• marieka

  Dobrý den, chci poprosit o radu při výběru kola. Chtěla bych koupit kolo pro manžela, který měří 196cm a váží cca120kg. Nejsme ale žádní ciklisti, v podstatě chceme mít jen možnost se občas někde projet s dětma. Nebýt toho, že je manžel poněkud nadměrný, koupím prostě nejlevnější kolo za 7–8tis. Když jsem se ale začala o problematiku trochu zajímat, jistila jsem, že to asi neprojde… Na diskuzích jsem se dočetla, že nejlepší by bylo kolo nechat postavit, ale nevím, jestli by byl někdo ochotný i v této cenové kategorii (tj. ideálně do 12000)? Pokud ne, poradili byste mi, jaké kolo koupit hotové? Máme možnost mít o něco levněji toto: https://apache-bike.cz/…/tuwan-a7-29, ale dělá se jen vel. rámu do 21 a předpokládám, že manžel by měl mít 22? Stejně tak toto: https://apache-bike.cz/…/tuwan-a5-29. A nebo potom nějaké Pells – například Razzer base9 jsem našla zlevněné na 13000.

  Děkuji moc za případné rady.

  • Milek  

   Klidně kup ve vel L např. https://www.kellysbike.com/…ck-29-p57739

   nebo https://www.trekbikes.com/…n-5/p/21475/?… ve vel.2XL.. Samozřejmě je nejlepší si kolo vyzkoušet a hodnotit jizdní komfort.Najdi si kdo ve vašem okolí tato kola prodává a jedte vyzkoušet.

   • marieka  

    A ta jsou lepší než ta, která jsem dávala já?

    • scalar  

     Ani ne. Základní požadavek na vzduchovou vidlici splňuje ten Apache Tuwan A5. Ostatní mají levné pružinové vidlice, ty jsou osazené pružinou na nějakých 75kg, takže pod 120 kg nebudou chodit a jejich životnost bude minimální (mají také plastová pouzdra).

     • marieka  

      Děkuji. A prý jsem mu přidala a nemá ani 110kg. Ale tak pro jistotu 

  • Gwaihir  

   A co nějaký bazar?

  • Pikaču  

   Ono se to rekne chci levne kolo na obcasne jezdeni. Ano, dava to smysl nekupovat drahé kdyz to využiju 2× do roka. Ale to pak na to kolo nevleze. Prostě ma blbe proporce. Vysoký a těžký. S výškou ho bude trápit velikost kola, 2XL/3XL kol moc neni.

   Takova 21 nebo 21,5 palcu kola budou mala.

   Pak na tu váhu s RÚ a kotouč brzdy= to furt bude škrtat někde.

   Moje zkušenost ( 195 cm a tehdy 108 kg) a Force kolem na RÚ a 21.5 vel byla ze jsem furt resil nejake hluky, skrtani a pod. Najel jsem mizerné kilometry ( 200 a 800 km )za rok. Pak jsem šel do RB CRR 3XL a najednou 4000 km za rok. Teď se silnickou 4000 km jsem měl v květnu. Pak to s lepším kolem člověka pohltí a venuje se tomu víc. Jinak je to za trest spíš.

   Pokud vsak to kolo hodlá skutečne pouze obcas vytahnout a je nenarocny na různé zvuky a skrtani kotoučů tak ano, ale spíš bazar, alespoň tam bude lepší vidlice a kola pro jeho váhu.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.