Kazeta Shimano XT nebo SRAM PG 980?

63 nepřečtených
  • marta

    Zdarec, mam koupit XT (vyplati se ta vyssi cena) nebo bude stacit SRAM? Retez mam SRAM PG 990, kliky Shimano XT. Diky za tipy.

    0 0
    • petebike  

      me osobne vydrzelo shimano vzdy vic…

      0 0
    • Gorgov  

      rozhodne XT

      0 0
    • Lowrider  

      Já bych taky vzal raději to XT.

      0 0
    • Lucke  

      určitě XT..je prekrasna..a kvality myslim ze bude taky lepci..ted s ni bikuju a drzi:)

      0 0
    • scret  

      urcite XT,na svoji mam nalitano uz cca 6tis. a porad v poho…

      0 0
    • juebox  

      rozhodne xt,ted nedavno sem ji koupil za 1300 a to je super.Řadí to samo…a ten zvuk

      0 0
    • Meesha  

      XT. To je kazeta co vydrzi a kdyz zaradis, tak to ma zvuk! Ne jako plisky od Sramu. Ikdyz ted vozim PG990 a taky zatim v pohode.

      0 0
    • vysmátej bajker  

      Trochu mimo ale snad mi to odpustíte.Vydrží opravdu víc než LX nebo 970?Takže stojí za 500 na víc?Ď.

      0 0
      • Daf  

        Me XTcko vydrzelo zhruba stejne jako LX, ale je zase docela o dost lehci. Sram jsem zkousel jednou a oproti XT polovicni vydrz. Mozna jsem mel jen smulu, ale se Sramem uz experimentovat nebudu ;)

        0 0
      • scret  

        no taky bych rekl ze vydrz stejna nebo podobna jako LX,ale je lehci a hlavne ma krasnyho pavouka (duralovej unasec prevodniku) :))

        0 0
      • TheIF  

        Jo 970 je o 500 levnější ale vidět ji v realu dřív tak si určitě připlatím ta saténová barva je otřes, vypadá to jak nějaká suntorka za 3kila :-((

        0 0
    • Jimmy137  

      řešil jsem nedávno něco obdobneho… Ale nakonec to vyhrala Ultegra :)) 12–27

      0 0
    • marta  

      Tak zatim to vypada podle doporuceni na XT. Mel jsem od sramu kazetu koupenu se sadou SRAM 9.0 (oznaceni nevim) a s funkci jsem byl spokojenej (ani jsem o ni nevedel). Myslite, ze XT bude radit tak super i s retezem SRAM PG 990?

      0 0
      • Zerocool  

        mám XT a XTR řetězez funguje nádherně, s kombinací se sramem nemám zkušenost…

        0 0
    • Indian  

      Rozhodně Sram! Je z kvalitnějšího materiálu. Jednou jsem zkusil XT a vydrželo rozhodně méně. Od těch dob jezdím pouze Sram. Vydrží Víc. A je fuk jaká je to řada, jde jen o povrchovou úpravu a váhu.

      0 0
      • djano  

        Ten kvalitnejsi material by ma zaujimal. Ja uz SRAM iba retaze – kazety iba zadarmo.

        0 0
        • kajulka2  

          to mě docela taky zajímá, když vidím ty zoubky ostrý jak břitva a kazeta v řiti po 1500 km v suchu(sram 950 asi), tak ten materiál asi nebude nic moc

          0 0
          • marapara  

            nj, ale 950 je blato. To musíš srovnávat srovnatelné. 970 taky nic moc, ale 980 je docela dobrá. Vydržela mi nejvíc, měním 2 kazety

            0 0
      • Gorgov  

        hehehe dobrej ftip… Napsal si pravej opak toho jak to ve skutečnosti je. A to mam SRAM rád, na přehazku a řazení nedám dopustil, ale kazety fakt neuměj.

        0 0
    • McBlacky  

      po tom co jsem vždycky vozil Sramy od nižších až po nejvyšší tak jdu do XT. Není sice tak hezká jako červenej sram, ale snad bude líp řadit a víc vydrží

      0 0
    • marta  

      Diky vsem za tipy a postrehy, objednal jsem XT.

      0 0
    • Petr 12  

      Koukám,že jdu s křížkem po funuse,ale já řetěz+kazeta mám vyřešený a to je Sram.Na sezonu točím řetězy se spojkou 2–3ks/podle toho kolik toho najedu tz.7–10tkm/.Obojí sezonu v pohodě přežije a finančně jsem někde úplně jinde.Takže pokaždé vše nové a řazení jak v bavlnce.

