Pre majiteľov Manitou Stance - Kingpin, Flow alebo Static

19 nepřečtených
  • Dumbo

    Nazdar, dovolil som si zalozit novy „trejd“… tu na tejto stranke som sa preklikal k tomuto navodu…

    http://www.riweb.wz.cz/…mmanprip.htm

    jakožto majitel vidlice Manitou Stance Flow/TA som to skusil… pretože to „lepidlo“(vazelína) ktore je vo vidlici namiesto mazania EvilGenius ako uvadza vyrobca.z vazelinou je to uplne nahovno a robí vidlicu necitlivú…

    dva dni som sa stym sral kym som tam ten olej dostal… asi 4krat mi to vytieklo pri skladaní na podlahu… olial som si tym olejom komplet kotuč aj prasa… zasral som komplet chodbu v byte ale vysledok stojí zato…

    po poskladani vidlice som siel dat bajk pod vapku aby mi to umyli od toho oleja ktory bol skutočne všade :)… brzdove dosky som umyl v syntetickom Liehu a opalil nad plynom… snad bude brzdit zase ako predtym…

    takže…

    nejake to slovo na zaver… :)

    Odporúčam všetkým majiteľom Manitou Stance Kingpin, Flow, Static. ktorý tak ešte neurobili aby to spravili čo najskor

    PS: dakujem Ričímu za ten návod… (mohol by si reagovat na ICQ…) :)

    0 0
    • Dumbo  

      ešte si dovolím vás o niečo požiadat… :) kedže na trejd Hudba a texty nikto nereaguje…

      zhanam CD alebo MP3 ak niekto má… tak ho prosím… Václav Koubek – Šaty Šupáka

      0 0
    • visby  

      1; [trejd] je slovo trade a nie thread [sríd] 2; objavil si asi ameriku 3; nebude to brzdit ako predtym 4; wapka na bike je to prave 5; evilgenius su tesnenia a nie mazanie 6; nauc sa skladat vidlicu 7; nauc sa po slovensky

      0 0
      • hanz  

        :-)))))))) god job man

        0 0
      • rich  

        vdaka visby..som myslel, ze ma dostanem mlade pri citani prispevku. jedna mala oprava thread = (t)sred nie ríd

        0 0
      • Dumbo  

        ad bod 1: s anglictinou som natom horsie ako so slovencinou… preto som dal to slovo doúvodzoviek ad bod 2: nie neobjavil som… len som chcel podakovat autorovi textu… ad bod 3: ja to rozbeham… :) nekaz mi radost… snad pomoze nejaky MX prípravok na odmastnenie kotučou alebo skusim tech. benzín, naftu… v najhorsom pripade dam tie mastne dosky dozadu a dopredu dam tie nemastne… zastavit koleso zastavim ale až po niekolkych cca 3metroch… vzadu do smiku koleso dostanem… ad bod 4: vapka a bike je uplne pohoda kombinacia… na niektorych zavodoch je wapka sucastou… a ak to nestriekaš so vzdialenosti 10cm priamo na tesnenia a loziska tak sa stat nic nemoze… holt vy blaváci ste nejaky rozmaznaný né… :) ad bod 5: tak som sa splietol… no bože :) „Lubrication – Grease with Evil Genius Seals“ (Mazanie – mazadlo s tesnenim EvilGenius)… ad bod 6: poskladat vidlicu dokažem… akurat to chvilu trvalo… ad bod 7:snazim sa…

        hlavne je že ta vidla beha citlivo… a reaguje aj na nedopalok z cigarety :)… čo pred „tuningom“ nebolo mozne…

        0 0
        • visby  

          my nie sme rozmaznani, len tie nase biky… ja sa pod wapkou umyjem:-)

          0 0
        • Pavlos  

          tyvoe desticky myt naftou:D

          0 0
          • Dumbo  

            benzin ci nafta… benzinom to ide… docital som sa tu na fore… naftou :) ? co ja viem to som len tak strelil :)

            0 0
            • sTevve  

              Hele na to odmaštění zkus isopropyl alkohol. Odmašťoval sem technickým benzínem, ale nebylo to ono. Timdle to dycky pořádně vydrhnu a po chvíli se to obrzdí a je to v pohodě. Kámoš mi nastříkal GT 85 olej na zadní kotouč, že prej čet ve Velu že se to vobčas musí dělat… brzdí jak zamlada

              0 0
        • hanz  

          abych řekl pravdu tak jenom nechápu jako čím si jako tu vidlu tunil…olejem je mazaná už od výroby, jedinej problem kterej jsem zaregistroval je to že prej je tak osekaná že ten olej do ní má dát prodejce, jelikož tak žádnej nedělá tak ten olej si do ní musíš nalít sám. Pamatuju si na tudle situaci když jí tady řešil Richi a jsem se s ním ještě hádal že do ní patří 16cc oleje......takže mam takovej pocit jestlis tu vidlu nejezdil celou dobu na sucho což bys byl teda ukrutnák.

          0 0
          • Dumbo  

            hm… nejazdil som ju nasucho… bola vnej vazelina… ale taka lepkava ze ta vidla chodila nejak cudne… nesla dole plinulo ale drhla no… neviem to popisat :) ked som tam dal ten olej… ide uplne hladko… necitit ziaden odpor.. teda az ten ked zabera tlmenie… olejom nieje mazaná od vyrobi

            0 0
            • hanz  

              Zdvih/použití: 170mm/Freeride Pružení: pružina Tlumení: TPC Plus Regulace: vratný tlumič, předpětí pružiny tlakem vzduchu Mazání: olejová lázeň s těsněním Evil Genius Vnitřní nohy: nitridovaná ocel 32mm Vnější nohy: magnesium RA Sloupek: dural Váha: 3265g Barva: černá, charcoal

              „Small“ verze pro hlavovou trubku od 145mm do 175mm „Large“ verze pro hlavovou trubku od 175 mm do 200mm

              já tady teda čtu olejová lázen…a nemyslíš tou lepkavou věcí lubrikant kterej se dává mezi břity stíráků?.....vážně mám pocit žes jí jezdil na sucho…no možná v ní bylo trocha mastnoty z výroby

              0 0
              • Dumbo  

                ked som ju otvoril… boli cele vonkajsie nohy zamastene vazelinou… a obcas vysla ta vazelina von na vnutorne nohy :)… vsetko som to vyutieral a nalial tam 16ml oleja motoroveho tak ako som sa docital u Richiho…

                0 0
                •  

                  rekneme ze vazelina se taky pouziva jako konzervant…

                  0 0
                  • Dumbo  

                    tak som ju drel nasucho… :) toto si chcel pocut ?

                    0 0
                    • JohnLee  

                      Na sucho to ale boli… :))

                      0 0
                      • Dumbo  

                        lubrikační gél mám tubu, lubrikační gel ma zmysl sním dal zivot nema už chybu, dén jak den… :)

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.