• orgoj.chorchoj

    Zdravim vsechny loudaly!

    Toto vlakno zakladam protoze diskuze na oficialnich strankach zrovna dvakrat dobre nefunguje.

    A hned bych mel jednu otazku:

    Zacinam planovat do ceho se sbalit. Primarne asi batoh, ale davat veci ke kterym je treba pohotovy pristup (fotak, nejake jidlo apod.) do batohu by bylo neprakticke.

    Uvazuju o tomto http://www.bikestore.cz/…dim-3696.htm

    Mate nekdo nejakou zkusenost? Ma takova vec smysl?

    0 0
    • VanVren  

      Budeš rád, že si budeš moci baoh sundat při každé příležitosti, byť na krátkou chvíli, třeba kvůli focení kontrolního bodu. Za mě nee.

      0 0
      • orgoj.chorchoj  

        Mas pravdu ze takovou streku jsem s batohem na zadech jeste neabsolvoval tak si to nedovedu predstavit :

        0 0
        • VanVren  

          Udělej si ho co nejlehčí.

          0 0
          • karliner  

            Podle hesla Josky Rákoncaje – Co nemáš, to nepotřebuješ…

            0 0
          • orgoj.chorchoj  

            Behem kvetna bych to chtel testovat pri nejake celovikendove vyjizdce ve stylu Turistovych jizd do Ceskeho lesa. Tak se uvidi.

            Tu brasnu pro jistotu poridim taky.

            0 0
            • amito  

              ..já si vloni říkal…ty vole každých deset kiláků zastavovat a fotit…, jak rád jsem zastavoval ,vydejchával na kopcích po půl hodině tlačení a vyndaval fotící element!!! Po loňské anabázi s takto naloženým kolem (viz.foto) jedu letos jen s 18 litrovým batůžkem…amito

              0 0
              • karliner  

                No *****. S tím jsi objel Loudání???

                0 0
                • amito  

                  ..no dojel druhý den do Broumova a za ním se mi rozpletlo zadní kolo…proto letos velice ale velice na lehko !

                  0 0
              • tucnak1  

                loni jsem jel poprvé a zaplatil nováčkovskou daň.S takto naloženym batohem ject prostě nejde.Letos jedu nalehko.Hodně nalehko

                0 0
                • iceek  

                  Copak jezdit s nim, ale tlacit a nosit kolo :-) …

                  0 0
                  • amito  

                    ..ano batoh musí být tak velký aby nepřekážel v nošení kola do příkrého kopce…si snad obalím rám aby mne netlačilo…

                    0 0
                    • tucnak1  

                      no když má batoh 10kg a k tomu kolo na zádech je to lahůdka.K tomu velká brašna pod rám a na řídítka…

                      0 0
                      • amito  

                        ..Patriku letos přeci bez brašen…a co kolik si vezeš vody ? mně loni málem nestačily tři litry

                        0 0
                        • tucnak1  

                          nalehko.žádné brašny jem malej batoh a spacák na nosič.Vody tak cca 3,5 litru víc se nevejde.Také záleží jaké bude počasí.Loni se voda odpařovala aniž by ses napil:-)

                          0 0
                • orgoj.chorchoj  

                  tak tohle je megabatoh jak na vysokohorskou turistiku :D rozhodne chci vezt neco lehciho

                  0 0
                • martin_bakov  

                  co v tom mate ?

                  chapu 3 litry vody, spacak, karimatku, ruzny obleceni a navleky, fotak, mapu, mobil, nejaky jidlo a dal co ?

                  0 0
                  • tucnak1  

                    spacák byl mimo.Karimatku sem nakonec nebral.Bylo tam oblečení,jídlo,pití atd… Ale všeho až moc.A hlavně kdyš nejsi zvyklej cokoliv nosit na zádech jako já začnou bolet.

                    0 0
                • ememem  

                  ty brdo, to je co? s tym si chcel jazdit? cista smrt. :-)

                  0 0
              • orgoj.chorchoj  

                vidim ze ten bazmek na horni ramove trubce jsi ale vezl – jak se ti to jevilo? neplete se to pri slapani?

                0 0
                • amito  

                  ..ne to bylo malé pouzdro na mobil a drobnosti cca 17*8 cm to nevadilo ale ani to už nevezu

                  0 0
                  • amito  

                    …ono ztěžkne každé půl kilo když to rveš do kopců…

                    0 0
                    • buba CZ  

                      Míro s tvojí váhou Ti to do kopce musí jet samo :D

                      0 0
                      • amito  

                        ..ty woe víš jak jsem trpěl na Ruprechtickém špičáku !! Sklon 45 stupňů,hlí­na,v nohou 120 km za den,vedro kolem 35 , bez vody a šplhal jsem tam stylem tři kroky – vydýchat , tři kroky – vydýchat…a já osel potom zabloudil a dal si jako bonus podobný vršek , kdy už ostatní leželi dole ve vsi u hřiště a pili pivo…

                        0 0
                        • buba CZ  

                          Jasně,já tě chtěl jenom pozlobit.Sám bych na to neměl ani fyzicky ani mentálně…

                          0 0
                          • amito  

                            …a to se podívej na můj rok výroby a to nejsem zdaleka nejstarší…Honza Vlasák je větší borec

                            0 0
                    • orgoj.chorchoj  

                      cos to vezl na tech riditkach? koukal jsem ze Jena Kopka na svych strankach inzeruje takovy prirucni pytliky – http://www.jankopka.cz/…age00001.htm

                      0 0
    • McBlacky  

      foták bych si připevnil na popruhy batůžku.

      0 0
      • amito  

        ..občas i prší…, kutálíš se po zemi…,myslím kam si dát fotoaparát či mobil bude poslední věc co budu letos na L2011 řešit

        0 0
        • karliner  

          Ono to přemýšlení co a kam strčit asi úzce souvisí a ambicemi každého ridera. Když by někdo jel s ambicí na vítězství (jako třeba Blacky), tak by si foťák umístil tak, aby ho vytáhl co nejrychleji a nezdržoval se. Ten, kterej má ambici dojet neřeší, že 70× v průběhu závodu bude minutu foťák vytahovat a minutu zase balit zpátky a vše podřídí pohodlí.

          0 0
          • amito  

            ..to jest pravda Blacky najede ročně 10000 km , to já ani náhodou ,jsem rád za třetinu…ale L2011 je o výzvě a proto do toho jdu napodruhé s cílem DOJET !

            0 0
          • McBlacky  

            ani nevím jestli Loudání jde jet plánovitě na vítězství, není to vůbec o km v nohách.

            já bych si předně vzal outdoor foták a ten měl jen v kapse dresu, ale málokdo má takový.

            0 0
            • Mirek_29  

              odolný foťák je na prd ještě jsem nenašel žádný co by byl na baterky a akumulátor nebrat ten u benzínky nekoupíš.

              0 0
              • JSt  

                4 dny obcas cvaknuti ti vydrzi spesl akec uplne vklidu. telefon mas taky na aa? :-))

                0 0
              • Jenda  

                no me vydrzi na min 300 fotek a nahradni akumulator z ciny vysel asi na 120 Kc – kde je problem?:-)

                0 0
        • Mirek_29  

          Pane Amito ta fotka je chráněná mými autorskými právy to si tedy na startu za rámeček nedáte mám u Vás pivčo :-)

          0 0
          • amito  

            ..přihlásit se u stadionu…u do­provodného vozu Ghost

            0 0
    • iceek  

      Zdravim.

      Jsem take prvo-loudal, a tak mi dela sbaleni docela starost. Po procteni pribehu od zkusenejsich loudalu mi je jasne jedno. Chci jet nalehko jak to jen pujde. Nosice ani brasny neplanuji. Zatim posledni varianta je malej batuzek na zada + spacak chyceny nekam na kolo (riditka, sedlovka).

      Kdyz uz jsme u baleni na tydle nenormalni akce, jak planujete zabalit na 1000mil. Tam si nejsem jisty, zda-li brat nosic plus brasny, nebo zase jen na lehko …

      0 0
    • orgoj.chorchoj  

      Dalsi otazka – tentokrat na telo: co rika prdel na takovou streku? Berete nejaky mazani?

      0 0
      • amito  

        …když to máš za sezonu osezený ani nemukne…

        0 0
        • tucnak1  

          a pokud né jako já loni tak to je mazec.Pekelnej­.Masti nepomůžou.

          0 0
      • VanVren  

        http://www.lekarna.cz/…x100gm-mast/

        Používám tohle při delších jízdách. Pěkně namáznout před jízdou. Při Loudání pokud není možná koupel nebo sprcha je důležitá před spaním hygiena – všechna exponovaná místa přejet dětskými vlhčenými kapesníky. A znova máznout infadolanem na noc.

        0 0
    • Mirek_29  

      Loni jsem vezl 10kg výbavi na kole a 2l na zádech letos to chci o hodně ale hodně usměrnit. jenom to že mám o 3kg lehčí kolo už bude znát.

      0 0
    • amito  

      ..dneska na L2011 diskuzi přislíbil brzské poskytnutí indícií ná netrpělivým závodníkům a tak jsem také zvědav…za měsíc touto dobou se budeme probouzet někde pod platanem v křoví a jíst staré pišingry…a krásných 580 km třeba před sebou…zdar amito Cheb

      0 0
      • tucnak1  

        Představa je to hrozná ale už aby to bylo.Letos nás pěkně napínaj.

        0 0
      • tucnak1  

        A novinky už tam jsou.

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          700km – je to teda dost brutalni 8)

          0 0
          • amito  

            ..takovej malej českej „kejp epíček“ pro český Pepíček…

            0 0
          • amito  

            ..je asi třeba začít „brutálně“ něco najet aby si zvykly nohy a jejich vyšší část…já dnes 73 a zítra bych chtěl tu stovku…

            0 0
          • iceek  

            No podle předchozího ročníku jsem tak nějak doufal, že to do neděle dám. Když jsem viděl letošní indicii č.6,

            000 km – 100 km 3415 m

            101 km – 200 km 3367 m

            201 km – 300 km 1530 m

            301 km – 400 km 2396 m

            401 km – 500 km 1732 m

            501 km – 600 km 2394 m

            601 km – 680 km 778 m

            celkem 15612 m

            jsem si jistý, že beru dovolenou i na pondělí. Zajímalo by mě, který střelec to do neděle stihne. Resp. jsem zvědavý, jestli to do neděle dá aspoň vítěz :).

            0 0
            • McBlacky  

              lehce přitvrdili. Datelný to pořád je.

              0 0
            • amito  

              ..jak jsem psal loni opravdu Král šumavy je proti tomu dětský závod Kola pro život…ted jsem zkusmo dal lehce a na lehko za dva dny 130 km a že bych cítil že to půjde tak tedy ne…máme měsíc na přípravu no a tak posléze už můžeme na Cape epic…jel jsem dnes po staré cestě kde jezdívám a on tam nebyl moc most…viz foto

              0 0
            • teepeex  

              copak po stovkach, ale takhle to vypada uz o neco pikantneji:)

              000–200km……7.000m

              200–400km……4.500m

              400–600km……4.500m

              600–750km……3.500m

              malinovka

              0 0
              • marios  

                Tak na úvod jedna Saltzka a potom tak 5 nejtěžších č. maratonů za sebou. Bůh s vámi molodci.

                0 0
                • amito  

                  zrovna jsem se taky díval na loňské propozice a těch 7049 m převýšeni co dali rakušané je hezké a Milča s Čépou to dokázali v české kotlině . . . . .je pustit do Bad Goisernu tak jim tam namotaji 14000 m na nejdelší trati bez mrknutí oček . . .

                  0 0
              • iceek  

                To mas jako takhle nalajnovany, ctvrtek, patek, sobota, nedele ? :)

                0 0
              • martin_bakov  

                co na to rict, po sobotnim LOST kde jsem najel jen stovku v hodne mirnym terenu sem mel den potom neprijemny pocit na prdeli i v nohach, nedokazu si predstavit ze dam denne 200km :) a jeste s tak podelanym prevysenim, na to musim mit asi mentalne kluci, radsi pojedu v liberci 24hod nez tohleto ;)

                0 0
              • McBlacky  

                koukám podle tvé kilometráže, že si to plánuješ někde opepřit zajíždkou :)

                podle profilu a převýšení v novinkách se bude IMHO začínat v Krkonoších.

                0 0
                • amito  

                  ..nebude ,psali přeci že žádné parky a cyklistům nepřístupné prostory vynechali a stejně se jim povedli kopečky…

                  0 0
                • teepeex  

                  bohuzel stalo se to nejhorsi

                  nemam moznost se uvolnit, kvuli operaci kolegy z prace,

                  ceka na zakrok deset mesicu a minuly tyden byl objednan na termin kryjici dokonale mou milovanou Loudacku

                  rekl bych, ze jsem zdrcenej

                  0 0
                  • McBlacky  

                    cítím s tebou Padre, to je rána.

                    0 0
                    • teepeex  

                      dik kamo

                      uz jsem klukum psal, ze jim vyrazim v patek navecer naproti a s nekym se dostanu do cile,

                      takze pokud byste mel nekdo chut si pres vikend vydatne zaloudat(i kdyz ty tereny smerem od prahy na sraz a pak zpatky do slanyho nebudou ultramalinovy),tak se muzete pridat, budu rad

                      0 0
                  • Bumerangista  

                    Sakra, s kým pojedu?

                    0 0
                    • teepeex  

                      pojedu ti naproti, vyjizdim z Jence v patek v 16:30h, kudlu naproti pres noc, takze tak 200km spolu dame, neboj:)

                      0 0
                    • teepeex  

                      jed s broukem a karlajnerem, fajn partaci,

                      deset z deseti loudalu doporucuje,

                      navic je znas,

                      doufam, ze uz letos sedeli na kole;)

                      a pokud mas ultra ambice, tak jed sam a sem tam s nekym a pak se mnou:)

                      0 0
                      • Bumerangista  

                        Jasně, shrnu to: mám dávat.

                        0 0
                      • Bumerangista  

                        Dnes mi Tereza poradila, že vzhledem k tomu, že nepojedu s Tebou, tak nedojedu (jako minule). Tak nevím.

                        0 0
                        • martin_bakov  

                          a jakou mas pro tenhle rok vybranou sedlovku ? :)

                          0 0
                          • Bumerangista  

                            172g

                            0 0
                            • McBlacky  

                              pokud bez nosiče tak ok, jinak :) :)

                              0 0
                              • Bumerangista  

                                Jako ty stále sním o variantě bidon + kreditka, ale asi to nakonec bude zas ten batoh, celkem 8kg i s vodou, nejvíc váží baterky do Aurory ;)

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  jsme ti říkal že bych jel s TRkem :) a s čelovkou, abych dobře viděl na mapník i v noci.

                                  Stejně budeš tavenej, takže žádná HC tempo se konat nebude a dobrá cesta se dá valit na fullu i na TRko.

                                  spacák GoLite 635gr :) na řidítka pod mapník a tradá

                                  0 0
                            • amito  

                              …dám si o knedlík méně před startem a budu vážit o 173 g méně… :)

                              0 0
                              • Bumerangista  

                                Já si dám o knedlík méně a NAVÍC to celý ogramařím, no to jo.

                                0 0
                                • amito  

                                  .když se mi podaří dostat se do cíle , tak budu stejně vypadat jak z Dachau a kolo bude těžší než já…

                                  0 0
                                  • Bumerangista  

                                    Já se zas těším na ty hospody. Minule jsme jednu totálně vyžrali, bylo to po Orlických horách. Všichni tam stavěli. Hospodská musela vymýšlet nové recepty ze zbytků.

                                    0 0
                                    • amito  

                                      ..a potom jsme tam všichni spali na louce…už by mohli nějaké novinky,zda bus či ne atakpodobně …

                                      0 0
                        • Medunka  

                          my ženský sme občas k nezaplacení :-D

                          0 0
                  • Mirek_29  

                    To naštve. Tak hold za rok. Jinak 22 dnu do startu.

                    0 0
    • VanVren  

      Začínám mít trochu obavy… :-)))

      0 0
    • Mirek_29  

      Tak jsem si dnes zlehka potrénoval hlavně nošení a tlačení kola třeba se mi to na Loudání bude hodit :-)

      0 0
      • orgoj.chorchoj  

        ja si v sobotu potrenoval vozeni batohu. na Pytlik pres Rudu – http://www.bikemap.net/route/972974 – jsem si vezl takovou „light“ verzi loudaci vybavy. kupodivu ani po 8 hodinach me zada ani ramena nebolela. samozrejme ze 8 hodin jizdy po silnici se neda srovnat s celodenni jizdou v terenu. ale aspon malou predstavu si clovek udela.

        0 0
        • amito  

          …s batůžkem už drandím od února a stále si přidávám cihly…

          0 0
      • amito  

        kdo z Loudalů jede Krále ? Budu v kempu v cíli bivakovat od patku rána . . .sta8e se na kávu a pokec o L2011 amito

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          budiz ti prano, nechci se zrakvit na takove masovce tesne pred startem a prijit o poteseni z Loudani

          0 0
    • amito  

      …tady je vzor našich tvůrců trati a závodu vůbec…

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
      • nemeto  

        To jsem zvědav, kde seženou toho medvěda :-)))

        0 0
        • amito  

          vymysleli alpské kopce tak bude i medvěd . . . .třeba pojedeme přes Městskou horu v Berouně a tam jsou Vojta Kuba a Matěj . . .

          0 0
          • Mirek_29  

            no to abych si pořídil rolničku a pepřoví sprej a to zase nefunguje na gryzli to abych sháněl kulovnici

            0 0
      • Sipal  

        Zkouknul jsem ten film a síla – medvědi na každým rohu, 5km pochod v tretrách rozbředlým sněhu a podobný perličky. Na to člověk nemůže mít jen fyzicky, ale i mentálně ;-). Akorát titule jsem nikde nenašel, ani anglický, takže jsem z toho pochytal jen něco. Nejvíc mě dostal maník, co to vyhrál (už poněkolikátý), ke konci prohlašoval, že napřed se člověk bojí toho závodu (jel to 19 dní) ale postupem času se zase naopak bojí vrátit do normálního života. Musí to asi bejt slušný psycho. Taky mě překvapilo, že po Great Divide jsou vlastně 2 závody, tohle zrovna není ten, co jel Kopka.

        0 0
    • Mirek_29  

      tak dnes si dám 112km sice jen po rovinkách ale beru si loudací výbavu ať si zvykám jinak 19dnu do startu

      0 0
      • amito  

        jel jsem vcera nalehko dve 900 Dylen Lesny a s prumerem 19.8 to by to L odsejpalo a to jsem ujel 90 . . . Tak panove tesim se na vas u startovniho piva !

        0 0
    • iceek  

      Mohl by prosím nějaký zkušený loudal poradit jak s obuví? Dá se to v klasických mtb cyklo-tretrách? Nebo máte něco, v čem se lépe chodí a nosí kolo na zádech :-) ?

      0 0
      • gargamel  

        Vem si, na co jsi zvyklý. Vozím klasické tretry.

        0 0
      • JSt  

        imho jsou nej sportovni tretry. chodit se v nich da a rychle uschnou.

        0 0
      • Mirek_29  

        Připrav se na to že budeš muset chodit tvrdé podrážky ti to znemožní. tak že spíše nějaké bačkůrky ve kterých vydržíš 18–20h

        0 0
        • Bumerangista  

          Moje zkušenost je, že tvrdé podrážky naopak pomohou, protože drží nohu pevně. Ale uznávám, že to tak nemusí být u každého.

          0 0
          • McBlacky  

            ideální by byly tvrdší turistický tretry s gumovou podrážkou.

            Ikdyž já bych optimisticky doufal, že drtivou většinu vyjedu :) a vzal si spešly compy na který jsem zvyklej a po 10–15 hodinách o nic na noze ani nevím

            0 0
            • Bumerangista  

              Že všechno vyjedeš, na to zapomeň. Ruprechtický špičák. Od té doby se tomuhle postoji říká „na ruprechťáka“.

              0 0
            • iceek  

              Tak presne na tendle prispevek jsem vzpominal tlacic v tom lijaku a srackach po zelene na Velky Lopenik. Popisovat to vic nema cenu, skutecnosti bych se ani nepriblizil.

              0 0
              • tucnak1  

                vím o čem mluvíš.Ty 3km nahoru mi trvali 4hodiny.Kolo bych nejraději zahodil,ale dolu by to slo stejně blbe jak nahoru.Na vrchol sem dorazil v zimě a mlze.O Lopušníku se mi bude i zdát.

                0 0
          • Mirek_29  

            Buď mi to rozedíralo paty a pak mi stejně v pulce tretry praskly a já musel jed hodně opatrně na SPD čkach bych to asi v sandálích nedával

            0 0
    • Howgh  

      batožinu rozložit…něco do kabele na řidítka, něco na zadní nosič…nejlepší zavazidlo je pytel od psích granulí – 100% nepromokavý..…něco do batůžku..

      0 0
      • Loner  

        dovolím si cestovatelovi připomenout možnost pětilitrovky od primalexu – fakt nepromokne a drží na nosiči – vyzkoušeno.

        0 0
        • karliner  

          meingott, doufám, že to oba myslíte jakože „srandu“..

          0 0
          • amito  

            …ještě si můžeš třeba vzít plastový kanystr pro vodáky…ten nezklame

            0 0
          • Mirek_29  

            Honza a srandu ne on to myslí opravdu vážně jak se sandalema tak i z pytlem od granuli. Už se na tebe Honzo těším až na staru dáme pivčo.

            0 0
          • Howgh  

            uvidíš…

            0 0
        • Howgh  

          …je o dost gramů těžší…nebrat

          0 0
      • martin_bakov  

        nejaky granule si nech na dne pytle az pride krize :)

        0 0
    • orgoj.chorchoj  

      Zdarec loudalove! Tak jak jste nazhaveny?

      Mam tu otazku ohledne map – kam s nima aby byly pri ruce? Mapnik nemam a nevim jestli by neprekazel. Co jsem na to koukal (treba tady http://www.autopilot.makeit.cz) tak mi to pripada jako strasne velka mrcha na riditka. Mate k tomu nejake poznatky?

      0 0
      • McBlacky  

        s mapníkem autopilot jezdím MTBO závody.

        na Loudání bych si ho vzal na 100% a to radši než GPS, kdybych si vybíral.

        Je to ale ovlivněný tím, že umím mapovat za jízdy i při rychlostech nad 30km/h a v mapě se vyznám.

        Autopilot má tu výhodu, že ti udělají desku ve velikosti na požádání a to dokonce i v nečtvercovém rozměru. Což by asi bylo lepší pro případné delší šlapání ze sedla i pro manipulaci. Já mám docela velkou desku, abych nemusel při kratších závodech mapu přeskládávat, to jde za jízdy už blbě – vítr ti ji bere z ruky.

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          jak je to s uchycenim mapy a odolnosti proti vode,

          0 0
          • McBlacky  

            uchycení super, na Loudání máš víc mapových listů -ty bych měl v batohu v suchu- takže odolnost vodě až tak řešit nemusíš. Je celkem slušná, ale proti zavřeným mapníkům, kde strkáš mapu jen z jedné strany je jasně horší

            0 0
            • orgoj.chorchoj  

              na webu autopilota inzeruji moznost zapujceni tak to mozna zkusim a podle zkusenosti pripadne po loudani odkoupim. je to kazdopadne dalsi bazmek co bych tahnul s sebou

              je tu nejaky loudal co jel bez mapniku? jak moc obtizna je takova navigace?

              0 0
      • Mirek_29  

        raději bych volil brašnu s mapníkem než jen mapník samostatně.

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          mas nejake konkretni a odzkousene doporuceni na takovou brasnu? neco dela tusim sport arzenal

          0 0
          • Mirek_29  

            sportarsenal brašnu 510 jsem měl a jel jsem jí minulé loudáni má oddělitelý mapník je to taková foliová kapsa chycená sucháčem. Jen dvě nevýhody abych viděl na gps ku musel jsem mapník vozit obráceně což při některých sjezdech mělo za následek že chtěl ulétnout. a druhá věc hned po koupi jsem vyndal vyztužující plast a nahradil jsem ho hliníkem 2mm silným.

            445 vozím teď udělal jsem tu samou úpravu jako na předchozí ale přijde mi o něco horší zip na přední kapse už nefunguje z boku bude zatékat do map není tam žádná pořádná chlopeň.

