Ktorý olej do tlmiacej patróny Epicona?

12 nepřečtených
 • martin91

  rozmýšlam, či bude lepší tento alebo redrum, prípadne poradťe kolko W mám zobrať

  dik

  • martin91  

   ešte som zabudol, že mi ide o to, aby vydržal čo najdlhšie bez napenenia

  • StuntJ  

   Nerad bych kecal, ale ten první olej se používá na náplň patron a kolik W-ček, záleží na tom, jak živá by asi patrona měla být. Čím řidší olej, tím je patrona živější a naopak.  A tem červenej Rum se dává do noh, na promazávání pouzder a podobných blbostí. Já osobně radši zajdu do moto obchodu, tam ty oleje vyjdou levněj, sice to není certifikovaný patok, ale Tora se spokojí s čímkoliv :o)

   • martin91  

    naposledy som tam dal niaky motorový olej ale za chvílu mi napenil a vidlica chodila do polovice zdvihu tak chcem niečo lepšie

    • StuntJ  

     Motorový olej ne, musí se na to splašit spešl olej s nízkou pěnivost- jednoduše tomu říkají tlumičoví olej, občas slyším archaický výraz – hydraulický. Já jsem vyměnil olej v Toře, původní tuším 15W nebo 10W za 5 W a vidla jaksi pookřála a ožila. Asi jsem se svými 85kily na ni moc lehký. Ale teďka ochotně zabírá až do 8cm čistého zdvihu. Buď budu muset přibrat anebo změkčit pružinu :o)

     • StuntJ  

      ikdyž asi řidší olej propouští některým se sjetých těsnění, takže jsem teď bez Locku, ale až bude zas pršet, dokupu se k další udržbě … snad. Podle zběžného najuknutí do patrony tam mám asi 1/2 oleje :o/. A to mě připomíná, nemáte náhodou tu někdo změřené těsnění v Toře, pružinovce, jde mi hlavně o těsnění pístu, že to teče vrchem, na to prdím

  • Vilém  

   Co se podivat do manualu? Ten redrum na vzduchovy pistek muzes vzit a do tlumice je myslim 7,5W, ale tim si jistej nejsem. Proste pohledej.

  • vasek80  

   Promiň že ti tu dělám OT, ale není někde návod jak předělat tlumení na olej? Nechce se mi vidlici poslepu bez návodu rozebírat.

   Jinak do motorek jsem vždy kupoval tlumičový olej Denicol maj to od 5, 7.5, 10, 12.5, 15 a pak pokud se nepletu po 5 nahoru. Litrovka stojí kolem 270 kč.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.