Kopřivnický Drtič 2011 již 18.6. !!!

634 nepřečtených
  • ROMAN_BIKE

    Ahoj,

    myslím že i tady na Bike-foru je pár příznivců Drtiče :-) tak ať to máte z první ruky. Rozhodli jsme se pro změnu termínu Drtiče,

    letos se Drtič pojede už 18.6.2011 !

    Všechno se tedy posune:

    únor – bude se hlasovat ohledně triček (zprovozněno nejpozději 13.2.)

    březen – začátek přihlašování

    asi půlka dubna – ukončí se objednávaní triček (z výrobních důvodů)

    asi půlka května – termín pro levnější startovní

    Anketa: Kopřivnického Drtiče

    25x
    57%
    3x
    7%
    0 0
    • deko  

      Super, uz se tesim.

      0 0
    • mastihuba  

      to je supr, po x-letech budu v srpnu o pouti doma a ne v kopřivnici :D

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Jsem rád, že se našel někdo, komu se nový termín líbí. Na stránce Drtiče se do nás pár lidi pouštělo, abychom termín neměnili…

        0 0
        • mastihuba  

          mně je to celkem jedno, mám jen dvě akce do roka, tak si ten čas najdu. Takhle stihnu ještě něco navíc :)

          0 0
        • petrbw  

          No Romane, i mě se ta změna líbí protože je velká šance na hezké počasí.Jen budu muset začít dříve letos jezdit aby byla forma :-))

          0 0
      • Jaroslávek  

        V červnu mi obvykle graduje forma.-)

        0 0
        • Polka  

          Bejvavalo.

          0 0
        • Paja  

          Forma mozna, mohli ale pockat s tim presunem terminu o rok, v pulce cervna budu mit jinou napln, no co, aspon mi v prubehu zapijeni (dokud jeste budem schopni vnimat) popovidate jaka byla nova trasa…

          0 0
          • mastihuba  

            ema bude mít sourozence? kdy mate termín?

            0 0
            • Paja  

              trinactyho

              0 0
              • mastihuba  

                to je ještě daleko, třeba to stihnem zapit ještě před odjezdem :) v každym případě chápu že to je pro tebe blbej termín.

                0 0
                • Polka  

                  To je strasny co, mnozej se geometrickou radou :)

                  0 0
                  • Paja  

                    no, 1+1;)

                    0 0
                  • mastihuba  

                    a tak ja proti malejm děckám nic moc nemám pokud k nám do baráku dycky nedotahnou nějakou sračku ze školky. :D

                    0 0
                    • Polka  

                      Nemas? Pucim ti naseho tygra. Garantuju, ze do tydne zapomenes na deti…ba i na to, jak se jmenujes :-D

                      0 0
                      • mastihuba  

                        ja mam doma dost často nasačkovany dva synovce a neteř. To stačí. :D

                        0 0
                        • Polka  

                          V tom pripade gratuluji, ze jsi jeste ziv…a zdrav :)

                          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            to je těžko… každému to vyhovuje jinak.

            S přesunem jsme už defacto 3–4 roky čekali… tak pokud by jsme čekali dál, taky by jsme to nemuseli posunout nikdy, vždy by se našel někdo, kdo by řekl ještě počkejte :-)

            0 0
            • Paja  

              To ne, stacil by jeden rok, planuju uz maximalne jedno dite a treba se trefime do jinyho terminu;DDD

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                no jo, ty plánuješ jedno, tvoje žena třeba s tebou i další… :-)

                0 0
                • Paja  

                  to jedno by uz dohromady byly 3 a vic uz pry taky nechce;)

                  0 0
          • RomanH  

            To budeme mit teda kveten / cerven dost nabitej… Brno – Jested – Svijany, Loudani s otaznikem, Manasek Drtic, Paja porod, pak hned Orlicky + Jeseniky,… :-)

            0 0
            • Paja  

              Vzdyt to nemusi byt vsechno narvany do kvetna a cervna, kveten taky nebudu mit moc volno, zatim to vypada, ze behem kvetna bychom meli postavit hrubou stavbu…

              …kazdopadne si nedelam ambice, ze bych letos mel na vsechno cas…

              0 0
              • RomanH  

                Jasne ze nemusi. Jen ten MTB trip Orlicky + Jeseniky bych dal rad konec kvetna / cerven. Jednak kvuli svetlu, ale hlavne pokud by nam stesti pralo, tak bychom se zase chvili pohybovali v prvni zone.

                0 0
              • Jaroslávek  

                Na stěžejních ba přímo prioritních akcích by jsi chybět neměl.

                0 0
                • Paja  

                  Jasne, na stavbe a u porodu urcite chybet nebudu;D

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Sakra, s tebou je ale řeč.

                    0 0
                  • mastihuba  

                    :DDD dobře. sázení stromů doufám zvládneš v nějakým mezičase.

                    0 0
                    • Paja  

                      Tomu jsem se venoval uz za mlada – lesy v okoli Horic – tisice dekovnych dopisu;)

                      0 0
                  • ROMAN_BIKE  

                    u porodu ne, ale na stavbě může člověk jeden den chybět :-)

                    ale je jasné, že Drtič pro mnohé znamená celý víkend

                    0 0
                    • Paja  

                      Dat Drtice z Brna na otocku by byl slusnej cykloautoduatlon;)

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Další z výzev.

                        0 0
                      • mastihuba  

                        no v dřevních dobách jsem to praktikoval a po zkušenostech z posledních let uvažuju že se k tomu vrátím, dyk je to jen neco přes hodinu cesty.

                        0 0
                        • Paja  

                          To je fakt, ted s tou dalnici je tam clovek za hodku a pul. Loni jsem byl docela preklvapenej, jak se to zrychlilo…

                          0 0
                          • ROMAN_BIKE  

                            a kudyma přesně?

                            někdo mi tvrdí, že jezdí Brno, Vyškov, Chropyně, Přerov, Lipník…

                            2. nebo Hulín-Přerov

                            3. nebo Hulín – ValMez Kopřivnice

                            4. a nebo Hulín, Bystřice, Teplice, Hustopeče, Palačov a na hlavní silnici – Kopřivnice

                            0 0
    • bosmilan  

      a přímo na můj svátek.To jste nemuseli,ale potěší to,děkuju :D:D:D V tom případě se tedy opět zúčastním :-)

      0 0
    • plevka  

      je to trochu nečekané, ale když nad tím přemýšlím, bude pro mě tento termín lepší :) Letos chci dát celou trasu :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Temin zatim vpohode, uvidim zda mi do toho neco nevleze. Ten puvodni zazity mi vyhovoval vice-v lete mam vice casu.

      0 0
    • AsiJura  

      Oukej, už se těším, loni jsme chyběl, letos to napravím.

      0 0
      • Smazaný účet  

        jj..kamarakdy s sebou vem:)

        0 0
        • nox159  

          nevim jestli se pocitat do kamaradu ale pojedu s nim ( teda jestli me sebou veme :D ) – letost nebudu nikam spechat – ale u kazde hospody nestavím!!! :D

          0 0
          • AsiJura  

            Podle mě mám vzít spíše kamarádky:) Sice nevím kdy mě stihl tak poznat že ví že jsem tak moc na baby, ale budiž:) Jinak tebe vezmu samo taky, ale jestli budeš chrtit, tak zpomalím a ujedu ti dozadu:) Hlavně neslintejte nad tombolou, ta je tam hlavně pro mě, teda co se týká první ceny:)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              jen pro info – ta první cena minule, to horské kolo, to bylo vyjímečně, protože jsme dostali zvlášť peníze, se kterými letos nemůžeme počítat. Ale i tak budou ceny minimálně tak dobré, jako v předešlých letech, budeme se snažit, ať jsou co nejlepší.

              0 0
              • AsiJura  

                Já jsem loni nejel, ale předloni se mi zadařilo a odvezl jsem si od vás zájezd s kudrnou do korutan, nakonec jsme sice skončil v rumunsku, ale bylo to super, děkuju vám:)

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  No hurá!

                  mi ty zěptné ohlasy kolikrát chybí, jak byli lidi spokojeni s těmi cenami, které si měli někde vyzvednout, atd. Abychom věděli co na příště domlouvat a co třeba ne :-)

                  0 0
    • psot  

      a pro mne to bude moje první velká cyklo-akce, hned zítra si v práci zarezervuju volný termín.

      A abyste věděli, pojedu tu nejkratší trasu ;)

      0 0
      • nox159  

        tzn obrouzis 2× stadion a jedes do cile jo ? :D

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          nejkratší varianta může být klidně kolem stadionu :-)

          ale nejkratší varianta aby člověk získal razítko a mohl se zúčastit tomboly, tak bývala např. 60km, ale minulé 3 roky to bylo cca 90 km (na Lysou a zpět), což je hodně, ale zase do tomboly je 11 hodin času minimálně a to někteří zvládnou takovou vzdálenost za tu dobu i uběhnout :-)

          Letos bude nová trať, ještě nevím kolik bude měřit nejkratší varinata… ale myslím že mezi 60 až 80 km…

          0 0
          • jIrI___  

            Kam nová trať povede? Opět směr Lysá?

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              ne ne, letos se přes Lysou nepojede.

              Jinak k historii tratí Drtiče:

              dříve se střídaly 2 typy tratě buď přes Lysou (B.Kříž, Švarná Hanka, (popř.Smrk) Pustevny atd.)

              a nebo přes Soláň (Pustevny, např. až Bumbálka, celá hřebenovka se Soláni, někdy až k Bystřičce, Vel.Javorník).

              Tyto 2 typy tratí s různými obměnami se střídaly, vždy 2 roky jedna a 2 roky druhá.

              Pak přišel 3 typ – Lysá, B.Kříž a vlevo na Prašivou.

              Jen proto, že jeden rok totálně pršelo a málokdo to projel, tak byla 3 roky.

              No a letos chci udělat něco úplně jiného… aspoň to mám v hlavě a nevím jestli se mi to podaří… sám jsem zvědav, jak to dopadne :-)

              0 0
              • nox159  

                vim jak to dopadne :D s mojim orientačním smyslem se na nové trase jiste ztratim :(

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  a to je to dobrodružství! :-)

                  a nebo je dobré jet s někým, kdo se vyzná

                  a když už nic jiného, tak trasa bude 2 roky po sobě stejná, tak napodruhé to snad dáš… ne? :-)

                  0 0
    • Rubi  

      tak si to dam tento rok poprve jeste se 3 kamarady, vsichni rikaji, ze to da docela zabrat, tak uz se tesime:D

      0 0
    • Pavel  

      Mám zapsáno, termín rezervován ;-)

      Snad sleze brzo sníh, abych stihl ještě potrénovat nějaké ty kopečky…

      0 0
    • jIrI___  

      Špatný termín, v červnu nemá normální člověk ještě moc najeto :-))

      0 0
      • nox159  

        už je venku pekne tak mužes zacit ;-)

        0 0
        • jIrI___  

          Jestli bahnu a těm mrazivým teplotám 5–10°C říkáš pěkné počasí, tak budiž :-D

          0 0
          • nox159  

            7°C sluníčko suche cesty – co vic si na to že je unor přát?

            0 0
      • ROMAN_BIKE  

        jen taková perlička bokem – u nás je naopak dost lidí, co mají červen jako vrchol, pak přes prázdniny nejezdí vůbec, nebo skoro vůbec a v září začínají podruhé :-)

        Je to jen perlička, jen info, tohle nebyl důvod k přesunu termínu (aby se zas někteří nenaštvali…)

        0 0
        • mastihuba  

          změna je život :P

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            no už mi přišel i jeden takový hodně negativní až skoro výhružný e-mail, cože jsme si to dovolili…

            pak ještě pár negativních ohlasů na stránce Drtiče, v tom sloupečku, tak jasně že jsem rád že většina ohlasů je kladných. Ještě že tak :-)

            0 0
            • tomaschek  

              No nikdy se nezavděčíš všem, s tím počítej. Já chtěl Drtiče zkusit už minulé tři roky, ale vždy to vyšlo na odpustovou sobotu a to je u nás v Píšti společenská akce roku. Takže pro mě termín v červnu – fantastická zpráva! :-)

              Jinak souhlasím, že pro lidi, co ladí formu na jarní velké akce u nás v kraji, třeba v pořadí Škoda bike Ostrava – Šela – Silesia, je půlka června termínově supr. Necelý měsíc po Silesii ještě bude něco v nohách, což se o skoro půlce srpna říct nedá…

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                Jo, to vím že se nikdy všem nezavděčím.

                Ale o to víc potěší, že je to pro někoho fantastická zpráva :-)

                0 0
              • KAPLIS  

                Termín se kryje s další domácí akcí a sice se Sulovem…

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  tak to je těžko… protože z 500 lidí může říct každý, že má tyto a tyto víkendy své pravidelné soukromé akce… to se nedá všem vyjít vstříc

                  0 0
                  • nox159  

                    proc se vlastne termin menil, kdyz si nekde myslim ze i tady psal ze proste termin je dany uz nekolik let a nehodlate ho menit…? ;-)

                    0 0
                    • ROMAN_BIKE  

                      to jsem někde psal? :-) to asi bylo hodně dávno :-) a nebo to myšleno z roku na rok. Jinak nějakou změnu datumu chci už asi 4 roky, ale vždy jsem byl přehlasován. Chtěl jsem to tak o 1 až 3 týdny posunout dopředu nebo dozadu, tehdy jen kvůli počasí, když celkem z 6 ročníků 5× pršelo v den Drtiče a nebo v týdnu předtím (nebo pršelo i v přechozích letech?) No a po letech je tu i osobní důvod, chci si vzít v červenci dovolenou. Někdo by řekl přoč by to nešlo, ale když jsem si vzal týden nebo 10 dní, tak už to bylo pro řadu lidí problém, že jsem neodpovídal na maily… prostě když to vadilo, tak si můžu vzít dovolenou jen po Drtiči. Tak proto potřebuji, aby to v červenci bylo už po Drtiči. Takže osobní důvody.

                      Ale svět nekončí, uvidíme jak to bude klapat, třeba to o nějaký týden posunem dopředu nebo dozadu, nebo zas do jiného měsíce… Prostě uvidíme časem…

                      0 0
                      • nox159  

                        v pohode ja se jen ptal

                        osobne je mi celkem fuk kdy to bude… pokud budu chtit tak pojedu pokud ne tak nepojedu… :)

                        kdo chce hledá řešení, kdo nechce hledá vymluvu… ;-)

                        0 0
      • hajda  

        s tímhle souhlasím, ale o to větší to bude výzva..:)snad mi to letos vyjde. Na novou trať bych rád vyrazil..:)

        0 0
    • pepe19  

      změnu termínu vítám,super vyhovuje…17.6. mám výročí svatby,takže dokonalá oslava :-)

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        to bude manželka ráda :-)

        0 0
        • pepe19  

          už se těší,jel jsem 2008 v tom hnusu a pak se místo večeře kurýroval

          už tuší co jí čeká

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            to byl nejhnusnější rok… 2008

            pak 2009 bylo krásně, ale po mnoha letech

            a 2010 zase pršelo skoro celý týden před Drtičem a v den Drtiče se sice začalo vyjasňovat, ale to bahno prostě během dne nevyschne, že jo…

            0 0
            • Paja  

              Loni to bylo v pohode, spinavi jsme byli jentak akorat…

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                Jo, to jo. To je právě tady na Beskydech pěkné, že i den po deštích se ty hory dají projet :-) a třeba na hřebenech je často kamení a nebo tvrdá hlína, která se tak nemění na bahno

                0 0
            • sihomaja  

              Poslední dva ročníky vyšlo počasí bo sem drtiče začal jezdit, tak se o počasí nebojím ani letos. Datum teda nic moc, ale holt, když musí rodina do „Bulharska“ to se nedá nic robit.

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                no jo… to se nedá nic dělat.

                Škoda že jsme to datum tak dlouho řešili… jindy jsme jej zveřejňovali tak 10–11 měsíců předem.

                0 0
    • MattyLXV  

      Jen doufám, že termín zase nekoliduje s nějakou veselou akcí na stadionu. Nespat dvě noci po sobě je docela síla.

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Jo, to byl také důvod, ty diskotéky na blízkém koupališti se prý konají jen přes prázdniny, takže doufám že tentokrát tam bude klid.

        0 0
    • McBlacky  

      škoda, že nejde se rozpůlit :(

      0 0
      • bosmilan  

        asi pojedeš Malevil co? Ten už znáš,přijed raději na Drtiče,uděláš líp :-)

        0 0
    • rock  

      Hmm, a to už jsem s tím tak napůl počítal. Srpen by byl fajn, 18.6. u mne už není ani tak o půlení jako o třetění. Škoda.

      0 0
    • Kaco  

      lonsky termin mi vyhovoval vice

      0 0
    • Martula  

      To je škoda, 19. v neděluši mám světový pohár IN-LINE v Ostravě, to už bych asi nezvládla :( . . .

      0 0
    • Buf  

      V srpnu můžou zájemci vyrazit na nový etapák Carpathia MTB Venture http://www.mtbventure.com/

      Je to organizováno podobným stylem jako drtič, jen bez pomocného značení, podle mapy a na trati kontroly. Na rozdíl od 1000 mil Honzy Kopky, ale na stanovených denních etapách a se zajištěným zázemím v etapových místech.

      Takže komu je Drtič málo může si zkusit týden v Karpatech…

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        no a kromě toho ještě v původním termínu Drtiče možná připravím ještě jednu akci… možná bude mít v názvu Drtič nebo možná ne… uvidíme (to by se jely 2 Drtiče za rok :-) , ale zatím to nechci zveřejňovat ;-)

        0 0
    • metr-x  

      Někdo musí být poslední a proto se chci zůčastnit :-D

      0 0
    • danno  

      Testnu AjKjů 6, pojedu – bude nás víc

      0 0
    • frederick  

      Slyšel jsem samou chválu a taky to prej není nic pro bábovky…Takže do toho jdu!:)

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        tak to jsi asi mluvil s těmi, co neskončili v nemocnicích…

        (čený humor ;-)

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Dnes (16.2.2011) bylo zprovozněno hlasování ohledně triček. Potrvá 2–3 týdny.

      http://www.drticbike.cz/drtic/uax.htm

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      tak letos zkusíme, jestli bude zájem i o dresy…

      http://www.drticbike.cz/drtic/uax.htm

      0 0
    • Roman1492  

      kua chlapi vy mě chcete zabít :))) chystám se na Drtiče už třetí rok a říkám si fajn, tenhle rok to konečně vyjde – a ono jo, ale hned další víkend je Beskid Trophy :))) http://www.mtbtrophy.com/

      0 0
      • jIrI___  

        To máš právě ideální na rozjetí před BT :))

        0 0
        • Roman1492  

          dobře ty :)))

          0 0
          • nox159  

            pokud drtice neprepalis tak zregenerujes do max 2 dnu ;-)

            0 0
            • Roman1492  

              jj pohoda :))) takže v pondělí, spíš bych to viděl na úterý a ve čtvrtek už zase vesele do sedla :))) minulej rok jsem po Beskidu nechtěl kolo pár dní vidět, zas tak jednoduchý to není, Buf tam skládá slušný trasy :))) ale zase o to nechci přijít, o ty panorámata :)))

              0 0
              • Smazaný účet  

                Kdyz pojedes drtice turistickym tempem, tak i s prestavkama na snacinky, obidek a pivecka to mas za 12–14 hodin uslapane a ani se nezapotis;)

                0 0
                • Roman1492  

                  to je fakt, průměrnou kolem osmičky to vychází, ale kdo za mě posbírá tombolu? :)))

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    tech bude…

                    0 0
                    • l-e-t-o  

                      už dva roky si říkám, že bych se někdy měl odvážit a před tímhle ročníkem jsem si říkal, že už fakt pojedu. Avšak jaké to bylo pro mne nemilé překvapení, že se termín posunul na červen. Co se dá dělat no, to nestíhám, ani kdybych se po****, protože to mám zrovna státnice :(

                      Tak snad příští rok, ale to už jako fakt vážně :)

                      edit: blbě zařazeno

                      0 0
                      • mastihuba  

                        co furt všeci máte s tou odvahou. Prostě sednu na kolo a jedu dokud mužu, pak se někudy vrátím do cíle. Protože dyž člověk nemuže tak ještě dvakrát muže. To že má mladej zdravej člověk bobky z toho že to neujede je pouze výmluva.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          tak:)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            tušim 2004 nebo 2005 sem to dal s naštíplejma žebrama a to hulim skoro 20denně a mám 10–15kg nadváhu. Tydle kecy od lidí co mají 70kg i s komisňákama fakt žeru.

                            0 0
                        • Pavel  

                          Drtič je hlavně o hlavě… ;-)

                          0 0
                          • Jaroslávek  

                            Tu mám dle doktorů zatím dobrou :-))

                            0 0
                          • Roman1492  

                            vždycky je to hlavně o hlavě, když nechce ona, nohy nepojedou :)))

                            0 0
                            • Pavel  

                              No, ona by někdy hlava jet chtěla, ale nohy už nechtějí… :-))

                              0 0
                        • Roman1492  

                          nemám strach, že to neujedu, spíš se nechci uvařit před další akcí :))) tady si najdu zkratku, ale jinde to nejde :)))

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            jezis co bys neujela…uslapal jsem to ja za 17Kg bajku s ujetyma 600Km pred samotnou akci…neres a prihlas se!

                            Navic ty dojedes, protoze pojedes domu…;)

                            0 0
                            • Roman1492  

                              já tam nebydlím, jen pracuju :))) a nebojím se ničeho :)))

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                tim lip:)))

                                0 0
                              • plevka  

                                ahoj Romane..kde tady pracuješ? A jak dojíždíš?

                                0 0
                                • plevka  

                                  jen mě napadlo, že bychom mohli jet někdy na kolách spolu do nebo z práce :) Jezdím z Lipníka, jestli si mě ještě pamatuješ? :)

                                  0 0
                                  • Roman1492  

                                    kua Jiřine, včera jsem přemýšlel o tom samým :))) jasně že si tě pamatuju, třeba z Mamuta – při výjezdu z Veselíčka jsi fotil v tom ůvozu, těsně předtím, než jsem urval řetěz :))) otevíral jsem tam před vánocema pro naši firmu prodejnu spojováku na francouzský a mám to tak nějak na starost, takže doteď jsem tam byl denně a i výhledově tam budu dost často a plánuju, že bych si tam nechával auto a jezdil na kole :))) http://jitkapalova.cz/novinky.htm nebo FB http://www.facebook.com/…792261428118

                                    0 0
                                    • plevka  

                                      tak až bude přijatelné počasí, můžeme se domluvit, akorát nevím, jestli Ti budu stíhat :)

                                      0 0
    • zdenous  

      Čauki, jeli jste někdo nebo jste viděli někoho jet Drtič na freeride celopéru? Mám Norco six (cca 17kg) a s Drtičem ještě nemám zkušenost, tak uvažuju že to prubnu na tom mém sixu :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jel jsem to a bajku v profilu…docela sranda ti povim:DD Bohuzel bylo dost presunu po asfaltu a tam mne to brzdilo, ale jinak navyjzdy a tech par sjezdu vphode. Pokud pojedes na pohodu, ujet se to da, ale vice se nadres…ja rpiste mozna pojedu na HTcku..jeste nevim:)

        0 0
        • zdenous  

          ajjj dost přesunů po asfaltu, to naštve. To musela být sranda :)

          Pojedu s pár HTčkařema, tak to beru jako výzvu. Ale asfalt… fůj snad ho moc letos nebude.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ja se pri presunu z Prasive chytl nejakych borcu a nechal sem od nich tahnout v pytli…neskutecne valili (cca 35Km/h) a tak tak sem pod hurkama zustal prosity jak deka a byl rad, ze jsem se dosoukal do Koprivnice:)…takze doporucuju vzit si hroznovy cukr nebo nejake bombony:)

            0 0
      • Mig_all  

        A co na krosce? Slo by?

        0 0
        • Pavel  

          Mám pocit, že loni jsem někoho na něčem takovém zahlédl… Pokud na to jsou nohy, plíce a hlava, tak proč ne… ;-)

          0 0
    • Roman1492  

      máme tu březen, tak kde jsou propozice? :)))

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        musím se polepšit, už i to přihlašování chceme rozjet

        bohužel nám zase chtějí zvednout nájem na letním stadionu :-( tedy zvedli jej už minulý rok a letos prý zase, je to nájem de facto za 3 dny, aby tam mohli účastníci přespat ve stanech (+ sociálky na dvou místech), voda, elektrika, odvoz odpadků, no asi budeme muset zvednout trošku startovné… ještě to řešíme…

        0 0
        • Roman1492  

          tak těch 150 co jsem se díval, že jsi měl minulej rok, je ještě pořád lidových, takže prostor pro rozumný navýšení ještě je :))) ale už vidím, jak se do tebe zase všichni pustí, stejně jako kvůli změně termínu :)))

          0 0
    • ROMAN_BIKE  

      další tip na trénink na Drtiče ;-)

      http://www.drticbike.cz/…226-lysa.htm

      0 0
    • Roman1492  

      koukám, že zatím bohužel vede potisk Tour de pub, takže zatím bych byl bez trička :(((

      0 0
      • hajda  

        a to mi se teda libi..:) a nejlepe na oranzovem podkladu. snad to tak i dopadne..

        0 0
        • Roman1492  

          já bych radši Letní cyklónu :))) ta spojitost z hospou mi přijde taková levná :)))

          0 0
          • hajda  

            pravda…je to levny motiv, na druhou stranu neni treba si na nic hrat..stejne v te knajpe skoncime vsichni..a radi..:D

            0 0
            • hajda  

              ale letni cyklona je u me hned v zavesu za tour de pub..nehlede na to, ze presne vystihuje start drtice.:D:D Ovsem rekl bych, ze jenom start. Z vlastni zkusenosti muzu potvrdit ze cil teda rozhodne nee..:D

              0 0
              • Roman1492  

                neříkám, že tam neskončím někdy taky, ale na tričku se tím chlubit nebudu :))) hraju na slušňáka :)))

                0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj bikeři,

      ode dneška (21.3.) se už můžete přihlásit na Drtiče, tedy jestli chcete jít do toho překvapění, jakou trasu pro vás připravíme ;-)

      http://www.drticbike.cz/drtic

      .

      Jinak bohužel nám zdražili minulý rok nájem na letním stadionu a letos už víme, že to zase zdražili, tak jsme zvedli startovné o 50 korun, tak snad to nebude vadit. Taky jsme si říkali, jestli by to nešlo udělat někde jinde, ale asi tu není žádné místo, kde by se mohlo schovat 600 lidí +diváci v případě deště, myslím pod střechu tribuny, navíc tam je ten prostor pro start a cíl, účastníci tam mohou stanovat od pátku do neděle, k dispozici jsou sociálky na dvou místech po dobu těch 3 dnů a pak ještě plus voda, elektrika a odvoz odpadků… no dá to trošku zabrat, všechno zajistit.

      0 0
      • Splinter  

        urcite prijedem, trat neresim :)

        0 0
      • jIrI___  

        Můžeš aspoň nastínit, kterým směrem od Kopřivnice se ta trasa bude ubírat? :)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Ano, můžu. Určitě se pojede do … do Beskyd! :-)

          Ne vážně, zatím to mám jen v hlavě, teprve se to chystám projet (což může být formalita a nebo taky můžu narazit na problematické místo), takže přesně trasu neznám ani já :-) Navíc mi už i někteři napsali, že se jim utajení trasy líbí, protože pak místní nebudou mít tak moc velkou výhodu oproti vzdálenějším účastníkům a může to tak být větší dobrodružství pro všechny ;-)

          0 0
          • slou  

            Zdar Romane!

            Tož letos je pro mne Drtič zlomový, protože každý rok najedu před drtičem míň kiláků a tak se letos rozhoduji jestli jo nebo ne. Zatím jsem se na D vždy těšil, protože to je pohodová akcička na kopcích. Letos mne zatím láká ta nová trať, pokud teda bude hodně jiná.

            Poslední, i přesto, že se mi nakonec líbil, tak mi připadlo, že toho asfaltu bylo místy docela dost.

            Takže pokud máš trať jen v hlavě, tož doufám, že tam bude co nejmíň toho černého. Je mi jasné, že to někdy nejde a je nutný, ale pokud to jde, tož jsem pro cestu jinou :) No a s tym odtajněním, klidně bych to nechal až na start, ale třeba poměr různých povrchů cest a profil tratě bez výškových informací o vrcholech bych zveřejnil. Vyšší startovné je podle mne zatím v pohodě, vždyť je to např. třeba jen 6 piv ;)

            0 0
            • mastihuba  

              prej naposledy :D

              0 0
              • slou  

                Nj … nikdy, neříkej nikdy :) … ale bude to peklo .. km letos zatím kolem nuly, kg pomalu k nulám :D

                0 0
              • Jaroslávek  

                Jako dycky, mlží. Ale jde mu to.

                0 0
            • ROMAN_BIKE  

              Tak přiblížit se k tomu, aby asfalt nebyl pokud možno vůbec, to se nám dařilo nejvíce tak před 10 a více lety, když jezdilo Drtiče jen pár lidí (30, 60, 120), tak jsme tu trasu fakt vedli přes singletracky. Teď při tom množství účastníků samozřjmě častěji volíme širší cesty. Ale letos chci zařadit jedno území, kde chci zase nějaké ty singletracky zařadit. Prostě chci, aby ta trať byla hodně líbivá

              0 0
          • nox159  

            privital bych vic technickou ale klidne kratsi trat… proste aby to dal jen pořadny drtič a ne 120km vylet pritodou ale to je na delsi diskuzi…

            nebo kdyby to bylo aspon jako kdysi, dojelo to treba jen 10–25% prihlasenych…

            to je pak vyzva… :) proste kdo dal drtice byl fakt dobry, kdo ho nedal muze zkusit za rok… a ne aby ho dal v klidu clovek co sedne na kolo jednou za rok… :(

            asi to vidim jinak no ( tenhle nazor neberte jako kritiku jen muj nazor, moje přani…)

            0 0
            • AsiJura  

              Taky bych se za tohle přimluvil, prostě když po drtiči nejdu hned do cykloshopu pro nový materiál tak to bylo málo:)

              0 0
            • ROMAN_BIKE  

              takže zlehčit, nebo zdrsnit? :-)

              vím jak to myslíš, technicky náročnější a kratší

              uvidíme…

              0 0
              • nox159  

                obe varianty by drtiče zdrsnily ;-)

                proste mi to tedka pripada jak maraton co se nejede na čas což myslim že neni to prave co by měl drtič byt… ale samozrejme je to jen muj nazor… :)

                0 0
            • Krutor  

              Chápu zájem některých z vás, kteří jste na tom dobře. Na druhou stranu, Drtič je vpodstatě nezávodní, takže každej se stejně srovnává se sebou, s kámošema, s partou. V tom se mi Drtič líbí (jel jsem ho sice jen jednou, kvůli termínu). Pro někoho je těch 125 km taková hranice – já se mezi ně počítám taky – a přednější je prostě pěkně se projet někde, kde to neznám, s bandou podobně postižených lidí. Kdo chce, může si přece zazávodit ne?

              0 0
              • nox159  

                o zavodeni a jizde na čas nikde nemluvim… tim je drtic vyjimečny a to bych tak samozrejme chtel aby zustalo…

                jestli si dobre cetl tak mi jde o stíženi trasy, ne o jeji přodloužení… ( psal jsem dokonce o zkraceni…)

                0 0
                • hajda  

                  no jo, ale jak těch 600 lidí přesvědčíš, že když loni objeli 120 km , tak když bude mít letos „jenom“ 80, že by měli zvážit, jestli se mají vydat na tu dle slov pořadatele technicky náročnou trať. Taky to může skončit tak, že se tam mrtě lidí pokřápe a myslím že by to nevedlo moc k úspěšným ohlasům. Chápu kam směřuješ svůj požadavek, ale myslím, že není dost dobře realizovatelný. Aspoň né v tom extrémním podání, že to má objet 25% lidí a v počtu účastníků…

                  0 0
                  • nox159  

                    jako jasne, cim min to bude v terenu ( mensi narocnost) tim vic prijede lidi ( dojedou to, reknou si jak nejsou dobri a budou spokojeni…) → vic lidi, vetsi zisk, vetsi reklama… – ale to neresme

                    ja si myslim ze drtic byl v pocatku takova akce jakou si ji predstavuju ja jen pak se z toho zacala delat masovka…

                    je to na kazdem jestli pojede nebo ne… samozrejme, ze by byly negativni ohlasy ze si nekdo natloukl koleno ale myslim ze by bylo i dost pozitivnich ohlasu – drtic by se stal znovu vyzva posunout svoje limity dal…

                    zajet na pivo s kamošema si muze kazdy… ;-)

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Nic ti nebrání uspořádat „konkurenční“ akci dle svých představ ;-)

                      0 0
                    • hajda  

                      naprosto s tebou souhlasim, ale to je taky věc pořadatele. Když do toho budeš ten správný „blázen“, uděláš akci pro 50 lidi, můžeš jím dát pořádnou bídu a všichni to ocení. Ale s pořádáním taky nějaký čas strávíš a zisk nebudeš mít žádný. Akorát kupu starostí…v za­čátcích to byla skutečně akce pro pár známých bez potřeby vytvořit nějaký zisk ale pořádně si zajezdit. Vím že taková akce je hodně organizačně náročná, takže se nedivím, že to nikdo nedělá za čestné uznání. Mi se drtič líbí i v té podobě která tu je teďka. Pro mě je to o tom strávit den s kupou lidí kteří radějí sedí v sedle než na gauči..já nenajezdím tisíce km, abych mohl říct, že je to pro mě „jenom“ projížďka..:D

                      0 0
                      • ROMAN_BIKE  

                        ahoj, v podstatě jste tu shrnuli několik názorů, pro a proti, proč Drtiče změnit nebo nezměnit.

                        Takže osobně bych nejraději Drtiče vedl po co největším množství singletracků a co nejméně asfaltu.

                        Jenže…

                        1. CHKO. I když jsou Beskydy asi nejsvobodnější pohořím pro bikery

                        v ČR vůbec (a děkujem tomu!!!!), tak i tady se rozšiřují vyšší ochranná pásma a tak kde kdysi vedl Drtič už asi nikdy nepovede…

                        1. ve větším množství větší riziko konfliktu s chataři a nebo

                        s pěšími turisty. Bohužel je to tak, pokud by jelo 50 lidí, tak si jich na tak dlouhé trase sotva kdo všimne. 600 už jo. Pak je to o toleranci. A může se najít jeden, co to všem zkazí… (ať už jeden z nás a nebo jeden „z ních“)

                        1. velikost území – pokud chceme projet několik kopců nebo pohoří, tak

                        občas mezi nimi nezbyde nic jiného, než přesun po asfaltu. Ano, minulý rok toho asfaltu bylo hodně, hlavně z Prašivé přesun na Pálkovické hůrky. Ale jinak by jsme tu trasu na hřebenovku Bílý Kříž – Prašivá nemohli přivést. A varianta v prvním roce, jet pak lesem na Janovice-Bystré a pak Frýdlant a stoupat z toho směru na Onřejník a jet po stejné trase zase nebylo moc ideální, člověk se nepodíval na další kopec (Prašivá) a ani jezdivé to moc není… navíc ke konci už nebylo moc sil. A nelíbí se mi jezdit jedním směrem tam i zpět… raději mám okruh.

                        1. orientace účastníků – i toto hraje roli, občas je někde nějaký

                        moc dobrý singletrack, ale… bylo by příliš složité tam lidi dostat, příliš složitě by se to muselo značit a navíc by tam i tak většina nemusela vůbe trefit… Sice v tomto bodě bych rád přitvrdil :-) ale kdybych udělal velký skok v tomto, mohlo by to mít hodně negativní ohlas.

                        1. problém s majiteli (i přilehlých pozemnků), nebo se staviteli

                        singletrecků – viz minuloroční diskuse ohledně singletracků kolem Morávky, ti co ji staví si prostě nepřáli aby se tam nahrnulo přes 500 lidí… chápu to, protože to dá práci a mohli by to zničit. Dále na širokých lesních cestách je větší pravděpodobnost, že vše bude v pohodě, než na singletracích, kdy se tam může během dne objevit nějakýá nespokojený člověk že tam všichni jezdí a třeba je i mlátit… např. v podchodě ve Frýdlantě jeden rok byl důchodce který chtěl deštníkem mlátit každého, kdo jel na kole… jiný rok na jednom hřebenu jeden chatař zámarně blokoval autem celou cestu a hádal se, že je tam na kole zákaz vjezdu (což je nesmysl). Prostě problémy se mohou každý rok nějaké objevit…

                        atd.

                        atd.

                        atd.

                        bylo by toho víc na delší pokec. Věřte, že jsme za těch 13–14 let nad tím už hodně přemýšleli a zkoušeli zařadit různé úseky a někdy to nevyšlo… takže nějaké zkušenosti máme a tušíme jak co dopadne. Ale občas chceme něco risknout… např. letos celou tu novou trasu ;-)

                        0 0
                    • McBlacky  

                      přibrzdi trochu, tady o reklamu a zisk fakt nejde. Když si to spočítáš, dojdeš k podobnému. A to nepočítám čas organizátora

                      0 0
                      • nox159  

                        jeden jediny duvod proc tricka uax?

                        loga furt stejne (nic moc ) a dost drahe, kdyby meli vlastni z vlastnim motivem je to levnejsi a hezci ;-)

                        ale tohle fakt nechci resit dal…

                        0 0
                        • jIrI___  

                          S tím souhlasím, navíc UAX to tiskne „na koleně“, ty potisky kvalitou nic moc. Ale je to zase zaběhlá značka a věřím v to, že cenově se při objednávce tolika kusů budou pohybovat hluboko pod běžnou MOC, takže vlastní motiv by nemusel možná vyjít o moc levněji… A u vlastního motivu by to zas byly další starosti navíc, hlavně ho vymyslet a dát mu nějakou reálnou podobu. Ale je pravda, že by to mohlo být hned podstatně originálnější tričko.

                          0 0
                        • McBlacky  

                          protože se s tím nechtějí *****. Navíc materiál UAX je dost kvalitní. Levný hadry by byly levnější, ale nikdo by to nenosil.

                          0 0
                        • ROMAN_BIKE  

                          Všechno už jsme zkusili, opravdu, věř mi :-)

                          Zajistili jsme levnější trička s vlastním potiskem, s logem Drtiče, stály asi 180,–Kč a zájem byl malý, objednalo si je asi 20 lidí. Navíc po prvním praní je polovina reklamovala a pak po čase ještě jednou a to dokonce ty reklamované trička… akorát kolem toho bylo plno práce. Řekli jsme si že už nikdy.

                          Zajímavé pak bylo, že když jsme vymysleli tu variantu s tričkami uax (které jsou prostě líbivější, než co jsme vymysleli předtím), tak hned první rok si je objednalo přes 150 lidí a tak je to každý rok.

                          Neříkám že by jsme do budoucna neměli zkoušet nové věci, ale tady jsme to zkusili a dopadlo to hooodně rozdílně.

                          0 0
              • AsiJura  

                Ono jde o to, aby byl takový drtič na hraně technicky a ne svou délkou, pokud jsou to lidi schopní odjet na trekingových kolech, tak si můžeš představit jak asi je terén náročný, ale jako u všeho, je těžko vyhovět všem, takže možná nezbyde než se hecnout a vytvořit něco nového:)

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  nejraději bych byl, aby se to dalo (pohodlně) objet pouze na fullu :-)

                  0 0
                  • slou  

                    :) souhlas … ale kolik by pak bylo lidí, že?

                    0 0
                    • ROMAN_BIKE  

                      ale hlavně by to nešlo už udělat v tolikati lidech…

                      řešení je asi jen jedno. Drtiče nechat Drtičem a udělat navíc ještě druhou akci, něco jako Hardcore Drtič a tam se opravdu vyřádit…

                      0 0
                      • Paja  

                        Tak to je ten eventualni 2. Drtic, o kteryms tuhle psal…;)

                        0 0
                        • hajda  

                          jasně no, ale takhle vznikal i drtič..:D Podle čeho určíš kolik lidí pojede a hlavně kteří jo a kteří ne. Pokud to nebude vyloženě soukromá akcička pro vyvolené.

                          0 0
                          • nox159  

                            kdo jede normalniho drtice nemuze jet toho težšiho a mas vytrizeno :D

                            0 0
                            • hajda  

                              tak i to je možnost..:D Já si nedělám zálusk..:)

                              0 0
                        • ROMAN_BIKE  

                          to by byl už 3.Drtič :-)

                          ten 2. to jsme se bavili že by to bylo něco jiného, ten by byl vyjímečný něčím jiným… :-)

                          0 0
              • mastihuba  

                pro ty co nebaví drtit je Kolopro. :D

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  různých akcí je spousta, takže každý si může vybrat

                  0 0
                  • mastihuba  

                    jako rozhodně bych nezaváděl dětskýho drtiče. :D

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      To jako drtic na deti at tatove muzou jezdit?:)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        jako jednou to s nama v klidu dal 12letej kluk, takže dospělej člověk by to měl dat a nebo si přiznat že někde něco zanedbal. Rozhodně nevolat po zjednodušení.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Mi by se libilo vice narocnejsich sjezdu:) Vyjezdy nemusi byt az takove technickeve smyslu, ze to stejne bude 98% ucastniku tlacit a to jenom za predpokladu, ze pojedou nejaci trialisti:)

                          0 0
                        • ROMAN_BIKE  

                          jo, vše záleží, jak kdo má natrénováno

                          0 0
                    • nox159  

                      vzdyt už je :D

                      0 0
                      • mastihuba  

                        tak koneckonců pro koho je drtič lehkej tak si muže dat Beskid tur.

                        0 0
                        • nox159  

                          ale uz je na čas, umisteni… a to je neco jineho :)

                          kdyby se jel drtic na cas tak je taky tezky… ale o tom drtic neni tak by mel byt težky trasou ;-)

                          0 0
                          • McBlacky  

                            na čas není, ale někdo přijede první, že :)

                            0 0
                            • nox159  

                              no ja jiste ne :D je to na me dlouhe…

                              0 0
                              • mastihuba  

                                najednou :)

                                0 0
                                • nox159  

                                  nikdy jsem netvrdil nic jineho… :)

                                  do zavodu delsich nez cca 30 km bych nesel ( 50 je max a tam uz by mi to nejelo…)

                                  0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Klučinovy příspěvky tady sleduju, ale nejsem z nich moc moudrý. V podstatě ale jde o h…o, že ?

                                  0 0
                                  • nox159  

                                    pokud z toho nejsi moudry, tak na to nemas mentalne avotomtoje :D

                                    0 0
                    • ROMAN_BIKE  

                      ne ne, dětský Drtič mě nikdy nenapadl.

                      Jinak nic proti dětem, vedli jsme pár let kroužek horských kol pro děti 10 až 15 let a bylo to fajn.

                      A pořádáme dětské závody, 1–2× ročně, při nějakých akcích města, jen takové malé na přilehlé louce, většinou 3 věkové kategorie dětí.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        hej dobře víš jak sem to myslel, nemám rád když někdo řekne že jede drásala nebo sudety a dá si 50km trať. :) čas pro mne v tomto případě nehraje roli.

                        0 0
                        • ROMAN_BIKE  

                          jo, souhlas, Drtič lehčí nebude, nebo aspoň výrazně lehčí nikdy nebude. Délka trati je různá, 110 až 120 většinou, může se stát že někdy bude třeba jen 105, ale chci aby byla vždy nad 100.

                          Jinak Drtič lehčí být nemůže, tento je už lehký dost :-)

                          viz počty lidí, co dojedou celou trasu, resp. získají všechny kontroly:

                          http://www.drticbike.cz/…z-archiv.htm

                          takže pokud uděláme navíc jiného Drtiče, tak buď bude hodně jiný a nebo ještě těžší. Letos uvidíme…

                          0 0
            • Smazaný účet  

              Ja mam za to, ze Drtic je pohodova vyjizdka Beskydama. Jestli touzis po pilovani techniky, tak to jed na celopevnaku…

              Sice priznam, ze jsem loni proklinal 160mm fulla a rikal si, proc jsem nejel na 29", ze bych se tak nevyridil na asfaltu a v terenu bych se trochu vice prosel..ale pokazde si vzpomenu, jak jsem ze zaverecnych pozic utocil ve sjezdech na pozice vyssi a jak jsme se pak nasledne vsichni schazeli u chat a kecali o kolech. Naplanovat trasu, ze ktere by si vetsina lidi pospinila textil a bedovala na nevydarenou akci mylsim neni cilem…ale hlasuju pro minimalizaci asfaltu-at muzu zase dupat na fullu bez vycitek:)

              Vyzadejte si kategorii ultradrtic – pro absolvovani bude nutne projet trasu za tri hodiny na celopevnaku…

              0 0
            • pened  

              no, kdyz vidim opakovane kde vsude davy drticu tlaci kola ve sjezdech, tak s tim pritvrdenim bych pockal :-). Prvni zkopec trochu pokryty sutrem je z z Kubalanek (po 1. skryte kontrole) a uz je tam problem proklickovat mezi pesaky. Kousek nato je pekny korenovy trail do Frydlantu a to, co tam byva k videni, je zkratka funny :-). A napr. z Lyse sjizdi naprosta vetsina po asfaltu, prestoze je tam pekny technicky sjezd po cervene.

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                tak tak, souhlas.

                0 0
              • McBlacky  

                a po žluté

                0 0
                • pened  

                  v ramci drtice je sjezd po cervene – kousek od odbocky na Visalaje se to spojuje s asfaltem. Zluta jede „trochu“ mimo.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ono by to slo naplanovat nejak rozumne…po zlute dolu, kolem Sance, vyjedes v Hamrech a das se po cyklostezce/TZ( modra TZ ta je snad nevyslapatelna:))) smerem na Bobek a pak dal po hrebeni..ale pak vymyslet jak se vratit do koprivnice.

                    Ja tipuju, ze letos se pojede pres Radhost:)

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Kdyby se jelo přes Radhošť, tak to můžu rovnou zajet nahoru zafandit :-D

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jak zafandit, copak Drtice nepojedes? Btw, nechces se v sobotu projet po moravkovskem singlu..nekdy behem dopolednich hodin se asi pojedu projet, abych se uklidnil:D

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Drtiče nejedu, na to ještě mentálně nemám :). A v Ově bika ještě nemám, ale chystám se si ho sem co nevidět dotáhnout.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Hlava a dostatek ulozene energie (a brise) je zaklad, nebud slabcak:)

                            Muzes jet i na city-warioru..ja stejne pojedu krokem:DD

                            0 0
                          • ROMAN_BIKE  

                            jak „mentálně nemám“ ??? když tak se stačí se hecnout, ne? :-D

                            0 0
                    • nox159  

                      jako dala by se tady v okoli max do 40km od koprivnice udelat krasna trasa s dost slusnym prevysenim a i o technicke pasaze by nebyla nouze…

                      pekne by bylo ( pro mistni ): janikovka ( treba po sjezdovce nahoru ) → lichnov → kolem vody na fren → kolem vody pod pustevny → pohadkou nahoru → radhost → pak po modre na pindulu ( pekny a technicky sjezdik ke konci – hojny na pady :D) pak jen prejet hlavni a primo na javornik → z nej primo dolu + serpentyny ( popripade dlouha, kratka… – tam nevim potom jak zpatky aby to neslo po asfaltu… ani to tam extra moc neznam… ) pak na janikovku dat si tu FR trat co tu borci maji a zpatky na stadion :)

                      ale nebylo by to pro 600 lidi cca 100–200 by bohate stacilo… :)

                      0 0
                      • ROMAN_BIKE  

                        neříkám, že by to nebylo špatné… ale…

                        bylo by to krátké, délkou jako XC závod, někteří by to jeli hoodně rychle, prostě jako závod a taky nechci hned tka brzo po startu lidi navést na hřebe Pustevny-Radhošť, protože může být pěkný den, plno turistů a hned to může skončit nějakým konfliktem. Jinak sjezd z Radhoště po modré na Pinduli je v pohodě, masakr je sjet z Radhoště po zelené do Raztoky, ale s tím že to člověk nemá DH speciál a sjede to fakt všechno ;-)

                        0 0
                        • nox159  

                          jako mi treba by tohle delkou vyhovovalo… :)

                          jinak s tema lidma… mas samozrejme pravdu

                          mi osobne se nelibi ze se to zbytecne natahuje a pak cim dal tim vic pribavy asfaltu a sirokych sotolinovych cest… coz je jasne, jinak to ani nejde… :)

                          porad uvazuju jestli jet nebo ne… trasu chces odhalit fakt az na startu…?

                          0 0
                          • ROMAN_BIKE  

                            Zbytečně natahuje? Která trasa Drtiče byla zbytečně natažená a kde?

                            Z mého pohledu je „zbytečné natažení“ trasy maratonu to co předvádějí někteří pořadatelé maratonů a totiž když využijí jeden hřeben a vedou trasu několikrát na ten hřeben a zase dolů, vyjedou na hřeben , sjedou, o kus dál vyjedou a zas sjedou… graf převýšení pak vypadá jak graf tlukotu srdce… to je podle mě zbytečně natažená trasa. Na Drtiči chci, ať se objede nějaké území a ať na jeden kopec se nejede zbytečně několikrát a pořád dokola.

                            0 0
                            • Paja  

                              Presne, to je na Drtici pekny, ze se objede velkej kus Beskyd, zavodni maratony maji tendenci (asi i z organizacnich duvodu – zajisteni…) namotat co nejvic XC okruh s tim rozdilem, ze kolo se jede jen jedno;)

                              0 0
                              • Jaroslávek  

                                Maňas.

                                0 0
                              • ROMAN_BIKE  

                                Jen tak pro zajímavost, tohle jsou vzdušné vzdálenosti z Kopřivnice na některé místa, kde se jel Drtič:

                                na Slavíč 34 km

                                na Malý Polom 33 km

                                na Bumbálku 28 km

                                na Ptáčnici 23 km

                                A jak jsou na tom jiné maratony? Např. Rallye Sudety jsem změřil dvě nejvzdálenější místa jejich tratě jedno na severu a druhé na jihu a je to 21,5 km…

                                Král Šumavy od Drslavic po Keply 26 km

                                Měřím to na mapy.cz

                                Jestli budu mít čas, mrknu ještě na další, nebo mi napište, který maraton by mohl mít trasu po ještě větším území.

                                Takže když někdo napíše, že se trasa „zbytečně natahuje“, tak s tím zásadně nesouhlasím.

                                A pokud to bylo myšleno tak, že je to těžké, tak nezbyde než zvolit nějakou jinou lehčí akci. Drtič prostě lehčí nebude.

                                To je jako kdyby závodníci na Tour přemlouvali pořadatelé, ať ty etapy udělají kratší a pár jich vynechají :-)

                                0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Jasně, svoji ideu si nenech vzít. Já si myslím, že si mladý kolega protiřečí.

                                  0 0
                                • nox159  

                                  s tim natahovanim jsem to psal myslim ja a myslel jsem to tak, ze bych dal radeji 20km v terenu nez 40km po sotolinove ceste…

                                  0 0
                                  • ROMAN_BIKE  

                                    Tak to souhlas, to já taky.

                                    No a který úsek z Drtiče konrétně myslíš, že byl zbytečný?

                                    Jinak jasně, že se mi nelíbil přesun z Prašivé na Pálkovicé hůrky, že často vedl po asfaltové cestě a proto jsem se snažil něco najít, nakonec jsem tady poprosil bikery a jeden mi navrhl aspoň ten sjezd po loukách a lesem do Bašky, tak aspoň nějaké oživení behěm toho přesunu.

                                    Takže když jsem měl zvolit, jestli do trasy zařadit hřebenovku Bílý Kříž – Prašivá i za to, že pak bude nezáživný přesun, tak jsem se rozhodl že ano a lidem se to líbilo.

                                    Viz hlasování

                                    http://www.drticbike.cz/…9/ankety.jpg

                                    http://www.drticbike.cz/…0/ankety.jpg

                                    v obou dvou ročnících nejvíce lidi hlasovalo, že se jim právě ta hřebenovky Malý Polom-Prašivá líbí.

                                    2009 47 %

                                    2010 zase 47%

                                    0 0
                                • bosmilan  

                                  zkus změřit trat na Drásalovi,tam to bude už asi slušné číslo

                                  0 0
                                • Paja  

                                  jasne, Drtic se tak nejmenujje proto, aby byl lehkej;) kdyz neco, tak pritvrdit;)

                                  0 0
                                  • nox159  

                                    myslim ze drtice da i holka co na kole jezdi jen na bazen a zpatky, pokud to bude chtit dat…

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      kolikrát jsi jej dal ty? :)

                                      0 0
                                      • nox159  

                                        jednou jak jsem byl mladsi najeto uplne nic 15kg HT s nepruzici vidlici (zmokly a zmrzly :D ) a do stovky jsem se vlezl

                                        predtim jsem to bral jako vyzvu proste drtice neda kazdy… ale opak byl pravdou

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          když se podívám do výsledovky, tak nemáš uplně pravdu :)

                                          0 0
                                          • nox159  

                                            v cem nemam pravdu?

                                            0 0
                                            • mastihuba  

                                              no v tom že drtiče dá každý :) a nebav se jen o sobě a kamošce z bazénu. my víme že seš dobrej jak chleba s máslem. :)

                                              0 0
                                        • mastihuba  

                                          ještě takhle :) drtič je pro lidi :) ty seš lepší :)

                                          http://www.drticbike.cz/…z-archiv.htm

                                          0 0
                                          • nox159  

                                            drtic je pro bikery si myslim…

                                            pro frantu co nejradeji sedi v hospode a kouka na fotbval a pepu co vykouri krabku cigaret to podle me neni… ;-)

                                            0 0
                                            • mastihuba  

                                              dokažeš definovat pojem biker? :)

                                              0 0
                                              • nox159  

                                                kdo da drtice je biker ;-)

                                                jinak biker ma rad kolo ( ne jako dopravni prostredek ) jezdi pro zabavu a je to nekuřák! :D

                                                0 0
                                                • mastihuba  

                                                  aha :) takže když s drtičem mám problém, rád na kole jezdim do práce a po cestě si zapálím, tak je všecko špatně.

                                                  0 0
                                                  • nox159  

                                                    rád na kole jezdim do práce a po cestě si zapálím – pokud je tohle pravda tak ti preju at na drtici chcipneš uz pri vyjezdu na janikovku :D

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    když to bude až při návratu se všema razítkama, tak ti tu radost udělám a nechám se u toho vyfotit :)

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    oki budu se tesit nebo se na tebe klidne prijdu podivat pokud nepojedu :)

                                                    0 0
                                                  • bochov  

                                                    Nevim proč řešíte nazory nějakeho pubertaka kdo chce tak at jede znam typky ,kteří jezdí z Ostravy pravidelně na Lysou a stíhnou zakouřít a taky si dat pulku.

                                                    0 0
                                                • jIrI___  

                                                  No sakra, tak to o Drtiči po tomhle prohlášení nebudu už ani přemýšlet. Jsem na tom v podstatě stejně jako mastihuba :-D

                                                  0 0
                                                  • nox159  

                                                    zapomel jsem napsat vyjimku – ze pro toho kdo nechava tisknou pekne tricka to neplati :D

                                                    0 0
                                        • ROMAN_BIKE  

                                          no jo… když jsme byli mladší, tak to jezdilo lépe všem :-) :-) :-)

                                          0 0
                                          • nox159  

                                            cim starsi, tim vetsi predpoklad pro delsi ale klidnejsi trasy :)

                                            0 0
                                    • Paja  

                                      Ostatne stejne jako kazdej bikemaraton…problem je v tom pokud to bude chtit dat, myslim, ze holek, co budou chtit na neosezenym zadku sedet na sicne cca 10 hod. u bazenu moc nenajdes…

                                      0 0
                                      • nox159  

                                        to mas samozrejme pravdu…

                                        ale tim padem pokud to da fakt kazdy kdo to dat chce – myslim ze je to dost o hlave, pokud to clovek neprepali a pravidelne neco zakousne dejme tomu ze ty nejvetsi stojky pujde tak mi nerikej ze je problem to dat…

                                        dejme tomu (tedka si to cucam z prstu ) jede se 120 km tzn muze to byt rozlozeno na 40km do kopce 40km z kopce a 40 po rovine z toho vyplyva ze vlastne 80km musis slapat a z toho jen ze 40km si maknes… coz neni zas tolik kdyz na to mas cely den

                                        0 0
                                        • jIrI___  

                                          To máš ve svém okolí asi hodně nabušené kamarádky. Většina lidí, kteří na kole jezdí jen občas, dá těch 30–40 km v terénu jen s velkými problémy. To vím z vlastní zkušenosti. Takže si nemyslím, že Drtiče dá úplně každý. Já bych ho třeba taky nedal, protože vím, že po 100 km prostě už víc nadávám než šlapu :-D

                                          0 0
                                          • nox159  

                                            myslim ze i kdyby treba pritelkyne chtela, tedka by zacala jezdit tak ze to da… :)

                                            takze myslim ze ty bez problemu…

                                            0 0
                                          • bochov  

                                            Dík za nazor ja mam pres čtyřicet a v terenu mam take dost po 35km silnice to je o necem jinem chtěl bych si Drtiče projet ,ale necítim se na to a za další trasa by se neměla zlehčovat to by Drtič již nebyl Drtič naní to hold pro všechny.

                                            0 0
                                        • ROMAN_BIKE  

                                          no… myslím že i při některých sjezdech si účastníci pěkně máknou :-) tedy pokud si nevybírají asfaltové alternativy, které jsou jako možnost jen proto, aby nebylo hodně zraněných… a taky neplatí že všude po rovině v terénu si člověk nemákne. Stačí horší povrch, šutry, kořeny… a mákne si.

                                          Jen že bych to tak nepaušalizoval.

                                          0 0
                                    • ROMAN_BIKE  

                                      jestli ta holka, co jezdí na bazén na kole, tam jezdí na tréninky a každý týden plaváním natrénuje několik hodin, tak to je snad něco jiného, ne? :-)

                                      0 0
                        • mastihuba  

                          nejela se ta zelená v roce 2004?

                          0 0
                          • ROMAN_BIKE  

                            myslím že jo, čím starší ročník Drtiče, tím byly zařazovány drsnější místa :-) , lidí ještě tolik nebylo…

                            Jinak možná to bylo dobrovolné, jako že byl výběr kudy sjet dolů. Druhá varianta asi na Pustevny a dolu po asfaltu, dko se necítil… Jasně ale že lepší to bylo vzít po zelené, ten jeden prudký úsek sejít a pak jak to šlo přes lesní cestu, tak sjet už po té široké lesní cestě.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              tak to bylo podle archivu 2002–3. 2003 díky tomu že jsme to šmikli po té zelené jsme stihli v cíli poslední medaile. Těm co přijeli po nás se museli dodělávat. :D 2004 už se jel velkej javorník. Tam jsem pěkně zmokl, vidim to jak dneska :)

                              0 0
                              • witmar  

                                Ano to máš pravdu :-) na mě už nezbyla :-)))

                                0 0
                                • ROMAN_BIKE  

                                  tehdy se také nedělaly medaile pro všechny, udělalo se třeba jen 100 nebo 200 kusů medailí a až před startem jsme se rozhodli a taky jsme to řekli, po kolikati kontrolách budou medaile v cíli hned předány.

                                  Např. maximum bylo 6 kontrol, takže např. při 6, 5 a 4 kontrolách jsme je předali hned, ostatním vůbec a pokud zbyly, tak ještě dodatečně těm co měli 3 kontroly, ale spíš to dopadlo tak, že ještě pár chybělo pro ty, co měli 4, 5 nebo i 6 kontrol a dojeli hodně pozdě… Dnešní systém mi přijde lepší a spravedlivější (pro ty, co se přihlásí v čas a nejsou náhradníci – na ty se už holt někdy nemusí dostat).

                                  0 0
              • Pajas04  

                Tak přesně za 1. tajnou kontrolou jsem minulý rok hodil docela slušnou držku :D. Uklouzlo přední kolo a už jsem se jen mlátil o šutry…

                0 0
      • Pavel  

        jj, už jsem poslal přihlašovací email ;-)

        0 0
      • plevka  

        těším se tuze a těch 50 kaček navíc není žádná hrůza ;)

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Jinak ještě posílám trička, které zvítězily v anketě.

      A také dresy.

      U těch ale chbí reálné foto (zvlášť dámský je ve skutečnosti hezčí) a přesné míry na cm, aby si někdo nespletl velikost.

      Obojí půjde objednat pouze do 18.4., což je za necelý měsíc.

      Důvodem je to, že uax má přesunutou provozovnu a asi i krize a nová doba, kdy se vše objednává dříve a přesněji…

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        tedy teď vidím, že v tom máme chybu… ne LETNÍ SEZONA, ale vyhrálo obrázek TOUR DE PUB…

        musím to na stránce opravit…

        0 0
        • Roman1492  

          sakra a já už se radoval, že pub nevyhrál :)))) cyklónu jsem chtěl radši :))) nechceš to tak nechat? :)))

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            výsledek hlasování je zde

            http://www.drticbike.cz/…lasovani.jpg

            a na rovinu, obrázek mi byl celkem jedno, ale osobně bych bral spíš ty druhé barvy, ty už byly… raději bych byl pro tu zelenou a dámskou fialovou (ve skutečnosti vypadá mnohem líp než na fotce).

            Už dříve mě napadlo, že by jsme příští rok nehlasovali o barvách a rovnou použili tu zelenou a fialovou. A možná by jsme to samé mohli udělat i ohledně obrázku.

            Protože ty volby co skončily na 1. a 2.místě, byly dlouho vyrovnané (ať už barvy nebo obrázek). A taky ten počet hlasujících je podezřelý…

            Jinak pokud to tak uděláme, tak uděláme radost dvoum dost velkým skupinám, jen každé jiný rok.

            Zatím to píšu ale jen jako takovou myšlenku

            0 0
            • faba  

              Jsem pro, červená na Drtiči zatím vede. Mám z Drtiče 2× oranžové a jednou červené triko. Tohle bude třetí oranžové. Nic proti oranžové, ale nejsem Holanďan ani popelář. :-)

              0 0
        • plevka  

          to je mrzuté, já taky hlasoval pro cyklónu a dononce i oranžovou..

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            tak to tě asi neuspokojí, když letos bude oranžová Tour de pub a příští rok kdyby byla zelená cyklóna, že…

            0 0
    • ROMAN_BIKE  

      pro nox159

      Vidím že jsi s Drtičem nespokojený, že ti na něm vadí hodně věcí.

      Asi se teď budeš divit, ale je to dobře.

      Když jsem byl mladý, bylo mi něco přes 20 let, tak mi taky vadily některé akce, konkrétně některé maratony, že byly takové a ne makové…

      Tehdy jsem si řekl, že bych to dokázal líp. Měl jsem nějakou představu, sedl si s kamarádem k mapě, vymysleli jsme trať 135km dlouhou, udělal jsem plakátky, rozvezl po prodejnách v okolí a přijelo 32 bikerů! A každý další rok dvojnásobek.

      A tak vznikl Drtič!

      Takže ti držím palce, aby jsi svou nespokojenost a mladický elán proměnil v něco pěkného, vytvořil nějakou pěknou MTB akci, která bude přínosem pro místní mountainbikovou scénu a na kterou budou bikeři rádi jezdit.

      Opravdu to myslím vážně, protože si myslím že MTB akcí není moc. A hodně účastníků Drtiče mi říkalo, že by mohl být vícekrát do roka. Takže chuť bikerů jezdit je, jen těch akcí není moc.

      Takže jdi do toho!

      Vymysli něco lepšího!

      0 0
      • nox159  

        :)

        jen pro ujasneni ale myslim ze jsi to pochopil- tahle diskuze z moji strany neni kritika ve spatne slova smyslu to vubec ne, nerekl jsem ze drtic je spatn akce…

        je to super vec… jen se tady rozjela diskuze tak jsem se k ni vyjadril a rekl co by se mi libilo jinak… nekdy je lepsi slyset vic ruznorodych nazoru na vec… vsechno jsem to myslel v dobrem slova smyslu… pokud by si mel s mojima nazorama problem… a nechtel bys je tady tak to vyblokuj v tom problem nevidim :)

        tohle je jen jiny pohled na vec… ale myslim ze zrovna ty jsi na tom s technikou velky kus vepredu co jsem videl z videji… takze tobe by teren problemy nedelal a myslim ze bys ho i privital… :)

        jinak tedka to neber spatne ale starsi clovek ( beru oproti me) vidi veci jinak uz nektere veci nevyhledava nektere veci prehodnotil… tak proto se nektere nazory trochu rozchazeji… :)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          S různými názory nemám vůbec problém, každý rok mi e-mailem, nebo na diskusi na stránce Drtiče a nebo do toho sloupku napíše několik bikerů, že to či ono by udělali jinak. Někdy je to jen vyjímečný názor jednoho člověka, někdy se za to začnou přimlouvat i další a pak pokud je to technicky proveditelné, tak o tom dám hlasovat a ať rozhodne většina. Hlasováním se už určilo např. že je start v 7,30 , že je tombola 11 hodin po startu, že mají tajné kontroly být, že má medaili dostat každý, kdo posbírá určitý počet kontrol (aby byla zasloužená), atd. atd. atd.

          Takže s jinými názory nemám problém.

          Ale současně jeden jiný názor neznamená, že by se něco mělo měnit. Vždy záleží jestli to jde a také chci vědět, jestli to chce většina.

          0 0
          • nox159  

            Ale současně jeden jiný názor neznamená, že by se něco mělo měnit. Vždy záleží jestli to jde a také chci vědět, jestli to chce většina. souhlasim :)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              Tak aspoň v něčem shoda :-)

              Jinak co jsi dneska dělal? Nebavilo mě už tady vykecávat, tak jsem se před jedenáctou sebral a jel se trochu projet. A dokonce jsem si dal jeden sjezd po sněhu, můžeš to taky zkusit :-)

              Jo a překvapilo mě, že v terénu je většinou už SUCHO ! ;-)

              http://mtbfoto.rajce.idnes.cz/…6_Ondrejnik/

              0 0
              • nox159  

                dneska volny den ( a stejne od odpoledne tady prsi… ) jeste furt dojizdim objemy co jsem zameskal kvuli nemoci a dneska jsem si dal pauzu…

                jinak na bilce… je bahna pozehnane…

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  no a já naopak jel po dlouhé době, nechystám se na žádný závod, pravidelně netrénuji, jen se občas projedu :-)

                  0 0
        • mastihuba  

          tadle kritika co tu pišeš vyznívá ve smyslu že každej kdo nevobjede sudety za šest hodin, je luzr co by neměl lezt na kolo. Tvuj pohled na věc je docela přísnej. :)

          0 0
          • nox159  

            si to beres nejak moc osobne ne? ;-)

            0 0
          • mastihuba  

            apropo specielně sudety jsou natažený na 120km 40km zaváděcím kolečkem po šotolince a jen těch poslednich 80stoji za to.

            0 0
          • nox159  

            jinak teda mluvit o sudetech za 6h ve srovnani s dojetim drtice je podle me trochu ulet ;-)

            0 0
            • mastihuba  

              no ja jel drtiče asi 8× a sudety jednou a rozhodně mi nepřišly o moc těžší než drtič, tak bych jej uplně nezatracoval.

              0 0
            • ROMAN_BIKE  

              Drtič je tak těžký, jak si jej uděláš ;-)

              Dej si objetí celého Drtiče limit 7 hodin a uvidíš, jak je těžký! ;-)

              0 0
      • ROMAN_BIKE  

        teď jak to čtu, tak jsem neměl napsat „že bych to dokázal líp“, ale spípš by se tam hodilo „že, bych to dokázal JINAK“. Jakože závodní maratony byly takové, že člověk to projel a mnohdy se ani nepodíval kudy jede, krásy přírody mu unikly protože pořád spěchal… a např. maraton na bike festu byl hodně, ale opravdu hodně o bloudění, nebyl skoro vůbec značen :-) jen každý dostal papír, kde má podle turistického pěšího značení jet (i když na prvních ročnících Drtiče to taky tak bylo) a na Štramberském maratonu se mi zas nelíbilo, že na Pustevny se jelo po asfaltu… a nebo že se startovalo v 6,00 hodin od Palárny :-)

        A kamarádům co jeli různé MTB maratony se taky sem tam něco nelíbilo.

        Tak proto jsem si tehdy řekl, že by to šlo udělat JINAK

        Proto je Drtič JINÝ

        0 0
        • bochov  

          Romane vubec se nevzrušuj nazory dvacetiletych mladíku oni již žijou v jinem světě.Drtič je dobra akce pro lidi ,kteří se chtějí projet po Beskydech v jiste atmosfeře a o to jde sam bych chtěl jet ,ale take se obavam ,že to nedam hodně zdaru.

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            Díky za názor. Jinak právě v tom je ten vtip, že člověk celého Drtiče napoprvé nedá, protože aspoň je to pak výzva pro další roky, zlepšit se :-)

            0 0
            • nox159  

              jak ho celeho napoprve das tak jen snizovat limit a to uz mas vlastne zavod ;-)

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                ne ne, pro ostatní by to nebylo, to by byl jen osobní limit pouze pro tebe, když se ti to zdá moc lehké :-)

                Ostatní si nestěžují

                0 0
                • nox159  

                  furt si nerozumime – po fyzicke strance zrychlis a mas to tezši ale mi jde o technickou stranku veci… :)

                  kdyz se budu chtit odvarit tak to zvladnu behem 10km taky po kopcich… ale o to nejde ;-)

                  0 0
                  • ROMAN_BIKE  

                    na to jsem ti už taky odpovídal

                    Jinak napiš mi konkrétní úsek, který se jel na kterémkoliv Drtiči a který se ti nelíbil, že tam vedla trať a napiš kudy ta trať měla podle tebe správně vést, popř. namaluj obě dvě varianty do mapy a já ti odpovím. Takhle je to jen neurčité tlachání kdy každý může myslet něco jiného.

                    Jinak pořád platí to, že pokud si myslíš, že něco umíš udělat lépe, tak to prostě udělej.

                    0 0
                    • nox159  

                      :)nad něčím svojím už uvažuju , (konkretne ne uplne zavod… ale z bikama to ma hooodne spolecneho) ale realizaci pokud teda bude, tak tipuju za cca 3–5 let – tedka na to neni tolik casu ani financi..

                      0 0
                      • ROMAN_BIKE  

                        jo takhle, chceš si ten úsek nechat jako tajemství, jo? :-)

                        0 0
                        • nox159  

                          jestli naražiš na ten svuj předchozi přizpěvek tak te zklamu, v mapach se absolutne nevyznam takze i kdyby se mi neco nelibilo rict ti bylo to mezi tim a tim to fakt nedam :D

                          0 0
    • Palo TT  

      Od roku 2004 som absolvoval vsetky trasove varianty Drtica, aj ked som nebol na kazdom rocniku. Vdaka Drticu som presiel uz takmer vsetky hlavne hrebene v tejto casti Beskyd.

      Ked pozriem do mapy, tak mi este chybaju useky:

      Trojacka – Velky Javornik – Pindula – Radhost

      a bocne hrebene Lysa Hora – Kykulka – Prazmo – Travny – Visalaje

      Neplanujete Drtica viest aj tymto smerom? Mozno keby sa po starte islo opacnym smerom na Stramberk, bolo by to zaujmave spestrenie :) To prve stupanie po starte uz zacina byt nudne, aj ked je zmysluplne vzhladom na to, ze sa peloton natiahne.

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        ahoj, novou trasu nechci ani naznačit :-) ale uděláme všechno proto, aby jsme ji navrhli dobře, aby byla co nejvíce v terénu, aby byla jezdivá a aby co nejvíce vedla letos místy, kudy se ještě nejelo a nebo se jela tak nějak jinak ;-)

        Jinak účastnit se 8. Drtičů hned po sobě, to je pěkné číslo :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Aby trasa nevedla korytem potoka a nebyl z toho dvojboj-to bych pozadoval zaruku tepleho pocasi a na konci etapy stanek se slivovici:)

          0 0
          • bochov  

            Stou slivovici je to velmi podnětna připominka včetně toho počasí no mužeme doufat,že to vyjde.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Kdyby u kazde kontroly byl ukol vypit velikeho panaka, to by byl teprve drtic..tusim ze bych dorazil nadrceny uplne na prach:)

              ale co si pamatuju, tak v cili se panaky rozdavaly…teda, podle fotek, ja dorazil az za tmy:)

              0 0
        • Palo TT  

          8 ich po sebe tento rok veru nebude. Vynechal som 2008 a 2009, ale v 2010 bola v podstate rovnaka trasa (co ma velmi potesilo), takze zakladne trasove varianty som presiel vsetky.

          S tym utajenim trasy az do startu to myslite vazne? Unika mi dovod. Domaci nech si trenuju predom kolko chcu, to ma vobec netrapi a trat sa aj tak meni az po dvoch rokoch, takze na dalsi rok to prekvapko nebude. Dufam, ze aspon hruby zaklad bude prezentovany skor.

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            To že jsi vynechal rok 2008, tak to jsi dobře udělal :-) to bylo fakt hrozné…

            S tím utajením – minimálně jednou jsme to už tak udělali a bylo to aspoň napínavější, až při prezentaci byli všichni překvapeni, kudy se vlastně pojede… prostě jak na orientačních akcích, ale tam je to horší, to je ten pravý orienťák, Drtič je polo- co se týče orientace :-)

            0 0
        • Pavel  

          Indícií je už celkem dost. Pustevny, Ondřejník… ;-)

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            A to řekl kdo? :-)

            0 0
            • AsiJura  

              Dneska jsem na výzvu noxe159 jel z Javorníku po zelené dolů na Frén, jak jsme viděl dole u řeky ty staré déčka, tak bych fakt rád viděl jak by to vypadalo kdyby to vedlo až z vrcholu:)

              0 0
              • nox159  

                njn prvni musim vyslat kaskadera at zjisti jestli to jde a jak moc je tam blata, a pak muzu vyjet ja :D

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  no jo, teď tam bláto může být, i když je to spíš tvrdá hlína a kamení. Zkus to třeba v květnu, stačí že chvíli nebude pršet, tak to osychá rychle, je to prudké, voda steče a zbytek rychle uschne

                  0 0
            • Pavel  

              Stačí sledovat reportáže ze tvých cest ;-)

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                no jo, ale já se projel i na Lysou ;-)

                0 0
                • Pavel  

                  To bylo pro zmatení nepřítele… ;-))

                  0 0
                  • ROMAN_BIKE  

                    to je fajn, že dokážeš poznat, co z mých vyjížděk je a co není zmatení nepřítele :-)

                    Počítám že dám ještě 3–5 vyjížděk a že rovnou sestavíš celou trasu :-)

                    0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Protože jsem se předtím spletl s obrázky triček, tak

      TOTO JSOU SPRÁVNÉ OBRÁZKY TRIČEK, CO VYHRÁLY V ANKETĚ

      potisk – 513 TOUR DE PUB

      barva pánská oranžová – MANDARIAN ORANGE

      barva dámská oranžová – SIGNAL ORANGE

      výsledek hlasování je tady

      http://www.drticbike.cz/…lasovani.jpg

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      jen pro info, reálné fotky těch dresů…

      více fotek těch dresů je tady

      http://www.cyklodresyuax.cz/cs/

      a více info o UAX-Drtič dresech tady

      http://www.drticbike.cz/drtic/uax.htm

      0 0
      • mastihuba  

        sory ale todle je fakt jak z cirkusu. :(

        0 0
        • Roman1492  

          Roman1492 :))) ale nikdo nás nenutí si to koupit :)))

          0 0
          • mastihuba  

            jako za ty leta co tam jezdím bych nějakej solidní dres vzal, ale todle je na mne moc.

            0 0
            • Roman1492  

              s UAXem to lepší nebude, je to prostě jejich styl :)

              0 0
              • nox159  

                az budou nabizet k tomu dresu i tu babu tak si asi jeden pořidim :) jinak to vidim bledě :D

                0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Přesně tak, jak píšeš nikdo si nemusí nic kupovat (na jednu stranu méně starostí), ale jen jsme podlehli „několikati“ dotazům, jestli by nemohl být nějaký dres… asi jako kdysi, když účastníci chtěli nějaké tričko z Drtiče. Ty dresy beru hlavně jako zkušenost, uvidíme jak to celé dopadne, jestli je to přínos pro takovou akci a nebo ne. Prostě uvidíme.

          Samozřejmě nikomu nic nenutím, pro mě je prvořadé, aby vyšlo počasí, aby se podařila dobře zvolit trasa, aby se nikomu nic vážného nestalo, aby jsme to organizačně dobře zvládli, atd… a až pak někde jsou dresy :-)

          0 0
    • Mig_all  

      Vybrali jste pekně blbý termín! http://zlatekolo.webpark.cz/

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        To je mi líto, ale vždy se nějaké akce krýt budou, v ČR+SR je celkem skoro 100 MTB maratonů ročně, pak jiné zajímavé vytvalostní akce, atd. někdy jsou třeba i 4 MTB maratony v jeden den.

        Mrzí mě to, že se Drtič kryje s jinou akcí, na kterou by účastníci Drtiče chtěli jet, ale stejně tak nám napsalo několik bikerů, že konečně jsme změnili termín, že v srpnu už několik let přijet nemohli. Tak je to námět pro další roky, třeba to po pár letech možná zase posunem… uvidíme… život je změna :-)

        0 0
      • AsiJura  

        A co teprve tohle: http://www.rychlebskestezky.cz/…allenge.html :)

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Tak jsem se projel po nové trase Drtiče a pozor, v některých místech to bude nebezně klouzat… :-)

      0 0
      • plevka  

        podle toho hovénka tuším, kde to je. V sobotu jsme byli s kámošem na vyjížďce a přesně tuhle hromádku potkali. Můžu se jen zeptat, je to někde na Valachách? :)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          fakt nechci prozradit, kudy trasa povede :-)

          0 0
          • plevka  

            chápu ;)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              ale napiš mi na mail, které místo myslíš, nebo z mapy.cz okopíruj GPS polohu toho místa a já ti pak napíšu, jestli jsi měl pravdu. Neříkám že hned :-) ale třeba v týdnu před Drtičem ;-) Jde jen o pocit, jestli jsi se trefil

              0 0
              • plevka  

                poslal jsem svůj tip na ten mejl teda, tak jsem zvědav :)

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  ahoj, odpověděl jsem ti na mail

                  jinak pro ostatní, nic konkrétího, prostě musíte si počkat ;-)

                  0 0
      • nox159  

        zase se pojede ve sračkach.. :( to si me moc nepotešil :D

        0 0
      • Pavel  

        V pátek jsem, řekněme v okolí ValMezu :), potkal značky Drtiče, co vypadaly nějak nově (loni ani předloni se tama nejelo). Takže už je nějaká část trasy vyznačena? :-)) Jestli ano, tak na tento úsek se rozhodně těším! Teda pokud mi tam opět nevyteče z vidle olej jako v pátek…

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Letos jsme ještě šipky nezačali malovat.

          Jinak často se nám stalo, že když jsme se na nějaké místo vrátili po 3 letech, tak některé šipky ještě vypadaly docela dobře.

          0 0
          • Pavel  

            Jsem si to myslel… ;-) No ale pokud by tama trasa vedla, tak bych rozhodně nebyl proti ;)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              občas s tím máme ještě problém, že značíme trasu, občas tam jsou staré šipky, ty správné necháme nebo obnovíme a ty co ukazují špatným směrem, tak zakřížkujem. Ale občas se stane, že dál od nové trasy je nějaká šipka na místě, kde se nejede, ale někdo může zabloudit a ta šipka ho může poslat dál od správné trasy… pomalu by to chtělo evidenci všech šipek :-) Ale tak vážné to není :-) prostě základem je vždy pěší turistické značení v lesích. Šipky jako doplněk přejezdu přes města a nebo místa, kde turistické značení není nebo je slabé.

              0 0
      • PjSky  

        ok a ted jednu vaznou.. co bys doporucil za plaste na Drtice?

        Panracer Fire XC Pro 2.1

        nebo

        AUTHOR Trail Master 2.00

        0 0
        • nox159  

          to je fuk odjedes to na cemkoliv… ;-)

          kdybych to chtel jet rychle staci RR/RR 2,1" kdybych to chtel jet napohodu tak NN/NN 2,25"

          0 0
        • Smazaný účet  

          Ja pojedu na NN 2.4" anobrz jine nemam:))

          0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Sice to není moc povedená fotka, ale věřím že se vám medaile bude líbit. Letos bude o něco větší, než minulý rok.

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      menší trénink před Drtičem :-)

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
      • jIrI___  

        Tam to teda vypadá moc pěkně.

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          díky :-)

          a to je natočené levným foťákem, canon co stál méně než 3 tis. :-)

          0 0
      • nox159  

        tak to vypada ze drtič bude konečne hodne technicky když kluci trenujou tlačeni i z kopce…

        jinak pokud si ten fotak drzel v ruce jak mas zvykem tak si u me frajer nejvetsi jednou rukou to uřidit do toho bych nešel… ;-)

        jinak prostredi parada :)

        porad jeste neprozradis kudy drtic povede? alespon jeden zajimavy technicky vyjezd a sjezd… prosim :)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          on je ve sjezdech opatrný, zase je rychlý do kopců :-)

          tak těžké to zas nebylo, točil jsem to v klidné sjezdu, zařadil bych to spíš do kategorie „stezka pro rodiny s dětmi“ :-) jen občas odvodňovací kanálek a jinak rovný povrch

          utajení trasy – uvidíme… ale zatím to tajíme. I když možná že stačí bajkovat po okolí a třeba to najdeš ;-)

          0 0
          • nox159  

            jen me to zajimalo kudy to povede…

            jet to na 99% nepojedu spis me zajimalo kam nemam jezdit abych nepotkal plno bikeru a ucpane stezky… :)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              tak nejeď v sobotu 18.6. kolem půl osmé kolem letního stadionu v Kopřivnici… :-)

              0 0
              • nox159  

                :D prave ze se mozna aspon prijedu podivat… mrknu na mapu a pak se rozhodnu kam vyrazit :D

                pokud by se mi hodne chtelo vezmu kameru a dojedu na nejaky technicky usek… :) ale to by chtelo vedet predem…

                0 0
          • faba  

            To je Slánka na tom bílém kole? Opět kolo pro mlékaře. :-)

            0 0
    • hejnija  

      Vypadá to, že už se začalo se značením. V neděli jsem potkal čerstvé značky Drtiče v Kunčicích p.O. šipka odbočovala z hlavní na zelenou značku směr Ondřejník. Neměl také někdo štěstí? ;-)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj bikeři, do Drtiče zbývá už jenom 18 dní a už máme rekordní počet přihlášených, dost přes 700 bikerů a zbývá už jen posledních 40 volných míst. Prostě více map, cedulek na řidítka (a ani medailí) se už nevyrobí… takže kdo váhá, tak je nejvyšší čas.

      0 0
      • mastihuba  

        au 700 už je i na takhle dlouhé trati nálož. Už jen proboxovat se pro razitka je čím dál horší o frontách na pivo ani nemluvim, to se musí řešit solo mimo kontrolni body. Buď letos povezu všechno na zadech nebo to skrečuju. :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          jezis..vsechno na zadech..takovejch piv bych ani neuvezl:D

          jenom jsme nejak zapinkal prihlasovani a poslal rpihlasmovaci mail az dneska rano..tak snad este bude misto:)

          0 0
          • mastihuba  

            v nejhorším přenechám :) apropo maš malej batoh :D

            0 0
          • ROMAN_BIKE  

            všechny piva na zádech? to bych u otvírání těch plechovek nechtěl být :-) :-) :-) :-)

            Jinak ano, místa ještě jsou, před chvíli jsme odpověděl na maily.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jj..prave jsem poslal prasule:)…akorat mam cilo 774, takze to mam asi letos bez medaile, pokud jsem spravne pochopil, ze medaili je 770:DD

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                do čísla 800 myslím vyjde medaile prakticky na všechny, co splní další podmínky (daný počet kontrol a dojet do cíle)

                Tedy každý rok pár desítek lidí do cíle nedorazí, takže si myslím že to určitě vyjde.

                0 0
            • mastihuba  

              furt lepší naštěrchanej plech než ty vaše samosery. :)

              0 0
              • acidb  

                teď si mně pobavil:-)a co jinak piješ:-)), starobahno je v tomto směru prvotřídní

                0 0
                • mastihuba  

                  starobrno piju už jen z nostalgie, to co se s ním v posledních letech stalo je tragedie.

                  0 0
              • ROMAN_BIKE  

                jako ty energetické nápoje? :-)

                no nikdo je nemusí pít, to je na každém, co kdo pije

                hospod je po cestě dost :-)

                0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Ano, pivečko si každý může dát cestou v kterékoliv hospůdce, opět jich na trase bude několik, možná že letos více, než těch, co budou kontrolní body…

          0 0
      • plevka  

        Ahoj Romane, já stále váhám, protože mamka slaví ten den padesátku od 13:30, tak pořád koumám, jak to vymyslet, abych stihnul obojí..

        0 0
        • Smazaný účet  

          Muzes vyjet na trat o tri hodiny drive, dat si jenom kousek nebo makat jak fretka na kokainu:) Ale na oslavu mamcinych narozek bys jit mel.

          0 0
        • nox159  

          podle toho kde mas tu oslavu…

          do pul druhe casu dost trochu si makneš a maš to… :)

          pokud bys jel jen na medaili a ta byla jako vzdy za razitko z lyse ( predpokladam – ale nevi se tedka jak se pojede…) tak lysou das z kopru a zpatky za cca 4h… ve 12 si zpatky a pak mas jeste velkou casovou rezervu.. :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            letos se udajne pres lysou nejde…tipuju smrk!

            0 0
            • nox159  

              to by bylo super, jel bych na lysou a bylo by tam „cisto“ :)

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                jo, jeď na Lysou, prozradím ti že tam Drtič letos nevede

                Smrk už asi nikdy nebude… z důvodu vyššího ochranného pásma CHKO…

                0 0
                • jIrI___  

                  Máš změřené, jaké bude letos převýšení?

                  0 0
                  • ROMAN_BIKE  

                    jen většinu po částech, celé dohromady ne, takže odhad je že to bude kolem 3100 metrů. Prostě jako vždy přes 3000

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      A kdy bude zverejnena trasa?:)

                      0 0
                      • Pavel  

                        18. 6. 2011 v 07:30 :)

                        0 0
                      • ROMAN_BIKE  

                        v 7,30 hod. je start, tak co třeba 7,25 ? :-)

                        ne, teď vážně – už jednou jsme nechali zveřejnění trasy až na prezentaci, takže to bylo dopředu takové tajemné, nikdo nevěděl co se vlastně pojede. A chodí nám maily, že někteří chtějí aby se trasa zveřejnila a někteří zas ne (asi ti vzdálenější, co si ji stejně nemohou projet). Do toho se občas ozvuo ti, co zahlídli nějakou šipku a nebo i hledači, co je hledají…

                        Prostě popřemýšlíme a ještě se rozhodneme, jestli trasu pár dní předem zveřejnit, nebo ne.

                        0 0
                        • Pavel  

                          Já bych to zveřejnil o půlnoci ze čtvrtka na pátek (den před startem). Tím by mohly být taknějak ukojeny skupiny obě. No a kdo nechce vůbec znát, tak ať se na trasu nedívá… ;-)

                          0 0
        • PjSky  

          mamka 50tka, zapomen na zavody. Lidi sou dulezitejsi. :)

          0 0
        • ROMAN_BIKE  

          no… já bych to udělal asi takto:

          1. odstartoval bych normálně
          2. ve 12 bych někomu zavolal, ať pro mě autem dojede tam a tam
          3. kolem 12,30 by mě vyzvedl na místě X v Y hodin
          4. odvezl na oslavu
          5. v neděli bych se nechal autem odvézt zpátky na místo X a nejlépe

          v čase Y :-)

          a dojel bych tak celou trasu, v plné síle :-) tedy pokud to na oslavě nepřeženeš, ale tipuji že ne :-)

          No a do výsledkové listiny tě můžu zapsat dolů na konec, s tím že jsi měl 24 hodinovou pauzu :-)

          Na Drtiči je prostě všechno možné :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Akorat by nestlihl tombolu:)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              Pravděpodobnost výhry je stejně poměrně malá, vyhraje cca 20 lidí z cca 400 přítomných, takže to by mo zas tak nevadilo.

              Prostě jen jsem napsal svůj tip, jak bych to udělal já, abych si mohl trasu Drtiče projet, byť s 24 hodinovou přestávkou a za 2 dny :-)

              0 0
          • plevka  

            napadlo mě, že bych se s rodinou domluvil, že se na oslavu krapet opozdím a ráno bych normálně vyjel(pokud ještě bude místo pro mě) a jel tak daleko, abych byl v Kopru třeba do 16hodin. Oslava je v Brušperku, tak by pro mě někdo snad přijel :)

            No a druhá možnost, že letos vynechám, zajedu si trasu někdy mimo termín a budu se těšit ještě celý rok, což se mi moc nelíbí, takže zítra budu u rodičů, tak se s nima domluvím a kdyžtak hned pošlu mejla, popř. bych třeba zazvonil u Tebe doma a zkusil zaplatit přímo Tobě, pokud by to šlo(rodiče bydlí nad Tebou:)

            0 0
            • jIrI___  

              Moc top řešíš. Padesátiny jsou jednou za padesát let, Drtič každý rok. Od toho bych odvíjel další postup…

              0 0
              • plevka  

                máš pravdu, rodina je pro mě přednější, jen přemýšlím, jak to spojit dohromady a užít si i Drtiče, ikdyž je jasné, že celého jej nestihnu, jak jsem si plánoval, takže uvidím ráno(moudřejší večera:)

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  Spoj to, jak jsme ti radil, sobota dopoledne Drtič, odpoledne oslava a v neděli zbytek trasy, co jsi nedojel v sobotu. Aspoň máš jistotu, že to objedeš :-)

                  Jinak klidně se stav.

                  A přihlas se raději teď, ještě tam je pár míst… asi…

                  0 0
                  • plevka  

                    tak nakonec jsem se rozhodl nepřihlásit, ráno sednu na kolo, vemu foťák a pofotím bajkery aspoň na části trasy. Jak se znám, tak v neděli po oslavě bych stejnak nebyl schopen jízdy a taky by to už bylo bez ostatních jezdců, což by nebylo ono..mrzí mě to, ale věřím, že příští rok už to klapne :)

                    0 0
                    • ROMAN_BIKE  

                      Jasně, i tak to jde udělat. Nasát atmosféru :-)

                      A pak z toho udělej fotoalbum a pošli odkaz! :-)

                      0 0
    • hctr  

      zdar jede tam nekdo z Ostravy? Samotnemu se mi tam nechce.

      0 0
      • deko  

        Ty budes nicit kellyse ? :-D

        0 0
        • hctr  

          vsak to kolo mam na jezdeni ne :d stejne chci pristi rok 29vitku

          0 0
          • tomaschek  

            hoj, jedeme s kámošem z Píště a Hlučína přes Ostravu, tedy jestli nebude nějaký extrém, třeba tři dny chcanec apod. :-)

            Mail mám v profilu, zatím jsme v autě dva, takže třetí by se vešel.

            0 0
      • LUMO  

        jsem s otravy a jedu taky sam tak kdyz tak dej vedet a mužem se na drtiči sejít a jet společně

        0 0
    • s.t.a.p.i1  

      jede někdo z Brna bo Vyškova s kým bych se mohl stáhnout nebo abych aspoň necestoval sám? :)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Kdyby měl někdo zájem se nadopovat tím tzv. energetickým balíčkem, tj. objednat si enrgetičké tyčky a další podezřelé :-) látky, tak tady máte odkaz co a jak

      http://www.drticbike.cz/…-balicku.doc

      0 0
      • Pavel  

        Nejlepší energetický balíček je pivo… ;-)

        0 0
        • PjSky  

          nesmi ale moc parit. ale podle predpovedi ma od pulky mesice zacit prituhovat a prset, takze balim bundu se zaterem do 10,000mm a zacinam se tesit :D

          0 0
          • Pavel  

            Pochopitelně že to pivo až PO! ;-) Předpověď na dva týdny dopředu je hádání z křišťálové koule. Já bych si troufl říct, že na 99% nebude sněžit. Resp nebude sněžit v Kopřivnici…

            0 0
            • PjSky  

              to vis, ale ma prasknout dalsi stratovulkan na Islandu a to jeden z nejvetsich na svete :) to by pak snezil popilek.. :P

              0 0
              • Pavel  

                Proto jsem si tam taky nechal to 1% rezervy… ;-)

                0 0
    • mr.nikdo  

      Ted me napadlo, nemohli byste dat na obcerstvovacky kade s pitim a se sufanem?

      Jak tam loni na jedne bylo nalivani pres ten chladak, tak to bylo tragicke…

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Jinak dneska jsme si udělali brigádu a v 6 lidech jsme vázali medaile, aby se na všechny v cíli dostalo. Tedy samozřejmě že jen pro ty, co přivezo udaný počet kontrol, ale myslím že budou stačit jen dvě, to dá každý :-)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      jo a pozor na některé dvojsmyslné šipky… :-)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Jo a označil jsem i odbočku na DZ, „Drtičovou zkracovačku“.

      Ty asi nebudou komplet ošipkované… myslím že ne.

      Jen místa, kde na ně odbočit.

      Ty zkracovačky jsou stejně většinou jen přesuny „mrtvol“ nejkratší cestou do cíle :-)

      PS: i já jsem mrtvola! :-D

      0 0
    • deko  

      Tak jsem se dlouho rozhodoval jestli jed. Ale nakonec jo, na kole se ma jezdit a nicit :-D

      0 0
      • jIrI___  

        No s tím jedem nevím, nevím jak se ti pojede :)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          no já bych taky na ty jedy celý nejezdil… raději proložit kyselicou s chlebem a nebo i řízek je lepší, než jen ty jedy

          :-D

          0 0
          • bochov  

            Ja jsem si nějake ty jedy koupil,protože mi vždy pročisti střeva.

            0 0
            • Pavel  

              Střeva my pročistila minulý týden dajaká zosratá baktéria. Tři dny na hajzlu… :-/

              0 0
              • pepek  

                byls v Hamburku na oslavě?

                0 0
                • Pavel  

                  Néé, posral jsem se i bez bio okurek a bio klíčků… :-))

                  0 0
              • Pavel  

                herdeg… oprava: „mi“

                0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ještě nějaké fotky k energetickým balíčkům, které si můžete objednat maximálně do pondělí 13.6. a pak vyzvednout vedle prezentace u vedlejšího stolu.

      Tady je více info:

      http://www.drticbike.cz/…-balicku.doc

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      No a aby těch tekutin nebylo málo, tak čerstvé info z dneška, dozvěděli jsme se, že u stánku UAX, u kterého bude razítko jedné kontroly, tak u tohoto stánku bude pivo Zubr zdarma. Otázkou jen je, jak moc je to pro koho dobrá zpráva, jestli se spíš někdo neodrovná :-)

      0 0
    • bosmilan  

      dnes jsem projížděl autem přes jednu obec a docela mě překvapilo že i tam povede trasa Drtiče,ale co mě zmátlo,tak to bylo že na cestě byly šipky ze dvou stran na cestě a obě ukazovaly směrem dolů v jednom místě :-) A musím říct že výšlap do teto vesnice bude pěkně náročný :-)

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Ano :-)

        znamená to několik novinek, chtěl jsem aby letošní trasa byla překvapením :-) včas všechno zveřejním a vysvětlím, příští týden

        0 0
        • PjSky  

          psim te, a jen tak informacne, jake nadmorske vysky mame ocekavat (to kvuli hadrum) a jak dlouho asi (nez to clovek profici.. prumernej jedince).

          Nechce se mi tahat celou paletu hardu na hory/doly a tak se dobalim podle kratkodobe predpovedi.

          Btw nehleda nekdo partaka do auta z Prahy / Zbraslav? Cash na drevo ; 17/6 tam 19/6 zpatky..

          zpivat neumim, navigovat ano.

          0 0
          • AsiJura  

            Tak výš než na Lysou to nepovede a celkově si nemyslím že to bude výrazně jiné než minulé ročníky. Jako trasa může být úplně jiná, ale prostředí bude vždycky beskydské.

            0 0
          • Pavel  

            V Beskydech můžeš čekat vše. Vedro, mlhu, déšť a třebas i sníh. A klidně v jednom dni… A proto je miluji ;-)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              přesně tak :-)

              Ale udělal bych to takto: jak je online kamera z Pusteven

              http://www.holidayinfo.cz/zima/kamera.php…

              tak tam je i archív teplot za celý den, tak bych se podíval ve dnech před Drtičem, jak se ty teploty v té výšce pohybují a to budou nejnižší teploty na Drtiči, ve kterých člověk může strávit 1/3 až 1/2 času.

              V údolích bude tepleji, viz předpověď pro města, např. pro Frenštát

              http://www.foreca.cz/…od_Radhostem

              No a co na sebe? Vozím prakticky pořád to samé:

              moira, krátký dres a cyklistické kraťasy

              a sebou na přioblíkání: rukávy, nakoleníky, vestu a v košíku pláštěnku.

              Pokud bude vedro, tak nakoleníky asi ne.

              Pokud bude předpověď určitě bez deště, tak pláštěnku taky ne.

              Vestu ale rukávy ano, pokud v údolí bude např. 25°C a na kopcích 15°C, tak by to mělo stačit.

              Stačí to jako odpověď?

              0 0
              • Pavel  

                njn, jenže v tom „POKUD v údolí bude např. 25°C (tak)a na kopcích 15°C“ je ten zakopanej pes ;-)

                Včera jsme byli na Lysé (pro změnu pěšky). Dole vedro na padnutí, cestou poprchalo, foukalo, nahoře mlha a fakt hoodně čerstvý vítr, prostě kosa. No než jsme se občerstvili, tak „klasika“. Vykouklo slunce, vítr přestal a bylo celkem příjemně. A cestou dolu postupná „vyslékačka“, večer na Kohutce pod Prašivou jsme seděli venku na zahrádce až do 10-ti večera, stačilo triko s dlouhým a dlouhé kalhoty…

                0 0
              • PjSky  

                10mm srazek z patku na sobotu a nasledny 27*C vedro :D

                0 0
                • RoKo  

                  ale asi jen do 12hod. pak prijde dalsi davka (aspon zatim to rika medard…) drzim vam palce ;)

                  0 0
                  • Pavel  

                    Nemáš v tom „medard“ překlep? Nemá to být „mrdard“? :)

                    0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj bikeři, na stránce Drtiče probíhá teď do středy hlasování, jestli máme trasu předem zveřejnit, nebo ne… :-)

      http://www.drticbike.cz/drtic/

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        ufff… teď jsem se málem lekl, jestli jsem tu mapu sem nedal v plném rozlišení… to by byl trapas

        :-D

        0 0
        • Pavel  

          No tak to by bylo mega faux-pas :-D

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            jo :-D

            jinak technická, ačkoliv nemám Facebook moc rád (používám jej jen pro stránku s Drtičem, k čemuž jsem byl „donucen“), tak tam je tohle vyřešeno lépe, že každý příspěvek si člověk může po prohlédnutí smazat. Tady text jo, ale vložená fotka jde prohlídnout až po aktualizaci stránky a to s tím už nejde dělat nic. Neříkám že je to tu špatné, to s tím textem má své důvody, ale kdyby šla ještě fotka třeba 5 minut zeditovat (smazat, vložit jiná), tak by to bylo víc v klidu :-)

            0 0
            • jIrI___  

              Můžeš zablokovat příspěvek a tím se tuším i zablokuje i fotka. Však to vyzkoušej ;-)

              0 0
      • hajda  

        no, tak ted uz vsichni vime, kudma to pude..:D:D:D

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Tak schválně, kudma?

          :-)

          Ne, myslím to vážně, jestli ještě něco zůstalo utajeno, nebo ne :-)

          0 0
          • hajda  

            napsal jsem na e-mail…:)

            0 0
            • hajda  

              nicméně můj původní příspěvek byl myšlený ironicky…

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                zeptal jsem se jen pro jistotu, za poslední 2 týdny mi totiž na mail přišlo několik odhadů trasy :-)

                0 0
      • mastihuba  

        za mne nezveřejňovat, když vím kudy to vede tak mám tendenci se ulejvat a zkracovat :)

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Dvojzávod: Drtič + Noční přechod Lysá hora-Velký Javorník

      Nechtěně jsme se s Drtičem trefili do této místní známé akce a tato náhoda inspirovala některé k nečekanému výkonu, tedy víme minimálně o jednom borcovi, který chce absolvovat během necelých 24 hodin jak Drtiče, tak i Noční pochod z Lysé hory na Velký Javorník a navíc to chce běžet na umístění…

      Nechápu a držím palce!

      Je vás více takových?

      0 0
      • mm  

        Stojí to za úvahu.

        Kam ale dát kola přes noc. V autě by určitě nevydržely.

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Jedna možnost by tu možná byla, zamknout kola do garáže na letním stadionu.

          0 0
          • mm  

            a jak se k těm kolům zase v neděli dostat? nebylo by to pro vás, organizátory, příliš omezující? navíc mám strach z níže zmíněných cikánů v sousedství.

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              Do té garáže se nedostanou a v neděli stejně vždy jdeme na stadion, prostě vše uklidit. Takže omezující by to nebylo.

              0 0
              • mm  

                Díky za vstřícnost. Pokud nebude nějak hnusně a šli ten přechod, určitě bychom dvě kola schovali.

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  tak pak mě (pořadatele Romana) po dojezdu nějak najděte, tedy pokud někde nebudu běhat, tak budu mít mikrofon a nebo foťák v ruce

                  0 0
      • pened  

        zdar, takze letos nebude nocni vyjezd na Javornik?

        Se zakoncenim u Hynka na zahrade?)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Myslíš noční výjezd na Velký Javorník v rámci Drtiče nebo tu samostatnou akci? :-)

          0 0
    • nox159  

      pozor

      rad bych upozornil všechny drtiče aby si i když prijedou do cíle plni euforie a samozrejme i vyčerpani… hlidali svoje miláčky.

      par desítek metru od konani akce je totiz „ubytovna“ kde město poskytlo ubytování nemalému počtu nasich milých romských spoluobčanu.

      tak at nekdo neodjizdi z tehle pekne akce bez kola… byla by to skoda…

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        jo, už jednou bylo jedno kolo na Drtiči ukradeno…

        a jednou taky vykradeny 3 auta

        myslím že jsem od té doby na to upozorňoval…

        a nejenom v cíli, i po trati je lepší, když se mapami jde do hospody pro razítka jeden a druhý hlídá kola, prostě je lepší jet minimálně ve dvojci, nebo se k někomu přidat

        0 0
        • nox159  

          pripomenuti ale nikdy neuškodí… ;-)

          0 0
        • Pavel  

          No to jsi snad ani radši neměl psát… Budu celý den nervozní, jestli mi nikdo nevybral auto… :-/

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            to kolo se stalo jen jednou, bylo to už pozdě večer za tmy, účastník přijel sám, nechal jej přede dveřmi a v okolí nikdo nebyl. Než se vrátil ze vnitř, tak to kolo někdo ukradl. Naštěstí jej ale policie po pár dnech našla.

            A ty auta se staly za 13 let jen jednou, ti bikeři si nechali peněženku a mobil na sedačce… to by se prostě mohlo stát kdekoliv, kam přijede na akci autama přes 500 lidí.

            0 0
            • Pavel  

              no, hlavně aby mi to auto nevybrali v noci i se mnou… :-))

              0 0
    • ROMAN_BIKE  

      tak… většina v hlasování rozhodla a mapa Drtiče byla zveřejněná. Tedy samozřejmě jen pro ty, kteří hlasovali že ji chtějí zveřejnit :-) :-)

      http://www.drticbike.cz/drtic/

      0 0
      • Smazaný účet  

        notyvole..hezke hezke…tam bych chcipnul:D

        0 0
      • nox159  

        pokud už me nebude zlobit narazene koleno tak zitra zkusim ten težky sjezd u pusteven… :)

        0 0
        • jIrI___  

          Vyzkoušej pak i tu zelenou TZ z Benešek na Horní Bečvu. Ten sjezdík je fakt fest výživný.

          0 0
      • zbartos  

        Drtič na podrobnější mapě (úplně největší přiblížení je možné získat až po změně vrstvy mapy [viz tlačítko Vrstvy mapy] z „cyklomapa SHOCart“ na „satelitní mapa Google“) s možností stažení gpx souboru do GPS viz http://www.cykloserver.cz/…lety/detail/?… .

        0 0
        • Smazaný účet  

          z Tanecnice to vem po zelene, je to vetsi sranda:)

          0 0
        • zbartos  

          V rubrice „vzkazy“ na webu Drtiče http://www.drticbike.cz/drtic/ se objevilo několik důležitých informací ohledně naklikané mapy z cykloserver.cz, tak je dám i sem:

          1,

          Roman: To co dal _MicK_ na cykloserver.cz je pěkná práce, to jo, jen je třeba dodat, že na těch 3 místech kde je možnost volby trasy, tak zvolil drsnější výjezd a lehčí sjezdy, tak kdyby podle toho chtěl někdo jet a chtěl by jet jinak, tak ať ví

          2,

          zbartos: Na té naklikané mapě na cykloserver.cz to vede v Kunčicích p. O. BEZ značky podél ?hotelu? Relax, ale na originální „Drtičově“ mapě to vede stále po ZELENÉ značce. Co je správně ? Resp. je možné jet v tomto místě podle trasy z cykloserver.cz aniž bych minul skrytou kontrolu ?

          3,

          Roman: Jednoznačná je samozřejmě mapa s itinerářem od pořadatelů A tajná kontola může být kdekoliv, takže i tam

          0 0
    • PjSky  

      „Kup kulaty susenky, budeme rozdavat medaile.“

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      na stránce Drtiče přibyly další mapy, s úseky které jsou značené a mapa s nebezpečnými úseky. A graf převýšení

      http://www.drticbike.cz/drtic

      http://www.drticbike.cz/drtic/mapa.htm

      0 0
      • Pavel  

        To není graf převýšení, ale rtg snímek úst staré ženy… :)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          :-)

          Jinak někdo už tam do diskuse napsal, že si myslí, že tato trasa bude těžší, než minuloroční z Lysou horou… a já mám taky to podezření…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak oni to byla Lysa…pak solichani po hrebenech a Hurky, takze pohoda:) Ale tohle je skutecne docela brutalni.

            Btw. neplanujete na pristi rok prevyseni 4Km? Ze uz bych pomola zacal trenovat zdechani v kopcich:)

            0 0
            • Pavel  

              no, ono to „šolíchání“ po hřebenech hodilo 1000 výškových me­trů…

              0 0
    • Smazaný účet  

      Ze zdravotnich duvodu nejedu, kdyby nekdo mel zajem o startovne (s moznosti bojovat o medaili), necht se mi ozve na maila. Prenecham i za hezke podekovani ci jinou symbolickou odmenu.)

      0 0
    • jIrI___  

      Na Vsacké Tanečnici je čerstvě vykácený kus lesa a červená TZ směrem na Soláň je zatím neuklizena – rygóly od tahání dřeva, ořezané větve a sem tam kus kmenu. Tak ať do toho někdo nevlítne v plné palbě. Ale věřím, že v těhle místech budou všichni ještě plně při smyslech a nepřehlédnou to :)

      0 0
      • hajda  

        jo..kez bych v sobe nasel tolik sil, a dostal se az tam..:D:D

        0 0
    • Kamikaze 591  

      Tady je video ze startu.

      0 0
      • jIrI___  

        To rozjeli jak kdyby to byl závod :-O

        0 0
        • Kamikaze 591  

          To jo, jsem rád že jsem se byl podívat. Příští rok jedu určitě. Jen takové malé zamyšlení. Když počítám že startovalo 650 lidí s průměrnou hodnotou kola 20 000(imho je to ale ještě málo, počítám s cenou nového kola) tak tam bylo docela hodně peněz – 13 000 000kč.

          0 0
        • nox159  

          predevcirem jsem chvili jel z borcem co vyjizdel ze stadionu jako druhy myslim ( karbec sup na XX) a ten rikal ze to jako zavod jede… a nebyl myslim sam

          za hodku by mel byt v cili tak se na to prijdu podivat… :D

          0 0
    • nox159  

      uz na zacatku se dost padalo, nevite co se stalo te zenske hnedka po prejezdu pres alko?

      0 0
      • hajda  

        Ja si teda vsiml jenom velkeho mnozstvi defektu hned po startu:D:D. Jel jsem vicemene na chvostu a zadny pad jsem nezaznamenal, tak se snad pani posbirala..

        0 0
    • tom xtr  

      Tak trať docelá těžká i bez Lysé, ani se mi to při pohledu do mapy před závodem nezdálo. Dost zajímavých úseků ve sjezdech. Tepák mi ukázal něco kolem 135 km (včetně nějakého kufrování), převýšení cca 3380, tempo bylo tedy značně důstojné, a naštěstí naprosto luxusní počasí na takovou akci.

      0 0
      • hctr  

        trat byla delo :) dojel jsem 4. ale ten prvni borec ten Konecny to je vrah :D

        0 0
        • nox159  

          dres myslim zelenočerny ne?

          0 0
        • tom xtr  

          Na svoje pořadí jsem se nějak pozapomněl podívat, ale podle všeho jsme asi museli jet ve stejné skupině. Dojel jsem něco po třičtvrtě na 4.

          0 0
          • hctr  

            jake jsi mel kolo? Jestli mas lappiera tak jsme jeli spolu takovych 60 kilacku :D porad ta nase skupinka 4lidi. A pri sjezdu na to hriste jsem mel o tebe docela strach jak jsi tam vybiral v 60ti zatacku smykem :D

            0 0
            • tom xtr  

              Jo, jsem to já. Takže tys byl v tom černo-zeleném Nutrixxionu. Skupina byla super, dobrá spolupráce.

              V té zatáčce v posledním sjezdu na stadion to byla dost blbá chyba, centimery a byl jsem mezi těmi stromy dole. Naštěstí mě přední kolo podrželo a leknout jsem se ani nestačil.

              0 0
              • hctr  

                No ja se jen otacel jestli jsi v pohode, jelo ti to fakt super :) ve sjezdu jsme ti nekdy utekli a pak te nebylo slyset ani videt a najedou jsi byl hned za nama :d

                0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj bikeři, tak máme letošní ročník za sebou. Jsem zvědavý jak se vám líbil, co říkáte na novou trasu, co jste během dne zažili, kolik jste najeli, nastoupali metrů, jestli se vám vyhly pády a zranění… co by jste chtěli vylepšit a co nechat stejně. Jo a díky všem, co se nezalekli předpovědi počasí, myslím si že to celkem vyšlo ;-)

      0 0
      • tom xtr  

        Ujeto a nastoupáno viz výše. Trať hezká, několik úseků mě vyloženě potěšilo- neznal jsem je a asi by mě nikdy nenapadlo je zkoušet: singl-sjezd po žluté do Krhové (jel jsem odtud vždycky jen modrou do Zašové), sjezd po zelené do Horní Bečvy opravdu dost výživný (i s pěknou tlamou na konci), škoda jen těch pár popadaných stromů, aby to mělo lepší flow.

        0 0
        • tom xtr  

          Jo a taky hezká část před 1. občerstvovačkou a pak kolem Hostašovic, tam jsem to neznal vůbec.

          0 0
      • plevka  

        já jel letos bez čísla pouze po Zrzávky z časových a rodinných důvodů, super byl sjezdík ze Svince a celkově kolem Kojetína jsem byl na kole poprvé, takže díky a příští rok už pojedu zase oficiálně :) Nějaké fotky „zde“: http://plevka.rajce.idnes.cz/…y_Drtic_2011

        0 0
      • acidb  

        Za mně musím napsat, že byl Drtič super, nakonec jsme se rozhodli jet z Pusteven do cíle, ale neznalý terénu jsme se pustili po modré a dnes už vím, že to byla chyba:-). Avizovaný těžký sjezd byl opravdu těžký, jinak se mě líbili sjezdy obecně, u výjezdů jen některý:-). Počasí bylo parádní, trasa mě přišla těžší než loňská přes Lysou.

        0 0
        • PjSky  

          supr tezky sjezd byl po zelene, ne? :)

          ma nekdo fotky z toho sjezdu? Zacatek vypadal jako pohodicka, ale pak nevim, varianta objezd byla pohodlna a nebylo videt kam ta zelena vede. Mel sem spolecnost a nikam sem se pak uz radeji ani nehnal, cil byt dojet to cele a nic nevynechat. A nenechat partaka samotnou.

          Jinak vyjezdy souhlas, naprosto o nicem. Akce nema titulek XC takze nerikam nic, ale byt to XC tak reknu totalne debilni, nemoznost jet cokoliv v tempu, misty sem si pripadal jak rucni pohon zubatky ; 1:1 a pohled zaryty do predniho kola… to mi zabavny neprislo. XYkrat sem kolo zvedl na sutru ci korenu a slo se tlacit.. vubec sem se nestydel.

          Dost dlouha cast trate vedla lesem kde nebylo nikam videt: clovek hucel v zelenym tunelu a nikde nic, jen tunel. Po chvili dost otupujici, oko hladovelo po nejakem vyhledu… Nastesti traverza se silnickou pred K7 nabidla sladkou odmenu v zapadajicim slunci osvicene kopce… potlesk.

          Posledni vyslap byl nejlepsi: prijeli sme tam uz za sera a taknejak prselo takze z cesty uvozem bylo koryto potoka.. luxus.. blaticko :) skrabacka.. rezignace na pocasi :)

          0 0
          • miche  

            To PjSky: Co myslíš tím „jet v tempu“? :-)

            Za mě zbytečná úvodní část, kde převažoval asfalt (zábavnější by bylo víc terénu a klidně kratší trať), ale chápu, že vybrat terén je dneska celkem problém, afaltuje se všechno co se dá, je to hnus!

            Jo a až zbytečně luxusní občerstvovačky, ztrácí to už kouzlo Drtiče (zábavný byli ti borci co měli doprovodný vozidlo a postávali po cca 30km u auta a dlabali, to byl mazec :-)

            Celkově parádní akce a vyšlo i počasí.

            0 0
            • PjSky  

              stoupani pod 9km/h me deprimuje :) a takovejch tam bylo!

              0 0
      • psot  

        bylo to s parťákem naše první organizovaná cyklo-akce, ale jsme úplně nadšení, konečně jsme si taky pořádně vyzkoušeli opravdovější terén. Jako čistí amatéři (já metrákový) jsme si užívali chvostových pozic a již po 3K jsme zbaběle odbočili zkracovačkou směr Rožnov, ale i tak to pro nás dělalo solidních 90 km, a to jsme si po dojetí zhodnotili jako pro nás tak akorát. (Parťák původně zamýšlel dezertovat již po 2K, ale překecal jsem ho a nakonec uznal ). První úsek, zvláště ten sjezd po prvním stoupání, byl naprosto luxusní, druhý taky moc pěkný – krásná krajina s výhledem, třetí už jsem moc nevnímal :-D.

        Každopádně se už moc těšíme na další ročník a dáváme si předsevzetí, že napřesrok dojedem aspoň na 4K. Děkujeme organizátorům za krásný sportovní zážitek.

        0 0
      • mm  

        Na Drtiče jsem se poprvé dostal až tento rok díky přesunu data, čili to chválím. Oceňuju „komorní“ průběh na stadiónu bez rušivých stánků sponzorů, glorifikace sponzorů atd. Uvědomil jsem si, že placení trojnásobného startovného jinde mi vlastně nic nepřináší.

        Trať byla krásně jezdivá z kopce i dokopce. Jediný nejetelný úsek byl terénem na Ondřejník. Tam jsem si říkal, že plánovač trasy určitě nemá rád lidi ;-)

        Největší borec, je pro mě jezdec v Radegast dresu v sandálech, pevnou vidlí a brašnama. Z kopce na mě občas působil jistějším dojmem než celoodpruženci.

        Díky Romanovi za uskladnění kol přes noc.

        Následný přechod z Lysé byl v dešti (psychicky) namáhavý.

        0 0
        • PjSky  

          Ondrejnik-Zelena , tak ta byla prisna. Ale zas to usetrilo plizivy stoupak po silnici… dokonce nam tam nabizeli vinko nejaci teenageri.

          0 0
          • jackasss1  

            Ti s vínem neměli chybu :-D

            0 0
            • Pavel  

              Mne nabízeli krom vína i slivovičku. A hlavně grilovaný steak :-). Musel jsem ale bohužel odmítnout…

              0 0
    • nox159  

      bylo to super :) už jsem se dlouho na vyjiždce tak nezasmal jak v sobotu :D

      byl jsem po akci a rano se nahodou vzbudil brzo tak jsem jeste vzbudil kamoše že se jedem podivat na start drtice, lidi odstartovali nekteri nejeli ani na cerveny kamen a rovnou jeli smerem dolu ( asi si to hned zkratili a pridali se na alko nebo jeste dal :D ) tak jsme pockali 5 min ze teda pojedem kousek s drticema ( v klidu za nima a podivame se jak se pojede) ale „zavodniky“ jsme dojeli uz pod koupalistem a tempo se nedalo udrzet tak jsme to vzali nahoru primo po sjezdovce a pak dolu na alko cestu tak jsme se pridali k bikerum a jeli s nima ( odhadem jsme byli podle znameho co jsem potkal… nekde mezi prvnima 50–100 – coz mi prijde divne ale to je jedno)

      a nestacil jsem se divit co se delo, kuriozni situce pri vyjezdu ( treba za libotinem nebo vyjezd na svinec – sucho jen par kořenu přes cestu) a to bylo: najezd na kořen, vystoupeni z kola, zablokovani 10 dalsich lidi :D, zmena tempa pri vyjezdu – slizani z kola z duvodu neudrzeni rovnovahy pri pomale jizde, do toho ambicemi nabiti borci co museli pulku lidi oprasit aby pak mohli tlačit o 5 pozic blíže prvnímu :D

      sjezd kousek za libotinem nekteri lidi v sedle,vahani jestli pujdou pres riditka nebo ne – rychlost ve sjezdu cca 10km/h

      celkove jsme si dali s kamošem cca 70km nemusel jsem tlacit ani jednou… a v 11h jsme byli zpatky

      timto bych se chtel omluvit romanovi za předešle dohady o kousek vyše o terenu… ( to co jsem videl mi stacilo a nejak otevrelo oci :D )

      myslim ze i tohle a to byla spis ta asfaltovejsi cast ( co jsme jeli) dala nekterym lidem zabrat…

      kdyby se pridalo vic terenu a zkratila se delka ( coz jsem si myslel ze by bylo super ) tak by to pro odhadem 70% lidi bylo dost blbe, protoze by se mohlo stat ze by treba 5km jen tlačili kolo… ( uz tedka si myslim ze par desitek lidi nachodilo behem drtice nekolik km ;-)

      pristi rok snad na ostro, byla to sranda s kamošem jsme se dost nasmali stihli pokecat, proste super stravene dopoledne. ( jen to chce dat hladsi plaste nez jezdim nebo to jet na zavodakovi )

      ale jak rikam celkove super ( a ta tajna kontrola nahore na cervenem kameni pri ceste zpatky tak byla super umistena – dost lidi to podle me tahlo zpatky uz jen po asfaltu… ;-)

      0 0
      • Peula  

        Bohužel, každý nemůže být tak „úžasný“, že se po akci vzbudí brzy ráno, odjede 70km Drtiče a v 11.hodin je v cíli…

        a dokonce vyjede i zelenou na Ondřejník bez tlačení:-) Drtič je snad pro všechny „pohodová“ vyjížďka a né nějaká masová komerční akce…

        0 0
        • nox159  

          ondrejnik je az na konci petulko ne? ja jel ten zacatek jak jsem psal… ;-)

          0 0
      • jIrI___  

        A během těch 70 km byl aspoň 3× sex? :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Podstata toho prispevku je jaka? Ze vsechny ktere jsi potkal byli uplne schlipi cu*aci protoze jsi jim bez problemu stihal skoro na spici a v terenu padali?

        No, hlavni je se pochvalit, ze?

        0 0
        • nox159  

          podstata byla v tom ze mel roman pravdu… a ze by se ta akce neměla stizit a zkratit jak jsem navrhoval ja vyše…

          kdybych to dal cele tak bych se mohl pochvalit – v sobotu jsem na to ale nemel abych to cele objel.. ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ok, to beru, takze se omlouvam za napadeni.

            0 0
            • nox159  

              mozna jsem to tady blbe podal… protoze reagovalo vice lidi stejnym stylem… ten kdo zna kontext ten by to asi pochopil jinak… :)

              proste jsem chtel dat romanovi zapravdu videl jsem to z blbeho uhlu pohledu ( jen ze sveho…)proto jsem se na to jel podivat… a zmenil nazor…

              0 0
          • tom xtr  

            Jestli myslíš, že to byla jednoduchá trať, tak abys nebyl za rok překvapený :) Jeli jsme ty těžší výjezdy i sjezdy a tak nějak si na moc náročnějších maratonů nemůžu vzpomenout, resp. vyjma Salzky (kde je to zas míň technické) a Sudet na žádný.

            0 0
            • nox159  

              na techniku podle me ano na fyzicku pro me ne… ( odpocaty clovek by dal vsechny vyjezdy i sjezdy napohodu nebo tomu tak nebylo? )

              ale v prizpevku slo o neco jineho… ale to uz jsem tady vysvetloval…

              0 0
              • tom xtr  

                Jo, myslím, že tomu tak úplně nebylo, a taky tam nejsi úplně odpočatý. Jinak pár postřehů z tratě je v reportu tady

                0 0
                • nox159  

                  tedka si nerozumime asi, ja pisu ze pokud je človek odpocaty tak da vsechny vyjezdy i sjezdy napohodu…

                  nerikam ze bych byl na drtici pred vsemi vyjezdy i sjezdy odpocaty ( ja bych byl prosity jak deka :D ) ale o tom se tady nebavim ;-)

                  0 0
                  • nox159  

                    jeste doplnim aby jsme si rozumeli drtic je tezky delkou a prevyšenim ne extremni narocnosti terenu…

                    budu se zas opakovat: řesil jsem s romanem ( a par lidma )vyše ve vlakne proc to neni drtic težši terenem a kratsi vzdalenosti…

                    a tedka pisu ze uz je mi to jasne, ze mel pravdu a ze uz vim proc to tak dela a proc je trasa navrzena tak jak je :)

                    nevim co te na tom žere ;-)

                    0 0
                    • tom xtr  

                      Ale já myslím, že ti celkem rozumím a nežere mě nic. Pamatuju si minimálně na dva těžké výjezdy, které budou těžké (neříkám nejetelné) pro jakkoliv odpočatýho chlapa, a pak minimálně jeden těžký sjezd, které si raději za mokra nechci ani představit.

                      0 0
                  • jIrI___  

                    Výjezd od Štěpánova na Malou Lhotu nedám v kuse ani když jsem extra odpočatý :-))

                    0 0
                    • nox159  

                      nekdy tam muzeme zajet klidne spolu, neznam to tam ale klidne to zkusim :)

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Bacha na to, neříkám, že to je něco těžkého… :-D. Jinak až budeš mít někdy cestu kolem, dej vědět.

                        0 0
                        • nox159  

                          jasne ja zas rikam ze vubec nevim o co jde takze nevim jestli me ceka 100m mezi sutrama nebo 3km vyjezd :D

                          stejne ve vetsine vyjezdu ( teda aspon tech co jsem poznal ja) clovek konči kvuli fyzicce… (tedka jsem nahodil dozadu 34 zubovou kazetu a je to lepsi)

                          jinak jiste dam vedet, mohli by jsme nekam zajet…

                          klidne me pritelkyne muze hodit do roznova ( abych se neunavil a stacil ti a ukazes mi tam nejake pekne cesticky vyjezdy sjezdy… ;-)

                          0 0
                    • Pavel  

                      Tož tam to bylo trošku do kopce, ale žádná hrůza to nebyla… ;-)

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Když tohle napíše někdo od Břeclavi, tak mám nejvyšší čas se nad sebou zamyslet :-D

                        0 0
                        • nox159  

                          zamysli se radeji nad tim kdy vyjedem :)

                          je na tebe kontakt ( icq, skype…? )

                          0 0
                          • jIrI___  

                            Mail. Můžu jen během víkendu (kromě nedělního dopoledne), za deště, hrozícího deště a mokra nejezdím :)

                            0 0
                            • nox159  

                              :D aby jsme teda nekdy vyjeli :D

                              to uz jsou pozadavky jak od baby, nesmi moc svitit slunko ani nesmi byt moc zima nesmi prset, ano nesmi hrozit dešt, virt by taky nemel foukat… :D

                              vidim to nekdy na priti vikend tenhle je zabity furt se chlasta :D

                              0 0
                              • jIrI___  

                                Příští víkend, v sobotu nebo v neděli, bych chtěl zajet do Rychlebek. Tenhle víkend mám taky plný a má být navíc celkem hnusně.

                                0 0
                                • nox159  

                                  a do rychleb jedes sam?

                                  0 0
                                  • jIrI___  

                                    Zatím jo. Kámoš ještě cosi blekotal, že by možná jel, ale pochybuju. Pokud se podělíš o naftu, klidně bych tě přibral :). Případně ještě jednoho člověka, ať jsou 3 lidi a 3 biky (2 na střeše, 1 by se měl vejít dovnitř). Na tvrdo se rozhodnu až ke konci příštího týdne, jednak podle počasí a jednak podle dostupnosti auta.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Kurna, zrovna jedu do mikulovic do sklipku, ale jinak bych uz sockoval:)

                                      0 0
                                    • nox159  

                                      pokud mas auto ( na naftu samozrejme prispeju) tak bych se přidal ale taky to nevim na 100% a vedel bych jeste o dvou lidech kteri tam chteji jet…

                                      az budes vedet na jisto ze tam jedes… tak se mi ozvi na mejlika a nejlip tady mi pisni že mi přišel mejlik tady jsem casteji nez na mejlu… :)

                                      jak tam chces jet? jako stylem rano vyjet pojezdit tam a treba navecer se vracet nebo tam prespat nekde… jak to vidis?

                                      0 0
                                    • nox159  

                                      pokud mas auto ( na naftu samozrejme prispeju) tak bych se přidal ale taky to nevim na 100% a vedel bych jeste o dvou lidech kteri tam chteji jet…

                                      az budes vedet na jisto ze tam jedes… tak se mi ozvi na mejlika a nejlip tady mi pisni že mi přišel mejlik tady jsem casteji nez na mejlu… :)

                                      jak tam chces jet? jako stylem rano vyjet pojezdit tam a treba navecer se vracet nebo tam prespat nekde… jak to vidis?

                                      0 0
                                      • jIrI___  

                                        S přespáním ani náhodou, teda aspoň já. Ráno tam, odpoledne nazpátek. Už jsem tam tak byl minulý rok a stihli jsme oba okruhy projet 2×. Teď k tomu přibyl ten singl kolem potoka, na tom se chci povozit určitě, takže bych to viděl projet každý okruh jedenkrát. Každopádně až to bude aktuální, tak se ti ozvu.

                                        0 0
                                        • nox159  

                                          jj tez bych to nevidel na prespani… idelane rychla akce… ja ani nevim kolik je tam tech okruhu… ale nejzdim rychle tak abych to stihl… :)

                                          0 0
                    • Rubi  

                      to byl nejhezci vyjezd, ktery jsem jel za posledni dobu :)

                      tezky je docela dost, hodne korenu a kamenu a jeste se to porad chtelo zvedat na zadek

                      0 0
            • 777rada  

              Ahoj, a uměl bys srovnat letošního Drtiče a dlouhého Drásala? Myslím, že jeden z mnoha důvodů proč drtiče jet je možnost zkusit si něco takového „nezávazně a nanečisto“. Jinak výstižný report myslím.

              0 0
              • tom xtr  

                Tak je to hodně podobné. Drtič byl letos delší a zanedbatelně vyšší, celkově podle mě náročnější. Pokud jde o technické úseky, tak vidím Drásala o něco málo jednoduššího (sjezdy + výjezdy). Obě tratě jsou hezké i přes ty asfaltové úseky (kterým se ale prakcitky nedá vyhnout).

                Jinak jasně že to obojí není festival technického ježdění, jak by možná chtěl nox159. To bys musel namotat maraton někde po Rychlebských stezkách.

                0 0
      • jackasss1  

        No jak píše Peťula, každý není takový frajer jako ty a když někdo v 17% stoupání se postaví na vlastní, není to žádná hanba a bohužel když jede víc lidí spolu, tak se logicky ostatní zbrzdí a taky sesednou. Neslyšel jsem ani jednou, že by to někomu z bikerů vadilo. A to, že jsi ujel 70km a dva kopečky znamená akorát to, žes ujel polovinu Drtiče, nic víc :-) A myslím, že Romanovi jde o to, aby pro 70% lidí to bylo dobré a byl to pro ně skvělý zážitek a aby přišli znova a ne, aby je znechutil.

        0 0
        • nox159  

          A myslím, že Romanovi jde o to, aby pro 70% lidí to bylo dobré a byl to pro ně skvělý zážitek a aby přišli znova a ne, aby je znechutil. . vsak samozrejme… to tady pisu že mel před tim jak jsem se s nim dohadoval pravdu…

          0 0
          • jackasss1  

            Beru, nečetl jsem výše tu souvislost s terénem. Nicméně si každopádně dej ty sliky nebo sedni na závoďáka, jeď si zítra projet celou trasu a pak nám sděl zážitky.

            0 0
        • Pavel  

          Těch prvních 70 km bylo spíš jen tak na rozjetí… ;-)

          0 0
      • PjSky  

        Kuriozni situace? Fakt si to zajed cely. Nebo treba Nova Author Cup ktery uz vazne jede kazdy kdo udrzi kolo/kolobezku.. ty kuriozni situace…

        Rekl bych naprosta klasika, nejdriv se nezkuseni zavodnici snazi nekam prodrat, pak zase odpadaji… atp.

        Ke konci nekteri sotva lezou a padaji. Lidi s levnyma Vckama maji ruce jak po krivici z brzdeni silou… atp.

        A technicka narocnost? Kdyby sis to dal cely tak by me celkem zajimalo jak to kolo udrzis v prackach.. obtiznost roste i tim, kdyz nektery dlouhy sjezdy na singl pesince jedes za nekym a drzis v rukou brzdy protoze ho proste neni kde oprasit. Nekde po 100km uz sem na brzdy sahal s krajni nechuti a prsty mi sli do kreci… a to je pravidelne cvicim. Nemluve o prdeli, kterou i na fullu mas po 100km vyklepanou jak rizek v restosce 4. cenovy – a pro unaveny nohy se neda v dlouhym sjezdu stat, pokud nechces roztahovat krec v puli kopce :) To se ti pak spocita kazda dira.

        Secteno podtrzeno: zkus a pak mluv.

        0 0
      • petrbw  

        Vy musíte mít s kámošem bab…

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj bikeři, dojezdová listina je tady

      http://www.drticbike.cz/…/listina.htm

      ale zatím ji berte s rezervou, určitě se tam bude měnit pořadí

      0 0
      • s.t.a.p.i1  

        zajímavé je, že mám 8 kontrol a kolega co jel celou trasu se mnou má 9 :D Kolik bylo tajných? :)

        0 0
        • jackasss1  

          tajné byli 2

          0 0
          • s.t.a.p.i1  

            jedna na svincu a druhá?

            0 0
            • zbartos  

              Nad stadionem v sedle (Janikovském ?).

              Opravdu nevím, zda bych tuto kontrolu našel, kdybych tam jel v tom šeru sám, nebo kdyby ji zakrývalo pár lidí, kteří by mne neupozornili.

              V tomto místě cca 1,5 km před cílem už člověk vyčerpáním sotva vidí a po kašpárkovi řadí na těžší převod, aby byl co nejdříve dole a nerozhlíží se KOLMO ke směru jízdy, aby uviděl cedulku s tajnou kontrolou…

              Tahle kontrola měla být podle mne řádná a ne tajná.

              BTW Ta první tajná kontrola byla tak hustě obestavěná lidmi, že jsem ji samozřejmě také neviděl a kdybych se nezeptal co se tam děje, tak jsem klidně projel dál bez označení…

              0 0
    • s.t.a.p.i1  

      .

      0 0
    • slapek  

      Drtič jsem absolvoval už podruhé a i v tomto případě jsem byl nadmíru spokojený. Letošní trať však byla náročnější. Po tom, co jsem se vydrápal na Soláň, jsem se rozhodoval, jestli budu ještě pokračovat. Nakonec jsem posbíral zbytky svých sil, přepočítal množství energetických „drog“ a rozhodl se nevzdat to a pokračovat až do cíle. Velký dík pořadatelům za náročnější sjezd z Pusteven, který jsem si velmi užil (i brzdy si užily své). Pořadatelům patří i obrovský dík za dobití autobaterie, bez které bychom museli po horách jezdit ještě dnes.

      Čau za rok, Šlápek

      0 0
      • bochov  

        Ja jsem drtice jel letos poprve a byl jsem spokojeny byly tam vsechny typy povrchu neplantali jsme se vcelku mezi turisty na vyber byly tusim ctyri delky trati.Tu samou trat bych nechal i na pristi rok vest trasu na Lysou je podle mne zbytecne protoze pres vikend to tam je jak na vaclavaku.

        0 0
    • Tomahomo  

      600 :o)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj, tady je video z prvního úseku trasy, od startu až po K1 Kojetín

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      tak jsem dodělal video č.3

      ja na něm trasa od K1, výjezd na Petřkovickou hůrku, K2 U Zrzávky, sjezd Jehličná, stoupák na Malou Lhotu a hostinec u Bušů, u Bystřičky

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • Palo TT  

      S Drticom 2011 velka spokojnost.

      Prva cast trasy podla mapy nevyzerala moc zaujmavo, ale v skutocnosti bola velmi zaujmava, pestra a dobre jazdiva.

      Narocnost trasy bola cca. rovnaka ako minuly rok, do ciela som dorazil za rovnaky cas, len tento rok som bol ku koncu vyrazne menej ustaty a slapal som aj posledny kopec. Zanedbal som trochu stravu a tak som sa trochu potrapil v useku K3-K4.

      Pocet usekov s tlacenim bol primerany.

      Znacenie trasy OK, vacsinou som mal v dohlade inych bikerov, takze som ani do mapy moc nepozeral. Chybala len Drtic sipka pri odbocke z asfaltky na „lyziarsku“ cestu pred Pustevnami.

      Druhy zjazd nemusel byt oznaceny ako tazky, kopec ludi to odradilo a pritom stopa bola perfektne vyjazdena a jedinym problemom mohla byt nezvladnuta rychlost, pripadne tma.

      Potesil aj jontak na Cartaku, bol nielen chutny (a to cervene lesne chute moc nemusim), ale dokonca nebol riedeny ako homeopatikum :) Pochvalte sponzora.

      Len medaila mohla byt z ineho materialu ako minulorocna seda. Mam doma kusy 2004–2006 a farebne sa vedla seba pekne vynimaju :)

      0 0
    • myval  

      Ahoj, akce super, trasa super, počasí super, půlka super, bolest super:-)

      Potřeboval bych vědět co to bylo za iontový nápoj podávaný na Soláni? Byl velice dobrý, tak bych si ho chtěl koupit. Díkes.

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj, tady je další fotoalbum, co nafotil pořadatel Vláďa, jsou tam fotky hlavně z kontroly K1, ale také z Janíkovky (Janíkové sedlo, hned po startu), z K2 Zrzávky a z lesa za K2 za přejezdem

      http://mtbfoto.rajce.idnes.cz/…_2011_Vlada/

      0 0
    • Palo TT  

      Ak by chcel niekto pozriet aj na Slovensku stranu Beskyd, nejaku lokalnu akciu planuju tento vikend v Ciernom nedaleko Cadce. http://www.klub-aha.sk/…ar-akcii/369

      Ale nazov cyklomaraton bude asi hodne nepresny :)

      Zaujala ma aj trasa Beskydskej sedmicky

      http://www.beskydskasedmicka.cz/2011/index.php…

      Zucastnit sa urcite neplanujem, ale keby sa tato trasa optimalizovala pre bike, bol by to slusny hardcore :)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj, tak ankety jsou tady, můžete si zahlasovat, jak se vám letošní Drtič líbil, který úsek nejvíce, kolik jste najeli, jestli jste spadli, atd. atd. a podívat se, jak hlasovali ostatní :-)

      http://www.drticbike.cz/…1/ankety.htm

      a díky za hlasování, když tak můžeme podle toho změnit další ročník

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      další video, pár záběrů z cíle, dojezdy, medaile, slivovička… :-)

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj,

      jen kdyby to někoho zajímalo… tak v Ostravě na krajském úřadě jsou na měsíc vystavené fotky z Drtiče. Přesně od 2.10. do 2.12.2011. Je to tam v 1.patře v místnosti za výtahem.

      http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/…uradu-20835/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.