelina mi prijde normalni,proste trosku ve fabrice primazali.Jinak ten klic je na vyndani „cartrige“ nebo jak to nazvat,ktera obsahuje misky a drzi vse pohromade.Vuli bys stejne musel seridit pomoci kontramatek.Pokud s tim nemas zkusenost a vybaveni,tak se do toho radsi nepoustej,myslim tim serizeni vule.Sleduj,zda se vule bude zvetsovat a az pak to res.

      0 0
      • smith22  

        No ona se právě už zvětšila a nerad bych aby se to vyžvachtlalo.Podle toho obrázku co mi tu poslali kubad a jecnak to nic složitýho není.to sem potřeboval vědět.Tak pokud to potřebuje přitáhnout jen na ložiskách tak to je brnkačka.Jen si seženu nářadí a jde se na to.

        0 0
        • Vilém  

          Vpodstate to staci pritahnout na loziskach,je dobry tu kontramatku kapnout loctitem,nekdy se rada povoli.Pokud nemas ten klic,tak to povoluj opatrne pre hadru,kousek kuze ap.

          0 0
    • smith22  

      Jo a nevíte ještě kolik asi stojí ten klíč nebo přípravek na to povolení?

      0 0
    • Zerocool  

      já začínám mít s těmito pedály jiný problém, při silovějším šlapání se mi pohybuje tretra dopředu a dozadu, vydává to dost hlasitý zvuk – cvakání, když utáhnu chvíli je klid, ale tak po 15 km je to zase zpátky, je to odstranitelné??

      0 0
      • Zerocool  

        při včerejší jízdě jsem zjistil, že to asi dělá ta osa pedálu, respektive je tam vůle, to už je asi out, že?

        0 0
        • marapara  

          Stačí rozebrat, vyčistit, znova promazat a bude to OK. Aspoň tak tomu bylo v mém případě.

          0 0
    • Gorgov  

      no tak klíč neni nezbytnej, ja to povolil normalne klestema, sice to teda trochu zvejknes, ale kdyz to pak budes delat zas klestema, da se:) Klic uz na to somozrejme nedostanes

      0 0
      • JSt  

        nevidim duvod, proc to ozvejkat. lapnes to pres hadr a je…

        0 0
        • Gorgov  

          no jasne, a s tejne se to muze trochu zvejknout:) ale to vlastne nevadi

          0 0
    • lutte\'  

      uvazuju taky o 520kach jke to dobra koupe ? nebo sou lepsi 540ky v pomeru cena/vykon ???

      0 0
      • xentar  

        mně v bikeranchi doporučili m520 jako ideální poměr cena/výkon na první nášlapy. Kamarád, co jezdí x tisíc ročně je měl i na silničním kole celou sezónu a bez problémů, takže mu věřim, jen tenhle příspěvek mě trochu znejistěl, i když za 650 korun…

        0 0
        • chodec  

          Nepředstavuj si, že nějaké pedály jsou zcela bezúdržbové. 520 a 540 jsou konstrukčně prakticky identické – liší se jen ve váze (trocha materiálu navíc) a právě v té hlavní matce, která drží tělo na ose a ložisku. U 520 je plastová s tím atipickým vroubkováním u 540 je to klasický kovový šestihran. Na funkci to nemá vliv, jen ta kovovost a šestihranost u 540 předurčuje pedál k víceronásobné bezproblémové a jednoduché možnosti rozborky a sborky, když se u nich předpokládá větší zátěž. Na údržbu 540 budeš potřebovat:

          1× imbus 8mm (na sundání z klik a přidržení při vymezování vůle)

          1× obyč stranový klíč 17 mm 1× obyč stranový klíč 10 mm 1× obyč stranový klíč 7 mm

          na 520 jen namísto toho stranového 17tky klíče vezmeš ten speciální vroubkovanej Shimano bazmek, nebo opatrně siky a hadr a nevím, zda namísto 8mm imbusu se nesundavají z klik jen 6tkou.

          Každopádně, občas chtějí promazat a seštělovat každé pedály a kdo říká, že ne, tak kecá ;-). Mám kamaráda, co mi tvrdil, že má pedály (Ritchley), na které nemusel sáhnout co je koupil a má na nich nateto 6–8 tisíc. Měl pravdu – nesáhl na ně, ale už decentně pomlčel o tom, že kromě vazelíny už v nich nejsou ani ložiska a vůli mají takovou, že jsem vážně uvažoval, co je ještě drží na osičce.

          0 0
          • xentar  

            já nemluvil oi bezúdržbě, ale o tom, že mi je doporučili jako bezproblémové – osobně dávám kolo na obyč věci tomu zběhlému kamarádovi, zbytek řeší cykloservis V+V v Kralupech.Já sem rád, že to kolo zvládnu nafouknout :)

            0 0
          • Pijer  

            Tak já teda kecám :-) Mám na nich najeto 7500km a úplně bez problémů, bez štelování, bez rozebírání – jednou za čas je prostříkám vodou a potom WDčkem. Na osičce je trochu vůle, ale nic dramatickýho.

            0 0
    • smith22  

      Tak sem ztroskotal u toho že nemůžu povolit ten plastovej bazmek.Když to chytnu sikovkama přes hadr a zmačknu tak se ten plastovej bazmek napruží a to je pak jasný že to jde hůř povolit.Když trochu povolim silu v kleštích tak se to zas protáčí.Jako pedály sou to dobrý ale stím plastovým pouzdrem to fakt Shimano posralo.nebo kdyby to aspoň bylo na normální klíč ale takhle.Fakt nechápu co k tomu inženýry od Shimana vedlo tam dát plast.Taková blbost.Jestli kvůli váze tak to bych to měl radši z hlinílu a o pár gramu těžší než takhle.Nic budu muset sehnat ten bazmek na povolení.Jako kdyby pořádně zabral tak bych to asi povolil ale nechci zničit ty zuby ještě víc než sou ted aby mě to pak drželo v tom přípravku.Nevíte kde se to dá koupit?sem se ptal už v třech shopech a nikde to neměli.

      0 0
    • smith22  

      Tak sem to konečně rozebral.a to vám řeknu jak nemluvim sprostě za celej rok tak to lítalo ,,kurev,, když sem povoloval ten plastovej bazmek.To sou fakt paka ty číňani od Shimana.Proč tam kua daji plast,a to ještě s takovýma zoubkama.Rozebrání a složení toho kuličkovýho ložiska už byla brnkačka.Měl sem povolenou tu kontra matku kterou se seřizuje vůle ložiska.Byla tam tekutá pojistka tak nechápu jak se to povolilo,ja sem tam nic nekapal ale pořádně sem to dorval tak doufám že to vydrží.ted je pedál lip seřízenej než z prodejny :-))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.