• Pe.koudy

    Prosím o zhodnocení daného kola, popř. Doporučení jiného v dané cenové kategorii.

    https://www.urban-sport.cz/…te-29--2021/

    Mtb jezdím rekreačně cca 2000–3000 km za rok, v lehčím terénu.

    0 0
    • Velomiwookie  

      vyvazene osazeny, v pohode

      0 0
    • Cavendish  

      Jestli to bude skladem, tak to klidně kup :) je to v klidu

      0 0
    • cyklista86  

      Mam 2020. Jeste dvojprevodnik. Jednoplacku uz bych nechtel. Ale jestli to mas hlavne do lesa, tak lepsi kolo za ty prachy budes hledat tezko..

      0 0
    • Lukas287  

      za mě taky super, sám jsem ho chtěl koupit, ale sehnal jsem skladem SUPa, tak mám toho.

      0 0
    • Tomcat  

      Dobré kolo, normální osazení pokud je skladem cena i ujde.

      Rám je ale asijská konfekce možno sehnat i podjinou „značkou“ v horším osazení

      0 0
      • cyklista86  

        A co neni asijska konfekce v podobne cenove hladine? Chapu kdybys to psal u kola za 100 tisic, ale takhle docela mimo koment ne?

        0 0
        • Tomcat  

          I v ceně pod 35000,– jsou kola a značky, které mají rámy jen pro sebe, a ne že je ho sdílí s x dalšíma značkami.

          0 0
          • novas752  

            To je sice super, ale žádnou výhodu to nepřínáší. I značkové rámy na kolech za tuhle cenu jsou v podstatě to samé s jinak naohejbanejma trubkama, ani sváry nejsou mnohdy lepší.

            0 0
            • Tomcat  

              Souhlas

              Beru to tak No když už si pro sebě dělají rám tak by člověk čekl že klikačovi v CADu dojdou, některý věci ohledně geometrie a vlivu na jízdní vlastnosti. Viz ta spousta OEM MTB „XC“ rámů, které jsou krátké a vysoké , takže ni super z kopce ani dokopce . A nebo vůbec nepruží, celý to rezonuje a jsou nepohodlný.

              A nebo že velké firma je u OEM upřednostněná v dodávkách a má lepší normu na počet vadných kusů.

              Případně že malá firma si serie nebo serie mizerných rámů moc nemůže dovolit, protže velká firma má peníze na merketing na hrozný bláto.

              0 0
        • Sinpa  

          RB :-P

          0 0
          • cyklista86  

            By me zajimalo v cem by odbornik nasel vyhody RB oproti treba tomu kellysu. Kdyz neberu v potaz ze jako podporujes domaci pracanty.. Za me to zpracovani RB je hodne staromodni. Svary docela humpolacke. Nejaka inovace profilovani trubek zadna a pod.. Dneska jsou hliniky, ze na to hledis a nevis jestli to je karbon. U RB poznas na kilometr, ze to svaroval nejakej Pepa v garazi.. :D RB srdcari do me. :))))

            0 0
            • novas752  

              Takové hliníky jsou, ale letos nestojí 35, minimálně v aspoň trochu použitelnym osazení ne.

              0 0
    • MartyM  

      to je moc pěkný stroj koukám. Co to jsou zač ty kliky, znáte někdo? Velikost M až pro výšku 189cm? Zajímavé, aby ta 400mm sedlovka stačila…

      0 0
    • Pe.koudy  

      Všem děkuji za komentáře, měl bych ho mít prislibenej k 9. 8. a ještě dostanu 10 procent z ceny dolů. Mě se ten kellys dřív až tolik nelíbil, ale teď je trochu jiná geometrie a hned to vypadá líp a co se týče komponentů, tak v danej cenovej jsem toho moc jinyho nenašel.

      0 0
      • MartyM  

        tak s tou slevou je to tím tuplem zajímavé. A přesně jak píšeš, starší řady kellys mě taky neoslovovaly, zejména designem a grafikou, ale toto je moc pěkné, jednoduché a aspoň na foto „okometricky“ moc povedené!

        0 0
      • Kmoda  

        Jak to vypadá s Kellysem?

        0 0
    • grafik  

      Na YouTube je prezentace novych kol Kellys a je tam krásné vidět, moc hezke kolo. Cca 10. minuta: https://m.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Hora77  

      Gate 30 v bílé vypadá krásně. Sám čekám na Gate 50, ale když tak koukám na to video, tak ta červená je spíš do růžova 

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • modbic  

      Tak už ho máte někdo doma? Nějaký reference?

      0 0
      • mirra66  

        Gate 50 máme doma týden. Nevypadá zle, ale ta barva je spíše pro něžné pohlaví. Hmotnost celkem ujde, nevážil jsem to, ale např. oproti Ghost kato mi Gate připadá výrazně light. Je to manželčino, takže počítám že vyjede až s jarním sluncem.

        1 0
    • Tobigun  

      V Havl Brodě mají

      0 0
    • Kmoda  

      Já už zkouším Gate 50

      1 0
      • modbic  

        Krásný kolo. Dnes jsem ho viděl na živo…

        asi si udělám radost … ;)

        0 0
        • Tomcat  

          Asi by to chtělo si rozšířit obzory…

          0 0
          • Kmoda  

            Jak to myslíš? Jako že to kolo není hezké? To je věc vkusu každého, každopádně ošklivé není…

            0 0
      • grafik  

        Dej sem víc fotek : )

        0 0
      • Pe.koudy  

        Jak ti chodí vidlice prosimtě? Já s tím nemám úplně zkušenost, ale myslel jsem, že při zamčený vidlici bude úplně tvrdá, ale já tam mám docela vůli.

