• scota

Při demontáži této kazety mě překvapilo, že se rozpadla na jednotlivé ozubená kolečka a vypadnul jeden šroubek na torx T-6. Dříve jsem vozil levné kazety Shimano a ty byly snýtované. Ozubená kolečka jsem vyčistil a složil. Otázka zní: Mají ty umělohmotné podložky nějaké strany nebo je to jedno a je tam pouze jeden ten šroubek? Případně kde se dá najít rozkres kazety. Děkuji za komentáře.

0 0
    • Singlespeed  

Kazety jsou snýtované nebo sešroubované proto, aby se lépe přepravovaly a montovaly. Jiný význam to nemá. Třeba Campagnolo u některých kazet (třeba devítkové Veloce) má všechny pastorky a podložky volně ničím nesnýtované. Naskládáš na střídačku pastorky a podložky, stáhneš závěrnou maticí a hotovo. Zbylý šroubek můžeš klidně vyhodit, ušetříš aspoň pár gramů :-).

0 0
      • scota  

Problém je, že mi něco vzadu divně vrká ;-) Myslel jsem jestli to nebyla ta povolená ozubená kolečka, aly ty drží na vícehranu a jsou stažený závěrnou matkou. Ty podložky nemají tedy levou a pravou stranu? Ořech se bez zátěže taky točil OK, tak nevím.

0 0
        • romachain  

Třeba ti vrkal ten volnej šroubek. Pokud náhodou nemáš ALU ořech, tak ho tam klidně ani nedávej. Podložky jsou oboustraný. Pastorky však nikoliv!

0 0
          • scota  

To mě právě taky napadlo, ale na 95% to dělal ořech. Vyměnil jsem ho a ještě jsem se dnes stihnul projet ;-)

0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.