      0 0
      • Gorgov  

        tak to máš vyřešený hloupě, optimum je podle mě Kazeta Xt, ale dobře, můžeš dát i sram a řetěz C9, myslim že ti těch 9k taky vydrží, v nejhoršim byc měl dva. C9 mě vydrží cca 2–3× tolik co cokoli jinýho.

        0 0
        • Pebe  

          Loni mi vydržel Sram řetěz i kazeta (970) 3500km. Je teda pravda, že jsem po roce oboje vyhodil. Letos mám novou PG970 a 4× PC971 a budu točit po cca 700km. Počítám každej řetěz 3×. Za rok napíšu jak to dopadlo :-)

          0 0
    • Indian  

      Zvláštní tato debata. Já mám zkušenosti s kazetama naprosto opačné. kupoval jsem vždycky 9..řadu od Sramu. Jednou jsem dokonce s kamošem zkoušeli „důlčíkovat“ pilovat a provrtávat ojeté XTčko a 9.0-. (věnovali jsme tomu u svěráku dost dlouho) jasně nám vyšlo že Sram je tvrdší, od té doby r.(2002) kupujeme pouze Sram. No možná už se lecos změnilo.
      Taky nechápu,že tu někdo srovnává LX a XT, když tam jde jenom o váhu a povrchovou úpravu.(materiál je stejný) teda alespoň to tvrdí japonští ing,kteří to vyrábí(servisní dokumentace r.2001 a 2002). Nevím taky, jak může někdo říct že něco vydrží víc a něco méně, vždyť záleží na použitém řetězu,(kde jezdil, jak byl čištěný),kolik má najeto km, jaká byla údržba soukolí, kde a jak se s bikem jezdilo. No myslím si že tu spousta lidí tak trochu kecá. Kontrolní otázka: Který motor je lepší?, který víc vydrží? BMW 3.0D, Nebo Audi 3.0 TDI? :-)

      0 0
      • TomasN  

        Odpoved na kontrolni otazku: BMW 3.0D je lepsi. V soucasne dobe bohuzel nema Audi motor, ktery by mohl konkurovat motorarine od BMW. Rikam bohuzel, protoze jsem velky fanda Audi. 3.0D je jeden z nejkvalitnejsich common railu, spolu s motorem 320CDI od Mercedesu. Audi udelalo tu chybu, ze se zprvu vydali cestou „PD“ a mnohem pozdeji zjistili, ze smer byl spatny a zacinaji s technologii common rail.

        0 0
        • TomasN  

          …proto verim zkusenostem s kazetama, a taky pujdu do XT :-)

          0 0
        • marta  

          A co Audi RS4 Avant ;-) slusnej kombik, ne?

          0 0
          • TomasN  

            Velice slusnej kombik :-D ! To uz nema s dieselem nic spolecnyho, hlinikova 4.2 pod kapotou je vychytana (pry je lehci nez 2,7biturbo co byla drive v S4) a osvedcena. Provozni naklady jako u tanku, a kola bych si daval radeji do kufru nez na strechu :-)

            0 0
            • marta  

              Tak to kazdopadne, za takovej vykon se uz nemusi stydet ani Porsche ;-) Vsak kone potrebujou napapat aby jely ne. A ten uzasnej zvuk. Aspon nekdy se s tim svist. Myslim, ze bych byl dost spocenej ;-) (treba ze Sumpru na Skritek)

              0 0
      • djano  

        Aj VELO v teste pisalo ze SRAM ma tvrdsi povrch. Prax ukazala nieco ine, preto jazdim XT.

        0 0
    • Pijer  

      Teď mám Sram PC 980 a jsou s ní problémy. 6.pastorek střílí, jinak je vše řadí v pohodě. Na radu z Fora jsem tam dal o 0,5mm širší distanční kroužek, trochu se to zlepšilo, ale stejně to ještě není úplně dobrý. Teď jsem tam ze zoufalství dal ještě úplně novej řetěz od Sramu (místo funglovky C9) a uvidím. Řek bych, že mi pastorek od Sramu nesmí na kolo, ale když já to Shimano ňák nemám rád… :-)

      0 0
    • juebox  

      XT XT XT XT XT XT XT XT XT XT XT XT XT XT

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.