• MilkyBoy

    Biku zdar, vím že to tu bylo mnohokrát ale nenašel jsem žádnou smysluplnou odpověď na mou otázku, a tou je zda kliky SH XT FC-M 770 (2008), SH XT FC-M 760 (2006) a  nebo Truvativ Stylo 3.3 Team (2008) ??? O rozdílných materiálech převodníků vím ale má to opravdu vliv na životnost? Díky za odpovědi…  (můj favorit je SH XT FC-M 760 (2006) ale nechci kupovat něco co by bylo na prd.. ) Díkes

    Anketa: Které jsou nejlepší ?

    0 0
    • capo  

      Ano, rozdíl mezi ocelí a hliníkem má vliv na životnost.

      Víc neporadím, bral bych podle vzhledu, po technické stránce nejlepší 770 (styla moc těžký).

      0 0
    • spešl  

      Z mojí vlastní zkušenosti Styla… převodníky vydrží o mnoho déle, než ty na Xt klikách… 

      0 0
      • marapara  

        Styla určitě nevydrží víc, ale hlavně doporučuji pročíst vlákno Klub cvakajících Truvativistů :). Po roce ježdění jsem se z nich vyléčil.

        0 0
        • marapara  

          Myslím ve srovnání s XT 08 – 770

          0 0
        • XC-biker1  

          No nevím :) mám je druhým rokem, jezdím závody i v bahně, myju wapkou, nějak extra se o ně nestarám a nic necvaká, jen co mi sem tam cvakalo byl závit pedálů, takže jsem ho namazal a už to bylo vpoho… ale ložiska ve středu jsou už na výměnu (2 roky staré), maj malou vůli

          0 0
        • Kubiczech  

          Věřím, že se řady Klubu nebudou rozšiřovat. V rodině máme dvoje Firexy (08 a 09) a žádné problémy.

          0 0
        • spešl  

          Souhlasíms XC-bikerem… jezdil jsem Styla team dva roky a nic necvakalo (kromě občasného cvakání pedálů)…

          Teď stavím kolo a kliky budou nejspíš zase Styla team, protože lepší kliky v poměru cena/výdrž/váha neznám…

          0 0
          • marapara  

            Osobně myslím, že SLX nevo XT 08 mají lepší poměr cena/výdrž.

            Na I-Drive jsem jezdil Styla rok a pár měsíců a když se mrknu na převodníky (kliky mi leží rok doma), tak jsou určitě víc jeté, než na SLX, které jsem dal na bika loni začátkem září. Tam nějaké opotřebení není moc znát, Styla jsou určitě víc jeté. Ve srovnání starší XT a Styla, bude výdrž převodníků lepší u Styl.

            0 0
          • marapara  

            Pro mě nejlepší poměr cena/výdrž jednoznačně SLX, pak XT 08.

            0 0
    • scret  

      chjo, neres to tak a ber ktery se ti libej vic… jsou to kliky… a ojede se vsechno… neni pak problem prece koupit novou placku ne?

      0 0
    • mr.antik  

      Myslíte, že tyhle kliky jsou komplet s ložiskama a se všim?

      http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?…

      0 0
    • siafu  

      tady z těch bude nejvýhodnější volba XT 08, oproti XT 06 mají lepší převodníky, i když se mi asi víc designově líbí XT 06 – jako koupit to můžeš, ale je potřeba počítat, že časem ty převodníky odejdou, a to předpokládám dřív než u XT 08, pokud ti toto nevadí, tak klidně vem i XT 06

      0 0
    • krteček  

      Muj hlas za XC FC-M 760 nepočítej..jsem se překlikla omylem…

      0 0
    • Krocan  

      který sou nejlepší ti neporadím, ale mě se nejvíc líbí XT 06 :o)

      0 0
    • Wojtek  

      trochu se přiživím, musím koupit kliky, a potřebuju nějaké dobré a levné, poradíte mi někdo?

      0 0
      • marapara  

        Deore nebo SLX

        0 0
        • Wojtek  

          mě se nejvíc líbí tyto,  nebo rači to deore?

          0 0
          • JakeF  

            xD lol. Neni 5×x řada většinou právě Deore?

            jinak:

            mě → mně

            rači → radši

            0 0
            • Wojtek  

              tak nevím, váhám mezi SLX a těma na odkazu

              takže ty na odkazu sou deore?

              0 0
              • JakeF  

                Myslim, že by to měly bejt Deore, no… Na tvym místě bych si připlatil za SLX, když už máš na DT Swiss kola…

                0 0
                • Wojtek  

                  no právě že už nemám, a když mám na DT komponenty slevu 30% tak proč kupovat jiné

                  0 0
                • Wojtek  

                  ale asi dám na tvojí radu, je tam napsané že převodníky mají zvýšenou životnost

                  0 0
                  • Featherbed  

                    Hele prodám ti moje Alivka za 3500,–… převodníky mají životnost zvýšenou tajnou recepturou za použití kosmických materiálů, budeš mít zájem?

                    0 0
                    • Wojtek  

                      :-)

                      ale asi stejně pudu do těch na odkazu, nemám prachy, ale možná bych je sehnal, ale...........

                      0 0
                • jIrI___  

                  Tak tak, minimálně SLX. Vedle těch DT kol by Deorkové kliky působily jak pěst na oko.

                  0 0
              • Singlespeed  

                Kliky v odkazu, samozřejmě, Deore nejsou. Kliky Deore mají logo Deore. Zobrazené kliky patří do skupiny produktů nazývané „komponenty nepatřící do sad“. Kvalitativně je možno je zařadit na úroveň sady Deore. Viz. manuál Shimano 2009.

                0 0
              • marapara  

                Já bych bral SLX už jen proto, že převodníky vydrží víc a jsou myslím i lehčí.

                0 0
            • DaSnail  

              xD lol. 542 imho neni deore ale non-series. na rozdiel od deore(532) má hliníkovú strednú placku…

              jinak:

              neni – není

              8o)

              0 0
              • JakeF  

                No, já to na nějakym shopu viděl jako Deore class, tak jsem myslel, že to je o modelovou řadu novější, než to, co je na kupkolo jako Deore… No, ale myslim, že od Deore to kvalitou nebude zrovna daleko, soudě dle ceny, označení, popisu a váhy.

                0 0
      • JakeF  

        http://www.holar.cz/item.asp?…

        kliky

        a k tomu osu:

        http://trezory-key.cz/…-vlozka.html

        já myslim, že paráda. Při každodennim používání vydrží mnoho let a zuby se jen tak neobrousej.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.