kliky lx hollowtech II po 2400 km

85 nepřečtených
  • raceman

    začlo mi v tom šustit, tak sem to rozebral a nestačil sem se divit...... shminano už mě začiná *****

    Anketa: co preferujete?

    31x
    66%
    16x
    34%
    0 0
    • Daf  

      No ja premyslim s cim z te fotky muze souviset susteni. No ale jestli mas zarezle loziska, tak se to takhle krasne zalesti u jakychkoliv jinych klik.

      0 0
    • miki  

      Ložiska nedělá shimano ale má dodavatele a tam je problém-v dodavateli ložisek a ne u shimana.

      0 0
      • JJ  

        Az ti prasknou kliky, tak taky nebudes nastvanej na hutě, ze vyrobili spatnej dural

        0 0
      • Vilém  

        jo,ale to lozisko samo o sobe moc netesni,i kdyz ma prachovku.Hlavni podil na tom ma ten plastovej kryt.

        0 0
    • Pekáček  

      No já na něco podobnýho koukal už u svých prvních XT04 a XT05 (jinak až na tvar misek stejný výrobek) jsou na tom stejně. Teď se jen dopátrat proč tomu tak je. Ono se to tam prostě asi hýbe, proč by se to jinak tak pěkně vyleštilo? www.bike-forum.cz/…/big/800.jpg

      0 0
      • raceman  

        ale já to nemám jen vyleštěné ale vydřené! vydřená rýha je jasně vidět

        0 0
        • pop  

          se ti tam dostal nějakej bordel(zrnko pisku třeba),ne?

          0 0
      • raceman  

        a z druhé strany je to ještě horší, místy to vypadá jako kdyby se ta povrchová uprava odlupovala

        0 0
        • Pekáček  

          Aspoň je vidět jak je nahouby kluzný ložisko (pedály, čepy fulla…). Dej vědět co je s ložiskem až ho rozděláš.

          0 0
          • raceman  

            možná bych se do toho i pustil ale musel bych vědět jak.

            0 0
            • Pekáček  

              Reklamuj a když ti to neuznaj, rozdělej to. Ten plast podle mě musíš vyndat a uvidíš ložisko (v misce). A pak asi sundat jeho prachovku a podívat se jak to vypadá uvnitř. Já do toho nikdy nelezl, mě to chodí. Třeba to je tím že mám XT? Ale popravdě řečeno bejt sehnatelný jiný kliky ve stejný ceně a v délce 180mm, Shimana si nekoupím.

              0 0
        • lysergine  

          Reklamace jak vyšitá, máš na to doklady a není starší 2 let od koupě?

          0 0
    • Meesha  

      to je posledni shimanovska inovace – samosetreni gramu! System pozna kolik jich je pro tvou jizdu opravdu potreba a zbytek gramu se osoupe a nenavratne zmizi! :-)

      0 0
    • jecnak  

      LXa jsem mel a mam a to co mas na fotce je zadrenym loziskem – prakticky jsi osu parkrat protocil primo v tom plastu nasazenem na lozisku. Ja to dopracoval az do te faze, ze jsem ostrouhal tvrdochrom z osy.

      Vysledek je takovy, ze jsem vymenil leve lozisko za SKF a i pres jezdeni v zime a v soli, bordelu atd. je to stale ok. Prolitni historii, je tady toho o tom spousta – vcetne presneho typu loziska, ceny, dodavatel fotek atd.

      0 0
    • yetti  

      Bych vymenil loziska za nejaky poradny (SKF, Timken,INA nebo neco takovyho) a koupil bych sracku na zajistovani lozisek, ktera ten vnitrni krouzek loziska v podstate prilepi k te ose, ale ne uplne natvrdo, takze to lze demontovat. Pouzivali jsme na to u aut zelenej Locktite a drzi to tak akorat.

      0 0
      • Extremist  

        Ja nechapu, ze ty original loziska jsou utesnena jen z jedne strany a z te druhe, jak je gufero jsou videt kulicky (tesneni by tam pritom nicemu nevadilo). Natekla mi tam voda a lozisko se prirozene zadrelo. Dal jsem nove loziska, ktere jsou utesnene z obou stran a je klid.

        0 0
        • raceman  

          na kolik vyjdou ty nová ložiska?

          0 0
          • Extremist  

            Mel jsem je zadarmo, ale nekdo rikal, ze jedno znackove stoji 300, neznackove by mohlo vyjit levneji.

            0 0
    • maxtor  

      Myslím, že je otázkou času, kdy Shimano začne povrch integrovaných os nějak zdrsňovat nebo tam udělá nějaký tisícihran, aby se to nemohlo protáčet. Tahle možná vada byla první, co mě napadlo, když jsem dával své kliky HT II dohromady. Naštěstí se mi neprotáčí.

      0 0
    • vlk  

      Tak takové problémy se svými lx nemám.Furt je to ale lepší než Truvativy, kde pak nejde zase stáhnout klika.Ještě mě napadlo, zda nemáš šikmo závit v domečku u té jedné misky, že by to pak nebylo rovnoběžně.Jak říkám, toto vidím prvně. Jinak co sem si všim často se stává, že ložisko se ve styku s osou neprotáčí, že to leštění způsobují jen protáčející se umělohmotné krytky a ne samotné ložisko.

      0 0
      • vratan  

        na mojom rame mi napriklad zarovnavali plochy domceka. takze na tej teorii o nakrivo dosadnutych loziskach urcite nieco bude. na klukach mam najazdenych cca 3700 km a su ako nove…

        0 0
    • TomK  

      Před nadáváním na Shimano a výrobce ložisek bych si důkladně zkontroloval rovnoběžnost dosedacích ploch středové trubky. Tohle totiž dělá u hII, když není přesně zafrézovaná.

      0 0
    • zirecek  

      Není fér hned nadávat na Shimano na základě jedné fotky, když ti není jasné kde je problém. Problémy s jinými klikami jsou také. Reklamoval bych to.

      0 0
      • kubad  

        Souhlas, pokud to bylo namontované na kole – reklamovat. Asi bude problém v montáži misek nebudou v ose

        0 0
        • raceman  

          ano, na kole to namontované bylo

          0 0
          • zirecek  

            Jestli je to v záruce, reklamuj. Otázka je, co ti řeknou na to, že jsi to měl rozdělané. Leda to složit a přijít tam, že ti drhnou klikdy, ať se na to podívají, rozdělají, :-)).

            0 0
      • Orbis  

        Naprostej souhlas:-) XT asi 10 000 a žádnej problém:-) doufám, že ložiska vydrží aspoň do zimy:-)

        0 0
    • lubos  

      No, starsi modely meli problemy s loziskami .. ale to mas dobry. Loziska z Raceface stacilo jednou zabahnit a bylo po nich :o)

      0 0
    • mato tope  

      Čus. O dost níže je názor,na kterém něco je,ložiska jsou přesný stroj. výrobek a jsou k nim normy podle kterých musí být vyrobena a to samé platí o dírách, do kterých se zasazují.Otvory pro usazení ložisek mohou být větší maximálně o 3 setiny mm spíše se vyrábí menší a ložisko se do nich lisuje.V případě nepřesností se samozřejmě chyba násobí na délce uložení.Doporučuji změřit otvory v rámu (souosost+prů­měry).Nic to nemění na tom,že máš nárok na reklamaci. PS neberte to jako přednášku. Jo a napište jak si myslíte,že se do kliky vyrobí ISIS.

      0 0
      • multib  

        Řekl bych, že jde o výkovek za tepla, kdy se to vytvoří současně s klikou. Je kónický?

        0 0
        • mato tope  

          Jo,je konický a dost přesný osobně to tipuju na protlačovací trn v případě kliky.Kdo umí anglicky,tak by nám to mohl načíst přímo na WWW.ISISDRIVE­.COM.Osobně ho dokážu vyrobit na jedný vychytaný technologii.V pří­padě seriovky to bude asi jinak.

          0 0
          • multib  

            Ale ISIS není SH (doufám, že nekecám, takže různí výrobci to mohou vyrábět různě.

            0 0
            • mato tope  

              Nemužou,proto to vymysleli aby to bylo stejný.Je to open vynález,ale musíš dodržovat normu.Jukni na ten web.

              0 0
              • multib  

                Jen SH má 2 různé octalinky!

                0 0
              • Pekáček  

                Právě s tím dodržováním normy je potíž, skoro jsem tak přišel o kliky, osa prostě byla moc malá! FSA osa byla akorát a další noname co jsem zkusil byla zas větší a kliky šly málo nasunout. To by mě zajímalo, jaký tam soudruzi dali tolerance.

                0 0
                • kubad  

                  Tolerance mají soudruzi dobré – horší jak je dokážou dodržovat ve výrobě.

                  0 0
                • multib  

                  Je to podobné, jako se 4hranem. Nevím, jestli je nějaká mezinárodní (a ještě snad i závazná?) norma, ale různí výrobci dělají různě. Dnes už ani Kinex osa nejde na Kinex kliky pro desetinnou odchylku v SH klikách a třeba Stronglight (u nás málo známý a už vůbec ne rozšířený) má jiný úhel konusu. A s octalinkem to bude podobné, když jen SH má 2 typy. Který z nich je normou?? Asi ten 1.

                  0 0
                • mato tope  

                  Soudruzi,už jsme do toho moc zabředli,mě jenom zajímalo jak to vyrábějí seriově,ale asi na hov.. když se stím kde kdo pere.Jinak na tom webu jsou výkresy i s tolerancí (je to pdf dokument).WWW­.ISISDRIVE.COM

                  0 0
                  • Pekáček  

                    Já chtěl jen popsat praktickou zkušenost s ISIS systémem, když dva dělají totéž, nemusí to být vždy totéž.

                    0 0
                    • mato tope  

                      OK už neprudim

                      0 0
                    • kubad  

                      bacha ať se nedostanem k autům, třeba Renault – kolikrát ani v servisu neví co vlastně mají objednat a jestli to bude pasovat. Zlatý ISIS

                      0 0
              • multib  

                tak jsem na to kouk a vidím, že ISIS je jiný, než SH, čili ten standard pro SH zřejmě neplatí.

                0 0
                • kubad  

                  ISIS je odpověď ostatních na octalink Shimana. Octalink je chráněný a nesmí ho nikdo používat bez souhlasu Shimana – zadarmo ani kuře nehrabe :-)) Shimano ISIS nepoužívá !!!

                  0 0
                  • mato tope  

                    Konečně to někdo rozlousk už jsem myslel že jsem blbej.

                    0 0
                  • multib  

                    Aha. Ale stejně je to stejné, jen drážky větší/menší.

                    0 0
                    • Seadat  

                      No jako cerstvej uzivatel klik LX 05 se nestacim divit, co me ceka :-D njn ale jak to je vydrene- vypada to, ze pro nepatrne zvyseni prumeru (v mezich 0,0X mm) na ose je pouzity nejaky (nejsem odbornik metalirgik), ale mylsim nejaky naneseni chromu nebo neceho takovyho – nepride mi to jako, ze by byly „nedosedaci“ plochy podobne upraveny a kuli tutomu prispevku to rozdelavat nebudu :-D – ale kazdopadne pani z shimana to vymysleli tak jak to je a my jako koncovi uzivatele se muzem divit, proc to neni vylesteny ale nejak pochromovany a ze pak mechanicky vlastnosti sou naprd :-D tot asi vse :-D – POUZE MOJ SUBJEKTIVNI NAZOR :-D

                      0 0
                    • Vilém  

                      Je to prave jine.Octalink ma drazky a za nima kuzel.ISIS to tak nema.Navic Shimano ma dva rizmery octalinku ,zvlast pro silnicni a zvlkast pro MTB.Dnes uz vsak stejne pouziva Octalink je do Alivia.

                      0 0
    • Lone1  

      Co je pro mně rozhodující,kde je fotka těch ložisek,prachovky a distanční trubky?Určitě není blbec shimano,ale ten,kdo to montoval.Tohle není práce pro kdejakého Pata a Mata.Přiznám se že i já jsem málem první kliky také zabil a byla by to moje blbost.Je třeba přesně měřit,šířku domečku+ložis­ka+podložky.Po­kud to přesně nehraje a ke všemu ti ještě distanční trubka špatně sedne do misky,tlačí na prachovku,kliky jdou jako ztuha,nebo trhaně.Klik bylo vyrobeno x kusů,nikdo potíže nemá.Pokud je vše správně namontované,máš přeci mezi osou a ložiskem prachovku!Taže i kdyby drhly ložiska,tak se ti odře prachovka.

      0 0
      • raceman  

        jestli prachovkou myslíš tu černou plastovou část co se dotýká osy a v níž je ložisko, tak s tebou souhlasím, ale ložiska šly otáčet dobře, nezdálo se mi že by drhly, a logicky kdyby drhly tak se podře prachovka, protože je z plastu, ale podřená nebyla,zato ta osa je dokonce vydřená

        ps: já ty kliky nemontoval

        0 0
        • Lone1  

          Tak jsi mi uspokojivě odpověděl.Jestli jsi to nemontoval,reklamuj u prodejce.To je 100% špatnou montáží,jakože se Lone jmenuju.

          0 0
          • Pekáček  

            A co si myslíš o tomto vyleštění? www.bike-forum.cz/…/big/800.jpg

            0 0
            • Trojci  

              Já mám ty kliky doma nový – a tohle vyleštění je tam taky :-)) to je už od firmy!

              0 0
              • Pekáček  

                No tak teda ty moje dvoje XT to jakožto nový vyleštěný neměly. Ale Martinkaa má styčné plochy osy u LX vyleštěné od výroby, to jo. Ale u mě to fakt nebylo a nyní to je více vlevo a to ještě nerovnoměrně – asi se to tam pohybuje např. při silové jízdě ze sedla?

                0 0
                • Trojci  

                  joo, myslel sem LX.. xt neznam :) Lx to maj vyleštěný pěkně..

                  stejně mi připadá, že to jak sou dělaný Shitmano ložiska je nějaký divný.. to ložisko je zapouzdřený v plastový prachovce.. to je úplná blbost.

                  třeba Truvativ má ten systém ložisek o 100% lepší! tam sou zapouzdřený v hliníku..

                  0 0
                  • Trojci  

                    respektive. na osu dosedá hliník na ocel – ne plast na HLINÍK JAKO U SHITMANA.. jujda já bych neměl pít :)

                    0 0
                    • Pekáček  

                      Asi Japonec počítal se zadřením ložiska v náročném provozu a následným nouzovým provozem na kluzným uložení :o))) Já jinak potíže s ložisky nemám a to je vozím přes rok a aj v zimě. To jsem spíš zápasil s životností klasikých osiček na 4hran (na jednu BB-UN51 šplíchla na Králi Šumavy 2003 voda a zrezla). Třeba je tam plast záměrně, je měkčí, osu narazíš palicí a drží tam líp jak v kovu, tam by se třeba mohla viklat a nebo snáze protáčet, kdo ví.

                      0 0
                  • raceman  

                    no a právě místo vydřeného plastu mám vydřenou osu :-\ to je divné, nechtěl bych vidět tu osu, kdyby ta prachovka byla z hliníku..

                    0 0
                  • jecnak  

                    To je sice od Truvativu pekny ale kvalita lozisek je prakticky stejne nizka jako u Shimana a navic se tam pridavaji problemy s napojenim levoe kliky na osu – povoluje se to.

                    0 0
                    • raceman  

                      kuwa, dneska už si člověk nevybere, všecko skoro stejnej šmejd

                      0 0
    • Splinter  

      Takže lx kliky.. 6000km.. To samý.. Jen na levé straně… :/

      0 0
    • sportovni_biker  

      Se kvůli vám bojím ty kliky sundat :-(((((

      0 0
      • TinkTink  

        Tak je nesundavej a neres to..... :)

        0 0
      • raceman  

        presne tak

        0 0
        • Phanteon  

          Je to asi 3 týdny co sem to taky rozebral a mam úplně to samý co tady je na fotkách a v diskuzi. Uznali Ti reklamaci ?

          0 0
          • raceman  

            ještě sem je nereklamoval, protože bych neměl na čem jezdit, asi před týdnem jsem je zhodil znova, bo začly opět loupat. A jak jsem je zkoumal, tak díky tomu že jsem tu osu napatlal vazelínou se to ani nezhoršilo a vydrželo to asi 2000 km. řešit to budu asi až napadne sníh a bude zima

            0 0
            • Phanteon  

              mě to začlo asi po 6500 km.Prostě jednu sezónu.Bylo mi řečenu ,že reklamace tohoto typu nebudou uznány.

              0 0
              • nadrazak 2  

                Mě vloni lupaly xt-čka.Zjistil jsem že byly povolené misky v rámu.Tak jsem je dotáhl,ale po páru stovkáck km lupaly znovu.Přes zimu jsem kliky sundal z kola,vyšrouboval misky a závity v mufně a na miskách důkladně vyčistil(kartáček na zuby usnadní práci).Pak závity namazal a misky řádně utáhnul v rámu.Rovněž jsem sundal všechny placky šrouby očistil,lehce namazal a pořádně dotáhl.Tisícihran na ose pro levou kliku jsem taky mázl.Letos jsem na nich najel asi 2tkm a ani jednou necvakly a nikde nic nevrzalo.Dělám to tak na všech kolech a kliky mi nikde nevržou a nelupou lx 2000,ultegra 2003,sach neos 4-hran.

                0 0
                • Phanteon  

                  Podle mě je všechno v pořádku.Je to vyčištěný namazaný a na nějakou dobu to vydrží, ale ta osa se prostě zadírá.Na levý straně značně a napravo to začíná.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.