Kolo pro ženu 169/59 do 30 tis.Kč

44 nepřečtených
  • Radi

    Pěkný den,

    pročetla jsem mnoho zdejších diskusí a vybrala podle nich mimo jiné sedlo pro kamaráda, který je nadšen.

    A teď přišla řada na mě… a i když jsem diskuse pročítala, nejsem z toho moudrá a nechci kolo koupit bezmyšlenkovitě jen podle ceny, nebo značky…

    Ráda bych pořídila kolo pro moji, myslím aktivní jízdu, po štěrkových cestách, lesních cestách, občas terén a občas zpevněná cesta. Měřím 169/59 kg, vyrovnaná sportovní postava

    Nezávodím ani nemám takové ambice, chci aby mi kolo dělalo radost a já na něm byla v pohodě na výletě kdy ujedu 30,50–100 km.

    Někdo mi doporučuje Cube, našla jsem CUBE REACTION PRO BLACK´N´FLASHYELLOW 2020, jiní Meridu a já tomu opravdu nerozumím.. doteď jsem jezdila na Kellys Desire 70.

    Mohla bych požádat o názor, případně konkrétní radu, v jakých vodách vybírat?

    Moc děkuji!!

    Radka

    0 0
    • palo7  

      29 HT za 30 by mělo být už dobrý kolo. Pro holku bych řešil aby bylo co nejlehčí. Což zrovna u Cube bývá většinou problém. Chceš převody 1×, nebo 2× to asi muze rozhodnout ve výběru.

      0 0
    • oddie  

      Koukám na to, za 30tis Recon s TK, váha 13kg… no, mám pocit, že za tyhle peníze by na míru mohlo být lepší kolo.

      0 0
      • jeshterka  

        Pocítím jako žena rozdíl, když pojedu na karbonové cca 11 kg težké 27,5ce, nebo přibližně stejně tězké 29 tce ? Měřím 165cm.

        Máme doma cca 12,3 kg 26tku a cca 13,3 kg 29tku. Tam je rozdíl do kopce znát. Říká to i dcera.

        0 0
        • oddie  

          No, spíš ten rozdíl pocítí peněženka, 11kg 29 bude o dost dražší než 11kg 27,5… a pak si popravdě nedovedu představit nastavení sportovního posedu pro 165cm na 29", už na 26" jsem 163cm ženské dával představec do negativu a nejtenší podložku pod něj, a ještě by řídítka mohly jít o chlup níž, natož kdyby to všechno bylo o 3cm výš…

          0 0
    • VladaC  

      To stávající (Kellys Desire 70) není vysloveně šrot, jen je dost těžké. Kromě váhy kola zas až tak velký prostor k nějakému ohromujícímu vylepšení nevidím. Cube mají obecně asi celkem dobrý poměr „cena/výkon“, stejně jako třeba Canyon, Radon a spousta dalších značek. Fakt je, že zvlášť hliníkové rámy Cube jsou asi o chlup těžší než průměr. Zorientovat se je hodně těžké i pro lehce poučeného člověka, protože výrobci často mlží zrovna u komponent na kterých hodně záleží a přitom je velmi často šidí – typicky u kol (zápletů, ráfků/nábojů). Při Tvé váze a zamýšleném použití nemusíš brát moc velký ohled na tuhost/nerozbitnost zápletů a vidlice, takže s jistým zjednodušením můžeš vybírat podle váhy kola jako celku. Je-li na to rozpočet, tak karbon, ale ne úplně nejlevnější s mizerným osazením. Bezpodmínečně trvej na vzduchové vidlici, pokud možno lepší než ten Recon. Sama musíš posoudit, jestli by bylo přínosem zjednodušení řazení na 1× (může být fajn, ale nebral bych úplně to nejlevnější s kazetou NX), nebo třeba přechod na celoodpružené kolo (nemusí být jen do těžkého terénu, zlepší pohodlí i na obyčejné polní cestě). Určitě bych investoval do kvalitního a pro daný účel vhodného obutí, pokud možno v bezdušovém provedení. Jestli máš rozpočet menší, podobný jako byl na současné kolo, tak určitě souhlasím s Oddiem, ostatně stavba na míru nemusí být špatná ani s rozpočtem vyšším.

      0 0
    • vt  

      IMHO kola do 30kkc nebudou nijak zasadne lepsi nez ten Kellys :-/

      0 0
    • Radi  

      Ahoj, díky.. jde o to, že jsem posunula kola v rodině a rozhodla se, že si koupím pro sebe nové. S geometrií kola Kellys jsem byla spokojená, dostala ho dcera… ne že bych potřebovala utratit 30 tis… jen prostě potřebuju a chci slušné kolo a nevidím důvod za něj dávat o mnoho víc… jezdím sportovně a vynakládat 50 a víc tis. mi pro moji aktivitu přijde zbytečné.

      Ještě jednou díky za reakce, něco tedy vyberu… nebude to třeba žádná raketa, ale snad poslouží…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ujet ke 100km na MTB s pláštěma kolem 2" je na ženu velmi dobrý sportovní výkon představující mnoho hodin v sedle. Není na zvážení zkusit něco živějšího, byť jen do lehčího terénu, něco jako gravel?

        0 0
        • maros.77  

          Přítelkyně ma fula ve 130 zdvihu na 2,25" pláštích a nemá s tím problém…

          Ale chápu, že kdo chce si problém vytvoří…

          0 0
          • gersa  

            Tak třeba si někdo vytvoří problém už jen tím, že si najde ženskou, která nemá potřebu ujet 100km na kole. Na jakémkoliv. Pak chápu, že je na problém zaděláno

            0 0
          • Smazaný účet  

            Aha, přítelkyně má fula 130 zdvih, 55mm pláště a nemá problém ujet 100km…jak se přítelkyně jmenuje, Karel nebo Evžen?

            0 0
            • milan.v  

              Nebo má éčko… ;o)

              0 0
            • maros.77  

              Jestli máš „přítelkyni“ s podobným jménem, je to tvoje věc :-D

              A opravdu nejezdí ani na E..

              Hold si člověk musí umět vybrat.

              0 0
              • milan.v  

                Marošu, musíš být trochu nad věcí… ;o)

                Kilo na fullu ale jen tak nějaká holka nedává a to znám i pár, co tě přejedou s prstem v nose a dělají bedny v různých závodech…

                0 0
              • Smazaný účet  

                Každý máme jiný priority, při výběru manželky jsem kriterium „v pohodě 100km na fulu“ vynechal.

                0 0
                • oddie  

                  Samozřejmě, podle toho se vybírá milenka a ne manželka.

                  0 0
            • MichaelSimek  

              to ja takovych co to zvladnou znam nespocet

              0 0
    • Jenda_919  

      Já jsem pro ženu sehnal Superiora. Řešil jsem něco podobného, přišlo mi že není moc na výběr v kategorii „sportovní dámské kolo od 25 do 35ti tisíc.“ Buďto jsou to růžový herky na cyklostezku za 18k a nebo už moc drahý karbonový závodní speciály. Pro vaše ježdění a rozpočet by třeba šlo: https://superiorbikes.eu/…r-black-pink

      Jenom pro inspiraci.

      0 0
    • ufoncz  

      Za 30k Kč se dá poskládat slušně osazený kolo s hmotností pod 12 kg (a hlavně neušetřeno na míň viditelných místech jako jsou zapletený kola). Takže radím kontaktovat někoho, kdo to po konzultaci potřeb do té ceny dobře postaví (na fóru je tu několik takových lidí – scalar myslím ČB, Majkee asi Hradec Kr., js-bike.cz a coolo.cz tady pro Brno a okolí atd. atd.).

      0 0
      • maros.77  

        Mezi náma, jedno takové prodávám a „všichni“ nad ním ohrnují nos…

        0 0
        • ufoncz  

          Mozna chcou vsici 29, mozna se nelibi barevna kombinace (u zenskych zasadni)… osazeni je fajn, to bez debat.

          0 0
        • oddie  

          Jaké?

          0 0
    • Hextry  

      Možná i trek by nebyl špatná volba , našel jsem tohle váží 13.44 kg a stojí 25 000 za zbylé peníze by se ještě dalo dostat pod 13 kg díky koupeni nějakých lehčích lepších komponentu což je ale asi zbytečně

      0 0
    • gregorus  

      A co vyzkoušet rockrider xc500 z decathlonu. Budeš si moct i ověřit tu váhu.

      0 0
      • DAVMUR  

        Ať jsem vybíral, jak jsem vybírál, vždy jsem zkončil v Decathlonu. A přesto že jsem spokojený s kvalitou, tak musím přiznat, že kola lepších značek vypadají trochu lépe. Vybírejte podle vzhledu, a nebo si kolo raději ještě projeďte. Pokud nechcete s tímto ztrácet čas? potom věřte doporučením viz výše či níže :-) Opravdu to mají nastudované :-) Ale pamatujte na má slova: hned na prvý pohled se Vám to kolo musí líbit.

        0 0
        • scota  

          A co Tesco?

          0 0
        • zdenek  

          Máme všichni štěstí, že ses zaregistroval a sdělil nám to. Jinak bychom žili bez této důležité informace.

          0 0
    • scota  

      A zkoušela jsi zalovit v českém rybníčku např. RB?

      0 0
    • Auditor  

      Nechej postavit.

      0 0
    • Kamikaze 591  

      Ahoj mrkni na specialized sirrus. Jejich nejvyšší hliníkový model 2020 bude mít k 11 kg, futureshock, rozumné obutí. HT vzhledem k předpokládanému užití na cyklostezku bude dle mě zbyttečně těžké, s velkým odporem.

      0 0
      • DAVMUR  

        Ahoj Zdenku. Tak teď už paní ví co si má pořídit. :-)

        0 0
        • DAVMUR  

          ten Sirius je super. Na tom si dovedu představit těch 100Km

          0 0
          • ufoncz  

            Kdyz v tom budou nejaky ty lesni cesty a teren, jak tazatelka pise, muze uz komfort odpruzene vidlice a objemnejsich plastu dost chybet. Radsi jet na silnicich a sotkach o 2 km/h pomalejc a mit pohodlny kolo, se kterym se nebude muset omezovat o trochu toho terenu. HT s lehkyma kolama a plastema, co jedou a pritom maj objem, je na zadani lepsi volba.

            0 0
    • Radi  

      Ahoj,

      moc děkuji! Za Vaši energii a čas! :-) Zvažuji Superior, vyzkouším a uvidím…

      Pěkný den!

      Radka

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.