Kompatibilita stredu BB30 s rámom lapierre x control 310

21 nepřečtených
  • Nanno22

    Precital som si toho na fore o BB30 ale nevyznam sa v tom…

    Momentalne mám na bicykli stred Shimano BB SMBB7141A, kluky shimano XT. Zakupil som nove kluky FSA V-drive, ktore su kompatibilne s osou BB30. Do povodneho stredu sa samozrejme nezmestia. Chcem sa informovat ktory stred si mam kupit aby sa dali tieto kluky pouzit..Islo by dat konkretne do mojho ramu nieco taketo??

    http://www.cykloobchod.sk/…uct_info.php?…

    alebo

    http://www.cykloobchod.sk/…uct_info.php?…

    0 0
    • Vilém  

      No nejsem si uplne jistej, ze tam ty BB30 kliky dostanes.

      0 0
    • siXXy  

      Tahle kombinace je spolu nekomaptibilni.

      0 0
    • swinx  

      Lapierre u x-control ale nedělá rámy kompatibilní s BB30, dělají je pro klasický anglický závit (+ pressfit).

      Nevím o tom, že by existoval nějaký zázračný adapter z BSA na BB30.

      Je mi líto, ty kliky tam nenarveš.

      0 0
      • kubad  

        ja o dapteru vim, existuji BSa misky s loziskama

        0 0
        • kubad  

          nejak se to seklo.

          s loziskama 30mm, dela je Rotor, Tune, Zipp a dalsi.

          ale kliky na to musi byt uzpusobene, osa nesmi byt odlehcena mimo umisteni lozisek

          0 0
          • swinx  

            O tom jsem někde četla zmíňku, ale na živo jsem se s tím nesetkala. Zkoušel jsi to někdy? Docela by mě to zajímalo.

            0 0
        • Vilém  

          A kdyz ma pressfit? Coz podle soucasneho stredu ma.

          0 0
          • kubad  

            ty sou tusim taky na podobnem principu

            0 0
            • Vilém  

              Koukal jsem prave na Tune a tam jsem tuto kombinaci nenasel.

              Prave mi neni jasny, jak by se to tam vse veslo, kdyz jednak stredova trubka ma 89.5 nebo 92mm a vnitrni diru 41mm oproti 42mm u BB30 a 68 nebo 73mm sirky.

              0 0
          • swinx  

            To mu nepomůže, osy BB70 (BSA) nebo BB71 (pressfit) mají stejné rozměry… seděly by třeba HTII kliky (odzkoušeno) ;o)

            0 0
            • Vilém  

              Osy maji stejny vnejsi rozmer, ale sirka stredove trubky je jina. Proto jsem se ptal, zda neco v teto kombinaci neni, ja tedy na nic takovyho nenarazil.

              0 0
              • swinx  

                Mmnt, nevím jestli chápu dobře to „šířka středové trubky je jiná“… to myslíš jako, že pro BB71 jsou jiné kliky než pro BB70?

                0 0
              • swinx  

                Mmnt, nevím jestli chápu dobře větu „sirka stredove trubky je jina“… tím myslíš, že pro BB71 jsou potřeba jiné kliky (širší integrovaná osa) než pro BB70?

                0 0
                • swinx  

                  sry, poprvé se o neodeslalo a teď je to tu dvakrát =o)

                  0 0
                • kubad  

                  o sirku mufny/az tak nejde, ale o polohu lozisek v mufne

                  0 0
                  • swinx  

                    No teď jsem řešila na kole s BB71 nové kliky (přechod z 3 na 2 placku). Koupila jsem XTčka HTII, které jsou dodávány s BB70, pasují skvěle ;o)

                    0 0
                  • siXXy  

                    BB30 kliky do Presfit ramu proste nedostane – protoze je integrovana osa moc kratka.

                    Do pressfit ramu sedi bud klasicka 24mm osa MegaExo / HT2 os Shimano / GXP od Sram.

                    Pripadne kliky s 30mm osou ale 3D+ od Rotoru resp 386Evo od FSA (jenze FSA zatim ma v ponuce 386Evo jen silnicni kliky)

                    0 0
                • Vilém  

                  Jak pise nize kubad. Roztec lozisek je furt stejna, ale sirka a prumer stredove trubky se lisi. U PF loziska nalisujes do stredove trubky vetsiho prumeru a sirky. U BSA jsou loziska venku, u PF uvnitr, roztec lozisek vsak zustane stejna.

                  Kdezto BB30 mas stredovou trubku max 73 sirokou, ale o vetsim prumeru, nez klasicke BSA, takze se do ni mohou schovat i loziska. Q faktor BB30 klik, je vsak mensi, jsou stavena na loziska bliz u sebe.

                  Proto jsem se pozastavoval nad jinou sirkou stredove trubky u PF, protoze jsem si proste nedokazal predstavit, jak by ty kliky narval na stredovou trubku, ktera je o cca 16mm sirsi.

                  0 0
                  • swinx  

                    aaa… už jsem pochopila cos tím myslel, asi jsem si stála na vedení =oD

                    0 0
    • Nanno22  

      Dakujem za rady, nejdem zbytocny vymyslat a riesit dalsie pripadne problemy. kluky FSA pojdu naspat k povodnemu majitelovi a objednavam XT 38/26.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce