• Krys

    História je hlboká a široká, tak to skúsim takto.

    Pustil som sa do malej generálky vidlice – Tora 318 solo air. Skladujem bajk zavesený za predné koleso, a po sviatkoch som našiel na podlahe veľký mastný fľak, približne pod viečkom MC. Aj tak už bol čas na výmenu oleja.

    No a cestou sa mi nazbieralo pár vecí, ktoré by som si potreboval ujasniť.

      
    0 0
    • Krys  

      (1) Rozveselil som sa hneď pri bode 1.(Remove fork from bicycle). Pri snahe odmontovať Včka. Skrutka šla veľmi ťažko po celej dåžke. Potom som zistil, že posledné dve otočky závitu boli do hladka strhnuté. ¼avá aj pravá skrutka. Predpokladám, že bude poškodený aj vnútorný závit.

      Takže asi budem potrebovať nové vložky do návariek na Včka a tie skrutky na uchytenie Včiek. Dá sa to niekde samostatne kúpiť?

      0 0
    • Krys  

      (2) Pri čistení vonkajších nôh som zistil, že vnútorná sťahovacia pružinka simeringu vypadla, teraz je v tom priestore kde boli molitany.

      Viete niekto, či sa to dá dať nejak naspäť, bez toho aby som tie simeringy musel vyberať? Prípadne, keď ten simering vyrvem, dá sa znova použiť, prípadne ako znova natačiť dažďovku (žížalu) do zeme?

      0 0
      • jecnak  

        Nevim, jak moc starou a jetou mas tu Toru, ale asi bych tam dal spis novy stiraky, stejne tak molitany.

        0 0
        • Krys  

          Niečo málo cez rok a cca 2000km.

          0 0
          • jecnak  

            Tak to asi ani nema smysl menit, zvlast jestli vevnitr vidle nebyl bordel. Na druhou stranu, kdyz to tady ctu, popremyslej, jestli nedat vidli spis treba k Milanovi.

            0 0
            • Krys  

              Vo vidli bolo čisto. Verím tomu, že Milan by to urobil rýchlo a kvalitne, ale keď ja tak rád rozoberám a skladám veci.

              0 0
      • Krys  

        Bola to trochu gynekológia, ale pružinka je na mieste :)

        0 0
    • Krys  

      (3) O-krúžky. Chcel by som ich všetky vymeniť. Predpokladám, že sa dajú použiť bežne priemyselné. Alebo to fakt musia byť tie zo service kitu? Nikde som inak nezohnal nejaký zoznam O-krúžkov Tory. Všade píšu proste, že krúžok z kitu. Takže najprv to budem musiť rozobrať, spísať zoznam, kúpiť a až potom skompletizovať.

      Kde sa dajú kúpiť postačujúce O-krúžky? Stačí nabehnúť do železiarstva?

      0 0
      • t29  

        Předpokládám, že v železářství budou k dispozici hlavně o-kroužky z materiálu EPDM, což je pryž na vodu, pro oleje není vhodná. Takže shánět buď materiál NBR (plynovzdorná, lze použít na olej) nebo FPM (někdy též označení FKM nebo Viton, dražší směs, ale téměř univerzální použití).

        Zkus se podívat sem, jestli bys našel nějaké odpovídající rozměry.

        http://www.dimer.cz/…ku_DIOK.html

        0 0
    • Krys  

      (4) Olej. V uvedenom servisnom postupe je tabuľka s množstvami. Sú tam spomenuté dva oleje:

      • 5wt – ten ide do tlmiča, malinké množstvo. Kde to preboha kúpim a ešte v takom malom množstve?
      • 15wt – tento je mazací. Môže to byť aj obyč motorový, alebo to musí byť tiež tlmičový. Aj keď teda, v tom návode píšu suspension oil.

      Ten Redrum je ktorý, ten tlmičový alebo mazací?

      0 0
      • Gad  

        Já jsem oleje do Tory kupoval tady. Normálně jsem si přinesl nádobky a p. Kvasnička mi odlil, kolik jsem potřeboval.

        0 0
      • marapara  

        Ten olej může být i motorový, ale nejlépe plně aditivovaný. Lepší to maže a má trochu hladší chod, hlavně ve větších mrazech.

        Osobně jsem nedávno rozebral Rebu i Revelationa a dal jsem tam olej obyč. Mogul 15W-50. KDyž bylo tak těch –5, –7 stupňů, tak vidle sice nepřidrhávala, ale chodila trochu hůř. Předtím jsem měl spec. ojel do vidlic a chodila hladší. Ale plně aditivovaný olej by měl být OK.

        0 0
      • Lišák  

        Redrum se dává na vzduchový pístek. Pokud máš vidlici i mazanou olejem, tak ho přimíchej taky do toho mazacího.

        0 0
      • vysmátej bajker  

        oba oleje mám kdyžtak mejlem.

        Okroužky se daj koupit ve střešovicích kousek od zahradnictví.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.