• tom_hampejz

    Nemáte někdo tip na 29", možná i 27,5" v ceně 25–30k pro holku 162 cm? Dával jsem si do tabulky jak by mohla vypadat stavba na M6100/Axon/pan­chowheels a cenově moc daleko.

    Požadavky, toulky po krajině, narovnanější sezení, váha co nejníž k 12kg, žádné velké terény.

    0 0
    • tom_hampejz  

      tady narychlo naházeno

      0 0
    • Jakobo  

      Pro takhle malou holku by byla proporcne vhodnejsi 15–16" 26" a k tomu pevnou vidlici pro bezudrzbovost a nizsi vahu. Bude se na tom citit i bezpecneji. Kdysi jsem udelal stejne u holky 168 cm. Anebo lehke krosove kolo opet s pevnou vidlici, klidne jen Vcka (o neco nizsi hmotnost). Podle dotazu cekam, ze na kole zatim nejezdila, tim spis bych nevymyslel drahe a slozite sestavy. Nejaky levny Alu ram, vidlice, kola, osazeni do 12 kg by ses mel dostat vc. blatniku, cenove do 20000 podle toho jak umis nakupovat. Nicmene lepsi by byl bazar uz kvuli tomu, ze nabidka malych 26" je spatna. Udelat komplet generalku.

      0 0
    • tom_hampejz  

      Jezis ja su vul. Moc se omlouvam – te holce je 40 a uz neco najezdila :) to jsem to tu ale mistifikoval :)

      0 0
      • Thomas  

        Dcera při výšce 163cm (17let) jezdi GT Avalanche Elite 2019 velikost S. (viz můj profil) V loni jsem jí sundal 2×10 a namotval 1×12. Nějak bojovala s přesmýkačem :-) :-)

        0 0
        • tom_hampejz  

          koukám na to. To je tak 14,5–15kg Jako je fakt, že tato paní moc řešit nebude, co to je, ale za ty prachy chci věřit, že to jde lépe

          0 0
          • Thomas  

            Jsem to o kilo odlehčil novou REBOU, další 0,5kg udělali pláště. Holka je spokojená. V roce 2019 si dali a dva závody.

            0 0
      • Jakobo  

        No vsak ja jsem to tak pochopil, ne, ze je to dite, ale dospela holka. Jak jsem psal, 26" bude proporcne mnohem vhodnejsi. Ac se dnes tvrdi, ze lide jsou si vsichni rovni bez ohledu na vysku a i mimino muze sedlat 29" tak ja mam trochu jiny nazor.

        0 0
        • oddie  

          Žádné velké terény, narovnanější posed, na to nevidím s 27,5 problém.

          0 0
          • tom_hampejz  

            já si taky myslím, že aspoň 27,5 ji pomůže i proto, aby udržela krok se zbytekem pánské domácnosti

            0 0
        • MichaelSimek  

          No já holek podobne vysky znam dost a jezdi vic jak vetsina BF a na 29 nedaji dopustit, takze tak

          0 0
    • oddie  

      Za 30tis co nejníž k 12kg? Za cca 25 jsem loni poskládal přítelkyni podobné s 11,5kg, aniž bych se extra snažil, to by mělo za 30 jít i dneska…

      0 0
      • tom_hampejz  

        máš někde tabulku, co tam bylo?

        0 0
        • oddie  

          No to nemám, rám Force Bellona, vidlice Manitou Markhor, ráfky Black Jack Ready, náby Force Team Light, další konfekce na osazení je celkem šumák, to je váhově ± podobné.

          0 0
          • tom_hampejz  

            na ten rám mrknu. Zbytek dává smysl, přesně jak píšeš

            0 0
            • oddie  

              Rám už bude jen asi u Němčíka, jinak jsou dost vyprodané. 162cm normální postavě – pokud nemá krátké nohy – by měla být 16" akorát.

              0 0
    • Kalic  

      při takové výšce asi bude klíčové pohlídat správnou délku klik, řekl bych 160–165mm podle délky noh. Nejsem si jist jestli tohle mají sériovky pořešené, asi tedy spíš individuální stavba.

      0 0
      • kamaro  

        Jsem o 4cm vyšší a kliky vozím od 170mm (expedičák) přes 172,5mm (silnice, kroska, cestáček) po 175mm (MTB). Když to bude mít 170mm kliky tak to bude v pohodě, s těmi kratšími bude problém.

        Klasické NEŘEŠIT, JEZDIT podle mě platí více než poučky, které také nejsou univerzální pro všechny.

        0 0
        • Kalic  

          předpokládám, že jezdíš na kolech ve velikosti XXL, protože neřešíš a jezdíš :-)

          0 0
          • kamaro  

            Moje kola nejsou zařazena do velikostních tabulek, takže toto nemůžu ani potvrdit ani vyvrátit :-)

            Píšu, že pokud si pohlídá aby tam byly 170mm, tak to bude v pořádku. Naopak ty 160mm už by byly krátké (a pravděpodobně je stejně nesežene).

            0 0
            • Kalic  

              Tak zvyknout se dá na všechno, i na 175 kliky při 166cm, ale to neznamená, že je to dobře/optimální pro každého. Každý je jiný, jde především o délku noh a pak samozřejmě závisí na stylu/frekvenci šlapání. Kratší kliky přispívají k lepšímu komfortu, moc dlouhé kliky nutí kolena do nekomfortních úhlů.

              Odkaz na nějaké informace od lidí, kteří tomu rozumí je tady.

              a na spoustě dalších místech, i v minulosti se to tady diskutovalo.

              Budou 170mm kliky ok? Může být, jestli má dlouhé nohy. Ale Spíš by to asi chtělo kratší kliky.

              Kvalitní kratší kliky dnes už sehnat jdou, 165 třeba Shimano Zee, 160 např. Suntour Zeron.

              0 0
    • Kamikaze 591  

      Specialized sirrus x5.0.

      0 0
    • Bobbybike  

      Co třeba tenhle dámskej Supík v Sku: https://superiorbikes.eu/…ht-blue-pink

      0 0
    • Kulasek  

      Já jsem před dvěma lety stavěl dceři na výšku 160 cm 29 kolo na rámu od RB velikost S a rozhodně ji velikost kol nedělala problém. Sžila se s tím po dvou vyjížďkách. Dcera měla 160 ve 13 letech, mezitim vyrostla o dalších 10cm a musel jsem postavit nové ve velikosti M. Rám crr od RB, sada SLX, zápletky Pachowheels, Reba z cyklobazaru. Cena někde okolo 35 tis, vaha 10,5 kilo.

      0 0
      • tom_hampejz  

        jj, individi stavba s použitím bazaru je ok. Nicméně já to neumím postavit, abych jim pomohl, kamarád taky ne a jelikož to chce jako dárek, tak se mu do bazaru nechce. Já ho tímm směrem trochu tlačím, protože sám mám rád tuto cestu :)

        0 0
    • tsunami  

      Nedávno jsme řešili jaké kolo pro 160cm slečnu a výběr padl na Author Instinct ASL 27,5 v 16" velikosti. Kolo měli skladem v obchodě, mohla si ho před nákupem vyzkoušet a podívat se na něj naživo. Vlastní stavba by vyšla asi lépe finančně, nějaké díly doma jsou, něco by se dokoupilo… ale takhle bylo kolo pár dní po rozhodnutí o nákupu doma. Na styl jízdy který má je to naprosto ok (lesní a polní cesty, minimum silnic. Do teď jezdila na 30 let starém ceolpevném 16kg těžkém krámu).

      0 0
    • Tomcat  

      Nechápu problém dámský kola S a SX jsou běžná konfekce. 126cm nebo 216cm by asi byl problém :)

      Běžně ty kola jsou spíš okolo 13kg, ale hodně dělají výplety a vidle. Nevím jestli bych se tak upínal na nízkou hmotnost při tak malé ceně. Ono neni důvod proč by to mělo být levnější než mužský. Takže? Neni to obecnej problém proste stavenej bajk pod 30k Kč a 13Kg? Mozna jak tu padlo gripy , sedlo a delka klik by byl větší problém než kolo okolo 14kg

      Jinak RockMachine CATHERINE 60–29, Canyony, Apache Yamka atd.....

      0 0
    • Webonaut  

      Canyon sympaticky myslí na holky jak výběrem velikostí tak estetikou. https://www.canyon.com/…mn/2620.html?…

      0 0
      • Webonaut  

        Ted teda koukám na váhu. Tvůj excel s 10kg vs canyon s 13kg. To je dost zásadní rozdíl.

        0 0
        • Tomcat  

          Exceed je xc raketa a Grand Canyon je trail..... To je te taky zásadní rozdíl.

          0 0
          • Webonaut  

            Na požadavek „toulky po krajině, narovnanější sezení“ mi trail geo přišla jako dobrej tip

            0 0
      • oddie  

        No super, kolo za 40tis a váží 13,5kg. Velmi sympatické :D

        0 0
    • jatichy1  

      Řeším skoro stejný problém, až na to že manželka je ještě menší 156 cm. Nicméně mi přijde, že jediný problém, je ten rám. Pokud seženeš rám, tak ten zbytek Ti už určitě nějaký místní šikovný stavítel do kupy dá.

      S rámy je to ale dost špatné, 27.5 se shánějí špatně a ten výběr je dost mizerný, skoro všude je všechno vyprodáno.

      Manželka by ráda kolo černé, kde by teoreticky neměl být problém s nějakým MMR či no name carbonem, ale ani ty nejsou …

      Tak kdyny jste někdo věděl o nějakých malých rámech, tak to uvítám :)

      V každém případě nechápu, proč jsou například ty Canyony tak těžké … Je teda pravdou, že se moc o váhu evidentě nezajímají a dost to zvyšuje i to, že na ty vyšší řady dávají teleskop sedlovku ..

      0 0
      • tom_hampejz  

        jj, stavět se dá lecos, ale ty díly a obzvlášť rámy :( tady bude preference modrého :)

        0 0
        • Fazzy  

          Našel jsem pár MRXů v malý velikosti https://www.profilshop.cz/…cerno-zeleny

          Nicméně pokud to nechceš stavět sám, tak to co bys ušetřil na stavbě, to zas někomu dáš za práci. Radon co mám v profilu je taky pro hobita 155 cm a s pomocí zánovní bazarový hazky a vidle to loni vyšlo pohodlně pod 20. Váhově to nad 12 kg drží jen extrapohodlný sedlo, masivní platformy a laciný těžký kliky.

          Nicméně sehnat za 25 hotovku s lehkou vzduchovkou, 1×11/12, vyhnout se přitom SX a NX sadám a najít to skladem, je dost komplikovanej ú­kol..

          0 0
          • tom_hampejz  

            Jj. Musime dat vydelat nekomu a ukol vskutku nelehky, ale ono to pujde s nejakym mensim kompromisem :) mrx jsou a dole ta cina o prispevek nize je moc hezky

            0 0
          • oddie  

            Rám MRX za 7,5tis, za to už je pomalu karbonová čína…

            0 0
            • Fazzy  

              To mozna jo, ale osobne bych asi mel radsi ten MRX.. V ruce sem to takhle samotny nikdy nemel, ale pusobi to na me i pres tu cenu sympaticky, sroubovany stredy, hezky zabrouseny svary, vedeni z venku.. Ale urcite by se toho samozrejme naslo vic, kdyz se koukne i za hranice..

              0 0
              • oddie  

                Ale jo, působí hezky, ale tak za poloviční cenu. Plná cena 7,5 za něj je úlet.

                0 0
                • Fazzy  

                  Je. Ale ono u nas obecne sehnat ram pod 5 je problem, pokud neberu nejaky slevy a vyprodeje. Akorat Force, mozna nejakej Pells..

                  0 0
      • Hadato  

        No, kdybys netrval na moderních boost nábách a stačil QR vzadu (tohost je naprosto dostatečná), tak mají na CRC pěkný, celkem trailový 27.5" rám za rozumnou cenu: https://www.chainreactioncycles.com/…p-prod130452

        Mám to v M a je to fajn za ty kačky. V M to mělo kolem 1800 g, když jsem to vážil. Lak není úplně top, ale matná černá vypadá pěkně. S trochu rozumnou volbou komponent se dostaneš pod 12 kg. Ten 69er pevňák v profilu jsem dostal pod 11 kg úplně bez problémů i s těžkými koly, plášti, dušemi, klikami, mechanickými kotouči, atd. Teď na tom mám 29" Axona a je to kolem 12 kg bez jakéhokoli snažení.

        0 0
        • tom_hampejz  

          Moc hezky

          0 0
        • maros.77  

          Taky jsem na tom rámu skládal kolo a v M-ku měl přes 2 kila. Na 120 Rebě a kompletně 1×11 Slx mělo cca 12,5 Kg.

          0 0
          • Hadato  

            Taková odchylka mě celkem udivuje. Možná mám starší model? Kupoval jsem to v roce 2019 z bazaru. Co to mělo za kola, pláště a zbytek? Reba je sice celkem lehká, ale když to člověk zavije nejlevnějšími koly, řidítky, atd., tak to samorřejmě nedává smysl.

            0 0
            • maros.77  

              I v popisu uvádějí váhu pro M těsně nad 2 kila a měl by to být rám, co má něco vydržet, ikdyž chybí pevná osa. Přesné osazení už nevím, kola byly nějaké od Mavicu a pláště Schwalbe N/N s dušema.

              Kdyby se to hodilo na bezduše a třeba Ra/Ra, tak by se pod 12 kilo dalo dostat. ;-)

              0 0
            • maros.77  

              I v popisu uvádějí váhu pro M těsně nad 2 kila a měl by to být rám, co má něco vydržet, ikdyž chybí pevná osa. Přesné osazení už nevím, kola byly nějaké od Mavicu a pláště Schwalbe N/N s dušema.

              Kdyby se to hodilo na bezduše a třeba Ra/Ra, tak by se pod 12 kilo dalo dostat. ;-)

              0 0
        • Tomcat  

          Tu hmotnost, ale nedělá z xx% rám. Ale výlety , obutí a vidlice. Proto kolo u velkého výrobce postavené na jednom rámu má rozdíl víc než kilo mezi dvěma vybavovymi stupni.

          O tom ze se dostane zásadně pod 12 to má být stále ženský bajk silně pochybuju. Většina odpovědí tu je že chlap staví stale chlapíky kolo je „malý“. A hlavně delší vykonostni xc, nikoliv kratší pohodlnější trail.

          0 0
          • Hadato  

            To ne, ale pokud má rám třeba 2.3 kg, tak se to přebytečné půl kilo u gramaření už jen tak neschová.

            Jinak kilový rozdíl mezi modely je hned: Deore vs SLX je ca 300 g rozdíl. U funkčních vidlic může být ten rozdíl třeba taky 400+ g, kokpit klidně 200 g, pak ještě pláště, sedlo, atd, a kilo navíc je hed.

            Myslím, že kolo pod 12kg je u stavby částečně z bazaru (vidlice, kokpit, třeba kola) úplně reálných. Čistě z nových dílů to asi za tu cenu nepostaví.

            0 0
            • Tomcat  

              Tohle je už od devadesatych let minuleho století stejné.

              Vždycky to svádí šetřit na takových věci co jsou na očích jako přehazovačka, představec. Jenže poměr cena na gramy vytěží výplety, duše a pneu a vydlice a pak az ten zbytek… Jenže celková suma „bolí“.

              Hlavně ale hmotnost na vypletech a pneu se pozitivně projevuje na jizdnich vlastnostech. Vic než ta samá hmotnost ušetřena třeba na cocpitu, nebo řazení.

              O bazaru neuvažuji nemluvím.

              Opravdu " těžkej " Grand Canyon WM nebo Rockmachina by stim 1kg navíc nebude takovej problém jako jiny kolo o kilo lehčí ale v příšerný barvě, se špatným sedlem a špatným cocpitem…

              0 0
              • tom_hampejz  

                Kdyz se mrknes na konfig, co jsem dal, tak vidle je brana s ohledem na vahu a hlavne kola a i plaste jsou brana jako lehky kompromis cena/vaha. Par set gramu na ramu je mi burt, to same na brzdach. Kde bych to pripadne chtel resit dal, jsou kliky, kazeta, kotouc. Kokpit je burt.

                0 0
                • Tomcat  

                  Koukal sem , ale reguji i na to co píší jiní.

                  • Tak na kazetě, kotoučich a klikách pokud je ten cenový limit zásadně nic neusetříte.
                  • Ďábel se schovává v detailech, víz to „něco“ v tabulce.
                  • Kokpit nebude buřt pokud se jí na tom nebude dobře sedet. Což ale nepousoudíme a asi ani zpětně neuslyšíme.

                  …Když sem četl popis té polské polevky ze sekery. Mám pocit že to kolo stavite víc pro sebe. Než pro toho kdo by na tom měl jezdit. Tabulka ten úkol vyřešit nemusí , pokud to s Váma nedává ve vyjezdech, nebo nema výdrž lehčí kolo zázraky nepřinese…

                  Jasně máme karantenu, ale asi by byl dobrý se odpichnout o nějakého testovaného kola. Který ma nějakou geometrii, ze které jde vycházet.

                  Protože na kole který má 12.25kg se j nemusi jezdit lepe než na kole 13,75kg

                  0 0
                  • tom_hampejz  

                    Jo, vcelku beru, co píšeš. Určitě budu rád, když bude možnost, aby si předem na něco sedla a jasně, koukám na to svou optikou, což není vhodný úhel, proto je tohle ideál a bude se měnit. Mnoho věcí je v cílovém užití předimenzováno a zároveň to není nadšenec jako lidi tady, aby z toho byla taková radost, jako máme my

                    0 0
                    • oddie  

                      V zásadě, pokud byste chtěli vyzkoušet to stavěné pro ženskou podobného zadání, asi by nebyl problém, mám jej doma. Je pro o něco větší, ale můžu tam na chvilku hodit kratší představec apod. Minimálně je to dobré pro korekci té optiky, zvláště pro případ toho požadovaného pohodlnějšího posedu…

                      0 0
                      • tom_hampejz  

                        Oddie, na jakém to máš rámu? To ho bychom asi s dovolením využili, ať víme jak se na tom cítí – byť je jasné, že první bude nejistota (kdo to neměl při přechodu z 26 na 29 :)), že :) ). Děkuji moc

                        0 0
                        • tom_hampejz  

                          už vím, to byl ten Force :) Ozval bych se, až se to bude učesávat a až bude trochu lépe :)

                          0 0
                          • oddie  

                            Akorát je to na 18", ale pokud nemá krátké nohy, na vyzkoušení a udělání si představy to stačí.

                            0 0
                            • tom_hampejz  

                              Palec sem, palec tam :D :D Uvidíme jak dosáhne bosorka :)

                              0 0
                              • Alojs01  

                                Zena ma 164cm a nedosahne obkrocmo na 15,5" ramu na 29"kolech… To jen pro info, abys ty palce nejak nepodcenoval…:-)

                                0 0
                                • tom_hampejz  

                                  Vsak jasne. Delam srandu. Zena je vetsi a na 17” na 29 dosahne, ale pipi na trubce a doted ji to vadi, ze to je moc velky a kdyz potrebuje byt obkrocmo a stat, tak nadava :( tohle je dulezite a urcite budeme resit

                                  0 0
                                • oddie  

                                  No jo, když cpete prcky na 29, tak se nedivte :) Viz 26 kolo mé ex v profilu, 163cm a se standoverem žádný problém ;)

                                  0 0
                                  • tom_hampejz  

                                    ale víš jak, když to dá, tak se na tom začne bavit a když ne, máme možnost se bavit na její účet :D

                                    0 0
                                  • DaSnail  

                                    Žena má 165cm na 18" 29 má PnT, na 16" ok s rezervou. Ale pevná vidla.

                                    Takže problém sú neni velké kolesá, ale odpružená vidla! ;-)

                                    0 0
                                  • Alojs01  

                                    To bylo jen pro tazatele. Zena ma kolo 27,5.:-)

                                    Nez jsme vybrali, zkousela nekolik 29 i 27,5, tak vim.

                                    Byla to jeji podminka, ze musi v pohode dosahnout obkrocmo.

                                    0 0
                                • INSP.TRACHTA  

                                  Já jsem taky prcek-167cm. Na 26 jsem měl Meridu ve velikosti 17. Na výšku ok. Pocitově v terénu velikost akorát, mimo terén na cestách bych zvládl i větší rám. Nyní Pells 29/15ram. V terénu hraniční kvůli výšce rozkroku, mimo terén tak okorat-predstavec 100mm. Takže s tou 29 opatrně. U 162cm to může být už za hranou.

                                  0 0
                                  • tom_hampejz  

                                    Uplne souhlas a diky. Je to tak. Chce to na pohodu a ne na velke bejceni na maratonu, kde by clovek kousnul teochu vetsi ram. Uvidime. Tohle bude u kazde jedne stavby/modelu klicove

                                    0 0
      • Pán z Dubu  

        Woom 6 of air

        0 0
    • tom_hampejz  

      Btw, vnitrni vedeni v teto cene asi unreal, ze?

      0 0
    • Richards  

      Řeším podobný problém, ale ještě s menším rozpočtem. A jedno z řešení by mohla být MMR Akira https://www.tsbohemia.cz/…d344000.html?…

      po menší úpravě. Lehčí pláště, karbon sedlovka, vidlice. Prostě co zbytek peněz dovolí. A protože nejsem moc SRAM fanoušek tak bych možná použil i ten levnější model a dal 1×11 Sh kdyby ho ovšem před vánoci nezdrahli o min.1,5t. Byl za 10,5t :-(

      0 0
    • TommyP3  

      Z rámů je ještě něco málo tady. Jinak zoufalství

      https://www.schlierseer-bikeparts.de/hardtail?…

      0 0
    • Ivan  

      Co tohle? https://qayron.com/…/kyra-1--p25

      Pořídil jsem ho manželce a celkem si pochvaluje. Ovšem předtím měla ocelovou 26", tohle je opravdu jinde.

      0 0
      • tom_hampejz  

        Ty jo, to není vůbec špatně. Jak funguje ta vidle proti třeba raidonu?

        0 0
        • tompca  

          Ve velikosti S asi už nesehnatelné

          0 0
        • Ivan  

          Hele to porovnat nemůžu. Jezdí na tom ona, dřív měla pružinovou 26" Manitou. Já mám všude Foxky nebo RockShox.

          0 0
        • Hadato  

          Axon je lepší než Raidon. Bude o něco lehčí a má servisovatelnou patronu, kde se dá nastavit i pomalá komprese, Za mě jednoznačně lepší volba než Raidon. Cistlivostí bude Axon teoreticky o něco lepší (má lepší futra – teflon vs ocel), jinou patronu, ale tam to záleží ještě hodně na tolerancích. Tlumení pak pracuje taky lépe, ale na pohodové ježdění to bude asi fuk.

          0 0
    • tompca  

      https://www.cyklobazar.cz/…n-deore-2x10

      Tady pomůžou jedině ČB.

      0 0
    • Richards  

      Předpokládám že zakladatel tohoto tématu již vyřešil, ale třeba to někoho inspiruje. V mém případě

      nakonec barevně vyhrál tento rám od https://www.schlierseer-bikeparts.de/

      Výborná domluva z prodejcem, komunikuje anglicky, odpověd na dotaz skoro obratem a odeslání rámu

      následující pracovní den GLS. V pátek to podal a dnes mi to přivezli domů. Poštovné 30Eur.

      0 0
    • Hvezdice  

      Zdravím. :)

      Nechci zakládat nové vlákno, tak to hodím sem.

      Mám v plánu pořídit nové kolo, nějaký MTB HT, já 158cm, takže bych ráda něco spíš na 27,5 (případně by mi nevadily ani 26). Cenově tak do 40k. Docela se mi zamlouvá toto: https://www.kursport.cz/…-bbq-xs-27-5

      A tak jsem se chtěla poradit zde, abych nekupovala nějaký nesmysl. Díky za konstruktivní připomínky. :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.