Koupit jetý Author Modus 2009 Carbon?

88 nepřečtených
  • JIRKAZDA

    Zdravím všechny :)

    včera jsem si všiml zajímavé nabídky na aukru. Jedná se o čtyři roky jetý (5000km) Author Modus 2009 Carbon ( http://aukro.cz/show_item.php )

    Je mi jasné, že už má něco za sebou, tudíž nemohu očekávat kvalitu jako u nového nebo zánovního kola. Ikdyž, vzhledem k tomu, že nemám tolik volného času na cyklistiku jako v minulých letech jsem o něm zkoušel uvažovat, využíval bych ho spíše rekreačně nebo na hobby závody. Jsem ještě student a loni jsem si koupil pro mě suprové kolo Rockrider 8.1, za které jsem dal s výbavou 20 000.- , bohužel mi ho nějaký šmejdi ukradli :( ..

    Prodávají kola udavá:

    AUTHOR MODUS Karbonový lehký rám – model 2009. Ježděno cca 4 sezony.vel 19" Nyní je tedy po celkovém servisu a seřízení (www.BIKEDEPO.cz) má nový střed včetně převodníků SHIMANO DEORE, novou kazetu, nový řetěz. Vše doložím doklady. Kolo má samozřejmě známky používání, ale je 100% funkční. Cena nového byla 28 000,–.

    Mohl bych vás poprosit o radu, jestli je vhodné tohle kolo koupit či ne?

    Díky za pomoc ;)

    0 0
    • Vilém  

      Jeste bych to parkrat prekopiroval a zalozil alespon 6–7 totoznych threadu.

      Pak je mnohem vetsi sance, ze ti nekdo odpovi.

      Taky muzes jednotlive thredy posilat nahoru, at jsou na ocich, staci do nich neco pripsat.

      0 0
      • JIRKAZDA  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • JIRKAZDA  

        OK, díky.

        0 0
        • Vilém  

          No bud jsi nekomu dal dobry tip, nebo uz jsi to stejne koupil, takze uz to nebude potreba.

          Ale za ty penize to nevypadalo zle.

          0 0
          • JIRKAZDA  

            Vždyť kolo ještě nebylo prodaný.

            0 0
            • Vilém  

              Na zacatku ne, ted uz ano:)

              Takze jsi ho koupil, nebo poskytl tip? Nebo si udelal reklamu vlastnimu prodeji?

              0 0
              • JIRKAZDA  

                Zajímavý, já na něj stále ještě můžu přihodit. Ne, já to kolo neprodávám ;)

                0 0
                • Vilém  

                  Tak asi aukro zije vlastnim zivotem, protoze me to opakovane pise „

                  Detaily nabídky již nejsou k dispozici. Více informací o možných příčinách najdete zde.

                  0 0
                • Vilém  

                  Tak nejen aukro, ale asi i B-F si zije vlastnim zivotem.

                  Na aukru mi to opakovane pise

                  „Detaily nabídky již nejsou k dispozici. Více informací o možných příčinách najdete zde.“

                  0 0
                  • kubad  

                    ten odkaz je asi blbě, prolez aukro je tam ještě jednou

                    0 0
                    • Vilém  

                      Aha, ja to zkousel v tom prvnim vlakne, tam to jelo, tady ne. To bude asi ten problem:)

                      0 0
          • JIRKAZDA  

            Takže tvůj názor je, že by to nebyl špatnej kup?

            0 0
            • Vilém  

              Za 13, co to bylo nabizeno, to nevypadalo zle.

              Clovek by to musel vsak videt na vlastni oci, z fotky zas tolik nepoznas.

              0 0
            • Breakpain  

              Stihl jsi to koupit, nebo Ti ho někdo vyfoukl?

              0 0
              • JIRKAZDA  

                http://aukro.cz/…9289501.html

                já mám dojem, že kolo je pořád ještě v aukci.

                Nemáš taky ještě nějakou radu? Stále jsem navážkách..

                0 0
                • Breakpain  

                  jo, byl to špatný link …

                  No hele, za mě osobně:

                  • být to kolo větší, sám bych o něj měl zájem
                  • pokud Ti sedí velikost a ideálně si domluvíš osobní převzetí aplatbu, neváhal bych

                  Podle fotek to vypadá na velmi dobrý kup, kolo udržované a v dobré stavu zdá se …

                  0 0
                  • kubad  

                    +1

                    0 0
                  • JIRKAZDA  

                    Super, díky!

                    Mám 174 cm, takže si myslím, že by to tak mohlo odpovídat.

                    Být to jen na mě, taky bych asi neváhal, ale musím si nejdřív půjčit auto a Praha je ode mě pěkný kousek. :/

                    0 0
                    • Vilém  

                      No kdybys mel tak o 10cm vic, tak by to bylo ideal. Takto tipuju, ze bude velke.

                      0 0
                      • vsn  

                        na 174 je to OK … to kolo není moc dlouhý … sám mám 173 a dával jsem 110mm představec … Jinou značku (Spešla) bych bral 17"

                        0 0
                    • kubad  

                      na 174cm to bude asi velké je to tak 180–185cm to kolo

                      0 0
                      • JIRKAZDA  

                        Do teďka jsem měl 19" toho zmiňovanýho Rockridera a vyhovovalo mi to tak. S výběrem minulého kola jsem se nechal inspirovat tohle tabulkou http://www.mojekolo.cz/…a/vyber-kola

                        0 0
                        • JakeF  

                          Ta je tak o velikost posunutá… Mám 183cm a kdysi jsem vozil 21" Authora a jezdit se na tom dalo, ale bylo to na mě zbytečně velký. Teď jezdím 19" a spokojenost.

                          0 0
                          • JIRKAZDA  

                            Já ještě předtím měl 20", což už bylo horší ovládat, ale ta 19ka mi přišla dobrá. Je fakt, že na 18ce jsem ještě neseděl.

                            0 0
                            • JakeF  

                              Tak zvykneš si, leccos jde ještě doladit představcem, jezdit na tom bez větších problémů půjde, ale ideální velikost to není… U bajků bych to viděl tak, že dokud sedí délka rámu a vyjde sedlovka, tak čím nižší, tím lepší.

                              0 0
                      • nitraq  

                        Mám 178 cm a jezdím authora 19" a myslím, že v pohodě.

                        0 0
    • cuki  

      tak nevim ale jsem si skoro jistej že tohle kolo už jsem viděl prodávat dříve, pravděpodobně někde jinde. Mam pocit, že se ho majitel snaží už nějakou dobu marně zbavit. Ten inzerát co jsem viděl obsahoval i jiné fotky, a pokud se pamatuju takbta vidle co tam je je naprosto nepoužitelná. a použitej karbonover rám od authora taky neni zrovna žádný terno. Váží stejně jako v hliníku a nikdy nevíš co s nim kdo dělal. 19" je na tu vejšku cca v pohodě, ale je pravda, že můžeš mít i menší.

      0 0
      • JIRKAZDA  

        Díky za rady!

        Já už se stejně rozhodl a ty jsi mě v tom ještě postrčil.

        Radši ještě pár tisíc našetřím a koupím si nový, nějaký lepší dural :)

        0 0
        • cuki  

          Dural se na kola nepoužívá! Je to jedna konkrétní hlinéková slitina. No kola se používají jiné slitiny.

          Kolo kup klidně jetý, ale na tomhle bys toho musel dost vyměnit

          0 0
          • Vilém  

            Muzu tedy vedet, jake je oznaceni duralu?

            0 0
          • Goob  

            No to je pěkná blbost. Dural je slitina hliníku a mědi + dalších legovacích prvků a rozhodně to není jeden přesný druh.

            0 0
            • kubad  

              tak tak, Dural je označení pro slitinu hliníku a existuje kopec variant,

              0 0
              • cuki  

                možná jsem se špatně vyjádřil. Chtěl jsem napsat že to není slovo označující jakékoliv hliníkové slitiny. Pro odlišení je tam 4–6% Cu. A jsou to slitiny řady (a to ne všechny) 2×xx.

                První Al kola byly skutečně z duralu (2014, 2024,..)

                ale materiál nebyl vhodný díky velmi ryhlé ůnavě materiálu.

                Duralové slitiny ač se dobře svařují (díky té mědi), tak ty svary nejsou trvanlivé v čase.

                Dnešní slitiny na kola jsou s 90% 6061, 7005, na kované 7075,..)

                0 0
                • pepek  

                  Ne každý lux je Elektrolux, stejně tak se jako dural běžně nazývají i jiné slitiny.

                  0 0
                • mr.nikdo  

                  Muj ram z materialu 6061 obsahuje 90 % i materialy 7005 a 7075?

                  Co jsem si to koupil za smecko?!

                  0 0
                  • cuki  

                    ne, ale tvuj rám pokud není z těchto slitin tak tvoří těch 10% trhu

                    0 0
                • Zdyn  

                  Krapet tě poopravím. Duralové slitiny (AlCuMg) jsou naopak svařitelné obtížně. Jsou to jedny z nejhůře svařitelných Al slitin. Na svařované rámy se tyto slitiny nikdy nepoužívaly.

                  0 0
      • vsn  

        zas tak černě bych to neviděl … sám mám Moduse

        Vidlice – po výměně vazelíny ve spodních nohách za olej chodí líp jak muj SID RCT3

        Rám – váží stejně jak hliník, na zadní stavbě je málo místa takže když tam jsou pláště 2,1 a rupne drát tak jsi dojezdil pokud nemáš cetrhlíč nebo štípačky. Ale jinak v poho.

        brzy – funkční základ

        pohon má novej aspoň to píše

        počítal bych s tím, že začnou praskat časem dráty … náboje jsou supr – když jsem je rozebíral tak ložiska úplně čistý.

        původní osazení z Moduse mám na zimáku Meridě na který krom závodů jezdím a vůbec to nešetřím a drží to.

        velikost 19" je dobrá … mám 173 + 110mm představec … jak na tom vypadám si může každý najít na sportave.com (nebo Googlu)

        0 0
        • cuki  

          já jezdil moduse taky, ale ta vydle byla první věc kterou jsem vyměnil. Obecně author je na špatný vidle slušnej favorit.

          Ale k tomuhle kolu fakt nevim, co tam za tu vidli je. Specifikaci jsem nenašel. A v mejlech se mi to nechce hledat, ale mam pocit že jsem si s majitelem psal ani ne 2 měsíce dozadu. To kolo mi přijde taky dost těžký.

          0 0
          • vsn  

            původně tam jsou asi 2 kilový kliky … já jsem na váze něco přes 10,5

            0 0
          • mr.nikdo  

            RST First – bych se odvazil tvrdit, ze tam bude.

            0 0
            • cuki  

              to bych se odvážil tvrdít ze nebude važit 10,5Kg a že bych raději pevnou vidly. Na modusu jsem měl tedy vidli o trochu lepší a nikdo ji pak nechtěl ani zadarmo, tak šla do odpadu

              0 0
              • mr.nikdo  

                Co byla ta lepsi vidle?

                Myslim, ze uz Ti tady neco o te vidlici napsali. Najde se tu dost spokojenych uzivatelu teto vidlice :-D.

                0 0
                • cuki  

                  stejně tak se najde dost spokojených uživatelů „tesco bike“ :-D

                  0 0
                  • mr.nikdo  

                    Uvazujme o lidech, co na kolech zavodi a proto jezdi celkem casto, kupodivu.

                    Tedy treba VSN, ktery Ti to psal nize. Pokud se nemylim, jezdil na ni chvili i Blisterexist. A minimalne jeste jeden ji tady mel a jezdil s ni zavody.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Já jsem jezdil závody i s RST Gila, vypovídá to snad něco o její kvalitě?

                      0 0
                      • mr.nikdo  

                        O Gile ses nikdy nezminoval jako o pouzitelne vidlici – ve smyslu funkcni.

                        Gilu mam v garazi taky. Priznam se, ze First jsem nejezdil, ale neslysel jsem o ni nic spatneho.

                        0 0
                    • cuki  

                      Nechápu co tím chtěl básník říct. Nemam nic proti tomuto kolu, jen myslím, že ten rám to kolo zkazil. Možná se líp prodává potože se někteří mohou s karbonu po… a je jim jedno co na tom kole je.

                      Koukal jsem na kola VSN a když se koukneš co mu na tom kole zůstalo původního, tak poznáš že to nebyl dobrej kup. Ač to kolo vypadá teď velmi slušně.

                      A závodit se dá na čemkoli. V době kdy jsem se tím začínal trochu „přiživovat“ jsem byl na civilce a dostával jsem 2500Kč na měsíc, takže kolo dle toho vypadalo. Koupil jsem za těžko našetřené peníze Rockmachine Tsunami a byl jsem z něho na větvi. Najezdil jsem na něm přes 50 000 Km a taky na něm nezůstal kámen na kameni

                      0 0
                      • JakeF  

                        Proč by to nebyl dobrej kup? Právě naopak, kdyby to nebyl dobrej základ, tak ho dál nevylepšuje…

                        Fakt nechápu, co bys chtěl, aby tam za 30k (nebo kolik to tehdy stálo) bylo na karbonu… Komplet XTčko, Fox a Crossmaxy? I když co jsem si teď všimnul, že jsi to byl ty s tou 29kou, co si představoval lehce jetej karbon s jednoplackou ideálně do 10 tisíc, to asi nemá smysl očekávat realistickej pohled :).

                        0 0
                        • mr.nikdo  

                          No hele, on si Cuki dost casto protireci…

                          Jednou napise, ze bude mit teprve 1. kotouce, pak ze uz jich jezdil vice.

                          Jinak prave VSN psal, ze kdyz predelas vazelinu na olej, chodi mu lepe jak SIDka ;-).

                          0 0
                          • Vilém  

                            Zajimavy ze? :) Tsunami na veckach jsem taky nevidel a pritom na nem najezdil 50tkm.

                            0 0
                            • mr.nikdo  

                              Jojo.

                              Asi by se Tsunami naslo. Ale taky psal, ze je vzdycky predelal na Vecka.

                              Ted me napada, nemel penize a kolo, co koupil predelaval na Vecka = brzdy do pryc, dat Vecka, a hlavne poslat pryc kola a dat jina. Beru, ze se to proda, ale pro cloveka, co nema moc penez a studuje civilku (co to sakra je, to zni jak kdyby studoval vojenskou skolu), neni moc vhodne jednani.

                              0 0
                            • cuki  

                              Jenže já jezdil tsunami když rockmachine byla ještě česká firma :-D

                              0 0
                          • cuki  

                            kol jsem jezdil přes 20 ale vlasnil jsem jich tak polovinu. Navíc jsem některé kola zkusil třeba na den na dva, jednou jsem dostal od soupeře jeho kolo na závodě na dojetí (toho si velice považuju)

                            0 0
                        • cuki  

                          ja neřikám že je to za tšch 30 špatná (nový a té době), ale jen že vybavení na úkor rámu dost utrpělo

                          a vo karbonu jsem si na 29er vůbec nic nepřestavoval, lovil jsem kolo v úplně jiné kategorii

                          To že je jednoplacka mnohem dražší než klasika jsem pravda vůbec netušil. Je vidět co dělá móda s cenami komponent.

                          a 29er nakonec nema, jelikož jich jetech na prodej tolik neni a jeji velká výhoda velkejch kol se na klasickejch 3×9 (10) u mě dost upadá, nehledě na to že to nenarvu do auta :-(

                          0 0
                      • mr.nikdo  

                        Misto, aby ses podival, co ma VSN za kola, precti si, co psal tady.

                        0 0
          • Vilém  

            Pokud se nepletu, tak ta vidle je v podstate totez co manitou R7, je to jeden vyrobce. Oproti manitou ma klasicky umistenou podkovu, coz beru jako plus a kdyz se predela na olejove mazani, tak to fungovat bude vcelku v pohode.

            0 0
    • daymaker  

      jetý karbon, tolik km a ještě bike, NE…

      0 0
      • cuki  

        5000 je zánovní kolo! jde o to, že dle fotky nepoznáš jestli je ok

        0 0
    • borda  

      Tak kdyz pominu scestne nazory na dural, kvalitu vidlic u kola za 13 tis., kvalitu author ramu, vahu atd…

      Tak je to za ty penize slusnej kup.

      0 0
      • kubad  

        Tak tak, akorát ta velikost pro něj nebude ideál

        0 0
        • borda  

          Doprdele, jsem ja to ale chytrak na baterky.

          Vypadlo mi, ze pominu, ze je to dost velky :-)

          Musel by to bejt bike spis na takovy cross/trek vyuziti.

          Sorry a dik davidovi.

          0 0
      • cuki  

        ja teda nevim, ale neporovnáváš to s tim co za to koupíš novýho?

        Carbon má výhodu pouze ve své váze. A v materiálu authora jsem o tomto rámu našel že váží 1,6Kg A to už jsme na váze která odpovídá low-endu z hliníkových slitin. Kvalitnější rámy jsou tak o 200g níže. Moje Merida má 1390g a to neni nic extra.

        To kolo je podle mě dost zmršený právě tím, že použili zbytečně drahej rám. Author ten Modus má stále kolem necelejch 30k Kč. a na jednotlivech očnících je vidět co všechno musel ubrat na dílech, aby se na tu cenu dostal.

        0 0
        • JakeF  

          Ono to není jen o váze… A ve výsledku na rámu záleží víc, než jestli jsi tam dal hazku XT nebo SLX.

          0 0
          • cuki  

            To neni ale to kolo má IMHO něco pod 12Kg a ne 10,5.

            prostě a jednoduše za mě bych raději stejně jetou nekarbonovou verzi Moduse

            dle toho co bylo měněno hádám, jak se o kolo majitel staral a nebo že na tom 5000 najeto nebylo. Pokud někdo je schopen oddělat za takovej počet Km byť obyč deorkový kliky, tak to muí bejt machr. takže buď má kolo za sebou nějakej vážnější úraz a nebo něco z toho neni pravda…

            0 0
            • JakeF  

              Když tam necháš jeden řetěz, tak to může bejt po smrti úplně snadno… Váha samozřejmě 10,5kg nebude, ale váha má význam tak akorát do kolonky na BF a při nošení do schodů :).

              0 0
            • Bedar19  

              Přítelkyni jsem poskládal na ekvivalentním rámu (revolt 2010 carbon) nové kolo s epiconem na deore a váhu má 10,7 Kgšlo by se určitě dostat níž, má tam force představec, řidítka i sedlovku, což nejsou nejlehčí věci, kola jsou taky spíš rozpočtovka, takže taky těžší a pláště s dráty … myslím, že při troše snahy bychom se kolem 10ti dostali.

              jinak cena nového se vším všudy byla 19,500,– (rám 5,900,–)

              0 0
            • mr.nikdo  

              Kamosovi Deorka praskla asi po 4000 km – Deore na 4 hran.

              A prasklo to prave v mistech napojeni na osu.

              0 0
              • Bedar19  

                tak tohle je na Hollowtech II :-D 4hran jsem zavrhl :-)

                0 0
                • mr.nikdo  

                  Vim, ze tam ted je HT II ;-).

                  Ale mam pocit, ze puvodne tam byl 4 hran ;-).

                  0 0
            • Vilém  

              Radsi bys hlinikovyho moduse? Kdyby byl zbytek stejnej?

              Osobne k tomu nevidim jedinej duvod.

              0 0
        • JakeF  

          Ono to není jen o váze… A ve výsledku na rámu záleží víc, než jestli jsi tam dal hazku XT nebo SLX.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.