• Grifon

    Dobrý den. V návodu jak namontovat tyhle kliky na Bajk.cz jsem viděl, že tam dávají nějaký o-kroužek, ten jsem u svých klik nenašel Na stránkách shimana nic takového neni, ale je tam nějaká věc „stopper plate“, která se dává do škvírky na levé noze. Stopper plate jsem také nenašel. Prosím poradte, máte to tam někdo? Děkuji

    0 0
    • Pekáček  

      Teď nevím co máš přesně na mysli, distanční kroužky co se dávají pod misky s ložiskama? Mrkni na obrázek a napiš o co jde.

      0 0
    • Pekáček  

      Obrázek se napoprvé nevložil (?)

      0 0
      • Grifon  

        Nene, distanční kroužky tam mam… Nemam tam ty O-kroužky. Teda alespon je tam nevidim

        0 0
        • Pekáček  

          Já je mám u modelu XT04 a XT05 vsazené do klik. Nebyly zvlášť.

          0 0
          • Grifon  

            Aha, tak pokud je to jen takový strašně tenký gumový kroužek (černý) tak to tam asi je, ale nesundaval jsem to… Pak jsem ještě našel na stránkách Shimana Další obrázek. Tam už o O-kroužkách nic neni, ale je tam neco jinýho Stopper plate. To tam nemam

            0 0
            • Pekáček  

              Zřejmě to má zabránit tomu abys kliky namontoval na stejnou stranu, tj. souběžně (pokud je v ose malý otvor). Jinak mi to příjde zbytečný.

              0 0
              • Grifon  

                já v ose žádný malý otvor nemam. Špatnýmu namontování klik zabrání jeden větší zoubek na ose, který přesně zapadá do drážky na klice. Ty tam ten stopperplate máš?

                0 0
                • Pekáček  

                  Nemám, to bych si všiml ;o) Asi se to vyskytovalo u prvních verzí a nebo těch nejnovějších, kdo ví.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Na obrazku je ta starsi nebo novejsi? ;) Taky by to mohlo slouzit k tomu, aby si tu kliku „nepretahl“.

                    0 0
                    • Vilém  

                      … pripadne se nedostaval bordel na odkrytou cast osy,mohlo by to pak pekne „srust“

                      0 0
                    • Pekáček  

                      Myslím že když to přetáhneš, osu nezdeformuješ, závity strhneš tak nebo tak. Proti zanášení bordelem by pomohla třeba nějaká plst? Na obrázku je prabába z roku 1963 (elektrocentrála 3kVA :o))

                      0 0
                      • Vilém  

                        Spis bys pretazenim mohl roztrhnout kliku.Jednou mi takhle praskla hlinikova BMX klika. (na mou obhajobu,byla uz nacata)

                        0 0
                      • Pá-dlista1  

                        No obvykle se to dava u podobnych spoju, protoze taky muzes tema sroubama zdeformovat hlinikovy dil a ten bud rovnou nebo po zatizeni muze prasknout.

                        0 0
                      • Vilém  

                        Jeste k te plsti,ta by nebyla taky idealni,protoze je sava a voda by se tam drzela mnohem dyl.

                        0 0
                        • Grifon  

                          A máte teda někdo něco v tý škvírce?

                          0 0
                          • Nehas  

                            jj já to tam mám. Jsou to LX, ale rok nevím cca 06–07.

                            0 0
                            • v POHODÌ klokan  

                              Jasně, v Deorkách 08 tu plastovou mrchu mám. Taky jsem nejdřív nevěděl, jestli ji mám při montáži vyndat nebo ji tam nechat :-) Ale nechal jsem ji tam. Fakt je to asi jenom na to, když se klika utahuje, tak aby to mělo měkký doraz..

                              0 0
                          • sibe  

                            O víkendu jsem dělal rozborku, čištění, sborku(LX asi 05) opravdu to tam je, ale smysl a význam mi trošku uniká..

                            0 0
                            • Nehas  

                              Taky nevím prč to tam je? :-) jednou jsem to tam zapoměl dát a taky to jezdilo.

                              0 0
                              • sibe  

                                Asi měli konstruktéři v shimanu špičku a na nic lepšího ten den nepřišly. Jako doraz proti přetažení je to moc tenký, jedině jako pojiska správně nasazený kliky..což je taky blbost.

                                0 0
                                • Seadat  

                                  je to pojistka no – pro me to je kravina navic – nepostradal bych ji tam!

                                  0 0
                                • Seadat  

                                  je to pojistka no – pro me to je kravina navic – nepostradal bych ji tam! Nicmene v baleni by byt mela tak aspon vyprud toho, kdo ti to prodal!

                                  0 0
                    • michalondri  

                      ježiš zas taková blbost děláte z toho mega problém:DDDDDDD­DDDjak je tu zvykem…

                      0 0
                  • lidumil  

                    Já mám XT 05 a taky tam žándou stopper-plate nemám

                    0 0
                • keo  

                  Koupil jsem XT 08 a ten stopper plate tam mám taky,mě připadá že je to buď proti povolování kliy nebo proti posunu po tom tisícihranu.Jiný důvod mě nenapadá.Jo a ty o-kroužky tam taky nemám.

                  0 0
    • Nehas  

      Mám nový problém. Nevíte jestli se dá někde sehnat, případně něčím nahradit, taková plastová vložka, která patří mezi osu a ložisko? Podařilo se mi jí při výměně ložiska zničit.

      0 0
      • Seadat  

        Jak se tak koukam sme asi nicitele :-)) asi nesezenes jako nahradni dil :-( asi jako nahradni misky to jo ale jako samostatne bych rek za sebe ze ne! Jinak ta plastova srajda ve skvire objimky levy kliky tam bejt nemusi to jen aby ti ta klika nevypadla ale kdo to utahne – nemusi se bat :-) – no zlatej kinex a 4hran – no do 70Kg stejne nepoznate rozdil :-D aspon ja sem nepoznal – no dobra malinko ale ze bych mel vice sily to rozhodne ne :-D

        0 0
        • Nehas  

          Jo jo, s „dostupností“ náhradních dílů Shimana je to skutečně na … Ještě mě napadlo nechat si to od něhoho vysoustružit z nějakého kusu plastu. Zkusím to nějak změřit a třeba to pujde. Kupuvat nové misky kvuli plastové vložce se mi moc nechce.

          0 0
      • Honzas  

        jsem ji taky „pomackal“ na misce na leve strane pri nasazovani klik. Tak jsem je vymenil a pak uz nasazoval opatrne a funguje to.

        0 0
    • friblos  

      tak na to koukam a mam otazku:musi byt ta vymezovaci podlozka pod levou klikou?

      0 0
    • nofull  

      Je to v levé klice,tenký černý gumový kroužek.Slouží k dosednutí kliky k misce tak aby tam byla setinová mezera

      0 0
      • Daf  

        Neni spis jen na utesneni osy?

        0 0
        • Seadat  

          spise utesneni – nicmene k tem podlozkam: kdyz sem este mival LXka, tak sem mel docela nicmoc retezovou linku taky sem o tom premejslel – ale proste nemohli udelat ty zavity stejny na obou miskach – takze sem to dal pod pravou a neresil retezovku, nicmene ted mam zase 4hran a pohoda – tam si aspon clovek muze koupit stred jaky delky chce a potrebuje.

          0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.