Kenda nevegal 2.35" vs. maxiss minion 2.35"

58 nepřečtených
  • rossi001

    mozna to tady je ale reknete mi svuj nazor na tyhle 2 plaste pro a proti

    Anketa: tak ktery?

    0 0
    • hanz  

      v jaký směsi?

      minion v tvrdý směsi nebrat, nevagal se ale delá snad jen v měký i když je bez výztuh.

      minion se líp odvaluje, měká smeš docela dobře i drží. Nevagal drží líp ale huř se odvaluje…minion beru jen jako přední, zadní stojí za kulový..ale přední se dá dobře použít aj v zadu…osobne většinou mam na předku neco jinýho a vzadu lehce prořezanýho předního miniona

      0 0
    • Nimrod  

      a co zkusit nějakýho schwalba? nevim přesně, co bys rád, ale dělá všechno možný s moc hezkejma hmotnostma :-)

      0 0
    • pitos  

      Znám jak nevegaly tak miniony a z tohoto výběru bych bral na to co chceš jezdit ty maxxisy a to né v měkké ale středně tvrdé směsi(60tpi).Pří­padně dozadu s butylem ale ty pouze při zvýšeném počtu defektů.

      Ty v šíři 2.35" jsou celkem úzké s výrazným vzorkem a myslím že právě na EN výborné pláště co slušně drží a v terénu dobře jedou.Odolnost také dobrá ale na ostřejší EN ježdění hlavně tady v Beskydech se výztuha hodí.Já přešel na Miniony šíře 2.5" a ty jsou široké jako mnoho jiných poctivých plášťů šíře 2.35,používám je jak na ježdění po hřebenech  tak sjedy a FR.Přesuny po asfaltu v pohodě.

      Nevegaly v šíři 2.35 bez výztuhy jsou málo odolné ale ti co jezdí 2.5" jsou zase spokojeni.

      0 0
    • Dijck  

      minony/highrollery 2.35 42a vpredu a 60a vzadu je momentalne jedna z naj kombinacii na EN/FR jazdenie.

      0 0
      • gazman  

        Dal jsem nedávno Nevegal 2.5 a v terénu se mi zdají moc moc dobré,hlavně nechápu jak zvládaj šutry a kořeny.Na asfaltu jsou ale samozřejmě extrémně pomalé,ale to je mi jedno.

        0 0
    • esko  

      poradí někdo s výběrem NN 2,4 vs. Kenda Nevegal 2,35? Díky. Jedná se o AM ježdění.

      0 0
      • nox159  

        jiste NN ( teda aspon za me)

        0 0
        • esko  

          diky, jeste doplnim AM- Enduro ježdění.

          0 0
          • nox159  

            na druhou stranu rikam ti jen to co bych dal ja 2× se v tom nevyznam :D

            ale nevegal pojede podle me podstatne hur a na AMko to bude podle me nepouzitelne to by si človek moc neuzil…

            0 0
      • Tomínos  

        Proč NN? Kendu neznám, mám ale možnost porovnat mezi sebou NN, FA a BigB a ten NN drží nejhůř. Takže za mě změna výběru aspoň za toho FA.

        0 0
        • tomfree  

          FA drží ůpně stejně,jen tak dobře nejede,ty bych vyřadil.

          0 0
          • Tomínos  

            Tak to jsem měl asi nějaký divný FA, ale v zatáčkách mi přišly jistější.

            0 0
          • MlokCZ  

            Do 2010 modelu včetně souhlas. 2011 FA přední má už jinou směs (TrailStar) než NN, je pomalejší už o hodně a nejspíš bude i lépe držet (nejel jsem ho, tak nemůžu potvrdit ani vyvrátit).

            Takže pro 2011 už je zase konečně udělaly znatelně odlišné a už má cenu obojí dle preferencí.

            0 0
            • miruš  

              mám ty nové alberty a jsou fakt dost dobré !!! nemohu sice srovnat s těma staršíma ale oproti nevegalům drží lépe a rozhodně více jedou

              0 0
      • tomfree  

        Jezdil jsem NN teď mám Nevegaly stick e předek dtc zadek,proti NN to jede o dost hůře,ale výhody jsou převažující,na mokrých kamenech a kořenech daleko lépe drží a nevytrhávají se figury jako na NN,za ty peníze životnost cca 500km po Beskydech.

        0 0
        • zery  

          dva nevegaly 2.35 se mi doma povalujou najeto asi 200 km tak v pripadě zajmu se mužem domluvit

          0 0
      • Radek Broz  

        Rozhodně NN.

        0 0
      • Sodík  

        NN má skoro poloviční valivý odpor (30W pro 2,4) než Kenda 2,35.

        0 0
    • miruš  

      pořídil jsem schwalbe FA 2,4 2010 a jsem velmi spokojen, lehoučký plášť, odvaluje se lépe jak nevegal, drží také lépe jak nevegal v měkké směsi, schwalbe je všeobecně větší balón tudíš bych se možná nebál rozměru 2,25 ale v tomto případě bych zvolil verzi double defenc, která je vystužená na horní části pláště

      0 0
      • Vegan  

        Jak jsou na tom bocni figury porad se tak desne zvejkaj pri kazdem naklonu jako u NN ? To je duvod proc zatim zustavam stale u Nevegalu, ponevads pri cene za ktere je mam proste drzi spolehlive. Miniony ve verzi EXO ( jedina solidni vaha ) stoji ranec i, kdyz bocni figury jsou take dost pevne.

        0 0
      • Atilla  

        Mám FA 2010 EVO a jsou to nejhorší pláště co jsem kdy měl. Ustřelují v zatáčkách, na tvrdém nesedí a v jehličí aspoň 2,4 vůbec nedrží. Jediné co se mi na nich líbí tak je váha a velikost. Přední šel pryč po první 50km a 3 Pádech!!! Zadní jsem zatím nechal, protože jsem vůl prodal známému tiogu a jiný plášť na zadek nemám. Kámoš je měl taky akorát 09, teď je nasadil na Dolní Moravě a po první jízdě je dal dolu. Prostě tragédie a za příšernou cenu. Jestli je někdo chce vyměním za jakoukoliv verzi nevegalu, nebo minionu.

        0 0
        • Atilla  

          A i kdyby měl FA nejvíc měkkou směs, tak nevěřím tomu, že drží lépe než Nevegal v E-stiku. Ty boční výstupky jsou totiž moc vysoké a málo vyhnané do strany.

          0 0
          • KRAJIC  

            Neměl bys zájem u Hutchinson Python ve 2,3 – hodně málo jeté – budu brát miniony – mám je hodně levně +/- za nákup a ty Hutchinsony mi budou doma ležet – v profilu mám mail nebo mobil.

            0 0
        • miruš  

          super tak to bych bral, mám doma nevyužité nevegaly a klidně bych za to vzal ty FA :-)

          0 0
    • Vegan  

      Kdyz jsme u teto skupiny plastu, nemate nekdo zkusenosti s plasti ONZA IBEX at uz FR verzi nebo DH verzi vahove na tom nejsou spatne a ve verzi FRC 120 se prej asi daji celkem dobre predelat na bezdusaky, tak se jen ptam zda je nahodou nekdo nejezdil ?

      0 0
      • logoman  

        Pridavam se k dotazu. Zkousel je nekdo? Premyslim zda vzit ardent 2.25 nebo nobby nic 2.4 a ted me zaujali jeste tyhle.

        0 0
        • Vegan  

          Ahoj,

          Ja zkoncil u Maxxis Minion EXO 2.5 a dobre jsem udelal, na zahranicncih forem je to na Onza Ibex takove dvousecne, ale vesmes hodnoceni nijak zasadne pozityvni coz se o techto maxxisech rici neda, jedou lepe jako Kenda nevegal ( zvlast kdyz jsou jako bezdusak a na nej se predelavaji fakt perfektne ) drzi mnohde lepe jak kenda nevegal jen v zaberu v bahne nebo na pisku jsou horsi ale jinak jsou fakt super :)

          0 0
          • pitos  

            Ja to říkám furt, všichni jendou skončí u Miniona:)

            0 0
            • ZuzicK  

              hmm.. asi ne. Leda, že bych Šmoulince pořídila vysokozdvižnějšího brášku :-)

              0 0
              • pitos  

                No jo,většina žen to má trošku jednoduchší, jelikož není v jejich silách využít potenciál takových plášťů.

                Nicméně,co jsem viděl, tak Ty jezdíš velmi slušně.Třeba od času cca 6:20 ve vašem posledním videu to vypadá na záznamu na povedenou jízdu a plno chlapů by se mohlo přiučit.

                0 0
                • Vegan  

                  hele ja myslim, ze to vyuzije fakt kazdy a jako bezdusak funguje opravdu dobre, ma zevnitr zater a kevlarove pasky vedene napric od patky k patce v sirce 3mm s mezerama mezi nima 5mm takze ochrana je fakt na docela dobre urovni.

                  0 0
                  • pitos  

                    Ja se bavil samozřejmě o té 1200g verzi:)

                    Ta AM varianta může být určitě zajímavá.

                    0 0
            • Mr.Duck  

              Ti nevim, mě ten Minion v měkký směsi přijde ideální na to moje FR/DH (dokud moc nezaprší), na enduro mi přijde, že to moc nejede..

              0 0
              • pitos  

                Pokud chceš aby to i jelo, tak musíš dát alespoň dozadu, směs 60a.

                No a potom také záleží,kde a jak natom budeš jezdit:)

                0 0
          • DaSnail  

            ten minion máš 42a? jaká je skutočná váha?

            0 0
            • Vegan  

              Je to verze Maxxis Minion Mountain DHF 26X2.50 (55–559 ) kevlar patka 835g Exo Protection a jako smes je uvadena Single Maxxis a na stitku bylo tusim 62a a fotku na vaze mas tady: http://www.bike-forum.cz/…l-32493.html

              Za me muzu jen doporucit pokud tedy pominu opravdu to, ze ten zaber na mazlavem a sypkem terenu je opravdu o dost hure jak Nevegal, ale co se tyce toho jak podrzi v zatackach, jak se predelava na bezdusak a vubec dalsi veci je to proste dobry plast a v teto verzi ma i slusnou ochranu i vahu ( az na tu cenu :-/ )

              0 0
              • DaSnail  

                to je lahší jak moj 2.35

                jaká je šírka bez vzorku?

                0 0
                • Vegan  

                  No on maxxis 2.5 je spis takova 2.35 :) normalniho vyrobce :) sirka je na EX500 (21mm vnitrek ) 57.85mm bez vzorku se vzorkem 62.05mm a na vysku bez vzorku od hrany rafku 56.2mm

                  0 0
          • logoman  

            Jo minion urcite super do parku a vsude kde nemusis slapat do kopce, pripadne delat prejezdy po silnici, ale to ja delat musim a hodne. Takze chci neco pekne jezdivyho na enduro.

            0 0
    • Blackbiker  

      tak jsem to přečetl a dle svých zkušeností přidávám taky něco o pláštích(neřeším závodní DH,ale plášť na FR, občasné dh v parcích): Highroller 2,5 ST 42a-dobrá guma na dh,sucho šutry,výborně se odvaluje, mokro a bláto špatný.Váha špatná.

      Minion 2,5 ST 42a, dobrá guma hůře se odvalující než high,vlastnosti vpodstatě stejné, minion DH 60a-absolutně nevyhovující směs na cokoliv-nedoporučuju, oproti 42a směsi zcela jinde, Kenda Nevegal Stick E 2,5– univerzální guma odpovídá cca středu měkkosti směsi maxxis 42a a 60a, vozím na zadku-no problem i s prorazy-2 roky nic(FR/DH použití)(lehce horší než Muddy Mary),vepředu mám Schwalbe Muddy Mary 2,35 trailstar FR. Nejlepší guma co jsem kdy jezdil-beru univerzálnost-sucho,mokro,ka­meny,Fr/Dh, bez problému voženo sezonu-1nou proraz(podhuštěno). Doporučuju mrknout ke Specialized na gumy Clutch nebo Butcher-mají směs 50a a dobrou váhu…to bude další adept na zadní gumu až se sjede nevegal:-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.