• Poly

    predem se omlouvam za to jestli uz se to tady nekdy psalo, ja jsem to nenasel. muj problem spociva v tom: kdyz nasednu na kolo a jdu se sedla tak citim takovy maly krupnuti v klikach a nasledne i nejaky zahadny zvuk. kdyz pootocim kliky o 180 stupnu, a udelam ta samy, tak citim jak kliky, spis tedy leva krupne a poskoci kousicek dolu. nevim jak to jinak vysvetlit, jsem totalni lama. Byl bych rad kdyby jste mi poradili, jinak to kolo ma najety cca 1200km a je to Schwinn Mesa GSD, prevezane po lesnich cestach, zadny brutal zachazeni. predem diky a mejte se.

    0 0
    • pitelboy  

      bud mas vymackany kliky nebo uz to ta osa ma za sebou…

      0 0
    • LP  

      je mozny,ze to bude v cudu osa, prej se to stava. reklamuj to. vymeni to. cis

      0 0
      • Poly  

        asi tam hned zitra nabehnu, kola mam od brezna, diky za rady

        0 0
    • Pá-dlista1  

      A co nejdriv to nejjednodussi? Sundat kliky a odmastit ctyrhran, nandat kliky a dotahnout. Taky je mozny, ze si sedly a potrebuji jenom dotahnout. Ale s prominutim uz podle popsanych priznaku je to problem ve spojeni osy s klikou a ne ve stredu. Takovy zacatecnicky problem. Uz vim na cem vydelavaj bikeshopy a servisy.

      0 0
    • Paja  

      Zkousels nasadit jiny pedaly, pripadne sundat pedaly ocistit navazelinovat zavit a nasadit? Nedavno mi cvakalo v leve klice (jsem si myslel), ale byl to zavit leveho pedalu, stacilo sundat ocistit namazat, ikdyz kdyz pises ze klika poskoci kousek dolu? – pak je to mozna spis spojeni klika-oska stredu – sundat, vycistit ctyrhran a kliky.

      0 0
    • Poly  

      Panove, moc diky, Ale jak mam sundat ty kliky kdyz na to nemam zadnej stahovak ani zadny podobny nacini cim by to slo. jinak diky, jdu se na to mrknout

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Si kup stahovak. Investice za 60Kc, ktera se vyplati.

        0 0
        • Poly  

          Tak to jsem nevedel za je tak levnej, to si ho fakt koupim. Jinak kdyby jsem zjistil az to sundam ze osa nebo kliky jsou nejaky vymackany ci co, tak to mam jit reklamovat nebo si to mam koupit novy a vymenit??? A nemuzou mi treba rict ze jsou to kolo neuzival podle…bla..bla, vzdyt vite co myslim.

          0 0
          • vlk  

            akorát ho pořádně v klikách utáhni.Kamoš-amatér si sundával kliky a stahovám málo zamontoval a strhl závit.Pak to už nemohl nikdo sundat a museli mu kliky rozlomit a dát jiné.

            0 0
            • MARIN  

              no jestli byli kliky jeste v pohode tak tenhle postup nechapu stacilo jen vytocit sroub, trochu to prostriknout WD a chvilku na tom jezdit a klika by se uvolnila nebo jen v klice udelat novy zavit na „vetsi“ stahovak, ktery v poradnych servisech pro tyhle pripady maji

              0 0
              • vlk  

                to byla silnička.ta klika nebylo natolik silná aby tam tak lehce šel udělat závit.navíc sehnal jen tu jednu kliku za nějaký 400 kč.Když máš už po několika letech do sebe osu s klikama pořádně zahryzlou tak ti odšroubování šroubu a naolejování v sundání kliky nepomůže.

                0 0
      • Volf  

        Jestli se ti ty kliky hejbou jak říkáš tak asi už žádnej stahovák nebudeš potřebovat, protože budeš mít vymačkanej čtyřhran. To jsi vážně nikdy neslyšel, že na kole musíš některý věci kontrolovat a taky utahovat. Jinak k těm čtyřhranům starší generace si jistě vzpomene na klínky. Prostě každej kužel, klín nebo hranol musíš narazit a šroub slouží vlastně jen k zajištění.

        0 0
    • Poly  

      neboj, slysel, ale kdyz jednu vyjizdku je to v poho a druhy den vyjedu a dela tohle.tak se mi to zda zase nejaky divny, chapes nikdo neni dokonaly, nekdo rozumy tomu a jinej zase tomu. proste jsem se zeptal co s tim.

      0 0
      • MF  

        No ak to mas pomerne novy bajk (usudzujem podla najazdenych km), tak by som s tym zasiel do servisu. V minulosti mi to tiez robilo. Problem bol v nedostatocnom dotiahnuti kluk. Bolo potrebne kluky zhodit, vycistit, mierne navazelinovat a nahodit a riadne dotiahnut. A to je ten problem. Doma by som to nikdy tak nedotiahol lebo imbusak so 40cm pakou nemam. Naviac ak mas bajk v zaruke, nechaj to riesit servis, lebo si tam nieco poskodis a poslu ta do haja.

        0 0
        • vlk  

          koukám že tu někdo před nasazením klik čtyřhran mažete někdo zase čistí benzínem.Tak nevím co je lepší, já jsem z těch co odmaš?ují.

          0 0
        • wroum  

          nemas imbusak se 40 cm pakou? a co takhle na ten imbusak dat libovolne dlouhou kovovou trubku?

          0 0
          • Volf  

            Nebo navlíct prstýnkovej klíč.

            0 0
          • MF  

            Tento napad som tiez realizoval, ale nakolko som nemal kvalitny imbusak, tak som ho elegantne ohol. Naviac nemam doma drziak na bajk, takze sa to robi dost debilne. Pre mna je vyrazne jednoduchsie cestou do prace hodit bajk kamaratom do servisu a cestou domov si ho zobrat opraveny. Polozka za taketo ukony sa pohybuje radovo v desiatkach korun, takze sa s tym domam babrat urcite nebudem. Len kvalitny imbusovy kluc by ma stal tak 3 stovky a kluky bolo treba dotahovat raz. Takze asi by to bol vyhodeny peniaz.

            0 0
            • wroum  

              na kliky mam imbus z „zelezarstvi brenda“ za asi 20 korun. za cca 3 roky na nem neni videt jakekoliv opotrebeni. kliky utahnu „nakrev“ a ohnuti klice nehrozi.

              0 0
              • MF  

                OK. Tak to mas potom v pohode. Ja taky kvalitny imbusak nemam.

                0 0
            • Volf  

              Hele osmičku imbusový klíč za tři kila to snad nemyslíš vážně. Normální imbusák bude stát tak dvacku. Jo a rozhodně nepotřebuješ 40 cm dlouhou páku. Ten čtyřhran je potřeba naklepnout a dotáhnutím zajistit.

              0 0
              • vlk  

                nepřehánět-kamoš měl přes metr dlouhou tyč jako páku a mylý šroub se mu tam zalomil.Mak ho musel složitě vytahovat.

                0 0
              • MF  

                Jaj. Nechcelo sa mi to tu cele rozpisovat, ale vidim ze dat bajk do servisu vas vytaca. Po case som bol nuteny vymenit kluky (STX ku ktorym bola aj STX oska). Tieto kluky som normalne dotahoval, normalnym klucom za 27Sk. Nikdy problem nebol. Potom som si kupil Deore kluky a zlacnenu XT osku. A teraz problemy nastali. Jednoducho to pukalo. Ale len obcas pri strmych stupaniach a pri jazde zo sedla. Rozobral a vycistil som to asi 100krat, zatahoval som co mi sily stacili. Aj som priklepaval kladivom, aj trubku som pouzil, ba dokonca som ten kluc aj zlikvidoval. Potom som to hodil do servisu, kde som cely pribeh opisal. Oni zhodnotili ze na Deoreckovych klukach uz to zazili a ze to treba fakt dost silno pritiahnut. Tak to pritiahli fakt uuuuuplne na fest a cvakanie sa uz neobjavilo. Asi pred 2 mesiacmi sli tie kluky dole. Demontaz bez problemov, montaz opat zatahovanie total na fest a funguje to. Chalani na to pouzili koluc ParkTool s poriadnou ruckou a garantujem vam ze takyto kluc tie 3 stovky urcite stoji.

                0 0
                • lubos  

                  Ja mam na to ohle riditka :)

                  0 0
                • Dany  

                  fakt to treba rvat tak naplno? Mam XT 03 a tiez mam problem z praskanim v klukach. Vcera som to dotahoval golou a mal som z toho blby pocit ze to urvem. Dal som tomu asi otacku ale praskat to neprestalo.

                  0 0
    • Poly  

      A ja z toho mam hlavu jak patraci balon :-))

      0 0
    • Poly  

      Takze dekuji vsem ktery se tady snazili mi pomoct, zahada je vyresena!! Fakt jsem nechtel nic sundavat a prijit o zaruku, takze jsem hopnul na bajk a sjel do mesta k p.Volrabovi, byl tam jenom jeho syn, ktery na to mrknul a rikal, jsou to jen povoleny kliky, odesel nekam dozadu a prinesl imbus s trubkou, prakrat to dotahnul. Kdyz rikam dotahnul, tak to rval co to slo. Jinak jsem mu rikal, ze tam je predepsanej nejakej moment jakym se to ma dotahovat, tak rikal, ze to mam rvat priste taky naplno. takze uz jsem opet v klidu a jdu jezdit.

      mejte se pekne a diky!!

      0 0
      • biker007  

        to mas stesti ze tam nebyl starej Vorlab. este ted bys tam byl a poslouchal „historky z nataceni“:) jako ze sijou ty nejlepsi podsedlove brasnicky na svete:)) a tak.. tam se clovek zdycky dozvi veci:)

        0 0
        • Poly  

          hehe, to mas pravdu, vzdycky se tam neco dozvim :-)) ale mimochodem, jejich brasnicku mam a jsem velice spokojenej.

          0 0
          • biker007  

            ja proti jejich brasnickam taky nic nemam, vlastne me jedna taky lezi ve skrini:)) driv kdyz sem kolum este tak nerozumel tak sem vzdy po navsteve u nich oci navrch hlavy:). nejlepsi je kdyz se na neco ptas pani Vorlabovy tak po 20 minutach listovani katalogem a telefonovani to temer vzdy skonci vetou „ja vam zavolam syna“:) tohle je tam pocitam dost pouzivna veta..

            0 0
            • Poly  

              ja tam byl minulej tyden neco kupovat, jsem si tam tak vybiral a nanejdou prisel nejaky typek koukal na kola. Najednou pribehla pi.Volrabova a rika „mate prani“ od odpovedel, „ale schanim pro sebe nejaky to kolo napul mtb a napul krosovy“, one „myslite trekingovy?“, on „asi ano, nevim jak se tomu presne rika“, ona " tak maly moment, zavolam Vam sem syna."

              Presne to co rikas, ale abych ji nekrivdil, kupoval jsem si tam helmu a pi.Volrabova mi docela dobre poradila.

              :-)

              0 0
              • biker007  

                ja si s pi. Volrabovou taky obcas pokecam. Treba co se tice obleceni poradi celkem slusne. no – a na ten zbytek ma syna:)) vlastne na prodavacku v plzenskym bikeshopu slusnej prumer:) ta slecna/pani ve Velu me tam treba pripada „na okrasu“. ale k tomuto ucelu bych volil zase jinou „komponentovou radu“:) pak me este napadaj ty zensky od Bartonicka. ta „horni“ obcas i poradi, s tou spodni sem zatim „do styku“ moc neprisel.. vlastne jo – ja: „mate neco“, ona:„nemame“, atd.

                0 0
                • Pavlos  

                  Kdyz uz tady chvalite prodavacky ja se pridam:)

                  Chtel bych pochvalit pani/slecnu prodavacku z YoGi sportu v Ostrave Marianskych Horach:)ze mi pomohla s vyberem treter a prilby tretry jsou pohodove a prilba sedi a celkem i vetra:) Takze dekuju

                  0 0
                  • Poly  

                    ja si myslim ze nekdy ty zensky vedi VO CO GO, ne za ja bych byl nejakej chytrolin, ale opravdu nekdy docela dobre poradi :-)

                    0 0
                • Poly  

                  Ja u Volraba kupoval jeste dres a tu jiz zminovanou helmu, jak rikam v tomhle mi poradila docela dobre a jsem s tim spokojenej.

                  nahore u Bartonicka toho moc nekoupim, moc tam toho zase nema, ale kdyz je tam ten jeden chlapik, tak to je taky sranda, jednou jsem tam byl a nemohl jsem ho zastavit, dokonce nas sel az vyprovodit mezi dvere a porad povidal apovidal. nakonec nas pustil :-))

                  Pak jeste zajdu do C.I.centra, jak to ma Kubiaz a …, tak ten kramek je totalni shit, maj to drahy a ta obsluha tak ypriserna, jsem se jednou zeptal kolik stoji to a to a on to hned narazel do polkadny a asni nevedl jestli si to chci vzit nebo ne. fakt sileny, byls tam nekdy??

                  0 0
                  • biker007  

                    ke Kubiasovi chodim hodne casto. uz sem neco jako „stalej zakaznik“, takze na pristup si nemuzu stezovat. koupil sem tam 2 kola nekolik dalsich lidi tam „nasmeroval“. pokud potrebuju udelat na biku neco na co nemam naradi, tak to davam tam. pokud zrovna nemam u sebe penize tak neni problem je donest dalsi den. nebo kdyz sem kupoval ram, vidli a dalsi drazsi veci tak sem mel takovej splatkovej prodej:) proste kdyz sem mel penize tak se mu je prinesl a odectetl mi to z dluhu. fakt sem tam spokojenej. a hlavne uz na kole neco najezdil tak umi dost slusne poradit, treba i co se treninku tyce.

                    ted si vzpominam jak me predloni rupnul ram dva dny pred odjezdem na bikovou dovolenou. do noci sme u nej premontovavali komponenty z myho kola na jinej ram.

                    jen jedna rada – nejezdi dovnitr s kolem (zvlast spinavym) – neni moc veci co ho dokaze nastvat jako kdyz mu vjede nekdo do plnyho kramu s kolem.

                    0 0
                    • Poly  

                      hm, tak to docela koukam, nevim me to tam priste nesedlo, je to pro me nejblizsi kramek tady na Lochaci a ja radeji jedu k Volrabovi. Nechci ho nejak pomlouvat, ale vis jak :-))

                      0 0
    • jihra  

      Podle popisu závady jsou nejpravděpodobnější dvě možnosti. 1/ Povolená pravá nebo levá miska středového složení. Rozebrat, vyčistit, složit, pořídně dotáhnout. 2/ Povolené kliky (v horším případě už vymačkaný čtyřhran v klikách). Sundat kliky, vyčistit osu a díry v klikách, namazat lehce olejem, smontovat a pořádně dotáhnout. Pokud se závada bude opakovat, pak nezbude, než nové kliky. Vymačkané čtyřhrany v klikách už nikdo neopraví.

      Vlastní střed (osa, ložiska atd.) by měl být po 1200 km ještě vcelku OK.

      0 0
      • Poly  

        Jak jsem jiz psal byla to pouze povolena prava klika, nastesti. jinak diky vsem za rady. Mejte se pekne a hodne stastnych km :-)

        0 0
    • Jakobo  

      Zdar. Jezdil jsem loni v zime s povolenou levou klikou, lupani jsem prisuzoval obyc pedalum. Ted i po dotahnuti je znat vule, kdyz se postavim do pedalu a pak otocim o pul otacky. Je to samozrejme moje blbost. Kliky XT na dutou osu, uz maji najeto hodne k 20 000 km, ale jinak OK.

      Moznost je koupit novou levou kliku, toto je uz ale starsi model FC-M772 a navic cerne, tezko sezenu. Nove kliky lezi v supliku, na to je zatim cas. Je nejaka moznost opravy? Az tak moc vypajdane nejsou, ale chtel bych se zbavit i te drobne vule. Za kazdou radu predem dik.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.