            0 0
        • amito  

          …dnes 21 hodin před startem jsem si doma spíchnul „mapník“ pořizovací cena 12 kč za jeklík a jinak vše co dům a Hervis dal…viz foto a prosím nepomlouvat po L2011 jde do kontejneru u zimáku

          0 0
          • McBlacky  

            jestli chceš poradit, tak místo představce bych to uchytil jako to má autopilot. Bude to lehčí a stabilnější. tohle pravděpodobně uklepeš navíc to bude klepat tak, že to nebude čitelné

            stačí si sehnat pruh plechu cca 2mm tlustý a 3cm široký. Z něho ohneš ty nožičky pro uchycení na představec a řidítka

            0 0
            • amito  

              …díky už nejni čas a nálada , hele bud to bude fungovat alespon trochu nebo to půjde do kopřiv…loni jsem to vozil v kapse dresu a stále zastavoval a jukal , tak ted je to o 50 % „lepčejší“……mně se líbí ten ofiko za 1500 kč ale…

              0 0
    • orgoj.chorchoj  

      dalsi dotaz na ty „co to uz znaji“ – camel ano/ne?

      videl jsem z fotek ze rada lidi ho vezla. je to vyhoda? neni to jen dalsi zatez?

      povezu dve lahve v ramu tak nevim jestli je dalsi zasoba vody potreba – samozrejme asi zalezi na vyhledu pocasi

      0 0
      • amito  

        …vody není nikdy dost a ty hospody nejsou tak blízko u sebe a většinou mají od 23 do 14 hod. v těch vesnicích zavřeno…

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          …jeste tam muzou mit kolonial s lahvacema, ty byvaj na vsi otevreny brzo rano :D

          0 0
          • amito  

            ..to víš každá vesnice má svého Vencu Konopníka

            0 0
          • Mirek_29  

            to mi připomíná že mi začal povrzávat řetěz a tak jsem zastavil u první chalupy kde někdo byl venku a hned k oleji jsem dostal ještě pivčo :-) prý na ochutnání ale ochutnat znamenalo vypít:-)

            0 0
      • Mirek_29  

        Camel oproti minulému roku jsem rozšířil z 2l na 3l lahev z 500ml na 1l a budu kupovat ještě asi prášky na úpravu vody nechci se dostat do situace jako minulí rok kdy jsem byl úplně vysušený a hotoví kuli nedostatku vody. nakonec jsem to řešil tím žě jsem se máčel v potoce abych alespoň vodu získal kůží když jsem se jí bal v těch horách pít.

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          prekvapujes me s tema praskama. co jezdim v brdech tak bezne tankuju po ceste z potoka a zatim zaden problem. bylo to fakt tak zly ze se nedala doplnit voda ze studanky apod?

          0 0
      • gargamel  

        Loni jsem v tom vedru bez problémů vypil víc jak 3 vaky, tzn cca 10 litrů denně + občas hospoda.

        Doplňoval jsem, kde se dalo, např v Polsku v poslední vsi pod horama ve večerce, prostě když to smrdělo dlouhou dobou bez civilizace.

        0 0
    • orgoj.chorchoj  

      2 tydny do startu

      0 0
      • ja poradatel  

        Ahoj kluci,

        sraz na Loudání 2011 je ve středu 8.6. ve 14:00 hodin u zimního stadionu ve Slaném (Lacinova ulice).

        Bude přistaven autobus s profi přívěsem na kola.

        Odjezd na místo startu je v 15:00 hodin.

        Na fotografii 2/3 vítězné skupinky z roku 2010

        0 0
        • Mirek_29  

          Honza pospíchal měl totiž v neděly další závod :-)

          0 0
          • Howgh  

            zdar…k těm i /y – věz že, opakovaný fór přestává být fórem.. je to od věci, ale nemůžu si pomoct

            0 0
            • Mirek_29  

              a když to nevidím.

              Jo jediná možnost nebudu už sem psát :-/ raději nikam už nebudu psát

              0 0
              • Howgh  

                jen ne mindráky…chtělo by to vymyslet ňáké univerzální …nejlíp y s tečkou :-)…sory ..je to od věci…

                0 0
            • Tomahomo  

              Jen technická – ta čárka měla být za „věz“ ;o) A pro Mirek29 – piš, ale aspoň si do prohlížeče nainstaluj kontrolu pravopisu, když máš problém s češtinou, většinu chyb ti zobrazí, nedělY určitě :o)

              0 0
        • teepeex  

          mocne, mozna az nemocne, vam ty bezva utrapy zavidim pacholci

          0 0
    • Mirek_29  

      ve velu 6/2011 na straně 24 je kratičká zpráva o loudání

      0 0
      • amito  

        …tak jsem v poklidu přežil Krále , jek jsem tak na pohodu a i „intervjú“ jsem dal do tv , a říkal si na každém větším kopci, zlaté Loudání , to si člověk odpočine kdy chce a ne hnát se na kopec hnán ostatními spolubikerky v jedné stopě a nezastavit…to bude ale relaxace v lese o samotě…tak pánové za 10 tage

        0 0
    • iceek  

      Nahodou jsem narazil na toto :)

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • orgoj.chorchoj  

      …dalsi porce novinek na loudacich strankach!

      0 0
      • gargamel  

        ty vole, to je jedna velká hádanka

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          INDICIE č. 1: trasa letošního ročníku povede jen minimálně v zahraničí

          INDICIE č. 12: Vzdušnou čarou od startu do cíle je to 294 km

          Takze ty „brdky“ na prvnich 200km nebudou Krkonose ale nejspis v Beskydy

          0 0
          • gargamel  

            taky to tak tipuju

            0 0
            • orgoj.chorchoj  

              jj, zadny jiny kopce tak daleko vzdusnou carou od Slanyho nejsou, 294km to vychazi do Valmezu nebo taky do Bystricky (odmereno na mapy.cz)

              vzdycky jsem se chtel do Beskyd na biku podivat tak se mi to asi splni :D

              0 0
              • VanVren  

                No, mě to vychází do Vizovic, pak okruh Javorníky – Moravskoslezské beskydy – Hostýnsko-vsetínská hornatina do Valmezu a zpět do Slaného přes Českomoravskou vrchovinu, Žďárské vchy, Železné hory…

                Je čas začít trénovat :-))

                0 0
                • McBlacky  

                  Pěkná trasa, palec nahoru

                  0 0
                • amito  

                  …kluci loni byl Milča v Rychlebkách,tak že by nějaký singlík???

                  0 0
                  • amito  

                    ..tak dnes když jsem si rozklik startovní číslo , je tam nástin trasy a pěkně to natočili podél hranic všemi možnými pohořími co nás tedy čeká a v dešti to by jeden nečekal…

                    0 0
                    • McBlacky  

                      držím vám palce, aby bylo hezky. Vyprší to přes víkend!

                      0 0
                      • amito  

                        …v těch končinách co se budeme ploužit prší neustále…

                        0 0
                        • McBlacky  

                          nejdeštivější obec v ČR je myslím Bílý potok pod Smrkem :)

                          0 0
                          • amito  

                            …vidíš a myslím že blíko něj se budeme pohybovat…

                            0 0
                    • orgoj.chorchoj  

                      taky te to zaujalo? Cepa ale tvrdi ze ta mapka na st.cisle neodpovida realu tak mu verim :D

                      0 0
                      • gargamel  

                        já myslím že mlží :-)

                        0 0
                        • amito  

                          …musí mlžit když to tak prosáklo

                          0 0
                          • VanVren  

                            Mapka na čísle neodpovídá úvodním 200 km bez civilizace jak lokalizací tak profilem. Já to vidim na ty Vizovice :-) a hřeben Karpat po Česko-slovenských hranicích od jihu na sever a pak Beskydama zpět do Valmezu. A pak hurá směr Slaný.

                            0 0
                            • Howgh  

                              jasňačka že se pojede jinudy. Sever státu byl na pořadu v minulých letech…a my východňáři, co jedem přímo na start bez objížďky přes Slaný, tušíme, že start bude o dost víc k jihu…

                              0 0
                              • gargamel  

                                Tomu se mi nechce věřit. Na jihu by nenasbírali takový převýšení.

                                0 0
                                • orgoj.chorchoj  

                                  no sak uz se to brzy dozvime kde budeme ty metry sbirat :D

                                  ale taky spis typuju ze mapka zhruba odpovida planovane trase, to prevyseni hned na zacatku a vzdalenost startu od cile urcuje ze start bude v podhuri na cesko-slovenskych hranicich hor – mozna i ty Vizovice (je tam nadrazi), pak se pojede nejaky ten pytlik pres kopce (na mapce je naznaceny), pak nejaky brdky pod vetsi kopec (to by mohlo byt podhuri Krkonos) a pak porad z kopce az domu, do Slanyho, do stadionu

                                  ale mozna to byl Cepuv dabelsky plan timto rizenym unikem informaci nasponovat nase nervy k presknuti :D

                                  0 0
                                • Howgh  

                                  …Malé Karpaty taky stojí za projížďku…o Bílých nemluvě…

                                  0 0
    • karliner  

      Nějak těm indiciím 11–13 nerozumím.

      Od startu do cíle je 294 km vzdušnou čarou – to chápu..

      Po ujetí 282 km budu od cíle 32 km vzdušnou čarou – to už si moc představit nedovedu, jak na 282 km po trati se přiblížím o 262 km vzdušnou čarou k cíli..

      A čemu už vůbec nerozumím je, že nejdále od cíle (Slaného) budu na 158. km (327 km vzdušnou čarou od Slaného) a podle předchozí indicie bych se tedy po ujetí dalších 125 km po trati měl přiblížit k cíli o 305 km vzdušnou čarou..

      Dokáže mi to někdo, jako topografickému jelitu vysvětlit?

      0 0
      • gargamel  

        MYlsím, že tam je, že budeš 32km od místa startu, pokud se nepletu.

        Teď se tam nepodívám, páč mi v práci ty loudací stránky nejdou.

        0 0
      • VanVren  

        Po 282 km budeš 32 km od STARTU

        Tudíž opíšeš nějakej okruh a v tomhle bodě budeš 32 km od místa startu a do cíle budeš mít ještě 294 km vzduchem. Na tom okruhu budeš na 158 km nejdále od cíle.

        To snad tak složitý není, sis to blbě přečet.

        0 0
        • karliner  

          A jo, neumím číst… Pak to dává smysl.

          0 0
          • iceek  

            To vubec neva, ja jsem se aspon trochu zasmal a ziskal nadeji, ze nebudu nejvetsi navigacni jelito pohybujici se na trati ;-).

            0 0
            • McBlacky  

              Karlinerovu trasu by dal jedině cestovatel používající alternativní vermíry a prostory, pro kterého rychlost světla je někde na druhé pile :)

              0 0
    • orgoj.chorchoj  

      2 dny do startu…

      0 0
      • amito  

        ..jo a já žeru brufeny jak mne bolí záda, to bude utrpení mladého Boháčka ten začátek než se úplně zničím a bude mi to vše jedno…ted už jen příprava co si vzít a co ne, jelikož na nás bude padat voda musím vzít náhradní suché oblečení…

        0 0
        • Howgh  

          náhr. oblečení není dobrý nápad…Stejně neusušíš nic jinak než na vlastním těle…teda…zachovat něco suchého na noc je potřeba. Ideální je když přestane dštít před večerem, aby člověk stačil uschnout za jízdy..

          0 0
        • tucnak1  

          Tak to jsme na tom stejně.Brufeny zobu také.nemohu dát nohu do strany.Už to vypadalo že je to v klidu ale při sobotní projíždce se to zase ozvalo.Asi tříslo nebo nevím.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Kaž­dopádně jedu nenechám si to ujít.Mají být pouze přehánky a víkend by měl být slunečný.

          0 0
          • iceek  

            To vypada na slusny lazaret ;-). Ja jsem byl v sobotu v Brdech ladit orientacni smysl. Neda se rict, ze by se uplne darilo. Mimo to, ze jsme s kamaradem zvolili uplne jiny postup nez ostatni, jsem dvakrat letel pres riditka, zlomil desku mapniku. Kupodivu mapnik (Autopilot)i pres zlomenou desku zazracne drzi pri sobe. Zlaty cesky rucicky pana Macha. Jinak ale zadne ujmy na zdravi, jelo se dobre, takze spokojenost :-).

            0 0
            • McBlacky  

              jeli jste Brdmana?

              0 0
              • iceek  

                Jojo, koukal jsem, ze jste brali druhy flek, gratuluji …

                0 0
                • McBlacky  

                  Díky, bylo to vydřený

                  pro nás to bylo letos hrozné utrpení. Na začátku jsem se zničil na té běžecké vložce. Běhat v tretrách v terénu a v tom bordelu, trávě, kopřivách a roští, jako alergik jsem měl dobře oteklý nohy :(

                  po 2 hodinách mě všechno bolelo a Šárce se pro změnu špatně dýchalo (přetočený žebra nejspíš – čeká ji v týdnu Fyzioterapeutka) a tak jsme se doslova dotrápili do cíle. Navíc na ne úplně optimálním postupu, což dorazila mapa, kde čárkované cesty absolutně neseděly a jako důsledek jsme to museli zkrátit, aby vyšel limit.

                  Někdy se to musí i odtrpět. Po dvou závodech, kdy jsme vyhráli bez problémů, nás to dostihlo na Vlašce. Já byl v takový smrti, že jsem si nedal v cíli ani pivo…

                  jediný co mě uklidňuje je fakt, že žena z vítězného mixu je už 8let v repre ČR v MTBO.

                  0 0
          • amito  

            ..no jo víkend ale než se jej dožijeme aby jsme nebyli durch…večer neprší jedu , přes den déšť spím !…bude to dlouhých 5,6,7 dní chlapci !

            0 0
            • kulix  

              tak hoši, koukám že diskuze je v plném proudu, moc se těším, najeto nemám, věci na kolo promyšlené taky ne. Ale od včerejšího večera mám vytištěných 2000ks papírů map (40 lidí á 50 listů) a tak to snad vsechno klapne !!!

              Jinak ta mapa na start. čísle je fake stejně jako předloni, nepodceňujte nás !!! :) Zkuste někdo po trase natočit i nějaký videoklip (klidně jen na telefon), mohli bychom z toho udělat v létě nějaký krátkometrážní dokumentík :)

              0 0
              • tucnak1  

                jak krátkometrážní?U­děláme celovečerní a v zimě to půjde do kin

                0 0
                • amito  

                  …dobrá beru sebou,scénáris­tu,kameramana,klap­ku,režiséra,pro­dukčního,stři­hače a snad vám ten džíp a čtyřkolka v závěsu nebude vadit , tak si berte hezky barevné dresy a úsměv…

                  0 0
          • Howgh  

            občas mám problém s plotýnkama v krku. Mažu je voltarenem. Myslím, že prospěje…

            0 0
        • orgoj.chorchoj  

          Taky me poboliva koleno, asi proto ze se moc tesi na ten zahul :D

          0 0
          • amito  

            …po půlce L2011 tě bude bolet vše nebo nic !!…zásobíme se gumovými medvídky a vyrazíme, nic jiného nám již nezbývá a nač stahovat kalhoty když brod je ještě daleko…

            0 0
    • orgoj.chorchoj  

      Tak za okny se uz asi hodinu prohani lokalni prehanka a ja stale vice premyslim jestli neprezou svyho „milaska“ z race kingu na neco vice hardcore. co na to rikate? predpoved pocasi na nasledujici dny moc nadeji na prasne cesty neskyta :

      0 0
      • Bumerangista  

        O to velmi pravděpodobně nepůjde… ale klidně přezuj, bahno asi bude.

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          myslis ze mam radeji prezout sebe do nejake odolne obuvi :)

          0 0
          • Bumerangista  

            Asi tak. Tolik zkušeností nemám, ale zatím si nikdo nestěžoval na pláště ;) Na zadek, na achilovku, na zimu, na horko, na žížeň, to jo.

            0 0
            • orgoj.chorchoj  

              tak ty Race Kingy opravdu nebyly to prave orechove do letosnich bahenich lazni :\

              0 0
              • t3x  

                Smart Samy taky letos do toho bahna taky nebyly nejlepší volba

                0 0
                • VanVren  

                  Já měl vzadu Smart sam a vpředu Nobby nic a super kombinace!

                  0 0
                  • t3x  

                    No možná, kdybych ten zadní plášť neměl tak sjetý, tak by to šlo :-D

                    0 0
                    • McBlacky  

                      tohle už není plášť :)

                      nekolik tisíc km přesluhuje.

                      Schwalbe udrží dobré vlastnosti jen krátkou chvíli bohužel

                      0 0
              • marios  

                KOmu není rady

                0 0
      • amito  

        ..nech si Race kingy ty já mám taky a vůbec neuvažuji o tom na čem pojedu , jelikož to není závod kde rozhodují minuty , spíš nevím zda tenkou neprofuk bundu od Hannahu či teplejší softshel supermarket Aldi…

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          podle predpovedi asi radeji nejakou tenkou nepromok plastenku, desti se asi nevyhnem :\

          0 0
        • Howgh  

          jasňačka že tenkou. Zahřejem se pohybem.

          0 0
          • amito  

            ..já spíš že bych se v ní večer zahřál kdesi na skalách kde budu bivakovat až mi dojde sil…vzpomeň na Hanče a Vrbatu !

            0 0
    • Howgh  

      mapa trasy by měla být na webu ve středu večer. Zkouším to napsat do diskuse na loudani.borec.cz, ale pochybuju že se to tam objeví.

      0 0
      • kulix  

        odkaz na mapy na strankach nejpozdeji ve stredu v noci bude…

        dest asi bude urcite, ale to by nebylo loudani, bez deste a bourky bychom prisli o velke zazitky a zazitek se meri absolutni hodnotou, tzn. at kladnej a nebo zapornej to je fuk, hlavne HLUBOKEJ !!!

        0 0
        • iceek  

          Neco na tom pravdy je. Ja mam ale radeji ty kladna cisla :-). Dle tveho vykladu by byl napr. super nejvetsi a nejhlubsi zazitek prijit o nohu v pasti na medveda ;-).

          0 0
          • kulix  

            no medvědi se dle průvodcu na trati vyskytují, píší doslova: v uvedené lokalitě není nijak výjimečné narazit na medvěda či rysa, v poslední době bylo zde zaznamenáno setkání s vlkem … tak to by šlo :)

            ale vlka na prdeli budeme mít asi každej ;)

            0 0
            • karliner  

              Jestli trasa povede skrze ostravskou ZOO, tak bych tomu medvědovi nebo rysovi i věřil :-)))

              0 0
              • McBlacky  

                lol :)

                0 0
              • kulix  

                ZOO ne, i když chytřejším došlo, když píšu že mapka na start. čísle je FAKE, tak si to dali do spojitosti a říkali si jo FEJK, ZOO, to by šlo … :)

                0 0
          • amito  

            ..tak jdeme na to balím a v 11 odjíždím via Slaný aby mohl Milča a Čépa naplnit odkaz Thiéry Sabina – „Mým úmyslem je dovést člověka na hranice jeho možností a potom když jich dosáhne,postrčit jej ještě dál ! “

            0 0
    • RomanH  

      Respekt vsem, co vyrazili. To pocasi nezavidim.

      0 0
    • McBlacky  

      Tak jsem se podíval na mapy a je to šílený.

      Druhá i třetí třetina je relativně v pohodě. Posledních 100km brnkačka. Ale ten začátek :/ to si podle mě dost startujících nepředstavovalo ani v nejhorších snech. To není Loudání, to je survival.

      V sobotu nedojede IMHO nikdo. Do neděle půlnoci méně než polovina. Jediná klika je, že už bude hezky. V hnusným počasí je to nereálný.

      0 0
      • Tomahomo  

        Podívej se sem

        „Dosavadní rychlostní průměr všech účastníků je 4,25km/hod! …“

        0 0
      • RomanH  

        Jak mi psal Jirik, pri soucasnem prumeru 4.5km/h to vyhraje Honza Vlasak, protoze ostatnim dojde dovolena :-D

        Ten zacatek maji krutej – ja jel Karpaty v roce 2000 na tezko s kabelama s prespanim na Holubyho chate. Taky nam porad lilo a bylo tam spoustu jilu – kazdej prudsi kopec se tlacil. Masakr.

        0 0
        • Pavel  

          My jeli minulou sobotu jeli tu trasu v Bílých Karpatech (akorát teda obráceně). Nepršelo tolik, jak teď, a bylo to šílené. Masakr (i bez motorové pily). Podle mého potlačí tak 90% trasy…

          0 0
      • teepeex  

        hustej a studenej beskydskej masox

        hmmmmmmmm

        zavidim, tohle si totiz dobrovolne clovek sam neda

        tohle bude vyhlasenej rocnik,

        myslim, ze dojede do cile max 10 borcu a mozna jedna borkyne

        0 0
        • karliner  

          Já jim tedy nezávidím ani trochu. Chci, aby mi jízda na koloe přinášela radost, tohle je o ničem.

          0 0
          • teepeex  

            myslim Maro, ze Loudani je o necem jinym, nez je vyjizdka pro radost

            jinak Vasek je velkej borec, jede nezlomen na duchu dal,

            drzim mu neskutecne palce a doufam, ze i kdyz s sebou nema deda Vseveda, ze dojede az do Slanyho:)

            0 0
            • McBlacky  

              taky držím palce.

              mám dojem, že Loudání se prezentovalo jako delší těžká cyklo vyjížďka pro dobrodruhy.

              Koukal jsem na trasu, a první třetina moc pojmu cyklo akce nevyhovuje. Já si myslím, že Loudání by mělo být těžké, ale v majoritě jetelné, ne pěší výlet s kolem.

              Ale možná to vnímám špatně a od začátku to bylo navrženo jako survival poměrně vysoké obtížnosti – na podmínky ČR.

              0 0
            • karliner  

              No já, se nebudu pouštět do úvah co je smyslem Loudání, páč si myslím, že každý si ho hledá a nachází někde trochu jinde, ale prostě mě by to takhle nebavilo, tudíž jim to nezávidím. Obdivuju ale morálku těch, co to nezabalili.

              0 0
        • ulipik  

          Ta Morava je hrozně krutá, zavidím že se do toho někdo pustí. Já na to nemám, sice si to přiznám, ale je mi to trošku líto.

          0 0
        • McBlacky  

          s tím vyhlášeným ročníkem máš pravdu.

          40 hodin od startu a na 200km jsou pouze dva borci. To odpovídá postupu 5km/h, což je tempo ultra dálkových chodců.

          8 lidí už vzdalo.

          0 0
          • karliner  

            Ti taky chodí bez kola :-)))

            0 0
          • Paw  

            Tak to jsem vážně nečekal! Vašek Brož, kterýho jsem na Králi ztrestal a pokořil (samozřejmě i díky jeho defektu) je po 200 km brutálního terénu na 2. fleku 7 minut za vedoucím Jardou Semíkem.

            Venda má vážně slušnou šanci na bednu, protože to nejhorší (z pohledu stoupání) má za sebou a na 140 km měl před 3. náskok 8 hodin. Tož doufám, že se zase někde nezrakví.

            Dávej Vendo Ča!

            0 0
            • McBlacky  

              Trasa Vysočiny je jezdivá a i dál je to pěkná bajkovačka ne ten vomrd co na začátku.

              Držme palce a doufejme, že ho ten začátek nestál nadměrně sil. Do neděle do noci to bude ještě sakra těžký.

              0 0
            • Bumerangista  

              Dám to. Teď si dávám dvě večeře ve Vyškově a i to stojí za to.

              0 0
              • Paw  

                A je to tady Venda po 317 km vede!!! Dávej Ďáble a vydrž!!!

                0 0
              • crom  

                :-)))Venco davej!tohle poradne oslavime v Halounech

                0 0
              • Sarvill  

                Prý: „Po večeri ještě pojedu.“ Chlape ty si ďábel!

                0 0
                • Paw  

                  Tak teď mi venda volal zpátky. Zní trošku unaveně, bolí ho skoro všechno a prý dneska už moc nepojede. Pár kilců určitě dá. Tak jsem si ho rovnou zamluvil do dvojky na 24hodinovku do Berouna, protože zatím se osvědčuje moc.

                  0 0
          • amito  

            …asi si změním po kousku loudání přezdívku z „amito“ na „Johny Walker“

            0 0
      • orgoj.chorchoj  

        tak uz asi vis jak moc jsi se mylil – hlavne s tim ze bude hezky :/

        0 0
    • Sarvill  

      Zdravíčko. Sleduji diskuzi a tabulku online. To počasíčko očividně zamávalo zle silami všech účastníků. Doufejme že se to teď zlepší a všichni budou víc v suchu a pohodě. Držím palec a doufám že se příští rok vklíním mezi závodící .)

      0 0
      • STxxEN  

        Taky mám v plánu příští rok jet. Ale registrace bude asi hukot, do dne plno. A pokud budou chtít tohle překonat, tak bych se nedivil, kdyby obtáhli Slovensko nebo Alpy…

        0 0
        • McBlacky  

          po letošku bych neřekl. V limitu dokončil jeden a vzdala více než půlka zatím.

          reálnou šanci dokončit takový závod pokud jsou horší podmínky zase tolik lidí v čr nemá

          0 0
          • teepeex  

            letošní termín je do pondělní půlnoci Blacky

            Vaška je mi líto, jel statečně, je to muž velkého srdce

            respekt obrovskej

            všichni si letos sáhli témeř na dno

            0 0
    • martin_bakov  

      fandim VanVrenovi, je to robot :)

      Nekdy kolem obeda psal ze se bude muset stavit v servisu nema brzdove desticky, tak snad je sehnal… zatim pokracuje.

      0 0
    • tucnak1  

      Tak jsem právě vrátil z loudání.Kdo to nezažil nepochopí.A letos to byl masakr neskutečnej.Říkal jsem si že na kolo už v životě nesednu.Ted v teple domova to samozřejmě vidím jinak a přemejšlím jak nejlépe natrénovat na další ročník.Při chůzi do kopce mě silně píchalo v koleni a nešlo jít.Podle informací od dobré duše je to snad jen přetížení.Jenže jde tohle vůbec natrénovat?První den jsem tak 70% tlačil.Sleduji a fandím ostatním.Závěr povede kousek od baráku tak půjdu fandit.Myslím Radonice.

      0 0
      • McBlacky  

        hodně za to můžou nevhodné boty. Do prudkých kopců potřebuješ ohebnou botu a výborný grip podrážky.

        0 0
        • MlokCZ  

          Souhlas, nevím co měl za boty. V tuhých tretrách (v kterých se dobře jezdí) jak chození překročí určitou mez a chodí se hodně (a prudké kopce jsou nečastější místa, kde se tlačí), tak začínají problémy.

          Jak sleduju letošní Loudání, tak kdybych měl jet takovou akci (opravdu hypotetické, protože mi nic takového neláká), tak bych po mnoha letech asi sundal nášlapy, dal platformy a jel to v botech, ve kterých se mi nejlépe chodí (a které jsou hlavně už prošlápnuté a na chození osvědčené).

          Ztráta za o malinko horší šlapání by byla zanedbatelná, oproti výhodě dobrého chození.

          0 0
          • Sarvill  

            Viděl bych to stejně.

            0 0
          • JSt  

            v tretrach jdu stejne rychle jako v jakychkoliv jinych botach, ale na kole se mne v nich slape nesrovnatelne lip.

            popravde v turistycne tretry klouzou v bahnitym vytlaku dost vic nez zubataba podrazka sportovnich teter.

            vidim jedinou nevyhodu, ze tretry chuzi dost trpi…

            0 0
            • Paja  

              …zvlast kdyz jsou novy a samponsky bily,ze…;D

              0 0
            • MlokCZ  

              A kolik si toho v tretrách nachodil. Už jsi šel třeba 15 hodin nebo podobné extrémy jako mají na Loudání?

              Jinak za mě tretry s pořádnou podržákou (dobré na ježdění), tak do prudkého kopce díky tomu, jak se vůbec neohnout, tak naprosto o ničem.

              V pořádných tretrách jsem nachodil tak maximálně kolem 2h za jeden den a nebylo to ještě ani v kuse a bohatě stačilo.

              0 0
              • JSt  

                15h v kuse samo ne, ale x-krat jsem tlacil vic nez ty tvy dve hodiny denne (btw. to nestoji ani za zminku :-)) ). kdyz pominu vse ostatni, nejvetsi problem byl kaminek v bote ;-).

                0 0
              • orgoj.chorchoj  

                kazdej je asi jinej – moje spesly comp odchodily letosni loudani a s tvrdou podrazkou nebyl problem, chodidla me nijak vyrazne nebolela

                0 0
              • RomanH  

                Poprve jsem chybu s mekkou podrazkou udelal s prvnimy naslapy – kdyz mi prodavac rikal, ze se mi v nich bude stejne blbe chodit, ale navic i blbe jezdit, zmasirovany clanky z Vela jsem si pomyslel neco o tom, ze se mi snazi vnutit drahou zavodni tretru a vzal mekke Adidas El-Moro. Za chvili se proslapaly a ja si koupil Diadora Chilli – s nimi jsem X let maximalne spokojenej, pak ale taky vymekly a ja si vzal Lake tusim (MX175 s BOA) – ty byly fajn, ale behem 1 roku 2× reklamace roztrhane gumove podrazky – nabidli mi levnejsi (tusim MX 165) s Vibramem – tezka bota jako krava, tvrdost podrazky nic moc, ale za to asi vydrzi vsechno – proste pohorka. Nijak extra spokojenej nejsem a jakmile narazim ve sleve na tvrdou tretru (pokud mozno s tim nejjednodussim systemem – 3 suche zipy), pujdu do ni.

                Za me cim tvrdsi podrazka na tretre, tim lepe – s temi Diadorami jsem se X hodin nachodil v Alpach a nijak mi to nevadilo.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Tak pro samotné ježdění samozřejmě není co řešit a čím tvrdší podrážka, tak tím lépe.

                  Já už roky nevozím nic jiného než opravdu tvrdou podrážku.

                  Ale když se jede na klasických pedálech nebo platformách, tak není problém ani s měkčí botou.

                  Svoje nejdelší vyjížďky mám zajeté ještě hodně let zpět než jsem přešel na nášlapy (a to už je cca před 15–16 lety).

                  A v normálních i měkčích botách jsem neměl žádný problém ani při 10h+ čistého času jízdy.

                  V tretrách a nášlapech se jezdí samozřejmě lépe, ale ani bez nášlapů nebyl problém na těch dlouhých trasách.

                  A co se týká chození, tak se mi blbě chodilo v úplně každých tretrách co jsem jezdil.

                  Tím myslím delší chození typu 1h+ v kuse. Kratší nikdy nebyl problém.

                  Nechápu, jak se v tvrdé neohebné botě někomu může dobře chodit.

                  Začínal jsem na nějakých noname superlevných a příliš měkkých (i když to mělo konstrukci jako sportovní tretra na sucháče). Ze začátku byly ale docela ok (a zvlášť když jsem netušil, že tužší jsou lepší) a pár let jsem je jezdil.

                  Pak nějaké o něco tvrdší a dražší Vittoria, ty jsem jezdil dost let a spokojenost.

                  Pak chvíly Spešly sport. Vzal jsem je, protože mi perfektně seděly, ale byla to chyba, měl jsem jít rovnou aspoň do compů (jenže tam mi nesedí přezka a za comp carbony se mi tenkrát ty peníze ještě dávat nechtělo).

                  Poměrně brzo jsem je nahradil těmi tuhými Comp carbony, se kterými jsem byl nejspokojenější ze všech treter co jsem jezdil. I vydržely opravdu dlouho, ještě je mám pořád použitelné, nikde se netrhají, nejsou prošláplé. Ale podržáka už mi hodně zmizela, takže na chození už je to opravdu krize.

                  Jakmile čekám trošku chození, tak už beru ty nové Experty. Ty jsou také velmi slušné, ale sedí mi o malý chloupek hůře než ty comp carbony, nepatrně se změnil tvar.

                  0 0
                  • obda  

                    Spesly Comp carbon – to je nejaky starsi model? Na webu to ted nemaji, s karbonem vidim Pro a Expert. Kdyz jsem si vybiral nove tretry, chtel jsem Compy, ale ty mne nesedly (vepredu uzke) :(. Kupodivu Sporty jo, maji kulatejsi spici. Tak jsem Compy a Sporty schvalne srovnaval a podrazka vypadala hodne podobne.

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Comp carbon je už více let starý model, je to ± to samé co Expert (asi se jim nelíbilo, že měli v nabídce comp a současně comp carbon, že se to plete). Expert je nástupce a nepatrně se změnil tvar, podrážka je stejná.

                      Bohužel jsem Comp carbony nesehnal už ani před 2 lety, tak jsem si koupil Experty.

                      http://www.mtbr.com/…_144crx.aspx

                      A Sport jsem jezdil ještě předtím, takže možná už tak 6 let starý model, který je od současného trošku jiný. Podrážka je u současného o něco lepší než byla předtím.

                      0 0
            • MlokCZ  

              A o turistických tretrách nebyla vůbec řeč. Ty jsou nic moc jak na chození (na chození jsou skoro stejně špatné jako sportovní tretry s pořádně tvrdou podrážkou), tak na ježdění.

              0 0
            • t3x  

              Mě hlavně vadilo, že jsem měl naprosto rozmočené chodidla, že mě začal bolet každý krok. Teď při tlačení na Velký Lopeník mi v tom bahně podjížděla noha při každém kroku tak o 5–10cm, navíc v těch sportovních tretrách s tuhou podrážkou se jde fakt blbě. Takže na příští rok to chce nohy v suchu a teple. Asi beru normální nepromokavé turistické boty nebo pořeším nějaké nepromokavé zimní tretry. Jinak igelitová pláštěnka taky nebyla nejlepší řešení. Ale už vidím jak se vybavím na tlačení 700km v bahně a Loudání 2012 bude krásně suchý závod :-D

              0 0
          • Nimrod  

            nevím, pod koho to lupnout, tak to lupnu pod mloka :-)

            když se jezdí expedice třeba na aljašku v létě a podobně, berou se většinou nízký trekový boty (málo kdo bere kotníkový, přece jen se v nich trošku méně pohodlně šlape), do nich neoprenový nebo vlněný ponošky

            nebo to taky (ale to už nebývá na expedicích) vypadá tak, že na mtbr jsou lidi, co i v zimě jezdí v keen sandálech (vůbec slušný sandály jsou úžasný vynález na kolo, honza vlasák by asi mohl potvrdit) s takovýma ponožkama a pak stojí v ledovym bordelu a povídají, jak je to komfortní a zima žádná :-)

            0 0
            • JSt  

              treba kopek jezdi v tretrach. pojeti honzy vlasaka je trosku jinaci. on si nalozi vzadu nosic, takze stejne neni schopen nic zasadnejsiho sjet ani vyjet. proto mu nevadi sandaly…

              0 0
              • Nimrod  

                ano, mluvil jsem o expedici, tam o rychlost moc nejde a je to pojetí alá honza vlasák. kopka závodí, tomu jde o rychlost a přežije nějaké to nepohodlí a tretry jsou pro něj tudíž přínosnější

                jinak v těch keenech by šlo sjet i vyjet lecos, přece jen drží na noze víc než dobře…

                0 0
                • t3x  

                  Letos jsem měl tretry s tuhou podrážkou a pořádným vzorkem a sandály, v sandálech jsem vyšel jeden kopec a klouzalo to v tom bahně nehorázně. Zásadní problém byly podle mně nohy v suchu a v teple, takže příští rok bych to viděl na vysoké trekové boty a vlněné ponožky.

                  0 0
                  • Nimrod  

                    ty neoprenový ponožky by tohle vyřešily :-) ale se vzorkem nevím, no, v bahně jsem v nich nikdy nechodil

                    0 0
                  • Jenda  

                    kdyz je fakt bahno tak to chce namontovat koliky – sice se s tim pak blbe chodi po rovine ale do bahnityho kopce je to kolikrat jedina sance

                    0 0
                    • JSt  

                      s hrebama se mne spatne chodi uplne vsude, do kopca nejhur :-)).

                      0 0
                    • t3x  

                      S hřebama mi to zase klouže na kamenech, jedině nějaké gumové kolíky bez ocelové špice

                      0 0
                    • McBlacky  

                      to by ti ty kolena a achilovky odešly ještě dřív

                      0 0
                    • orgoj.chorchoj  

                      koliky jsem na tretry namontoval prave pred loudanim, rek bych ze vyrazne pomohly pri slapani do kopcu, zadne problemy s chuzi jsem nezaznamenal

                      0 0
                      • Egon  

                        Myslím že boty jsou strašně individuální záležitost obvzlášť na Loudání… :o) Já zatím všechny ročníky projel v pevných tretrách (sidi, Spešl comp) s hřeby v kombinaci s nepromok návleky (neudrží nohu suchou moc dlouho, ale pak aspoň hřejou) a každou etapu čistý ponožky.

                        0 0
              • Howgh  

                konkrétně – má komplet bagáž na Loudání má cca 5 kilopondů..

                0 0
        • VanVren  

          Přesně tak, já alevozím 2 model Shimano, spíš tvrdší. Zase se to aspoň neohýbá noha do rohlíku. A s hroty. Taky je dobrý mít preventivně zalepený paty kvůli rozdírání.

          0 0
      • Paw  

        Stav v sobotu ráno: v 5:15 projel kontrolou na 317 km bývalý vedoucí Jarda Semík, který tak na posledních 117km nečekaných 9h ztrátu na Vendu Brože. Vaškovi se Večer nezdál ani 2hodinopvý náskok, který jsem indikoval před večeří, prý s Jardou společně dojeli k nějakému cykloservisu, kde Jarda měl něco řešit. Takže se řešení koukám nejspíše protáhlo.

        V Každém případě v 7:52, tedy 2,5 h za Jardou je dvojice Štěpán Stráský + Jan jirka, která to prý pěkně drtí.

        Uvidíme, uvidíme, teď už pracuje naplno i únava a třeba Vaška jsem zažil grogy i po daleko menší vzdálenosti a vypětí.

        Přeji všem hodně zdaru a ať se ve zdraví dopraví do Slaného.

        0 0
      • iceek  

        Souhlas, kdo tam nebyl, tezko si to predstavi. Ja jsem to zabalil hlavne proto, ze jsem nebyl ochotny obetovat kolo, a dalsi dny dovolene.

        0 0
      • Palo TT  

        Aky bol prvy usek v terene – modra znacka za Vrbovcami?

        Davnejsie som tadial isiel (za pekneho pocasia a smerom dolu) a bol to nechutny zarasteny chodnik.

        Stupak po zelenej na Lopenik, ach jaj …

        Nechapem, preco organizator dal trasu cez take useky, ktore su aj pre najlepsich a za idealnych podmienok na biku nezjazdne. Pritom tie useky boli pomerne dlhe a dali sa jednoducho obist, bez toho, ze by kvalita akcie utrpela.

        0 0
      • VanVren  

        Na kole na dolgit , mazat ráno a večer před spaním. Taky je dobrý trochu běhat.

        0 0
    • Sarvill  

      Ajajaj amito vzdal … Slávu vítězům, čest poraženým :)

      0 0
      • amito  

        ..jojo jak jsem to napsal..počasí super,zablácený kolo fungovalo (holt němci) ale hybný stroj už ani metr …sedím u kávy doma,ono se dostat z jednoho konce republiky na druhý je taky děs…

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          ty cesty vlakem do slanyho jsem se fakt bal a tak jsem to radsi dojel ;)

          0 0
        • Howgh  

          Amito…jak to ?? :-(…dyť na startu jsme všici tolik zářili optimismem…

          0 0
    • Milwa  

      Ten live tracking je naprotosto úžasný, je to jak v lednu Dakar. Jednou, až budu velký, budu o závodě vážně uvažovat.

      0 0
      • amito  

        ..jojo připrav se na to že pořadatelé v ničem nic neskrývají…viz memento na foto…

        0 0
        • iceek  

          Toudle fotkou to trochu zlehcujes :-). Takhle vypada me kolo velmi casto a nemusi jit o Loudani.

          Mel jsi udelat fotku po tom jilovitem sjezdu k brodu pred vystupem na Velky Lopenik (tam jak jsi mel defekt). To bylo asi poprve co jsem pres jil a bahno nevidel vetsinu kola. Ze se mi obcas pod bahnem ztrati presmykac nebo prehazka na to jsem celkem zvykly. Ale nohy vidlice, podkovu vidlice, trmeny brzd vepredu i vzadu, komplet ram, no zkratka mimo riditek drtiva vetsina kola. Tak jsem sve kolo jeste nevidel. A jak ten jil super drzel! To nebylo zadne B-eckove bahinko, ktere oklepanim kola v potoce sundas. O plastich nemluve. Pry dobra samocistici schopnost. Zajimalo by me, kde soudruzi z NDR udelali chybu :-).

          0 0
          • amito  

            ..jojo ale na tom brodu jsem neměl ani chuť vytáhnout fotoaparát, byl jsem mokrej,nasranej,ne­pojízdnej a pár km za námi…ale jak jsme si tam hezky rochnili ve vodě po kolena v botech a bylonám to fuk, prostě biková euforie…

            0 0
            • tucnak1  

              byl jsem na tom stejně.Kolo bylo tak obalené že když sem se chtěl rozject z kopce nejelo.A na focení sem také neměl náladu.Ale dám sem jinou fotku z libového sjezdu.Asi víte kde to bylo…

              0 0
              • amito  

                ..to je realita L2011 ano…mlha,déšť,bah­no,zima,nepros­tupný pralesní porost,divá zvěř,žádná civilizace…(skoro jako Crocodile trophy za studena)

                0 0
              • iceek  

                Pokud se nepletu, tak to je sjezd (nesjezd) po zelene z Velke Javoriny. Za odmenu po vystupu si clovek mohl kolo zase snest pres ty padle stromy dolu. Zase fotka, ze ktere by si clovek mohl rict, ze tam byly pres cestu 4 stromy. Jen ti co tam jeli vi, ze to nebyly pouze 4 stromy nebo 8 stromu, ale ze to byl sakra delsi usek :-). Ty fotky tu skutecnost dokazi zachytit jen tezko, ale i tak jsou super :-).

                0 0
                • tucnak1  

                  jo je to ono.Řekneš si pár stromů no a co.Ale ty stromy byli i dost velké a některé i dost nad zemí.A obejít se nedali.Já z naloženym kolem měl co dělat abych to kolo přenesl.A další věc je že po výstupu na kopec si chceš odpočinout při sjezdu a nemůžeš.Dám další fotku ze stejného sjezdu.

                  0 0
                  • amito  

                    ..ano správně Patriku hezky vystraš všechny potencionální uchazeče o start na příští rok aby jsme se nemuseli tlačit o místo na netu…viz foto Lopeník ,silný déšť,10 stupňů,bah­no,promočený biker… PS:ta malinkatá postavička vlevo od věže je Čépa !

                    0 0
              • orgoj.chorchoj  

                to je super se to nekdo vyfotil, to byl krasny singlik, asi nejhezci cast trasy ;)

                0 0
          • Pavel  

            jj, Bělokarpatské bahno je prostě to nej bahno. A když uschne, tak jeho tvrdost dosahuje kvalit pevnostního betonu prvorepublikového opevnění… ;-)

            0 0
        • orgoj.chorchoj  

          nas pekne ciste kolo ;) skoda ze jsem neudelal foto te hroudy blata ve francove lhote

          0 0
    • MavasH  

      Dneska sem si byl s kamošama projet okruh Jedovnice-Vyškov-Sloup-Jedovnice, dojeli sme do Ruprechtova a proti nám do kopce 2 bajkeři s báglama. Říkám si hmmm… divný, ale hned sem to vypustil z hlavy. Dojedem kousek před Vyškov a uprostřed polí potkáváme dalšího kolistu, o kterým se nedalo říct, že jede zrovna nalehko. Tak zbystřím a předkládám své podezření i svým dvěma spolujezdcům, načež jeden z nich, kterej bydlí ve Sloupu hlásí, že ráno taky jednoho bikera-bivakistu potkal ráno u kostela, jak tam snídal. Takže to už bylo hodně na pováženou.

      Věděl jsem, že nějaký loudání existuje, tento dred mám mezi oblíbenejma, ale už dlouhou dobu jsem se sem nedíval, takže jsem nevěděl, kde se letos pojede. Hned po dojezdu dom jsem sem zabrousil, přečetl asi 200 nepřečtených postů a je to jasný!!!! Naživo jsem potkal účastníky závodu, na kterej nikdy nebudu mít :D

      Vážení loudalové, tím myslím všechny, kteří se postavili na start, máte můj obdiv!!!

      0 0
    • Tomahomo  

      Takže Bumerangista je už na 492.km „unavený, ale už 2dny stejně. Jede se čím dál lépe. Neděle to jistí na 100%“

      0 0
      • Sarvill  

        Nejraději by jsem se sebral a jel těch 150 km mrknout jak bude při příjezdu zářit :D To by ale vyžadovalo dovolenou a prachy co sou připravený na Slovensko :(

        0 0
        • Sarvill  

          D: Václav nedojel. To sou mi věci ..asi ho sundala nějaká ta trable. A mi se prd dozvíme páč jeho koment( pokud tam tedy nějaký je) zůstává skryt pod bublinou :(

          0 0
          • Medunka  

            taky jsem s ní bojovala :-( a nedobojovala

            0 0
          • karliner  

            Žádný koment tam není.

            0 0
            • Tessie  

              Bojovník dobojoval … super výkon hlavně díky skvělé podpoře a palcům, moc díky, vzdával to s obrovsky těžkým srdcem, ale dál to fakt nešlo :-( tělo neposlechlo. Fotku zářící Aurory a Vendy jsem tedy neulovila, ale noc i ráno stálo za to. Loudání 2012 je nová výzva !

              0 0
              • karliner  

                To je vážně pech, vždyť do cíle už skoro musel vidět. K velkým vítězstvím vedou velké prohry.

                0 0
            • Bumerangista  

              Kdyby tam byl, tak by to nebylo moc slušné ;)

              0 0
          • martin_bakov  

            koment je videt v simple modu :

            „vzdavam, zdravotni problemy“

            Jak psal o kontrolu drive tak mel strevni chripku a ta cloveka dokaze rychle oslabit. Stejne jsi dabel, 100% jsi na to mel.

            0 0
    • Sarvill  

      Tak teda nechci malovat čerta na zeď, ale neděle je asi fakt prohraná :/

      0 0
    • martin_bakov  

      Hm, tak nedeli nestihl nikdo. Alespon bude pristi rok mene narocna trasa.

      Jardo gratuluju !!

      0 0
      • karliner  

        Jestli se nepletu, tak limit je dnes v noci, takže ještě možná 3 borci ho můžou stihnout.

        0 0
        • VanVren  

          Škoda, nemít trable s deskama, mohl jsem být v cíli v neděli v 19:30.

          0 0
          • martin_bakov  

            takze nakonec jsi desky sehnal v tom Holesove nebo to byl slozitejsi pribeh ?

            0 0
          • Bumerangista  

            To nechápu. Asi fakt smůla.

            Mne desky došli v Kroměříži, tak jsem si telefonem dohodl v Holešově, že cykloservis zůstane otevřen jen pro mne a klaplo to. Tady Formula. Teda měli jen jeden pár, tak jsem pak musel šetřit jednu brzdu. Na druhou stranu to byl první cyklo, co jsem zkusil zavolat.

            0 0
            • VanVren  

              Tedy bylo to takhle: přední desky mi odešly už někde ve sjezdu do Francovy Lhoty. Zastavil jsem u místního JZD a umyl se kolo s tím, že si vyměním desky, který jsem měl 2 páry s sebou. Po rozebrání jsem zjistil že nepasují… Magura Marta SL má totiž podle roku 2 typy – v. 6.1 a 6.2, což jsem netušil. Když jsem je kupoval, opsal jsem si jen typ a rok výroby z krabice a dál to neřešil, no a bylo to samozřejmě blbě… Pokračoval jsem tedy dál s nadějí, že mi zadní brzdy vydrží alespoň do toho Vsetína a že si tam koupim nový. Nevydržely. V půlcde Beskyd už to byl plech na plech a tak jsem prudší sjezdy chodil pěšky. Před Vsetínem jsem místo 4 hodin musel spát 7 hodin, kvůli otevírací době v krámě. To si mě dojel na tom mostě, přišel jsem o získaný náskok. Projel jsem všechny krámy ve Vsetíně a začal propadat beznaději. Nerad vzdávám a proto sem se vydal na kole do 20 km vzdáleného Valmezu. V tamních 2 obchodech taky nic… Takže hup na kolo a valim směr Holešov, kde mi kamarád zajistil 2 páry. Nejbližší v okruhu do 100 km. Cestou jsem náhodou narazil nan nádraží, zrovna jel vlak a tak jsem si ušetřil 40 km do Holešova. Tam jsem našel krám a pán ni s úsměvem podává desky – !!!*****!!! zase ty blbý co mam s sebou… No, naštěstí vyhrabal ve skladu jedny správný a tak je nasazuju na předek a vyrážím na kole přes Tesák směr kontrola 25 nad Vsetínem. S radostí jí fotím v 15:30. Takže pokračuju dál s jednou brzdou, což je proti žádný NESKUTEČNÁ PARÁDA :-)) Strašně mě překvapuje, že vidím jen jednu stopu od kola – ještě nikdo další neprojel! Další desky kupuju v Blansku, kde si zajíždím další cca 1 hod. (+ 10 km). Takže mě to stálo celkem cca 9 hodin záseku + 70 km navíc na kole mimo trať.

              0 0
              • JSt  

                mels na to mentalne ;-). dobra prace.

                0 0
              • capo  

                Tak to je fakt pech, mít sebou náhradní a přitom špatný. Každopádně respekt, že jsi kvůli dojetí obětoval tolik času a sil sehnat jiný ;)

                0 0
              • McBlacky  

                před loudáním jsi měl desky nový nebo jsi vyrazil s tím co jsi měl a náhradou v batohu?

                výkon nehoráznej každopádně.

                kolik jsi měl kg bagáže a jak rozdělené /batoh, nosič, řidítka, rám…/

                0 0
                • VanVren  

                  Měl jsem tam jetý, cca 50%, normálně by mi vydrželi třeba 1/2 roku. Příště už budu mít správný.

                  0 0
                  • JSt  

                    proto jsou imho vecka na podobny akce lepsi nez kotouce, kor nejaky trosku exotictejsi.

                    0 0
                    • VanVren  

                      Jo a kýbl špalků s sebou. Ráfkový brzdy fakt už nee…

                      0 0
                      • JSt  

                        Projel jsem všechny krámy ve Vsetíně a začal propadat beznaději. Nerad vzdávám a proto sem se vydal na kole do 20 km vzdáleného Valmezu. V tamních 2 obchodech taky nic… Takže hup na kolo a valim směr Holešov, kde mi kamarád zajistil 2 páry. Nejbližší v okruhu do 100 km. Cestou jsem náhodou narazil nan nádraží, zrovna jel vlak a tak jsem si ušetřil 40 km do Holešova. Tam jsem našel krám a pán ni s úsměvem podává desky – !!!*****!!! zase ty blbý co mam s sebou…

                        ;-)

                        0 0
              • Bumerangista  

                Tak to je dost hustý 9h. To jsi musel hodně valit, abys to sjel. Ale přišlo mi, že jsi to sjel docela rychle.

                Kde jsi jedl, spal a kolik? Já to měl takto: spánek 2h 007 Velký Lopeník, večeře 2h kousek po 016 Kohútka vrchol, spánek 3,5h 020 Čarták, snídaňooběd 2h Vsetín, večeře 2h Vyškov, spánek 4h Ruprechtov, oběd 1,5h Doubravník po 046 Borač, večeře + spánek 5h Havlbrod, snídaně 1h Světlá, večeře 1h Sázava. No a pak kufrování: Hostýn 30 min, 042 Doubrabický hrad 1h (nešlo to najít), 044 Rychvald 1h dohledání rozcestníku i kudy dál, a pak plno drobných hledání trasy kolem Sázavy. Tam to šlo dle mého názoru dost ošvindlovat, protože kontroly šly jezdit spíše po silnci, kdežto kdo jel trasu, tak často musel skrz vysokou trávu a podobně.

                0 0
                • VanVren  

                  1 den – 165 km, 6100 m převýšení, nonstop až na , obědovečeře na Portášově boudě cca 1 hod, průměr 8,5 km/hod – to sem ještě nezažil. Spal jsem 7 hod v altánu na Beneškách.

                  2.den – cca 150 km + 60 mimo trať 3000 přev. – ráno do Vsetína, pak celý den shánění desek, v 15.30 jsem byl na 25 a pokračoval dál do Holešova. Tam večeře 1 hod., pak noční jízda před Vyškov. Spaní na posedu 4 hod. V noci zimnice, ráno žaludeční potíže.

                  3. den – 160 km + 10 mimo trať,(Blansko pro 2. desky), 3000 m., celý den střevní potíže, za den min. 10× do lesa, oběd 1 hod. ve nějaký vesnici. To mi neudělalo dobře – na 405 km 1 hod. spaní na lavičce a krize. Husí kůže, zimnice. Poté cestou cukrárna, po té se to lepší a večer dojíždím na vrchol 9 skal, kde spím v lovecké chatě. Na noc 2 endiarony a ráno je to docela dobrý, potíže ustupují.

                  4den. – 250 km, 3500 přev., 1× defekt, jede se mi super, ve Světlé oběd,1 hod. Ve Šternberku zjišťuju, že tě dojíždím a zrychluju na max. Plánovanou večeří v Sázavě vypouštím a jedu na traťovky z batohu. Že nejseš přede mnou sem zjistil na modré z Klánovic, kde přes ty bahna nikdo přede mnou nejel.

                  Moc jsem nebloudil, pár přejetých odboček, nic významného. Cca 20 min jsem hledal ten Doubravickej hrad. Nemám vyfocen bod č. 44 Štěchov, odbočku jsem nikde neviděl, vytlačil jsem po těch loukách až do Štěchova, tam jsem zjistil, že sem to přejel, ale protože mi bylo blbě, a mapa stála za prd, nevracím se a fotím rozcestí Štěchov. Ještě jsem sjel z kořenové zelené TZ před Hradešínem, chvíli se tan motám a cestu nenacházím, podle buzoly pak vyjíždím na silnici u solárních elektráren mezi Hradešínem a Doubkem a kousek to jedu po silnici k ceduli obce. Toť v kostce vše.

                  0 0
                  • Bumerangista  

                    Hmm, takže zdravotní potíže tě taky neminuly. Ten Štěchov, to je právě ta zřícenina Rychvald. Několikrát jsem se vracel tam a zpátky, než jsem to našel. Stejný případ jako Doubravickej. Jinak zimnici potvrzuji také, každý den kolem ráno, poslední den celý. Co to je? Máš s tím zkušenosti? Jak to řešit?

                    0 0
                    • VanVren  

                      Nevim, buď je to z vody, nebo ze sluníčka, podobný je to při úpalu. Teď bych to viděl že spíš z nějaký tý vody. Pil jsem kdeco – třeba jak tam byl ten Janáčkův pramen, to byl pěknej humus. Sem krkal sirovodík, ale jiná voda nebyla, takže sem to musel dát. Vozim kvůli tomu ten endiaron a živ. uhlí.

                      0 0
                  • Sarvill  

                    Neskutečná rychta ten závěr. 4 den 250 na krev … skládám hlubokou poklonu a odcházím brečet do ústraní :)

                    0 0
                • Howgh  

                  S Doubravnickým hradem ´s mě uklidnil.taky ho nemáme vyfocenej. Valili jsme tudy v noci, a že jsme tu šipku asi přejeli nás napadlo u cedule dědiny. Tak jsme cvakli aspoň ju.

                  A co ta zřícenina za Lysicema ? Tu jsme taky přejeli, nebo tam nic nebylo.

                  Jináč – čumím na ty šílená čísla – jak rychle jste všici jezdili. My jsme první dny měli průmšr 80 km / den. A to jsme spali po třech hodinách. Říkali jsme si – do středy pojedem…uvidíme kam se dostanem…a bylo to až do Slaného :-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Ta zricenina za Lysicema fakt je, ale musis sjet z te siroke cesty – je tam odbocka pres potok.

                    0 0
                  • orgoj.chorchoj  

                    Doubravickej hrad me taky dostal, valil jsem z kopce a kochal se clunecnym ranem, pak kouknu na GPS a vidim ze jsem „v cudu“, tak zpet do kopce, bloudit travou a hledat spravnou cestu, nakonec jsem to vzdal a vyfotil nejakou sipku a valil…a ona ta spravna cedule byla jeste dale v lese :)

                    0 0
                  • orgoj.chorchoj  

                    ale byla, zde je dukaz misto slibu, zricenina je nekde na versku kopce, tam jsem se ale nesapal :/

                    0 0
              • VanVren  

                Ještě jsem chtěl poděkovat panu Zdeňkovi Koláčkovi z UNITE CYKLOSPORT z Holešova, kerý mi poskytl bezvadný servis a brzdové destičky mi poskytl zcela ZDARMA!!! To se v dnešní době fakt nevidí… takže DĚKUJI, umožnil jste mi dokončit závod.

                0 0
                • Howgh  

                  zdar, díky, jináč první dojmy – perfektně prožitý týden. Bílé Karpaty v neutuchajícím dešti byly drsné, ale červená značka podél Sázavy – fialovej hnus. Vy jste se takhle nevyjadřovali loni…

                  0 0
                  • Howgh  

                    špatně zařazeno – mínil jsem to jako reakci na Romana – sory

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jasne, ja pochopil.

                      Ad Sazava : co se Ti konkretne nelibilo ? Nam trosku to bloudeni a pak kousek pred Zdarem byla zarostla louka + housti, ale to vsechno k tomu proste patri. Jinak parada, obcas pekny traily, obcas nudnej asfalt, ale dohromady moc peknej vejlet.

                      0 0
                      • Howgh  

                        často to vedlo strmýma divokýma nejetelnýma stržema, který by určitě šly obejít. Řeku jsme celou cestu prakticky neviděli. Začalo to už ve Světlé. Tu stezku vedou divočinou i uprostřed města, asi aby to tůristi měli zajímavý, ale my už jsme neměli smysl pro samoúčelný zpestřování trasy. Cesty zdevastované lesákama…to je normálka.

                        0 0
    • VanVren  

      Tak jsem doma :-) Vykoupanej a voňavej… jdu spát.

      Poslední etapu, 250 km z 9 Skal do cíle jsem jel nonstop rovných 24 hodin. Bylo to těžký, hodně těžký, víc to rozepíšu až se probudim.

      0 0
      • teepeex  

        ahoj Jardo

        mas muj velkej respekt!

        0 0
      • Bumerangista  

        Gratulace. Předjel jsi mne po Klánovickém lese. Už jsem uvažoval na chvíli si lehnout, protože jsem měl dost horečku, ale pak se to na chvíli zlepšilo, tak jsem jel dál. Ale dopadlo to fakt hnusně… nebudu popisovat detaily. Musíme se pak sejíž a porovnat bloudící pasáže, dost by mne to zajímalo, hlavně na Vysočině to byla občas náhoda narazit na správný rozcestní.

        0 0
      • Paw  

        Také velmi gratuluji Jardovi. Je to super výkon, kromě Vendy-Bumerangisty letos neměl konkurenci a před vůlí která ho dotlačila do cíle o parník před ostatními jednoznačně smekám.

        Ještě zpátky k Vaškovi. Před chvílí jsem s ním mluvil a mám pár upřesnění z 1. ruky. Venda skutečně vzdal kvůlivá zhoršující se střevní chřipce, která ho trápila poslední dva dny a v neděli v noci se vystupňovala a znovu se spojila s horečkou.

        Náš borec to dotáhnul až někam k Vodochodům, což je vzdušnou čarou nějakých 20 km od cíle ve Slaném. Už se pomalu rozednívalo a Vašek nechtěl zažívat sérii trapasů, ke které by ho průjem se snahou jet jistě donutily.

        Přitom prý šlapat ještě mohl a fyzicky to ještě taky nějak šlo.

        Pikantní a dokreslující také bylo, že Vaška chytla v průběhu našeho telefonátu velká křeč do nohy – půl minuty skučel a pak jsme raději hovor ukončili.

        Smůla, smůlovatá, ale velká vítězství se většinou rodí z velkých proher! A Venda má na takovýto typ závodů ještě spoustu let.

        Příští rok se v každém případě zkusím přihlásit také a namísto přiblblých komentářů zde se zkusím loudat na vlastní kůži. Utkám se tak nejspíše s borci, kteří se dosud s tratí statečně perou. Klucí držte se!!!

        0 0
      • jecnak  

        Uzasny dobrodruzstvi. Gratuluju k vysledku.

        0 0
    • Mirek_29  

      grtuluji všem co se dostaly dále než já. Letos jsme byl připravený na déšť ale na tlačení nikoliv. V 31 letech už jsem asi starý nebo bych už měl konečně prodělat tu operaci kolene. Hlava by jela ale nohy nikoliv od sedla na požár jsem už jen skučel a ronil slzy. Nahoru to ještě šlo ale po cestě jsem kolo používal jako berli nešlo ni ohnout a při každém pohybu mi vystřelovala bolest po celém těle.

      Kolo dostávalo neuvěřitelně na frak a i když mám kotoučovky SLX tak jsem se poprvé setkal s tím že nešly tak jak bych si představoval. Nejhorší bylo že se nejezdily ani úseky kde by se dalo kolo oklepat na asfaltu.

      0 0
      • martin_bakov  

        fotky jak z hororu

        0 0
      • karliner  

        Neměla by mít 29" lepší prostupnost terénem?

        0 0
      • iceek  

        Dik za foto, na dvou jsem se poznal :-) …

        0 0
      • Sarvill  

        Však je to fejk … to je kolo vytažený ze sklepa po minulejch povodních :)

        0 0
      • orgoj.chorchoj  

        Závod je dlouhý cca 713km a tak buď připraven tlačit kolo 713km

        0 0
      • orgoj.chorchoj  

        ta fotka jsezdu je z Javoriny? pokud jo tak ta se dala krasne jset po prave strane, pravda ze brzdy kvilely jaxvine a mel jsem strach cim budu brzdit priste :/

        nastesti elixiry se sintrovanyma deskama ukazaly sve kvality, doma jsem desky premeril a proti movym mi chybelo jen 0.5mm

        0 0
    • kulix  

      tak jsem v cíli.

      čtu tady ty hororovky, zas tak zle to nebylo. Stihnul jsme to 2 hodiny pred limitem. Jediny problem s kolem, cvaknul jsem v Havlbrodu (poslednich 200km jsem jel na pěkněm vajičku) a dneska rano ve Zruci jsem zkurvil spojku na retez, výměna 10 minut a jelo to.

      Takze chci jen rict, že se 102 kg váhy, 11 km zavazedel (včetně camelbaku), 1400km najeto ,3 týdny starém kole (TREK GF Paragon) v pohodě.

      Poznámky o švindlování apod., za sebe mohu říct, že jsem ojebal cca 4km tratě samozřejmě nechtěně a mohl jsem na tom vydělat cca 15 min do kupy…

      prostě jsem sjel ze značky a najednou jsem opět byl…

      ale samozřejmě i s GPS jsme kufroval…

      Summary: jedna duše a jedna spojka na řetěz, víc toho třeba nebylo… Moc nechápu technické problémy dalších…asi jsem měl kliku…nebo Míra Sunkovský mi dal do zadu,fakt nějaké extra desky. Nevím, mám kotoučovky 3 týdny, vůbec se v tom nevyznám …

      Bolí mě všechno, zimnice skoro každý večer, ale to je LOUDÁNÍ, poznat sám sebe. Kolena neohnu, dneska jsem to tahal jednou nohou skoro vše … takže ráno do práce asi berle, ale do 2 dnů to bude v pohodě… mám to, únava, zima a 39 let …

      Já spal každý večer v teple a v peří, vždy minimálně 5 pivmísto IBALGINU a ráno na novo. Dneska ze Světlé n.S.bylo těch 194 km docela dost, ale dalo se…

      Ad trasa: Loudání není jen o bikingu, je to prostě možnost s kolem zažít to, co by si bez hecu nedal… a to si myslím, že letošek SPLNIL.

      4 dny jsem jel sám, dneska díky Joskovi z Příbrami,jsem občas jednoho LOUDALA potkal.

      Tak to jen tak mimo děk, za toho kdo trasu půl roku připravoval… (a to jsem na Lopeníku , Javoříně, Makytě, Vysoké minimálně před 5ti ley na kole byl, a i natěžko…

      Ahoj Čépa

      0 0
    • mr.nikdo  

      Myslim, ze tady a taky tady anebo tady by se nekteri z Vas mohli poznat… ;-)

      0 0
    • gargamel  

      Tak jsem taky doma. Dojel jsem 20minut před limitem. Byl to fakt hardcore a krásná příroda.

      Poslední den jsem vyrážel z Přibyslavi, kam jsme se jeli vyspat, takže jsem si dal na závěr cca 230km. Na check pointu v Šternberku jsem sjel dva kluky z Kojetína, dali jsme společně objed a pak jsem pokračoval zase sám (ještě jsem chtěl dojet Čépu, mylel jsem, že je blíž), ale ten jel jak drak.

      Materiál dostal zabrat jak prase: nejprve jsem musel upilovat zuby na převodníkách (téměř dva dny ksem jel jen prostřední), takž pak byla obrovská úleva, že šlo použít i malej:-). Desky na Formule jsem pochopitelně nesehnal, takže jsem brzdil plech na plech, ale jkžtakž to šlo. Ještě se mi po pádu za Bumbálkou utrhlu sedlo, že mi zůstaly jen lyžiny, tak jsem to heftnul izolačkou a dojel na tom.

      Gratulace všem dojetým!

      0 0
      • orgoj.chorchoj  

        to v co jsem ve ctvrtek odpo skoro neveril se nakonec podarilo – uspesne jsem doloudal. dik cepovi za vcerejsi spolecnost – hnal jsi me pred sebou ze svetle n.s. jak divou svini ;)

        sepsat vsechny zazitky tady neni mozne, jen snad ze ten ctvrtek byla fakt zkouska ryzosti charakteru a volnich vlastnosti – promoceny a promrzly na kost jsem v motorestu Rasova moc myslenek za pokracovani nemel, nastesti nasledny vyslap ze sidonie na biely vrch uz bylo pocasi mnohem priznivejsi a nocovani ve francove lhote byl ten zasadni zvrat k lepsimu

        byl to neskutecny zazitek, jeste ted mam ztuhle prstu jak jsem pet dni sviral rititka, ale navstivili jsme spoustu zajimavych mist a proto to stalo zato

        dik organizatorum za usili vlozene do pripravy, neni to zadna prca vsechno zajistit aby to klaplo a my si mohli v podstate zadarmiko bajecne zaloudat

        0 0
        • gargamel  

          do francovy lhoty jsem dojeli společně. nevím, kde ty slečny furt braly ty volný postele :-)

          0 0
          • kulix  

            tož to byly valašské cerky, a ty sú šikovné !!!

            0 0
          • karliner  

            Popravdě musím říct, že mnohem lépe se čtou zážitky těch, co se prali a poprali s počasím, poruchami, nekomfortem a zdravotními trably a zdůvodnění těch co nedojeli proč to nešlo.

            0 0
            • kulix  

              :)

              0 0
            • karliner  

              mi tam nějak vypadlo NEŽ předtím zdůvodněním a edit nezafungoval…

              Popravdě musím říct, že mnohem lépe se čtou zážitky těch, co se prali a poprali s počasím, poruchami, nekomfortem a zdravotními trably než zdůvodnění těch co nedojeli proč to nešlo.

              0 0
              • kulix  

                milan v cili !!!

                0 0
                • karliner  

                  Jo, má k tomu super komentář :-)))

                  0 0
                  • kulix  

                    čtrvtek – před sjezdem do Vlárského průsmyku

                    tři týdny staré kolo …

                    0 0
                  • Milcas  

                    Ahoj kluci,

                    na trase 713km dlouhé jsem ujel 778 km. Z toho cca prvních 100 na příležitostně pauzírujícím singlespeedu. Foto přikládám. Nebýt Pepeho Janči, tak jsem nedojel. Tímto Pepe díky.

                    0 0
                    • orgoj.chorchoj  

                      tak uz si budes pamatovat, ze mas vozit nahradni patku

                      0 0
                      • Milcas  

                        Takhle je to moc jednoduché. Letos jsem ulomil patku (ale zničeného bylo daleko víc = oprava kola trvala 8 hodin). Příští rok si vezmu náhradní patku a upadne mi třeba pedál. Další rok si vezmu patku a pedál a praskne mi sedlovka. Další rok si vezmu patku, pedál a sedlovku a zničím brzdový kotouč. Další rok si vezmu patku, pedál, sedlovku, brzdový kotouč a praske mi rám. A v tu chvíli se na to vyprdnu, protože náhradní rám se mi do batohu nevejde.

                        Není zas tak důležité jaké věci vezeš sebou. Mnohem důležitější je vůle „vcílit se,“ jak říká Pepe Janča. A já se vcílil, takže jsem spokojeně spokojen.

                        0 0
                        • Howgh  

                          dobrý je cejtit to kolo pod sebou. Já jsem letos prodřel plášť o ráfek…věděl jsem o tom dřív než kolo stihlo bouchnout někde v pralese 50 kiláků od nejbližšího cyklo-krámu..Plášť se koupil po cestě a vyměnil při obědě..Přetržený řetěz u Vltavy se taky hlásil předem..

                          0 0
                          • Mirek_29  

                            za tu krátkou dobu co jsem byl na trati jsem kolo moc často pod sebou necítil a když náhodou jo tak se mi ti zvuky co jsem slyšel moc nelíbily.

                            0 0
                    • Mirek_29  

                      když jsme se večer potkaly nabízel jsme ti svoje kolo. Já jsem věděl že dál už nepojedu.

                      0 0
                      • Milcas  

                        Kamaráde za nabídku moc díky, ale já byl v tu chvíli taky rozhodnutý sednout zítra ráno na vlak.

                        0 0
                    • tucnak1  

                      Já měl stejnej problém.Ulomil sem jí hned po 20 km u toho podjezdu.Ještě jsme s Amitem zkoušeli udělat aspon singlspeed ale řetěz praskal dál.Tak jsem musel těch 20 km zpět pěšmo a po 2 hodinách spánku před kulturním domem mi v servisu vše dali dohromady.

                      0 0
              • teepeex  

                se koukni priste kousnout, at mame konecne neco poradnyho ke cteni

                0 0
        • marios  

          Blahopřeju a tiše závidím

          0 0
    • Tomahomo  

      400 :o)

      0 0
    • orgoj.chorchoj  

      aby to nevyznelo jen tak negativne – letosni Loudani to byly i krasne vyhledy, azurova obloha a slunecna rana, dokonce i tropicke dny, ta trocha nepohody na zacatku za to stala

      0 0
    • Howgh  

      pár fotek na rajčeti…pracně jsem se smolil s popisky, a vony tam nejsou. Jestli se neobjeví do zítřka , zmáknu je znovu

      http://howgh.rajce.idnes.cz/Loudani_2011/

      0 0
    • Howgh  

      Tak jsem se trochu projel po trati s tachometrem… vzdálenosti – Obora – Ruprechtov – na šipce stojí 7,5 km, já jsem naměřil 7, na loudací mapě = 6 km. Ruprechtov – Jedovnice – na loudací mapě – 9 km, naměřil jsem 10,3…

      0 0
      • kulix  

        :) a hraje to roli :)

        0 0
        • Howgh  

          …za předpokladu že mezi každým check pointem jest o kilák více, než naměříš teoreticky doma na mapě – to dělá 80 km …

          0 0
          • kulix  

            mylsiím, že ve skutečnosti s emohal délka lišit maximálně o 10–20 km, na některých bodech jsem zase já naměřil méně než bylo v itineráři :)

            0 0
    • Howgh  

      dobrodružná storka vychází zrovna na cykloserveru.cz na pokračování

      0 0
    • Howgh  

      ,,,a 1000 mil se probírá v poslední cykloturistice

      http://www.cykloturistika.cz/…-10/ukazka2/

      0 0
    • orgoj.chorchoj  

      Tak pokud to jeste nekoho zajima tak tady je muj pohled na lonsky rocnik

      https://docs.google.com/…rWhlVJk/edit

      Kvalit Milcovo reportaze to nedosahuje, ale treba si v tom nekdo neco najde.

      Navidenou v cervnu

      0 0
      • orgoj.chorchoj  

        tak znovu a lepe (snad)

        http://docs.google.com/…rWhlVJk/edit?…

        0 0
        • Howgh  

          dobrý…fajn jsem si zavzpomínal na ty slavné chvíle. bloudění bylo skutečně náročný. Už jsem pořídil gpsku..

          0 0
          • amito  

            …jdeš s dobou , já konzerva zůstanu u papíru…

            0 0
            • gargamel  

              Papír je dobrej, ale jakmile si nejseš chvíli jist, nebo dlouho nevidíš značku, tak technika ti hned ukáže, kde jsi ji přehlídl a bloudění omezíš na minimum.

              0 0
              • Pavel  

                Papírová mapa a GPS je TA ideální kombinace. Plánování cesty a udržování hlavního směru jednoznačně podle papíru; hledání cest, objektů (postupně se synem prolézáme bunkry prvorepublikového opevnění na severní hranici, tam je GPS ideální, občas stojíme 10 metrů před objektem a nevidíme ho) a na zjišťování Gde ***** Su je GPS naprosto ideální (a ještě slouží jako záznam trasy).

                0 0
                • amito  

                  …no je to dobré on nám Murphy ušetřil pár km bloudění díky GPS loni na L2011 ale letos zkusím ještě bez , a poté se uvidí…jako záznam trasy zatím Sportracker v mobilu…

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.