Kellys Gate 30/50, Leader Fox TRAP

20 nepřečtených
 • Wiggle

  Zdar,

  tak jako spousta dalších, bych potřeboval poradit s výběrem kola. Už pár dní pročítám místní diskuze (btw to vyhledávání by potřebovalo trochu vylepšit) a sbírám informace, kde se dá. Nemusíte mi ještě víc motat hlavu dalšími koly, v podstatě se teď rozhoduji mezi dvěma, resp. třema variantama.

  Kellys Gate 30 (2019) – https://www.kellysbike.com/…30-29-p57727

  vs

  Kellys Gate 50 (2019) – https://www.kellysbike.com/…50-29-p57729

  Měl jsem možnost se kousek projet na obou kolech. Jakožto sváteční jezdec amatér jsem poznal rozdíl jen v brzdách, kde na Gate 50 byly citlivější a trochu účinnější. Ale také to mohlo být jen jejich seřízením. Jinak rozdíl v řazení (když nepočítám ty 2 rychlosti navíc u Gate 50) a mezi vidlicema na těchto kolech jsem nezaznamenal. Zvažuji tedy koupi Gate 30 s tím, že brzdy bych třeba časem vyměnil, bude-li to potřeba. Co jsem se tak dočetl, stejně mezi M365 a MT400 až takový rozdíl není. Otázka tedy je, zdali má cenu si připlácet za vidlici a přehazovačku (a ošklivější barvu :) u Gate 50, byť to stejně asi nepoznám.

  A pak je tu ještě jedno kolo, které se mi zalíbilo hlavně vzhledově:

  Leader Fox TRAP (2019) – https://e-shop.leaderfox.cz/…4000101.aspx

  Na kole jsem ještě neseděl, ale chystám se vyzkoušet si to. Vypadá jako kompromis mezi Gate 30 a 50, jen si nejsem moc jistý tou vidlicí RST F1. A také jsem se zatím nedozvěděl, jaký přesný typ brzd je osazen. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli s tímto kolem někdo máte zkušenosti. Nebo aspoň, když ty parametry zkouknete okem odborníka, jestli se vám tam něco vyloženě nezdá. Něco, kvůli čemu bych se tomu kolu měl vyhnout, třeba ta vidle. Zkrátka, aby tam nebyla nějaká „trap“ :)

  Ještě dodám – výška: 191 cm, váha: 86 kg. Jezdit se bude po všem možným.

  Díky za konstruktivní rady a tipy.

  • Mereck  

   Asi bych šel do toho Kellysu. Jasně, jezdím na něm, tudíž jsem asi zaujatej :-)

   Jen k otázce vidlice: na HT je to podle mě ten nejlepší upgrade a pokud můžeš, vůbec bych nepřemýšlel jestli si za vidlici připlatit. Lepší vidle to kolo úplně promění (jezdil jsem Gate na té XCR vidli 2 roky, pak přešel na Epicon a je to nebe a dudy)

   • TeryPV  

    Ale ty brzdy… já se ptám proč to tam pořád cpou…

    • Mereck  

     Co ti na to mám říct? Asi proto, že jsou levný. Co já vím? Já v Kellysu nepracuju :-)

   • Wiggle  

    Chápu, ale jak jsem psal, při testovací jízdě jsem rozdíl mezi SR SUNTOUR XCR RLR a ROCK SHOX Recon RL nepoznal. Pravda bylo to jen chvilku, vidle nebyly ideálně nafouklé a taky jsem jel jen po chodníku a po trávě. Ale snažil jsem se záměrně najíždět na hrbolky :)

    Obě vidle mi přišly v pohodě, nicméně žádný wow efekt se u té ROCK SHOX nekonal.

  • koldas  

   Nevím jaký máš rozpočet, ale mrknul bych ještě na tohle. Mám kolem sebe 3 a vypadají báječně…

   Za tu cenu…

   https://e-shop.leaderfox.cz/mainform.aspx?…

   • Wiggle  

    Vypadá báječně, ale mají už jen malé 18".

    Ten Leader Fox Trap asi pustim z hlavy, mám docela strach z tý vidle. Ale teď jsem se ještě zakoukal do CTM Rascal 3.0 2019… to je děs, já si snad nevyberu :D

  • BoardCZ  

   Ahoj všem,

   jelikož témat o kolech za 20k je zde plno, tak využiji tohle vlákno pro radu. Hodně jsem toho zde pročetl, ale proti zakladateli mám ve výběru ještě Meridu.

   Jakožto amatér bych chtěl poradit co vybrat, aby mi kolo co nejlépe a nejdéle sloužilo. Hlavně by mě zajímaly rozdíly Merida vs. Kellys gate 30

   Kellys Gate 30 (2019) – https://www.kellysbike.com/…30-29-p57727

   Které mohu mít za 19,5k.

   nebo za stejnou cenu

   Merida BIG.NINE 500 (2018) – https://www.merida-bike.cz/…ignine-500-6

   popř. prodejce nabízel připlatit a vzít za 23,5k

   Kellys Gate 50 (2019) – https://www.kellysbike.com/…50-29-p57729

   • Gwaihir  

    Ty Kellys mají hlavně pevnou osu, která dělá celé kolo tužší a tím pádem lépe jede v porovnání s tou Meridou, která má rychloupínáky. Velikost toho vlivu lepší tuhosti je značně subjektivní a podle všeho hodně záleží i na tvé hmotnosti a stylu jízdy. Pokud máš 90kg a jezdíš agresivně, tak tu pevnou osu užiješ. Pokud máš 60kg a jezdíš jak paní radová, tak je to asi úplně jedno 

    • BoardCZ  

     Aha, díky. Váhu mám 85 kg a styl jízdy obvykle výletní, ale občas rychlejšího sjezdu se nezaleknu.

     Jiný zásadní rozdíl mezi Kellys gate 30 a tou Meridou tedy není?

     Měl jsem obavu z toho aby mi prodejce nenabízel nějaké kolo které mu tam leží od loňska, jelikož tu Meridu mi nabídl jako první. Kellys gate 30 se tedy zdá být lepší volba než Merida vzhledem k tomu že je za stejné peníze.

   • roman 3D  

    jak jsi vysoký, měl bych ještě jeden slušnej tip

  • vn25  

   No kdyby šla objednat větší velikost tak za ty prachy do něj du taky. Super za ty prachy

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.