• jURis_1

    Zdravím, koupil jsem nový řetěz Shimano HG-73 a po prvních 20 km má už 132,55mm – 132,7mm. Je toto možné u nového řetězu..? Asi jsem udělal chybu.

    Jinak dále, myslíte že mi nebude zlobit když koupím campagnolo c9 na kazetu jetou jedním řetězem a to kazeta sram pg-951 jetá řetězem sram pc-951 do délky 132,6–132,7mm. O řetěz i kazetu se starám, málo kdy ji mám totálně zaprasenou.

    Předem díky.

    P.S.- Neodvolávejte mě na to že to tu je milionkrát, toto konkrétně možná ne.. ;)

    0 0
    • roud  

      vzal bych C9 třeba to bude chvílí trochu zlobit ale časem si sedne…

      0 0

        Výběr z produktů

        FSA FSA MTB M3/42x73 Skladem 1 kus

        FSA FSA MTB M3/42x73

        909 Kč MOC 1 019 Kč

        BBB BCB-212 HOSE BARB Skladem > 5 ks

        Výprodej BBB BCB-212 HOSE BARB

        13 Kč -23% MOC 19 Kč

        Přejít do shopu (Komponenty)
      • jURis_1  

        Jde o to že oba řetězy shimano i sram jsou na té mojí kazetě moc měkké, jak přehazuji tak si lítají jak chtějí. Řadí mi to perfektně jenže jak je tvrdší řetěz tak mi to přehazuje tvrdším chodem.

        Jinak vydrží mi tam campa když se budu starat alespoň 2000km..?

        Co když bude kazeta chytlá.. když vám tu dám foto poznáte to..?

        0 0
        • zichis  

          jestli budou zoubky pro C9 ještě dobrý, to si z fotky odhadnout netroufám a myslím že ani nikdo jiný by to nedokázal, ale jsem ti schopnej z dobrý makrofotky říct, jestli na to půjde jestě aspoň obyč Sh

          0 0
          • jURis_1  

            OK,vyčistím kazetu od bince a udělám kvalitní makro fotku, dám vědět. Zatím díky..;)

            0 0
            • Jenda  

              tak si tu C9 kup a zkus to, kdyz to nepujde mas dve moznosti – pokud jsou prevodniky OK koupit novou kazetu jezdit C9 a az budou kazeta i prevodniky kaput dojezdit shimano retezy a nebo proste si tu C9 schovat do foroty – fakt se nekazi:-)

              0 0
        • roud  

          C9 mi vydržela 4000km

          0 0
          • Jenda  

            dokonce i me – tocil jsem dve C9 dokola na kazdou pres 4kkm a zvladla to jedna kazeta, velka pila OK, malou bylo potreba srazit trochu hrany na zubech, stredni byla na odpis.

            0 0
            • Jenda  

              jeste dodam ze shimano retezy mi vydrzely vetsinou 1500 km

              0 0
          • Stanley_vy  

            Nápodobně. C9 jsem dával na novou XT kazetu a kliky SLX. Teď jsem ji sundal, nasadil novou HG-93 a všechno šlape jak hodinky.

            0 0
        • Rychlej turista  

          Pokud vyhazuješ nové řetězy, tak po jednom takovém si C9 sednout musí, takže:

          • hoď tam C9;
          • zahoď šupleru a kup si měrku na řetěz;
          • z fotky poznáš leda tak kulový;
          • sem tam řetěz změř, ale hlavně zbytečně nic moc neřeša jezdi;
          • až bude kazeta po novou kazetu nestravitelná, dojezdi ji na HG53.
          0 0
          • robin!1  

            Šuplera je vždy přesnější než měrka!

            0 0
            • Rychlej turista  

              A k čemu ti to je? Čtyři zuby ne měrce stačí naprosto blahobytně. Měrka navíc vyloučí chyby při měření.

              0 0
              • lutte1  

                Přesně měrka eliminuje lidský faktor(levé ruce) , sám mám měrku a stačí mi. :)

                0 0
              • kafac  

                Usetreny penize za merku?

                0 0
              • vikicek  

                Měrku mám taky, ale u novýho Shimana HG53 se propadla na druhý, ne-li skoro na třetí zub. Je tohle normální? Při jakém zubu je řetěz opravdu zralý na výměnu?

                0 0
                • kafac  

                  U merky nevim, u suplery 132,8mm. Na HG53 najedu v prumeru 1500–1700km za tu cenu IMHO nejlepsi pomer cena/vykon

                  0 0
                • jURis_1  

                  Mě u té HG73ky spadl na skoro třetí zub, a na šupleře byl 132,7..

                  0 0
                  • xshreck  

                    Já na šupleře občas taky měřím blbě… Asi jsem předtím blbě měřil, radši jsem zajel do obchodu kde vzali měrku a změřili mi to. Už tam skákal 3 zooobek, cca po 800km ( se šuplerou jsem se dost hádal, furt mi sjížděla do mezírek tak to ukazovalo každou chvíli něco jného …). Tak už jsem taky radši měnil :)

                    Pro ZICHIS:

                    Zkus se mi taky mrknout na fotky, co z toho vyčteš… zajímalo by mě, jestli na tu ojetějšá kazetu půjde ještě něco dát :-) A v jakém stavu je ta druhá :)) D9k

                    0 0
          • jURis_1  

            Dobré a vhodné rady..

            Akorát jsem zmaten z těchto bodů..

            # sem tam řetěz změř, ale hlavně zbytečně nic moc neřeš

            a jezdi;

            Když bych řetěz neměřil, mám velkou pravděpodobnost že si snáze odepíšu převodníky i kazetu.

            # až bude kazeta po novou kazetu nestravitelná, dojezdi ji na HG53.

            Toto nechápu vůbec..

            Jinak někdo tu prodával na foru měrky laserem vypálené za dobrou cenu, je tu ještě někdo..? Měl bych možná taky možnost si to vypálit u kamaráda na laseru ale nemám rozměry..

            0 0
            • Jenda  

              mera stoji asi 70 Kc tedy nac se matlat s vyrobou

              melo tam byt predpokladam – jezdi na kazete C9 a az to nepujde jezdi dal shimano retezy

              0 0
              • jURis_1  

                http://www.kupkolo.cz/…Fe_1656.html

                137kč

                Tzn. koupit c9, jezdit hi na aktuální kazetě, a až bude řetěz střílet dojezdit kazetu na shimano řetězech a pak koupit novou kazetu..?

                Ale nebudou už potom i převodníky v čudu..?

                0 0
                • Rychlej turista  

                  Jo, mám tam chybku, mělo být až bude kazeta pro novou C9 nestravitelná, dojezdi ji na HG53

                  C9 je kratší, než ostatní řetězy a proto se dává vždy na novou kazetu. Jestli máš jen jedno kolo, můžeš si to ohlídat a při propadnutí o jeden zub dát novou C9 a tu starou schovat. Až kazeta novou C9 nestráví, dej tu starou a zase po jednom zubu vyměň. Já mám kol více a toto nejsem schopen ohlídat a ani na to nemám chuť, tak to dělám tak, že na novou kazetu dám novou C9 a sundám ji, až propadne na třetí zub. Pak dávám novou HG53, protože ta to vezme. Na třetím zubu ji sundám a dám novou HG53. Až nový řetěz začne střílet, tak ho ještě rozjezdím (u HG53 to až tak velký problém není) a pak dojíždím ty staré řetězy až do smrti kazety. Se sjížděním převodníků nějak velký problém nemám, protože jezdím většinou jen velkou pilu a na té opotřebení vytahaným řetězem není významné.

                  0 0
                  • stenli  

                    S jakou kazetou ty C9 používáš ? Právě jsem dojezdil původní kazetu a chystám upgrade na použití C9

                    Díky

                    0 0
                  • jURis_1  

                    Zdravím, tak jsem tu přišel s novými informace a dotazem..

                    Včera jsem nahodil nov řetěz Campu C9, dnes jsem se dostal k tomu že jsem jí zkusil projet a ejhle na kazetě střílí ve většině případů když zaber.

                    Myslíš že si ten řetěz sedne..?

                    Nebo mám sjezdit kazetu na starých řetězech a pak koupit novou…:( Nechce se mi kupovat novou, nejsou money, respektive jsou, ale nechci je vrážet..

                    Přidám pár fotek kazety, zkuste prosím odhadnout stav kazety.. Řetěz střílí na nejvíce používaných pastorcích a to 5,7,8,9 na jakémkoliv převodníku.

                    0 0
                    • jURis_1  

                      Další foto..

                      0 0
                    • jURis_1  

                      Nějaké nápady..?

                      Jinak kdybych kupoval novou kazetu, nechce se mi do toho teď moc vrážet uvažuji o SLX CS-HG80 bude s C9kou v pohodě..?

                      Popř nějaká jiná varianta jako XT CS-M770..

                      Nebo od Sramu, v jiných levnějších variantách..

                      Ještě dodám k tomu že to střílí ž, že tato kazeta byla jetá na řetězech PG951 a HG-73 na propadnutí druhého zubu měrky.

                      0 0
                    • Rychlej turista  

                      Rozjezdit C9 na střílející kazetě je trošku problém. Ale pokud ti střílí jen 11, 12, 14 a 21, tak převody do kopců jsou v pořádku a já bych to rozjezdil na velkou pilu. Vypadá to, žes tu kazetu zabil právě nepoužíváním velké pily. Třeba 32×11 odpovídá převodu 44×15.

                      0 0
                      • jURis_1  

                        44×15..?

                        No já bych řekl že na velkou pilu jezdím docela často abych nemusel moc frekvenčně šlapat. Jezdím na velké pile převody 6–9.. Na 5 už je to mimo řetězovou linku..

                        Mám ji rozjezdit i na té velké pile na , na které to taky střílí.. Respektive na kazetě..

                        0 0
                        • Rychlej turista  

                          Tak novou kazetu.

                          0 0
                          • jURis_1  

                            Nechci do toho teď dávat hodně peněz, bude ta SLX kazeta s c9 v pohodě jezdit a vydrží na 2–3 řetězy..? Nebo mám jít do SRAMu, popř Shimano LX..?

                            0 0
                            • Rychlej turista  

                              Pokud sjíždíš jen malé pastorky, tak žádná kazeta moc dlouho nevydrží. Mi XT kazeta vydrží zhruba 15 000 km. Ale taky jezdím skoro furt velkou pilu, protože krom španěla na ni sjíždím celou kazetu.

                              0 0
                              • jURis_1  

                                Ty jezdíš na největší pilu všechny pastorky 1–9 ..?

                                0 0
                                • Hornet  

                                  Spatne mu radi gripshift na prevodnikoch :-DDD preto ide stale velku :-)

                                  0 0
                                • Rychlej turista  

                                  Běžně jezdím všechny, krom velká/velká (44×32), to je ten španěl. Ale i toho v nouzi krátkodobě dám, protože mi funguje naprosto spolehlivě. A když třeba pojde prostřední pila, tak to dojedu na velkou a pak bez problémů jezdím i španěla :-)

                                  0 0
                                  • jURis_1  

                                    Bych chtěl vidět tvojí řetězovou linku.. :D

                                    0 0
                                    • Rychlej turista  

                                      Řadí a jezdí to v pohodě, víc řešit nepotřebuji. Ale vzhledem k tomu, že nemám nejmenší převodník, mohl jsem podložku z pod pravé kliky dát pod levou a tak ji trochu upravit.

                                      0 0
                                  • jURis_1  

                                    Já jezdím převody na nejmenší pilu jenom do kopce, na střední pilu 4–8 a na největší pilu 6–9. Jinak mi to dělá neplechu respektive třeba největší pila a 5 pastorek už si nerozumí tak dobře.

                                    0 0
                                    • Rychlej turista  

                                      Tak je něco špatně, protože minimálně po 44×24 to musí fungovat naprosto spolehlivě vždy. A to i přesto, že takový převod spousta lidí nejezdí, protože ho nezvládají psychicky.

                                      0 0
                                      • jURis_1  

                                        Ta pomlčka znamená až..

                                        44×24 což je velká pila a 7 pastrek jezdím skoro pořád když mi 32×28 nestačí..

                                        0 0
                                        • Rychlej turista  

                                          Podle tvého počítání 24z pastorek je třetí.

                                          0 0
                                          • jURis_1  

                                            Omlouvám se, otočil jsem si hodnoty v hlavě..:D

                                            Měl jsem namysli místo 32×28 – 32×12 a místo 44×24 – 44×14.

                                            0 0
            • blisterexist  

              jj, někdo je tu prodával, tak jsem si vzal 2, kdybys jednu chtěl napiš mejl

              0 0
    • jURis_1  

      Za každou další radu jsem vděčný..

      0 0
    • robin!1  

      Aspoň vidím, že na tom nejsem sám. Ono Shitmano hg-73 by po pár měsících zrušilo i 3 leté dítě na trojkolce (podle mě by se to mělo dát už reklamovat, protože tento typ řetězu je zcela nepoužitelný). A jako druhý řetěz mám taky PG-951 a po 300km žije, ale už 132,6mm má a jsem zvědavý kolik vydrží.

      0 0
      • robin!1  

        Tak další dvě vyjížďky a po 430km je po řetězu má 132,9 (na poslední vyjížďce šel z 132,65 do háje). Ale překvapivě řadí bez problému, protože kroužky kolem nýtů jsou dost volné. Ale jinak nevím co mám dát za řetěz, abych neměl náklady skoro 1kč/km (to je děsivě hodně).

        0 0
        • xshreck  

          53 mi vydržela 800km ( nové kolo …) měnil jsem cca před 3 týdny, tak se půjdu mrknout na sebe :-) a kupuju radši to nejlevněšjší, stejně se to sjede :D

          0 0
          • robin!1  

            Záleží asi co člověk jezdí.. tento řetěz zažil ze 430km zažil 1/3km v Beskydských kotárech a to ty řetězy absolutně nedávají :-(

            0 0
        • kyl  

          Kámoš má řetěz nějakých 136mm,kazeta má zuby ostrý jak ježek bodliny a jezdí na tom dál.

          0 0
    • TekileR23  

      Zdravím, obecně vzato c9tka je velký držák, ale má to jeden háček, musí se zajet na novou kazetu, na jetou to může být spíše utrpení než bikování, co se shimana týče, kvalita šla dolů 600km xtr a konec xD takže určitě sram … ,

      0 0
      • RomulusP  

        Nevím,neřeším,ale na mých kolech to tak je.Určitě bych to tu nepsal,abych si honil triko a určitě se mi nechce měnit řetěz každý měsíc.Nicméně C9 také jednou zkusím na nových pastorkách.Zatím se držím hesla svůj k svému.Sram jsem měl také a špatný rozhodně není…

        0 0
    • RomulusP  

      S C9 zatím nemám zkušenosti,bo jsem pastorky ještě neměnil,ale na HG 93 běžně točím 4000km (pastorky a šlapák jsem měnil po 10ti letech vloni) také,byť tomu nechtěl ani dvorní mechanik věřit :-)

      Na vloni koupeném fullu mám XTR řetěz,má už přes 2000km a zatím v pohodě.Měřím jen obyč. měrkou,v servisu mi řeknou přesně co a jak.

      Jo a vážím přes metrák,nicméně žádnou brutalitu nejezdím,jen Krušné hory :-)

      0 0
    • scret  

      vyzkouseno mam Sram i Shimano, moje zkusenost – vydrzi plusminus stejne… ted jezdim uz par sezon HG93 a bezne na retez natocim minimalne 2tkm…

      0 0
    • MAJX  

      Nechci zakládat nové téma,tak se zdovolením přiživím tady. Všude jsem se dočetl,že C9 chodí výborně se shimano kazetama.Pokud použiju SRAM (PG990,novou) bude nějaký problém,nebo je to vyzkoušená a bezproblémově funkční kombinace ?

      0 0
    • t100-CZ  

      mě by zase zajímalo jaký si řetěz koupit. Renovuji kolo tak bude i nová kazeta. Zda má cenu investovat nebo nemá. Slyšel jsem že SRAM je tižší a více vydrží.Moc toho nenajezdím tak 2k km ročně. jaky z těchto? mám 8 kolečko…

      Řetěz Shimano HG-50

      Řetěz Shimano HG-70

      Řetěz Shimano IG-70

      Řetěz Sram PC 830

      Řetěz Sram PC 850

      je možné použít 9 kolečkový řetěz?

      0 0
      • Trog  

        ja jsem použil mati na kolo na 8.kolečko 9-kovy řetez hg-53 a chodi vše krasně a mmati si chvalila tichý chod.Takže bych se nebal 9-ky.Pokud nemš kazetu hode vymackanou

        0 0
        • brkoslav  

          Myslim, ze nema cenu davat devitkovy retez, kdyz je osmicka levnejsi a vic vydrzi…

          0 0
          • xshreck  

            Jj, taky bych koupil jenom osmičkový, který je o dost levnější …

            Moja měla už hooodně sjetou kazetu, tak jsme koupili nejlevnější sramácký řetěz ( vyšel i se spojkou na 180kč :-) )

            Jinak bych šel do té HG50 …

            0 0
            • Trog  

              No me stal hg 53 na kup kolo.cz 180 kc chtel jsem to hlavne kvuli tomu abych mohl použivat zlatou spojku od sramu.Na 8-ckový řetez hg 50 mi nesla dat osmičkova spojka(střibrna) od sramu.Tak sem zkusil 9 ku retez na osmicku kazetu a chodi krasně.tim že je tenši tak neškrta o sousedni pastorky a je celkove řazeni tižši a přesněši.

              Ps:to že vydrži 9.kovvy řetez min než 8-ckovi nevim a je mi to putna protoze shinamo řetezy stoji za h…

              PPS:hg-93 odrovnam za 5 XC zavodu na delku 132,8 mm mezi deseti čepy.A řetez dura ace na silničce (diky větši frekvenci šlapani) mi vydrži cca 1500–2000 km.C9 forewer

              0 0
              • xshreck  

                Ta sramácká spojka nejde do shimana?? :-O možná někdy zkusím … až budu měnit řetěz na starém kole :-)

                0 0
                • Trog  

                  Na hg-53 spojka de v pohode!!na 8-ckovy retez hg-50 nejde ani zlata spojka ani střibrna spojka,ktera je určena na 8 st.

                  0 0
                  • xshreck  

                    jj, že zlatá sram jde na HG53 vím … to se tu řešilo milionkrát a zrovna včera jsem si jí dával na svojeho bika :)

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse