Které závody chcete jet v roce 2012 a proč?

408 nepřečtených
  • jonti

    Které závody chcete jet? Co vás motivuje je jet a jaké umístnění očekáváte?

    0 0
    • jonti  

      Já pojedu asi

      Transbrdy – místní klasika, moc mi nevyhovuje profil, ale jet to stejně chci

      Malevil – klasika, mistrovství evropy, to prostě musím jet

      Vysočinu – nejel jsem to ještě, prý je to dobré

      Tři vrchy – příjemný závod

      Garda z marathonmana – ještě jsem tam nebyl

      EBM – jelo se mi tam letos dobře

      Salzkammergut – líbí se mi ty kopce, zůstal bych tam i víc dní

      Most – dobrý technický závod

      +něco nové v Alpách

      nebo taky několik závodů ČP XC, zkusit to

      0 0
    • karliner  

      Chci jet Šelu, Malevil, Houštečák, Salzku, nějakou 24 MTB sólo a chci, aby mne vylosovali na Ötztaler Radmarathon.

      Motivaci nějak zvlášť nepotřebuji – závodit mne baví. Chci si výrazně zlepšit čas na Otzim.

      0 0
      • jonti  

        Sólo 24? Jel bych Liberec. Držím palce.

        0 0
      • martin7  

        Co jet dvojboj?? V sobotu dlouhýho Krále a v neděli Oetziho.

        0 0
        • karliner  

          A přejet po ose :-)

          0 0
        • JakeF  

          V sobotu dlouhýho Krále a v neděli ČP XC ve Vimperku :). Být ty termíny obráceně, tak do toho možná i jdu.

          0 0
    • vsn  

      19.3. –1. Jarni Bahno (XC)

      24.3. –2. Jarni Bahno (XC)

      31.3.- 3. Jarní Bahno (XC)

      7.4.- 4. Jarní Bahno (XC)

      22.04. Český pohár XCO #1 Teplice (XC)

      05.05. Mistrovství ČR XCM Lipník nad Bečvou (MX)

      12.05. Český pohár XCM #1 Nové Město na Moravě (MX)

      19.05. Český pohár XCM #2 Most (MX)

      ? 3.6. Peruna, Hustá Rubárna (MX)

      23.6. – FANY MTB (MX)

      24.6. – krušnohorské peklo (SIL)

      04.08. – Krušnohorsky QWERT (MX)

      ? 11.8. Krušnoton (SIL)

      26.8. Krušnoborec (MX)

      2.9. Svinčice (SIL)

      8.09. Český pohár XCM #4 Teplice nad Metují (MX)

      u XC uvidím jak na tom budu v teplicích takže bud objedu i zbytek nebo ne…

      0 0
      • miki  

        zatím to nevypadá že by nějaké jarní bahno bylo ,tady je to bez sněhu a travička zelená.O:))

        0 0
        • vsn  

          co o to, jarní bahno bude ale musím sehnat odvoz ale někdo tam od nás určitě pojede akorát nevím jestli na ten první jeslti to nebude v terminu soustředění

          0 0
    • jIrI___  

      Chtěl bych zkusit ostravský Škoda Bike (mám ho pár km od bytu), krátkou Šelu (to už je pro mě pomalu tradice a líbí se mi to prostředí závodu) a nově Rychleby MTB Challenge (protože je zkrácený na 60 km :) ).

      Umístění na všech očekávám takové, že budu všechny tlačit před sebou :D

      0 0
      • hctr  

        na skoda biku budou zas vseci :D

        0 0
        • nox159  

          staci byt na sjezdovce prvni a mit za sebou par silnicaru a mas bednu jasnou :D

          0 0
          • Davos000  

            sjezdovku tlačíte nebo jedete?? :D

            0 0
            • jIrI___  

              Já osobně sjezdovku pochopitelně tlačím (s několika mezipauzama :) ). Většina lidí ji ale jezdí.

              0 0
              • Smazaný účet  

                nejlepe s pauzou na pivko/cigarko:)

                0 0
              • Pavel  

                Většina ji jezdí?!? Možná tak prvních pár metrů… Myslím tu většinu… ;-)

                0 0
                • jIrI___  

                  No nevím, minulý rok všichni kolem mě jeli. To bylo tak v polovině sjezdovky, jestli dojedu až nahoru nevím, protože jsem měl co dělat sám se sebou i při tom tlačení :D

                  0 0
                  • nox159  

                    ja vim, ze lidi nejeli rychleji nez ja jsem sel… otazkou je jen co min boli :D

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Tak musíš jet i pro diváky = vylámat to na biku, žádné holčičí tlačení :)

                      0 0
                      • nox159  

                        zas tedka mam neco nabehane… ze bych to mohl zurocit…

                        btw: mas aspon vyjete to „lepsi“ spatrovni misto ( prvni stovka v cili) ?

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Vůbec nevím, že je nějaké lepší místo (dá se někomu prodat? :D ). Celkově jsem loni v první stovce na dětské třicítce byl.

                          0 0
                          • nox159  

                            jako ze startujes zepredu ze je to tam nejak ohranicene a proste i kdyz prijdes pozde tak jsi jako by v te prvni 100ce ale stejne se tam pak naserou lidi co tam byt nemaji a poradatele nemaji mentalne na to aby v tom udelali poradek…

                            letos uz doufam neudelam chybu a proste se naseru hodne dopredu… max 50ty at jak se to rozdeli jsem aspon mezi prvnima 20ti na detske a nemusim sam dojizdet skupiny ale at se chvili i svezu :D

                            0 0
                            • jIrI___  

                              Dopředu nejdu ani náhodou. Dělá mi radost předjíždět pomalejší, takže startovní pozice víc vzadu = víc radosti :D. Kdybych startoval vepředu, tak bych byl jedině ********, že všichni předjíždí mě. Loni jsem přišel na start asi 10 min před startovním výstřelem, takže jsem si předjíždění užil do sytosti :D

                              0 0
                              • nox159  

                                ja prave ze taky, trhal jsem skupinky i do kopce a to je pri me chabe vykonnosti co rict :D ( sem musel byt tez dost vzadu, jinak si to nedokazu vysvetlit :D )

                                0 0
                              • Smazaný účet  

                                tomu se rika pozitivni pristup!:DD

                                0 0
                                • bosmilan  

                                  on se jenom snaží zamaskovat že je neskutečný chrt :-) všude rozhlašuje jak nejezdí a pak se umísťuje v první stovce všude kde se objeví :-D

                                  0 0
                        • jIrI___  

                          Kde jsi vůbec zjistil, že první stovka startuje z lepších pozic? Na stránkách závodu jsem to nikde nenašel.

                          0 0
                      • Pavel  

                        Já bych to asi i vyjel; ale to by se mi tam nesměli motat „pěšáci“… Loni bylo sucho, loni by to vyjet šlo (teda v mé "výkonostní kategorii). Uvidím, co bude letos :-)

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Já plánuju, že jakmile se umoudří počasí, tak na tu sjezdovku budu jezdit trénovat její výjezdy a není možné, abych nenašel nějakou pěknou stopu a při závodě jí jen vyletím :D

                          0 0
                          • nox159  

                            netreba hledat stopu staci jen slapat… :D

                            klidne dej vedet jak to pojedes projet pridal bych se…

                            0 0
                          • Pavel  

                            Si nech zapnout ten šlepr a budeš nahoře hned ;-)

                            0 0
                            • mpdu  

                              Používá se ještě vůbec mezi mladými výraz šlepr?

                              0 0
                              • martin_bakov  

                                ne

                                0 0
                              • kolda  

                                ty jo to byly doby… kotvička omotana kolem pasu, na kazde druhe stojce te to vyhodilo… nostalgie.

                                0 0
                                • jIrI___  

                                  To jsem zažil ještě i já. Hlavně ta kotvička kolem pasu byla příjemná při pádech nebo když se ji člověku nahoře nepodařilo vyháknout z lana :)

                                  0 0
                                  • kucka7  

                                    jo a to lano bylo většinou kousek nad hlavou a rádo bralo kulichy ,jojo to je nostalgie

                                    0 0
                                    • karliner  

                                      A těch pochroumaných prstů při nešikovném nasedání, záhlavců za vytvoření nerozmotatelného uzlu na laně…

                                      0 0
                          • alex44  

                            nemáte někdo GPS záznam tratě Škoda Bike Marathonu?

                            0 0
                            • Davos000  

                              tady jsem zkusil zaklikat přibližnou mapu ze stránek škodabiku, je to hodně nahrubo

                              0 0
                              • alex44  

                                Já právě chtěl jestli nemá někdo záznam přímo z trasy, podle takhle zaklikané jsem to jel a docela jsem bloudil, ale dík. Nevíš jak dlouho před závodem to značí?

                                0 0
            • nox159  

              podle me je rychleji ji vybehnout nez vyjet…

              abys to nejak slusne zajel tak od startu musis jet fakt kudlu a pak na to abys to nejak slusne vyjel asi mit nebudes… kdyby po sjezdovce nebyl ten singl kde se delaji spunty jak blazen tak by se zacatek dal jet volneji a treba tu sjezdovku vylamat klidne i ze sedla…

              0 0
      • jIrI___  

        Tak Šela odpadá, neseženu na ten termín auto. A zrovna taková pěkná trička mají :(. Jako náhrada byla stanovena sileska. Snad bude stát za to, ještě jsem na ní nebyl.

        0 0
        • kolda  

          sileska je moc pekna, doporucuji dlouhou. ale i kratka je fajn.

          0 0
        • bosmilan  

          Ale na Silesii nezapomen,že tam je na krátké limit 650 jezdců,takže je lepší se přihlásit a zaplatit ted v klidu,protože na té krátké je vždycky vyprodáno.

          jinak je to pěkný závod,v pěkné krajině.

          0 0
    • kovar  

      z organizovaných masových vyjížděk bych chtěl letos ujet dloouhého Šelu,

      pak nějakou komornější slovenskou (Dubnický nebo Fatranský nebo Súlovský nebo Púchovský)

      a hlavně nějaké bike orientační závody dvojic, protože mě baví bloudit, a kde se vždy umísťuju jako první nebo druhý ze dvojice:

      Transkras

      Duchovo BICI-ORI

      ORIENT EXPRESS Adventure

      atd

      viz http://www.mtbo.cz/showpage.php…

      0 0
      • McBlacky  

        MTBO chceme jezdit letos taky. Čím delší tím lepší a hlavně někde kde to je hezký a neznáme to.

        V plánu je Sixnumbers

        0 0
        • Eva  

          Tesim se na Six, budem spolu soutezit o co nejvic km za co nejmin bodu ? :-)

          0 0
          • McBlacky  

            to jsme jeli ted v sobotu v Bedřichově :)

            http://www.mtb-blog.cz/…od-21–1–2012

            Ikdyž ono v lokalitě kde se to pojede, jsem byl jednou a to na Stezkách. Jinak absolutně netuším, takže kdo ví jak to dopadne :)

            0 0
            • kolda  

              pekny report a velmi slusny vykon.

              ja jsem se nechal minuly tyden vyhecovat v peci (jak jinak nez u piva) k vyletu na Snezku a skejty jsem na Liscim hrbetu a od lucni boudy proklinal.. v metru prasanu se jet soupaz neda.

              0 0
              • karliner  

                Od Výrovky do sedla jsi je předpokládám neproklínal jen proto, žes je měl na ramenou a šel pěšky :-)

                0 0
                • kolda  

                  :) ne ne, dal jsem to, posilen pivem a rumem na Vyrovce ale nazpet od Lucni nahoru uz se mi to zajidalo fest.

                  0 0
                  • karliner  

                    To s tím pivem a rumem jsi udělal zásadně dobře! Mám kámoše, co se jednou vsadil v Hospodě na Peci, že v zimě, ve sněhu dojde pozpátku pěšky z té hospody na Luční za 6 hodin. Stihl to v pohodě i s polívkou, pivem a rumem na Výrovce :-)

                    0 0
      • kolda  

        Dubnicky maraton je fajn

        0 0
    • batmanBS  

      určitě Houštečák a Pražskou 50ku

      0 0
    • plevka  

      ze závodů akorát dlouhou Šelu, zatím jsem jezdil krátkou a chci si dokázat, že zvládnu dlouhou. Umístění ani čas neřeším, hlavní je dojet :)

      0 0
      • karliner  

        Vypadá to, že součástí Šely by mohla být menší párty BF :-), jsem zvědavý, zda se najde nějaký lokál, který to zařídí?

        0 0
    • karliner  

      Ještě jsem tedy zapomněl na LOST IN PRAGUE, to si určitě ujít nenechám!!

      0 0
    • Ondry  

      Jezdí se i na severní Moravě nějaký brzký jarní závody?

      březen/dubna

      0 0
    • Rakosnik  

      Šela – loni jsem nedojel, ale hezký závod

      Most – možná

      Apache Jestřebí hory

      Malevil

      MTBTrilogy – Vénovy tratě jsou záruka kvalitních nadávek na osobu stavitele

      Garda – asi krátkou

      MTBChallenge

      EBM?

      Sudety – možná

      • co bude v Brně/blízkém okolí/kam se mi bude chtít jet
      0 0
      • Rakosnik  

        Oprava, Garda spíš ne, myslel jsem Salzku.

        0 0
        • Honzas  

          ja tom mam takovej vyber z tvyho vyberu;-):

          • most
          • malevil mozna
          • mtb trilogy
          • sudety

          a mozna rychlebsky stezky…

          0 0
    • javormartin  

      Já to mám pro zatím letos naplánované :

      • velikonoční časovka Mxm Hulín
      • škoda bike ostrava 28.4.
      • šela, letos zkusím dlouhou 5.5.
      • mamut tour 120 km 12.5.
      • trhání řetězů 19.5.
      • pak možná když bdue čas střihnu Galaxy v R. p. R.
      • drásal letos chcu zkusit dlouhého
      • Beskyd Tour
      • Rusavská 50
      • Slavkovské radary

      Mezi tím si střihnu ještě tak 2–3 závody moravského poháru, chci zkusit nějakej kriťák.

      Zbytek je otázka času a pěněz, takže je možné, že něco ještě přibude.

      0 0
    • tonik666  

      Rád bych jel MS ČR v Singlespeedu :)

      Pak nejspíš Brdy a Karlštejn.

      0 0
    • Smazaný účet  

      něco z toho, rozhodně P100

      http://cs-1000.webnode.sk/kalendar-akcii/

      cíl je dokončit :-)

      0 0
      • jeffino  

        škoda, že beskydská sedmička se termínově kryje se sudetama, chtěl bych se zúčastnit obou:-/

        0 0
      • Smazaný účet  

        hmmm, zaujímavý odkaz, tá Kysucká 100vka bude tento rok asi veselá :D

        0 0
    • nitraq  

      Transbrdy – chtěl jsem jet už loni, nějak to nevyšlo, tak letos už snad.

      Author Cyklomaštale – loni můj první závod, dopadlo to docela pozitivně a hodně mě to bavilo, takže letos znova. Je to ale dost nejistý, protože závod se jede 9. června v sobotu a týden před tím (4. – 8.) mám státnice, takže je možný, že státnice mi vyjdou na konec týdne a bude vymalováno. No uvidí se:)

      Transbrody – na ty se hodně těšim, popis trati na webu vypadá fakt srandovně:-))

      0 0
    • Kubiczech  

      Já mám jen dva, na které nutně musím – Ratibořický maraton a pak bych chtěl dát Rychlebky (pokud se pojede, tak enduro + maraton).

      A pak bych vlastně ještě rád dojel Pálavský krpál a to čistě z toho důvodu, abych tam už nikdy nemusel. (:

      0 0
      • orm  

        Ratiboricky maraton je celkem maso, zvlast ten zacatek, to bych radsi vynechal. ps: Take to jezdim jako prvni zavod v roce :-)).

        0 0
        • old biker  

          To jo, výjezd na Vízmburk je první očistec a roztrhání balíku. Když ale vyjde počasí jako loni, tak je to tam paráda, pořadatelé se nemaj za co stydět, ba naopak by si z nich mohli někteří z jiných závodů příklad. Třeba v Hradci na Cyklomaratonu na začátku června byli samé stížnosti a to je známý seriál. To jsem odbočil. Co pojedu, něco kolem komína, Bezděz a pak jako každý rok končím na nova author cup.

          0 0
          • orm  

            Ja to tolik nehrotim, alespon se clovek v tom prvnim kopci pomalu zahreje. Je to ale i tak nebezpecne, clovek tech zakrvacenych lidi cestou vidi hodne, nekteri lide mi pripada ze nemaji rozum.

            Osobne jsem ten zavod jel trikrat, nulty rocnik super, posledni dva vzdy 5km pred cilem nejaky defekt, pred loni 2× prorazena duse a oprava na 45 minut, loni sesrotovana prehazka a nedokonceny zavod :-).

            Organizace zavodu super, organizace jidla uz byla horsi :-).

            0 0
    • jecnak  
      • serial 24hours
      • Selu
      • dlouhy Salz
      • Oetztaler
      • Eddie Mercx classic
      0 0
      • karliner  

        Nad Eddie Merckx classic přemýšlím již pár let a v případě nějaké hromadné výpravy východopražské sekce bych do toho šel, termín je OK.

        0 0
      • martin7  

        Na Salzu bychom se měli potkat a doufám i na Oetzu (jestli nás vylosují)

        0 0
    • vlasto  

      Traun-volkstriathlon, Salzku dlouhou,Gmundner triathlon, 3-länder crosstriathlon a Wolfgangsee challenge.

      0 0
    • Peter*s2  

      takové, které budou blízko Prahy nebo v zahraničí v rámci dovolený např. slovensko Fatranský maraton nebo tu salzku, jak říkáš na víc dní ;)

      0 0
    • martin_bakov  

      LOST

      50 ceskym rajem

      pres dva kopce (neznamy termin?)

      trans brdy

      KPZ – Mlada Boleslav

      mozna stihnu krale sumavy

      0 0
      • karliner  

        Přes dva kopce si škrtni. Nebudou. Už nikdy.

        0 0
      • martin7  

        trans brdy je pěknej, ale loni jsem v jedný díře píchnul obě kola najednou. Potom se tam vymáz nějakej maník a byla pro něj rychlá. Tak jsme ho naložili a vracel jsem se do cíle s jednou holkou z Alltrainingu

        0 0
    • marios  

      Tak letos vůbec neplánujú, nejvíce jsem se těšil na krále na silnici, ale ten asi vůbec nebude, tak asi budu muset znovu dát Saltz A, i když po loňském čase už vůbec nemám motivaci, snad jedině 4 triko a červený číslo za sebou.

      0 0
    • Thidney  
      • sérii středočeských dezorientačních závodů (Lost, JaD..)
      • z hromadnejch asi Sudety – jak koukám tak je pojedu sám :)
      • kdyby se našel zajímavej orienťák na silničce
      0 0
      • McBlacky  

        Orienťák na silničce – to je oxymoron.

        a stejně by to dopadlo tak, že by se to krosilo lesem/polem zkratkama :)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          …rika ten co najel 80km nejkratsi cestou ze Stary Boleslavi do Prahy… (sorry ale nemoh jsem odolat).

          A slo by to myslim velmi dobre, vim o vydarenych orientacich na 1 malym rybniku na bruslich, na 1 sjezdovce na bezkach a ba i v akvaparku.

          0 0
        • Thidney  

          postavil jsem noční orienťák na 15 minut a jedný dvojici to dalo hodinu a půl. Jo a to byli jediný střízlivý. Jo a jak píše Hroch :) to snad kvůli tobě poskládám.

          0 0
    • morgan2  

      Novokninsky triatlon – je to sranda

      Krakatit – neni to sranda

      0 0
    • Lada,s  

      Žádný velký ambice nemám takže letos opět „šmrdlačky“ na Brněnsku:

      • Pohár Drahanské Vrchoviny – cca 10 XC závodů, tam bych rádpravidelně jezdil kolem 5–7 místa v hobby
      • Brněnský pohár horských kol – letos bych chtěl komplet všech6 závodů
      • podle toho jak to vyjde časově tak nějaké ty komornější závodyv okolí (Tišnov CUP, možná něco z Galaxy), asi 10 závodů.

      Suma sumárum, opět bych rád objel kolem 25 závodů tak jako loni.

      0 0
      • zbartos  

        V BPHK bude možná víc závodů než jen 7 jako loni. Uvažuje se o celkem cca 10 závodech s tím, že by tam bylo navíc něco z Poháru Drahanské vrchoviny (1 x XC + asi 1 x půlmaraton ve Valchově) a jeden maraton či půlmaraton (který ale ještě není odsouhlasený, tak ho sem zatím ještě dávat nebudu).

        Aktuality o přípravě BPHK 2012 dávám na http://cs-cz.facebook.com/…031374294140?… .

        0 0
        • Blade  

          Zajímavý.. podle ofiko stránek to vypadá spíš tak, že se ani další ročník konat nebude, když poslední aktualizace stránek proběhla před posledním závodem, ani žádná fotogalerie tam není. Na to, jak s pompou začali (články na mtbs..), teď pěkně utichli.

          0 0
          • zbartos  

            Nevím, proč píšeš v množném čísle (začali, utichli) a podivuješ se až teď nad neaktuálností oficiálního webu BPHK.

            Oficiální web BPHK http://brnensky-pohar.cz/ dělá ve svém volném čase a zřejmě zdarma Špek (asi s pomocí svého syna) a jeho nepříliš aktuální stav a neúplnost se táhne minimálně již od prvního loňského závodu BPHK (Jundrovský kopeček 6.8.11).

            Je ovšem otázkou, zda má cenu na webu BPHK dublovat info z jednotlivých zúčastněných závodu (fotky, výsledky závodů atd.). Jediné aktuality během závodní sezóny, které bych já osobně očekával na webu BPHK, jsou aktuální průběžné výsledky.

            Ty ovšem není možné vytvořit, pokud jejich tvůrce nedostane podklady od příslušných pořadatelů… Ale i tak průběžné výsledky na oficiálním webu BPHK s určitým zpožděním byly.

            Článek na mtbs.cz může napsat každý (BTW psal ho také Špek), na tom snad není nic pompézního, ne ?

            BTW Právě proto, aby nic neutichlo, ani když Špek nebude mít čas dávat info na oficiální web BPHK, rozhodl jsem se někdy kolem 1.8.11 mu pomoci tím, že budu novinky dávat alespoň na facebookovou stránku BPHK. Takže se můžeš občas kouknout i tam a třeba se dozvíš i něco, co na oficiálních stránkách BPHK není…

            0 0
            • Blade  

              Nevím kolik lidí, ani kdo konkrétně se na BP podílí, proto plurál. Nad neaktuálností se podivuji teď, když jsi teď podal info o dalším ročníku.

              Jestli je zmínka na MTBS pompézní, to ať si posoudí každý sám, každopádně je to nejnavštěvovanější celorepublikový server, ne nějaký soukromý blog. Zkrátka jsem chtěl říct, že mi letošní ročník BP přijde poněkud nezakončený..

              A že je info na FB je hezký, ale kolik lidí čtoucích ofiko stránky se to dozví, když tam není o FB zmínka?

              0 0
              • spek  

                Ahoj,

                uz odpovedel Zdenek. Delam to opravdu sam. Zdenek me hodne pomaha tim, ze pise nejake info. Je hezky, ze uz na prelomu ledna a unora maji hobici udelany plan zavodu :-))). Ale ono je s tim opravdu hodne prace. dat dohromady 1O poradatelu ruznych zavodu, sjednotit kategorie, terminy,… . Ne vsichni komunikuji jako Zdenek Bartos, takze od nekterych jeste nemam odezvu. Davat v tomto pripade verejnosti info o celem serialu neni jednoduche. A opravdu se tim nezivim :-). Takze, jestli je to mozne, vydrz. Rad te urcite na BPHK uvidim. Myslim, ze konecna podoba bude zverejnena nejpozdeji do konce brezna. Pracujeme jeste na vlozenych zavodech vzdy v polovine tydne a neni to fakt jednoduche. Od zacatku brezna budu psat info.

                Zdravi

                Spek

                0 0
                • Lada,s  

                  Díky za info :)

                  0 0
                • Blade  

                  Jenom pro upřesnění.. Já si nestěžuju, že ještě na stránkách není aktuální program BP 2012, ale že je tam od kritéria mrtvo, bez nějakýho ukončení prvního ročníku :)

                  Nj, plán závodů už mám, z BP to vypadá tak na 1–2 závody :)

                  0 0
    • nox159  

      letost snad uz konecne nejakou bednu… už jsem na ni dlouho nestal :)

      jinak motivace : moznost řvát na silničáře ve sjezdu ze nemeli nechat koule na startu, i kdyz tedka mozna budu řvát že na to nemaji mentalne :D

      0 0
      • orm  

        Pokus o flame :-). Jaká je definice silničáře?

        0 0
        • nox159  

          ne zrovna odchazim… silnicar je ten kdo nema na teren mentalne :)

          0 0
        • Ruprt2  

          To jsou všichni, kteří si vychutnávají Noxe do kopce. To jsi jeden z mála, kdo to na BF neví :-)

          0 0
    • dancing dog  

      Žádný. Nespnil bych limit…

      0 0
    • ememem  

      ked sme pri tom je nejaka stranka s ucelenym prehladom mtb zavodov v CR?

      na slovensku bohuzial nie je, pre cestu je to celkom dobre spracovane tu

      0 0
    • fousac  

      to vypada, ze Plesiveckou Drzku pojedu sam, to bych moh bejt na bedne… ;)

      0 0
      • jonti  

        Plesiveska drzka je zahrnuta v hnojacich (nic negativniho, hnojak = lokalni zavod), je to fajn zavod, ale neni to priorita.

        0 0
    • smiley  

      1/2 IM

      0 0
    • malamala  

      Tak jsem se na stará kolena rozhodl, že taky něco pozávodím. Cíl je jasný, nedojet poslední a pokud je časový limit, tak ho zvládnout ;).

      # Salz.

      # Pinzgau trophy /4 závody/

      # Kitzsteinhron SnowClimb

      0 0
      • karliner  

        Glocknerköniga máš za chalupou a nic?

        Btw – při přihlášce na Salz nezapomeň do kolonky slow-motion uvést tým č. 34 – „LONELINESS OF A LONG DISTANCE RIDER“ – oblíbený team legend B-F

        0 0
        • Honzis  

          když by jel někdo v červnu na Glocknerkoeniga, tak bych se rád přidal, nějak u nás už nejsou zájemci :-) Rád bych dal en hořejšek pod hodinu, když jsem to loni zase těsně nestih.

          0 0
    • BigKarel2  

      Rally Lužické hory, páč to mam za barákem… :D

      0 0
    • blaf  

      Ujezdsky duatlon

      Plesivecka drzka

      Trans Brdy

      Kings of Prague pokud se bude znova konat

      Podebradsky triatlon

      Okolo Hradce

      Predbojsky triatlon

      Vrchlabi Spindl

      Nymbursky triatlon

      Praha Karlstejn

      Podkrkonossky MTB maraton

      Cizkovsky triatlon

      Velka cena mesta Uval

      Van Gilern Cup

      XC Rez

      Trans Brody

      triatlon chci zkusit, jestli se zucastnim vsech zavisi na zkusenostech :)

      0 0
      • jonti  

        Asi se potkame casto, Kings of Prague bych dal taky, kdyz ten vikend nebude nic lepsiho.

        Ja chci taky behat, terenni zavody, od petky po pulmaraton, na podzim mozna i cely maraton. Muj sen je dat desitku pod 36 a maraton pod 3, to druhe je ale letos asi unreal.

        0 0
        • blaf  

          Tak preju at se to podari.

          Ja bych chtel desitku za 55 a naucit se plavat usporneji. Pri behu me v posledni dobe ale boli koleno :( a plavani me desne vycerpava :( Mozna bych se na ty triatlony ani nemel hlasit :)

          Kazdopadne at se dari

          0 0
      • Memphis22  

        Tři pro zdraví jezdím taky, duatlon a XC bych měl jet určitě… :)

        0 0
    • kolda  

      uvidme, co cas, kondice a rodina dovoli.

      chtel bych

      Silesia – dlouha

      Lost in prague :)

      24h -Liberec/Bystricka, pripadne oboji, ve dvojici

      Drasal – snad po 2 lete odmlce

      Salz dlouha – spojim s dovcou

      … a po Salz uz nic :)

      uvidim, jestli Sudety, nebo nejaky orientak, pripadne mensi akce.

      je toho moc a casu hrozne malo.

      0 0
    • martin7  

      Oetziho (pokud me vylosují) a právej sem se přihlásil na jednu akcičku. Jel jsem to v loni a bylo to hustý

      http://www.alpenbrevet.ch/…/Strecken-85

      0 0
    • Darkson  

      vidim to dost podobně jako někteří přede mnou:

      Plešivecká Držka

      Lost In Prague

      24h Liberec (solo nebo dvojka)

      MTB Trilogy

      Kokořínský triatlon

      možná 24h Beroun

      Sudety

      …a možná nějakej MTB závůdek nebo triatlon v okolí

      0 0
      • karliner  

        MNo, Kokořínský triatlon je zase ve stejný den, jako Salzka, takže můj návrat se opět o rok odkládá, já se snod té kategorie veteránů dočkám :-)))

        0 0
        • Darkson  

          snad se rakušáci vzpamatujou a příští rok ustoupí a změní termín konání:-)

          0 0
    • Mirek_29  

      tak že asi takhle

      dva kopce bohužel nebudou

      Loudání

      sudety

      0 0
    • madcat  

      Když se zhrabu na Hustopečskej kameňák a třeba snad i ten enduro závod v Rychlebech, tak budu šťastné jak blecha…

      0 0
    • Schuminier  

      Letos chci absolvovat kolem 15 cyklistických závodů (loni 13) a určitě mezi nimi nebudou chybět:

      Přes 2 kopce – tento závod jsem chtěl jet, bohužel se již konat nebude. Pořadatelé se rozhodli v dubnu pro jinou zahraniční akci

      Újezdský duatlon – skvělej pražskej krátkej rovinatej duatlon s rodinou atmosférou a symbolickým startovným, sranda závod pro 200 lidí

      Berounský BikeMaraton – závod s naprosto úžasnou kopcovitou jezdivou trasou s několika pár krásnými rychlými sjezdy a s velmi přívětivým počtem startujících = kolem 250 až 300 lidí

      Houštecký cyklomaraton – na 58 km sice pouze 350 m převýšení, ale to je právě to, co dodává tomuto závodu grády, protože to všude nehorázně odsejpá a endorfíny stříkaj proudem:-) Každoročně startuje kolem 500 lidí, přesto je tu velmi nízká konkurence a velká šance na obrovský úspěch.

      Salzkammergut – prvně si zkusím tento populární závod a to jeho 119 km dlouhou verzi. Každý to vychvaluje, tak to chci taky zkusit a zažít na vlastní oči ty krásné výhledy, které znám zatím jenom z fotek. Kopců je tam jenom pár, takže se není čeho bát :-)

      KPŽ Karlštejn Tour – domácí pražský závod nabušený konkurencí vyloženě k prasknutí. Člověk aspoň zjistí, že není zas až tak dobrej :-) (loni 154. místo) Navíc první 2 km do Radotína mám hrozně moc rád, v peletonu se tam jede průměrnou rychlostí přes 40 km/h!! :-D

      KPŽ Karlovy Vary – naprosto libózní trasa, na 55 km 1250 m převýšení, kde je ovšem potřeba pohybovat se co nejvíc vepředu, protože v singlech se to zaseká a je po srandě.

      Pražská padesátka – opět můj domácí závod, jehož trasu znám úplně nazpaměť. Díky správně zvolené strategii (napálit první 3 kopce a pak už jenom viset :-D) a díky pozvolnějším stoupáním a slabší konkurenci je tu velká šance na úspěch.

      0 0
      • marco  

        A necháš si z nostalgie tvé kolo nebo to budeš do budoucna měnit za něco modernější. Z toho co jezdíš je vidět, že se dá jezdit na slušné úrovni i bez potřebné kosmické technologie v řádu desítek tisíc korun.

        0 0
        • Schuminier  

          Já se na svýho Authora Kinetica z roku 2007 vymlouvat nemůžu. Asi to oproti špičkovým kolům bude určitý rozdíl ve výkonnosti, zároveň ale nevěřím, že by mi budoucí již objednané kolo konečně i s SPDéčkama (Scott Scale 30 – rok 2012) snížilo na průměrném 2hodinovém půlmaratonu čas o víc jak 2 až 3 minuty. Ale těším se na to moc … na SPDéčka, na karbon, na pořádný brzdy i vidlici. Až ho budu mít, tak v dubnu provedu důkladné testy a analýzy, při kterých budu porovnávat právě rozdíly mezi těmito 2 koly a to i výkonnostní, tak jsem na to zvědavej, snad to budou měřitelné hodnoty:-)

          0 0
      • karliner  

        V přihlášce nezapomeň jako slow-motion team uvést č.34 LONELINESS OF A LONG DISTANCE RIDER :-)

        To platí samozřejmě i pro Martina7

        0 0
      • Smazaný účet  

        na tu Salzku ti budu držet palce…na „padesátkaře“ (i když hodně dobrýho) je to docela nálož, myslím :-)

        0 0
      • trpaslik72  

        Houštecký mám hodně rád, jak píšeš, převýšení je minimální, dalo by se říci jedinej trošku kopec za celých 58 km, ale tempo se jede o to brutálnější a je to super fičák =). škoda, že to ale přešoupli do letňáku, podle mě na oválu to bývalo lepší.

        Tak GL ;)

        0 0
    • Honzis  

      hlavní akce po měsících asi tak :

      únor – čerčanský chlum

      březen – Pečky, Č. Brod

      duben – Pardubice 1/2 maraton, VC Krkonoš

      květen – Mamut silnice, Perná – běh do vrchu

      červen – ?Glocknerkoenig? , 24hod Hradešín , možná Rampušák

      červenec – asi silniční Beskyd, UAC – Posázaví

      srpen – běh na Šerák, mistrák na Kraličáku, silniční Král (jestli se pojede)

      září – Sudety, Běchovice

      říjen – Janovských 19

      listopad – Kunratická, Winter Brdy, Svatojánská 20

      prosinec – HSH kros, koloběh Říp – Praha

      no a taky ňáký UACy, běhy a jak to vyjde :-) Je to zas nabitý!

      0 0
      • Darkson  

        tvůj závodní rok je vůbec trochu mimo mý chápání:-)

        0 0
        • ¨MZ  

          to tam má odhadem tak pětinu závodů, co ve skutečnosti pojede/poběží :-)

          Například z těch zajímavějších tam ještě možná přibude v červenci Sudety etapák :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            a určitě si střihne nějakej běžeckej maraton :-)

            0 0
            • ¨MZ  

              už mně lámal v březnu do Plzně, kolem Boleváku, běží se tam maraton a padesátka :-)

              0 0
    • tom xtr  

      asi Škoda Bike

      dlouhý Šela

      dlouhá Sileska

      Možná Drtič nebo Drásal

      Snad Rychleby

      Salzka, když vyjde počasí + vydrží odvaha, tak dvoukilo

      pak prý něco ve Swiss

      … dál se uvidí, ještě něco něco menšího lokálního

      0 0
      • kolda  

        doufam, ze se nekde uvidime! idealne v Bad Goissern, mhli bychom jet spolu :))

        0 0
        • tom xtr  

          Ještě ty mě hecuj :)

          Ale jo, jestli mě neopustí odvaha, tak na Salzce jasně.

          0 0
          • kolda  

            pocitam s tim. ve 2 se pojede lip. vloni jsem jel s blackym a ten me opustil v puli prvniho kopce :)

            0 0
            • karliner  

              Takže za rok budu říkat, jak jsem si maloval cestu s koldou a ten mi v půlce prvního kopce udělal pápá a viděl jsem ho až v září :-)

              0 0
              • kolda  

                no, tak ja jsem nemel v planu se blackyho drzet, nejsem blazen :)

                ale uz se tesim na letosni rok.

                0 0
    • TomT  

      priortia je ČP XC…a pak ostatní závody který bych chtěl absolvovat: možná Trans Brdy, Extrem Bike Most, Malevil a silniční Krušnoton + naky další silniční závody v rámci přípravy..

      0 0
    • jesperx  

      Bězděz 50 – přesto,že je to v místě mého rodiště ještě nikdy jsem ten závod nejel

      0 0
    • Bafoon  

      http://www.stalak-devoss.cz/mtb/index.php… – můj úplně první závod :-) tehdy jsem tam dostalo moje ego hrozným způsobem na prdel tak bych to rád někdy zajel důstojněji

      Bikemarathon Bárt – http://bikemarathon.cz/ taková zdejší tradiční prča :-) s cestou tam a zpátky je to vždycky zajímavý

      Česká Třebová – http://www.cyklomaraton-ceskatrebova.cz/ něco jako Bárt + bonusem kdyby dorazil Jarda

      Král Šumavy – dlouhá trasa, zadarmo se ožrat s vodníkem, no kde se tohle nabídne. Další motivací je zas ukrojit něco z času, kdy jsem to jel prvně. Minule to bylo přes hodinu tak třeba zas :-)

      Drásala – dlouhou trasu. Jel jsem loni blátivého krátkého, profilem mi to perfektně sedlo, atmosféra atd super, rád bych si to užil ještě víc.

      Sudety – dlouhou trasu. Letos jsem jel krátkou a byl jsem z toho tak ******** a ještě víc když „ty pravé Sudety“ prý začínají až po dělení tras.

      a ještě pouvažuju o CA Maštale, Rampušákovi a všeličems o čem se doslechnu tady :-)

      0 0
      • trpaslik72  

        Na sudety mám taky zálusk, ale celkem respekt :) asi to necham ještě na příští rok :) letos 24H nejspíš ve čtyrce.

        0 0
    • pee.tr  

      Transbrdy (ještě jsem nebyl)

      Okolobudějc

      Král Šumavy

      Salzkammergut

      Šumavský MTB Zadov

      Orlík

      možná Valtice

      Nova Author cup

      Zvažuju Jihlavskou MTB 24h., máte někdo zkušenost? Já dosud jen 12h na horší silnici.

      0 0
      • royal  

        jestli tu jihlavu chces jet sam, tak te obdivuju. Ve dvojici to uz asi jde, ve ctverici je to uz spravna celovikendova sranda ktera stoji za to.

        Pokud pojedes, tak dej vedet, pomuzem ti se zazemim (pocitani kol, noseni jidla, buzeni apod).

        Jinak v solu je to hlavne o jidle a mit to v hlave srovnany, abys ve 2 rano nedosel k zaveru ze uz to nemas zapotrebi, ze stejne nemas sanci vyhrat (a podobny ptakoviny co te napadnou)…

        Zase ve ctverici je to uplne jinej zavod, je to serie „sprintu“, je dulezitej celej team…

        0 0
        • pelhrimov  

          K čemu je dobré na 24h buzení? Na závodech se spí?

          0 0
          • martin_bakov  

            no jasne jakmile je nejaky tym zavodniku tak je urcite cas na chvilku si dachnout.

            0 0
          • royal  

            ve ctverici se prave celkem „prospat“ da, ale nesmi se to prehnat – treba ja pokud bych v noci spal vic jak hodinu tak by mi bylo neskutecne blbe a dalsi pul hodiny bych se z toho dostaval (stalo se mi prave loni v jihlave).

            Ten clovek kterej budi musi zapisovat kdy odjel kterej clovek na trat, vedet kdo pojede po nem a rict mu aspon 10 minut pred planovanym prijedem toho na trati – aby se oblik, pripravil kolo a jel na start, taky ho zkontrolovat (svetla, cip apod).

            Ono se to nezda, ale kazdej kdo nam takhle pomahal celej zavod byl pak stejne zmakanej jako my co jsme jezdili…

            samozrejme se da jet i bez pomocnika, ale pak se zbytecne delaj chyby (v kolik odjel? kdo ted pojede? proc nikdo neni pripravenej? …)

            0 0
            • kolda  

              na 24h cip zasadne nesundavam z nohy. pravdepodobnost, ze bych si na nej ve 3 vzpomnel se blizi 0% :)

              0 0
            • McBlacky  

              asistenci to chce, ideálně 2 lidi (servis+jídlo a kontrola jezdců/časů/depa).

              0 0
              • kolda  

                jo jo. ne jak letos na Bystricce, kde jsme meli domluveny support spolecne s druhym tymem. dopadlo to tak, ze jsme si s Heretikem chystali vse sami, takze z hodinove pauzy zustalo vzdy tak 20 min – diky tem srackam.. aspon se cloveku nechtelo tolik spat.

                0 0
            • bosmilan  

              pro mě bylo nejhorší když jsem jel ve čtveřici,že jsem musel ve dvě ráno vylézt ze spacáku a donutit se že prostě musím jít si odkroužit svoji noční část.

              Když jsem jel ted Bystřičku solo,tak jsem měl radost,že se nemusím ohlížet na ostatní abych jim to nepokazil a když jsem to po 8 hodinách jízdy komplet zabalil,tak mi nikdo nemohl nic vyčítat.

