Který destičky?Shimano D01S vs D03S

2 nepřečtené
 • OndrejA

  Ahoj, konečně jsem se dostal k výměně m6000 třmenů za mt520, ale nedá mi to a zeptám se. Mt520 jsme objednal z bike24 a k mému překvapení přišli s D03S destičkama místo D01S. Po chvilce googlení jsem došel k závěru, že nic nevygooglím, a tak jsem se obrátil na b24, co jsou zač. Po pár zprávách a dnech mi tak nějak nejistě sdělili, že nejspíš půjde o nový typ, ale poslali mi i D01S, se kterýma to nabízeli na stránkách. Takže teď mám na výběr, ale v destičkách se moc nevyznám.

  D01S jsou od pohledu stejný jako G02S, co jsem měl v m6000 – tmavší, menší kousky lovu. Oproti nim jsou D03S světlejší a mají větší kousky kovu. Teď jsem ještě zjistil, že nějaký německý eshop tvrdí že „D03S jsou o 40% odolnější než D01S“, ale nevím jak moc tomu věřit a jak si to vlastně vyložit. Nemám jiný srovnání a nevím jaký všechny směsi shimano používá, takže netuším, jestli se jedná o úplně novou směs a nebo jenom nějakou, kterou používají na destičkách pro jiné brzdy. Co byste tam šoupli vy?

  Anketa: Co byste tam dali?

  0x
  0%
  1x
  100%
  • Kire  

   V příručce Shimano doporučuje D01S nebo D02S. U jiných typů 4pístkovych brzd doporučuje i D03S, jde o ty brzdy, jejichž třmeny jsou vhodné pro kotouče ICE TECH.

  • MatS  

   Teda nevim co resis. Desticky jsou spotrebak, ktery za chvili ojedes. Tak tam prdni jedny a az je sjedes tak ty druhy a sam poznas, ktere maji lepsi vlastnosti. Kazdemu stejne pro jeho styl jizdy sedi neco jineho.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse