• Issusier

    Ahoj,

    snažím se již delší dobu sundat mé kliky SRAM s1250 na SP Enduro. Poprosil bych o zkušenosti se sundáním těchto klik nebo jim podobným. Popíšu zde, jak to dělám… kdyby byla někde chyba prosím o napsání do komentářů. S kamarádem jsme na tom viseli každý za jednu kliky a nic. Píší jelikož to je už na palici :D

    1. Pro snazší povolení, jsem sundal jistící matici (4 malé díry). Vím

    slouží pro stáhnutí klik (obrácený závit), ale ulehčení povolení hlavní šroubu jsem jí dal dolů.

    1. Hlavní šroub (imbus) uvolňuji jako klasický šroub, tzn. proti

    hodinovým ručičkám (při pohledu na kliky jak je na obrázku).

    Díky

    0 0
    • jecnak  

      Ta jak ty rikas jistici matice neni jistici, ale stahovaci. Namontuj ji spatky a pak uz jen staci vysroubovavat inbus, ktery se opre do matice a tim se kliky stahnou. Jedna se vlastne o integrovany stahovak. Najdi si navod na strankach Sramu.

      0 0
      • Issusier  

        Vím jak funguje ten stahovák, ale abych mohl vůbec ty kliky stáhnout tak se musím uvolnit ten imbus. Jakmile ho trochu povolím, vrátím tam tu „stahovací“ matici a je to. Prostě mi nejde povolit ten imbus!:)

        0 0
        • jecnak  

          Ten inbus je dotazeny hodne velkym momentem. Jestli mas jen obycejne inbusy, chce to vetsinou nasadit na inbus nejakou trubku. Tu „stahovaci matici“ nepovoluj, neni to treba, naopak pak hrozi, ze se bude vysroubovavat pri stahovani kliky.

          0 0
          • Issusier  

            Měl jsem cca 15 cm imbus + trubku … páka celkem veliká. Takže prostě víc síly…ok:) Chtělo by to nějakou korbu… já víc ze sebe nevymáčku :D

            0 0
            • jecnak  

              Jen pro jistotu. Opravdu ten inbus povolujes – vytacise ven proti smeru hodinovych rucicek?

              0 0
              • Issusier  

                Jojo určitě. :) Mě jen překvapilo, že ačkoliv se do toho tak opírám tak to prostě nejde. Musím zvětšit páku!!!

                0 0
    • McBlacky  

      origo ze spešlu jsou kliky utažení neskutečně. Taky mi to nešlo ani s 70cm trubkou :/

      nechápu kdo to utahuje a jak :)

      0 0
      • Issusier  

        Nakonec to ale povolilo né?:D

        0 0
        • McBlacky  

          v servisu jo :)

          0 0
          • Issusier  

            Servis je poslední řešení… oni musí udělat to samý co já- fígl v tom žádný není. Takže to radši urvu doma v klidu :D

            0 0
            • jecnak  

              Jediny co se jeste krome vetsi paky a sily da udelat je sroub nahrat poradne fenem nebo na nizsi teplotu horkovzduskou. Povoli tak to zavitove lepidlo.

              0 0
            • McBlacky  

              no jasný akorát já riskuju, že zlomím imbus a dostanu nafackováno trubkou, případně urvu šroub :)

              Zatímco do servisu stačí jen dojet a je to na nich.

              0 0
    • Issusier  

      Povedlo se. Doporučuji tento postup:

      Sundat přední a zadní kolo. Použít dlouhý imbus. Levou kliku opřít o zem a imbus dát do pozice tak aby se opíral také o zem. Posléze při opření se nohou o pravou kliku (ta u imbusu) a tlačení rámu k zemi se bude šroub povolovat, nyní však s příslušnou sílou nutnou k povolení. Prasknutí, jako by se vám zlomila noha, je zde normální. :)

      0 0
    • viperkiler  

      Ja som to povolil tak, že som po imbuse klepal gumením kladivom.

      Povolilo po 3 klepnutiach !!!

      0 0
      • biker jura  

        v dynamice je síla ;)

        0 0
        • šlapatko  

          V servise jsem to povoloval na bytelném montážním stojanu. Imbus kolem 30cm + palička když to nešlo. Při opětovném nasazení použij modrý loctide. Stačí lehce. Závity se rády povolují, to samé na klikách FSA. S klik FSA gosammer mi vypadl šroub za jízdy. Zaznamenal jsem povolení, lehce dotáhl. Po chvíli byl venku, vytřepal jsem ho na kostkách :-)

          0 0
          • Martinson  

            Povoloval jsem s vyndaným předním kolem. Použil jsem 1/2 ráčnu. Sílu jsem do toho musel dát maximální. Vypadá to že ani ťuk a pak najednou povolí. Paličku jsem použít nemusel, ale byla připravená.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.