• ToLe

    Zdravím, sice je brzo se ptát, ale – chystáte se někdo? Nebo účastnili jste se některého z minulých ročníků? Jak závod hodnotíte, …?

    (obrázek vypůjčen z maniacpedals.cz)

    0 0
    • KubaBajk  

      Ještě jsem nejel a je to ostuda. Jelikož to mám kousek, nebylo by špatné se dokopat a zkusit.

      0 0
    • dusansal  

      Jel jsem myslím 4 ročníky a za mě super. Skvělá organizace,pěkná trať a nejlepší občerstvovačky jaké jsem viděl.

      0 0
      • KubaBajk  

        Občerstvovačky jsou určitě holky nahoře bez, jež svírají v rukou kelímky a tyčinky, že? :)

        0 0
        • Zdengo  

          je to tak a jelikož sa jede krajinů Slovácka, tak sa pije pouze slivka :)

          0 0
      • ToLe  

        A letos jedeš? Dá se jet v týmu (4 lidi)? Někde jsem to tu zahlédla, ale nevygooglila.

        0 0
    • in4mator  

      To vypadá zajímavě, to si mosím poznačit do kalendářa. Zdengo, na Slovácku sa pije spíš víno, ne?

      0 0
      • gerrard  

        Tak technicky je to hornacko zname hornackym trojbojem pivo, vino, slivovica :). A v Javorniku uz vinohrady nejsou, ale zase tvrde je tam rozsirene o lecivy napoj rezna.

        0 0
        • KubaBajk  

          Tak režná, když se umí udělat je dle mě ještě lepší než z modrého :)

          0 0
      • Zdengo  

        tak víno kolem Velké, Javorníka a dál směrem k hranicím neni možno, je jenom slivovica:). Jinak závod můžu doporučit, minulý rok sem jel krátkou (2 větší stoupání) a letos chci dlouhou. Trať neni těžká na techniku. Na organizaci závodu nemám výhrady. Určitě doporučuju!

        0 0
    • Adam1985  

      Doporučuju!;-)

      0 0
    • jara111  

      Jeden ze super závodů…doporučuju

      0 0
    • ToLe  

      Díky moc, tento rok to plánuju, ale asi to nestihnu (úraz). Jinak nevíte jak je to s družstvy? Ale asi jenom každý sám za sebe, že… Vycházím z toho, že nějaký klučina sháněl někoho do týmu (4)- z toho tak usuzuji. Nikde dále, na oficiálních stránkách atd., se o takové možnosti nikdo nezmiňuje. (:

      0 0
      • dusansal  

        V propozicích mají psané 3 členné družstva

        0 0
        • ToLe  

          super, díky mockrát, asi jsem líná a blbě vidím :)

          0 0
      • xshreck  

        co vím byly týmy po 3 lidech a který tým měl nejkratší čas, tak něco dostal .)

        0 0
    • xshreck  

      předminulej rok jsem tam dojel druhej :D tak asi tak… minulý rok se tam prej sešla „konkurence“, já byl po noční, tak jsem nejel :(

      letos asi zase pojedu

      0 0
      • ToLe  

        co se týče kratší tratě – taky můžeš za trojici? jinak velice opožděně gratuluju :D!

        0 0
        • xshreck  

          Tak to netuším :(( většinou takové věci bývají na dlouhých. Jedině se zkusit zeptat.

          Gratulace? Za co? že to pojedu? :D jsem zvědavý jak to teď vypadá po změně zázemí

          0 0
          • ToLe  

            za 2. místo, když už jsi to vzpomněl ;)

            a jo, k tomu, že pojedeš taky, tu trasu mám zajetou, ale letos to asi nestihnu, díkes za info

            0 0
    • marapara  

      Jedu zase fotit, takže se budu nejspíš pohybovat na bajku na trati s fotovýbavou v batohu :).

      Jinak myslím celkem pohodový a přimeřeně náročný závod. Jsou tam v podsatatě 3 větší kopce a pár menších mrdků :). Počasí vypadá, že celkem bude přát, trať je víceméně suchá, část jsem jí jel v neděli a není předpoklad, že by nějak mělo pršet. Teploty mají být také ideální, takco víc si přát :).

      0 0
      • marapara  

        Tak včera se ráno přehnala bouřka přes jih Moravy. Přesto myslím, že trať nebude nějak rozbahněná. Pár míst určitě bude mokřejších, ale za 2 dny, pokud dneska nebude pršet, to při to větru, který pofukuje oschne z větší části. Navíc bylo už docela sucho. Spadlo do 10ti mm srážek.

        Takže zítra kdo jede, tak mě nejspíš někde potká s foťákem na bajku :) (foťák budu mít ale na krku :))

        0 0
        • Lada,s  

          Jedu :-)

          0 0
        • maxtor  

          Jestli už do toho nesprchne (teť se přez Hradiště prohnal slušný liják) tak do té dlouhé jdu taky. Maro, doufám, že mě uděláš nějakou hezkou fotku!!

          0 0
          • ToLe  

            ty brďo, ty přeháňky to trošku kazí, ale bude to v klidu :), letos nemůžu jet, ale fotky snad taky udělám :)

            0 0
            • maxtor  

              No aspoň tady u nás na Hradišťsku je sucho v lese i tam, kde bývá skoro pořád bláto. Myslím, že ten déšť jenom prospěje. Bláto nebude a nebude se prášit. Ale trať neznám, tak nevím…

              0 0
              • ToLe  

                trať je bezva, trocha deště snad neodradí, kdyby tu nelilo a měla bych bajka v pořádku, hned bych to šla omrknout :)

                0 0
                • maxtor  

                  Teď jsem si všiml, že jsi taky z Brodu (já mám sice v profilu Ostroh, ale bydlím v UB). Já jsem zvědavý. Závod jsem jel naposled v roce 2007 a od té doby jsem tam mimo Javořinu vůbec nebyl. Krásný terén kousek od UB je zelená turistická do Hradiště (na druhou stranu do Luhačovic). Jezdím do práce na kole, ráno po staré cestě přes Havřice, Drslavice … Veletiny … Sady, nazpět pak přes Rochuz, Mistřice a lesem do Prakšic. Je to nádherná projížďka…

                  0 0
                  • ToLe  

                    Já zas z Vlčnova, trasu, kterou popisuješ, znám. :)

                    Loni jsem byla na Javořině vařená pečená, letos jsem to vyměnila za silničku. Mám tu projeté (s kapkou nadsázky) už skoro všechno, ale bajk je určitě univerzálnější, začínám uvažovat o návratu do „starých kolejí“.

                    0 0
                    • maxtor  

                      Já jsem zase tento rok oba Duratecy, co mám, (silničku a bika v profilu) pověsil na hřebík a jezdím jen na softtailovém KHS a nesmrtelném Giantu – teď už má najetých skoro 35.000 km za 11 let služby. Přemýšlím, jestli jsem tě už někde potkal, ale moc holek na silničce v našich končinách nejezdí…

                      0 0
                      • ToLe  

                        Možná to bude tím, že vypadám jak kluk :). Ne fakt, jezdím skoro denně, taky bůhví kolik cyklistů nepotkávám (a to je, pěkně prosím, ideální počasí :)) Nevím, kde všichni trajdají :).

                        0 0
                        • maxtor  

                          Spíš tu zase tak moc lidí na kole nejezdí. Když jsem bydlel v Ostrohu a jezdil nakole po cyklostezce do UH, bylo to tam občas jak na D1. Z Brodu stabilně potkávám tři lidi a cestou po zelené přes kopce ještě nikoho…

                          0 0
                          • ToLe  

                            to máš pravdu, ať je to cyklo Kunovice, podél Baťáku, Ostrožská, … to je spíš slalomová dráha :). Jinak cesta v Ostrohu je libovka, tam ty místa můžu (i co se týče MTB tras za Veselím) :).

