• Ivan24

  Vážení bikeři, mezi 17.12. (10:30) a 20.12. (16:30) mě ze zamknutého sklepa a zavřeného obytného domu ukradli v Litoměřicích, Nerudově ul.,vloupáním tento můj BMC SLC01 (bez bidonů a profile design hydration). Na policii je již nahlášeno

  Jsem v regionu nový přistěhovalec z Německa (zde dočasně z pracovních důvodů). Na uvítanou tedy hodně deprimující Vánoční překvapení. Uvítám jakoukoliv podporu (rady, doporučení, zprostředkování, šíření zprávy atd.) při pokusu o nalezení. Nemám v této souvislosti naprosto žádné zkušenosti, znalosti ani kontakty a jsem z toho taky hodně rozhozenej. Dík předem za cokoliv, co by k nalezení bike, případně dopadení darebáka přispělo. Všem o to více příjemné, sportovní svátky. K zastižení jsem na 775 745 555. I­van Nemec

  0 0
  • Chlebovnik  

   Nemám v této souvislosti naprosto žádné zkušenosti, znalosti

   Ano, to je patrné na první pohled. Jinak by sis totiž kolo nestrčil do sklepa.

   Budiž to pro tebe, a pro ostatní podobně smýšlející, ponaučením pro příště.

   0 0
   • Esi  

    Tak on každý nemá možnost dát to kolo jinam, já mám kolo v garáži, do bytu ho prostě dát nemůžu

    0 0
    • Pikaču  

     Ja rekl manzelce ze ji zbouram jednu vestavěnou skříň v chodbě a udělám ji v ložnici. Do chodby pujdou pak na zeď dražší kola. Zbytek do sklepa.

     0 0
     • Esi  

      Tak to je u nás nereálné,RB ve velikosti XL zabere hodně místa, vestavná skříň je hluboká jen 70cm, tak že by to prostě překáželo, čistit kolo tak aby se dalo dát si bytu po každé vyjížďce na to jsem asi línej. Manželka není kolu zrovna nakloněná, ale toleruje ho včetně věčného praní dresů a ostatních věcí na kolo.

      Na druhou stranu RB není drahé kolo a už má něco za sebou

      0 0
      • Markony  

       Dresy si per sám a máš klid nic složitého a drahé kola 5 kousku mam v bytě do kolarny sem dával jen obyč kola, žena chvíli byla protít než se někdo pokusil vykrást kovárnu naštěstí neúspěšně.

       0 0
       • Esi  

        Asi úplně nejde o praní dresů, kolo v bytě by žena nepřežila, já bych zase nedal to že po vyjížďce když je venku 5 stupňů zpocený před barákem čistím kolo, takhle ho zahodim v garáži a pokud je potřeba ho vyčistit tak to udělám později. Ideální by bylo pojistit garáž, ale tím že to nemá číslo popisné tak se na to pojišťovny moc netváří.

        0 0
        • Pikaču  

         Tak kdyz je 5 stupnu tak si ty lepsi kola neberes ven?

         Ty uz jsem davno zazimoval na zimní spánek. Ale každý to ma jiný.

         Původně jsem mel zwiftovat v chodbě ale co máme 65 palcu QLED televizi tak jsem nacpanej v obýváku :))))

         0 0
         • Esi  

          Kolo mám jen jedno, je to jen koníček aby se člověk trochu hýbal, nemám žádné závodní ambice, jo ještě starou silničku na balkoně v trenažéru

          0 0
  • hcrevize  

   Pěkná vizitka ČR, no co už když máme zloděje ve vládě není se co divit.

   Zkus dát spíše na facebook..........

   0 0
   • Pavel  

    V Německu se kola nekradou?

    0 0
    • Hrabex1  

     kradou, ale ne tolik. V Mnichove jsem koukal jak blazen, kdyz jsem videl kola odlozenu pred nakou bytovkou pres noc. Zamceny jen samy k sobe – stacilo jedno hodit pres rameno a jit.

     0 0
     • Pavel  

      Jsem si jistý, že i v Mnichově jsou lokality, kde by ta kola vydržela max 5 minut..

      0 0
      • Hrabex1  

       Upresnim, byl to unter nebo oberschleissheim, tedy predmesti mnichova. Ale je pravda, ze tahle oblast je trochu jinej svet i na nemecky pomery, napriklad s Berlinem je to nesrovnatelny.

       0 0
     • plzakj  

      A tim se dostavame k te potrebe “krast”. Urcite to neni tim, ze maj v Mnichove prisnejsi zakony nebo chipy v kolech.

      0 0
      • kubad  

       původní obyvatelé budou asi civilizovaní ale je tam tolik náplavy že hrůza

       0 0
      • Hrabex1  

       ne je to v lidech. Vem si, kolik je u nas lidi, co se nestiti vzit a nechat si neco, co nekdo nekde zapomnel, nebo koupit podezrele levnou vec (treba to kolo), o ktery je jasny, ze je kradena. Typickej Cech neni loupeznik, spis jen takovej vychcanek.

       0 0
       • plzakj  

        To jo, ale kvuli tomu, ze nikdy nic nemel a vi, ze si prilepsi, kdyz nekoho ocura.

        0 0
       • Prazak0  

        Ano, je to v lidech, bolševik naučil lidi krást. Ono se kradlo vždycky, ale změnila se mentalita. Dřív krádež byla něco, co většina lidí odsoudila. Dnes hodně lidí s tím nemá problém, mnohdy nekradou jen proto, že tu hrozí postih. Pokud je nízké riziko, tak se klidně krade. Sem patří i různé nošení si věcí domů z práce. Za bolševika byli lidi schopni z fabriky si přinést barvy, nebo i elektromotor. Dnes spíš decentněji, třeba jen balík nebo štos papíru do tiskárny.

        0 0
        • Hrabex1  

         To je sice pravda, ale na ty nejvyssi urovni se dnes krade vic.

         0 0
         • Pavel  

          Tak to si opravdu nemyslím..

          0 0
         • Barak  

          Myslím, že to tak není. Podle mě už i na těch nejvyšších místech panuje obava, aby je nedrapli. Krade se pořád a krást se bude, ale ty nejdivocejsi díky už snad máme za sebou.

          0 0
         • Prazak0  

          Za bolševika se nekradlo v takovém rozsahu, jelikož nebyla příležitost. Kradli běžní pracovníci, nosilo se domů věci z práci. Kradli ředitelé nebo náměstci, kteří si nechali třeba postavit svou chatu nebo barák – materiál i zaměstnanci z podniku. Občas ovšem někoho takového zavřeli, ač byl v ksč a ředitel podniku/závodu. Úplné špičky tolik nekradli, ty užívali státní jako by bylo jejich. To byl přece socialismus. Nebo okresní tajemník ksč – jako kluk jednoho pamatuji. Na chatu ho vozívala Tatra 603, je otázka, jak si ji postavil. Jeho sousedi často svépomocí, jeho případ to ovšem nebyl. Pod něj spadalo více podniků, asi nebyl problém zajistit „brigádu“ pro něj zdarma.

          Třeba vzdálená teta, zarytá převálečná komunistka, ta sice nekradla, ale šmelila s bony.

          Na nejvyšší úrovni se po pádu režimu kradlo víc – docela jsme kopírovali Rusko. Tam si soudruzi řekli, že když lidi chtějí kapitalismus, tak si to oni (komunističtí ředitelé, tajemníci a další xindl) zprivatizují pro sebe. A lidi budou mít, co chtěli. Poprvé se kradlo, když ze soukromého se udělalo státní – znárodněním, podruhé znárodněný majetek si přisvojili bolševické a estébácké špičky.

          0 0
        • Val  

         to jsou hrozny keci

         0 0
     • atty  

      Tohle v Německu skončilo řádově koncem devadesátek – že se tam lidi divili, proč maj auta zámky, proč se někde lidi na noc zamykaj v bytech nebo domech a že existujou řetězy a zámky na kolo…

      Po „revolucích“ a otevření hranic si na to zase rychle zvykali a po masivní migraci z blízkého východu.. (aby mne někdo neudal za xenofobii a rasizmus)

      0 0
   • kubad  

    Kterého zloděje z které vlády myslíš :)

    0 0
    • Karaya  

     Babiše z této a minulé.

     0 0
     • kubad  

      já jen aby se nezapomnělo, namátkou Topolánek, Gros, Hřebíček, Bárta … a další a další jsou křišťálově čistí co?

      myslím že tam bylo mnohem víc sraček a hoven, a už si nikdo ani nevzpomene na všechny ty afery a rozkrádačky

      0 0
      • pepek  

       . . . Dyba, Kočárník, Salzmann, Klausův kapelník, už nevím, jak se jmenoval.

       0 0
      • Karaya  

       Ti všichni, které jsi jmenoval, byli po provalení celkem rychle pryč a šíří záběru při zlodějnách mu nesahali ani po kotníky. Tady máme někoho, kdo si myslí, že ustojí všechno.

       Navíc on si ten stát opravdu znárodnil, to tu kromě komunistů, nikdo jiný doteď nedokázal.

       Kdyby měl alespoň snahu dělat dobrý rozpočet, ale ani to ne. Rozhazuje v době růstu ještě víc, než socani před minulou krizí. Na něm je opravdu velmi těžké najít něco kladného.

       0 0
       • hcrevize  

        0 0
       • kubad  

        Ukaž mě alternativu. Ne tyhle řeči které sedí na všechny předchozí pravé i levé vlády. Ne které podle mne fakt nemá

        0 0
       • Hrabex1  

        Nezapominej na dulezitou vec. On nezbohat v politice, na rozdil od tech vyse jmenovanych.

        0 0
        • Pavel  

         Zbohatl díky politice..

         0 0
        • hcrevize  

         Asi tak:

         0 0
        • Karaya  

         No právě, to dělá celou věc ještě horší. On zbohatl sérií krádeží. Majstrštyk byla hned ta první – ovládnutí Petrimexu – budoucího Agrofertu.

         0 0
       • klobrch  

        Boha jeho, co pletete debilní politiku do cyklistického fóra a ještě do článku o krádeži kola. Jinak krade se ve všech zemích, jen namátkou si vzpomínám jak byly nějakému profi týmu z kamionu ukradena kola při

        Tour de France nebo Giru (už si nevzpomínám tak přesně). Já musím bohužel také parkovat mýho karbonovýho horáka ve sklepě, protože dražší silničku parkuji v panelákovým bytě. Mám ho aspoň v uzamčeném sklepě zamčenýho dvěma bytelnýma nůžkovýma zámkama a pojištěnýho na 50 litrů (ovšem diskutabilní je kolik bych ve skutečnosti od pojišťovny dostal). A jinak svádět dnes vše špatné na komunisty je fakt debilita hraničící s psychiatrickou poruchou.

        0 0
        • Prazak0  

         Tak není pravda, že se krade všude stejně. Stejně jako není pravda, že se všude stejně znásilňuje. Třeba v Jihoafrické republice má se znásilněním zkušenost velmi vysoké procento žen. U nás či v Evropě jsou taky znásilnění, ale číslům z Jižní Afriky se zatím nepřibližujeme.

         Kradení je něco, co se lidi naučili za bolševika, na tom stála celá ideologie, ukrást a užívat si to. Potíž je, že se privatizovalo stylem, že se opět kradlo. Privatizace v principu špatná není, zlodějská privatizace ovšem ano. Stejně tak se lhalo za císaře pána, za první republiky. Ale za bolševiků toto nabralo novou dimenzi. Bohužel, noví politici lžou ve velké míře stejně jak lhali bolševici, co nám vládli do r. 89. Nevidím rozdíl mezi tím, jak lhali Husák, Gottwald, Zápotocký a takový Zeman nebo Klaus. Na Západě se lže taky, ale pokud se někomu lež prokáže, často to znamená konec v politice. U nás se to bere jako bagatelní věc.

         0 0
         •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
     • hcrevize  

      Babiš už přece nekrade, on čerpá

      0 0
      • Romancero  

       jde o to, už to zastavit a nenechat si kálet na hlavu! Babiš je už doufám ten poslední „nepostižitelný“!

       Někteří to vnímají dobře a už si nechtějí nechat věšet bulíky na nos! zatím jich je ale menšina…

       0 0
       • kubad  

        Alternativa je jaká taky ji hledám ale nějak nevidím

        0 0
       •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      •  
       Obsah tohoto příspěvku je blokován.
       0 0
  • Tydlii  

   Mám brigádu v realitách takže jsem už něco sklepů viděl a vždy mě fascinuje jak developeři ve svých projektech (čest vyjímkám, např FINEPU) sklepy vojebávaj. Paradoxně je To totiž nejhorší v novostavbách. Např ekospol – máte zněný sklepy, žádný papundeklovy kóje. Fajn. Ale už jim je zatezko dát na ty sklepy DVEŘE. Normálně stlučený „mřížky“ – nevím jak to líp nazvat, možná ohrádky, ze stavebních latí a na tom malinká petlička s visacím zámkem, normálně bych to urval rukou kdybych chtěl. Bydlet naše rodina v bytovce, nevím kam bychom tech 7 kol dali. Peskovat tu lidi za to, že jsou blbí když je nechají ve sklepě mi nepřijde na místě. To si mají kvůli kolům koupit 2. Byt?

   0 0
   • Pavel  

    Sorry jako, ale sklep prostě nezabezpečíš. Dáš trezorové dveře – nabouraj se ti tam od vedle (protože proč by si někdo dával na sklep tak bezpečné dveře? Tam prošlé zavařeniny asi nebudou!)..

    0 0
    • kyl  

     Tohle si nechat namontovat místo obyčejných bytových dveří.

     0 0
    • Tydlii  

     Jakože vemou zbijecku udělaji díru na kolo skrz 30cm betonu? To asi těžko ne?

     0 0
     • Pavel  

      Ty máš místo sklepa jaderný bunkr? :-D

      0 0
      • Tydlii  

       Dobře, to jsem prepalil – nevím kolik je tloušťka stěn – 15cm? Ale prostě mám na mysli klasický oddělený sklepy ve skleletovejch novostavbách vylitejch z betonu. Nikoliv sklepní kóje smontovany z něčeho v otevřeným PP.

       Nebydlím v bytovce, čili můj sklep je bezpředmětnej

       0 0
       • Kuba78  

        sklepy maji vetsinou obyc pricky nebo to jsou jen klece v nejakem spolecnem prostoru. lite jsou jen obvodove zdi a nosne pricky.. kdyz uz se zlodej dostane dovnitr baraku, jde do sklepa dverma – rozlame zamek, panty, rozlame dvere. kdyz jsou dvere dostatecne viditelne zajistene a bytelne, presune se do jineho sklepa kde dvere nejsou. to by musel jit opravdu na zakazku pro neco opravdu cenneho, aby s sebou nosili aku flexu nebo sbijecku a pokusili se probourat do koje.. drtiva vetsina zlodeju je bud fetky, nebo banda ktera pobira co ji prijde pod ruku a vlamuje se do sklepu, do aut v podzemnich garazich a do kolaren klasickymi nastroji hrubou silou. Pokud je barak viditelne zabeznecen lepe nez je bezne, do velkeho rizika nejdou – moc prace s nejistym vysledkem. kdyz uz je nekdo treba chytne pri cinu a preda je policii, stejne je tito pak vetsinou pusti pro nedostatek dukazu..

        0 0
        • Tydlii  

         Já samozřejmě vím, že většina sklepů je takových. Proto záměrně mluvím o novostavbách, kde už sklepy bývají vylitý z betonu a skutečně by stačilo dát na ně bezpečnostní dveře (což by při průměrný ceně za byt v novostavbě tady v Praze okolo 4,5+ milionu už opravdu nikoho nevytrhlo) a bylo by vystaráno. Pointa byla v tom že mi zůstává rozum stát nad tím vojebem, kdy někdo ušetří pár desetitisicu za koji když neosadi zárubně a dveře a místo toho dá vohradku stlouknutou z latí.

         Sklepů v panelacich a starších domech se to netýká, tam se prostě nedá dělat nic jinyho než si tam schovat maximálně ty Marmelády.

         0 0
         • Kuba78  

          ale ja mluvim o novostavbach s byty v teto cenove relaci.. sam v takovem dome bydlim a vim jak je tato i dalsi kolem postavene, vcetne toho ze mam stavebni plany takze vim, kde je jaka pricka a co je nosne a co ne. a nejake zkusenosti se zlodeji mame, takze skutecne nevarim z vody. 10 let zkusenosti clena vyboru SVJ v (tehdy) novostavbe v praze + zkusenosti z ostatnich vyboru z ostatnich novostaveb na nasem sidlisti.

          Dneska zhusta v novostavbach bytovych domu nebyvaji sklepy nebo kolarny vubec nebo je jich tak malo, ze nejsou ke kazdemu bytu. duvod je jednoduchy, kazdy takovy dum ma misto sklepu podzemni garaze, vetsinou ve vice patrech a sklepy se daji jen tam, kde to vyjde a kde nejde dat parkovaci misto. a kdyz uz tam sklep je, tak je to fakt jen pletivo mezi kojemi tak jak to byvalo v panelakach, nekdy i hure. duvod je jednoduchy, pletivo je pricka tloustky par mm a kdybys mel delat kazdemu zdeny sklipek, tak jich tam proste nacpes min.. plus pozarni predpisy a dalsi veci.

          predpoklad, ze moderni novostavba s drahymi byty je cela vylita z zelezobetonu vcetne pricek ve sklepe a vsude jsou same luxusni prvky a bezpecnostni dvere je skutecne mylna. Stavi se na hrane (zhusta za hranou) norem, developer to takto proste postavi, ono se to proda i s obyc dverma a je vetsi vejvar.. lide si osazuji maximalne lepsi dvere do bytu a to jen nekteri, do sklepa to delaji jen ti, kteri uz byli vykradeni. navic to neni tak easy obcas.

          0 0
          • Pikaču  

           U mě novostavba a sklepy pouze z sadrokartonu. Nohou to prokopnes. A panty od dveří jsou zvenci. Takže i dítě si poradí. Do takoveho sklepu i když vse mam pojistene si drazsi kolo/a nedáš.

           Sice vsude kamery okolo baraku ale v bytě/baráku je jistota.

           0 0
       • jeniiiik  

        Nějakou cyklo prodejnu vybilili tak, že se probourali zdí z ytongu. Pokud jsou sklepy zděné, většinou jsou to právě vyzdívky z ytongu nebo porobetonu. A to oboje ,,prokopnes" ani nevíš jak.

        0 0
        • plzakj  

         Jj. Bila cihla na storc. Tak 6cm max.

         0 0
        • Kuba78  

         ano, osobne sem videl takto vykradenou benzinku, vbourali se zadni stenou dovnitr. proto si rikam, ze silnejsi huste pletivo a zelezne dvere jsou jistejsi nez par cm ytongu.. prece jen prorezat si diru aku flexou trva dyl a dela vetsi bordel nez par ran palici do ytongu. ale tohle delaji jen zlodeji, kteri cilene lezou nekam pro neco, kde tusi nebo vi ze je lup – drahe zbozi, trezor apod. obyc smazky a obyc zlodeji proste jdou cestou nejmensiho odporu.

         0 0
  • Kuba78  

   kolo je celkem vyrazne. zkusit obejit zastavarny a bazary v okoli jestli to byla nejaka smazka co to streli za par korun, ale je mozny ze to byl nekdo znalejsi – tedy hlidat si ruzne internetove bazary, aukra apod.. treba se objevi. jinak hodne stesti.

   PS obligatni prohlaseni ze si za to muze sam protoze dal kolo do sklepa se resi u kazde kradeze. a co jako? kdyz mu to priste ukradnou z bytu, tak mu reknete ze si mel dat na okna mrize? pancerovy dvere? a potom co? mit k tomu pripoutanou Claymore? zlodeji jsou proste zlocinci a krast se nema. kdyby tu nebehali dvacetkrat soudne trestani v dalsi podmince a misto toho po treti kradezi bruceli desitku na mirove, dost by si pak kazdy soudnejsi zlodej promyslel zda mu to za to stoji nebo ne. fetkam je to stejne jedno..

   0 0
   • Pavel  

    Krást se samozřejmě nemá, ale krást se bude, i kdyby se za to doslova ruce sekaly. Proto je nutno ty šance na krádež snižovat.

    Tohle kolo už je mimo region.

    0 0
    • bodlak2  

     Ale bude se krást méně, každý má dva pokusy, pak nebude mít čím 

     0 0
     • Tydlii  

      Tahle teorie je nesmyslná. Když srovnáš míru kriminality ve středověku a dnes tak snadno zjistíš, že se tenkrát kradlo mnohem víc. Kolik lidí dnes krade proto, že může? Nevím, ale moc jich nebude. Naprostá většina budou zoufalci, kteří nemají co do huby v lepším případě, nebo jsou to fetky v tom horším. Důležité je, že kratst se dnes nevyplácí. Jestli lze něco zlepšit, tak je to určitě práce s trestanci, protože 70% recidiva je opravdu špatná vizitka naší země. Když se podíváte na severozápad, tak mají recidivu třeba okolo 20% a přitom jim nesekaji ruce, ale pracuji s ními. Trest má lidi potrestat a napravit, ne být prostředkem msty. A když tohle nejlíp funguje v zemích, kde je vězení jako hotel a trestanci z něj mohou volně odejít, tak mi úvaha o sekání rukou přijde fakt ubohá.

      0 0
  • mamut69  

   já vidím prvotní problém v tom, že se najdou kurvy, které viditelně kradené kolo za zlomek ceny a bez papírů koupí.

   Kdyby nebyla poptávka, není třeba nabídky, Těch kol co se rozloží na díly, či jinak znehodnotí, že to není poznat je celkem málo

   0 0
   • Romancero  

    tak si říkám, kdo by takový kolo bez papírů koupil!?

    já bych chtěl alespoň od prodejce občanku nebo sepsat smlouvu-to nebude kolo za 10.000,–!

    a pokud by ho chtěl za ty peníze prodat, pak už je to dost jasné!

    a klidně bych ho nabonzoval-taková sem sviňa-tohle podporovat nebudu!

    0 0
    • Barak  

     Ver tomu, že se najde dost lidí. Co by se s těmi drahými ukradenými koly asi jinak delo? Mezi cyklisty je úplně stejně smejdu, jako v jiné zájmové skupine. Ze ty bys takove kolo nekoupil te samozrejme slechti, ackoliv takove uvazovani by melo byt standardem u vsech.

     0 0
    • kubad  

     pokud bude prodávat kolo nějaká smažka, pak to asi poznáš

     pokud to bude organizovanější skupina, dokáží si vytvořit legenu + doklady a nepoznáš nic cena nemusí být podezřele levná

     0 0
     • Romancero  

      uf..myslíš, že to mají promakané až takhle? To by si ale museli to kolo (majitele) předem vytipovat ..

      U luxusních aut bych to snad pochopil, ale že by se to u kol (i těch drahých kolem 100 kilo) vyplatilo?

      0 0
      • milan.v  

       Ano, mají… A kola nejsou jen za kilo, ale i za několik kil…

       0 0
      • kubad  

       Promakane co?

       Karbonovy rám má většinou jen nálepku s číslem lehce vymění. Nějaký doklad o koupi? Nic složitého. A pokud toho ukradnou víc prohodí díly mezi sebou.

       Evidence neexistuje

       Mnohem jednodušší než auta které mají spoustu značení a čísel různě.

       0 0
       • ronda  

        Nevím co je a není reálné (a nebo to už někdo dělá), takže jen úvaha, jestli u karbonových rámů by šel už při výrobě přímo do materiálu zabudovat nějaký čip, tím pádem neodstranitelný, ale s jednoznačnou identifikací. Možná že nereálná fantazie, možná komplikace pro zloděje.

        0 0
        • plzakj  

         To bys musel jeste zavest nejakou evidenci. Neco jako evidenci vozidel. Ale nedelam si iluzi, kdy se auta taky kradou a prodavaj kradeny…

         0 0
         • ronda  

          Stačilo by, když by takové kolo bylo ukradené, nahlásit číslo čipu policii. Samozřejmě, že by se taky těžko hledalo, ale koupit takové kolo by bylo už vošajstlich. Co když mě s tím někdy někdo zkontroluje a budu mít problém… Mohlo by to přibrzdit poptávku.

          Jestli to ale mizí někam na východ, bylo by to asi k ničemu, uznávám.

          0 0
          • Pavel  

           Kradena auta se taky vesele provozují.. Chip lze docela jednoduše zničit.

           0 0
          • Kouba_2005  

           Kupovat kolo s čipem, když nevíš, že tam čip je, mi vošajstlich nepřijde.

           0 0
           • ronda  

            To jen tak fantazíruju, že kdyby se ty čipy dávaly standardně, místo čísla na rám a vědělo se, že tam jsou. No a čtečky na ně už dneska mají, kvůli čoklům :-) Jestli ale jdou snadno zničit (bez poškození rámu), jak píše Heky, tak asi na nic…

            0 0
            • plzakj  

             Jedinej spolehlivej zpusob je, ze se spolecnost bude mit tak dobre, ze nebude mit potrebu krast :-) Tzn vybudovat dostatecne prosperujici vetsinu, ktera zvladne i ufinancovat socialni pripady. Tech lidi, co kradou, protoze chteji krast, moc neni. Vetsina krade, protoze resi nejakej nedostatek – drogy, jidlo, socialni potreby… Cim vetsi budou ve spolecnosti rozdily, tim hur se tohle udrzuje nejakejma aktivnima ochranama.

             Nj, poradek je drahej.

             0 0
             • ronda  

              Ale to už jsme daleko za hranou filozofie a utopie. A věř, že i kdyby měli najednou všichni tisícinásobek dnešního průměru a všichni stejně, tak si po čtvrt roce zase začnou závidět, hamounit a mnohým to bude málo. Už z principu. Lidé takoví prostě jsou. Třeba by se nekradly drobnosti, jako např. stotisícová kola, vraždilo by se kvůli dražším věcem. Pak bys nemohl nechat u krámu ani zamčený kolo osázený diamantama. No a kdo by v té době vozil kolo bez diamantů, byl by úplně znemožněná socka… :-))

              0 0
             • Pavel  

              Totální nesmysl. Krást se bude vždy.

              0 0
             • Esi  

              A představuješ si to jak? Sociální případy nazeneme do práce a budou bydlet zadarmo, feťáky a těžké alkoholiky budeme poprvé léčit, podruhé léčit a potřetí je utratíme? Nebo všechny co mají příjem menší než průměrný tak zavřeme někam za plot? To je totiž hodně divoká teorie

              0 0
        • kubad  

         Samo ze by to slo. Ale muselo by se chtít. Třeba v kolech Lightweight čip je.

         0 0
    • atty  

     Máš asi moc dobré mínění o dnešní populaci – odhaduji tak 8 z 10 lidí raději koupí kolo za 10 bez papírů v hodnotě 100k, než kolo s papíry za 100k :)

     Ale ty dražši kradená kola mají úplně jiné kanály prodejů a ve výsledku se prodávají za vcelku běžné „bazarové“ ceny a nový majitel obvykle nemá vůbec tušení, že kupuje kradené.

     0 0
  • Romancero  

   dej sem číslo kola a zaeviduj ho taky tady :

   http://www.kradenakola.cz/

   0 0
   • atty  

    Jenže tahle „evidence“ není ani nijak centrální, ani povinná (těch „evidencí“ kol dle čísel rámu či již ukradených je mnoho) a opět tak 8 z 10 lidí u „obyčejných“ kol do cca. 30k po skončení záruky už ani papíry ke kolu dále neeviduje a v případě krádeže tak není schopna ani výrobní číslo dohledat.

    Že u tebe je to třeba samozřejmost je sice chválihodné, ale jseš celkem výjimka – to mi věř.

    Respektive třeba na tomto fóru (kde lidi o kolech diskutujou, vylepšujou si je, stavěj si je atd.) je asi šance vyšší, běžná populace, co kolo moc neřeší a jen jej používá to má hozeno úplně jinak:)

    0 0
    • Romancero  

     sakra..už pár kol mně ukradli…jedno z vlastní hlouposti -uznávám. Ale vím jaký to je „příjemný“ pocit..šetřit si na kolo několik let ..a pak…proč bych dělal druhým to samé!?

     0 0
     • atty  

      Musíš si uvědomit, že je spousta lidí, co se tím vcelku asi dobře živí (a teď nemyslím ty smažky, co dražší kolo prodaj v prvním bazaru, na kterej natrefěj a nemaj třeba ani povědomí, kolik je reálná cena).

      Prostě existujou lidi, kteří více či méně okrádají jiné, aby z toho měli vlastní prospěch.

      Tyhle lidi existovali, existujou a budou existovat, takže odbyt pro kradené věci vždy byl, je a bude.

      0 0
      • osobne  

       Jako kdyby mě to kolo z obrázku zakladatele tématu nějaká smažka nabídla na ulici za 500 Kč, tak ho koupím z fleku ani nesmlouvám a smažka by měla hned na svoji dávku perníku, spokojenost na obou stranách. :-)

       0 0
  • osobne  

   Příště kup na aliexpressu nějaký GPS lokátor za pár USD a kolo se dá pak dohledat.

   0 0
    • atty  

     Tohle funguje v „ideálním“ případě, když někdo čorne kolo někde na ulici a odjede s ním do prvního bazaru. Jinak ty GPS trackery fungujou reálně jen pár hodin, než se tomu vybijou baterky, případně někde ve sklepě nechytěj signál, ani na GPS ani GSM, takže reálně pak polohu neodešlou.

     Prostě v případě, že někdo sofistikovaně hodí kolo do plechové dodávky, kde stačí udělat rozborku a tracker najít, tak je to úplně k ničemu.

     0 0
     • osobne  

      Jo to by musel kolo kompletně rozebrat a prozkoumat každou dutinu a tomu já nevěřím, to je pro zloděje moc náročná zdlouhavá práce a kolo by už do pojízdného stavu nedal.

      0 0
      • kubad  

       Nechá to nějakou dobu ulezet a po nějaké době se to vybije :)

       0 0
       • Esi  

        Tak musel by to být takový čip jako má třeba pes, jde ho načíst jen čtečkou přiloženou na správné místo, zase by to muselo být ve všech kolech na standardizovaném místě. Zářič z mikrovlnky 5s a čip je minulostí

        0 0
      • atty  

       Na detekci, zda je v rámu GSM/GPS tracker stačí obyčejnej RF detektor z číny za pár stovek. Ten maj možná ti sofistikovaní a organizovaní zloději lepších kol. Těm obyčejnějším to stačí nechat den v dodávce či pod „plechovou“ plachtou – tím že GSM modul se bude snažit urputně chytit signál, zvýší výkon na maximum = baterka do 24h KO spolehlivě. Odrušit GSM signál bude ale horší, než odstínit chytnutí polohy – takže i když by byl GSM OK, stejně nebude GPS poloha a bude maximálně triangulace z GSM (přesnost od desítek metrů po stovky i tisíce někde mimo aglomerace).

       Prostě ty trackery mohou pomoct tam, kde kolo někde u krámu ukradne nějaká smažka a odjede s ním hned do blízkého bazaru/garáže/domu.

       Sofistikovaní šmejdi, co se těmi krádežemi reálně živí – těm to vrásky nedělá a jsou dnes na nějaké tyhle „zabezpečení“ dobře připravení.

       Navíc u kola prozkoumat „každou dutinu“ je taky blbost, protože i ti zloději dobře ví, kam se dá ten tracker umístit, protože jej potřebuješ často nabíjet, nebo mít k němu vyvedený konektor na nabíjení. Takže na kole není tolik míst, která by se nedala vcelku rychle zkontrolovat. Není to auto, sestavené z milionu součástek, ale jen rám a pár dalších trubek a součástek.

       0 0
      • pete  

       2j2mkj2jkkj2kjkkk

       0 0
   • kubad  

    Jasné ideálně to prej funguje ve sklepě :)

    Vyhozené peníze nechápu jak tomu někdo muže věřit

    0 0
  • Hrabex1  

   Vitej do klubu.

   Rady a doporuceni? Uz to do sklepa nedavej, nebo to tam poradne zabezpec.

   A s touztratou se smir – nejlip to jde tak, ze na nej prestanes myslet a koupis si co nejdriv novy.

   V zadnym pripade si nemysli, ze se kolo nekde objevi, nebo ze ho policajti vypatraji. Oni to zaevidovali a tim to pro ne konci.

   Je proste v prdeli.

   0 0
   • Pikaču  

    Hlavně bych dodal : pojistit.

    0 0
    • plzakj  

     Pojistovna se ti na nektery pripady celkem s klidem vyse*re.

     0 0
     • Esi  

      Kolo jsem pojištěné měl, a podmínka byla 22h – 6h musí být kolo uvnitř budovy, mimo tuto dobu musí být uzamčeno na místě k tomu určeném zámkem o průřezu minimálně 6mm čtvrtečních, alespoň myslím že to byl průřez a ne průměr

      0 0
      • osobne  

       Jo, podmínka velkým písmem na jeden řádek a výluky malým písmem na čtyři odstavce. :-)

       0 0
       • Delkim  

        Většinou dvoje zamčené dveře plus zámek na kole a samozřejmě všechny zámky MUSÍ nést známky poškození, to je nejčastější problém.....

        0 0
        • Esi  

         Tak o to aby zámky nesly stopy poškození je potřeba se samozřejmě postarat před zavoláním policie pokud to zloděj otevřel bez poškození, to není takový problém

         0 0
         • Pavel  

          Správný polda to nezapomene připomenout (že máš trochu škrábnout zámky) ;-)

          0 0
          • Esi  

           Je lepší to udělat předem, můžeš narazit na blbce, nebo na někoho kdo už měl za podobnou radu problém s inspekcí

           0 0
           • Pavel  

            Tak určitě je to lepší udělat sám předem, stačí vzít šroubovák a trochu se v tom porýpat. Na žádnou expertízu to nepůjde, poldům bude jasné, že je to jen akce pro pojišťovnu, ti blbí nejsou, ale pojišťovna tam to poškození zámku prostě mít bude. ;-)

            0 0
            • Esi  

             Přesně tak i ten uříznutej řetěz se zámkem tam můžeš pojišťovně přidat :-)

             0 0
          • Esi  

           Větší problém je to že jakýkoliv zámek na kolo od doby co Aku flexa v Lidlu stojí 800 Kč je záležitost na pár vteřin

           0 0
   •  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.