        0 0
        • novas752  

          Málokterá vidlice zamyká úplně na tvrdo, hrozí že by se při nárazu s natvrdo zamčenou vidlicí mohlo uvnitř něco poškodit/zničit pokud v tlumení neni přítomen nějaký „přetlakový ventil“, který při tvrdém nárazu povolí.

          1 0
        • Kmoda  

          Na to mě upozorňoval už v prodejně, že vzduchová vidlice, když se zamkne, tak trochu pruží, není úplně tvrdá a že je to nějaká ochrana aby se neprorazila ta vzduchová komora nebo co…

          0 0
          • novas752  

            To s typem pružení vůbec ale vůbec nesouvisí. Celé zamykání se děje v pravé noze a co je v levé je úplně jedno. Je to ochrana „proražení“ tlumící aptrony – buď prdne okroužek který jí těsní o stěnu vnitřní nohy, nebo praskne tělo kompresní části (což se obvykle děje spíš u MotionControl tlumení, ne u TurnKey v Reconu silver).

            0 0
            • Kmoda  

              Měl jsem dojem že říkal, že mechanická pružinová jde zamknout natvrdo. Asi se pletu…

              0 0
              • novas752  

                To říkat mohl ale neni to přesné, na levnější kola se osazují levnější pružinové vidlice od Suntouru (který ale dělá i dražší daleko lepší) a ty mají tlumení řešené jako nerozebiratelnou patronu (něco jako plynová vzpěra na kufru auta) která zamyká natvrdo, nebo ještě levnější mechanický zámek bez tlumení. Obojí je na těch vidlicích často nefunkční, zničené právě tvrdším nárazem na zamčenou.

                0 0
            • RomanS  

              Jen poopravím – dle popisu výrobce je u Recona Silver tlumení Motion Control. TK je u Judy.

              0 0
              • Chlebovnik  

                Gate 30 a 50 má TK.

                Gate 70 a 90 má Motion Control.

                0 0
                • Pe.koudy  

                  I na gate 30 mám Motion control

                  0 0
                  • Chlebovnik  

                    Vyfoť štelovák odskoku zespodu. =)

                    Gate 30 a 50 mají TurnKey a černý štelovací klíček s rozsahem cca 1/2 otáčky.

                    Gate 70 a 90 mají Motion Control a klasický červený štelovák známý i z REBY s rozsahem několika otáček a 20 kliknutími.

                    0 0
                    • Pe.koudy  

                      Dle toho co říkáš tak máš pravdu, klíček je černý. Ale v popisu přímo na stránkách sramu píšou Motion Control. Tady posílám odkaz na vidlici:https://www.sram.com/…s-rcns-rl-d1

                      0 0
                      • novas752  

                        Jenže on se dělá i ve verzi TK, kterou máš ty.

                        https://www.sram.com/…s-rcns-tk-d1

                        0 0
                        • Kmoda  

                          Na Gate 50 mám tuto vidlici, na Gate 30 bude nejspíš stejná…

                          0 0
                        • RomanS  

                          Dle odkazu by měla mít pružinu Coil, ale fyzicky má Gate air. U ženina Stevensu Devils je Recon RL (uvedeno na webu i na štítku na vidlici) a také je řízení odskoku „klíčkem“ jako u Gate 50. Asi nějaká kombinovaná OEM verze. V popisu na kellysbike.com také RL s Motion Control. Na vidlici ale RL není na štítku uvedeno. Abychom se v tom vyznali!

                          0 0
                          • novas752  

                            No jo, v těch Reconech je bordel. Spousta verzí v různých ročnících, špatné popisy ve specifikacích…

                            Ale ono je to upřímně docela jedno, TK a MC tlumení se funkčně nijak moc neliší, obojí neni nic extra. Slušné tlumení má od RS z XC vidlic akorát SID.

                            0 0
                • Kmoda  

                  Gate 30 a 50 mají Recon Silver

                  Gate 70 s 90 mají Recon Gold

                  Podle popisu by všechny měli být Motion Control, myslím že TK je jen otevřeno zavřeno. Tahle Silver má asi 6 poloh…

                  0 0
    • modbic  

      Dnes jsem změřil řetěz u novýho kola ( Gate 50 )

      a přišel jsem na zvláštní věc, s kterou jsem se ještě nesetkal. Řetěz je složený z chromovaných a černých článků. Když měřím posuvkou mezi chromovanými články, naměřím 132,2. Takže nový řetěz. Když ale měřím mezi černými články, posuvka ukazuje 132,9.

      a to na vícero místech po celým obvodu řetězu. Kdo máte doma novýho Kellyse, naschvál zkuste přeměřit. Na kole jsem ujel 8 km z obchodu domů.

      To je na reklamaci…

      0 1
      • novas752  

        Přesně tak na reklamaci. Rukou.

        2 0
      • Kmoda  

        Mám Gate 50, najeto asi 70 km víc ne, všude je asi těch 132,2 možná někde 132,3 ale více ne.

        0 0
        • modbic  

          Já bohužel takto…

          0 0
          • modbic  

            Takže mám novej řetěz. Na prodejně jsme naměřili místy až 133.2 mm na kole, který má najeto 16 km. Na place byl ještě gate 30, situace obdobná. Jak jsem psal, nechápu to, ale je to vyřešený.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.