              Letost snad výjde počasí a já si dám na Bystřičce reparát a odkroužím toho mnohem více,na jiné 24 hod. se asi nedostanu

              0 0
        • pee.tr  

          Tak to dík za nabídku. Pokud bych jel, jel bych zřejmě sám. 24ku v týmu 3 lidí jsem už absolvoval u nás někdy před 10ti lety a jak jsem psal 12ku sám jsem jel už taky. Sice obojí po silnicích (i když víceméně rozbitých), ale vím, že u takovýhle závodů nejde přemýšlet o nějakých umístěních. Nechci se chvástat, ale tohle bych v hlavě srovnaný mít měl a přesně vím, co tím myslíš. Jde mi čistě o to sám sobě dokázat, že to dám (nabo taky ne ;-) )

          0 0
      • pelhrimov  

        Jihlavská 24h má jednu velkou výhodu, když jsi v noci unavený, tak nezažiješ nepříjemné pocity, že jedeš do úplné tmy. V Jihlavě bylo tak 100m tmavého místa, na kterém se v noci usadila partička mládežníků, která na každého pokřikovala a člověka to probralo k životu. To je obrovská výhoda Jihlavy, je tam relativně dost světla.

        0 0
        • McBlacky  

          takový závod jsem nikdy nejel, tak jenom názor od stolu. Přijde mi, že proti jiným trasám 24H kde se jede v lese pořád (Beroun) nebo mix (Liberec, Bystřička, Vimperk) to musí být trochu zvláštní. Právě ta jízda v naprosté tmě je zajímavá a zároveň náročná jiným způsobem, což je i motivující.

          0 0
          • royal  

            Nevim, asi je to tim ze s poradnejma svetlama toho mam najeto dost, takze rozdil mesto-les (svetlo-nesvetlo) moc nevnimam, nebo jsem si ho nevsimnul.

            Vlastne me ani nenapadlo mit v noci na trati v lese strach, proste jsem zavodil. Sice nam po skonceni zavodu v Ziline mistni rikali ze „medvede tu jsou, ale ted jsou nahore na kopcich a cpou se jahodama, dolu do udoli ted vetsinou nelezou – jenom kdyz tahne teplo z udoli, jako dneska“.

            Jediny ceho bych se dneska bal je abych nespadnul a nevlitnul do nejakyho krovi, a nezkejsnul tam zranenej celou noc bez toho aby si me nekdo vsimnul (to se mi prave v Ziline stalo, spad jsem a vlitnul i s kolem do krovi, bejt to o kus vic do krovi a nebejt schopnej vstat tak nevim, nebyl tam ani GSM signal, asi bych tam nejakou dobu pobil :-) )

            Nocni les ma jedinou zajimavost – pocitali jsme vzdycky mysi a zaby, vylekany nasima svetlama

            0 0
            • pelhrimov  

              Můj komentář byl určen jezci, který váhá a vybírá závod. Nebyl určen tomu, kdo jede ve čtveřici, tzn. 3h v sobotu a 3h v neděli a ještě po částech, to vysvětluje proč jsi happy a v noci nezpomaluješ. Štafeta není 24hodinovka je to úplně jiný typ závodu, je to rychlostní závod resp. drsný intervalový trénink. Dej si v Liberci sólo a podíváme se pak jestli udržíš v noci stejné tempo, když už tuto tezi tady razíš asi dva roky.

              0 0
              • McBlacky  

                mě to právě v noci v LBC bavilo když jsem jel solo. Sice jedeš pomaleji, ale to i díky únavě. Mě osobně ta tma motivovala a nutila se více soustředit.

                0 0
              • royal  

                jasne ze je ve ctverici 24-ka uplne jina nez v solu. Solare obdivuju a respektuju a v jejich snazeni jim fandim. Vim ze bych to sam neujel, nemam na to ani hlavu, ani nohy. V teamu ale pojedu, ma to hodne do sebe, je to napinavy, je sranda, je pri tom boj sam se sebou i se souperema, je to rychly, boli to ale na konci je dost dobrej pocit. Solisti jezdej pro neco jinyho, pro neco co se jim na tom libi a to je taky dobre.

                Muj komentar byl urcenej stejnymu jezdci – ale z pozice cloveka kterej jede v teamu.

                0 0
          • op  

            jel jsem loni Jihlavu a Liberec (byly to my prvni 24h, na vysledek se neptejte..:), takze muzu srovnat. Jihlava – technictejsi (schody a tak), vetsinu trasy mnohem zabavnejsi, lepsi atmosfera – lidi kolem trati, vyhovovalo mi, ze jsem mohl obcas setrit baterie. Naopak nevyhovoval mi dlouhy prujezd po asfaltu kolem obriho parkoviste. Liberec byl naopak takovy pocitove tvrdsi, mozna opravdovejsi, ale nudnejsi.

            (v Liberci jsem mel pad, rozbil jsem prilbu, ale to nebylo vinou narocnosti trasy..)

            0 0
            • pee.tr  

              Delší schody bych si potřeboval někde natrénovat. ;-) O žádnejch v okolí nevím a na Salzce jsem je raději seběhnul, stejně mě fronta předemnou donutila na tom mostě zastavit.

              0 0
              • op  

                delsi schody tam nejsou

                zato jsou tam jedny schody, pred kteryma je pekny predschod :)

                0 0
            • McBlacky  

              já spíš slyšel na Jihlavu názory, že to je méně terénem než Liberec. Asi se tam budu muset vypravit :)

              • schody na trati 24h mi přijdou jako nevhodný prvek. Lepší je imhotvrdší technický sjezd jako měl Vimperk v prvním roce.
              0 0
              • op  

                rekl bych to takhle – mene prirodnim terenem, vice umelym terenem. Jsou tam i schodovite vyjezdy. Ty schody – sjezdy – nic velkeho, jen prijemne zpestreni (s vyjimkou toho predschodu rozhazovaku – tam se to pak vyjezdilo a dal se v pohode objet, ale ucpavalo se to).

                V Liberci byly dva minisjezdiky, jinak teren nic.

                0 0
                • Darkson  

                  mě ta trať v Liberci právě přijde super vyvážená a jezdivá. nic bych na ní neměnil. z valný části vede lesem, jeden asfaltový výjezd na odpočinek a najezení, technicky mi to přijde přiměřený, pár hezkejch sjezdů tam je. nevim jakou jsi jel kategorii, ale třeba pro solisty nebo technicky méně zdatný tam nemůžou bejt sjezdy jak na XC, půlka lidí by se v noci nebo ráno zrakvila.

                  0 0
                  • kolda  

                    me ta trasa taky prijde ok na 24h. naopak schody bych treba 30× jet nechtel.

                    0 0
                    • op  

                      abych nebyl spatne pochopen, ja vubec nerikal ze neni ok, jen jsem srovnaval Liberec a Jihlavu ze sveho uhlu pohledu. Ono taky, kdyby bylo poradne mokro, dostalo by to uplne jiny rozmer.. Obe ty 24h, co jsem jel, byly za sucha, mel jsem stesti.

                      0 0
                      • Darkson  

                        tos měl fakt štěstí, já jel 24hodinovek, jestli dobře počítám 6 a z toho za sucha 2, naposledy před 3 lety Jistebnici:-)

                        btw, kdy bylo v Liberci naposled sucho?!

                        0 0
                        • op  

                          loni (2011), uplne za sucha to nebylo, ale ani extra blative

                          0 0
                          • Darkson  

                            aha, pokud berete 2011 jako sucho, tak to chápu. sice to nebyl žádnej extrém, ale suchem bych to nenazval…ale já nemam bláto prostě rád:-))

                            0 0
                        • royal  

                          Je pravda ze Liberec je asi v jinym meteorologickym pasmu lane letos byl suchej, sice v nedeli rano lehce krapalo, ale trat byla vicemene sucha (jen posledni travnatej sjezd byl ke konci trosku nebezpecnej).

                          Jihlava – sucho, Zilina – sucho (krome 100 m bahna). V Bystricce bylo ponekud bahnito, ale proti Vimperku 2010 to bylo vlastne celkem pohodovy :-)

                          0 0
                • kolda  

                  tak proc ses tam teda rozbil?

                  0 0
                  • op  

                    frajeril jsem pred kamosem a daval skok kde vubec nebyl potreba .. :)

                    jel jsem solo

                    0 0
                • martin_bakov  

                  Taky sem se v liberci minuly rok rozbil, ale ne ve sjezdech. Stalo se to na takove tahle lesni rovince ustici na asfaltovou silnici zhruba ve 2/3 okruhu, cloveka to tam zene aby nabral rychlost na rovince… jenze predni kolo mi odhodil do strany asi nejaky kamen nebo co to bylo… Jeste ze sem mel helmu – podezreni na otres mozku a holen vydrzela naraz – jen megamodrina ktera mi stekla na kotnik a vsakovalo se to 3 tydny :/

                  Trat v liberci je fajn, clovek se tam nenudi.

                  0 0
              • royal  

                Moje hodnoceni (rocniku 2011):

                • jihlava – trat dobra, rychla, jezdiva. Trat rychla, jezdiva, fandicidivaci delali uzasnou atmosferu. Poradatele naprosto bezkonkurencni!
                • liberec – organizacne nic moc, ale trat uzasna. Za kazdej vyjezd odmenave forme sjezdu, jezdive, rychle a bezpecne
                • Zilina – opak Liberce. Uzasny organizatori, priserna trat (bohuzel kvuliproblemum s vlastnikama pozemku museli zvolit tu nahradni trat ktera se jela,jim samotnejm to prej vadilo)

                ohledne schodu v Jihlave – prvni jsem behal (priste je pojedu, nebyly nic nebezpecnyho, jenom se nebat) stejne jako dost ostatnich, druhy jsem skakal. Podle me byly ty druhy nebezpecnejsi v tom ze do nich moh clovek najet dost rychle. Vsechny dobre znaceny, takze prehlidnout je neslo :-).

                Vic mi tam vadila jedna velka cedule (na konci mostu?), ktera odrazela vsechno svetlo z Auror zpatky do oci a oslnovala ;-)

                0 0
              • pelhrimov  

                … asi jedna ruka v sádře a na vlastní oči jsem viděl ulomení sedlovky při srážce pod schody. Podle mne je to také zbytečné, problém, že (raději škrtám) No prostě všichni to chtějí drsné a pak se musí vypisovat kategorie šestek.

                Jihlava je městský závod !!!, představ si to jako kritérium na horských kolech, to nemá cenu srovnávat s Libercem nebo jinými závody v lese. Jihlava měla asi 7 kraťoučkých technických míst, jinak je to velice rychlá a úplně hladká trať.

                0 0
                • royal  

                  Vim ze v Jihlave byly zraneni, nevim kde ktery, ale nejnebezpecnejsi mi prisla posledni leva zatacka tesne pred cilem (sjezd od schodu dolu k zoo) – tam myslim bylo par zraneni.

                  BTW jestli budes na nejaky 24-ce letos tak prijd pokecat, at vim s kym mam tu cest – budeme mit zase modrej stan, team „Mame dalkovy!“, Jindra (vetsinou v kriklave zeleny veste)…

                  0 0
        • camlost  

          letos bude v Jihlavě jiná trať. ke „křížku“ se už nepojede (to je to stoupání k… no ke křížku :-) – byla tam ta průjezdová kontrola, která nefungovala).

          mapa je zde:

          http://www.jihlavska24mtb.cz/mapa.htm

          když se tak na tu mapu dívám, tak začátek je stejný, takže o ten výjezd v parku nepřijdeme. projede se parkem, asi stejně jako loni. pak kolem parkoviště u ZOO, ale před mostem (dlažební kostky) se uhne doleva.

          pak je nová pasáž, kterou neznám.

          a konec, tzn. hradby vč. těch zmiňovaných schodů, náměstí a park je asi stejný.

          jinými slovy, nepojede se pod City Parkem (tam měřili policisti rychlost) a nepojede se k tomu sídlišti s pokřikujícími… napsal bych fanoušky, ale jak jsem je viděl a slyšel já, tak začali fandit („dávej, píčo, dávej“ ;-)), až když jim došlo jídlo dole u ohně.

          0 0
    • royal  

      Taky se pridam. Letos to oproti lonsku omezim na minimum, uz nechci utracet za zavody cestovanim pres celou republiku autem, bydlenim tam apod., takze:

      • Kral Sumavy MTB, dlouha. Uz jsem skoro chtel jet stredni, protoze dlouhoujsem jel hodnekrat a chtel bych zmenu, ale poradatel bude menit trat, tak jedus klukama zase dlouhou. Tentokrat bez ambici, loni jsem si vyzkousel jaky to jedojet 101. :-)
      • serial 24-hodinovek, snad letos konecne ty kluky z Demy porazime, loni jsmetesne unikli prvnimu mistu ;-(
      • berounska 24 (asi budeme potrebovat jednoho nahradnika do teamu, nechce sito nekdo zkusit ve 4-clenym teamu?)
      • mozna Salz a EBM pokud budu mit po 24-hod sily a nekdo se bude chtit zbavitstartovnyho
      • mozna Kralovice a trans brody, pokud bude chut
      • Winter Trans Brdy, na ukonceni sezony :-)
      0 0
    • JMT  

      Dobrej tred, člověk tady najde zajmavý závody. Takže asi bych možná začal na chřibský 50 a pak se uvidí. Určo bych teda chtěl na Krále. Jediný co vim že fakt nepojedu je P50 a transbrdy

      0 0
    • mr.antik  

      Tak něco bych si možná letos šoupnul, nějakou časofku do vrchu a nějaký to enduro. hlavně aby to se mnou neseklo…

      0 0
      • karliner  

        Třeba ;-)

        0 0
        • prvniodkonce  

          JO!

          0 0
        • mr.antik  

          tam mě nikdo nedotáhne, jeli jsme tam autem a fakt nevim co na tom cyklisti tolik vidí, táhnout se smradem mezi autobusy a karavany…

          0 0
          • karliner  

            Na závod je to samozřejmě pro auta zavřené…

            0 0
          • malamala  

            Silnice zavřená, jen pár nadšených hobíků … šlápneš a za několik desítek minut jsi na kopci. Při troše štěstí třeba nebude padat sníh :-)

            0 0
          • karliner  

            Když je na tebe Grossglockner moc daleko a moc do kopce, dej si ten polskej závod z Karpacze na Sněžku. Stojí to za to i jen díky tomu, že to je vlastně jedinej způsob, jak se tam legálně s kolem dostat.

            0 0
      • malamala  

        Místní časovka do vrchu :-) brdek

        0 0
    • bosmilan  

      pokud půjde všechno dobře tak bych chtěl dát tyto:

      • Škoda Bike
      • Šelu dlouhou
      • Silesii dlouhou
      • Merida Bike dlouhou
      • Kopřivnický Drtič
      • 24 h Bystřička solo
      • Drásal dlouhý
      • Beskyd tour mtb
      • Manitou železné hory dlouhou
      • Sudety dlouhé

      a pak nějaké ty menší v okolí když bude čas

      0 0
    • spek  

      Ahoj,

      uz odpovedel Zdenek. Delam to opravdu sam. Zdenek me hodne pomaha tim, ze pise nejake info. Je hezky, ze uz na prelomu ledna a unora maji hobici udelany plan zavodu :-))). Ale ono je s tim opravdu hodne prace. dat dohromady 1O poradatelu ruznych zavodu, sjednotit kategorie, terminy,… . Ne vsichni komunikuji jako Zdenek Bartos, takze od nekterych jeste nemam odezvu. Davat v tomto pripade verejnosti info o celem serialu neni jednoduche. A opravdu se tim nezivim :-). Takze, jestli je to mozne, vydrz. Rad te urcite na BPHK uvidim. Myslim, ze konecna podoba bude zverejnena nejpozdeji do konce brezna. Pracujeme jeste na vlozenych zavodech vzdy v polovine tydne a neni to fakt jednoduche. Od zacatku brezna budu psat info.

      Zdravi

      Spek

      0 0
    • fíha  

      Uz som jel 1.Zimny maraton. Ja uz mam volno!

      0 0
    • artorie  

      tour de france

      giro d italia

      0 0
    • ZuzicK  

      Jak tak sleduju, je to tu samej XC-čkář :-)

      Letos bych chtěla ke krušnohorským endurkám přidat Rychleby a Mad East Enduro. V Rychlebách se mi líbí ten dvojboj, ale uvidím, jak na tom budu s fyzičkou :-)

      0 0
      • Kubiczech  

        Ony ty enduro závody zase tolik známé nejsou, ale rád bych se nějakého zúčastnil. Mohla bys, až budeš mít čas, udělat nějaký nástin o čem víš nebo kam se chystáš? Já mám potuchy jen o těch Rychlebkách a pak o těch dvou třech ilegálech na Krušnohorsku…

        0 0
        • ZuzicK  

          Tak vím jen o těch Rychlebách, Kruškách – 2 ilegály a to Mad East Enduro – otevřené mistrovství Německa, to je kousek od Cínovce v Altenbergu. Pak jsem zahlídla nějaký enduro na polský straně (Beskyd tuším), ale to nevím na 100%, nemám žádný info.

          Takže vlastně plánuju vše o čem vím poblíž ČR :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            ak budes mit nejake info, pis…pokud mi bude vychazet cas, rad bych se letos nekam podival a organizovane se prizabil:)

            0 0
        • karliner  

          Když jsou ilegály, tak to snad nebude psát sem, ne? :-)

          0 0
    • Memphis22  

      Co nejvíc závodů Krále Středohoří, za sebou už mám jeden běh.

      Újezdský duatlon

      Velká cena města Úvaly, srdeční záležitost, tam jsem začínal.

      Nova Author Cup, kvůli fajn víkendový akci, ne že by mě bavil, zvlášť po tom loňskym očistci.

      A mezitím snad ještě něco. Třeba budu mít letos i čas trochu trénovat. :)

      0 0
      • Maty.dp  

        Právě že loni to bylo alespoň trochu zajímavé. Jinak je to o ničem :-) Takže za mne ročník 2011 super.

        0 0
      • Smazaný účet  

        hmmm, něco z krále jsem jel naposled před pěti lety. :o) že bych si střihnul cementárnu výletním tempem? no asi nakonec skončim zas jenom na krojcu.

        0 0
    • Milan.11111  

      Tak v tomto roce bych chtěl absolvovat aspoň jeden z těchto závodu začínám teprve jezdit ale pro začátek by to asi šlo

      1,http://www.sko­dabike.cz/plzen/

      2,http://www.ko­lopro.cz/zav/pra­ha-karlstejntour

      a jeden amatérský triatlon Jménem Brdonoše v Příbrami

      Aspoň jeden z nich zvládnout a dojed do konce

      0 0
      • McBlacky  

        ten Karlštejn si rozmysli, to tě možná akorát nasere.

        0 0
        • Smazaný účet  

          tak pěší turistika ve frontě na kopec je taky fajn :-) pak požrat trochu prachu na závodišti…

          0 0
        • Milan.11111  

          Díky za info kamoš co to jezdí tak mi to taky řikal že je tam mraky lidí a když člověk aspon trosku neujede tak se ani nehne :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            jj, na závodišti to musíš napálit jaxvině, prach neprach…na silnici to pak napálit ještě víc…a ve stoupání na tom rozbitym asfaltu v lese nastoupit :-)

            pak už je to v pohodě…

            0 0
      • JakeF  

        Odkud jsi? Podle závodů odněkud z okolí… Nechceš si dát něco menšího, než masovku typu KPŽ? Namátkou v okolí Plešivecká Držka a Pustověty na jaře a pak během roku Giro Pičín, Berounský Bike Maraton. Ještě Krakatit Dobříš, ale ten se letos bohužel nejede.

        0 0
        • karliner  

          Pro začátečníka imho Plešivecká držka není zrovna dobrý závod, protože většina startovního pole je tvořena většími, či menšími chrty a je velmi pravděpodobné, že od první zatáčky až do cíle pojede sám, což třeba na KPŽ se mu nestane ani náhodou :-)

          0 0
          • JakeF  

            Byl to můj první závod v životě ;-). A skupinky se moc netvoří, to je fakt, ale je to spíš malou účastí, výkonnostní rozdíly tam docela jsou… Na KPŽ bych se těch skupinek spíš docela bál, zvlášť hlouběji ve startovním poli…

            0 0
        • Milan.11111  

          Bydlím v Příbrami.Na ty zavody co jsem tu psal tak určo bych chtěl ty Brdonoše je v tom i mala sázka :)

          díky za typ určo se mrknu a možná i navštívím :o)

          uvidím jak na tom budu budu časově a hlavně s fyzičkou.

          0 0
        • Sipal  

          Nemáš link na propozice na Pustověty? Nikde nic nemůžu najít. Jinak Pičín a Beroun taky doporučuju, na začátek určitě lepší než cokoliv z KPŽ.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Beroun je relativně jednoduchej a díky docela dlouhý pasáži po asfaltu do mírnýho kopce a pak lesem do kopce na začátku se to rychle roztáhne a nebývá problém se špunty…

            zas tam nejsou moc technický sjezdy…trochu o hubu je ze Zdejciny ke Stradonicím, pak je pár takovejch hravejch pasáží před Vráží a pak ten poslední do Berouna, kde to chce prostě pustit, blbejch je jen asi posledních 20m před parkovištěm.

            0 0
          • JakeF  

            Jo, Pustověty a propozice je těžkej oříšek :). Taky jsem nedávno hledal kvůli termínu a nic jsem nenašel. Letos by se navíc měla měnit trasa, tak to bude asi o to komplikovanější. Termín bych tipoval na druhou nebo třetí sobotu v dubnu.

            0 0
            • Sipal  

              To jako mám přijet někdy v dubnu v sobotu do Pustovět a buď tam bude brána nebo se jen tak projedu, jo? To zní dobrodružně. Ale píšu si, třeba se někde něco ještě objeví, dík za tip.

              0 0
              • RoDoR  

                Pustověty budou 14.4.2012, info by se mělo objevit na www.zdenkaweb.com ,bývají tam informace i o dalších akcích v okolí Rakovníka a hlavně potom fotky z těchto akcí.

                0 0
            • Darkson  

              můžete mi přiblížit o jakou akci se jedná? nemám to daleko, ale vůbec nic mi to neříká. dík

              0 0
              • RoDoR  

                Je to nějakých 40 km, na tohle roční období celkem náročný závod křivoklátskými lesy s občasnými bahenními vložkami, komorní atmosféra z důvodu nulové propagace (úmysl pořadatele),trasa moc pěkná, klobása a pivo dobrý, ceny v tombole taky, pro vítěze medaile, značení trati slušný, pořadatelské zajištění minimální, ale na akci takového rozsahu to stačí.

                0 0
                • Darkson  

                  to zní hodně zajímavě, podobný akce mam rád. jen ať Jíra nepořádá ve stejný den Plešiveckou Držku

                  0 0
                  • JakeF  

                    Plešivecká držka bývá v neděli… Já jel loni obojí ;-). Je fakt, že teda na Plešiveckou už jsem nebyl úplně ideálně odpočinutej, ale dalo se to, jak jsou oba celkem krátký. Celkově je Plešivecká o něco náročnější kopcema, technicky cca podobně, akorát proti PD nejsou ty kamenitý pasáže.

                    0 0
                • Sipal  

                  Není někde gps záznam trasy Pustovět, nebo nějaký popis? Jak dlouho se to jede a kolik tam bývá lidí? Mrknul bych se do výsledků, ale nenašel jsem…

                  0 0
                  • RoDoR  

                    Přesný název závodu zní celkem honosně Špičák Extréme Race, bývá tam do 50 lidí, vede to z Pustovět směrem k Rakovníku (samozřejmě ne po cyklostezce :-)) a přes Špičák zpátky, jedou se 2 okruhy, já jsem minulý rok GPS vezl, ale pak jsem dost dlouho nestahoval data do PC a přepsalo se mi to, takže mám … . Dá se to jet pod 2 hodiny. Míra coby hlavní pořadatel zvažuje jet 1 okruh původní a pak natáhnout takovou smyčku na druhou stranu k Berounce, jestli to bude už letos ale nevím a nejsem si jistý, jestli to ví on :-).

                    0 0
              • RoDoR  

                Jestli tě to ještě zajímá, tak Pustověty se nepojedou z technických důvodů z Pustovět (hospoda je zavřená a jiné zázemí tam není), ale z Rakovníka, prezentace bude od 13.hodin v restauraci Kongo na Tyršově koupališti, trať bude klasická, tj. 2 tradiční okruhy, jenom nájezd bude z důvodu přemístění startu a cíle jiný (kratší, po rovině). Start ve 14.hod u Papírny kousek od Tyršáku, ženy jedou 20 km, muži 37 km. Startovné do 11.4. 150,–Kč, potom 220,–Kč (přihlásit se dá v prodejně Ramala v Rakovníku nebo Rezek-Rezková tamtéž). Kontakt na pořadatele 777848004. Jo a ještě datum, sobota 14.4.2012 :-).

                0 0
                • Darkson  

                  heh, zrovna teď jsem se chtěl zeptat na info, pač na netu jsem nic bližšího nenašel. jsi mne předběhl:-)

                  0 0
    • Smazaný účet  

      len pre info, Sella Ronda Hero už je komplet obsadená…

      http://services.datasport.com/…/sellaronda/

      0 0
      • prodi  

        tak tohle hodně mrzí, moc jsem tam chtěl, takže to asi bude jen výlet bez čísla…

        0 0
    • malamala  

      Včera jsem byl ukecáván jedním známým abych zkusil nějaký závod KPŽ, že jsou to prý krásné závody. Zeptám se tedy zkušených jezdců, zda-li je nějaký KPŽ závod, kde se jede trošku do kopce? Ideální tak do 3.000 výškáčů na cca 70 km, nebo je to spíše rovinka? Byl jsem se na dvou závodech podívat a trošku mne odrazují ty davy :-(.

      Díky za názor.

      0 0
      • Smazaný účet  

        tak kdysi byl v KPŽ Beskyd Tour…ale to už asi není :-)

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Drásal, ni?

        KPŽ nejezdím právě kvůli davům, ale snad některé dlouhé závody by mohly mít slušné převýšení. Ale právě je paradoxní, že ty dlouhé jsou už tak profláklé, že se tam hlásí víc lidí než na krátké závody. Takže si moc nepomůžeš…

        0 0
        • Mug  

          Na KPŽ to s těma delšíma tratěma neplatí. Závodníci jezdí krátky kvůli lepším bodům (koeficient a víc lidí), a turisti si na dlouhou většinou netroufnou. Samotná organizace Kolo Pro bojuje proti dlouhým maratonům a nejraději by měli 3tis lidí na jedné trati do 50km, aby i ty nejpomajelší byli v cíli za 4 hodiny a do těžšího terénu raději nezajížděli.

          Ještě jsem zapomněl k těm delším závodům KPŽ Chrudim (Železné Hory) a Karlovy Vary.

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Aha, tak jde aspoň vidět, že se o KPŽ vůbec nezajímám. :-D

            Jednou jsem jel Priesnnitze, párkrát Mlýnici a jednou Drásala, takže mé zkušenosti vychází z tohohle. :-)

            0 0
          • Smazaný účet  

            Železný Hory jsem jel kdysi, pěknej závod…jen se to v začátku zasekávalo na nějakých singlech ve stoupání, esli si dobře vzpomínám…a taky se tam jelo nějakejma lávkama bažinou…

            0 0
          • bosmilan  

            letos jsem odjel na KPŽ dva dlouhé závody a docela mě přakvapil rozdíl v počtu starujících.Na Drásalovi,který je prostě klasika mezi maratony bylo skoro stejně lidí jako na krátké a hlavní byla zvolena dlouhá verze.

            Potom jsem jel Manitou Železné hory a tam na dlouhé bylo pouze nějakých 130 lidí a na krátké strašně moc a to jenom proto jak píšeš kvůli bodům,kdy vyhlásili jako hlavní závod tu krátkou trasu.Toto vůbec nepochopím,to už rovnou mohli tu dlouhou zrušit a nechat jenom jednu krátkou.

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Však jo. Respektivě mám z loňska info od pořadatele, že dlouhou od letoška zkrátí na nějakých 70, 80 km. Věřím, že pokud to nezvýší počet startujících na „dlouhé“, zruší ji časem úplně.

              0 0
              • bosmilan  

                přitom stačí,aby tu dlouhou vyhlásili jako hlavní,tudíš i dobře bodovaný závod,který by jeli i eliťáci a spousta lidi,kteří to bodování berou zodpovědně.A tu krátkou prostě nechat pro ostatní,kteří si na těch 115 km nevěří.

                0 0
          • kucka7  

            loni jsem jel poprvé Železný hory a docela příjemná zkušenost,byl to můj první takhle dlouhý závod ,účast cca.120 lidí tak nikde žádná tlačenice snad jen trochu ty schody po startu ,ale nic dramatickýho

            0 0
      • Mug  

        KPŽ – Dlouhá Úpice, Dlóhé Drásal, Delší Zadov a Ještěd Tour. Jinak 3000m na 70km tady moc závodů nemá, leda tak něco od Vény a Boba, ale to poravdu není Kolo vo život. ;)

        0 0
        • Buf  

          No Véna maká na etapáčku a komu to bude málo, tak já makám na Bykekapu, což je malý Valašský závod s parametry skutečného marathónu ( přesně 42 km a nějaký ty drobný jako ve starém Řecku) a k tomu 2 kiláky převýšení. Co je ale hlavní, zcela nová trať kde se snažíme o eliminaci lesních asfaltů a nahrazujeme to starými turistickými i loveckými chodníky.

          Na ukázku pár fotek z podzimního čištění a oprav. Je pěkně vidět kde to vedlo v minulosti a kde se pojede letos. jehličí místo asfaltu.

          Toto je starý chodník traverzující mezi modrou a zelenou značkou pod Velkým Javorníkem a zcela se tak vyhneme sjezdu po lesním asfaltě na Papratnou. Je to hezčí i bezpešnější, lokotoš tady nepotkáte…

          0 0
          • karliner  

            Jestli to chceš mít jako ve starém Řecku, budeš to muset zkrátit na nějakých 38 km. Novodobá vzdálenost 42,195 km se běhá až od olympiády 1908 v Londýně, kde trať prodloužili, aby se král mohl dívat na doběh ze svého balkónu a nemusel se nikam trmácet :-)))

            0 0
            • Buf  

              No tak vidím, že Řekové to prostě s čísly umí. Tak to budeme mít jako v novodobém Řecku. Ale máknem si jak Bulhaři… po zimě to bude v lesích nadílka…

              0 0
      • kolda  

        znamej je za to promo placeny? :)

        tezko rict, mozna Manitou, ale neznam to tam. za me z KPZ jen dlouhy Drasal, libila se mi Oderska Mlynice – kdyz vyjde pocasi, ale ty davy jsou tam taky sileny

        0 0
      • karliner  

        Myslím, že KPŽ jsou z pohledu spousty lidí krásné závody, protože jsou nadstandardně zabezpečeny a většinou mají technicky nenáročnou a líbivou trasu.

        Do kopce je kromě výše jmenovaných i Ještěd Tour, nejspíš i Špindl Tour, ale tebou požadované parametry cca 70km a 3000 up nemají ani náhodou, imho to nemá žádný český závod.. Ostatně, nemá to ani Salz nebo jiný alpský větší maraton, snad s výjimkou Sella Rondy a Cristalpu.

        0 0
        • malamala  

          Když mě do kopce baví jezdit, na rovinkách, nebo z kopce jsem marnost sama :-(

          0 0
          • McBlacky  

            nj to je právě to největší peklo udělat ze sebe komplexního závodníka.

            Když budeš trénovat jenom rovinky nepůjdou ti kopce a obráceně. Sjezd je kategorie úplně jiná a další je taktika, odhad skupinky, občerstvování…

            0 0
          • Gorgov  

            Ale bacha, na většině maratonů je start a cíl na stejným místě, takže co vyšlapeš nahoru, budeš muset i sjet, tak bacha na to :)

            0 0
      • rock  

        Spíš bych doporučil poohlídnout se po závodech na Slovensku. tam se k tomu přiblížíš spíš (namátkou Horal ve Svitu má 2950/88km, Dubnica má 3250/100km atp). A davy na dlouhé trati tě tam nečekají asi nikde.

        Ale jsem si vědom toho, že z Zell am See už to máš trošku z ruky …

        0 0
    • Manas  

      Letos bych se rad znova vratil na DH, takze si dam doufam komplet 3DH, kdyz vyjde nejaky endurko a mozna nejakymu zabavnymu XC se nebudu branit ;-)

      0 0
    • maajkee  

      Letos už po několikátý plánuju že absolvuju svůj první závod, tak to třeba výjde :) Závody mě nikdy nelákaly, jezdím spíš jen pro radost, ale zkusit se má prý všechno.

      Co byste doporučovali jako první závod, nejlépe něco co není moc daleko :) Okolo Hradce mě moc neláká, tisíce lidí a trasy stejný jako jezdím každou chvíli jen tak :)

      0 0
      • orm  

        Muzes zkusit ratiboricky maraton, kratka trasa kolem 50km, mensi prevyseni, rychlejsi. Na uvod sezony je to fajn. Pokud bys chtel neco tezsiho, tak v cervnu se jede KPZ v Upici a zvolit delsi trasu, docela technicka s velkym prevysenim.

        http://www.ratiborickymaraton.cz

        http://www.festivalcyklistiky.cz

        0 0
        • maajkee  

          Ten ratibořický mě lákal předloni i loni, ale nidky jsem se k tomu nějak nedokopal :)

          0 0
      • Kubiczech  

        Za Ratibořice se přimlouvám. Nebo OkoloPardubic, kde to má celkem potenciál, jestli dohodnou nějakou lepší trasu než loni.

        0 0
      • McBlacky  

        jestli se pojedou Maštale tak to bys mohl zkusit. Celkem stálo za to i „XC“ v Nasavrkách co se jezdilo jako doplněk k známému běhu.

        0 0
      • nitraq  

        Já měl loni jako svůj první závod CykloMaštale. A nebylo to špatný:) Jako nějaká šílená masovka mi to nepřišlo a relativně celou dobu jsem měl s kým jet. Na webu je zatím minulý ročník, letos se to jede 9. června. A když mi vyjdou státnice, tak se tam potkáme:)

        http://www.mastale.cz/mtb2011/

        0 0
      • martin_bakov  

        do liberce na 24hodinovku

        0 0
      • Smazaný účet  

        Prijed na drtice, takovy zavod-nezavod..orga­nizovana kochacka:)

        0 0
        • nox159  

          1+ :) maajkee tady u nas to by byla pecka :D

          0 0
          • Smazaný účet  

            tak drtic neni o extremnim terenu ale spise o tom, ze jako magor vystoupas 600metru abys je hnedka sjel a zacal nanovo:D

            0 0
            • nox159  

              proto jsem ho jel jen jednou… jezdit nesmyslsne nahoru a dolu je celkem nuda… ale letost ho asi zkusim znova.. chcu ho dat na FF nebo neco takoveho zkusit :D

              ale myslel jsem to tak ze kdyby tady uz byl tak bych mu mohl ukazat jak se tady jezdi… ;-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ja to beru jako kochacku s vyznacenou mapkou, medaili a obcerstvovackama:) Loni i to nevyslo, tak snad letos. Pojedu to vpodstate bez treninku a najezdu, takze jediny cil je dostat se zpet…treba i na cenu vypusteni posledni kontroly:)

                0 0
            • mm  

              z hlediska masových akcí, maratonů nabízí krásné terény. pro mě je to jednička.

              0 0
        • jIrI___  

          Od HK co by kamenem dohodil :D

          0 0
      • kucka7  

        co tohle,má to už docela tradici,termín bude sobota 11.8.2012

        http://www.podkrkonosskymaraton.cz/…maraton-2009

        0 0
    • Turbo  

      Chebská 40 – pátý ročník hardcore marathonu v okolí Zelené hory! 8.5.2012 (letos upravená – ještě těžší trať)

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • blisterexist  

      dlouhý drásal

      dlouhá šela

      asi dlouhé sudety

      0 0
    • camlost  

      a když už nahoře píšu o té Jihlavě, tak jen doplním, že plánuju samé masovky. dlouhá Šela, pak asi ta Jihlava, dlouhý Král Šumavy, pak nějaké to KPŽko (vesměs dlouhé trasy, když bude nálada), dlouhé Tři vrchy Vysočiny, dva, tři lokální závody, Valtice – tentokrát bez defektu a na závěr klasicky NAC (třeba bude po několika letech konečně hezky).

      0 0
    • lutte1  

      FRbikes Lipno FunDownhill

      Monínec Chainless race

      u toho prvního závodu chci zajet bednu :)

      0 0
    • celevra  

      vidim to na komplet dlouhý maratony na Galaxyně, pak náký UAC v rámci treninku, okolo budějc, okolo hradce, pak srdcovka- podkrkonošák, příchovice-moc krásnej závod, houštěčák, asi avion, když je to no cash. Něco z kpž- brdy a orlík asi.. Škoda bike maraton v Plzni, Pražkou 50tku a Van gillern, asi tak ±, hlavně sem zvědavej na ty dlouhý na Galaxy, jak moc mě to zničí..

      0 0
    • skorpion  

      Ledovy Kafe by bolo. Co bude dalej sa uvidi.

      0 0
    • pepan_kladno  

      Jarní bahno, pokud seženu odvoz, protože mám rád XC a ještě jsem tam nikdz nebyl

      Přes dva kopce zrušily, takže bohužel

      Špičák extreme Race protože je to kousek od domova a jsou tam krásný cestičky a sjezdy

      Bike Trans Porici

      Pár silničních závodů UAC v rámci tréninku, trochu získat sílu a rychlost

      Cukroušův mazec

      MTB Kbelsko – letňanský pahorek

      MTB Václavický krpál

      MTB Velká cena města Úval

      MTB XC Kralupy nad Vltavou protože to je asi nejkrásnější XC co jsem zatím jel.

      A umístění očekávám u těch závodů co jsem jel loni aby bylo lepší a u těch co jsem nejel, abych dojel do cíle a pokud možno ne poslední.

      0 0
      • karliner  

        Těžko si dokážu představit debilnější název závodu než „Cukroušův mazec“ :-)))

        0 0
        • pepan_kladno  

          Tak to máš asi malou představivost, protože mě napadá hodně debilnějších názvů… ale máš recht, je to srandovní název.

          0 0
      • trpaslik72  

        ty Kralupy nad Vltavou jsou ty 10 km okruhy? :O Díky

        0 0
    • Kabi.lk  

      14.4. Okolobudějic

      28.4. TransBrdy

      5.5. Šela Maraton

      12.5. Merida Bike Vysočina

      19.5. Bike extrém Most-nedojel loni

      26.5. Král Šumavy-dlouhá, letos poprvé

      3.6. Okolohradce-takový hodně jezdivý, jen tak na protáhnutí

      17.6. Malevil

      7.7. Dlóhé Drásal

      14.7. Salzkammergut B

      a pak nejspíš

      Karlštejn, Eleven Příchovice,

      Jabkoty´s Mile Long(loni poprvé první ročník a letos je to navíc českej pohár místo Krakatitu, navíc ta 120 byla hodně hodně náročná ;)

      Ještěd, OkoloPrahy, Sudety, Winter Brdy, Nova Author Cup, Okolopardubic

      Ekor CUP v Kralupech a nějaké to XC v Praze ;)

      A proč-protože mě to baví a vždy je dobrá parta.

      0 0
      • blaf  

        vis o nejakem XC v Praze?

        0 0
        • karliner  

          Kbelsko-Letňanský pahorek. Viz UAC..

          0 0
          • karliner  

            Ještě Kings of Prague na Zličíně.

            0 0
            • blaf  

              diky

              kings of prague se vi termin a kde se to pojede, minulej rok to bylo v repich nekdy v kvetnu, o letosnim rocniku jsem jeste nikde nic nenasel

              0 0
        • McBlacky  

          něco se jezdí na Libuši – pohár městské části nebo tak. Nikdy jsme tam ale nebyl, tak nevím.

          Kings už tady někdo zmínil.

          Zbraslavská osma na Zbraslavi

          XC Úvaly v Úvalech

          0 0
    • trpaslik72  

      Já to letos zahájím

      Škoda Bike Maratonem v Plzni (nejspíš 30 km – VŠ kategorie),

      potom nejspíš

      AIMTEC Open Race okolo Plzně,

      dále

      TZB-info Houštecký cyklomaraton (trošku placky neuškodí =)),

      následně

      Berounská 24 hodinovka (krapet si šáhnout na dno =)),

      pak si dám

      Kralovický MTB Maraton

      a možná zkusím i

      Třemošenskou 50ku (nevim ale, jak to vypadá s organizací)

      Žádný veliký závody to nejsou, ale aspoň se člověk sveze a bude sranda.

      Chtěl sem vyrazit na Krále Šumavy, ale nevim no, uvidíme, startovný nepatří mezi nižší a cesta tam taky něco stojí.

      Snad bude přát zdraví a pěkně si zajezdíme..

      0 0
    • ječmen_123  

      400

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.