BLOG Berany Duc: Loudání 2020 | 660 km českou krajinou

50 nepřečtených
  • Aleš Berany Duc

    Jako trvalo mi to já vím, ale konečně je to venku. Před cca 3 týdny to vyšlo exklusivně na CykloServer.cz a nyní konečně i na mém blogu Berany Duc: Report z loňského závodu Loudání (MTB bez suportu) je online, tak si můžete přečíst:

    Loudání 2020 | 660 km českou krajinou a pár kopců k tomu (+16 600 m)

    Mějte se a ať to šlape, doufám, že letos v létě už se zase bude závodit!

    Aleš

    0 0
    • BabbaJagga  

      Tvl, když vidím ty koleje na 1.fotce, tak je to tam asi fakticky bezpečnější projet na kole :)

      0 0
      • Aleš Berany Duc  

        To jo :) Já už ani nevím, kde to bylo a zda tam ještě vůbec vlaky jezdí, ale zvlněný je to pěkně… :)

        0 0
        • Mohy  

          To bylo podle me za Kyselkou…a vlaky tam urcite nejezdej bych rek. Jinak super napsany Alesi! Hned bych se tam vratil a trochu se porochnil v bahne:D

          0 0
          • Aleš Berany Duc  

            Jj, máš pravdu, to bylo za Kyselkou, jak jsem jel napřed než jste si dopili polívku :) Diky, taky už bych zase vyrazil na něco delšího závodního.

            0 0
    • Gwaihir  

      Parádní počtení a hlavně parádní výkon

      0 0
      • Aleš Berany Duc  

        Díky, no výkon ještě pokulhával, prostě já a mapa to moc nejde dohromady, ale už se lepším :)

        0 0
        • Gwaihir  

          No při čtení jsem si říkal, jestli lepší čtení mapy nešetří síly 

          0 0
          • Aleš Berany Duc  

            Šetří a jak! Bohužel na MTB nejezdím moc dlouho (aktivne 2 roky), technické úseky mi stále ještě dávají zabrat (to musím také zlepsit) a natož při tom jestě sledovat mapu na riditkach. Sem rad, že stíham sledovat to, co je prede mnou, abych to vubec prejel a nevysekal se, takze na mapu obcas zapomenu a je to. Tzn. vetsinou prave prejedu odbocku, neodbocim a jedu dal. Kufr je tam pak hned a typicky ve sjezdu a to ***** zamrzi, to pak slapat zpet do kopce :)

            0 0
            • Gwaihir  

              No já myslím, že ty odbočky ve sjezdu jsou tam od pořadatelů schválně 

              0 0
            • Fran-tic  

              Kdo nezažil, nepochopí. Já jsem vždycky na nějakých delších závodech schopny kufrovat i s navigaci. Jedno zakecani na Highlands a hned to byly 2 kilaky :)

              0 0
              • Aleš Berany Duc  

                Zakufrovat s navigaci, to se da? Vzdyt to pipa (alespon Wahoo) hned jakmile si ani ne 20m od trasy. Tzn. to se mi nikdy nestalo, ale s trasou jen v v mapniku, to je jina :)

                0 0
    • Nějakej Vena  

      Díky. Jako všechny Tvoje články, jsem to přečetl jedním dechem a mrzelo mě jen, že je to tak krátký. Beraní hlava dokáže neuvěřitelný věci a ta Tvoje o tom dokáže ještě poutavě psát. Tvé výkony jsou pro mně velká inspirace. Ať se Ti daří.

      0 0
      • Aleš Berany Duc  

        Díky, snad bude brzy zase něco dlouhého, aby bylo o čem psát resp. si dobre zazavodit a pak psat. Jeste jsem jel loni v unoru zavod v Maroku, ale to jsem malo spal a cele se mi to slilo do takoveho exotickeho gulase bez nosneho pribehu, ze to asi uz nikdy nedopisu. No tak letos jedu znova, teda pokud se to zase neprelozi/nezrusi, abych si to zopakoval a pak uz to urco sepisu :)

        0 0
        • kiwaf  

          Navrhoval bych cestu kolem sveta, jeden den v tydnu na sepsani zazitku a report sem :)) az se vratis, vydas to komplet knizne :)

          0 0
        • Fran-tic  

          Jsem potom na závodech potkal klucinu co jel Maroko na gravelu od Quintu. Ze prý si dával dva měsíce dokupy ruce :) ale zajímavé vyprávění, to zas jo

          0 0
          • Aleš Berany Duc  

            Jj, Martin, ja jsem se mu skodolibe smal uz na hotelu v Marakesi, kdyz jsme si pripravovali kola. Kdyz jsem videl ten gravel a hlavne ty plaste myslim max. 40mm, tak jsem mu rikal, ze to jeho ruce nemuzou prezit. A taky ze jo, v cili je mel uplne na kasi a nemohl s nima hybat, jako ja po NC4000 a je veterinar chirurg! Musel odlozit i nejaky operace, co mi pak rikal, ze neudrzel skalpel… Njn, ale zkusil si to na gravelu, to chtel :)

            0 0
            • TK75  

              Na odklon od 40 nemusim ani mimo ČR.Stači jezdit skoro denně a velice rychle jsem přešel na větší objem :-) Má můj obdiv, statečnej

              0 0
              • Aleš Berany Duc  

                No statecnej, ja ho od zacatku litoval. On toho litoval hned v prubehu zavodu a hlavne v cily. Ale dal to takze palec nahoru! :)

                0 0
    • kiwaf  

      Super cteni, jako vzdy.

      0 0
    • kerim  

      Skvělý to bylo!

      Moc dík za report, bezva čtení jako vždy.

      0 0
    • Polka  

      Přelouskal jsem to dnes ráno po probuzení ještě v posteli :-) Četlo se to ale klasicky rychle a dobře. Nechápu nic…to mokro a bahno člověk při závodu nějak neřeší, ale ta kosa k tomu a to převýšení, spousta chození a zakufrování, to nepoloží jen berana :-) Mazec a kloubouček. Každopádně je jasný na čem můžeš ještě zapracovat, aby tě to posunulo dál… orientace v mapě a terénu, zbytek máš pořešenej dokonale. Máš představu kolik jste toho z celkové vzdálenosti nachodili?

      0 0
      • Aleš Berany Duc  

        Diky. Jako pocasi mohlo byt lepsi, to jo, ale i tak me to cedlou dobu fakt bavilo, mozna az na tu krizicku z nevyspani po 2 dnech nonstop, hodka spanku to spravila a pak uz to jelo samo az do cile. Neni to jen orientace a mapovani, co musim jeste zlepsit, urcite jeste techniku jizdy resp. byt si jistesi v tech. pasazich a tim mit i cas na to sledovat mapu. Protoze velmi casto prehlednu obocku, prave treba v tech. sjezdu, kdy se soustredim jen na jizdu a mapu nestiham sledovat. No uvidime priste jak to pujde. :) Kolik jsme toho nahodili? No dost, asi vystup kazdy kopec po ceste, protoze nic neslo vyjet, bylo bahno a cesty vybrane schvalne vzdy ty nejstrmejsi (klasika Loudani). Nicmene nevim, muj odhad tak 10–15% peso zbytek se jelo.

        0 0
        • Mohy  

          Ja si myslim ze u zavodu tohodle typu by se to spis melo udavat v % casu nez ve vzdalenosti. A odhad bych mel tak do 20%. Rok predtim bych rek ze sme atakovali klidne 35% casu na chozeni, ale to byl uplnej total mordor:)

          0 0
          • Aleš Berany Duc  

            Jj 2019, to byl úplný absurdistán! Teď už nevím který den to bylo, ale za celý ten den jsem dal pouze necelých 80km. To jsem to kolo chtěl zahodit a raději to běžet. Vzhledem k tomu, ze stovku v terénu uběhnu za cca 12–14h dle profilu, tak bych si dost pomohl :-)

            Jj, tech 35–40% casu na chozeni v 2019 to asi odpovidalo, ty polomy byly strašné. Škoda, že jsem to nesepsal na blog, to bylo hodne vyzivne! :)

            0 0
    • Pentaroth  

      Super! Klobouček! A pecka čtení

      0 0
    • Barak  

      Opět parádní počtení. A opět jsem nad tím kroutil hlavou, jaký má někdo morál.:-) Když si vzpomenu, jak jsem loni koukal z okna na ten chcanec a říkal jsem si, že teď zrovna jedete někde v horách…

      0 0
      • Aleš Berany Duc  

        Díky. No vidíš to a nás to s Mohym v tom chcanci tak bavilo, tam už se s tím ani nedalo dělat nic jiného, než se tomu smát! :-)

        0 0
    • raw 4  

      Super.. Jako vždy…

      0 0
    • RomanH  

      Parada, smekam kloboucek.

      0 0
    • Jason Voorhees  

      Ty si neskutečnej řízek, jak z pohádek.Velkej klobouček.

      0 0
    • Gwaihir  

      Ještě jen tak ze zájmu, na jakých kolech jezdí ostatní účastníci tohoto masakru?

      0 0
      • Mohy  

        Tak 60% HT 35% full a 5% nejaky trekovy kola/gravely…

        0 0
        • Gwaihir  

          A tvoje kolo? Taky za 150k, jak Alešovo? Jaká značka/typ? Nebo tam jezdíte i na něčem normálním? ;)

          0 0
          • Mohy  

            Ja sem to jel na gravelu ibis hakka MX na rivalu 1×11, kolo me stalo cca pulku co Alese. Asi si ho hodim do profilu jen sem ho uz od ty doby potunil tak nebude presne takovy jako na Loudacce…jel sem to na nem dvakrat a letos uz pojedu na HT. Ten gravel nema moc smysl na tenhle brutal:)

            0 0
            • Gwaihir  

              Moc pěkný kolo, ale podle popisu cesty (tedy spíše necesty), bude lepší MTB.

              Máš vybraný? Musíš řešit navářky na rámu nebo dáš všechny tašky na suché zipy?

              0 0
              • Mohy  

                Pristi tejden budu mit SUPa 979 (2021) s karbonovejma DTckama.

                Ja si obecne moc veci nevozim, takze vsechno narvu do brasny pod horni ramovou trubku(5,3l) a do nejakyho brasnicky na ridirka(1l) zbytek kapsy v dresu…tech par dnu to de vydrzet a aspoň te to zene k cili:)

                0 0
                • Gwaihir  

                  Toho supa si dej též do profilu, ať můžu závidět

                  0 0
                  • Mohy  

                    Este ho nemam. Az ho budu mit tak ho tam dam. Hlavne na nem musim zacit okamzite jezdit, at ho do Loudani mam poradne ozkousenyho…

                    0 0
            • TK75  

              Za pár fotek na profil bych se přimlouval, Hakka se mi moc líbí :-)

              0 0
              • Mohy  

                Musim rict ze to kolo je skvely. Ty 2 Loudani jsem mu dal fakt couda a nemuzu rict krivyho slova…vecer to tam hodim.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.