                            0 0
                            • maxtor  

                              Teď jsem jel z UB do Ostrohu a vzal jsem to přes Nivnici na Dolní Němčí a pak po cyklostezce až do Ostrohu. No paráda! Myslím, že pěknější cyklostezku u nás v okolí nemáme. Jestli myslíš oblast za Veselím směrem na Kněždub a potom Lučinu a tam kolem, tak tam to mám taky rád. Super projížďka (ovšem bez kopců) je podél Baťáku a částečně podél Moravy na druhou stranu z Veselí až do Sudoměřic. Taková pohodovka.

                              0 0
                              • ToLe  

                                :) nelze jinak než souhlasit (:

                                upřímně – absence kopců je jedině vítána (tvrdím pouze za sebe ;)), takže fajnovka :)

                                0 0
                    • marapara  

                      A co full?

                      0 0
                      • maxtor  

                        Já o fullu zatím je jedním okem pošilhávám. Každopádně mě zatím neopustilo nadšení ze softtailu. Beru to jako slušný kompromis.

                        0 0
                        • marapara  

                          Já už docela dost let ne, ale jezdím na něm :)

                          0 0
                          • maxtor  

                            No tak ty jsi dobytek:) Sjedeš i to, co se někteří neodváží ani sejít pěšky. Respekt! Já už jsem se taky dal jakš takš po předloňské zlomenině kotníku dohromady a cítím větší jistotu i v nášlapech.

                            0 0
                            • marapara  

                              Jsi nějak blbě spadl na kole nebo co?

                              Minulou neděli jsem jel na Lopeník a dolů po zelené. Naprosto parádní sjezd, který se mi nikdy neomrzí :). Jsem ho v podstatě „sletěl“ :). Krása. Není špatný ani sjezd z Javořiny po červené na hřeben směr Filipov, zvlášť ten úsek ke křížení cesty a moc pěkný je sjezd po červené ke Kamenné búdě, ale zelenou z Lopeníku mám radši :).

                              0 0
                              • maxtor  

                                Já se vlastně tím zraněním ani nemůžu chlubit, protože jsem neudělal nic jiného, než že mi to podjelo v zimě na náledí při chůzi. Každopádně kotník od té doby v háji. Při šlapání vůbec nic nebolí, ale do nedávna to bolelo právě při vycvakávání z pedálu – jinými slovy, když jsem pohl nohou do boku. To k pohodě v jízdě moc nepřispějě. Už si ale zvykám. Jen si pořád musím dávat trochu pozor.

                                Na tu zelenou z Lopajzu si dobře vzpomínám:) Na zelené z Javořiny směrem na Strání jsem to jednou krásně položil:)

                                0 0
                              • ToLe  

                                dovolím si souhlasit! :)

                                0 0
                              • Pavel  

                                Už jsi jel zelenou z Lopeníku v bahně? Jednou jsme to jeli s partijou kámošů. Já z nich dojel nejdál. Protože jsem prostě nebyl schopný zastavit. :-D Ale tlamku jsem nehodil… :)

                                0 0
                                • marapara  

                                  Takové „štěstí“ jsem naštěstí neměl :D. Já tam, když je v lese marast nejezdím. Sice párkrát jsem tam mokro měl nebo aspoň dost vlhko, bylo to takové dobrodružnější, ale sjel jsem to v poho.

                                  Horší co bylo, tak asi 3 roky zpět, to jsem měl ještě GT I-Driva 5, se skoro v půli listopadu oteplilo, bylo kolem 18 stupňů, no na Lopeníku bylo něco málo přes 10, ale i tak je na polovinu listopadu luxusní teplota a navíc moc nepršelo, takže bylo relativně sucho i v lese. Tak jsem si vzal den dovču a jel na Mikulčák, Lopeník a Javořinu. Problém byl, že bylo už všechno listí dole, takže dokonale zakrylo cestu a hlavně díry a rygoly. Tak jsem chvílema kufroval po té zelené dolů, i když tam jezdím tak 5–10× do roka a znám to tam dobře. No jak se to láme do toho nejprudšího úseku nahoře nad ním, jak se odděluje cesta na chvíli od hranice jsem právě sjel do jednoho takového 15–20 cm hlubokého rygolu a vyválel se pěkně. Prostě nic nebylo vidět a ani full to nezachránil. Ale nic se mi nestalo, jsem si narazil bok a ztratil blikačku :).

                                  0 0
                      • ToLe  

                        mám vyhlédnuto něco od Bratislavy, jak bude čas (ze strany prodejce), hned vyrážím :)

                        0 0
          • marapara  

            Musíš se na mě pořádně zubit ;) :)

            0 0
            • maxtor  

              Jestli toho ale budu schopen:)

              0 0
            • maxtor  

              Spíš mě z dálky poznáš podle bílých plášťů:)

              http://www.bike-forum.cz/…l-42794.html

              0 0
              • ToLe  

                :) byls to ty?

                0 0
                • KubaBajk  

                  Jojo, to je Mrca :)

                  0 0
                  • maxtor  

                    Kubo, ale tys tam nějak chyběl:(

                    0 0
                    • KubaBajk  

                      Služba lidu je služba lidu :)

                      0 0
                      • maxtor  

                        Tam mohls mít taky práci. Prý tam někomu štípli kolo…

                        0 0
                        • xshreck  

                          jojo, jednomu klukovi z 4everu :(

                          0 0
                • maxtor  

                  No, skoro se nepoznávám, ale jo:)

                  0 0
                  • ToLe  

                    Jsem ještě našla, poslala bych Ti je na mail, ale ten neznám. :)

                    0 0
              • marapara  

                Fotky jsou u pořadatele na webu: http://maniacpedals.cz/…4×/index.php?…

                Také já mám fotky na svém webu http://www.marapara.cz/…-pedal-2013/

                ale mám jich teprve tak polovinu zpracovanou. Neměl jsem moc času a z těch RAWů to trvá dýl na i na novém PC. Přece jen to necvakám do jpegů, ale věnuju tomu víc času a práce. Takže další budou ještě přibývat. Zatím jsem se dostal k výjezdu nad Novou Lhotou.

                Ale také zápasím s místem na stránkách, protože mi z neznámého důvodu webnode zvětšuje velikost fotek na několikanásobek a mám tam limit 300 MB, takže když nebude zbytí, založím účet na rajčeti a všechny fotky dám tam.

                0 0
            • gerrard  

              Cau taky bych prosil jednu fotečku :) k poznani snadno. Na kratke jeden hodne siroky na cernem CUBU s malym klukem na 24" cernem SUPu. :o)

              0 0
              • marapara  

                Myslíš tyto?

                0 0
                • marapara  

                  ta první je malá

                  0 0
                  • gerrard  

                    Jj to jsou presne ony, ale kdyz se na sebe tak divam tak jsem je radsi chtit nemel :( ta vaha uz je vyssi nez jatecni :) ale i tak diky moc budu mit pamatku na prvni mtb maraton se synatorem

                    0 0
                    • marapara  

                      :)

                      0 0
                    • maxtor  

                      Vzpomínám si, jak jsem vás dva předjížděl:) Bylo to někde za tím brodem po prudkém výjezdu, kde se šlapalo pěšky, a pak se vyjelo na louku, pokud se nepletu. Snad to malému vydrží – držel se statečně!

                      0 0
                      • marapara  

                        Marťo, to byl výjezd z Filipova pod Hradisko a pak nad Novou Lhotu. Mám Vás tam všechny :)

                        0 0
                        • maxtor  

                          JJ, pravda, pak byl sešup dolů do Lhoty. Mně tato část závodu nějak splývá. Vzpomínám si, žes to tam fotil…

                          0 0
                      • gerrard  

                        Me taky prekvapil, myslel sem ze v tom prvnim kopci sleze, ale vyslapl to az na kubikuv vrch bez zastaveni a ani moc nepindal, udelal me radost:)

                        0 0
              • ToLe  

                Sice to není taková bomba jak od Márypáry, ale malý si mi líbil, tak jsem vás taky blejskla :)

                0 0
            • ToLe  

              Já nevím jak budu stíhat, asi nepůjdu, ale prosím o fotky lidí motajících se kolem auta NUTREND, bílý Hyundai. Nevím, jak jinak bych je přiblížila, poznáš podle děvčete, červenobílý dres. Pokud to bude aspoň maličko možné, tak dopředu děkuju.

              0 0
            • xshreck  

              fotil jsi cernou ovci v merida dresu?:D

              0 0
              • ToLe  

                tak ovečko, z 50tky mám skoro všechny, jestli jsi měl číslo 308 tak možná mám, pokud ne, pokračuju v pátrání

                … nebyls náhodou druhý ?

                0 0
                • Lukáš97  

                  Budeš dávat fotky někam na net nebo to u tebe funguje jen na vyžádání :D ? Jen abych věděl jestli si mám počkat než to někam vyvěsíš nebo tě začat otravovat kvuli fotce… :)

                  0 0
                  • ToLe  

                    Na fejsu mám pár, ale musíš si to vyotravovat, mám jich biliardu a můj superrychlý internet to nezvládá. Napiš buď číslo, dres nebo něco a vyhledám to.

                    Zkus jestli fakčí tento odkaz: (jako klikací link to nešlo)

                    https://www.facebook.com/…va/media_set?…

                    Sice tam jsou většinou naši, ale na požádání přidávám i ostatní.

                    0 0
                    • Lukáš97  

                      Mohla bys mě teda poslat na mail (lukas.97@email.cz) foto klučiny s číslem 354 s žluto-bílo-černým dresem Kalas, červeným baťůžkem na zádoch a černou přilbou na červeno-bílem kole Giant? Když tak dík a snad mě podle popisu najdeš.. :)

                      0 0
                      • ToLe  

                        Tak jsem to 3× projela a nikde nic, jsou 3 možnosti – buď jsi jel jak střela a nestihla jsem to, napsal jsi špatně číslo (pár v žlutých dresem mám, ale číslo se neshoduje) a nebo jsi jel kratší trasu.

                        Laďa: Odepsáno, odesláno. :)

                        0 0
                        • Lukáš97  

                          Škoda, jel jsem padesátku okolo 70. místa, takže zas jak střela jsem nejel :D

                          0 0
                        • Lada,s  

                          Nic nedorazilo :-(

                          0 0
                    • Lada,s  

                      Ahoj nemáš pls 466? :-) la.st(zav)seznam.cz diky :-)

                      0 0
                • xshreck  

                  No druhej jsem nedojel, ale v kategorii jsem druhej byl :-D

                  číslo 305 :P

                  0 0
                  • Lada,s  

                    až teď se divám že jsme stáli vedle sebe na staru, spolu s Martinem P. :-)

                    0 0
    • Lada,s  

      Jinak za mě trať azávod hezký, jen výjezd pod Javořinu byl nekonečný, ale cesta dolů po hranici byla super, hezké singlíky :-)

      0 0
      • marapara  

        jj, hlavně z Kubíkového vrchu dál byl asi 4–5 km krásný singlík

        0 0
      • xshreck  

        Mě sralo, že se místama ten výjezd narovná. Poodjela mi skupinka, do kopce jsem si je dotahoval ale jakmile se kopec narovnal, měl jsem smůlu :-D

        0 0
        • hajin  

          Myslím si že cekové 6 místo je velice pěkné;) Co bych za to dal. Ani kdybych neměl defekt tak se na to nikdy nedostanu. Ale aj tak su spokojený.Na fotky mrkni sem několikrát sem tě tam viděl v zápalu boje :D http://www.maniacpedals.cz/odkazy/

          0 0
          • xshreck  

            komenty u fotek, kde je tahle fotka uložená, docela pobavily :D

            0 0
    • marapara  

      Zbytek fotek jsem musel dát na Rajče: http://marapara.rajce.idnes.cz/…_pedal_2013/

      Nevím proč, ale Webnode mi ke každé fotce přidá tak trojnásobek velikosti a pak ti to ubere několikanásobně více místa, takže bych se už nevlezl do limitu. Takže jsem byl nucen založit účet na Rajčeti a dát všechny fotky tam. Jakmile Webnode věřím že dočasný problém vyřeší, dám fotky na své stránky.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce