• Luxik

    Zdravím všechny kolaře i nekolaře.

    Mám takový problém. Chci si koupit nové kolo, ale těch je strašně moc a vůbec teda nevím, které by bylo pro mě vhodné (pro váhu 125–130kg). Cenu bych rád viděl kolem 10 tisíc, ale kdyby to bylo o něco víc, nevadilo by to.

    Mohl by mi prosím vás někdo poradit?

    Předem moc děkuju.

    0 0
    • vsn  

      za 10 tisíc odolný kolo těžko seženeš … spíš bych počítal 13 – 15 tisíc.

      záleží taky kolik toho máš v plánu najet… pokud 500km ročně tak asi vydrží i to kolo za 10 tisíc pokud víc tak bych volil kolo s výbavou:

      Shimano Deore + nějaký odolnější kola (ideálně 36 drátů – ty dostanou dost zabrat) a pokud chceš i nějakej komfort tak aji kotoučovky (180mm kotouč vpředu) … zase můžou být Shimano Deore

      0 0
    • Carloss  

      jak seš vysokej? co chceš jezdit? každopádně pokud chceš dál jak jednou týdně pro rohlíky, tak to do 10000 asi nebude..

      0 0
    • Luxik  

      Omlouvám se, úplně mi takový zásadní věci vypadly.

      Měřím 182cm a jezdil bych jen asfalt (cyklostezky). No a mám v plánu tak 3×-4× v týdnu se jet projet tak na ty 2–3 hodinky.

      Jak sem říkal, kdyby to bylo i víc než 10 tisíc, nevadilo by to. A kdyby nebylo zbytí tak ta hranice by mohla i 15 tisíc. To už by se snad mohlo dát něco koupit ne ?

      0 0
      • vsn  

        za mě teda bych bral kolo horský ale s hladšíma pláštěma než dávají běžně… v každý slušnější cykloprodejně ti plášť vymění + doplatek pokud bude dražší (dobrej je třeba Schwalbe Hurricane) …

        výhoda horskýho kola oproti trekovýmu bude pro tebe ta, že horský kolo bude o něco pohodlnější a díky širšímu plášti nebude tolik hrozit procvaknutí duše.

        konkrétní kolo ti snad poradí někdo jinej.

        0 0
      • vsn  

        u něj ale může být problém s vidlicí (málo tvrdá) což on sám z odkazů nepozná.

        buď teda jít si vybrat kolo do obchodu kde si na něj sedneš a uvidíš co ta vidlice udělá (měla by jít tak 2 – max 3 cm do zdvihu, určítě ne víc) – u 100mm

        0 0
        • Luxik  

          Nedalo by se třeba koupit kolo, které by bylo dobře osazené i s blbou vidlicí a tu vidlici vyměnit za lepší?

          Třeba za tuhle? http://www.kupkolo.cz/…acit_z90564/

          Moc tomu nerozumím, jde mi hlavně, aby mě to uvezlo.

          0 0
          • Janes  

            Když budeš jezdit jen po asfaltu, kup si kolo se železnou pevnou vidlí (tu mají často levnější crossky) a je klid. Jestli budeš jezdit tolik, co máš naplánovaný, brzo budeš mít spoustu kilo dole a výběr se Ti rozšíří.

            0 0
            • Janes  

              Začal bych klidně něčím takovým http://www.mojekolo.cz/…-blue-panske a podle potřeby měnil, co nevydrží, o rám a vidli bych se nebál. Anebo napiš Scalarovi, nebo Maajkeemu.

              0 0
              • Patar  

                Závitový zadní náboj vůbec nepřipadá pro hmotnost nad 60kg v úvahu.

                0 0
                • Janes  

                  A jinak, co tomu říkáš jako odborník, samo ty náboje a další slabý věci by mu přece dobrý prodejce vyměnil, ne? Cenová rezerva tam je, mě jen napadnul ten základ, jako typově, když jsem četl, jak řeší vydlici na kole za 10 000 na asfalt.

                  0 0
                • Evilcleaner  

                  v globále souhlasím, ale přece jenom pokud je to náboj který nemá tu osu vyrobenou z bláta tak vydrží podstatně více než 60kg. nicméně v tomhle případě není pochyb o nevhodnosti.

                  0 0
                  • Patar  

                    Žádný ze závitových nábojů současné produkce nemá osu vyrobenou z materiálů 14220, 15 131,15231 , 16420 ,16520 a 16720 , případně z ještě dražšších Nitridačních materiálů. Vrubové napětí v oblasti praváho konusu spolu s ohybovým momentem vždy vykoná své , obzvláště při narušené // patek a větší axiální vůli náboje v zadní stavbě rámu.

                    0 0
      • Luxik  

        Tyhle odkazy jsem už prohlížel, ale nikde se nezmiňují o nosnostech těch kol, proto jsem založil nové téma.

        0 0
    • Norri  

      Jdi do 29 palců, ty obrovské pláště unesou všechno ;-) A pokud by sis to kolo nechal stavět, tak rozhodně 2mm nerez špice. 29 kola ale stojí trošku víc…

      0 0
      • vsn  

        hodně dobrej nápad :)…

        ale je to cca ?2 tisice navíc?

        0 0
        • Norri  

          Co jsem se díval, tak se to pohybuje od 20k. Možná se dá sehnat i něco levněji, ale nevím jestli bych do toho šel.

          0 0
      • Smazaný účet  

        to je ale blbost… čím se liší pláště na 29ce oproti 26???

        0 0
        • Vilém  

          Prumerem?:) Blbost to sice je, ale ciste teoreticky je plast zatezovan na vetsi plose.

          0 0
          • Norri  

            Blbost to mozna je, nicmene na 29 jsem prechazel z crosse a ten pode mnou nemel sanci. 29 mi byla doporucena vzhledem k vysce a hlavne vaze. A musim rict, ze jsem maximalne spokojeny. Za lonsky rok jsem mel jenom jeden defekt, a to kdyz jsem zadnim kolem debilne doskocil na hranu obrubniku. 26 je mozna stejne siroka, ale opticky mam pocit, ze je ta guma je na 29 vetsi no :-) Nikdy jsem to ale nesrovnaval.

            0 0
    • bukajcze  

      Mám o chlup víc jak ty a můj oř mě v pohodě udrží v terénu (pro inspiraci – můj bajk)

      0 0
    • Carloss  

      Napiš požadavky uživateli scalar už tu několik takových kol dával.. staví kvalitně a za slušnou cenu

      0 0
    • Luxik  

      A co třeba kola tohohle typu?

      http://www.koloshop.cz/…e-kolo-2011/

      http://www.koloshop.cz/…e-kolo-2011/

      Nebo tohle? To je celoodpružený, to by mohlo stačit ne?

      http://www.koloshop.cz/…-model-2010/

      Tomu opravdu moc nerozumím a jsem vděčný za každou radu.

      0 0
      • javormartin  

        Určitě bych si kolo nechal postavit na zakázku, do budoucna to může ušetřit nějaké peníze. Buďto se obrať na místní uživatele, jež byli zmiňování, nebo se poptej po prodejnách v Praze.

        0 0
        • Luxik  

          Maajkee dělá tohle? http://www.cyklo-md.cz/

          0 0
        • Luxik  

          Omlouvám se delší dobu jsem byl mimo pc.

          Bohužel teď pro mne není finanční situace natolik dobrá, abych jen tak vytáhl 15000 kč, takže si někde nechat složit kolo je nemožné.

          Nevěděl by tedy někdo, které kolo bych si mohl koupit, už kompletně složené v obchodě? Tedy pokud nějaké existuje :(.

          Díky.

          0 0
          • Luk02  

            Tak zkus třeba nějakého Leader foxa okola 10–12 jsou poměrně slušně osazený vzhledem k ceně

            0 0
    • Luk02  

      Pokud by tě zajímolo něco mezi 10–15 tak se mi ozvy na email, případně Ti můžu nějak i poradit…

      0 0
    • Alibaba  

      Kurňa, jak už je půlnoci, čtu „kolo do 130 Kg“ a vidím „VYNÁLEZ ZKÁZY“ a perokresbové monstrum s obřími projektily místo rámu…

      0 0
      • Lenka.05  

        No já když četla nadpis, tak jsem si říkala, že 130kg už bude pořádný monstrum, a zřejmě předčí i Se-seho Terribor.

        0 0
    • Luxik  

      A kdybych si zvýšil limit, mohlo by mě třeba uvést tohle kolo?

      http://www.mojekolo.cz/…-satin-black

      Nebo by existovalo lepší kolo kolem 20 000kč, které by to zvládlo?

      Předem všem děkuju.

      0 0
      • Azmir  

        Jojo toto už by bylo v pohodě ;-)

        0 0
      • LRRTM1  

        http://www.koloshop.cz/…k-2011-.html

        Škoda, že sis nevzpoměl dřív. Švagr ho tady kupoval v akci za 17500Kč před měsícem. Myslím, že za ty prachy jasná volba, pokud chceš kolo, co něco snese.

        0 0
        • Azmir  

          Na koloshopu mají hodně často slevu 20% na zboží skladem a v té obě se opravdu vyoplatí tam nakoupit, stačí počkat pár týdnů.

          0 0
        • Luxik  

          Psal jsem tam, odpovídala mi paní Kučerová a nabídla mi cenu 18000 kč, tak myslím, že čekat nemusím a vzít ho bez obav co?

          Dík

          0 0
    • jaroh  

      Luxik, každý bežný bicykel udrží 130 kg, najmä ak ho plánuješ fakt iba na cyklostezky a asfalt.

      Ak chceš trekový bicykel, kúp si kľudne trekový. Ja mám vyše 130 kilo plus batožina a jazdím bežný trekový Cube (nejakých 460 €), mám na ňom najazdených najazdené nejaké dve tisícky kilometrov, zatiaľ bez problémov. Akurát som vymenil plášte a duše za odolnejšie.

      Ak chceš horský bicykel (ale načo ti na cyklostezkách bude?), tak tiež kúp, aký chceš, nech a hmotnosť neobmedzuje. Aj keď tu sa už do 10.000 CZK nezmestíš. Ak budeš jazdiť po teréne, tak určite však počítaj s prepletením zadného kolesa na 2mm špice plus ďalšie výdaje (najmä ráfy a osky). Ja mám Specialized Rockhopper a v pohode. Ten GT Avalanche je tiež v pohode.

      Ale ak budeš fakt jazdiť iba cyklostezky (a prípadne niekedy občas polné a lesné cesty) tak Ti trekový bicykel úplne stačí a je aj pohodlnejší (ale treba to vyskúšať, nekupuj bicykel cez internet, ale v kamennej predajni a s čo najdlhším vyskúšaním, aké Ti predajca umožní).

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak aspoň si nech na zakázku zadní kolo. Nějakýho odolnýho ráfka, 36 nerez drátů a nějakou pořádnou průmysl nábu, třeba s 10mm provlékací osou… Tak to vidim já.

      0 0
      • jaroh  

        V mojom prípade som zhruba do pol roka musel vymeniť výplet (2 mm) a náboj (pôvodne nejaké Shimano, teraz Novatec). Ráfik je stále pôvodný. A teda že ten bicykel v teréne nešetrím … :-) Naopak – menil som predný ráfik, ten vydržal menej a deformoval sa pri vcelku nevinnom vbehnutí do traktorovej koľaje…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Musíš koukat na cestu… :) A ne po ženskejch.

          0 0
          • jaroh  

            Kua, tam, kde sa mi to stalo, som mohol pokukovať akurát tak po medvediciach a nie po „ženskejch“ :-))

            0 0
    • DeuK  

      Zdravim vsechny. Mam obdobny problem. Jsem laik, co neveri, ze prodejce poradi, a tak bych rad poprosil vas znalce. Vazim cca 120 kg a vyska 184cm. Patram po nejakym slusnym horakovi do cca 20 000,– (seriovku). Najde se dobra duse, co poradi idealne konlretni typ? Predem diky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.