• Belial

Potrebuju poradit. Kazeta na kole ma tak 0.5mm vakl. Zkousel jsem do dotahnou a nejde to. Teda pokud se to dotahuje tou „korunovou“ matici a tim spesl klicem :-) Technicky to nicemu nevadi, radi to dobre, ale pri slapani jde citit v pedalech takove drhnuti. Jak to spravit. setkal se s tím někdo. Na matici je napsano dotahnout 40 NM. Dotahnul jsem to nakrev, ale vubec to nepomohlo.

• Belial  

Jo a na jednotlivych prevodnicich je jeste oznaceni „ar, ac, ad“. to je k cemu. Je to kazeta HG.

• Meesha  

To muze bejt vakl na orechu – aspon ja sem to tak mel…

• Belial  

Jde to opravit? Je to pomerne nove kolo, tak se spis jenom neco povolilo.

• Meesha  

Opravit to jde – bud muzes vymenit loziska nebo celej orech, ale ten neni o moc levnejsi nez naboj (podle toho jakej)

• RomanH  

Hledej v historii – ma to vakl u kazdeho (i kdyz asi ne 0,5mm)

• Belial  

Hledal jsem, ale nasem jsem jenom vakl u smyku DEORE :-)

• RomanH  

Tak treba 1 ze 4, kdyz jsi dal hledat kazetavule

http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

• Belial  

Jo dik. Asi to bude ta vule v orechu.

• LUCCA  

Ano, je to vola v orechu. Da sa to samozrejme rozobrat a v orechu mas niekolko distancny7 podloziek, tak tu najtensiu vyberies, alebo kupis novy orech, aj to je moznost, najdrahsi je XTR cez 1000Kc. A to, ze kazdy oerch ma viditelny vakel, nie je pravda.

• Daf  

Vzhledem k tomu jak jsou shimano orechy delane je vule uplne normalni jev. Jakmile se orech zajede vule se tam udela je jen otazka jak velka. Odstranit se ta vule da, ale je to zbytecne slozity a riskantni zassah. Navic pokud ta vule neni extremne velka tak vubec v nicem nevadi.

• jihra  

Odstranění vůle v ořechu je zásah zcela běžný a zcela bezpečný – jen je někdy trošku problematický, protože podložky, které vůli vymezuji, mají určitou tlouš?ku, takže se může stát, že když jednu podložku uberu (i kdyý tu nejtenčí), tak ořech neprotočím, a když tam tu podložku vrátím zpátky, tak má ořech malou vůli. Takže je tam třeba nechat tu malou vůli (ničemu to nevadí) a až se vůle trošku zvětší, tak tu podložku vyndat a bude to akorát.

• Daf  

Vydloubnout a neposkodit pritom plisek, ktery kryje tu matici je nekdy problem.

• McBlacky  

no tak zrovna xtr ořech stojí okolo 3000kč :)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse