• Tecka

    http://www.loudani.cz/

    Loudalové startují dnes 17.června v 22:00 – v Kamenném Újezdu u Rokycan, trasa měří 660km, převýšení 16.660m

    Kdo se k nim příští rok přidá?

    Já určitě ne :-)

    0 0
    • McBlacky  

      letos to bude zase poctivka, díky počasí.

      Po víkendové zkušenosti na jiném závode podobného ražení jsem vlastně rád, že nejedu :)

      0 0
      • raw 4  

        Gratuluji k hezkemu umístění… Jaké to bylo?

        0 0
        • McBlacky  

          pro mě těžký, ale já nemám letos najeto a jel poprvé v životě na gravel kole CD Topstone carbon, což bylo spíš na škodu, byť teda kolo bylo naprosto super a po chvíli co jsem se to naučil krotit mě to hodně bavilo (ale stálo i víc sil výrazně v terénu než MTB). Úseků kde se dalo letet bylo málo a v tom blátě v noci a v mlze jsem fakt musel hodně volně.

          Z prvního checkpointu (po 8 hod závodu) jsem vyrážel jen 15minut za prvním, pak ale přišly těžší pasáže a nechcel jsem se zabít :)

          85% závodu jsem jel druhej flek a pak brutál zabloudil na 40minut (dal si kopec nahoru a dolu uplně mimo trasu) – už jsem fakt byl dost unavenej. Než jsem se z toho sebral, tak jsem se sotva plazil a Tom mě seknul.

          Sebou jsem měl jen shakedry bundu a pak jídlo/servis/sve­tla/baterky/drob­nosti. Dvakrát nákup na benzínce (do 1km zajíždka) a jinak voda ze studánek a na checkpointech 1 a 2. Zbytek nonstop jízda, nebo tlačení.

          Byly tam Loudací vložky (Stvořidla, za Polnou, kolem Svojanova, podél Chrudimky), ještě že mám Čépovu školu, byl jsem v klidu.

          Kromě gpx od pořadatele jsem vezl mapník a vytištěnou mapou (oldschool a rád vím, kde jsem).

          Celkově jsem to čekal lehčí a teda podmínky nepřidaly. Lesáci tomu na Vysočně fakt naložili :/ Bydlet tam, jezdím ted pár let jen silnici, neboť v lese kromě singlíků je totální Mordor.

          Podle výsledků jsem to asi nejen já čekal lehčí :) Můj odhad byl že budu v cíli max po 20hod byl těžce mimo realitu.

          Dvakrát jsem si vystoupil (ale jen na nohy ne na zem) a jeden defekt vzadu, co ale vzalo mlíko a stačilo dofouknout (uff).

          Příští rok asi zkusím něco jiného v tomhle termínu, buď Extrem 444, nebo spíš Highlands ultra. Kdyby bylo sucho, tak tahle trasa za opakování stojí.

          0 0
          • Fran-tic  

            Jsem zvědavý teda na highlands, zítra jedem do Třebíče a taky si dělám naděje, ze to prosvistim na gravelu :)

            0 0
            • McBlacky  

              tak pak napiš dojmy.

              Já kdybych jel znovu DoKola, už pojedu na MTB, nebo pokud gravel tak s nějakou odpruženou vidlí a hlavně objemnější pláště. Semiclick WTB riddler sice letí na asfaltu, ale na blátě jsi v permanentním driftu :) a je hodně nízkej na cvaknutí

              0 0
              • Fran-tic  

                můj prvotní cíl bylo sfouknout dokola a týden na to highlands. Ale tak nějak jsem začal pochybovat o průjezdnosti na gravelu a koukám, že jsem se rozhodl dobře :) Ono ale i kolem třebíče a ještě teďka v blátíčku to bude motokros.

                0 0
              • Fran-tic  

                můj prvotní cíl bylo sfouknout dokola a týden na to highlands. Ale tak nějak jsem začal pochybovat o průjezdnosti na gravelu a koukám, že jsem se rozhodl dobře :) Ono ale i kolem třebíče a ještě teďka v blátíčku to bude motokros. No na riddleru bych to jet nechtěl :)

                0 0
              • RomanH  

                Gratulace :-)

                Malem jsme se potkali. Od patecniho odpoledne do nedele jsme jeli s klukama takovou podkovu od Svetle pres Pelhrimov do Jihlavy. Puvodni plan prespat za Lipnici vzal hned po prijezdu vlaku za sve a diky desti jsme spali ve Smrcne. My si rikali, co se to deje, ze kolem nas jezdi tolik lidi :-)

                0 0
                • McBlacky  

                  Smrčná je super. Bohužel to jak dojebali lesáci Stvořidla je na utopení toho kdo o tom rozhodl :/

                  0 0
                  • RomanH  

                    Stvořidla jsme tentokrát míjeli, ale modrá TZ před Orlíkem bylo peklo. Planiny, nudnej povrch, slunko pálilo, bordel z větví, a bahno.

                    Díky pivu na Orlíku a hlavně následnému technickému sjezdu po NS Březina do Humpolce vše zapomenuto.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      fotka 3 a 5 to si pamatuju, takhle jsme jeli dost km od Melechova až někam se Sklenému na Oslavou. Pak už to bylo jen místy. Z Havl Brodu po zelený podle potoka Žabinec se zase jelo rovnou rozvodněným potokem :)

                      0 0
                      • Tomas_82  

                        Gratulace k dokončenému „přežitému“ závodu a ještě na bednu. Se známim co to jel jsem včera projížděl nějaké úseky a nechápu těch 22 lidí co to v tom počasí jeli celé.

                        0 0
                • Paja  

                  Aha, tak proto vsichni jeli tma netma ;)

                  0 0
          • raw 4  

            Díky…

            0 0
          • snas89  

            Dobre ty:)

            0 0
          • Manzak  

            Blacky, jak te napadlo vzit gravel na Loudani? Vzdyt tam je snad nejvic terenu ze vsech zavodu. Gravel bych asi vzal na takovy ty dlouhy jezdivejsi trasy jako je Tour Divide, kde je spousta jezdeni po polnich cestach a asfaltu.

            0 0
            • McBlacky  

              tohle nebylo Loudání ale :) na to bych si ho samozřejmě nevzal.

              0 0
              • Manzak  

                Aha :) Ja myslel ze napises neco jako sazka nebo vyzva, kdo nevezme gravel na loudani neni chlap.

                0 0
      • brtníček  

        To bylo néco v Jeseníkách? Hoď odkaz na výsledky. Dik.

        0 0
      • Forester  

        taky gratuluji k bedně :-)

        a přidávám se s prosbou o zkušenosti z 1.ročníku :-)

        0 0
    • McBlacky  

      jinak k tématu – Loudání.

      čelo bude mít do oběda 200km. To mi přijde jako jedno z rychlejších…

      0 0
    • meris  

      Já jsem asi slepej, ale nedaří se mi doklikat na průběh. Vše mě vede na ročník 2019

      0 0
    • Barak  

      Tak dneska to musi byt vylozene ňamina.

      0 0
      • McBlacky  

        To stredohori je v desti hell i pesky s pohorkama. Si moc neumim predstavit to tam drtit treba v carbon tretrach.

        Margl je demon, bez spani od stredy. Vyhroceny trochu

        0 0
        • Barak  

          V carbon tretrach snad nikdo nejede.:) Ale i tak, to je jasny…

          To pocasi fakt netrefili. Byt permanentne mokrej v takovy kose neni uplne muj salek kavy.

          0 0
          • McBlacky  

            já jel v podobných sračkách dvě Loudání a chodidla to je fakt bolest po dvou dnech jak jsou rozmáčený

            0 0
    • Tecka  

      Tak první loudal v cíli. Gratulace a klobouček ! :-)

      0 0
      • McBlacky  

        druhá půlka musela kousnout. Hrozný místa kudy jeli v tomhle počasí.

        0 0
    • Fran-tic  

      Tak krom loudani se jel včera highlands ultra…očekávaný dojezd prvního byl mezi 8–9…dorazil po 11 totálně na kaši. Ta trať byla mordor, normálně asi cajk, ale letos šílený rodeo (i když bych ji znovu nejel). Kolo furt mizelo po náboje v bahně, asi tak 20 brodu po kolena atd. Dojelo to jen kolem 10 lidi z 85. Na gravelu jsme jeli tři, dojeli jsme dva na 5–6 miste společně a už bychom si ho nevzali :D

      0 0
      • McBlacky  

        No ja trasu navnimal jen podle popisu, ale treba Rokytna nebo jak se to presne jmenuje. To jsem na jedny Loudacce sel asi 5 hodin, bylo to slabejch 30km.

        Jestli mas GPX tak mi ho prosim posli na mail mcblacky@centrum.cz mrknu na detail, jestli to mam pristi rok zkusit.

        Kazdopadne gratulace za dokonceni. Gravel asi fakt jen na Bohemia Divide 

        0 0
    • Mohy  

      Já sem jel letos Loudani taky na gravelu (43mm pláště) a nebyl to dobrej nápad:) sjezdy v bahně byly fakt drsný a Středohoří za deště přes celou noc byl fakt zážitek!za 4 noci sem naspal 5 hodin:))ale bavilo mě to a sem rád že si Loudani udržuje tenhle standard.

      0 0
      • Fran-tic  

        Jak jsem viděl tvoje video s Alešem někde na trase, tak jsem si rikal supr…musím to taky zkusit na gravelu. Snad to do příště teda zapomenu a gratulace! Počasí bylo fakt výživné.

        0 0
      • 01carbon  

        poklona (všem přeživším) – letos očistec

        odkud je fotka cca ve 2/3 článku přes klenutý mostek dole voda v kamenném korytě – ještě je to vyfoceno jednou – červená turistická značka na borovici?

        0 0
        • Feďa  

          Vypadá to na 50.6238553N, 14.4628567E

          Mezi obcemi Holany a Stvolínky

          0 0
          • 01carbon  

            to bude ono – podle ostatních fotek na mapy.cz

            jsem vzpomínal, jestli to není u Zahrádek – Peklo ale tam jsem byl před Xceti lety a paměť mam děravou

            diky

            0 0
          • ULPA  

            Je to jak píšeš, natáčel se tam film Hastrman

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.